ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#76 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by Pasiflora »

amyca wrote:Nisam zadovoljna sa donjim grijacem u rerni. Pite i hljeb ne pece na sredini tepsije... I to je drugi slucaj da sam cula za isti problem. Cak ni u servisu ne znaju sta se desava... Da li je neko imao ovaj problem i da li je uspio da ga rijesi?
Pa sto ne trazis da ti promijene taj grijac? Grijac je neispravan - cemu se cude?????? Insistiraj na zamjeni :!:
Ja sam kupila njihov frizider prije 1,5 mjesec. Nenormalno ledi... Na 1 mi pravi led i u dijelu zamrzivaca (3 ladice) i na "ledjima" unutrasnjeg dijela frizidera. Ne svidja mi se to nikako. Zvala servis i danas - sutra bi se trebali pojaviti.
User avatar
brzica
Posts: 782
Joined: 17/11/2010 14:05

#77 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by brzica »

Kupio klimu 5,5 KW, i nisam mogao vjerovati kako radi.
Na udaljenosti od 6-6,5 metara se ne može sjediti kako
jako puše. U odnosu na Ariston koju sam imao, predobra.

Za sada prezadovoljan (1 godina)
baby24
Posts: 427
Joined: 08/07/2010 13:13

#78 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by baby24 »

brzica wrote:Kupio klimu 5,5 KW, i nisam mogao vjerovati kako radi.
Na udaljenosti od 6-6,5 metara se ne može sjediti kako
jako puše. U odnosu na Ariston koju sam imao, predobra.

Za sada prezadovoljan (1 godina)
cijena?
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#79 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by NediM17 »

Samo da prenesem svoje neugodno iskustvo.

Beko perilica - sušilica HTV 8633XS0 kupljena nekada u oktobru 2016.g. nakon što je na starom Končaru počeo zezati presostat, pa je nekada primao previše vode, nekada premalo ili nikako, svakako ga je malo načela i hrđa, pa taman razlog više da ne popravljam nego promijenim mašinu (također perilica/sušilica je bio Končar, tada star oko 15 godina).

Bio zadovoljan sve do januara ove godine, kada se desio kvar na elektronici nakon kojeg sam čekao cca. 40 dana na popravak, tj. da ta elektronika dođe iz Turske (kao da sa Marsa dolazi pa joj treba 40 dana). Nemojte biti naivni kao ja, imate pravo na zamjensku mašinu dok vaša ne radi, ili su dužni da vam plate račune iz praonice.

Elektronika promijenjena, serviser otišao, mašina uključena da nešto pere, nije prošlo 15ak minuta, opet crkla. Odmah nazovem servisera koji nije daleko odmakao, došao, iskočio automatski osigurač na kojem je mašina sama (16A). Vratio osigurač, opet probao mašinu, sve radi.

Pustim je da nešto pere, na kraju na displeju stoji da je preostalo vrijeme jedna minuta do završetka i samo bezveze mućka veš, nikada da završi.
Opet zovem servisera, sutra došli, crkla opet ista elektronika koja su zamijenili jučer. Naravno da onaj osigurač nije iskočio bez razloga. ;-)

Odnijeli elektroniku, prelemili element koji je izgorio (neki tranzistor) i promijenili pumpu za izbacivanje vode iako je bila ispravna, jer je bila strašno oksidirala, također je čitavu mašinu načela hrđa iako je stara cca. dvije i po godine. Končar koji je tu bio cca. petnaest godina je bio u boljem stanju kada je izbačen nego ova Beko stara dvije i po godine.

Spakovao je serviser mašinu, pregledao sve još jednom, pustio u pogon i radila je bez problema nekih 20ak dana, da bi opet crkla prije par dana.

Danas serviseri došli, od tri elektronike, promijenili su dvije koje su crkle, i opet mašina ne radi kako treba jer sada neće da okreće motor, koji je izgleda crkao.
Većina kontakata je oksidirana, uključujući i one koji su u kutijama u kojima su smještene elektronike.

Kao komentar je da je mašina u neadekvatnim uslovima, a u kupatilu nigdje nema plijesni, i sve druge mašine radile najmanje po deceniju bez problema. Pa ko je taj inženjer koji je pravio, valjda je svjestan da će mašina biti u kupatilu, a ne u spavaćoj sobi?!
Do svega je, ali nije do mašine. :-)

Uglavnom, Beko je smeće i Beko nemojte kupovati. Jako nekavalitetni proizvodi koji imaju ogromnih problema sa hrđom.
Također kada sam prije 6-7 godina kupio njihovu mašinu od suđa, propišala je poslije 20ak dana, znači istruhla u skladištu. Probali su nešto lemiti, na kraju je prošlo 45 dana, nisu uspjeli ništa, i dali su novu.
Last edited by NediM17 on 18/03/2019 15:12, edited 1 time in total.
User avatar
okanomalo
Posts: 911
Joined: 09/01/2015 16:10

#80 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by okanomalo »

nezadovoljna sam friziderom(zajedno su zamrzivac ladicar i frizider) toliko je bucan da ga cujem u drugoj sobi.ladice u ladicaru su pukle poslije godinu dana.kupila beko masinu za sudje, poslije pranja case izadju mutne.dosao majstor da popravi i pita me koji deterdjent upotrebljavam kao da je to bitno.(u principu svaki je dobar razlika je u nijansama).koristim calgonit jer u njega imam najvise povjerenja. tri puta su dolazili i odlazili nesto cacnu,kazu stavite limuntosa kad pere i da ce dobro raditi.na kraju su promjenili dio gdje se stavlja so i sad masina radi. igranka oko popravke je trajala oko 6 mjeseci. sve u svemu nista vise od beka.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#81 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by zlo zlo »

frižider krepao 2 mj nakon što istekla garancija
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#82 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by NediM17 »

Sve sami zadovoljni kupci :lol: .

Drago mi je da nisam jedini koji kaže da je Beko smeće, jer me oni uvjeravaju da je tako.
User avatar
konektovan
Posts: 40087
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#83 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by konektovan »

Trenutno u pogonu veš mašina, kupljena 2014, frizider 2015, a nedavno mi je mikrovalna stara 7 godina nešto zastekala, vrti, a ne grije, i usisivac nakon 8 godina vrisnuo, mozda i ne bi da je zena na vrijeme praznila vrecicu.. :mrgreen:

Uglavnom, beko je neka srednja liga, ništa posebno sad. Ako izdrzi garanciju onda opravda cijenu,.... :mrgreen:
Last edited by konektovan on 18/03/2019 16:12, edited 1 time in total.
User avatar
addem
Posts: 2767
Joined: 13/02/2004 00:00

#84 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by addem »

Beko frizider 5 godina nikakvih problema sa njim nisam imao. Radi fantasticno.
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#85 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by NediM17 »

Ništa to ne valja. Bira je za njih Samsung.

Deset godina garancije na inverter motor koji je riknuo nakon 2.5 godine. :lol:
Elektronika crkla tri puta u mjesec dana. :lol:
Hrđa je pojela za dvije i po godine. :lol:

Obično smeće.

Ne kupujte!

Bolje da sam puko još koju stoju pa kupio Samsung.

Ako mi vrate ovo smeće, a nadam se da neće i da je nepopravljiva, uslikaću vam da vidite taj kvalitet. :lol:
User avatar
sime_cipol
Posts: 15991
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#86 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by sime_cipol »

2011 kupljeni ugradbena pec, ravna ploca, masina za sudje, frizider, masina za ves. Da kucnem u drvo i ne ureknem sve radi kao i prvog dana. :thumbup:
Jedino da se nisu pokvarili u zadnjih par godina.
User avatar
mayab
Posts: 27025
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#87 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by mayab »

Ja imam veš mašinu od 2005. i još radi .
Sušilica sedma godina.
Zamrzivač ladičar od 2007.
Mašina za suđe krepala nakon 7 godina, nisam htio popravljati, kupio novu, evo je 4.godina. cca 6 pranja heftično
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#88 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by NediM17 »

Donijeli su masinu u utorak (znaci na popravci bila cca. 15 dana, dali su zamjensku, doduse obicna perilica bez susilice). Promijenili sve tri elektronike (ukupno pet elektronika do sad), hidrostat, vodenu pumpu, grijac i dolazili su cca. 6 ili 7 puta zbog popravki te iste masine, od kupovine masine su prosle 2.5 godine.

Kaze testirali je tri dana radi sve super. Danas ukljucena i napravila mi poplavu u kupatilu.

Ne kupujte smece. Ja sam bio glup pa sam kupio Beko, vi budite pametniji, pouceni mojim iskustvom.

Koliko su para potrosili na izlaske servisera i popravke, jeftinije bi Beko doslo da su dali potpuno novu masinu, a o tome nece da cuju. Sami sebi zabijaju trn u nogu, meni je postalo beskurac, imam u prizemlju neko smece NEO (ma manje je smece od ovog Beka), 400 obrtaja ali sad je lijepo vrijeme pa se ves ima gdje susiti.

Ako popizdim do kraja dacu da je voze Romi, a sebi kupiti nov LG ili Samsung.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65600
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#89 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by _BataZiv_0809 »

Kad sam kupovao novu masinu za ves kao najbolje u cjenovnom rangu su se istakle jedna LG i jedna Beko. Golim okom se moglo vidjeti da je LG bar za klasu "ozbiljnija" masina i nisam se pokajao, radi ko singerica.

Nedavno smo kod roditelja mijenjali bijelu tehniku i uzeo sam im Beko masinu za sudje. Ne djeluje lose, ali stara Boschova koja radi od 2000-te bez ijednog kvara meni izgleda bolja od nje i ide na vikendicu samo zbog dimenzija.

Ako hoces kvalitet onda idi na Electrolux, Bosch, Whirpool, LG....a od Beka su meni licno bolji i Gorenje, Indesit, Hotpoint Ariston...
The BEN10
Posts: 7558
Joined: 19/09/2011 09:03

#90 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by The BEN10 »

sime_cipol wrote:2011 kupljeni ugradbena pec, ravna ploca, masina za sudje, frizider, masina za ves. Da kucnem u drvo i ne ureknem sve radi kao i prvog dana. :thumbup:
Jedino da se nisu pokvarili u zadnjih par godina.
Takođe, otprilike tako nekako kupili isto što i ti. Osim stradalog grijača na rerni sve funkcioniše ekstra. :)
User avatar
nivla
Posts: 4262
Joined: 12/01/2008 23:44

#91 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by nivla »

ovi sto im korodira bice da je do vlage u prostoriji, imam dvije iste masine u jednoj kuci, kod majke je i prethodna gorenje pocela hrdjati okolo, sad je indesit na istom mjestu hvata korozija kao i ranije, kod mene nista
sto se tice beka svemu je prosla garancija od 5 godina prije godinu dana i sve radi kao i prvi dan : najjeftinija ugradbena napa, najjeftinija ugradbena rerna, najjeftinija masina za sudje, najjeftinija ploca sa touchom i kombinovani frizider)
u garanciji promijenjen termostat/prekidac na rerni i to nakon sto je crklo od grmljavine
mana frizidera je da je nesto bucniji kad se zafura da radi
opet ne bih kupio beko frizider zbog buke, a sve ostalo bez razmisljanja jer se davno otplatilo
User avatar
nepass1
Posts: 9526
Joined: 06/07/2017 07:35

#92 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by nepass1 »

NediM17 wrote:Ništa to ne valja. Bira je za njih Samsung.

Deset godina garancije na inverter motor koji je riknuo nakon 2.5 godine. :lol:
Elektronika crkla tri puta u mjesec dana. :lol:
Hrđa je pojela za dvije i po godine. :lol:

Obično smeće.

Ne kupujte!

Bolje da sam puko još koju stoju pa kupio Samsung.

Ako mi vrate ovo smeće, a nadam se da neće i da je nepopravljiva, uslikaću vam da vidite taj kvalitet. :lol:
meni je nakon 23 mjeseca otisla elektronika za susenje, cekao 15ak dana dio iz turske. moram poceti stediti za novu izgleda :D
frizider to sam vec pisao na nekoj temi, preglasan je, kazu to treba tako. najveci zajeb pri kupovini koji sam ikad napravio. nemojte beko frizidere uzimati.
User avatar
konektovan
Posts: 40087
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#93 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by konektovan »

Joj kad pocne da cvili i proizvodi još cudnije zvukove, beko..... :mrgreen:
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#94 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by NediM17 »

Na kraju se za ovo zadnje curenje ispostavilo da filter nije bio fino stegnut, nakon sto sam fino zavrnuo prestalo je (takvu su mi masinu vratili iz servisa, nije do mene).

Vidjecemo koliko ce sad raditi, mjesec ili dva. :lol:
User avatar
nepass1
Posts: 9526
Joined: 06/07/2017 07:35

#95 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by nepass1 »

konektovan wrote:Joj kad pocne da cvili i proizvodi još cudnije zvukove, beko..... :mrgreen:
ja zvao servis da dodju, mislio pokvaren frizider
User avatar
konektovan
Posts: 40087
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#96 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by konektovan »

nepass1 wrote:
konektovan wrote:Joj kad pocne da cvili i proizvodi još cudnije zvukove, beko..... :mrgreen:
ja zvao servis da dodju, mislio pokvaren frizider
I ja mislio zvati, ali kad sam cuo ista dva frizidera kod drugih, odustao.... :mrgreen:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#97 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by zlo zlo »

Image
User avatar
konektovan
Posts: 40087
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#98 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by konektovan »

zlo zlo wrote:Image

:lol: :thumbup:
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#99 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by @mba »

kod nas sve beko u kuhinji i sve radi do sada bez problema!
sumirprimus
Posts: 80782
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#100 Re: ŠTA MISLITE O BEKO PROZVODIMA

Post by sumirprimus »

frizider zna zavijat i verglat ako nije na ravnom...
Post Reply