Šta nakon razvoda!?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
1906
Posts: 840
Joined: 19/06/2010 15:12

#26 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by 1906 »

SaIstoka wrote:Pa nisam htjela razvod. Ali smo bili različiti svjetovi... problemi se gomilali... upetljala se još i druga žena... i na kraju je jednostavno to bilo jedino rješenje za oboje, htjeli ili ne.
@ srklet: e baš ti hvala na ovim riječima podrške :). Međutim, nažalost, niko neće kupiti polovno auto dok ga ne provoza i isproba :roll: . A ja sam nekako protiv toga... e to nijedan neće shvatiti, pa ne mislim ni pokušavati!

a ti u garazu :roll:

eto sve si vec odlucila
ne zelis dalje
i koce te upravo iste stvari koje su ti usadile pricu - o princu - do kraja zivota

a ono da se uda prije neka ponovo - nije daleko od istine :D
uostalom - iskoristia si zivot - "odradila" djecu - imas posao - sad jos samo novo musko uvedi u zivot :)
do tebe je
User avatar
Truba
Posts: 81796
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#27 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Truba »

nekto reče ne da mi se tražit da će se prije udat nego neka single djevojka njezinih godina

zašto je to tako
SaIstoka
Posts: 29
Joined: 31/01/2011 21:18

#28 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by SaIstoka »

Sta ti bi da se udash za kretena i sirovinu :? :-?[/quote]

I samu sebe često to pitam. Jednostavno, bili smo kratko u vezi, zaprosio me i.... tek sam ga u braku upoznavala i upoznala.Ali on je prema meni u vezi bio ok, pa i na početku braka. Ali sve to je nešto što je prošlo i ne može se promijeniti. Problem je sada, nastaviti sam... kažu da je najgore imati pa nemati :)... a osim toga, ubi me činjenica što me ljudi posmatraju kao razvedenu kroz prizmu nekih svojih predrasuda o istima.
Evo, pitanje za muške... ako imate neku "raspušćenicu" :-) u okruženju (radnom), je li vam isti odnos prema njoj kao i prema ostalima? Iskreno!
User avatar
jutarnji
Posts: 2326
Joined: 08/04/2009 17:31

#29 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by jutarnji »

SaIstoka wrote:ako imate neku "raspušćenicu" u okruženju (radnom), je li vam isti odnos prema njoj kao i prema ostalima? Iskreno!
Iskreno, sta neko radi u svom privatnom zivotu uopste me ne zanima. Da li se razvodi, ne razvodi, kurva, kocka...
who gives f...
User avatar
Le_La
Posts: 173
Joined: 06/10/2009 23:08
Location: na putu

#30 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Le_La »

Tebi fali samopouzdanje!
Zasto ti je vazno misljenje tih ljudi, ako te neko drugacije gleda jer si razvedena onda to sve govori o toj osobi :-)
User avatar
metar_drva
Posts: 1202
Joined: 26/08/2009 18:51

#31 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by metar_drva »

srklet wrote:
Vjeruj mi tako je.
Uostalom, otidji na forum AUTO pa ces vidjeti kako su pozeljnija neka polovna auta nego neka nova!
Izvini na poredjenju, ali moro sam :mrgreen:
pročitao sam svakakvih gluposti na ovom forumu, al ova je neprevaziđena :lol: :lol: :lol:
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#32 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by MAN-lion's coach »

SaIstoka wrote:Naslov teme kaže sve. Odgajaju nas na bajkama gdje princeza živi lošim životom dok ne sretne princa. Onda se uda i "sretno žive do kraja života", tj. postaje biti kompletna osoba udajom. I mi onda čekamo taj dan kada ćemo u bijelom zaploviti valovima sreće. To postaje način razmišljanja, cilj...
I onda se desi razvod. Odjednom sve izgubi smisao, više nema nade da će doći dan i to "nešto" nakon koje će biti "sreća do kraja života". E šta nakon toga? Kako promijeniti način razmišljanja? Kako ne gledati muža kao luku sreće?
Moja priča: udaja... brak... dvoje djece... razvod. I sada, sa dvoje djece i relativno mlada (32 godine), negdje sam na početku. U pjesmi kažu "Rano je za tugu, za sreću kasno je...."! Ja se nekako tako osjećam!
Tražim iskustva, pozitivna :)! Nemojte mi samo savjetovati izlaske, provod (razočarana sam ponašanjem nekih razvedenih žena koje kao "puštene s lanca" nemaju granice ni u oblačenju, ponašanju...).
Možda ova tema nije trebala biti ovdje pod "ljubav", ali ne znam gdje bih je drugo :-).
Unaprijed hvala :roll: !!!
Pa nisi konzerva da ne možeš živjeti sretno samo zato što si se razvela... :-) :-)
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#33 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by because_of_you »

metar_drva wrote:
srklet wrote:
Vjeruj mi tako je.
Uostalom, otidji na forum AUTO pa ces vidjeti kako su pozeljnija neka polovna auta nego neka nova!
Izvini na poredjenju, ali moro sam :mrgreen:
pročitao sam svakakvih gluposti na ovom forumu, al ova je neprevaziđena :lol: :lol: :lol:

To nije ništa naspram drugog poređenja, također negdje na forumu, gdje je neko izvalio da je uvijek bilo pametnije uzeti kravu sa teletom nego junicu :-) :-) :-)
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#34 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by zelenashica »

SaIstoka wrote:
I samu sebe često to pitam. Jednostavno, bili smo kratko u vezi, zaprosio me i.... tek sam ga u braku upoznavala i upoznala.Ali on je prema meni u vezi bio ok, pa i na početku braka. Ali sve to je nešto što je prošlo i ne može se promijeniti. Problem je sada, nastaviti sam... kažu da je najgore imati pa nemati :)... a osim toga, ubi me činjenica što me ljudi posmatraju kao razvedenu kroz prizmu nekih svojih predrasuda o istima.
Evo, pitanje za muške... ako imate neku "raspušćenicu" :-) u okruženju (radnom), je li vam isti odnos prema njoj kao i prema ostalima? Iskreno!
Da ti jedna žena poput tebe kaže ponešto.
Kako pročitah i sa godinama smo iste,ne samo sa epitetom "razvedene".
Istina,nije nimalo jednostavno nastaviti život koji nije ni nalik onom od ranije.Ali je sve je u našim glavama.Ja iskreno ne primjećujem nikakvu razliku ni među kolegicama i kolegama na poslu u odnosu na period ranije i period sada.Ne primjećujem ni na okolini.Možda razlike i ima,ali ja jednostavno ne želim da registrujem.
Živim onako kako meni i mom djetetu odgovara,ne opterećujem se pričama mahale šta ko kaže,misli,....
Meni je najgore padalo ispitivanje okoline i tobože prijatelja,sa pitanjima tipa:a šta je to bilo,a zašto,a kako......?!
Haman ih moj odgovor nije zadovoljavao(mislim njihove porive za tračanje).
Moj odgovor koji svima kazem i koje haman pa sve nervira(a mene nešto baš briga :mrgreen: )je:on divan,ja divna,ali eto nešto zajedno ne funkcionišemo.

Primijetila sam u jednom tvom postu da si bivšeg muža nazvala kako ono bi sirovina,kreten ili tako nešto.Mislim da je ovo jedino što ti neopravdavam.Ja za svog bivšeg muža neću i nisam nikad rekla ništa loše jer bi samim time narušila i porijeklo svog djeteta kojeg volim više no išta na svijetu.Da ne pominjem da bi se onda postavljala pitanja tipa:a otkud ti sa sirovinom,kretenom...Ako nizašta drugo onda za hator svog djeteta koje će za desetak godina razmišljati o mami i tati,zapitkivati više nego do sada(pretpostavljam)neću nikad reći ništa loše za tog tatu.

Mislim da trebaš sama sa svojom djecom pokušati izgraditi novi život,pronaći za sebe i djecu stvari koje vas zanimaju,stvari kojima si se oduvijek htjela zanimati ali nisi imala ili dovoljno vremena ili volje ili podrške.
Jednostavno ne dozvoli da te epitet "razvedena" čini manje vrijednom.

PS.Samo ljudi koji se boje noću se okreću iza sebe da vide da li ih neko slijedi!

PSS.Kada osjetiš da posustaješ pogledaj u klince i onako spavećive ih zagli i smjesti se uz njih.Vjeruj oni su najbitniji u svemu.Oni ti daju snagu,daju ti volju,daju ti optimizam.Budi prvenstveno mama a sve opstalo će vremenom doći samo po sebi,samo ne bježi od onog "razvedena".
User avatar
cava
Posts: 9736
Joined: 07/03/2010 08:59
Location: Ja nisam loša, samo sam tako nacrtana :)

#35 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by cava »

Zelena Carapa wrote:Prvo, ako imas zensku djecu obavezno ih odgajaj na malo realniji i pametniji nacin - cilj zenskog zivota nije i ne treba biti udaja. Uci djecu da budu samostalne, obrazovane i vrijedne a ne da gledaju kako ce da nadju nekoga ko ce da se brine o njima.

Drugo, zivota poslije razvoda itekako ima. Znam dosta zena < 40 koje su se ponovo udale bez obzira na djecu i prijasnja iskustva. Mislim da je najvaznije da se malo stabiliziras u ovom periodu imajuci na umu, da razvod zvakako nije kraj - to je pocetak jednog novog (mozda daleko sretnijeg i uzbudljivijeg perioda). Posveti se ulozi majke. Obnovi odnose sa drugaricama. Izadji na kafu s njima. Uzivaj u novonastaloj slobodi (ako nista a ono slobodi odlucivanja). :)

Vjeruj mi da s vremenom, kad ti se zivot sredi i kad ga prihvatis onakvim kakav jeste, pocece se desavati i neke lijepe stvari na romanticnom planu. Samo za to treba vremena, potrebna je tvoja opustenost i zadovoljstvo samom sobom i svojim zivotom. Bavi se nekim davno zaboravljenim hobijima, upisi kurs koji si oduvijek zeljela, otpocni neku rekreaciju.

Sto se tice pravog, on kad naidje (a hoce, ne sumnjam) i kad se uzajamno prepoznate bice mu nebitna "probna voznja" a tebi ce postati nebitan tvoj konzervativni stav. I naci cete se negdje. Na pola puta. :D

Vecinu ovoga sto ti napisah govorim iz iskustva :)

Sretno i pametno. Najlakse se pogubiti u pocetnoj fazi :-)

:thumbup: :thumbup:

Ja sam počela od razmještaja u kući, sve sam prilagodila sebi i djeci, organizovala svoje slobodno vrijeme prema svojim potrebama i dječijim potrebama. Ja sam sebe stavila na prvo mjesto. Ne na način da djecu zapostvaljam nego da njima pružim maksimum ljubavi i pažnje i vremena koliko njihov uzrast zahtjeva, ali da ipak nešto ostane i za mene. Jer kad sam ja zadovoljna sobom i mojoj djeci je ljepše sa mnom. Vremenom djeca odlaze za svojim životom, sa svojim prijateljima a ti ako do tada ne organizuješ život, tek ćeš se tad pogubiti, kad ostaneš sama među četiri zida.
Sve ovo može nekome zvučati malo egoistično, ali sve je rečeno iz iskustva. Kad sam se razvela, nakon šest mjeseci sam prvi put izašla sa prijateljisama, djeci nije bilo pravo, ali ja sam nastavila sa izlascima. Da nisam, danas bih bila sama i bjesna na sebe i sve oko sebe, jer sad kad su djeca porasla i izlaze sa svojim društvom ne pitaju i ne razmišljaju da li je njihovoj mami dosadno i je li sama. I njima je lakše, vjeruj.

To kako se koja razvedena žena ponaša, zavisi od žene do žene. Dužinu lanca sama regulišeš.

PS. Zelena, čitala sam te na par tema i svaki ti je post za deset :thumbup:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#36 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by kmirsad »

:roll: :thumbup:
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#37 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by zelenashica »

kmirsad wrote::roll: :thumbup:
Šta ti valjaš okicama ....... :D il' daj savjet il' sikter :lol:
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#38 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by kmirsad »

zelenashica wrote:
kmirsad wrote::roll: :thumbup:
Šta ti valjaš okicama ....... :D il' daj savjet il' sikter :lol:
E moja zelenašice... ne valjamokicama, nego razmišljam...mislio sam da puno znam o ovim temama...iskustvo i to ... u mom se slučaju potvrdila ona narodana... učiš čitav život... i opet... umreš budala...
Moji savjeti ne vrijede... :-D :lol: :lol: :lol:
Last edited by kmirsad on 01/02/2011 20:50, edited 1 time in total.
User avatar
cava
Posts: 9736
Joined: 07/03/2010 08:59
Location: Ja nisam loša, samo sam tako nacrtana :)

#39 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by cava »

kmirsad wrote:
zelenashica wrote:
kmirsad wrote::roll: :thumbup:
Šta ti valjaš okicama ....... :D il' daj savjet il' sikter :lol:
E moja zelenašice... mislo sam da puno znam o ovim temama...iskustvo i to, objesiš na k... ... ali se u mom slučaju potvrdila ona narodana... učiš čitav život... i opet umreš budala...
Moji savjeti ne vrijede... :-D :lol: :lol: :lol:
Pa reci nam šta to ti radiš, pa da znamo, da mi ne radimo :-D
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#40 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by zelenashica »

cava wrote:
kmirsad wrote:
zelenashica wrote: Šta ti valjaš okicama ....... :D il' daj savjet il' sikter :lol:
E moja zelenašice... mislo sam da puno znam o ovim temama...iskustvo i to, objesiš na k... ... ali se u mom slučaju potvrdila ona narodana... učiš čitav život... i opet umreš budala...
Moji savjeti ne vrijede... :-D :lol: :lol: :lol:
Pa reci nam šta to ti radiš, pa da znamo, da mi ne radimo :-D
On je ozenjen jos uvijek.. :oops: ..nista ne radi,sve hanuma radi :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
cava
Posts: 9736
Joined: 07/03/2010 08:59
Location: Ja nisam loša, samo sam tako nacrtana :)

#41 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by cava »

zelenashica wrote: On je ozenjen jos uvijek.. :oops: ..nista ne radi,sve hanuma radi :lol: :lol: :lol: :lol:
Pa nemoj tako i on nešto radi....................foruma :lol: :lol: :lol:
SaIstoka
Posts: 29
Joined: 31/01/2011 21:18

#42 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by SaIstoka »

Draga Zelena,
slažem se sa tobom u tome da ne treba loše govoriti o bivšem, jer smo bili jedno određeni period. Ali sam rekla u kontekstu da su ga tako doživjeli neki moji prijatelji i da se sada zbog toga pitaju zašto uopće žalim. A hvala ti na postovima, iz svakog se može izvući štošta poučno.
Nažalost, mnogo je danas u grupi razvedenih. Ni sama ne znam zašto... ludo vrijeme :? .
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#43 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by kmirsad »

:)
User avatar
hassena
Posts: 234
Joined: 28/04/2010 14:39

#44 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by hassena »

najgore je iza tebe, razvod je jedna od stresnijih stvari u zivotu, rijesila si se belaja koji si imala, idi dalje..ne budi naivna, a ni pretjerano kriticna prema muskarcima...sigurno ce svaki na prvu pomisliti to "razvedena", a tvoje je da pokazes da imas i druge epitete i vrijednosti koje su vaznije....misli na djecicu, ona nek ti budu prioritet, daj im puno, dobit ces puno od njih kad porastu..
zelim ti puno srece
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#45 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by citroen »

zelenashica wrote:
SaIstoka wrote:
I samu sebe često to pitam. Jednostavno, bili smo kratko u vezi, zaprosio me i.... tek sam ga u braku upoznavala i upoznala.Ali on je prema meni u vezi bio ok, pa i na početku braka. Ali sve to je nešto što je prošlo i ne može se promijeniti. Problem je sada, nastaviti sam... kažu da je najgore imati pa nemati :)... a osim toga, ubi me činjenica što me ljudi posmatraju kao razvedenu kroz prizmu nekih svojih predrasuda o istima.
Evo, pitanje za muške... ako imate neku "raspušćenicu" :-) u okruženju (radnom), je li vam isti odnos prema njoj kao i prema ostalima? Iskreno!
Da ti jedna žena poput tebe kaže ponešto.
Kako pročitah i sa godinama smo iste,ne samo sa epitetom "razvedene".
Istina,nije nimalo jednostavno nastaviti život koji nije ni nalik onom od ranije.Ali je sve je u našim glavama.Ja iskreno ne primjećujem nikakvu razliku ni među kolegicama i kolegama na poslu u odnosu na period ranije i period sada.Ne primjećujem ni na okolini.Možda razlike i ima,ali ja jednostavno ne želim da registrujem.
Živim onako kako meni i mom djetetu odgovara,ne opterećujem se pričama mahale šta ko kaže,misli,....
Meni je najgore padalo ispitivanje okoline i tobože prijatelja,sa pitanjima tipa:a šta je to bilo,a zašto,a kako......?!
Haman ih moj odgovor nije zadovoljavao(mislim njihove porive za tračanje).
Moj odgovor koji svima kazem i koje haman pa sve nervira(a mene nešto baš briga :mrgreen: )je:on divan,ja divna,ali eto nešto zajedno ne funkcionišemo.

Primijetila sam u jednom tvom postu da si bivšeg muža nazvala kako ono bi sirovina,kreten ili tako nešto.Mislim da je ovo jedino što ti neopravdavam.Ja za svog bivšeg muža neću i nisam nikad rekla ništa loše jer bi samim time narušila i porijeklo svog djeteta kojeg volim više no išta na svijetu.Da ne pominjem da bi se onda postavljala pitanja tipa:a otkud ti sa sirovinom,kretenom...Ako nizašta drugo onda za hator svog djeteta koje će za desetak godina razmišljati o mami i tati,zapitkivati više nego do sada(pretpostavljam)neću nikad reći ništa loše za tog tatu.

Mislim da trebaš sama sa svojom djecom pokušati izgraditi novi život,pronaći za sebe i djecu stvari koje vas zanimaju,stvari kojima si se oduvijek htjela zanimati ali nisi imala ili dovoljno vremena ili volje ili podrške.
Jednostavno ne dozvoli da te epitet "razvedena" čini manje vrijednom.

PS.Samo ljudi koji se boje noću se okreću iza sebe da vide da li ih neko slijedi!

PSS.Kada osjetiš da posustaješ pogledaj u klince i onako spavećive ih zagli i smjesti se uz njih.Vjeruj oni su najbitniji u svemu.Oni ti daju snagu,daju ti volju,daju ti optimizam.Budi prvenstveno mama a sve opstalo će vremenom doći samo po sebi,samo ne bježi od onog "razvedena".

RESPECT :thumbup:
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#46 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Zelena Carapa »

cava wrote:
Zelena Carapa wrote: Vecinu ovoga sto ti napisah govorim iz iskustva :)

Sretno i pametno. Najlakse se pogubiti u pocetnoj fazi :-)

:thumbup: :thumbup:


PS. Zelena, čitala sam te na par tema i svaki ti je post za deset :thumbup:
Ukoliko se ovaj tvoj komentar odnosio na mene zahvaljujem :)
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#47 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by bez_ideje »

Vise se ti opterecujes time sto si razvedena nego bilo koji potencijalni.....samim tim sto u startu otkacis nekog koji nije razveden ,ljepis sebi neku imaginarnu etiketu.....
Ne radite to sebi ljudi,pa nece ni drugi !
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#48 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by madner »

bez_ideje wrote:Vise se ti opterecujes time sto si razvedena nego bilo koji potencijalni.....samim tim sto u startu otkacis nekog koji nije razveden ,ljepis sebi neku imaginarnu etiketu.....
Ne radite to sebi ljudi,pa nece ni drugi !
Nije tacno, odkacila ona ne odkacila tipovi kao ja su je u startu prekrizili.
Realizam > Idealizam
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#49 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by bez_ideje »

madner wrote:
bez_ideje wrote:Vise se ti opterecujes time sto si razvedena nego bilo koji potencijalni.....samim tim sto u startu otkacis nekog koji nije razveden ,ljepis sebi neku imaginarnu etiketu.....
Ne radite to sebi ljudi,pa nece ni drugi !
Nije tacno, odkacila ona ne odkacila tipovi kao ja su je u startu prekrizili.
Realizam > Idealizam
Ne bi joj to tesko palo :mrgreen:
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#50 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by madner »

bez_ideje wrote:
madner wrote:
bez_ideje wrote:Vise se ti opterecujes time sto si razvedena nego bilo koji potencijalni.....samim tim sto u startu otkacis nekog koji nije razveden ,ljepis sebi neku imaginarnu etiketu.....
Ne radite to sebi ljudi,pa nece ni drugi !
Nije tacno, odkacila ona ne odkacila tipovi kao ja su je u startu prekrizili.
Realizam > Idealizam
Ne bi joj to tesko palo :mrgreen:
Ha dobro, ja se u stvarnom zivotu maskiram :D
Post Reply