šta kupiti za 25 000 km

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#76 Re: šta kupiti za 25 000 km

Post by madner »

How much money je održavanje te mazde?
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#77 Re: šta kupiti za 25 000 km

Post by Lesli Eldridž »

Rambo-Amadeus wrote:Mislim da ima malo nerealnosti ovdje...nekad su ljudi sa porodicama normalno stajali u stojadine ili fiate "tristaće", fiće, yuge , da ne pominjem poljake koji su u peglicama prelazili po 1000km na jadran u "cugu" (i ostajali živi :D )...a danas nekim ni golf 5 "nije udoban" i slično... :roll:

inače savjet, kupi polovonog mecedesa okca :thumbup:
E jes' ti golf udoban... :lol: :lol: :lol:
Rambo-Amadeus
Posts: 1157
Joined: 12/12/2006 23:38

#78 Re: šta kupiti za 25 000 km

Post by Rambo-Amadeus »

Lesli Eldridž wrote:
Rambo-Amadeus wrote:Mislim da ima malo nerealnosti ovdje...nekad su ljudi sa porodicama normalno stajali u stojadine ili fiate "tristaće", fiće, yuge , da ne pominjem poljake koji su u peglicama prelazili po 1000km na jadran u "cugu" (i ostajali živi :D )...a danas nekim ni golf 5 "nije udoban" i slično... :roll:

inače savjet, kupi polovonog mecedesa okca :thumbup:
E jes' ti golf udoban... :lol: :lol: :lol:
valjda si ti iz pašinih muda isp'o pa ti je neudoban, pazi da ti ne zađe zrno graška ispod dušeka, da se ne nažuljaš :wink:
User avatar
Tahta
Posts: 896
Joined: 22/01/2008 18:28

#79 Re: šta kupiti za 25 000 km

Post by Tahta »

amrica wrote:tahta, da li si sjeo u novog Clia? Ako je iko izmislio udobnost i funkcionalnost, to je Renault. Spusta se vozačevo sjedište (i diže, naravno, kako za koga). Nešto ne znam da su Astra i Mazda puno veće. Ako si već odbacio Renault, onda navijam za Mazdu.
jesam @ amrice sjeo sam novi clio produženi sa gepekom i ostalim kapacitetom meni odgovara pravo cijena 22 i nešto povoljno.A sad ali:
vjeruj mi nisam mogao noge staviti da imam puno stopalo na komandama sjedište mi malo iako je prodavač sve dao od sebe spustio sjedište do kraja i volan digao skroz i supruga mi se smijala kako sam stisnut bio nelažem majke mi šta ću (kad sam malo glomazan) a u mazdi i astri nisam imao tih problema ipak klasa više vozilo.
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#80 Re: šta kupiti za 25 000 km

Post by Lesli Eldridž »

Rambo-Amadeus wrote:
Lesli Eldridž wrote:
Rambo-Amadeus wrote:Mislim da ima malo nerealnosti ovdje...nekad su ljudi sa porodicama normalno stajali u stojadine ili fiate "tristaće", fiće, yuge , da ne pominjem poljake koji su u peglicama prelazili po 1000km na jadran u "cugu" (i ostajali živi :D )...a danas nekim ni golf 5 "nije udoban" i slično... :roll:

inače savjet, kupi polovonog mecedesa okca :thumbup:
E jes' ti golf udoban... :lol: :lol: :lol:
valjda si ti iz pašinih muda isp'o pa ti je neudoban, pazi da ti ne zađe zrno graška ispod dušeka, da se ne nažuljaš :wink:
Nikad njemački auti nisu bili udobni. I da, jesam od fine familije i zato ne bih nikada u narodno sranje.
:D
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#81 Re: šta kupiti za 25 000 km

Post by Klodovik »

Ma, VW Golf je već godinama 'bezvezan' auto. Neudoban, seljački, ovakav i onakav... Zato ih se prodalo svega nešto više od 25 miliona. Ne znaju ljudi šta valja.

Ne shvatam kako ljudi mogu porediti Clio III i Mazdu 3 i stavljati ih u isti koš.
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#82 Re: šta kupiti za 25 000 km

Post by Lesli Eldridž »

Klodovik wrote:Ma, VW Golf je već godinama 'bezvezan' auto. Neudoban, seljački, ovakav i onakav... Zato ih se prodalo svega nešto više od 25 miliona. Ne znaju ljudi šta valja.

Ne shvatam kako ljudi mogu porediti Clio III i Mazdu 3 i stavljati ih u isti koš.
Da, u svijetu nema papaka i primitivaca. :lol: Ako ih je samo 25 miliona, onda je super, ima preko 6 milijardi ljudi na planeti. :D Clio i mazda 3 se mogu porediti, jer su im dimenzije slične, gotovo iste, a i golf je tu negdje.
User avatar
Tahta
Posts: 896
Joined: 22/01/2008 18:28

#83 Re: šta kupiti za 25 000 km

Post by Tahta »

madner wrote:How much money je održavanje te mazde?
Koliko sam skontao sva auta u klasi imaju tu negdje cjenu održavanja nije jeftino ali novom i netreba nešto ako prelaziš 10 000 godišnje (ulje filtere zračni uljni godišnje,pakne 3 godine traju, gume iste ,klima zavisno od upotrebe)na novom nema tu nekih zahvata opasna su auta od 5-7 god oni generalni servisi i uz to još ponešto svašta se nađe (mislim na uvezena polovna auta).Ja sam čuo da nijemci voze do prvog velikog servisa i onda idu stro za novo zbog cijene istog.
kadaj
Posts: 25
Joined: 19/02/2007 13:20

#84 Re: šta kupiti za 25 000 km

Post by kadaj »

Klodovik wrote: Ne shvatam kako ljudi mogu porediti Clio III i Mazdu 3 i stavljati ih u isti koš.

Kod nas se od Dacie pravi auto, a ne od Clia.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#85 Re: šta kupiti za 25 000 km

Post by madner »

Tahta wrote:
madner wrote:How much money je održavanje te mazde?
Koliko sam skontao sva auta u klasi imaju tu negdje cjenu održavanja nije jeftino ali novom i netreba nešto ako prelaziš 10 000 godišnje (ulje filtere zračni uljni godišnje,pakne 3 godine traju, gume iste ,klima zavisno od upotrebe)na novom nema tu nekih zahvata opasna su auta od 5-7 god oni generalni servisi i uz to još ponešto svašta se nađe (mislim na uvezena polovna auta).Ja sam čuo da nijemci voze do prvog velikog servisa i onda idu stro za novo zbog cijene istog.
Ma dobro, gdješ u Njemačkoj vozit auto starije od 5 godina, da ti se raja smije. :)

Nije taj prvi veliki servis tolko strašan, kupio sam auto staro 5 godina.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#86 Re: šta kupiti za 25 000 km

Post by amrica »

Održavanje Mazde je priča za sebe, ima od kolegice muž, samo Mazde mijenjaju, panika je za svaki dio, za elektroniku, cijene katastrofa, napr jedna guma preko 200 KM
kadaj
Posts: 25
Joined: 19/02/2007 13:20

#87 Re: šta kupiti za 25 000 km

Post by kadaj »

amrica wrote:Održavanje Mazde je priča za sebe, ima od kolegice muž, samo Mazde mijenjaju, panika je za svaki dio, za elektroniku, cijene katastrofa, napr jedna guma preko 200 KM

Koja guma :lol:
User avatar
Tahta
Posts: 896
Joined: 22/01/2008 18:28

#88 Re: šta kupiti za 25 000 km

Post by Tahta »

Nemojte molim vas zachatavati mi temu naslov je:
Molim za konstruktivne prijedloge koje auto kupiti za manju porodicu za 25 000 km
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#89 Re: šta kupiti za 25 000 km

Post by ranger »

amrica wrote:Održavanje Mazde je priča za sebe, ima od kolegice muž, samo Mazde mijenjaju, panika je za svaki dio, za elektroniku, cijene katastrofa, napr jedna guma preko 200 KM
uhhhh....kakvo izlijetanje....
kakva crna guma! pa ne pravi mazda gume...
to je dio koji kupujes neovisno o marki vozila!
Guma određene velicine kostat ce, lupam 200KM, stavila se ona na Mercedesa ili na Ladu, sasvim je svejedno! ;-) :thumbup:
Rambo-Amadeus
Posts: 1157
Joined: 12/12/2006 23:38

#90 Re: šta kupiti za 25 000 km

Post by Rambo-Amadeus »

Lesli Eldridž wrote:
Rambo-Amadeus wrote:
Lesli Eldridž wrote:E jes' ti golf udoban... :lol: :lol: :lol:
valjda si ti iz pašinih muda isp'o pa ti je neudoban, pazi da ti ne zađe zrno graška ispod dušeka, da se ne nažuljaš :wink:
Nikad njemački auti nisu bili udobni. I da, jesam od fine familije i zato ne bih nikada u narodno sranje.
:D

Audi?
Mercedes?
Porsche?
Pa i Opel? svako će ti potvrditi da su npr. Astre udobnije od. npr. Golfa, da ne nabrajam ostale modele
VW?

Nisu udobni? :roll:
User avatar
CLIO
Posts: 968
Joined: 20/02/2008 11:51

#91 Re: šta kupiti za 25 000 km

Post by CLIO »

Klodovik wrote:Ma, VW Golf je već godinama 'bezvezan' auto. Neudoban, seljački, ovakav i onakav... Zato ih se prodalo svega nešto više od 25 miliona. Ne znaju ljudi šta valja.

Ne shvatam kako ljudi mogu porediti Clio III i Mazdu 3 i stavljati ih u isti koš.
Ako mislis da je "golfova konkurencija" spavala paogledaj da li je golf biljezio pad i ili povecanje prodaje.
Golf I i II je bio boom u to vrijeme ali poslije... drugi su poceli praviti bolja auta...eto tiii... :dance:
User avatar
CLIO
Posts: 968
Joined: 20/02/2008 11:51

#92 Re: šta kupiti za 25 000 km

Post by CLIO »

kadaj wrote:
amrica wrote:Održavanje Mazde je priča za sebe, ima od kolegice muž, samo Mazde mijenjaju, panika je za svaki dio, za elektroniku, cijene katastrofa, napr jedna guma preko 200 KM

Koja guma :lol:
"Durex" jako su skupe. :oops:
Rambo-Amadeus
Posts: 1157
Joined: 12/12/2006 23:38

#93 Re: šta kupiti za 25 000 km

Post by Rambo-Amadeus »

Tahta wrote:Nemojte molim vas zachatavati mi temu naslov je:
Molim za konstruktivne prijedloge koje auto kupiti za manju porodicu za 25 000 km
Ma jarane, ovdje ti je pravilo kao i za antiviruse (znamo se odnekle? :wink: :D ) sto ljudi, sto cudi, sto misljenja...ako ces NOVO imas kataloge u specijaliziranim novinama (ProAuto ili slicnim), onda vecina ovlastenih trgovaca ima stranicu na internetu pa pogledas fino ili "prosetas" pa se licno raspitas, kao sto si vec cini mi se i odradio, znas koliko imas para i neka te vodi tvoj ukus i misljenje, jer neces naci konsenzus ovdje, svako ce svakome naci neku manu...a ako ces POLOVNO imas opet vise opcija, od autopijace, do auto salona ili leasing kuca koja preprodaju rabljene automobile...znas brate koje su marke najpouzdanije i odlucis se...nije zgoreg posavjetovat se sa nekim dobrim i iskusnim automehanicarem, oni su i najupuceniji kad je tehnicki dio u pitanju (kvarovi, odrzavanje i sl.)...

SRETNO da ti bude :thumbup:
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#94 Re: šta kupiti za 25 000 km

Post by Klodovik »

Lesli Eldridž wrote:
Klodovik wrote:Ma, VW Golf je već godinama 'bezvezan' auto. Neudoban, seljački, ovakav i onakav... Zato ih se prodalo svega nešto više od 25 miliona. Ne znaju ljudi šta valja.

Ne shvatam kako ljudi mogu porediti Clio III i Mazdu 3 i stavljati ih u isti koš.
Da, u svijetu nema papaka i primitivaca. :lol: Ako ih je samo 25 miliona, onda je super, ima preko 6 milijardi ljudi na planeti. :D Clio i mazda 3 se mogu porediti, jer su im dimenzije slične, gotovo iste, a i golf je tu negdje.
A, evo nas opet. Ne bih da začatavam čovjeku temu, ali zaista si neozbiljan. Mislim, svi znamo da Nijemci nikad nisu znali napraviti auto :roll: Mazda 3 može sa Meganeom, ne sa Cliom III.

Za postavljača teme... Ako imaš love za Mazdu 3, uzmi je, mislim da se zaista nećeš pokajati.
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#95 Re: šta kupiti za 25 000 km

Post by Klodovik »

CLIO wrote:
Klodovik wrote:Ma, VW Golf je već godinama 'bezvezan' auto. Neudoban, seljački, ovakav i onakav... Zato ih se prodalo svega nešto više od 25 miliona. Ne znaju ljudi šta valja.

Ne shvatam kako ljudi mogu porediti Clio III i Mazdu 3 i stavljati ih u isti koš.
Ako mislis da je "golfova konkurencija" spavala paogledaj da li je golf biljezio pad i ili povecanje prodaje.
Golf I i II je bio boom u to vrijeme ali poslije... drugi su poceli praviti bolja auta...eto tiii... :dance:
Haha Naravno da konkurencija nije spavala, ali brojke sve govore. Pogledaj malo ko je prodao najviše vozila prošle godine u Europi. Iako je to sa autima u suštini sve u pet deka... Haman ljudi kad kupe neki auto, moraju sve ostale ubjeđivati da je baš taj model najbolji na svijetu.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#96 Re: šta kupiti za 25 000 km

Post by amrica »

ranger wrote:
amrica wrote:Održavanje Mazde je priča za sebe, ima od kolegice muž, samo Mazde mijenjaju, panika je za svaki dio, za elektroniku, cijene katastrofa, napr jedna guma preko 200 KM
uhhhh....kakvo izlijetanje....
kakva crna guma! pa ne pravi mazda gume...
to je dio koji kupujes neovisno o marki vozila!
Guma određene velicine kostat ce, lupam 200KM, stavila se ona na Mercedesa ili na Ladu, sasvim je svejedno! ;-) :thumbup:

Samo znam da se kolegica napatila dok je nasla odgovarajuce gume Bridgestone. I da ih je platila boli glava.
Rambo-Amadeus
Posts: 1157
Joined: 12/12/2006 23:38

#97 Re: šta kupiti za 25 000 km

Post by Rambo-Amadeus »

amrica wrote:
ranger wrote:
amrica wrote:Održavanje Mazde je priča za sebe, ima od kolegice muž, samo Mazde mijenjaju, panika je za svaki dio, za elektroniku, cijene katastrofa, napr jedna guma preko 200 KM
uhhhh....kakvo izlijetanje....
kakva crna guma! pa ne pravi mazda gume...
to je dio koji kupujes neovisno o marki vozila!
Guma određene velicine kostat ce, lupam 200KM, stavila se ona na Mercedesa ili na Ladu, sasvim je svejedno! ;-) :thumbup:

Samo znam da se kolegica napatila dok je nasla odgovarajuce gume Bridgestone. I da ih je platila boli glava.
pa eto sto su preko 200KM...mogla je i Savine uzet za oko 100KM...ili protekt za 50KM... :-)
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#98 Re: šta kupiti za 25 000 km

Post by Klodovik »

amrica wrote:
ranger wrote:
amrica wrote:Održavanje Mazde je priča za sebe, ima od kolegice muž, samo Mazde mijenjaju, panika je za svaki dio, za elektroniku, cijene katastrofa, napr jedna guma preko 200 KM
uhhhh....kakvo izlijetanje....
kakva crna guma! pa ne pravi mazda gume...
to je dio koji kupujes neovisno o marki vozila!
Guma određene velicine kostat ce, lupam 200KM, stavila se ona na Mercedesa ili na Ladu, sasvim je svejedno! ;-) :thumbup:

Samo znam da se kolegica napatila dok je nasla odgovarajuce gume Bridgestone. I da ih je platila boli glava.
Na Mazdi 3 CE koju prodaje F-AC su gume 195/65 15''. To ne bi trebala biti problematična dimenzija. Cijena je druga priča.
User avatar
CLIO
Posts: 968
Joined: 20/02/2008 11:51

#99 Re: šta kupiti za 25 000 km

Post by CLIO »

Klodovik wrote:
CLIO wrote:
Klodovik wrote:Ma, VW Golf je već godinama 'bezvezan' auto. Neudoban, seljački, ovakav i onakav... Zato ih se prodalo svega nešto više od 25 miliona. Ne znaju ljudi šta valja.

Ne shvatam kako ljudi mogu porediti Clio III i Mazdu 3 i stavljati ih u isti koš.
Ako mislis da je "golfova konkurencija" spavala paogledaj da li je golf biljezio pad i ili povecanje prodaje.
Golf I i II je bio boom u to vrijeme ali poslije... drugi su poceli praviti bolja auta...eto tiii... :dance:
Haha Naravno da konkurencija nije spavala, ali brojke sve govore. Pogledaj malo ko je prodao najviše vozila prošle godine u Europi. Iako je to sa autima u suštini sve u pet deka... Haman ljudi kad kupe neki auto, moraju sve ostale ubjeđivati da je baš taj model najbolji na svijetu.
Ima i tu istine. :dance:
User avatar
CLIO
Posts: 968
Joined: 20/02/2008 11:51

#100 Re: šta kupiti za 25 000 km

Post by CLIO »

amrica wrote:
ranger wrote:
amrica wrote:Održavanje Mazde je priča za sebe, ima od kolegice muž, samo Mazde mijenjaju, panika je za svaki dio, za elektroniku, cijene katastrofa, napr jedna guma preko 200 KM
uhhhh....kakvo izlijetanje....
kakva crna guma! pa ne pravi mazda gume...
to je dio koji kupujes neovisno o marki vozila!
Guma određene velicine kostat ce, lupam 200KM, stavila se ona na Mercedesa ili na Ladu, sasvim je svejedno! ;-) :thumbup:

Samo znam da se kolegica napatila dok je nasla odgovarajuce gume Bridgestone. I da ih je platila boli glava.

Nije uzela "Durex" kostaju samo 3.00 KM. Jest da nemaju garanciju. :lol: :lol: :lol:
Post Reply