Šta nakon razvoda!?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#1526 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by sheilak »

Govorim da sam primjetio da zene skroz izbace taj neki svoj zivot i da se posvete djeci uglavnom nakon razvoda bar sto se tice starijih generacija (r)
User avatar
lmo
Posts: 7810
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#1527 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by lmo »

A ja se onako pitam, nakon što sam pročitala tvoj upis..
To su besmisleni i štetni postupci, a pretpostavljam da dolaze iz neke dobre namjere, da se žena pokaže kao vrijedna, predana i dobra majka..ali tako što će potpuno zanemariti svoje potrebe..
Shvatam da možda postoji strah i pritisak da su sve obaveze pale na nju i ogromna odgovornost oko odgoja, ali, rješenje ne može biti u zanemarivanju sebe, niti će takav način uroditi plodovima koji se priželjkuju.
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#1528 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Nastasia »

Ja samo znam da su slobodni očevi seksi :oops:

(možda moj ženski sat u kurcu pa mi sad češće oči ostanu kad vidim finog čovjeka sa djetetom nego kad vidim nekog slobodnog frajerčića)
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#1529 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by sheilak »

Nastasia wrote:Ja samo znam da su slobodni očevi seksi :oops:

(možda moj ženski sat u kurcu pa mi sad češće oči ostanu kad vidim finog čovjeka sa djetetom nego kad vidim nekog slobodnog frajerčića)
Bil se ti kopala gdje se moji kopaju? :) (r)
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#1530 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Nastasia »

sheilak wrote:
Nastasia wrote:Ja samo znam da su slobodni očevi seksi :oops:

(možda moj ženski sat u kurcu pa mi sad češće oči ostanu kad vidim finog čovjeka sa djetetom nego kad vidim nekog slobodnog frajerčića)
Bil se ti kopala gdje se moji kopaju? :) (r)

Ma kakvi respo, ja ću da ti da me kremiraju :oops:
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#1531 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by sheilak »

Nastasia wrote:
sheilak wrote:
Nastasia wrote:Ja samo znam da su slobodni očevi seksi :oops:

(možda moj ženski sat u kurcu pa mi sad češće oči ostanu kad vidim finog čovjeka sa djetetom nego kad vidim nekog slobodnog frajerčića)
Bil se ti kopala gdje se moji kopaju? :) (r)

Ma kakvi respo, ja ću da ti da me kremiraju :oops:
Jesi to lako zapaljiva :mrgreen: (r)
User avatar
ing-ecc
Posts: 18124
Joined: 31/03/2013 09:58

#1532 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by ing-ecc »

jebem ja vas obadvoje NErazvedene :izet: :izet: šta ba palamudite kad niste ni bračno vječani i obješeni :-)
ljudi se zadeverali o svom jadu a vi hajte na druge teme :P :P (B)
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#1533 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by superiska »

sheilak wrote:Primjetio sam da razvedene sa djecom okrenu se djeci u potpunosti
Nije li to malo da kazem lose prema sebi zanemariti svoje potrebe u potpunosti u korist djece
Da nacrtam da se neko ne bi hvatao da sam protiv djece i sl naravno da treba paznja djeci i sve sto ide i to nikako se ne moze zanemariti (r)
Ovo što spominješ je tačno iz razloga što je djeci veća trauma razvod roditelja posebno ako se nalaze u osjetljivim godinama, ma koliko i oni bili svjesni da je najbolje da im se roditelji raziđu. Iz tog razloga, u početku, jedan određen period, između ostalog, majka je samo i jedino okrenuta njima s ciljem praćenja i olakšavanja da se faza traume što bezbolnije prebrodi. Razvod nije odluka koja se donosi preko noći i za isti treba biti, koliko se može, dobro spreman. U zavisnosti od djeteta do djeteta, tako i taj period potpune i jedine posvećenosti djeci varira.
Kada dođe sve u normalu, a dođe, slijedi organizacija novog života pa s tim u vezi i sve ostale potrebe jedne odrasle osobe. Istina, u slučaju razvoda, gotovo sav odgoj (u njegovom punom smislu značenja) pada na roditelja s kojim su djeca ali uz tačno posložene prioritete nije teško da se taj isti roditelj posveti i svojim potrebama.
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#1534 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Nastasia »

ing-ecc wrote:jebem ja vas obadvoje NErazvedene :izet: :izet: šta ba palamudite kad niste ni bračno vječani i obješeni :-)
ljudi se zadeverali o svom jadu a vi hajte na druge teme :P :P (B)

:roll:
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#1535 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by sheilak »

superiska wrote:
sheilak wrote:Primjetio sam da razvedene sa djecom okrenu se djeci u potpunosti
Nije li to malo da kazem lose prema sebi zanemariti svoje potrebe u potpunosti u korist djece
Da nacrtam da se neko ne bi hvatao da sam protiv djece i sl naravno da treba paznja djeci i sve sto ide i to nikako se ne moze zanemariti (r)
Ovo što spominješ je tačno iz razloga što je djeci veća trauma razvod roditelja posebno ako se nalaze u osjetljivim godinama, ma koliko i oni bili svjesni da je najbolje da im se roditelji raziđu. Iz tog razloga, u početku, jedan određen period, između ostalog, majka je samo i jedino okrenuta njima s ciljem praćenja i olakšavanja da se faza traume što bezbolnije prebrodi. Razvod nije odluka koja se donosi preko noći i za isti treba biti, koliko se može, dobro spreman. U zavisnosti od djeteta do djeteta, tako i taj period potpune i jedine posvećenosti djeci varira.
Kada dođe sve u normalu, a dođe, slijedi organizacija novog života pa s tim u vezi i sve ostale potrebe jedne odrasle osobe. Istina, u slučaju razvoda, gotovo sav odgoj (u njegovom punom smislu značenja) pada na roditelja s kojim su djeca ali uz tačno posložene prioritete nije teško da se taj isti roditelj posveti i svojim potrebama.
Ti pises kako bi trebalo otprilike biti ja pisem da puno slucajeva sam vidio gdje zena zapostavi svoj zivot posebno da kazem ljubavni u korist djece (r)
User avatar
Warashii
Posts: 4270
Joined: 13/09/2011 12:55

#1536 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Warashii »

sheilak wrote:
superiska wrote:
sheilak wrote:Primjetio sam da razvedene sa djecom okrenu se djeci u potpunosti
Nije li to malo da kazem lose prema sebi zanemariti svoje potrebe u potpunosti u korist djece
Da nacrtam da se neko ne bi hvatao da sam protiv djece i sl naravno da treba paznja djeci i sve sto ide i to nikako se ne moze zanemariti (r)
Ovo što spominješ je tačno iz razloga što je djeci veća trauma razvod roditelja posebno ako se nalaze u osjetljivim godinama, ma koliko i oni bili svjesni da je najbolje da im se roditelji raziđu. Iz tog razloga, u početku, jedan određen period, između ostalog, majka je samo i jedino okrenuta njima s ciljem praćenja i olakšavanja da se faza traume što bezbolnije prebrodi. Razvod nije odluka koja se donosi preko noći i za isti treba biti, koliko se može, dobro spreman. U zavisnosti od djeteta do djeteta, tako i taj period potpune i jedine posvećenosti djeci varira.
Kada dođe sve u normalu, a dođe, slijedi organizacija novog života pa s tim u vezi i sve ostale potrebe jedne odrasle osobe. Istina, u slučaju razvoda, gotovo sav odgoj (u njegovom punom smislu značenja) pada na roditelja s kojim su djeca ali uz tačno posložene prioritete nije teško da se taj isti roditelj posveti i svojim potrebama.
Ti pises kako bi trebalo otprilike biti ja pisem da puno slucajeva sam vidio gdje zena zapostavi svoj zivot posebno da kazem ljubavni u korist djece (r)
:roll:
Od kud znas da je neka osoba zanemarila svoj zivot?
Kako ti, ili bilo ko drugi, mozes znati kako bi neko trebao svoj zivot da kroji i koje prioritete sebi da postavi?
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#1537 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by sheilak »

Pisem kao prvo na primjeru moje majke koja doduse nije razvedena nego je mlada ostala udovica pa je sve posvetila meni i sestri evo vec preko 30 godina
Drugo na osnovu duzeg poznavanja uglavnom djece pa onda i tih roditelja znam da su slicno postupili kao moja majka
Ovo se ne odnosi na sve zene da se ne bi bezveze zamarali glupostima a onda moram pojasnjavati i crtati da bi se shvatilo (r)
User avatar
Warashii
Posts: 4270
Joined: 13/09/2011 12:55

#1538 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Warashii »

Nah, nista.
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#1539 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by superiska »

sheilak wrote:
superiska wrote:
sheilak wrote:Primjetio sam da razvedene sa djecom okrenu se djeci u potpunosti
Nije li to malo da kazem lose prema sebi zanemariti svoje potrebe u potpunosti u korist djece
Da nacrtam da se neko ne bi hvatao da sam protiv djece i sl naravno da treba paznja djeci i sve sto ide i to nikako se ne moze zanemariti (r)
Ovo što spominješ je tačno iz razloga što je djeci veća trauma razvod roditelja posebno ako se nalaze u osjetljivim godinama, ma koliko i oni bili svjesni da je najbolje da im se roditelji raziđu. Iz tog razloga, u početku, jedan određen period, između ostalog, majka je samo i jedino okrenuta njima s ciljem praćenja i olakšavanja da se faza traume što bezbolnije prebrodi. Razvod nije odluka koja se donosi preko noći i za isti treba biti, koliko se može, dobro spreman. U zavisnosti od djeteta do djeteta, tako i taj period potpune i jedine posvećenosti djeci varira.
Kada dođe sve u normalu, a dođe, slijedi organizacija novog života pa s tim u vezi i sve ostale potrebe jedne odrasle osobe. Istina, u slučaju razvoda, gotovo sav odgoj (u njegovom punom smislu značenja) pada na roditelja s kojim su djeca ali uz tačno posložene prioritete nije teško da se taj isti roditelj posveti i svojim potrebama.
Ti pises kako bi trebalo otprilike biti ja pisem da puno slucajeva sam vidio gdje zena zapostavi svoj zivot posebno da kazem ljubavni u korist djece (r)
Ja pišem kako je kod mene.
Tebe zanima zašto to žene rade? Ne znam. Može biti jako puno razloga.
Ja, npr., imam strah od ponovnog braka, iskreno. Pored toga što se ne vidim više u njemu, postoji i strah kako bi to djeca prihvatila kao i strah kako bi se neko ponašao premam mojoj djeci. Da mi ih neko preko oka pogleda, iskopala bih mu ih :lol: Ni njihovom ocu nisam dala da ih ruži :stidljiva:
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#1540 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by sheilak »

Ovo oko prihvatanja djece od strane novog partnera sam i ja zakljucio da je najcesci razlog
Strah od braka ili kako vec je na drugom mjestu i to sam cuo od prijateljice koja bi ako se razvede imala partnera al se ne bi udavala mislim da sam na forumu pisao o njoj mozda cak i na ovoj temi
Superiska ako nije intimno pitanje imas li vezu sa nekim muskarcem sada kao razvedena i ako da kako uskladjujes to sa djecom? (r)
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#1541 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Xavier1 »

Sta ti je to (r) vise? Prestani. :lol:
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#1542 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by aratet »

Kod mene u poznanika zena otisla i odvela dijete u inostranstvo, on nije dijete vidio godinama i kad zovne mama mu neda da se javi.
Jednom tako dosla u Bosnu posle par godina i rekla mu da je tog malca uhvatila s drogom (imao nekih 16 godina) i da ga je dovela njemu da se malo izgalami na njeg jer nema ko. :D
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#1543 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by superiska »

sheilak wrote:Ovo oko prihvatanja djece od strane novog partnera sam i ja zakljucio da je najcesci razlog
Strah od braka ili kako vec je na drugom mjestu i to sam cuo od prijateljice koja bi ako se razvede imala partnera al se ne bi udavala mislim da sam na forumu pisao o njoj mozda cak i na ovoj temi
Superiska ako nije intimno pitanje imas li vezu sa nekim muskarcem sada kao razvedena i ako da kako uskladjujes to sa djecom? (r)
Sličnog sam i ja razmišljanja kao tvoja prijateljica.
Nije problem da ti odgovorim, jesam, u vezi sam. Ne krijemo vezu i naša djeca (i on ih ima) znaju za nas ali nije još došlo do zvaničnog i cjelokupnog upoznavanja. Čekamo da oni (djeca) to zatraže. Dakle, bez forsiranja i nametanja.
Pa vidi, moja djeca normalno, redovno odlaze kod oca i provode vrijeme sa njim tako da ja imam "svoje" vrijeme.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#1544 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by sheilak »

Zamisljam scenario gdj3 se djeca nisu upoznala al se upoznaju u klubu i sl i pocne veza :mrgreen:
Pa ti si mi potencijalna sestra ili brat :mrgreen:
Jos veci zaplet bi bio da bivsi upozna njegovu bivsu :lol: (r)
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#1545 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by superiska »

sheilak wrote:Zamisljam scenario gdj3 se djeca nisu upoznala al se upoznaju u klubu i sl i pocne veza :mrgreen:
Pa ti si mi potencijalna sestra ili brat :mrgreen:
Jos veci zaplet bi bio da bivsi upozna njegovu bivsu :lol: (r)
Bjež' ba respo :lol:
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#1546 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by sheilak »

superiska wrote:
sheilak wrote:Zamisljam scenario gdj3 se djeca nisu upoznala al se upoznaju u klubu i sl i pocne veza :mrgreen:
Pa ti si mi potencijalna sestra ili brat :mrgreen:
Jos veci zaplet bi bio da bivsi upozna njegovu bivsu :lol: (r)
Bjež' ba respo :lol:
Al bez zezanja velika mogucnost je da se desi ovo prvo ako su oko 20-ih godina djeca (r)
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#1547 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by superiska »

sheilak wrote:
superiska wrote:
sheilak wrote:Zamisljam scenario gdj3 se djeca nisu upoznala al se upoznaju u klubu i sl i pocne veza :mrgreen:
Pa ti si mi potencijalna sestra ili brat :mrgreen:
Jos veci zaplet bi bio da bivsi upozna njegovu bivsu :lol: (r)
Bjež' ba respo :lol:
Al bez zezanja velika mogucnost je da se desi ovo prvo ako su oko 20-ih godina djeca (r)

Nisu ba :lol:
Jeste da su nam djeca gotovo istih uzrasta i različitog pola :lol:
Bježi bolan, nalet te bilo :lol:
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#1548 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by sheilak »

Pa eto nemojte se zvanicno upoznavati jedno 10-15 godina i imat ce mogucnost mog scenarija (r)
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#1549 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by aratet »

Evo malo savjeta zenama, sta da rade kako nebi doslo do razvoda. 8)

Image
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#1550 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by triconja »

aratet wrote:Evo malo savjeta zenama, sta da rade kako nebi doslo do razvoda. 8)
Aha, a i mehki torabi lijeci rak bioenergijom u tom univerzumu :lol:
Post Reply