ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Anonimus24
Posts: 53
Joined: 17/06/2009 15:25

#26 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by Anonimus24 »

hvala puno sto ste ovako velikodusno podijelili svoja iskustva i misljenja...puno ce mi pomoci po odabiru kucanskih aparata...po iskustvima vecina vas ovdje koji ste ostavili svoje komentare dolazim do zakljucka da beko i ne porizvodi lose uredjaje...duga garancija, a i cini mi se da se slabo kvare...znam da nema uredjaja koji se nece pokvariti kad tad ali cini mi se da ipak bekovi uredjaji se kvare nesto slabije od drugih proizvodjaca...a sto se tice servisa cini mi se da i oni rade solidan posao...bar po vasem misljenju...tako da mislim da znam gdje idem u kupovinu hehehehhe...hvala jos jednom...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#27 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by Alfons Kauders »

Anonimus24 wrote:hvala puno sto ste ovako velikodusno podijelili svoja iskustva i misljenja...puno ce mi pomoci po odabiru kucanskih aparata...po iskustvima vecina vas ovdje koji ste ostavili svoje komentare dolazim do zakljucka da beko i ne porizvodi lose uredjaje...duga garancija, a i cini mi se da se slabo kvare...znam da nema uredjaja koji se nece pokvariti kad tad ali cini mi se da ipak bekovi uredjaji se kvare nesto slabije od drugih proizvodjaca...a sto se tice servisa cini mi se da i oni rade solidan posao...bar po vasem misljenju...tako da mislim da znam gdje idem u kupovinu hehehehhe...hvala jos jednom...
ma gledaj drug, nema tu nekog ustaljenog pravila... meni se i na poslu i u kuci znalo desiti da crknu uredjaji etabliranih proizvodjaca... a npr... imam u jednom stanu bira mikrovalnu od 89km koja radi 5 godina bez problema... i to svakodnevno... kako god, nek je sa srecom....
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#28 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by zelenashica »

Ja kako po kući prebroja BEKO vodi....
frizider beko....meščini preko 7 godina nikad nikakvog kvara(jedina mana što je malo glasniji nego kod mame onaj stari gorenje)
mašina za suđe garancija od 5 godina istekla i danas radi bez problema... :thumbup:
šporet beko....s njim sam najzadovoljnija.......
TV beko...haman pa mu evo 8 godina bez problema...oni sitni kućanski svi beko i nemam frke s njima
klima neka šnj marka al frcera... :D

a mašina za veš gorenje :x 6 godina ali sranje u bojama....hem je lim okolo fuš(hrđa probila još prije par godina) hem moram na nju kad centrifugira ili ja sjesti ili staviti koji balon vode da makar ne skače ko kobila :x

garancija :beko 3 godine +2 godine samo dijelovi....
Mislim da je ipak i do klase proizvoda a ne samog proizvođača...vala ni nalik platiti mašinu 500 KM i platiti 700KM(istog proizvođača)..... :wink:
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#29 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by strong69 »

I ja sam do prije 2 godine ganj´o Gorenje, placao i skoro dvostruko vise za njihove proizvode. Od usisivaca, preko sporeta do masine za pranje rublja. I non stop problemi, reklamacije, servis, dugo cekanje na dijelove...

I prelomim, uzmem prije 2 god Beko masinu za rublje i frizider i nikad nikakav problem. Garancija 5 godina na sve! I kod mene sada Beko lagano preuzima glavnu rijec u kuci.
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#30 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by Mahalac »

I moj glas za beko :thumbup:
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#31 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by zambaklija »

ništa bez SIEMENSa effizienzklasse A+ :D
User avatar
Aurea Mediocritas
Posts: 353
Joined: 24/05/2009 02:04

#32 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by Aurea Mediocritas »

Imam klima-uređaj Beko - star 4 godine. Nikad nikakvih problema nisam imao, radi odlično.
Električni šporet Beko - 5 godina, takođe, radi odlično.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#33 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by StupskaBitanga »

moji kupili beko frizider 2003. i danas san radi nikad mu nista nije bilo
dok evo jedne usporedbe
kupio moj neki rod ne znam sta mi tacno dodje al ga zovem rodjak Gorenje TV i prodje 20 dana vidim istu tu televiziju kod prijateljice samo sto umjesto Gorenje pise Quadro

zakljucak
isto kao bira samo napisu gorenje ili sta vec
Beko :thumbup: :thumbup: :thumbup: zajedno sa Samsungom i Sony vlada u kuci
a mama i danas dan ne dan ISKRA sporet star 25 godina kaze bollji je od svih novih :D :D
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#34 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by chuchumbamayumbe »

Mikrovalna, klima i frižider su nam Beko, sve fercera bez problema već nekoliko godina.
Samo napomena za one koji kupuju LG klima uređaje, proizvode se u istoj fabrici kao i BEKO klime, sve je unutra isto, samo plaćate više zbog drugačije naljepnice.
BEKO :thumbup:
User avatar
Edinz
Posts: 373
Joined: 03/11/2008 15:03

#35 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by Edinz »

Ugradbena ploca, ugradbena rerna. frizider, ves masina, klima sve fercera za 10
dolmetscher
Posts: 275
Joined: 28/03/2008 22:14
Location: Tuzla

#36 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by dolmetscher »

Ugradbena ploca, ugradbena rerna, kuhinjska napa, masina za sudje, mikrovalna, firizder, masina za ves...sve beko proizvodi...doduse, sve je novo. Nemam nikakvih zamjerki na rad istih. Ja zadovoljna
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#37 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by Hemera »

Neam ništa BEKO,mašina za veš mi je indesit,frižider LG,tv sony,klima york,šporet opet gornje....et ak šta vrisne kupiću BEKO...hehe
lucius
Posts: 56
Joined: 17/10/2009 20:53

#38 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by lucius »

U mene je sve na više lokacija beko već 3+godine, i nema nikakvih kvarova sve radi.
Ali imam dva različita modela beko frižidera, na dvije lokacije i ni na jednom ne radi regulacija temperature od same kupovine (barem ne kako bi trebalo). Okreneš na jedan kraj, sve led ledeno, okreneš na drugi kraj, isto sve led ledeno, a isto je i u sredini.
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#39 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by drndalo »

Ja Beko kupih masinu za sudje, jer je bila doslovno upola jeftinija od Gorenja, koje je bilo bezobrazno skupo, iako smo ostale stvari kupili po finim cijenama, 20% popusta za cash pred novu godinu...

Do sada, >4 godine se ni nakasljala nije, jos da mi ju je nauciti da ne trosi detrdzent...

Kod punice, Beko klima, isto se nije nakasljala >3 god... Doduse, ne radi cesto, ali nije bila ni skupa...

Drug mi jos ima jednu od prvih Beko masina za ves kod nas, i radi OK, bila je i tada najjeftinija, ona od "samo" 400/min., mislim da je deru vec oko 9 godina... A kostala je oko 4xx KM...

Veci dio bijele tehnike mi je Gorenje, ni oni se jos nakasljali nisu, a >4 god su u pogonu...
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#40 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by Jara »

Klima Beko, 5-6 godina, odlična, samo se na vanjskom dijelu potrgala izolacija oko cijevi i crijevo za izbacivanje vode, valjda od sunca, kiše, snijega, grada, mraza, komšija iznad. :skoljka: Inače i dalje radi odlično. Neko već popravljao? Može bilo koji servis za klime ili je bolje zvati njihov?
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#41 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by drndalo »

Ma istekla ti je garancija, nemas vise obavezu zbog toga zvati ovlasteni... nadji dobrog majstora za klimu, i nek ti to osvjezi i bog te veselio...
Budala
Posts: 160
Joined: 15/04/2004 11:22

#42 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by Budala »

Ja imam Beko ves masinu i evo vec 4 godine fercera k'o singerica.
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#43 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by Jara »

drndalo wrote:Ma istekla ti je garancija, nemas vise obavezu zbog toga zvati ovlasteni... nadji dobrog majstora za klimu, i nek ti to osvjezi i bog te veselio...
Znam da jest' nego mislim najbolje originalne dijelove...
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#44 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by drndalo »

Kakvi originalni dijelovi ? Pa nista ti nije pokvareno ? Crijeva su univerzalna, cijevi mesing, isto univerzalne...

Elektronika fercera, ne diraj... Kompresor svakako radi samo par firmi u svijetu, svi ostali kupuju gotove od njih, ne popravljaj ako nije pokvareno... Nego uradi pregled, osvjezenje stvari koje su bile izlozene vremenu i komsijama, dezinfekciju klime iznutra, da pobijes "baje" koje su se nakotile u toplom i vlaznom...
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#45 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by Alhemicarkaa »

Jara wrote:Klima Beko, 5-6 godina, odlična, samo se na vanjskom dijelu potrgala izolacija oko cijevi i crijevo za izbacivanje vode, valjda od sunca, kiše, snijega, grada, mraza, komšija iznad. :skoljka: Inače i dalje radi odlično. Neko već popravljao? Može bilo koji servis za klime ili je bolje zvati njihov?
Mislila sam da se ovo samo meni dešava i slučajno sam otkrila uzrok ove deformacije. Jedno jutro me probudio zvuk kao da miš gricka, prestravim se otkud mi miš u kući. Malo oslušnem, skontam da dolazi iz zida, kud prolaze cijevi za klimu, pogledam kroz prozor kad vrana brsti li brsti izolaciju :x
matrica234
Posts: 14
Joined: 04/08/2010 16:46

#46 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by matrica234 »

brina wrote:beko- prezadovoljna. imam masinu za sudje i zamrzivac. kuc, kuc, da ne ureknem... :-D u svakom slucaju serviseri su im ekspeditivni i jako efikasni...
gorenje- nezadovoljna. imam sporet, frizider i ves masinu. stara slava i nista vise...
pa ne mogu da vjerujem. setam ja po forumu kad tamo opet brina i opet protiv slovenaca.... :evil:
palamuda
Posts: 950
Joined: 04/09/2009 23:33

#47 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by palamuda »

Veš mašina, mašina za suđe, rerna, ploča, frižider, plazma, kućno kino, sve Beko, tri pune godine mašala nikakav problem.
Prezadovoljan
User avatar
Loulou
Posts: 3015
Joined: 16/04/2008 15:18

#48 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by Loulou »

zelenashica wrote:a mašina za veš gorenje :x 6 godina ali sranje u bojama....hem je lim okolo fuš(hrđa probila još prije par godina) hem moram na nju kad centrifugira ili ja sjesti ili staviti koji balon vode da makar ne skače ko kobila :x
:lol: :lol: :lol:
I meni se to dešava s ovom koju trenutno koristim (Gorenje, starija je). Ja sam skužila da se to "kobilje skakanje" :D dešava kad stavim malo veša, tj. kad mašina nije puna.
On topic - od BEKO proizvoda nemam ništa. Nekako mi nikad nisu bili izbor, al' kad vidim ovdje koliko ih ljudi hvale... vrijedi razmislit.
ri0
Posts: 314
Joined: 25/10/2006 09:40
Location: Rajvosa - Grbavica
Contact:

#49 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by ri0 »

Kupio Beko TV prije 2-3 godine, za sada sve fercera k'o lampa :D
_22222_d
Posts: 90
Joined: 12/04/2010 23:09

#50 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by _22222_d »

imam ves masinu beko.. kupili je prije 5 mjeseci....prezadovoljni..
ima i rucno pranje...tako da ne perem nista "na ruke"
Post Reply