Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Podforum za motocikliste...
Post Reply
Matrix89
Posts: 117
Joined: 26/05/2019 21:27

#651 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Matrix89 »

dadoka84 wrote:
Matrix89 wrote:Dali prolazi 150cc skuter sa b kategorijom ?
Kakva su vasa iskustva
Kako to misliš izvesti. Na tehničkom gledaju i broj motora i br rama. Jedino da stavis 50cc pa odradis tehnicki i nabacis vecu masinu. Ali ako te zaustave i provjere...
A ne mislim to,nego da li policija hoce progledat kroz prste ako vozis 150cc skuter sa b
Mislim opet je drugacije kad vozis neki veci motor od 150cc i skuter..
I kolika je kazna uopste za to
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#652 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by klixoris »

Matrix89 wrote:
dadoka84 wrote:
Matrix89 wrote:Dali prolazi 150cc skuter sa b kategorijom ?
Kakva su vasa iskustva
Kako to misliš izvesti. Na tehničkom gledaju i broj motora i br rama. Jedino da stavis 50cc pa odradis tehnicki i nabacis vecu masinu. Ali ako te zaustave i provjere...
A ne mislim to,nego da li policija hoce progledat kroz prste ako vozis 150cc skuter sa b
Mislim opet je drugacije kad vozis neki veci motor od 150cc i skuter..
I kolika je kazna uopste za to
Policija na motorima, bar u Sarajevu, najvise vole takve sto se sa B kategorijom svercaju na skuterima preko 50ccm. :izet:
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#653 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by dadoka84 »

Možeš samo dobru kaznu platiti. Il položi il se pati sa 50, eventualno 70cc
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#654 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by mali Ninja »

klixoris wrote: Policija na motorima, bar u Sarajevu, najvise vole takve sto se sa B kategorijom svercaju na skuterima preko 50ccm. :izet:
Zadesio sam se jednom, zet mi dade xmaxa kojeg je tada vozio, dakle krenuo sam sa breke, kod higijenskog sam bio primjecen, kod scc-a zaustavljen na desetominutnu provjeru :D.
Nije mi bilo drago sto sam bio "uhvacen" u prvih par km voznje, ali nista draze od njihove face kada su vidjeli da imam A...
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#655 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by TheGodfather001 »

dadoka84 wrote:Možeš samo dobru kaznu platiti. Il položi il se pati sa 50, eventualno 70cc
Samo ne podstrekavati na počinjenje prekršaja :D
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18176
Joined: 11/02/2013 11:32

#657 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

mali Ninja wrote:
klixoris wrote: Policija na motorima, bar u Sarajevu, najvise vole takve sto se sa B kategorijom svercaju na skuterima preko 50ccm. :izet:
Zadesio sam se jednom, zet mi dade xmaxa kojeg je tada vozio, dakle krenuo sam sa breke, kod higijenskog sam bio primjecen, kod scc-a zaustavljen na desetominutnu provjeru :D.
Nije mi bilo drago sto sam bio "uhvacen" u prvih par km voznje, ali nista draze od njihove face kada su vidjeli da imam A...
Mene su jednom zaustavili u kasne sate da pusem a ja bio trijezan. :D

Ne piti sa drustvom rakiju nego himber 3,00 KM
Lice drota kad napuses 0,00 promila petkom u 23:00 - neprocjenjivo ... :lol:
ozdrlje_donje
Posts: 527
Joined: 01/02/2012 14:40

#658 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by ozdrlje_donje »

Imam jedno pitanje. Sta mislite o koznim kombinezonima na naked motorima? Nije bas moj stil ali sto jest jest sigurnije je dosta od kombinacije jakne i farmerki. Malo mi dodje prenapucano kad se opremis kao za stazu.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18176
Joined: 11/02/2013 11:32

#659 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

ozdrlje_donje wrote:Imam jedno pitanje. Sta mislite o koznim kombinezonima na naked motorima? Nije bas moj stil ali sto jest jest sigurnije je dosta od kombinacije jakne i farmerki. Malo mi dodje prenapucano kad se opremis kao za stazu.
Pa to I ide, samo dvodijelni. Tako uvijek mozes ponijeti samo jaknu, a za duzeg puta svakako obuces sve gdje ima kakve plastike. :thumbup:
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#660 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by klixoris »

ozdrlje_donje wrote:Imam jedno pitanje. Sta mislite o koznim kombinezonima na naked motorima? Nije bas moj stil ali sto jest jest sigurnije je dosta od kombinacije jakne i farmerki. Malo mi dodje prenapucano kad se opremis kao za stazu.
Kako znam za sebe, vozim nakede i uvijek sam u koznom kombinezonu (dvodijelnom). Iz tvog posta sticem utisak da smatras da je full kozni kombinezon samo za R-a i to na stazi. Pogresno razmisljanje. Opremu trebas uvijek nositi, bez obzira kakav motor vozis i gdje. A koza je puno bolja opcija u slucaju pada u odnosu na tekstil. Tekstil je dobar i praktican kada kada putujes, vozis turisticki, manje rizikujes :)

I jedan mali savjet. Ako se vozas po gradu (normalno), onda je ok jakna a dole farmerke i tene. Ali onog momenta kad izadjes iz grada, samo full oprema od glave do pete, bez obzira sta i kako vozis. Van grada zaboravi farmerke, tene... Nagledao sam se dosta tako obucenih koji su se kod padova gulili ko kuhane hrenovke, razbijali i lomili koljena, pincetom im cupkali kamencice iz koze... Bolje se i malo skuhat', ali da si dobro zasticen u slucaju najgoreg
ozdrlje_donje
Posts: 527
Joined: 01/02/2012 14:40

#661 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by ozdrlje_donje »

Zahvaljujem na odgovorima. Da dvovjelni svakako, tek ne bi mogao zamisliti da uzmem jednodijelni. Nasao sam dobar od Berik, sa fini popustom. A generalno nisam pitao zbog ustede, na opremi se njmanje treba stediti nego jednostavno stvar ukusa.
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#662 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by klixoris »

ozdrlje_donje wrote:Zahvaljujem na odgovorima. Da dvovjelni svakako, tek ne bi mogao zamisliti da uzmem jednodijelni. Nasao sam dobar od Berik, sa fini popustom. A generalno nisam pitao zbog ustede, na opremi se njmanje treba stediti nego jednostavno stvar ukusa.
Pazi samo da ti je dvodijelni od istog proizvodjaca i da mu se poklapaju rajferslusi na jakni/hlacama - da mozes zakopcati jedno za drugo kada vozis :thumbup:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18176
Joined: 11/02/2013 11:32

#663 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

klixoris wrote:
ozdrlje_donje wrote:Zahvaljujem na odgovorima. Da dvovjelni svakako, tek ne bi mogao zamisliti da uzmem jednodijelni. Nasao sam dobar od Berik, sa fini popustom. A generalno nisam pitao zbog ustede, na opremi se njmanje treba stediti nego jednostavno stvar ukusa.
Pazi samo da ti je dvodijelni od istog proizvodjaca i da mu se poklapaju rajferslusi na jakni/hlacama - da mozes zakopcati jedno za drugo kada vozis :thumbup:
Nezgodno je obavit nuzdu u jednodijelnom a da se ne istovaris u jaknu. Nemoguce. Dovoljno je tesko kad imas samo hlace sa stitnicima i pancericama ... :roll:
ozdrlje_donje
Posts: 527
Joined: 01/02/2012 14:40

#664 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by ozdrlje_donje »

Ne zamjerite mi na sitnicavosti :mrgreen: ali kada spominjes pancerice gledao bih da njih izbjegnem, moza da uklopim ovako nesto ali bi prvo probao da vidim na sta takva kombinacija lici (https://www.rad.eu/nl/c/p/58739-alpines ... -zwart.htm).

Nrucio sam ovaj kombinezon, dobar je popust a i boja se uklapa sa bojama motora (https://www.fc-moto.de/nl/Berik-Losail- ... -leder-pak)
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18176
Joined: 11/02/2013 11:32

#665 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

ozdrlje_donje wrote:Ne zamjerite mi na sitnicavosti :mrgreen: ali kada spominjes pancerice gledao bih da njih izbjegnem, moza da uklopim ovako nesto ali bi prvo probao da vidim na sta takva kombinacija lici (https://www.rad.eu/nl/c/p/58739-alpines ... -zwart.htm).

Nrucio sam ovaj kombinezon, dobar je popust a i boja se uklapa sa bojama motora (https://www.fc-moto.de/nl/Berik-Losail- ... -leder-pak)
Sve ti je ekstra, da te dobro I dugo sluzi. :thumbup:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#666 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by exliberal-ex »

ozdrlje_donje wrote:Ne zamjerite mi na sitnicavosti :mrgreen: ali kada spominjes pancerice gledao bih da njih izbjegnem, moza da uklopim ovako nesto ali bi prvo probao da vidim na sta takva kombinacija lici (https://www.rad.eu/nl/c/p/58739-alpines ... -zwart.htm).

Nrucio sam ovaj kombinezon, dobar je popust a i boja se uklapa sa bojama motora (https://www.fc-moto.de/nl/Berik-Losail- ... -leder-pak)

Ovaj fc moto najbolji za online kupovin.
Ja uzeo kacigu i sa svim troskovima i carinama dosla me jeftinije nego sto je bila cijena sa snizenjem u Torontu :-)
ozdrlje_donje
Posts: 527
Joined: 01/02/2012 14:40

#667 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by ozdrlje_donje »

exliberal-ex wrote:
ozdrlje_donje wrote:Ne zamjerite mi na sitnicavosti :mrgreen: ali kada spominjes pancerice gledao bih da njih izbjegnem, moza da uklopim ovako nesto ali bi prvo probao da vidim na sta takva kombinacija lici (https://www.rad.eu/nl/c/p/58739-alpines ... -zwart.htm).

Nrucio sam ovaj kombinezon, dobar je popust a i boja se uklapa sa bojama motora (https://www.fc-moto.de/nl/Berik-Losail- ... -leder-pak)

Ovaj fc moto najbolji za online kupovin.
Ja uzeo kacigu i sa svim troskovima i carinama dosla me jeftinije nego sto je bila cijena sa snizenjem u Torontu :-)
E hvala drug, ova informacija mi je trebala, provjeravao sam na trustpilot ali nista kao informacija iz prve ruke :)

Hvala Ramzese :thumbup:
User avatar
SAID5
Posts: 595
Joined: 11/06/2011 23:29
Contact:

#668 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by SAID5 »

ozdrlje_donje wrote:Imam jedno pitanje. Sta mislite o koznim kombinezonima na naked motorima? Nije bas moj stil ali sto jest jest sigurnije je dosta od kombinacije jakne i farmerki. Malo mi dodje prenapucano kad se opremis kao za stazu.
dress for the slide, not the ride :o
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#669 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by exliberal-ex »

SAID5 wrote:
ozdrlje_donje wrote:Imam jedno pitanje. Sta mislite o koznim kombinezonima na naked motorima? Nije bas moj stil ali sto jest jest sigurnije je dosta od kombinacije jakne i farmerki. Malo mi dodje prenapucano kad se opremis kao za stazu.
dress for the slide, not the ride :o
Ako pitas kako bi trebalo po knjizi u pravu si...ali svi smo krivci, rijetko je vidjet ( baremo ovdje kod mene u Torontu) nekog ko se vozi kroz grad da je po pravilima, ako je po auto putu tu se moze sresti al po gradu malo teze....ja priznam da sam saner na motoru, vozim ga u odjelu sa kravatom a kad su vrucine..pa jos ako zaglavis u saobracaju.... ma pobacao bi sve sa sebe :mrgreen:
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#670 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by mali Ninja »

Jeli neko vozio multistradu sa suvozacem, kakva je udobnost?
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18176
Joined: 11/02/2013 11:32

#671 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

mali Ninja wrote:Jeli neko vozio multistradu sa suvozacem, kakva je udobnost?
Jaran zamijenio BMW K1200R sa Multistradom I prica da je to najbolji motor na svijetu, ustvari prica to za svaki koji vozi dok ga ne proda nekom.

Sigurno je udoban motor za vozaca, ali za suvozaca je bolje skinuti onu segu od originalnog sica I ugraditi siceve koji su vec u prodaji za Multistradu. :thumbup:
Image
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#672 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by mali Ninja »

Ramzess Veliki wrote:
mali Ninja wrote:Jeli neko vozio multistradu sa suvozacem, kakva je udobnost?
Jaran zamijenio BMW K1200R sa Multistradom I prica da je to najbolji motor na svijetu, ustvari prica to za svaki koji vozi dok ga ne proda nekom.

Sigurno je udoban motor za vozaca, ali za suvozaca je bolje skinuti onu segu od originalnog sica I ugraditi siceve koji su vec u prodaji za Multistradu. :thumbup:
Image
Gledao sam neke multistrade ali volio bih isprobati malo motor sa suvozacem i svakako cuti misljenja i iskustva.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18176
Joined: 11/02/2013 11:32

#673 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

mali Ninja wrote:Gledao sam neke multistrade ali volio bih isprobati malo motor sa suvozacem i svakako cuti misljenja i iskustva.
Ako uzimas motor za dvoje to je onda sport tourer, oni uglavnom imaju sjedista za dvoje. Z 1000 svakako nema udobno zadnje sjediste iako ga trpaju u tu klasu.
I svakako mrcine od po tone klasa tourera kao Goldwing.
Yamaha Tenere ima isto solidno dobro zadnje sjediste.
hali gali halid
Posts: 2381
Joined: 08/10/2007 22:45

#674 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by hali gali halid »

Koji polovan maxi skuter uzeti? Budzet je od 5 do 7 milja. Beverly 300/350, Nexus 300, Aprilia sr max 300, x max 250/300, neki drugi?
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18176
Joined: 11/02/2013 11:32

#675 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

hali gali halid wrote:Koji polovan maxi skuter uzeti? Budzet je od 5 do 7 milja. Beverly 300/350, Nexus 300, Aprilia sr max 300, x max 250/300, neki drugi?
Harley Davidsonovog svakako … :D
Post Reply