ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#51 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by Jara »

Vidim u granapu koriste potpono isti klima uređaj kao Beko koji imam, ali na njemu piše Bira. I daljinski isti, sve. O čemu se radi?
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#52 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by zelenashica »

Jara wrote:Vidim u granapu koriste potpono isti klima uređaj kao Beko koji imam, ali na njemu piše Bira. I daljinski isti, sve. O čemu se radi?
Kopija beka.... ;-)
lokva village
Posts: 11
Joined: 19/07/2010 19:51

#53 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by lokva village »

Imala frižider Beko super radio 4 godine. Pretrpio 2 selidbe al treću nije izdržao. Rikno kad sam imala najmanje para da ga kupim i to mu nikada neću oprostiti :-) . Zamjenjen sa Hotpoint-om by Ariston koji je fantastičan.
TV je Bekov takođe, već 6 godina radi, tek neki dan zamjenjen daljinski.
Usisivač je bio Gorenje, odmah otišla tipkica za uvlačenje kabla, pa mjesecima izlazilo iz njega nešto crno, neka plastikica,sve mali komadići, dok nisam vidjela da je to neki unutarnji točak prekriven gumom ( a inače pazim stvari , znači nisam ga bacala okolo po sobi :D ), napatila se sa hepa filterima, te će doći danas, te sutra pa tako 2 mjeseca...Patila se godinu dana te na kraju ga zamijenila sa LG ...ali bez hepa filtera.
Za Bekov šporet par ljudi mi je reklo da donji grijač nije zadovoljavajući. Ne bude pita rumena :lol: ...
spectra
Posts: 175
Joined: 11/11/2004 17:10
Location: rajvosa-x.com

#54 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by spectra »

Izgleda da i kod mene prevladava BEKO. :)
Imamo BEKO masinu za sudje - odlicna!
Prije 3 godine smo uzeli Bira frizider, i par puta je crkavao (dok je jos bio pod garancijom), i neki dan skroz rikne.. pa smo uzeli BEKO frizider.
TV - neka znj marka, ali sljaka :)
Ves masina mi je LG - isto dobra.

Mislim da BEKO zaista ima najbolji odnos cijene i kvaliteta, sto bi rekao narod "best buy" :)
baby24
Posts: 427
Joined: 08/07/2010 13:13

#55 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by baby24 »

ja prije par dana hvalim beko ovo beko ono, kad kod momka masina beko nova, prije par mjeseci kupljena - ne radi dobro... ves koji pere na 90 uopste ne otkuha (fleke se uopste nisu oprale), zavrsi program za nekih sat i po (sto je meni nemoguce)... onda nesto vuce deterdzent iz one komorice broj 2 i odmah tu vodu pusti a tek onda vuce deterdzent iz komorice 1... a tu ga uopste pri tom pranju (ono brzo na 30) nije ni bilo...tj taj program i nema pred pranje...
zna li neko u cemu je problem, je li imao slicnu situaciju??... naravno ovih dana zovemo servis... ali se bojim da ja nesto ne radim pogresno (mada mi je to treca masina :D i nisam do sad imala problema)
dolmetscher
Posts: 275
Joined: 28/03/2008 22:14
Location: Tuzla

#56 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by dolmetscher »

Meni se upravo rasulo staklo od ugradbene rerne. Krasno
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#57 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by chuchumbamayumbe »

dolmetscher wrote:Meni se upravo rasulo staklo od ugradbene rerne. Krasno
:sad: :(
dolmetscher
Posts: 275
Joined: 28/03/2008 22:14
Location: Tuzla

#58 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by dolmetscher »

Sreca pa niko nije bio u kuhinji kad je puklo, jer se rasulo na sve strane...i da, puklo je samo vanjsko, unutrasnje nije ni osteceno

Image
User avatar
janje_
Posts: 2227
Joined: 05/04/2007 14:05

#59 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by janje_ »

dolmetscher wrote:Sreca pa niko nije bio u kuhinji kad je puklo, jer se rasulo na sve strane...i da, puklo je samo vanjsko, unutrasnje nije ni osteceno

Image

kul izgleda.. jedino ne mozes vidjeti jel pita rumena ili nije.. ;)
User avatar
kurty
Posts: 45056
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#60 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by kurty »

Prije 20dana kupim El. pec (mislim, mama kupila)... I par dana sve perfektno...kad drugi dan Bajrama, kako rernu mama ukljic tako nakon 15tak secundi iskoci osigurac... Promjenimo uticnicu, kad opet isto... Zovnuo majstora, provjerili svu struju u kuci, i sve ok...Znaci da je do peci...
Ono sto me iznenadilo, jeste da kad sam odnjeo pare za masinu, pitali su me "da li zelim kupiti od njih kabal za pec i sam je postaviti, ili da ja svoj neki stari kabal stavim na pec"... Kontam 10maraka gore, dole, kupim njihov kabal i zamolim onog prodavaca da ga postavi

Sad da se vratim na pec... Posto je prodavnica u kojoj je kupljena pec udaljena od kuce 50tak metara, odem da vidim kako za garanciju, kad kazu mi da zovem broj sa garantnog lista i da ce oni rjesiti...
Zovnem njih, objasnim sta je bilo i prvo sto mi je zena koja se javila na telefon rekla je bilo:
"Nasa garancija nije vazeca ako ste sami sebi postavljali kabal. Ako je to uradjeno u prodavnici u kojoj ste kupili aprat, onda je garancija vazeca..." :shock: :shock: :shock: :shock:
Helem, u petak prijavio kvar, juce dosli i sve super.Serviser je krio sta radi kako je znao i umio.Zaklanjao pogled, ovo ono...I vidjeo sam da je kvar bio na onom prekidacu kojim se regulise nacin rada rerne, sa ili bez ventilatora, gornji donji grijac, tralalal....Znaci nije do kabla i tog spajanja.. Znaci, brzi i pouzdani...

Sad ono sto mi smeta jeste ovo oko kabla...
U podrumu imam 50starijih kablova, koje sam skidao sa svih aparata i da sam iole bio upucen u te stvari, a mislim da je iole upucenih bar 50% ljudi, koji nesto malo znaju oko struje, garancija mi ne bi vazila...
To je jedini minus sa moje strane, a sve ostalo je :thumbup:
dolmetscher
Posts: 275
Joined: 28/03/2008 22:14
Location: Tuzla

#61 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by dolmetscher »

janje_ wrote: kul izgleda.. jedino ne mozes vidjeti jel pita rumena ili nije.. ;)


kao da je to neki problem :D

btw, serviser dolazi sutra...da pogleda :)
prezimenko
Posts: 301
Joined: 26/12/2009 17:30

#62 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by prezimenko »

Mah braca sloveni isto kao sa Laskom pivom sto su radili, sve smece sto ostane pretvore u pivu i u BiH.
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#63 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by alica.k »

frizideri beko? kakvi su?
User avatar
kurty
Posts: 45056
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#64 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by kurty »

alica.k wrote:frizideri beko? kakvi su?
evo kod mene radi oko 2 mjeseca... sve super... Osim sto nekad navece cujem neke zvukove iz njega :lol:
User avatar
maslina
Posts: 247
Joined: 19/05/2007 20:40
Location: Sarajevo
Contact:

#65 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by maslina »

dolmetscher wrote:Sreca pa niko nije bio u kuhinji kad je puklo, jer se rasulo na sve strane...i da, puklo je samo vanjsko, unutrasnje nije ni osteceno

Image
Isto mi se nedavno desilo na Končar šporetu. Mislio sam da je Torabi umiješao prste, ali poslije čujem da to nije novina. Zamjenjivo je, ali rerna i bez toga radi dobro.
maajaa
Posts: 305
Joined: 14/05/2007 16:14

#66 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by maajaa »

BEKO frizider, kupljen prije 3 godine, radio taman koliko je vrijedila garancija. Ovlasteni serviser kaze da fabrika stavlja neke motore zlj klase i da se kvarovi prilicno cesto desavaju. Elem, zamjenismo motor, kehnusmo 200 KM za to zadovoljstvo pa nadam se da cemo biti mirni jedan duzi period.
User avatar
mirnisan
Posts: 363
Joined: 11/12/2008 21:11
Location: zadnja mahala bb

#67 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by mirnisan »

alica.k wrote:frizideri beko? kakvi su?
ja sam prezadovoljna.moraš da obratiš pažnju da pojedini stvaraju "malu buku"(malo čujno po noći, :D bitno za one koji spavaju u kuhinji)taj podatak ćeš naći u deklaraciji. prezadovoljna sam.
nikad više gorenje.ofucali su se do te mjere da ne mogu naći sijalicu za rernu od njihovog šporeta. :x
User avatar
alica.k
Posts: 8770
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#68 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by alica.k »

ajde hvala vam svima....mama se nesto predomislja (ona jos vjeruje da je gorenje najbolja stvar sto se desila covjecanstvu).
aaadooo
Posts: 2
Joined: 31/10/2010 07:13

#69 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by aaadooo »

beko rulezz
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#70 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by Ridjobrki »

Ja doš'o da priupitam nešto a da ne otvaram novu temu...


Starci kupili BEKO kombinirani štednjak (Plin - Struja 3:1) i imaju problem koji ja ne znam otkloniti a servis baš i nije pri ruci (zovi Tuzlu, reklamiraj, oni će Bihać, Bihać ne čuje moraš glasnije...) pa reko' da vidim je li se iko još susretao sa problemom prejakog isticanja plina: plamen je tako jak da bi spržio i dugmiće skupa sa Đenkom! Kad se podignu oni kolutovi, na dnu ima samo jedna kao dizna, šta li je već, komad metala boje mesinga (biće da je od mesinga) sa rupicom za isticanje plina koja se ne može dodatno pritegnuti. Ima li negdje neki ventil a da nije na boci samoj ili kako već da riješim taj problem?

Moja stara će vam biti zahvalna a njeno suđe više neće biti garavo.
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#71 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by novi.dan.nova.nafaka »

Kakva su iskustva sa TV marke BEKO - LCD, ili druge vrste nevažno. Molio bih koga ako ima iskustva da podijeli sa nama.
Hvala.
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#72 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by male_okice »

prije 3 godine kupili smo beko ves masinu za 380 KM, i 5 godina garancije, zasad radi savrseno, i prezadovoljna sam njom za te pare. i dosta joj je velik i bubanj tako da bez problema mogu stati jorgani deke i slicno
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#73 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by semmy »

Ridjobrki wrote:Ja doš'o da priupitam nešto a da ne otvaram novu temu...


Starci kupili BEKO kombinirani štednjak (Plin - Struja 3:1) i imaju problem koji ja ne znam otkloniti a servis baš i nije pri ruci (zovi Tuzlu, reklamiraj, oni će Bihać, Bihać ne čuje moraš glasnije...) pa reko' da vidim je li se iko još susretao sa problemom prejakog isticanja plina: plamen je tako jak da bi spržio i dugmiće skupa sa Đenkom! Kad se podignu oni kolutovi, na dnu ima samo jedna kao dizna, šta li je već, komad metala boje mesinga (biće da je od mesinga) sa rupicom za isticanje plina koja se ne može dodatno pritegnuti. Ima li negdje neki ventil a da nije na boci samoj ili kako već da riješim taj problem?

Moja stara će vam biti zahvalna a njeno suđe više neće biti garavo.
zoves tuzlu servis a oni posalju covjeka iz sarajeva, dodje ( za dan - dva , kako se dogovorite )popravi i to je to...ja sam imala isti problem jer kod nas je propan butan a dizne bile za gradski plin...ciko dosao zamjenio i sad je sve ok
User avatar
Rauber
Posts: 1104
Joined: 07/05/2009 16:47

#74 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by Rauber »

Znam covjeka, uzeo za videonadzor 2 ista Beko LCD-a, satro full HD... Spojio ih na isti kompjuter i na isti digitalni video snimac...
Na jednom LCD-u slika super, a na drugom nema sanse podesiti rezoluciju.
I nakon dugog peglanja doslo se do toga da se otvori LCD, kad unutra uopste nije full HD :run:
Doduse onaj prvi je dobar :mrgreen:
amyca
Posts: 90
Joined: 06/04/2007 08:47
Location: Sarajevo

#75 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by amyca »

Imam masinu za sudje Beko. Vec dvije godine radi super. Sporet takodjer Beko. Nisam zadovoljna sa donjim grijacem u rerni. Pite i hljeb ne pece na sredini tepsije... I to je drugi slucaj da sam cula za isti problem. Cak ni u servisu ne znaju sta se desava... Da li je neko imao ovaj problem i da li je uspio da ga rijesi?
Post Reply