Šta nakon razvoda!?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
SaIstoka
Posts: 29
Joined: 31/01/2011 21:18

#1 Šta nakon razvoda!?

Post by SaIstoka »

Naslov teme kaže sve. Odgajaju nas na bajkama gdje princeza živi lošim životom dok ne sretne princa. Onda se uda i "sretno žive do kraja života", tj. postaje biti kompletna osoba udajom. I mi onda čekamo taj dan kada ćemo u bijelom zaploviti valovima sreće. To postaje način razmišljanja, cilj...
I onda se desi razvod. Odjednom sve izgubi smisao, više nema nade da će doći dan i to "nešto" nakon koje će biti "sreća do kraja života". E šta nakon toga? Kako promijeniti način razmišljanja? Kako ne gledati muža kao luku sreće?
Moja priča: udaja... brak... dvoje djece... razvod. I sada, sa dvoje djece i relativno mlada (32 godine), negdje sam na početku. U pjesmi kažu "Rano je za tugu, za sreću kasno je...."! Ja se nekako tako osjećam!
Tražim iskustva, pozitivna :)! Nemojte mi samo savjetovati izlaske, provod (razočarana sam ponašanjem nekih razvedenih žena koje kao "puštene s lanca" nemaju granice ni u oblačenju, ponašanju...).
Možda ova tema nije trebala biti ovdje pod "ljubav", ali ne znam gdje bih je drugo :-).
Unaprijed hvala :roll: !!!
User avatar
ladyada
Posts: 1460
Joined: 05/04/2008 13:38
Location: Germany

#2 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by ladyada »

nikad nije kasno , nedaj se tugi i depresiji ...stavi nove ciljeve i napred ....ne trosi energiju na proslost nego na buducnost ......
Envy
Posts: 1366
Joined: 05/06/2008 08:13

#3 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Envy »

.
Last edited by Envy on 12/01/2012 19:29, edited 1 time in total.
User avatar
jedaneska
Posts: 396
Joined: 24/11/2010 19:40

#4 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by jedaneska »

Za pravu porodičnu sreću je potrebno puno više od potpisa, obaveze, nagona, običaja ili nagovora, neki to spoznaju relativno brzo, drugima su potrebne decenije...
User avatar
srklet
Posts: 157
Joined: 11/01/2011 18:20

#5 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by srklet »

Glavu gore!
Iz stotinu primjera znam jedno - ti ces razvedena, sa dvoje djece, prije se udati nego tvoja neudata vrsnjakinja!
Reference su i ovdje jako bitne.

Vjeruj mi tako je.
Uostalom, otidji na forum AUTO pa ces vidjeti kako su pozeljnija neka polovna auta nego neka nova!
Izvini na poredjenju, ali moro sam :mrgreen:
User avatar
ALexis
Posts: 1226
Joined: 11/08/2009 07:59
Location: Moj dom je dole u predgradju od centra prema zapadu,gdje sunce sja samo kad zalazi.

#6 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by ALexis »

mah.... to ti je pitanje isto kao i ''sta nakon udaje'' (zivjet ces onako kako si odabrala)

ti si se razvela jer vjerovatno smatras da ti je tako bolje i da si tako trebala postupiti.
zivjet ces zivot onako kako ti to zelis.
uzrocnik tvojih problema, nesuglasica, svadja, ili cega god sve ne, vise nije tu i nece ti predstavljati problem.

ako je kod tebe razvod bio krajnji izlaz iz problema,
onda ocekuj vedrije razdoblje.
misli pozitivno, misli na razloge svog razvoda, znaj cemu tezis i bice bolje. (da si htjela da ti bude gore nego sad, dok si u fazi zaboravljanja i prastanja, ustala bi udata, zar ne?)
User avatar
yellow cat
Posts: 1290
Joined: 18/07/2010 00:37

#7 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by yellow cat »

Sve zavisi od toga da li si ti htjela taj razvod ili ne? Ako si željela razvod, sad ti je vjerujem puno lakše , jer si se razrahatila, a ako ga nisi željela, e onda je to već malo teža situacija, ali nije nepremostiva.. U svakom slučaju, sad si zrela žena, ako si još uvijek zbunjena, pokušaj se malo sabrati i vidi koja su tvoja interesovanja, malo se posveti sebi, jer si zaista jako mlada i vjerujem da te još uvijek čeka puno lijepih momenata u životu. I samo se sjeti da si najbogatija žena ovog svijeta- imaš svoje klince. Go girl. :thumbup:
SaIstoka
Posts: 29
Joined: 31/01/2011 21:18

#8 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by SaIstoka »

Pa nisam htjela razvod. Ali smo bili različiti svjetovi... problemi se gomilali... upetljala se još i druga žena... i na kraju je jednostavno to bilo jedino rješenje za oboje, htjeli ili ne.
@ srklet: e baš ti hvala na ovim riječima podrške :). Međutim, nažalost, niko neće kupiti polovno auto dok ga ne provoza i isproba :roll: . A ja sam nekako protiv toga... e to nijedan neće shvatiti, pa ne mislim ni pokušavati!
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#9 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by burek_in_space »

SaIstoka wrote:Pa nisam htjela razvod. Ali smo bili različiti svjetovi... problemi se gomilali... upetljala se još i druga žena... i na kraju je jednostavno to bilo jedino rješenje za oboje, htjeli ili ne.
@ srklet: e baš ti hvala na ovim riječima podrške :). Međutim, nažalost, niko neće kupiti polovno auto dok ga ne provoza i isproba :roll: . A ja sam nekako protiv toga... e to nijedan neće shvatiti, pa ne mislim ni pokušavati!
Kada dodje pravi, kojem nece biti bitno ni shto si bila udata, shto si rodila dvoje djece, shto si spavala sa nekim prije njega, shto ... bez razmishljanja cesh i ti pristati na "vozhnju" jer cesh osjecati da to tako treba. :-D

O samom razvodu ne bih, jer nikad nisam bio ni ozhenjen.
User avatar
Truba
Posts: 81651
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#10 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Truba »

drugovi budimo realni :D
sumjam da će htjeti ikome roditi treće dijete na današnji vakat
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#11 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Dr.Mr.Fr. »

ma šta sad dešava se i najboljima, nego hajde ti fino na temu "Sparimo domace" i opusti se, ne place se nad prolivenim mljeko nego glavu gore ;-) ;-) ;-)
User avatar
JoseMujica
Posts: 27604
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#12 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by JoseMujica »

ma sa 32 godine život je pred tobom, bez obzira na sve.....za bilo koje drugo razmišljanje bolje ti je odmah se bacit kroz prozor nego lagano truhnut iznutra
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#13 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Ghost_Rider_XXX »

Ne znam šta da ti kažem, ali ovo ti možda, malo pomogne. Moj stari je ost'o u cetrdesetim sa dvoje maloljetne djece sam, stara nas ostavila i otišla. Četri godine bio sam, borio se za nas. Danas ima novu ženu i pravo im je super, tako da za pravu ljubav nikad nije kasno. Bolje sad nego kasnije. Čudni su putevi Božji.
SaIstoka
Posts: 29
Joined: 31/01/2011 21:18

#14 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by SaIstoka »

Moj život je u suštini dobar... imam super posao, dvoje divne djece, prijatelje...
A to o ponovnoj ljubavi... da budem malo preciznija... niko sigurno neće pristati platonski se "zabavljati" sa razvedenom ženom, zato i ne pokušavam. A to je jedino što meni određeni načeli kojih se pridržavam dozvoljavaju (a to niko ne očekuje kada me upozna... naprotiv). Imala sam ja i pozive za izlazak, ali... ne mogu se zamisliti izaći sa momkom koji se nije ženio, tako da oni odmah otpadaju.
Ono što je meni problem jeste činjenica da ono u što sam polagala najviše nade, ne postoji. A osim toga, ne mogu se više ponašati normalno, kao nekada. Strah me odnosa muškaraca prema meni... a da se razumijemo... kao razvedenu, gledaju me odmah kao potencijalnu... a onda sam ja vrlo bezobrazna!
Last edited by SaIstoka on 01/02/2011 11:51, edited 1 time in total.
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#15 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Gospoda Ministarka »

SaIstoka wrote:Moj život je u suštini dobar... imam super posao, dvoje divne djece, prijatelje...
A to o ponovnoj ljubavi... da budem malo preciznija... niko sigurno neće pristati platonski se "zabavljati" sa razvedenom ženom, zato i ne pokušavam. A to je jedino što meni određeni načeli kojih se pridržavam dozvoljavaju (a to niko ne očekuje kada me upozna... naprotiv). Imala sam ja i pozive za izlazak, ali... ne mogu se zamisliti izaći sa momkom koji se nije ženio, tako da oni odmah otpadaju.
SaIstoka, posveti se ti djeci i sebi... a novi muskarac kad dode dode, o tom po tom.
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#16 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Zelena Carapa »

Prvo, ako imas zensku djecu obavezno ih odgajaj na malo realniji i pametniji nacin - cilj zenskog zivota nije i ne treba biti udaja. Uci djecu da budu samostalne, obrazovane i vrijedne a ne da gledaju kako ce da nadju nekoga ko ce da se brine o njima.

Drugo, zivota poslije razvoda itekako ima. Znam dosta zena < 40 koje su se ponovo udale bez obzira na djecu i prijasnja iskustva. Mislim da je najvaznije da se malo stabiliziras u ovom periodu imajuci na umu, da razvod zvakako nije kraj - to je pocetak jednog novog (mozda daleko sretnijeg i uzbudljivijeg perioda). Posveti se ulozi majke. Obnovi odnose sa drugaricama. Izadji na kafu s njima. Uzivaj u novonastaloj slobodi (ako nista a ono slobodi odlucivanja). :)

Vjeruj mi da s vremenom, kad ti se zivot sredi i kad ga prihvatis onakvim kakav jeste, pocece se desavati i neke lijepe stvari na romanticnom planu. Samo za to treba vremena, potrebna je tvoja opustenost i zadovoljstvo samom sobom i svojim zivotom. Bavi se nekim davno zaboravljenim hobijima, upisi kurs koji si oduvijek zeljela, otpocni neku rekreaciju.

Sto se tice pravog, on kad naidje (a hoce, ne sumnjam) i kad se uzajamno prepoznate bice mu nebitna "probna voznja" a tebi ce postati nebitan tvoj konzervativni stav. I naci cete se negdje. Na pola puta. :D

Vecinu ovoga sto ti napisah govorim iz iskustva :)

Sretno i pametno. Najlakse se pogubiti u pocetnoj fazi :-)
SaIstoka
Posts: 29
Joined: 31/01/2011 21:18

#17 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by SaIstoka »

Joj hvala ti Zelena carapo. Moja brakorazvodna parnica je tek okončana, a trajalo je nekoliko mjeseci. I stvarno sam grozno pogubljena. Žao mi nekada djece koji su mali, ali osjete (djevojčica i dječak).
Ma svi prijatelji mi kažu da sam luda jer znaju da nisam imala dobar brak, znaju kakav mi je bio muž... citiraću ljude koji ga znaju, mada ne volim loše govoriti o ocu svoje djece... "klasičan primjerak kretena i sirovine". Idem ja i na, da tako kažem kurseve, a radi se usavršavanju i život mi je ispunjen. Ali džaba, negdje u duši praznina, i često zaspim plačući. A ne plačem za bivšim kao osobom, već... ni sama ne znam...
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#18 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Zelena Carapa »

SaIstoka wrote:Joj hvala ti Zelena carapo. Moja brakorazvodna parnica je tek okončana, a trajalo je nekoliko mjeseci. I stvarno sam grozno pogubljena. Žao mi nekada djece koji su mali, ali osjete (djevojčica i dječak).
Ma svi prijatelji mi kažu da sam luda jer znaju da nisam imala dobar brak, znaju kakav mi je bio muž... citiraću ljude koji ga znaju, mada ne volim loše govoriti o ocu svoje djece... "klasičan primjerak kretena i sirovine". Idem ja i na, da tako kažem kurseve, a radi se usavršavanju i život mi je ispunjen. Ali džaba, negdje u duši praznina, i često zaspim plačući. A ne plačem za bivšim kao osobom, već... ni sama ne znam...
Cuj sve je to normalno. Naravno da ti treba vremena da se priviknes na novonastalu situaciju. I naravno da ce ti ostati praznina u dusi. I naravno da za sve to treba vremena.

Da nije tako nebi valjalo. Nebi s tobom bilo nesto u redu. Bila bi kao one zene cije ti se ponasanje ne svidja. Moj ti je prijedlog da energiju crpis iz majcinstva. Meni je recimo pomoglo i izucavanje Islama. Da se ne lazemo proslo je godina i godina dok nisam pomislila da je neki muskarac privlacan. :wink: Jednostavno sam se bila potpuno okrenula majcinstvu i digla emocionalne barikade oko sebe. Do momenta kad sam osjetila da sam spremna. Ostalo je doslo samo od sebe. I iskreno da ti kazem bila sam zaprosena tri puta nakon razvoda :D - tako da je sve, ali apsolutno sve moguce. Jedan od njih je bio radni kolega, nikad me nije poljubio u obraz, a kamoli sta drugo - ali zaljubio se samo tako. :D (Mozda je vazno u kontekstu price reci i to da nisam neka WOW zenska. Samo normalna, pozitivna, optimisticna osoba. Uvijek spremna sve okrenuti na salu (valjda me zivot naucio da ga ne shvatam preozbiljno)).

Glavu gore! I bez zurbe :)
User avatar
Felidae
Posts: 695
Joined: 02/08/2010 09:41

#19 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Felidae »

SaIstoka wrote:Joj hvala ti Zelena carapo. Moja brakorazvodna parnica je tek okončana, a trajalo je nekoliko mjeseci. I stvarno sam grozno pogubljena. Žao mi nekada djece koji su mali, ali osjete (djevojčica i dječak).
Ma svi prijatelji mi kažu da sam luda jer znaju da nisam imala dobar brak, znaju kakav mi je bio muž... citiraću ljude koji ga znaju, mada ne volim loše govoriti o ocu svoje djece... "klasičan primjerak kretena i sirovine". Idem ja i na, da tako kažem kurseve, a radi se usavršavanju i život mi je ispunjen. Ali džaba, negdje u duši praznina, i često zaspim plačući. A ne plačem za bivšim kao osobom, već... ni sama ne znam...
ne, ti places za nekim idealom....kojeg nikad nije ni bilo....kako si i sama rekla, tako si odgojena....
rupu koju osjecas trenutno, popunices jedino sa svojom djecom, i nema ti cega biti zao, djeci je puno bolje da odrastaju sa jednim normalnim roditeljom nego sa dva koja se ne slazu.....
sama kazes da se ne mozes zamisliti sa drugim muskarcem, to je normalno, daj sebi vremena.....(moja mama je razvedena cijeli svoj zivot, i udala se u 50-toj godini....zaljubljeni su kao skolarci vec tri godine)....znaci sve je moguce
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#20 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by dadoka84 »

Meni je u slicnoj situaciji mnogo pomogla fizicka aktivnost, fitnes teretana te voznja bicikla.
User avatar
Le_La
Posts: 173
Joined: 06/10/2009 23:08
Location: na putu

#21 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Le_La »

U nasim je rukama da li cemo biti sretni ili ne, mi biramo nas put, samo cesto nismo svjesni toga. Jedan muskarac sam te ne moze napraviti sretnom, da je drugacije, bila bi u proslom braku sretna, ali to nije bio slucaj. Posveti se sada sebi i svojoj djeci, pronadji sebe i nadji put ka sreci bez ikakvog muskarca. Poslije ce onda opet doci pravi, koji od tebe nista nece ocekivati, za sta nisi spremna, koji ce ti osladiti zivot ali ne i napravit te sretnom, jer ces to nadam se vec biti. :wink:
Sretno! :)
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#22 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by citroen »

SaIstoka wrote:Joj hvala ti Zelena carapo. Moja brakorazvodna parnica je tek okončana, a trajalo je nekoliko mjeseci. I stvarno sam grozno pogubljena. Žao mi nekada djece koji su mali, ali osjete (djevojčica i dječak).
Ma svi prijatelji mi kažu da sam luda jer znaju da nisam imala dobar brak, znaju kakav mi je bio muž... citiraću ljude koji ga znaju, mada ne volim loše govoriti o ocu svoje djece... "klasičan primjerak kretena i sirovine". Idem ja i na, da tako kažem kurseve, a radi se usavršavanju i život mi je ispunjen. Ali džaba, negdje u duši praznina, i često zaspim plačući. A ne plačem za bivšim kao osobom, već... ni sama ne znam...
Sta ti bi da se udash za kretena i sirovinu :? :-?
User avatar
sposa0408
Posts: 308
Joined: 09/09/2007 10:04
Location: SARAJEVO
Contact:

#23 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by sposa0408 »

Zelena Carapa wrote:
SaIstoka wrote:Joj hvala ti Zelena carapo. Moja brakorazvodna parnica je tek okončana, a trajalo je nekoliko mjeseci. I stvarno sam grozno pogubljena. Žao mi nekada djece koji su mali, ali osjete (djevojčica i dječak).
Ma svi prijatelji mi kažu da sam luda jer znaju da nisam imala dobar brak, znaju kakav mi je bio muž... citiraću ljude koji ga znaju, mada ne volim loše govoriti o ocu svoje djece... "klasičan primjerak kretena i sirovine". Idem ja i na, da tako kažem kurseve, a radi se usavršavanju i život mi je ispunjen. Ali džaba, negdje u duši praznina, i često zaspim plačući. A ne plačem za bivšim kao osobom, već... ni sama ne znam...
Cuj sve je to normalno. Naravno da ti treba vremena da se priviknes na novonastalu situaciju. I naravno da ce ti ostati praznina u dusi. I naravno da za sve to treba vremena.

Da nije tako nebi valjalo. Nebi s tobom bilo nesto u redu. Bila bi kao one zene cije ti se ponasanje ne svidja. Moj ti je prijedlog da energiju crpis iz majcinstva. Meni je recimo pomoglo i izucavanje Islama. Da se ne lazemo proslo je godina i godina dok nisam pomislila da je neki muskarac privlacan. :wink: Jednostavno sam se bila potpuno okrenula majcinstvu i digla emocionalne barikade oko sebe. Do momenta kad sam osjetila da sam spremna. Ostalo je doslo samo od sebe. I iskreno da ti kazem bila sam zaprosena tri puta nakon razvoda :D - tako da je sve, ali apsolutno sve moguce. Jedan od njih je bio radni kolega, nikad me nije poljubio u obraz, a kamoli sta drugo - ali zaljubio se samo tako. :D (Mozda je vazno u kontekstu price reci i to da nisam neka WOW zenska. Samo normalna, pozitivna, optimisticna osoba. Uvijek spremna sve okrenuti na salu (valjda me zivot naucio da ga ne shvatam preozbiljno)).

Glavu gore! I bez zurbe :)
:thumbup:
nazarenko
Posts: 111
Joined: 14/10/2009 09:55

#24 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by nazarenko »

Nakon razvoda sve praznine, koje dolaskom istog nastaju, treba popunjavati.
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#25 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Mis mekinjas »

Morat ćeš ti to sama odtugovati, kad dovoljno isplačeš proći će, samo nema pravila koliko će biti prazno. Uzalud savjeti, dok ne prođe vremena koliko tebi treba da prođe......
Imam prijateljicu, govorili joj prvi mjesec najgori, jedva čekala da prođe, pa onda nije bolje, pa kao prva godina najgora, i ona čekala da prođe, u međuvrmenu bilo je čak i muškaraca u njenom životu, ali skoro mi priznala, 5 godina joj je trebalo, da ne misli na njega.....

Tebi svako dobro..... :wink: :kiss:
Post Reply