Sta mislite o javnim prosidbama

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
VeriBizi
Posts: 2565
Joined: 01/08/2011 11:00
Location: Sarajevo

#151 Re: Sta mislite o javnim prosidbama

Post by VeriBizi »

Svako zasluzuje drugu priliku. Sta drugo da ti kazem osim "sretno"!
User avatar
kaponeh1
Posts: 55
Joined: 25/09/2011 17:36
Location: Rajvosa

#152 Re: Sta mislite o javnim prosidbama

Post by kaponeh1 »

Hvala na iskrenim misljenjima, cijenim!
Kako da se covjek postavi? Da budem ponosan jer smatram da je nepravedno ovo sto cini, prema meni i prema tom djetetu... Ili da zgazim taj ponos i da joj najbolje sto mogu dokazem da je zaista volim i da mi je stalo do nje, da sam spreman ama bas sve uciniti da spasim nas brak i porodicu...! kao sto i jesam!
Znate, postavlja se hladno, veoma... Mislim, predati na sud, to je ipak korak previse...
Nemam osnova da se nadam da se moze nesto spasiti, ali jednostavno ne mogu da pustim, ne jos...!
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#153 Re: Sta mislite o javnim prosidbama

Post by Zelena Carapa »

kaponeh1 wrote:Ili da zgazim taj ponos i da joj najbolje sto mogu dokazem da je zaista volim i da mi je stalo do nje, da sam spreman ama bas sve uciniti da spasim nas brak i porodicu...! kao sto i jesam!
Ne bih da zvucim grubo, mada sam stava da te treba malo prodrmati i ne stediti rijeci, misljenja sam da ti je ovo zadnja sansa - i iskoristi je najbolje sto znas - napisi pismo.

To sto je ona predala na sud nije tvoj kljucni problem - sudovi su spori - razvodi traju godinama, ne razmisljaj puno o tome. Skoncentrisi se na to da joj das do znanja sta mislis, osjecas i da ces ovaj put da djelujes. Napisi joj brate ovo sto nama pises, vjerujem da ce je dotaci.. :wink:
User avatar
kaponeh1
Posts: 55
Joined: 25/09/2011 17:36
Location: Rajvosa

#154 Re: Sta mislite o javnim prosidbama

Post by kaponeh1 »

Da, danas smo se vidjeli, kada je dosla po stvari.....
Nisam ni mislio biti ponosan, bacio sam joj ga pravo pod noge, kako sam znao i umio. Ne mogu vjerovati da je onoliko ljuta na mene...?!
Uspio sam izmoliti da barem samo razmisli da povuce taj zahtjeva sa suda i da nam da dva-tri mjeseca vremena, da se strasti smire, da jos po koji put razgovaramo, da vidimo hoce li vrijeme ista donijeti, moze li se ista napraviti. Razmislit ce kaze... :-D
Jarane, koliko sam bio samouvjeren do sad.... Pun sebe. Raznijela me je na komade... :D
Ne mislim da ce biti lahko, definitivno mi to daje do znanja, ali trenutno, njih dvije su jedino na citavom svijetu sto me zanima...!
User avatar
kaponeh1
Posts: 55
Joined: 25/09/2011 17:36
Location: Rajvosa

#155 Re: Sta mislite o javnim prosidbama

Post by kaponeh1 »

Zelena Carapa wrote: Izvini, ne mogu da se otmem utisku da si svoju sansu prokockao. Ako si vec bio svjestan da ste se u posljednju godinu i po udaljavali zasto nisi reagovao? Imao si bar 500 jutara da kad otvoris oci odlucis da nesto popravis u vasim zivotima i da ulozis trud. Ti si odlucio da se povuces u sebe. Bez imalo borbe za nesto sto vrijedi. Ne govorimo mi o kratkom periodu. Godina i po je zivot. Svasta se moze proziviti u tom periodu. I lijepo i ruzno.
To sebi nikada necu moci oprostiti...
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#156 Re: Sta mislite o javnim prosidbama

Post by respo »

koja situacija za prosidbu ima bolja od sexa :D
ono znojis se crncis i u toku akcije pitas je bili se udala za mene
a ona Ada da da da samo tako daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

bas bi joj napamet palo ne
nema sanse
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#157 Re: Sta mislite o javnim prosidbama

Post by Mr.Penguin »

@kaponeh1

Pogledaj ovo

User avatar
kaponeh1
Posts: 55
Joined: 25/09/2011 17:36
Location: Rajvosa

#158 Re: Sta mislite o javnim prosidbama

Post by kaponeh1 »

Wow....prejako.
Definitivno istina....
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#159 Re: Sta mislite o javnim prosidbama

Post by Mr.Penguin »

kaponeh1 wrote:Wow....prejako.
Definitivno istina....
:D Gledao sam ovo prije nekoliko dana, dobar video jer ima glupih stvari za koje se ljutimo.
User avatar
kaponeh1
Posts: 55
Joined: 25/09/2011 17:36
Location: Rajvosa

#160 Re: Sta mislite o javnim prosidbama

Post by kaponeh1 »

Mr.Penguin wrote:
kaponeh1 wrote:Wow....prejako.
Definitivno istina....
Jel barem pozitivna reakcija?
Na sta mislis? Na moju reakciju vezano za klip ili za ovu situaciju?
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#161 Re: Sta mislite o javnim prosidbama

Post by Mr.Penguin »

kaponeh1 wrote:
Mr.Penguin wrote:
kaponeh1 wrote:Wow....prejako.
Definitivno istina....
Jel barem pozitivna reakcija?
Na sta mislis? Na moju reakciju vezano za klip ili za ovu situaciju?
Za klip :)
User avatar
kaponeh1
Posts: 55
Joined: 25/09/2011 17:36
Location: Rajvosa

#162 Re: Sta mislite o javnim prosidbama

Post by kaponeh1 »

Zamislih se :-D Odusevljen sam jednostavnoscu izgovorene istine :D
User avatar
kaponeh1
Posts: 55
Joined: 25/09/2011 17:36
Location: Rajvosa

#163 Re: Sta mislite o javnim prosidbama

Post by kaponeh1 »

Odoh tri mjeseca u njemacku s poslom....
Reci cu joj to sutra, kako li ce reagovati....?
Mozda me pozeli :D Mozda je ovo prilika da predahnemo.....a mozda i napravi jos dublji jaz...vidjet cemo!
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#164 Re: Sta mislite o javnim prosidbama

Post by minjonja »

ne znam koliko ti je to pametno da radis. ja bi to shvatila kao "gledaj u kakvoj smo krizi, a on sad jos ide, nece ni da se potrudi, obecava a nista ne radi". sigurno joj nije lahko ni sekunde, ali ona ce u ta tri mjeseca vidjeti da ima i zivota bez tebe. eh sad, ili ce joj se svidjeti ili ce te pozeljeti, ali ako je vec tako ljuta kao sto kazes, prije da ce se desit to prvo. ali sta ja znam, ti nju znas bolje od nas. pamet u glavu.
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#165 Re: Sta mislite o javnim prosidbama

Post by Zelena Carapa »

To ti je risky move. :roll:
User avatar
malaplavooka
Posts: 3353
Joined: 12/04/2011 12:34
Location: tu....u tvom srcu :)

#166 Re: Sta mislite o javnim prosidbama

Post by malaplavooka »

Zelena Carapa wrote:To ti je risky move. :roll:

Rizično ili ne, on ne ide na odmor niti putuje iz hira. Raditi se mora, a ako je dovoljno zrela shvatit će, valjda...Uostalom ima još vremena pa se možda i dogovore oko svega...
User avatar
kaponeh1
Posts: 55
Joined: 25/09/2011 17:36
Location: Rajvosa

#167 Re: Sta mislite o javnim prosidbama

Post by kaponeh1 »

malaplavooka wrote:
Zelena Carapa wrote:To ti je risky move. :roll:

Rizično ili ne, on ne ide na odmor niti putuje iz hira. Raditi se mora, a ako je dovoljno zrela shvatit će, valjda...Uostalom ima još vremena pa se možda i dogovore oko svega...
Da, nadam se da ce shvatiti... Jer upravo zbog nje i tog djeteta ovo radim...!
Pristala je da jos ne predaje na sud, iako veli, ne vidi razlog zasto ne bi, ja vidim...
Pod snaznim je emocijama, guta tablete za smirenje k'o da su bombone... :shock:
Zeli da je ostavim na miru....Tako ce i biti, za sad...!
User avatar
kaponeh1
Posts: 55
Joined: 25/09/2011 17:36
Location: Rajvosa

#168 Re: Sta mislite o javnim prosidbama

Post by kaponeh1 »

Znate sta, shvatio sam nesto...
Dok sam bio savrsen donekle sam joj i valjao, no, kada su pocele na vidjelo da izlaze moje slabosti i mane, tu su problemi poceli...
Tjerala me je da se zakunem, da, sta god da se desi, da je nikada necu napustiti, zaista jeste, vise puta...To sam i uradio, iskreno! ipak, ona je ta koja je ostavila mene...
Ja sam poceo da pucam po savovima pod raznim pritiscima i obavezama koji su mi nametnuti stupanjem u bracni zivot, i priznajem, vremenom sam poceo da se gubim, no u trenutcima kada su nju svi osudjivali i nisu shvatali, ja jesam, bio sam uz nju i podrzavao sam je, nalazio sam joj opravdanja. Ona za mene to nije spremna uciniti! Sada, kada je to meni najpotrebnije, a kunem se da jeste!
Nije u stanju da mi oprosti moje greske, nije u stanju da shvati da sam ljudsko bice, da nisam savrsen...!
Shvatila je ona da nisam savrsen, da imam mana, i da cu ih uvijek imati!
Lahko je zivjeti sa necijim vrlinama draga...ali to nije ljubav...! ama ni blizu!
Valjda ce nekad shvatiti, ja vise nemam snage ni volje da je ubjedjujem! Zaista...
User avatar
kaponeh1
Posts: 55
Joined: 25/09/2011 17:36
Location: Rajvosa

#169 Re: Sta mislite o javnim prosidbama

Post by kaponeh1 »

Strah me je da je ovaj osjecaj smirenosti prisutan jer imam nadu da ce se vratiti. Sta ako se ipak ne vrati? Prije neki dan, jedva je pristala da jos ne predaje na sud, dva-tri mjeseca. Danas, trazio sam od nje da to ipak sutra ucini ako i dalje zeli, da nema smisla da je i dalje molim, jer, ako nije spremna da bude uz mene onda i kada je to najteze, nije ni potrebno da mi se vraca! Sada ona ne zeli da sutra preda, nalazi sva moguca opravdanja da to ne ucini, da ipak sacekamo tri mjeseca...???? Ne zelim, ovo je moja zadnja ponuda rekoh, nece biti ni savrseno ni lahko ako se vratis, ali ce biti dosta drugacije....!
Vidjet cemo se sutra....!
User avatar
kaponeh1
Posts: 55
Joined: 25/09/2011 17:36
Location: Rajvosa

#170 Re: Sta mislite o javnim prosidbama

Post by kaponeh1 »

Isao sam na blef :D Ipak bi dala odmah na sud, no, dogovorili smo se ipak da sacekamo 20.dec.... :D
Mislim, to sada hoce i ona, nije ni bitno, no cudno mi. Dramaticno je nepopustljiva ali ipak me to buni. Kako je rekla u jednom trenu :"ipak, nista nije gotovo dok ne potpisemo taj razvod..." :?: :?: :?:
Danas sam je iznenada na sred ulice, na carsiji, poljubio...stajali smo tako desetak sekundi...! Mogla se otrgnuti, izmaci...ali nije, samo me drzala za ruke koje su bile na njenom potiljku...!
arijela
Posts: 46
Joined: 04/02/2011 13:46

#171 Re: Sta mislite o javnim prosidbama

Post by arijela »

kaponeh1, razumijem da si potpuno zbunjen, ali znaš jednom sam pročitala savršen citat: "Žena je u stanju da bude najravnodušnija prema čovjeku kojeg je nekada bezumno voljela...i na sve njegove pokušaje da je vrati odgovori sa praznim pogledom i ledenim osmjehom" I da..to je prokleto tačno, potpuno sam se uvjerila u to na vlastitoj koži.
Znam da idemo malo off, ali govori ti neko ko prolazi istu situaciju. Samo sam ja ta koja ostavlja, sa malom razlikom što sam se ja zaista trudila objasniti šta je to što ne štima. Sam si sebi dao odgovor zašto je to uradila, udaljili ste se, prestali komunicirati i ljudi postaju stranci u braku, što je grozno. I nije mi jasno zašto ljudi smatraju da jedini razlozi razvoda braka mogu biti preljuba, nasilje, alkohol, kocka i neke ine "velike" stvari, a šta je sa nestankom ljubavi, sreće, nepostojanja povezanosti između partnera...to su sitnice?
Ali prema onome što si napisao, mislim da ona nije baš načisto sa tom situacijom, želi nešto da promijeni, ali zaista nije sigurna da je to razvod, i zbog toga mislim da još uvijek ne trebaš odustajati. Navedi je da potpuno otvoreno razgovarate i pokušate popraviti stvari, ali znaj da za takvo nešto MORA postojati volja i želja obje strane. Ne želim ti govoriti gdje si to pogriješio ranije jer nema smisla, samo ubuduće obrati malo više pažnje na njene potrebe i promjene koje ti pokazuje, bar bi ti trebao najbolje znati i primjetiti (ovo kažem jer sam shvatila da mene moj suprug ni nakon 10 godina braka zapravo ne poznaje)-
Jasno je da je svaka osoba, svaki odnos, reakcije, načini podnošenja stresnih situacija drugačiji, ali ljudi moji komunicirajte, problemi su tu, i ako ih ne rješavamo, ne razgovaramo o njima, ako ih ignorišemo, oni neće nestati, oni samo od u početku banalnih problema, postaju sve veći i veći... :wink:
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#172 Re: Sta mislite o javnim prosidbama

Post by Mr.Penguin »

User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#173 Re: Sta mislite o javnim prosidbama

Post by Zovem se Zelena »

Planirano ili ne... Simpatično je, mada su koncerti nekako postali kliše za ove javne prosidbe. Patetika, romantika šta god. Važno je da je on prepoznao trenutak i da je to uradio uz pjesmu koja im nešto znači :)
Detalji su bitni, detalji... Sitnice koje sve u tebi okrenu.
I ja bih voljela da me neko, nekada zaprosi uz Provincijalku. Ne na koncertu, može i na nekoj klupici, šetnja, dok svira sa moba...

Sretno im :thumbup:
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#174 Re: Sta mislite o javnim prosidbama

Post by stochar »

Zovem se Zelena wrote:Planirano ili ne... Simpatično je, mada su koncerti nekako postali kliše za ove javne prosidbe. Patetika, romantika šta god. Važno je da je on prepoznao trenutak i da je to uradio uz pjesmu koja im nešto znači :)
Detalji su bitni, detalji... Sitnice koje sve u tebi okrenu.
I ja bih voljela da me neko, nekada zaprosi uz Provincijalku. Ne na koncertu, može i na nekoj klupici, šetnja, dok svira sa moba...

Sretno im :thumbup:
ako pogledas onaj snimak, vidjeces da je cijelo vrijeme lik u centru pazhnje, a ona se tu 'nako pojavi. rek'o sam vec na ovoj temi, meni su te javne prosidbe vise egoizam nego sto su neko cinjenje drugoj osobi. takodjer, mislim da se radi o intimnom momentu od kojeg ne treba praviti show, i najbitnije: mislim da se u ovakvim slucajevima pravi strasan pritisak na osobu. zamisli da je odbila? znajuci nas mentalitet, izvizdala bi je komplet dvorana i ispala bi krava. vjerujem da bi pristala svakako, ali vjerujem da ce se i kod njega kad-tad pojaviti osjecaj 'da li bi pristala da to nije bilo na Balasevom koncertu?'.

javne prosidbe dovode onu drugu osobu pred svrsen cin, a to generalno nije dobro, o cemu god da se radi.
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#175 Re: Sta mislite o javnim prosidbama

Post by Zovem se Zelena »

stochar wrote:
Zovem se Zelena wrote:Planirano ili ne... Simpatično je, mada su koncerti nekako postali kliše za ove javne prosidbe. Patetika, romantika šta god. Važno je da je on prepoznao trenutak i da je to uradio uz pjesmu koja im nešto znači :)
Detalji su bitni, detalji... Sitnice koje sve u tebi okrenu.
I ja bih voljela da me neko, nekada zaprosi uz Provincijalku. Ne na koncertu, može i na nekoj klupici, šetnja, dok svira sa moba...

Sretno im :thumbup:
ako pogledas onaj snimak, vidjeces da je cijelo vrijeme lik u centru pazhnje, a ona se tu 'nako pojavi. rek'o sam vec na ovoj temi, meni su te javne prosidbe vise egoizam nego sto su neko cinjenje drugoj osobi. takodjer, mislim da se radi o intimnom momentu od kojeg ne treba praviti show, i najbitnije: mislim da se u ovakvim slucajevima pravi strasan pritisak na osobu. zamisli da je odbila? znajuci nas mentalitet, izvizdala bi je komplet dvorana i ispala bi krava. vjerujem da bi pristala svakako, ali vjerujem da ce se i kod njega kad-tad pojaviti osjecaj 'da li bi pristala da to nije bilo na Balasevom koncertu?'.

javne prosidbe dovode onu drugu osobu pred svrsen cin, a to generalno nije dobro, o cemu god da se radi.
U biti, savršeno me ne interesuje kako će osoba A zaprositi osobu B, javno ili ne. Lično, ne bih voljela da meni to neko uradi pred "publikom". Ali, i dalje bih voljela da bude uz Provincijalku :mrgreen:

Iako imam osjećaj da je sve iscenirano da najsitnijih detalja, mada dečko tvrdi da nije, želim im sreću.
Post Reply