STA MISLIMO O BIVSOJ YU

Locked
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#201 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by HAVANA »

Jebo li te bog i rat,i bakir i tito kad ko levat svaki put popusim foru i upadnem o price o ratu.Interesantno jelde tipkat po tastaturi u ratu.Pojedes sendvic i ode ti na spavanje.Zaboli te kurac.Svi to tako mogu.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23270
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#202 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by Sanjarko »

insomnia78 wrote:
Vizionar 1985 wrote:Planula zbog ovih, a ostalima vjerovatno dosla naredba od velikih za rastavljanje iste. Kad je vec planula.
Jes. Prepo se Pariz za status metropole. De se ba uozbiljite
Nisam to rekao. Imas moj post ovdje i napocetku. Od velikih nudzeno sve a Milosevic sve odbio, cak i Tudzman mozda. A kad je planulo islo se kao sto se ide kod preduzeca. Daj da spasimo sta se da spasiti tj., raspad pa ubacivanje u EU i NATO. U cemu su skoro uspjeli. Samo mi i Srbija nedostajemo. Kosovo ce mozda prije nas i Srbije u EU i NATO.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#203 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by Fudo387 »

Ljudi, moRe li jedan timeout?
Ode prica u helac...
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#204 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by HAVANA »

Laku noc
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#205 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by dezurni_ucenik »

Fudo387 wrote:Ljudi, moRe li jedan timeout?
Ode prica u helac...

Slazem se. Chill pill
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#206 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by Fudo387 »

dezurni_ucenik wrote:
Fudo387 wrote:Ljudi, moRe li jedan timeout?
Ode prica u helac...

Slazem se. Chill pill
Posteno.
I nije lijepo drugu Havani postavljati ono pitanje.
Pogrijesio si.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#207 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by insomnia78 »

Kae ta će Jugoslavija?
Ovi rodjeni 89-e
Image
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#208 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by Hemel »

sta sam propustio :jbt:

:D
User avatar
Sanjarko
Posts: 23270
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#209 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by Sanjarko »

Ma Fudo je ubo negdje komentarom. EU, NATO itd., sta je vec naveo.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23270
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#210 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by Sanjarko »

Nema nikakve ironije u zelji da budes clan kluba bogatih i boljih. I koliko me sjecanje sluzi, EU se pristupa dobrovoljno, i udaris se nogom u guzicu od srece ako te prime. I bolje je za nekog da mu se politika kroji u naprednom Briselu nego zaostalom Beogradu.
Evo. To je jedno vrijeme bila Jugoslavija. Raspala se, propala itd. Sad EU, NATO i slicno se ganja.
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#211 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by drastic »

Vizionar 1985 wrote:
Nema nikakve ironije u zelji da budes clan kluba bogatih i boljih. I koliko me sjecanje sluzi, EU se pristupa dobrovoljno, i udaris se nogom u guzicu od srece ako te prime. I bolje je za nekog da mu se politika kroji u naprednom Briselu nego zaostalom Beogradu.
Evo. To je jedno vrijeme bila Jugoslavija. Raspala se, propala itd. Sad EU, NATO i slicno se ganja.
BBB
bec beograd brisel
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#212 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by Ramzess Veliki »

Bila jedina drzava da valja dok je nisu raskupusali cetnici I ustase genocidasi I ljudsko smece koje se sada pravda da ta drzava nije valjala. Nije Im valjala samo iz razloga sto svoje umne bolesti nisu mogli nekaznjeno realizirati, nije Im dozvoljavala da kolju I pljackaju kako su zeljeli, bojali se Tita I nisu smjeli da se pojave, a nakon njegove smrti ispuzali su iz svojih jazbina I poceli trovati sve oko sebe.
I sad imaju kompleks nize vrijednosti jer nisu sposobni napraviti nista ni priblizno toj njima mrskoj drzavi, I ostaje im samo da mrze sve oko sebe i sami spomen na tu drzavu.

Kako se i vidi iz nekih komentara ovdje.

Neki se ljudi rode jadni i nikada se ne poprave ... :sad:

Za tom drzavom sada mozemo samo zaliti i traziti neku slicnu sto dalje od ovih novonastalih promasenih projekata ukoliko se nesto znacajno ne desi.
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#213 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by kiligonzales »

Za nepunih 45 godina Juge izgradilo se svega i svacega, vjerovatno se moglo i vise infrastrukture sagraditi bolje i modernije, da nisu pod paranojom hladnog rata stukli u gvozde i beton nepotrebne milijarde tipa silne bunkere i baze pod zemljom. Dobrobit toga vremena je svakako industralizacija sto urbanih sredina, sto i mnogih ruralnih i sto su se ljudi ocesali za neku nekretnitnu lakse. Da li je moglo bolje? Dalo bi se o tome diskutovati.

Neko drugi je nesto kasnije u nesredjenijim drzavama sa polufeudalnim sistemom poput pojedinih zaljevskih zemalja od pustinja pravio gradove sa boljom gradskom infrastrukturom i bolje i modernije gradove tipa Dohe ili Dubaija, ali im i danas manjka te industrijske infrastrukture i isto tako uzivao neke drustvene benefite.

Pogledati sljedece:
https://www.youtube.com/watch?v=hamGPy9f6BY
https://www.youtube.com/watch?v=XPd5AmTEkdk

Juga je bila zanimljiva tvorevina kojoj je nestalo ideja, napravila je svojevremeno bum i stala. Zemlje u kojima su zive ideje traju duze.
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#214 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by kiligonzales »

Vizionar 1985 wrote:
Nema nikakve ironije u zelji da budes clan kluba bogatih i boljih. I koliko me sjecanje sluzi, EU se pristupa dobrovoljno, i udaris se nogom u guzicu od srece ako te prime. I bolje je za nekog da mu se politika kroji u naprednom Briselu nego zaostalom Beogradu.
Evo. To je jedno vrijeme bila Jugoslavija. Raspala se, propala itd. Sad EU, NATO i slicno se ganja.
Ovi u Bg ne znaju sta ganjaju, sad im je u zizi interesovanja Beograd na vodi, braca Emiracani, Turci i Rusi.

https://youtu.be/GDQtToa95ok

Mi da nam nebi Fahre, zgrade visoke 100 metara nebi vidjeli :lol:
nenadivan
Posts: 209
Joined: 15/07/2018 11:25

#215 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by nenadivan »

Ramzess Veliki wrote:Bila jedina drzava da valja dok je nisu raskupusali cetnici I ustase genocidasi I ljudsko smece koje se sada pravda da ta drzava nije valjala. Nije Im valjala samo iz razloga sto svoje umne bolesti nisu mogli nekaznjeno realizirati, nije Im dozvoljavala da kolju I pljackaju kako su zeljeli, bojali se Tita I nisu smjeli da se pojave, a nakon njegove smrti ispuzali su iz svojih jazbina I poceli trovati sve oko sebe.
I sad imaju kompleks nize vrijednosti jer nisu sposobni napraviti nista ni priblizno toj njima mrskoj drzavi, I ostaje im samo da mrze sve oko sebe i sami spomen na tu drzavu.

Kako se i vidi iz nekih komentara ovdje.

Neki se ljudi rode jadni i nikada se ne poprave ... :sad:

Za tom drzavom sada mozemo samo zaliti i traziti neku slicnu sto dalje od ovih novonastalih promasenih projekata ukoliko se nesto znacajno ne desi.
Potpisujem do slova!
nenadivan
Posts: 209
Joined: 15/07/2018 11:25

#216 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by nenadivan »

kiligonzales wrote:Za nepunih 45 godina Juge izgradilo se svega i svacega, vjerovatno se moglo i vise infrastrukture sagraditi bolje i modernije, da nisu pod paranojom hladnog rata stukli u gvozde i beton nepotrebne milijarde tipa silne bunkere i baze pod zemljom. Dobrobit toga vremena je svakako industralizacija sto urbanih sredina, sto i mnogih ruralnih i sto su se ljudi ocesali za neku nekretnitnu lakse. Da li je moglo bolje? Dalo bi se o tome diskutovati.

Neko drugi je nesto kasnije u nesredjenijim drzavama sa polufeudalnim sistemom poput pojedinih zaljevskih zemalja od pustinja pravio gradove sa boljom gradskom infrastrukturom i bolje i modernije gradove tipa Dohe ili Dubaija, ali im i danas manjka te industrijske infrastrukture i isto tako uzivao neke drustvene benefite.
Zaboravljas da Juga nije imala takvo nešto, bogom dano, kao što je nafta. Potrebno je samo izbusiti rupu i sve samo ide - da banalizujem.
Da nisu otkrili naftu ostali bi ono što su i bili: kraj svijeta
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#217 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by kiligonzales »

HAVANA wrote:Ne znam sta da poredim.89 sam imao sve sto mi treba.I mnogi drugi.Pa kralj te jebo mater sama radila i dvoje djece podigla.Sad da me srce opali,moja bi se mogla jedino objesit.
Svaka cast Havana tvojoj majci, kod mene je mati 90-te postala samohrana majka, dvoje djece takodjer, eto izveden sam na selamet koliko toliko uz more belaja, seka je u pogledu skole zakucala. Benefit jednog vremena je bilo stanarsko pravo koje smo naslijedili od oca, a drugog sto smo taj stan privatizovali na konto istog onda certifikatima nakon rata. Svako doba ima nesto svoje, bolje i lose strane. Nekome je bilo simpaticno kad mu po komsiluka predje da gleda tekmu na tv u boji ili zato sto ima video, ko je imo tek i kameru taj je bio car, danas zbog hiperprodukcije i slobodnog trzista toga vise nema, ali ima nekih drugih problema u odnosu na prije sad ces se besplatno odskolovati mantrak, dobiti stan od firme u kome ces stanovati dok god si njen radnik, pa imati rjeseno stambeno pitanje, nemas siguran posao, taj osjecaj socijalne sigurnosti i td.

Bilo proslo, sad zivimo kako zivimo. I prica o Jugoslaviji uopste me podsjeca ko na pricu o nekoj bivsoj djevojci s kojom si se dobro bubo, pa sad kad te svrbi a nemas gdje, rado je se sjetis, e jest ona bila dobra... :lol:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#218 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by Fudo387 »

nenadivan wrote:
kiligonzales wrote:Za nepunih 45 godina Juge izgradilo se svega i svacega, vjerovatno se moglo i vise infrastrukture sagraditi bolje i modernije, da nisu pod paranojom hladnog rata stukli u gvozde i beton nepotrebne milijarde tipa silne bunkere i baze pod zemljom. Dobrobit toga vremena je svakako industralizacija sto urbanih sredina, sto i mnogih ruralnih i sto su se ljudi ocesali za neku nekretnitnu lakse. Da li je moglo bolje? Dalo bi se o tome diskutovati.

Neko drugi je nesto kasnije u nesredjenijim drzavama sa polufeudalnim sistemom poput pojedinih zaljevskih zemalja od pustinja pravio gradove sa boljom gradskom infrastrukturom i bolje i modernije gradove tipa Dohe ili Dubaija, ali im i danas manjka te industrijske infrastrukture i isto tako uzivao neke drustvene benefite.
Zaboravljas da Juga nije imala takvo nešto, bogom dano, kao što je nafta. Potrebno je samo izbusiti rupu i sve samo ide - da banalizujem.
Da nisu otkrili naftu ostali bi ono što su i bili: kraj svijeta
Kako nije imala?
Pa nas od malih nogu ucili da smo najbogatiji, najljepsi, najpametniji. Kad se naviju, nema sta nismo imali, najbolja ruda, suma, rijeka, more....bla bla bla. Ja, i da nam je svak ziv neprijatelj koji jedva ceka da nam sve te blagodeti otme. :lol:
nenadivan
Posts: 209
Joined: 15/07/2018 11:25

#219 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by nenadivan »

Fudo387 wrote:
nenadivan wrote: Zaboravljas da Juga nije imala takvo nešto, bogom dano, kao što je nafta. Potrebno je samo izbusiti rupu i sve samo ide - da banalizujem.
Da nisu otkrili naftu ostali bi ono što su i bili: kraj svijeta
Kako nije imala?
Pa nas od malih nogu ucili da smo najbogatiji, najljepsi, najpametniji. Kad se naviju, nema sta nismo imali, najbolja ruda, suma, rijeka, more....bla bla bla. Ja, i da nam je svak ziv neprijatelj koji jedva ceka da nam sve te blagodeti otme. :lol:
Jesu nas učili, što ne znači da je bilo tako. To je bio neki naivni pokušaj izgradnje jugoslovenskog nacionalizma, koji nažalost nije uhvatio korjena. Ja sam bio u jednoj takvoj porodici odgajan pa sam saznao da sam Srbin 91, do tada sam razmišljao o sebi kao o jugoslovenu, a regionalno o bosancu. Da smo bogdom svi tako odgajani.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23270
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#220 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by Sanjarko »

kiligonzales wrote:
Vizionar 1985 wrote:
Nema nikakve ironije u zelji da budes clan kluba bogatih i boljih. I koliko me sjecanje sluzi, EU se pristupa dobrovoljno, i udaris se nogom u guzicu od srece ako te prime. I bolje je za nekog da mu se politika kroji u naprednom Briselu nego zaostalom Beogradu.
Evo. To je jedno vrijeme bila Jugoslavija. Raspala se, propala itd. Sad EU, NATO i slicno se ganja.
Ovi u Bg ne znaju sta ganjaju, sad im je u zizi interesovanja Beograd na vodi, braca Emiracani, Turci i Rusi.

https://youtu.be/GDQtToa95ok

Mi da nam nebi Fahre, zgrade visoke 100 metara nebi vidjeli :lol:
Nisam ja ovo napisao. Citirao sam samo. Sa ovim se slazem. Ovo clan boljih, imucnijih. Za Beograd nisam siguran. Jer jedni bi u EU i NATO, jedni zale za Jugom, a drugi bi da prave imperiju sa Rusijom. :lol:
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#221 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by kiligonzales »

nenadivan wrote:
kiligonzales wrote:Za nepunih 45 godina Juge izgradilo se svega i svacega, vjerovatno se moglo i vise infrastrukture sagraditi bolje i modernije, da nisu pod paranojom hladnog rata stukli u gvozde i beton nepotrebne milijarde tipa silne bunkere i baze pod zemljom. Dobrobit toga vremena je svakako industralizacija sto urbanih sredina, sto i mnogih ruralnih i sto su se ljudi ocesali za neku nekretnitnu lakse. Da li je moglo bolje? Dalo bi se o tome diskutovati.

Neko drugi je nesto kasnije u nesredjenijim drzavama sa polufeudalnim sistemom poput pojedinih zaljevskih zemalja od pustinja pravio gradove sa boljom gradskom infrastrukturom i bolje i modernije gradove tipa Dohe ili Dubaija, ali im i danas manjka te industrijske infrastrukture i isto tako uzivao neke drustvene benefite.
Zaboravljas da Juga nije imala takvo nešto, bogom dano, kao što je nafta. Potrebno je samo izbusiti rupu i sve samo ide - da banalizujem.
Da nisu otkrili naftu ostali bi ono što su i bili: kraj svijeta
Ima more zemalja naftu, primjerice Nigerija, pa i Sudan, pa izgledaju ko kurac. Nije to poenta price, Jugoslavija nije bila uravnotezena, nije ni Dubai ako cemo realno, zato sam spomenuo manjak te moderne infrastrukture u Jugoslaviji, a industrijske u Dubaiju, ali ono sto je primjetno ovi drugi se nadaju da ce nafte presusiti, pa su se pretvorili u turisticku destinaciju novim idejama, a mi smo mislili ako podignemo nivo proizvodnje time cemo dobiti i vise para kao da konkurencije u izvozu usluga i proizvoda tada nismo imali u drugim drzavama, kad prodaja nije isla kao treba, dosla stagnacija pa potom pad, zbog tog nekada nerealnog vodjenja ekonomije svojstvenog socijalistickim drzavama, novih ideja nije bilo za oporavak ekonomije, niti pokusaja da se temeljni principi iste promjene i eto puše ko duše. Jugoslavija je i frcerala dok se borila sama sa sobom ko zatvorena ekonomija, kad se otvorila tu je kreno belaj.

E hajmo sada priznati sebi koliko je stuceno para samo za atomska sklonista po gradovima, nepotrebne baze u zemlji i bunkere. Ovo je na bazi pretpostavke sa wikipedije.
Četrdesetak objekata strateške namene gradjenih sve do ’90. godina, koštali su tadašnju državu oko 90 milijardi US dolara. Procena kaže da bi, bez takvih vojnih ulaganja, Jugoslavija već oko 1970. godine mogla imati standard susedne, visoko razvijene, Austrije. Trebalo je da objekat bude takav da služi u narednim decenijama bez većih prepravki i tako opravda ideju nastanka i ogromna sredstva (oko 4.000.000.000 US $ prema jednim, odnosno 8.500.000.000 US$ prema drugim izvorima).
http://sr.wikipedia.org/wiki/Aerodrom_Željava

Pa nemaju sve zemlje naftu, a digli su se na vece stepene blagostanja od nas, sta ima jedan Singapur? Neke drzavice Azije zive od poreskih olaksica, trgovine,kocke i industrije zabave i zahvaljujuci tome stekle su modernu infrastrukturu pa i bolji zivot. Eto spomenuh jednu.
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#222 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by kiligonzales »

Ramzess Veliki wrote:Bila jedina drzava da valja dok je nisu raskupusali cetnici I ustase genocidasi I ljudsko smece koje se sada pravda da ta drzava nije valjala. Nije Im valjala samo iz razloga sto svoje umne bolesti nisu mogli nekaznjeno realizirati, nije Im dozvoljavala da kolju I pljackaju kako su zeljeli, bojali se Tita I nisu smjeli da se pojave, a nakon njegove smrti ispuzali su iz svojih jazbina I poceli trovati sve oko sebe.
I sad imaju kompleks nize vrijednosti jer nisu sposobni napraviti nista ni priblizno toj njima mrskoj drzavi, I ostaje im samo da mrze sve oko sebe i sami spomen na tu drzavu.

Kako se i vidi iz nekih komentara ovdje.

Neki se ljudi rode jadni i nikada se ne poprave ... :sad:

Za tom drzavom sada mozemo samo zaliti i traziti neku slicnu sto dalje od ovih novonastalih promasenih projekata ukoliko se nesto znacajno ne desi.
Generalno ne volim nicije jednoumlje, ni ono cetnicko, ni ustasko, pa vala ni komunisticko, niti ovo mladomuslimansko danas. Nek propadne svako jednoumlje sto se mene tice i to da se nekome namece i promice neki svetonazor bilo kakvom silom i brojnoscu. Nisam za svijet jednolicnih i bezlicnih ljudi, vec individualaca koji se takmice, pa ko ce prije nek stvori nesto bolje i za sebe i za druge. Ko nece i ne mora. Ta masa jednoumnih sakrije vazda supke.

Prica o pljackama i ubijanju nakon drugog svijetskog rata toliko je zanimljiva da bi se i Tito mogao nazvati kleptomanom i ubicom, bez obzira na njegov kult licnosti i to ne moras biti ni cetnik ni ustasa pa ni balija da to argumentujes, ali nama je to opravdano i prihvatljivo jer je isti tamanio one koji su bili psihopatologija kao sto su i danas, ali necemo ni zivi priznati da je neko mozda najebao i kao kolateralac jer ga je tamo neki psihopatoloski slucaj i partijski drug uvalio da je izdajnik ili zbog necega sto se nije slagalo sa aktuelnom ideologijom rezima, a sto je danas rasirena pojava, tipa opsovo brat Titu i oca i majku, ko danas Bakiru jer zivi lose ili kako vec zivi, reko da mu se napusi kurca i tako to i zaglavio na tucanju kamenja i prevaspitavanju. Necemo govoriti o samome komunizmi koji je naguzio gdje god se pojavio nekoga, ako nije politicke protivnike, onda jeste makar nekog svojeglavog intelektualca, umjetnika, privatnika ili seljana poljoprivrednika. Ovi na Zapadu svakako ga svrstavaju u red diktatora ubica, ma sta mi mislili o njemu.

Dobro pisi zlo brisi, jbg ne moze to tako, ako cemo suditi nekom vremenu, onda se treba uzeti sve u obzir za neku objektivnu analizu toga vremena.
User avatar
pici
Posts: 43570
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#223 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by pici »

Dok čitam vesti, a još više kada čitam komentare ispod tih vesti, pitam se da li je dobro ili loše što pamtim kako smo živeli u „diktatorsko“, „Titovo“, doba. „Mi“ smo tadašnji srednji sloj – porodica sa dvoje dece, babom i dedom, oba roditelja fakultetski obrazovana. Nacionalno mešoviti brakovi, u kući se govore bar dva jezika, u komšiluku naučiš bar još jedan. Od malena se družiš i gradiš odnos za ceo život sa detetom iz radničke porodice – mama radi tri smene u fabrici tekstila, otac stolar; ili sa detetom poljoprivrednika, pa pamtiš kako ti ženska ruka, izranavljena od teškog rada po vetru i suncu, pruža tek ispečenu kiflu – jednu tebi, jednu svom detetu. Kad tako živiš, naučiš da deliš i da ceniš rad. Naučiš da saosećaš, da budeš čovek.

I onda, na taj način izgrađen čovek, ima privilegiju (ili je proklet, ni dalje ne znam), da čita komentare ispod sve bizarnijih i morbidnijih vesti kojima smo zasuti: u istom danu muškarac u beogradskom tramvaju dodiruje i trlja se o petnaestogodišnjakinju (da se razumemo, toga je uvek bilo, ali nikada nije bilo da baš niko od putnika ne reaguje), a u Sarajevu rafalom iz kalašnjikova kriminalac oduzima život dvojici policajaca – ubija nekoj deci očeve jer su ga uhvatili u krađi kola?!

To u onoj, „policijskoj“ državi, nije moglo da se desi (što reče jedan Djemal iz Kozara u postu ispod vesti o dvostrukom ubistvu: „u Titino vreme policajac je bio i crkva i džamija, zato je bio red i mir na prvom mjestu“).

http://balkans.aljazeera.net/blog/sta-s ... oliko-mrze
:thumbup:
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#224 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by Hadzi Lojo »

Ma hajtete molim vas nemojte pesimizma.

Ja imo i za vrijeme Tita a i sada.

Svi nesto kukaju, pa sto glasaste za nezavisnu BiH, mogli ste ostati kod Zlobe u krnjoj prcvarnici.
Sto glasate ponovo i ponovo za ove uhljupe.

Samo kad pomislim koliko su sprcali milijardi u atomska sklonista i oruzje mogli su atuoputeve napraviti na sve strane.

A jos koliko su pooduzimali ljudima nakon drugog rata o tome se ne spominje.
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#225 Re: STA MISLIMO O BIVSIJ YU

Post by Hemel »

nenadivan wrote:
kiligonzales wrote:Za nepunih 45 godina Juge izgradilo se svega i svacega, vjerovatno se moglo i vise infrastrukture sagraditi bolje i modernije, da nisu pod paranojom hladnog rata stukli u gvozde i beton nepotrebne milijarde tipa silne bunkere i baze pod zemljom. Dobrobit toga vremena je svakako industralizacija sto urbanih sredina, sto i mnogih ruralnih i sto su se ljudi ocesali za neku nekretnitnu lakse. Da li je moglo bolje? Dalo bi se o tome diskutovati.

Neko drugi je nesto kasnije u nesredjenijim drzavama sa polufeudalnim sistemom poput pojedinih zaljevskih zemalja od pustinja pravio gradove sa boljom gradskom infrastrukturom i bolje i modernije gradove tipa Dohe ili Dubaija, ali im i danas manjka te industrijske infrastrukture i isto tako uzivao neke drustvene benefite.
Zaboravljas da Juga nije imala takvo nešto, bogom dano, kao što je nafta. Potrebno je samo izbusiti rupu i sve samo ide - da banalizujem.
Da nisu otkrili naftu ostali bi ono što su i bili: kraj svijeta
Ovo ti je beton. :lol:

Znas li ti da pojedine zapadne zemlje jos uvijek koriste blaga kolonija? Da ne bi kolonijalnih osvajanja Europom bi jos uvijek vladala kuga i kolera. :D
Locked