ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
nlt
Posts: 2550
Joined: 18/05/2014 18:02

#101 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by nlt »

BEKO zamrzivač, radio par godina i crk'o. Bio oko 400-500 KM.
BEKO usisivač vodeni radio sve dok se nije prevrnuo da bi tad krepao motor, stavimo novi motor, radi super i danas. A da, točkići otpali, ručka pukla, promijenili.

A za ne povjerovat BIRA frižider radi sigurno više od 10 godina, nikad mu ništa nije bilo
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#102 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by P308 »

Kod mene je sve Beko i jedino smo masinu za sudje morali popravljati i to godinu dana nakon kupovine. Ostalo radi za sada a od tada radi i masina bez problema. S tim da su svi aparati stari svega 3 godine i nista se ne koristi toliko intenzivno (osim frizidera, naravno).
User avatar
Krizzia
Posts: 574
Joined: 13/03/2013 00:35
Location: Kalifornija
Contact:

#103 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by Krizzia »

Poslije Beko masine za ves u moju kucu vise nista Beko ne ulazi!
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#104 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by Henry Chinaski »

Kupio popriličan broj BEKO kuhinjskih elemenata i godinama već nemam problema. Sa mašinama za veš nemam iskustva.
mali_balon
Posts: 11272
Joined: 12/09/2012 09:57

#105 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by mali_balon »

Masina za sudje ima joj 13 godina, samo smo senzor temperature promjenili i pici dalje....tako da...posto sam radio u toj branski sve je to u 5dkg gledaj samo da ima dobar servis i da su dijelovi jeftini i da se postuje garancija (da te ne zajebaju ) danas se veoma lako moze destiti da dobijes startno neispravan aparat.....beko gorenje indesti i elektrolux su zajedno u nekom srednjem kvalitetnom i finansijskom razredu....samo sto je kod nas gorenje ko golf 2...svetinja i navika
User avatar
konektovan
Posts: 40050
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#106 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by konektovan »

Ma i ja kazem, sve to u isti koš mozes strpati. Cak se i onim skupljim omakne i pokvare se.

Ovo kod nas sto se prodaje, beko, gorenje, indesit, hotpoint ariston, electrolux, candy, bosch,....mozda cak i whirlpool, sve je to tu negdje.



Miele, je posebna prica, ali ima i posebnu cijenu..
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65573
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#107 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by _BataZiv_0809 »

Electrolux i Beko u istom kosu?
sabanss
Posts: 4544
Joined: 13/08/2006 11:20

#108 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by sabanss »

Pa i jesu... Od gore pobrojanih Bosch je nekad bio malo bolji (i skuplji), vjerujem da je i sad.
User avatar
konektovan
Posts: 40050
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#109 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by konektovan »

sabanss wrote:Pa i jesu... Od gore pobrojanih Bosch je nekad bio malo bolji (i skuplji), vjerujem da je i sad.
Ma bosch je i dalje cijenom skuplji, ali ne toliko koliko je prije bio. Moj amidza je kupio bosch ves masinu, motor joj crkao nakon 2 mjeseca koristenja.

Miele, vec sam spomenuo, oni su posebna klasa


@_BataZiv
Zasto ne bi bili u istom kosu, nije electrolux sad neki sega mega proizvodjac, ali vremena se mjenjaju.
Turci sad rade i indesit, hotpoint, candy cak sam cuo da su poceli raditi i neke LG i whirlpool stvari,...
User avatar
nepass1
Posts: 9506
Joined: 06/07/2017 07:35

#110 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by nepass1 »

nlt wrote:BEKO zamrzivač, radio par godina i crk'o. Bio oko 400-500 KM.
BEKO usisivač vodeni radio sve dok se nije prevrnuo da bi tad krepao motor, stavimo novi motor, radi super i danas. A da, točkići otpali, ručka pukla, promijenili.

A za ne povjerovat BIRA frižider radi sigurno više od 10 godina, nikad mu ništa nije bilo
bira frizider mi radi evo 14ta godina
User avatar
konektovan
Posts: 40050
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#111 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by konektovan »

Ves masina bira stara 15 godina još radi, doduse mjenjale su se neke stvari na njoj, ali motor je još uvijek origunalni i nikad nije zakazao. Korozija je generalno najveci problem..
User avatar
Reventor
Posts: 110
Joined: 11/10/2013 22:43
Location: Gdje se najmanje nadam

#112 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by Reventor »

Beko mašinu za pranje veša imao 9 godina. U prosjeku imala jedno pranje dnevno. Svašta se u njoj pralo. Često je težinski bila opterećena iznad specifikacijskog limita.
Nikavih problema nisam imao! Mehanika, elektronika, limarija, ništa. Dva puta je stala sa radom, mislio sam to je to, a serviser kaže da su samo četkice. Stavi nove i hajd sve po starom. Tako 2x. Sve dok jednom nije crko motor da se nije ispravljalo popravljati. Znajući čemu je bila izložena, odavno sam očekivao da posustane, a ona nikako. Što bi se i promijenio motor, kad skontam koliko su ostali dijelovi trošeni, odustao sam. Naravno, poučen pozitivnim iskustvom, ponovo sam kupio Beko, samo ovaj put kombinaciju perilica/sušilica. Da hoće ko ova poslužiti.....
NediM17
Posts: 21482
Joined: 05/11/2009 11:49

#113 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by NediM17 »

Evo već oko godinu dana Bekuša radila bez problema nakon mnoštva intervencija.

Samo joj je korozija napredovala, bolje truhne nego Opel, kao da je u potoku držim. :lol:

Prije par dana primijetim neki truhli feder ispod mašine :lol: , nisam se previše posvećivao tome, kontam hajde, viška dio.
Međutim vidim zadnjih par pranja piša neka voda iz nje, i upališe se meni lampice, pa to je feder koji drži gumu stisnutu na kadi. :lol:

Uglavnom, ovo je ko zna koji put da imam problem sa ovom mašinom. Limarija joj je katastrofalnog kvaliteta, a i elektronika nije fino zapakovana i izolovana i sve oksidira i crkava u veoma kratkom roku.

U ovom su kupatilu radile mnoge mašine, Končar mašina koja je radila 15 godina na istom mjestu je bila u znatno boljem stanju kada sam je izbacio.

Mašina je u kupatilu, jeste, zapari se kupatilo često, kupa se, tušira, ali pa ne zaljevam je vodom zaboga. Proizvođač je trebao predvidjeti da mašina neće stajati u dnevnoj sobi.
U pitanju je čisti nekvalitet!

Image
Vidljivo je gdje je stajao feder, njegova uloga je da čuva gumu stisnutu oko kade.

Image
Feder polomljen zbog korozije.

Image
Trafo koji je ispod gornjeg poklopca i sav je hrđav.

A tijelo mašine bolje da ne slikam, stid me u njihovo ime. Odozdo se sva ljušti.
Stara je svega 3.5 godine.
User avatar
mayab
Posts: 27009
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#114 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by mayab »

Imamo Beko mašinu za veš, 15 godina, da kucnem u drvo, bez primjedbe, kad je kupljena bila cirka 800KM ,srebrna, nije baš bio jeftini "donji "model
Sušilica 7-8 godina, više ne znam , sve OK
Zamrzivač ladičar isto 13-14 godina, samo mijenajo plastične fronte na ladicama jer sam ih polomio povlačeći, sve po par KM
Mašina za suđe, jedna odradila cca 7 godina , ugasila se, nismo htjeli popravljati, evo druga 6 godina (5-7 pranja heftično), prije neki dan zamijenio donji dihtung na vratima (nije curilo, ali skontam da je izgledom baš propao) 6 KM
User avatar
nivla
Posts: 4263
Joined: 12/01/2008 23:44

#115 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by nivla »

sto se tice korozije,desi se
mi sno npr za ves masinu i susilicu kupili najjeftinije modele od indesita i ves masini iako je 7 godina nikad nista ni najmanjeg traga hrdje, dok su susilici nakon 10 mjeseci pocela hrdjati vrata, reklamirali smo i cekamo nova vrata
od beko proizvoda imamo frizider,ugradbenh pecnicu, radnu plocu, masinu za sudje i napu koje vec7 godina rade bez ozbiljnih kvarova( na pecnici otisao grijac), napominjem da smo kupili najjeftinije modele svega
NediM17
Posts: 21482
Joined: 05/11/2009 11:49

#116 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by NediM17 »

Beko nema konzistentnost u kvaliteti, i to je ogroman problem. Kupiti njihov proizvod je lutrija.

Moja masina za sudje Beko je protruhla nakon par mjeseci, pokusali nesto variti, na kraju nakon 45 dana mi dali novu istu takvu.
Ta druga ista takva radi vec 10ak godina bez nekih vecih problema, iako ih je bivalo.

Ova perilica/susilica o kojoj ovdje pricam je smece samo takvo, medjutim isto tako ne sumnjam da ce kod nekoga ista takva raditi godinama bez ikakvih problema.

Ako se volite kockati, kupite Beko. :-D
User avatar
okanomalo
Posts: 911
Joined: 09/01/2015 16:10

#117 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by okanomalo »

imam zamrzivac bekov.pukla su mi vrata od jedne ladice. moram li u njihov servis ili to mogu naruciti u nekoj od njihovih prodavnica? nemam auto pa mi je bas nezgodno otici do njihovog servisa u rajlovcu.
User avatar
nivla
Posts: 4263
Joined: 12/01/2008 23:44

#118 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by nivla »

okanomalo wrote: 25/09/2020 12:41 imam zamrzivac bekov.pukla su mi vrata od jedne ladice. moram li u njihov servis ili to mogu naruciti u nekoj od njihovih prodavnica? nemam auto pa mi je bas nezgodno otici do njihovog servisa u rajlovcu.
moze se naruciti, samo ponesi tacan serijski broj i oznaku do najblizeg beko shopa
cijena jr kao i za vecinu ovakvih dijelova do 30km
ostavis avans pa ce te gospoda shvatiti ozbiljno i ako nazoves vise puta doznaces je li ti dio stigao
ja sam zvao 10 puta za motor ventilatora ugradbene pecnice i dok nisam otisao nisu htjeli da provjere
User avatar
okanomalo
Posts: 911
Joined: 09/01/2015 16:10

#119 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by okanomalo »

nivla wrote: 25/09/2020 12:59
okanomalo wrote: 25/09/2020 12:41 imam zamrzivac bekov.pukla su mi vrata od jedne ladice. moram li u njihov servis ili to mogu naruciti u nekoj od njihovih prodavnica? nemam auto pa mi je bas nezgodno otici do njihovog servisa u rajlovcu.
moze se naruciti, samo ponesi tacan serijski broj i oznaku do najblizeg beko shopa
cijena jr kao i za vecinu ovakvih dijelova do 30km
ostavis avans pa ce te gospoda shvatiti ozbiljno i ako nazoves vise puta doznaces je li ti dio stigao
ja sam zvao 10 puta za motor ventilatora ugradbene pecnice i dok nisam otisao nisu htjeli da provjere
hvala
User avatar
djigibau
Posts: 337
Joined: 16/02/2006 11:21
Location: Sarajevo

#120 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by djigibau »

NediM17 wrote: 07/05/2020 20:11

A tijelo mašine bolje da ne slikam, stid me u njihovo ime. Odozdo se sva ljušti.
Stara je svega 3.5 godine.
I kod mene skoro ista situacija samo što dijelovi nisu još ispadali,nisam zavirivao ispod haube prosto me strah.Image
User avatar
djigibau
Posts: 337
Joined: 16/02/2006 11:21
Location: Sarajevo

#121 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by djigibau »

Stigla mašina sa servisa (kako rekoše promjena šasije). Rezultat blago rećeno katastrofa.
Image
Image
Image
O sitnim oštečenjima da i ne govorim. Ima li ko kakav savjet?
User avatar
nepass1
Posts: 9506
Joined: 06/07/2017 07:35

#122 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by nepass1 »

NediM17 wrote: 09/05/2020 20:08 Beko nema konzistentnost u kvaliteti, i to je ogroman problem. Kupiti njihov proizvod je lutrija.

Moja masina za sudje Beko je protruhla nakon par mjeseci, pokusali nesto variti, na kraju nakon 45 dana mi dali novu istu takvu.
Ta druga ista takva radi vec 10ak godina bez nekih vecih problema, iako ih je bivalo.

Ova perilica/susilica o kojoj ovdje pricam je smece samo takvo, medjutim isto tako ne sumnjam da ce kod nekoga ista takva raditi godinama bez ikakvih problema.

Ako se volite kockati, kupite Beko. :-D
Ja sam prije 3g kupio beko perilicu/susilicu. Koji je tip kod tebe ili koliko je love bila. Moje je kostala 899KM. Do sad dvije intervencije na susilici tj programima susenja. A pranje radi uredno.
kuli1961
Posts: 2366
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#123 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by kuli1961 »

Nastojim kupovati bijelu tehniku bez kojekavih digitalnih zezalica/mrdjalica, sarenih displeja, multifunkcija itd..dakle, sto je jednostavnije moguce. Parametri su mi- sto niza cijena, obezbijedjen i azuran servis, sa sto duzom garancijom.
Prije 8 godina kupio BEKO ves masinu WM 1280, kostala oko 400-450 KM (ako ne grijesim), na 6 beskamatnih rata (RF banka, Shopping kartica), produzeni garantni rok 5+1 godina. U garantnom roku promijenjena guma oko bubnja- ona do vrata masine, te gume su inace nesto losijeg kvaliteta. Popravka je isla ovako:.nazvao centralni servis u Tuzli, izdiktirao neke brojeve iz garantnog lista, oni javili lokalnom serviseru u Banjaluci (gdje i zivim)- servis Sekulić- sve pohvale!-nazvali me tokom dana,dogovorili termin za isti dan, majstor dosao, promijeio gumu, otkinuo kupon iz g. lista i to je to, hvala- dovidjenja.. Po isteku garancije, jos jednom je zamijenjena ista guma i cetkice motora. Guma je kostala oko 40 KM, a cetkice 50-tak, i to je to. Makina radi kao singerica, nema korozije.

Prije 6-7 godina sam kupio BEKO masinu za sudje, kostala oko 720 KM, nacin kupovine, kao gore, garancija kao gore. I ona savrseno radi, nije bilo nikakvih kvarova.
Kada dodje vrijeme zamjene, opet BEKO.
Frizider je Gorenje AIr Frost sistem, ugradni. Placen debelih 1450 KM. Za njega sam se odlucio zbog tog sistema hladjenja i vrlo izdrzljivih sarki vrata. Nakon 2,5 godine, juli mjesec, vanjska temp. je oko 35-38 Celzija- problem se desava kad je najgore, naravno...elektronicki sklop, kontroler rada (sa displejem- pokazivacem temp u fridzu i zamrzivacu+funkcije)- pobudalio- frizd ne radi. Pozovem centralni servis (Sarajevo) takva je procedura, oni tek sutradan proslijede Gorenje servisu BL, dodje majstor- kaze crkao taj kontroler, nisu imali na stanju- prekosutra stiglo iz Sa. Majstor promijeni, sve ok. Sutradan, opet isto. Na moje veliko insistiranje, opet dodje majstor, kaze -motor. Odmah ga promijeni, bilo sve ok nekih 2-3 sata i opet ne radi. Opet isti dan zovem, vec polulud, nekako uspijem da majstor opet dodje- i kaze, nema sta, sistem rashladnih cijevi u stijenki (zidovima) fridza je propao- ide zamjena za drugi primjerak istog modela. I tada pocinje golgota. Istina, BL servis je odradio svoje, tj, javio Sarajevu da treba dati novi uredjaj. Zovem Sa, da saznam kada stize i slijedi šok!!- kaze lik iz Gorenje Call centra- tek za 3-4 sedmice, jer na lageru servisa imaju 2-3 komada, ali su svi REZERVISANI! Kako pobogu da zemjenski uredjaj bude rezervisan u servisu???
Moje iskustvo sa zaposlenicima Call centra je da su vrlo neljubazni, nezainteresovani, odbojni, bezobrazni i bahati, izuzev izvjesnog sefa, do kog sam teskom mukom uspio doci. Npr. kada se desio prvi kvar, tj kontroler- osoba iz Sa centra nije htjela e-mailom tog dana prosiriti narudzbu dijelova u Velenje za ovaj kontroler, IAKO SE TAMO KAMION VEC PUNIO DIJELOVIMA ZA BIH SERVIS- kaze, tek iduce sedmice, kada po njihovim pravilima ide nova narduzba! Sta da pricam-pobudalio sam i uspio sam telefonom dobiti direktora Gorenje BiH, izvinio mu se sto trosim i njegovo i svoje vrijeme na glupost, opisao zasto ga zovem (odbijanje prosirenja narudzbe) i trazio da intervenise- tek tada je otisao mail u Velenje...
Da se vratim na zamjenu uredjaja-Sarajevo reklo- isporuka drugog fridza za 3-4 sedmice. Ja kazem, ne shvatam kako je moguce da je lager servisa za zamjenu uredjaja rezervisan, ali ok, dajte mi neki zamjeniski, polovna, samo da se posluzim dok mi novi ne stigne, ljeto je, vrucina je, propade mi hrana, uzas.. naravno boli njih "zadnjica"...nema. Tada odem u Gorenje prodajni salon, gdje sam ovu kantu i kupio i- kao interesujem se.. imaju 3 komada na lageru i slucaju kupovine mogu da odmah isporuciti (zivim nedaleko od salona). Vratim se u servis i kazem. imate u salonu 3 ista komada, dogovorite sa salonom da mi se isporuci 1 komad, a "papire" vi medjusobno "zatvarajte" kako znate, ne vidim razloga da cekam 4 sedmice. U servisu rekose- ovo -ono... ne mozemo, bla bla...samo sam ih hladno pogledao i rekao- od vas ocekujem da najkasnije sutra u ovo vrijeme dobijem novi frizder, ako ga ne dobijem, ovaj pokvareni vam stize u servis ali kroz vasu veeeliku staklenu sajbu, plus sto cu obavijesti direktora Gorenje BiH i SLO kako tretirate kupce (znaju da sam pricao sa drirektorom za BiH), antireklama u medije, pa vi visdte sta cete, i odem...Sutradan ujutro stize novi frizder...
O garantnom roku za taj novi, necu da pisem, to je prica za sebe...
Dakle, Gorenje NIKAD VISE!!!!
NediM17
Posts: 21482
Joined: 05/11/2009 11:49

#124 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by NediM17 »

nepass1 wrote: 09/10/2020 07:55
NediM17 wrote: 09/05/2020 20:08 Beko nema konzistentnost u kvaliteti, i to je ogroman problem. Kupiti njihov proizvod je lutrija.

Moja masina za sudje Beko je protruhla nakon par mjeseci, pokusali nesto variti, na kraju nakon 45 dana mi dali novu istu takvu.
Ta druga ista takva radi vec 10ak godina bez nekih vecih problema, iako ih je bivalo.

Ova perilica/susilica o kojoj ovdje pricam je smece samo takvo, medjutim isto tako ne sumnjam da ce kod nekoga ista takva raditi godinama bez ikakvih problema.

Ako se volite kockati, kupite Beko. :-D
Ja sam prije 3g kupio beko perilicu/susilicu. Koji je tip kod tebe ili koliko je love bila. Moje je kostala 899KM. Do sad dvije intervencije na susilici tj programima susenja. A pranje radi uredno.
HTV 8633 XSO, 8 kg pere, 5 kg susi. Kostala nesto malo manje od 900 KM. Moja kad crkne, crkne skroz, tj. 2 puta crkavala "elektronika", pa su mijenjali pumpu, sumnjali da ona pravi "slus". Prvi put sam cekao dio iz Turske 42 dana, tamam se ponad'o evo nova masina (treba 45 dana da prodje da bi zamijenili za novu), samo sto su je vratili, odose, ukljucimo masinu, nisu majstori ni do prve krivine ona opet crkne. Ovaj put sam ih natjerao da mi donesu drugu masinu da se sluzim dok je ova na popravku (iako u prizemlju imam neku NEO masinu koju sam kupio nekad davno u onom outletu u Lukavici, nova bila samo imala fizicko ostecenje na jednoj stranici koja meni dodje do zida i ne vidi se i nikad se pokvarila nije).
Ja susenje koristim samo zimi, ljeti susimo na verandi ili balkonu.
User avatar
konektovan
Posts: 40050
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#125 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by konektovan »

Frizider i ves masina beko, 6 godina bez ikakvih problema. Na ves masini ima na dnu tragova korozije, malo se napuhala boja, :mrgreen: ali nista strasno. Mjesto gdje je smjestena, i nije bas najbolje, ali nije moglo drugacije. Generalno prezadovoljan.
Post Reply