Šta nakon razvoda!?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
Warashii
Posts: 4270
Joined: 13/09/2011 12:55

#1476 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Warashii »

Ramzess Veliki wrote:
Warashii wrote:
Ramzess Veliki wrote: Znam ... ali ja se ne mogu pomiriti sa tim da ostatak zivota provedem sa osobom sa kojom ne dijelim takva osjecanja.
Radije cu pokusavati sa jednom, drugom, trecom ... I tako dok ne nadjem onu pravu. Makar ih mijenjao svaki dan. :sad:
Pa jbte.
Bi li pomislio kad da je mozda do tebe a ne do te neke druge, trece... ?
Pa mozda nakon tridesetak pocnem razmisljati da je mozda dijelom i do mene ??? :shock:
Nisu sve osobe iste, za neke ce ti trebati dva dana a za neke godine da dopres do njih na ovaj ili onaj nacin.
Nije to bas kao kupovina obuce.
Ja ti u svakom slucaju zelim da uspijes naci osobu kakvu trazis.
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#1477 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by superiska »

Xavier1 wrote:Razvedene su obicno one koje su jurile kretencice i rano se udale. Uglavnom bas mi je big red flag ako cujem da je razvedena. Jos ako ima i dijete bjezat sto dalje od nje.
Moj bivši suprug nije kretenčić :nokti: Biće da sam razvedena jer sam se rano udala :P
Vjeruj da su nama, takvi kao ti na, kako kažeš, big red fleg :oops: . Čim primjetim da me neki nezreli klinjo ma samo i promatra a ne šta više bjeeeeeeežim :run:
Moli Boga da ti neka razvedena, sa djetetom/djecom ne pomuti razum, kako ćeš, onda, progutati ovo izrečeno 8-)
Znam, srce, znam....kao što ti već rekoh, mi ne želimo vas, tako da, koga briga šta ti melješ tu :kiss:
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#1478 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Euridika »

ovo_mi_je_nick wrote:Baš me strah odmora. Ono što se tebi kao moderatoru ne sviđa i ako sebe pronalaziš u napisanom nije razlog razlog za brisanje posta u kojem ti mene prozivaš pogrdnim imenom koji važi za ovo područje.

Kad ćeš brisati sve off postove, kad ćeš brisati sve one npr postove, koji pišu o temi auto a nemaju auto.
Pošto te nije strah odmora:
Banned user for reason “”
» ovo_mi_je_nick
15 dana


Vrati se onda kad razviješ dovoljnu količinu empatije prema ljudima u ozbiljnim životnim situacijama kao što je razvod, pa bez obzira bio tad oženjen, razveden ili još uvijek solo. Dokle god vidiš samo tuđe "uvrede", a pritom ne vidiš hrpu vlastitih uvreda i generalizacija, ovdje ćeš biti sankcioniran. Btw, moja "uvreda" nije uvreda tebi kao forumašu, već sublimacija tvog posta (kojim se neki oduševiše, valjda zato što dijele tvoja šovinistička shvatanja).
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#1479 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by superiska »

Ramzess Veliki wrote: Podrzavam, ja sto znam razvedenih zena sve imaju podrsku od drustva, komsija, prijatelja ...
Upravo ovako. Stvarno veliku podršku, poštovanje, susretljivost imam od baš svih ljudi u okruženju.
Vidim, opet su najglasniji oni koji apsolutno nikakvog iskustva nemaju u onome o čemu se priča. Majke mi, nekad stičem dojam da izmišljaju :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1480 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by moonca »

Ramzess Veliki wrote:
moonca wrote:
Ramzess Veliki wrote:Znam ... ali ja se ne mogu pomiriti sa tim da ostatak zivota provedem sa osobom sa kojom ne dijelim takva osjecanja.
Radije cu pokusavati sa jednom, drugom, trecom ... I tako dok ne nadjem onu pravu. Makar ih mijenjao svaki dan. :sad:
Sta ocekujes od te 'prave'? :zoka:
Kad me ozbiljno pitas, ozbiljno cu I odgovoriti ... ne mnogo, da dijelimo dobro I zlo sa rukom u ruci, da pruzimo osmijeh kad se vidimo nakon povratka sa posla, da mi je zadovoljstvo skuhati rucak zbog njenog odobravajuceg osmijeha, da me iznenadi sa ispeglanom kosuljom i kafom ujutru, da nikada ne izdam njena osjecanja prema meni, a ni ja njena, da nikada ne dignemo glas jedno na drugo ili na djecu, da nikada ne izgubimo onaj mali komad djetinjastosti koji je jos ostao u nama.

I da zajedno izaberemo motor. :thumbup:
Auto moze izabrat' koje hoce. :novine:
Ako neka žena kupuje košulju, onda je zaljubljena. Kad je pegla onda je udata. Ako pri tome pjeva, onda je i prvo i drugo.
:)
Ne trazis puno, no da nikada ne dignete glas- prosto bi bila grobna tisina.Taj osjecaj nije ugodan. :-)

Ipak imas mali krug gdje mozes takvu da nadjes, sto bi trebalo biti uspjesno -a to je u krugu bajkera-dakle bajkerica. :brmbrm:
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#1481 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Zejnep »

Image
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#1482 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by mad_max_ba »

Zejnep wrote:Image
:pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo: :pisnuo:


:zid: :zid: :zid: :zid: :zid: :zid: :zid: :zid: :zid:
:D
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1483 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Ommadawn »

Bogami kad ovakvo mišljenje imamo o ljudima poslije njihovih razvoda - dobro uopšte imamo i pridjev država.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5606
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#1484 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by azurna_obala »

Fala Bogu pa postoji razvod, nek priča ko sta hoće.
User avatar
merlin246
Posts: 1653
Joined: 21/02/2017 14:07

#1485 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by merlin246 »

MarlboroGold wrote: Hajd dobar si... ja sam jednom dosta popio, profulao sprat i pokušao otključati vrata od komšijinog stana. On mislio da lopov hoće da provali... srećom smo jako dobri pa nije puno zamjerio :lol:
Nije to nistaa..Ja sam se jednom toliko napila da nisam znala gdje sam auto parkirala. Pola grada obisla nigdje ga nije bilo :qq:
Jedva se vratila kuci :facepalm:
User avatar
merlin246
Posts: 1653
Joined: 21/02/2017 14:07

#1486 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by merlin246 »

Xavier1 wrote:Razvedene su obicno one koje su jurile kretencice i rano se udale. Uglavnom bas mi je big red flag ako cujem da je razvedena. Jos ako ima i dijete bjezat sto dalje od nje.
Ne trebas ti ni od koga bjezati vjeruj mi.. Jer cim progovoris one ce same pobjeci glavom bez obzira. :eh:
User avatar
Belay Queen
Posts: 31936
Joined: 28/08/2015 11:58

#1487 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Belay Queen »

merlin246 wrote:
Xavier1 wrote:Razvedene su obicno one koje su jurile kretencice i rano se udale. Uglavnom bas mi je big red flag ako cujem da je razvedena. Jos ako ima i dijete bjezat sto dalje od nje.
Ne trebas ti ni od koga bjezati vjeruj mi.. Jer cim progovoris one ce same pobjeci glavom bez obzira. :eh:
ajjjjjj Merlinko :pisnula:
Last edited by Belay Queen on 07/08/2018 14:08, edited 1 time in total.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1488 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Tomahawk11 »

Šta su muški jurili, ovi što su razvedeni?
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#1489 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by mad_max_ba »

Tomahawk11 wrote:Šta su muški jurili, ovi što su razvedeni?
pa jurilice
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#1490 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by S4mpion »

superiska wrote: Upravo ovako. Stvarno veliku podršku, poštovanje, susretljivost imam od baš svih ljudi u okruženju.
Vidim, opet su najglasniji oni koji apsolutno nikakvog iskustva nemaju u onome o čemu se priča. Majke mi, nekad stičem dojam da izmišljaju :lol:
A meni stvarno nije jasno što je tako teško povjerovat' da u našem društvu razvedena žena zna bit' predmet šprdnje i ponižavanja?
Što se iskustva tiče, ne moraš biti razveden da bi uočio kako ljudi znaju biti pokvareni. Živiš u određenom društvu, opažaš stvari koje se u tom društvu dešavaju, bio ti razveden ili ne.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#1491 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Ommadawn »

merlin246 wrote:
Xavier1 wrote:Razvedene su obicno one koje su jurile kretencice i rano se udale. Uglavnom bas mi je big red flag ako cujem da je razvedena. Jos ako ima i dijete bjezat sto dalje od nje.
Ne trebas ti ni od koga bjezati vjeruj mi.. Jer cim progovoris one ce same pobjeci glavom bez obzira. :eh:
:thumbup:
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#1492 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Nastasia »

merlin246 wrote:
Xavier1 wrote:Razvedene su obicno one koje su jurile kretencice i rano se udale. Uglavnom bas mi je big red flag ako cujem da je razvedena. Jos ako ima i dijete bjezat sto dalje od nje.
Ne trebas ti ni od koga bjezati vjeruj mi.. Jer cim progovoris one ce same pobjeci glavom bez obzira. :eh:
Preach :vjezba:
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#1493 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by superiska »

S4mpion wrote:
superiska wrote: Upravo ovako. Stvarno veliku podršku, poštovanje, susretljivost imam od baš svih ljudi u okruženju.
Vidim, opet su najglasniji oni koji apsolutno nikakvog iskustva nemaju u onome o čemu se priča. Majke mi, nekad stičem dojam da izmišljaju :lol:
A meni stvarno nije jasno što je tako teško povjerovat' da u našem društvu razvedena žena zna bit' predmet šprdnje i ponižavanja?
Što se iskustva tiče, ne moraš biti razveden da bi uočio kako ljudi znaju biti pokvareni. Živiš u određenom društvu, opažaš stvari koje se u tom društvu dešavaju, bio ti razveden ili ne.
Gdje, šta, kako?
Ovo ti dodje kao da me ubjeđuješ da sam predmet šprdancije i ponižavanja :? Ili mene moje okruženje drži u staklenom zvonu, u pamuku, u svili i kadifi :lol: Rastjeraju odmah ako ikakav nagovještaj ima da bi me neko mogao poniziti :?
Vjerujem da ima po koji ekstreman primjer, kao i u svemu, gdje se razvedena žena neprihvatljivo ponaša, bude kao "puštena s lanca". Znaš, broj razvedenih, nažalost, prebrzo raste i uskoro bi mogao dosegnuti jednak broj broju sklopljenih brakova :cry: Dakle, svi u svom bližem okruženju imamo sigurno razvedenih. Ti vidiš i čuješ kako ih ponižavaju i kako se šprdaju s njima? Ponavljam, lično nikada nikakvu neugodnost nisam doživjela niti osobe koje su u mom okruženju a razvedeni su.
Zašto mi nije cilj opet ući u brak? Kako rekoh, vodim normalan, miran i pristojan život, nemam neugodnosti a samim tim nemam ni potrebe da me se u tom smislu zaštiti. Hvala okruženju :D
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#1494 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by S4mpion »

superiska wrote:
Gdje, šta, kako?
Ovo ti dodje kao da me ubjeđuješ da sam predmet šprdancije i ponižavanja :? Ili mene moje okruženje drži u staklenom zvonu, u pamuku, u svili i kadifi :lol: Rastjeraju odmah ako ikakav nagovještaj ima da bi me neko mogao poniziti :?
Vjerujem da ima po koji ekstreman primjer, kao i u svemu, gdje se razvedena žena neprihvatljivo ponaša, bude kao "puštena s lanca". Znaš, broj razvedenih, nažalost, prebrzo raste i uskoro bi mogao dosegnuti jednak broj broju sklopljenih brakova :cry: Dakle, svi u svom bližem okruženju imamo sigurno razvedenih. Ti vidiš i čuješ kako ih ponižavaju i kako se šprdaju s njima? Ponavljam, lično nikada nikakvu neugodnost nisam doživjela niti osobe koje su u mom okruženju a razvedeni su.
Zašto mi nije cilj opet ući u brak? Kako rekoh, vodim normalan, miran i pristojan život, nemam neugodnosti a samim tim nemam ni potrebe da me se u tom smislu zaštiti. Hvala okruženju :D
Ni u šta ja tebe ne ubjeđujem. To što nisi imala neprijatnih iskustava ili svjedočila istima je super, ali ne znači da drugi izmišljaju, ne prođu svi baš tako dobro.
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#1495 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Xavier1 »

superiska wrote:
Xavier1 wrote:Razvedene su obicno one koje su jurile kretencice i rano se udale. Uglavnom bas mi je big red flag ako cujem da je razvedena. Jos ako ima i dijete bjezat sto dalje od nje.
Moj bivši suprug nije kretenčić :nokti: Biće da sam razvedena jer sam se rano udala :P
Vjeruj da su nama, takvi kao ti na, kako kažeš, big red fleg :oops: . Čim primjetim da me neki nezreli klinjo ma samo i promatra a ne šta više bjeeeeeeežim :run:
Moli Boga da ti neka razvedena, sa djetetom/djecom ne pomuti razum, kako ćeš, onda, progutati ovo izrečeno 8-)
Znam, srce, znam....kao što ti već rekoh, mi ne želimo vas, tako da, koga briga šta ti melješ tu :kiss:
Velika steta sto me ne zele razvedene sa djecom poput tebe. Inace vi imate veliku vrijednost kad se biraju partneri i jako ste pozeljne. :lol:
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#1496 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Nastasia »

superiska wrote:
S4mpion wrote:
superiska wrote: Upravo ovako. Stvarno veliku podršku, poštovanje, susretljivost imam od baš svih ljudi u okruženju.
Vidim, opet su najglasniji oni koji apsolutno nikakvog iskustva nemaju u onome o čemu se priča. Majke mi, nekad stičem dojam da izmišljaju :lol:
A meni stvarno nije jasno što je tako teško povjerovat' da u našem društvu razvedena žena zna bit' predmet šprdnje i ponižavanja?
Što se iskustva tiče, ne moraš biti razveden da bi uočio kako ljudi znaju biti pokvareni. Živiš u određenom društvu, opažaš stvari koje se u tom društvu dešavaju, bio ti razveden ili ne.
Gdje, šta, kako?
Ovo ti dodje kao da me ubjeđuješ da sam predmet šprdancije i ponižavanja :? Ili mene moje okruženje drži u staklenom zvonu, u pamuku, u svili i kadifi :lol: Rastjeraju odmah ako ikakav nagovještaj ima da bi me neko mogao poniziti :?
Vjerujem da ima po koji ekstreman primjer, kao i u svemu, gdje se razvedena žena neprihvatljivo ponaša, bude kao "puštena s lanca". Znaš, broj razvedenih, nažalost, prebrzo raste i uskoro bi mogao dosegnuti jednak broj broju sklopljenih brakova :cry: Dakle, svi u svom bližem okruženju imamo sigurno razvedenih. Ti vidiš i čuješ kako ih ponižavaju i kako se šprdaju s njima? Ponavljam, lično nikada nikakvu neugodnost nisam doživjela niti osobe koje su u mom okruženju a razvedeni su.
Zašto mi nije cilj opet ući u brak? Kako rekoh, vodim normalan, miran i pristojan život, nemam neugodnosti a samim tim nemam ni potrebe da me se u tom smislu zaštiti. Hvala okruženju :D
Superiška, jako je lijepo što nisi imala neugodno iskustvo i sigurno većina žena ih nije ni imala, zato što se o takvih stvarima trača onda kada se te žene okrenu. Znači još uvijek se nisam zadesila u društvu gdje je neko spomenuo razvedenu ženu a da nije makar jedna osoba dala neki pogrdan komentar. Bez osnove komentar, nije puštena sa lanca, sasvim pristojna žena. Nažalost, predrasude su još uvijek duboko uvriježene, a naši ljudi slabo imaju muda da takve stvari nekome direktno i u lice kažu.
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#1497 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by superiska »

Xavier1 wrote: Velika steta sto me ne zele razvedene sa djecom poput tebe. Inace vi imate veliku vrijednost kad se biraju partneri i jako ste pozeljne. :lol:

Nije šteta, svako i treba da iz svoje bašte bere cvijet. Želim ti reći, sve i da hoćeš - razvedene ne žele takve kao što si ti (govorim ti iz iskustva :babinsin: )

Za vrijednost - oooo ne bi vjerovao, itekako imamo vrijednost ali.....šta djeca znaju o zavičaju :D
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#1498 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by superiska »

Nastasia wrote:
Superiška, jako je lijepo što nisi imala neugodno iskustvo i sigurno većina žena ih nije ni imala, zato što se o takvih stvarima trača onda kada se te žene okrenu. Znači još uvijek se nisam zadesila u društvu gdje je neko spomenuo razvedenu ženu a da nije makar jedna osoba dala neki pogrdan komentar. Bez osnove komentar, nije puštena sa lanca, sasvim pristojna žena. Nažalost, predrasude su još uvijek duboko uvriježene, a naši ljudi slabo imaju muda da takve stvari nekome direktno i u lice kažu.
Koji, kakav pogrdan komentar? Zašto?
Kakve predrasude? Šta loše rade razvedene žene? Možda ja fkt nisam u toku.

Znaš šta, šta god da je u pitanju radije i to nego slušati komentare jadnica, tuče je, pije, ima ljubavnicu, kocka, itd itd.
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#1499 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Nastasia »

superiska wrote:
Nastasia wrote:
Superiška, jako je lijepo što nisi imala neugodno iskustvo i sigurno većina žena ih nije ni imala, zato što se o takvih stvarima trača onda kada se te žene okrenu. Znači još uvijek se nisam zadesila u društvu gdje je neko spomenuo razvedenu ženu a da nije makar jedna osoba dala neki pogrdan komentar. Bez osnove komentar, nije puštena sa lanca, sasvim pristojna žena. Nažalost, predrasude su još uvijek duboko uvriježene, a naši ljudi slabo imaju muda da takve stvari nekome direktno i u lice kažu.
Koji, kakav pogrdan komentar? Zašto?
Kakve predrasude? Šta loše rade razvedene žene? Možda ja fkt nisam u toku.

Znaš šta, šta god da je u pitanju radije i to nego slušati komentare jadnica, tuče je, pije, ima ljubavnicu, kocka, itd itd.
Ne rade ništa loše razvedene žene, bar ne većina njih. Ima onih primjera loših, kao među svim drugim skupinama žena.
Ali uvijek se naše pogrdan komentar za ženu koja se razvela. Da li je ostavio čoek jer je bila loša žena, da li se sad smuca sa svakim, da li da je jedva dočekala da se razvede da se može :izet: i tako dalje. Kako rekoh, osude bez osnova.

U svakom slučaju, ja sam za razvod kada ne ide dalje u braku, ne vidim ništa loše ni pogrdno u tome, ali da se na takve žene gleda pogrdno ha one okrenu leđa? U velikom broju slučaja, nažalost, gleda.
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#1500 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Xavier1 »

superiska wrote:
Xavier1 wrote: Velika steta sto me ne zele razvedene sa djecom poput tebe. Inace vi imate veliku vrijednost kad se biraju partneri i jako ste pozeljne. :lol:
Nije šteta, svako i treba da iz svoje bašte bere cvijet. Želim ti reći, sve i da hoćeš - razvedene ne žele takve kao što si ti (govorim ti iz iskustva :babinsin: )

Za vrijednost - oooo ne bi vjerovao, itekako imamo vrijednost ali.....šta djeca znaju o zavičaju :D
Svaki muskarac koji ima opcija nece zeljeti razvedenu sa djecom. Zasto si stvarati bespotrebno probleme?
Nastasija ti je lijepo sve napisala.
A ti si slobodno umisljaj da imas ne znam ti kakvu vrijednost. :zjev:
Post Reply