Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Podforum za motocikliste...
Post Reply
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#501 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by klixoris »

TheGodfather001 wrote:
Nije do Dine već do budala koje svjesno idu kod prevaranta.
Ma nije ni to. Njegove zrtve su uglavnom ljudi koji pojma nemaju ko je on ili ne znaju nista o mehanici pa ne mogu ni skontati je li ovaj sta ukrao, uradio na motoru ili ne. Slicno kao sto je bilo Ramzesu. Siguran sam da ni on prije tog neugodnog iskustva nije pojma imao ko je doticni. Covjek trazio majstora, jaran mu spomenuo doticnog, ovaj mu odvezao motor, eto prevare.
U Sarajevu mehanicare za motore mozes nabrojati na na prste jedne, pa na tako malu brojku i nije tesko naletiti na Dinu. Posebno sto se on jako dugo bavi tim poslom.
Zato uvijek treba dobro provjeriti mehanicara prije nego mu povjeris motor. A ako ne mozes dobro provjeriti, onda mu bolje i ne ici. A ako nemas izbora, onda budes tu i gledas sta ovaj radi.
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#502 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by dadoka84 »

klixoris wrote:
:lol: :lol: :lol: Dino Babuka :mrgreen: Vidio sam ga neki dan, voza se sa nekim jaranom na starom ZZR-u. Ne radi on to namjerno da nagovori vlasnika da proda motor, nego tako odrzava svoj motor - skine ispravne dijelove sa motora koji mu je dosao na "servis" i ugradi na svoj. :mrgreen: Tu su vjerovatno i tvoje svjecice zavrsile, zajedno sa uljem :mrgreen: Dobro si prosao. Drugim ljudima je sa motora znao ukrasti i ozbiljnije stvari
Zar ima takvih smetljara...
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#503 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

klixoris wrote: :lol: :lol: :lol: Dino Babuka :mrgreen: Vidio sam ga neki dan, voza se sa nekim jaranom na starom ZZR-u. Ne radi on to namjerno da nagovori vlasnika da proda motor, nego tako odrzava svoj motor - skine ispravne dijelove sa motora koji mu je dosao na "servis" i ugradi na svoj. :mrgreen: Tu su vjerovatno i tvoje svjecice zavrsile, zajedno sa uljem :mrgreen: Dobro si prosao. Drugim ljudima je sa motora znao ukrasti i ozbiljnije stvari
:lol: :lol: :lol:
I ulje i svjecice su zavrsile na njegovom motoru, jasno mi je.
To se desilo prije desetak godina, jednom me nasukao i nikad vise.

Ovo sa sjebavanjem motora nije njegovo maslo, cuo sam pricu nekih klosara kako su postenog covjeka zajebali za motor jer se nije razumio.
Ne radi se o majstorima nego priucenim prodavacima magle ali nije zgoreg pomenuti da ljudi znaju na sta sve mogu naletjeti.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#504 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

dadoka84 wrote:
klixoris wrote:
:lol: :lol: :lol: Dino Babuka :mrgreen: Vidio sam ga neki dan, voza se sa nekim jaranom na starom ZZR-u. Ne radi on to namjerno da nagovori vlasnika da proda motor, nego tako odrzava svoj motor - skine ispravne dijelove sa motora koji mu je dosao na "servis" i ugradi na svoj. :mrgreen: Tu su vjerovatno i tvoje svjecice zavrsile, zajedno sa uljem :mrgreen: Dobro si prosao. Drugim ljudima je sa motora znao ukrasti i ozbiljnije stvari
Zar ima takvih smetljara...
Ima ... I jos naprica nekakvih junackih prica kako niko nije vozio motor prije njega, a uz to niko ne zna vozit kao on, a I uzgred budi receno niko ne valja u gradu samo on.
Od prica koje je pricao je da ga svi policajci znaju u gradu pa zato ne mora voziti sa kacigom ... gledao sam ga pored ceste kako mu pisu kaznu za istu stvar. :lol:
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#505 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by dadoka84 »

Ramzess Veliki wrote: Ima ... I jos naprica nekakvih junackih prica kako niko nije vozio motor prije njega, a uz to niko ne zna vozit kao on, a I uzgred budi receno niko ne valja u gradu samo on.
Od prica koje je pricao je da ga svi policajci znaju u gradu pa zato ne mora voziti sa kacigom ... gledao sam ga pored ceste kako mu pisu kaznu za istu stvar. :lol:
Osevapio se onda policajac. Ne volim te lovačke priče nikako. A sigurno ga nikad nije kakva buba zveknula u čelo na 50-60kmh pa mu kaciga ne treba. Iskustvo šta li...
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#506 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by klixoris »

Ramzess Veliki wrote:
dadoka84 wrote:
klixoris wrote:
:lol: :lol: :lol: Dino Babuka :mrgreen: Vidio sam ga neki dan, voza se sa nekim jaranom na starom ZZR-u. Ne radi on to namjerno da nagovori vlasnika da proda motor, nego tako odrzava svoj motor - skine ispravne dijelove sa motora koji mu je dosao na "servis" i ugradi na svoj. :mrgreen: Tu su vjerovatno i tvoje svjecice zavrsile, zajedno sa uljem :mrgreen: Dobro si prosao. Drugim ljudima je sa motora znao ukrasti i ozbiljnije stvari
Zar ima takvih smetljara...
Ima ... I jos naprica nekakvih junackih prica kako niko nije vozio motor prije njega, a uz to niko ne zna vozit kao on, a I uzgred budi receno niko ne valja u gradu samo on.
Od prica koje je pricao je da ga svi policajci znaju u gradu pa zato ne mora voziti sa kacigom ... gledao sam ga pored ceste kako mu pisu kaznu za istu stvar. :lol:
I cuvena njegova recenica: "ja uvijek vozim 120. I na pravcu i kroz zavoj, nebitno" :lol:
Ili ubrza ispred grupe sa kojom se vozi, brzo stane sa strane, slomi cigaru do filtera i zapali je, pa kad ga ova ekipa stigne, ide recenica: "sta je puzevi, ja cigaru komplet ispusio dok ste me stigli" :lol:
On je inace hodza, zavrsio skolu za hodze... A varalica... Pravi materijal za kvalitetnog clana SDA :mrgreen:
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#507 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by mali Ninja »

Hahahaha cuj slomi cigaru, pa ovo je komedija...
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#508 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by klixoris »

mali Ninja wrote:Hahahaha cuj slomi cigaru, pa ovo je komedija...
Ma Karabaja pravi :lol:
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#509 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by mali Ninja »

klixoris wrote:
mali Ninja wrote:Hahahaha cuj slomi cigaru, pa ovo je komedija...
Ma Karabaja pravi :lol:
Odvalio si me od smjeha zadnjim postovima :lol: :lol:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#510 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

klixoris wrote:
mali Ninja wrote:Hahahaha cuj slomi cigaru, pa ovo je komedija...
Ma Karabaja pravi :lol:
To je stari bajkerski fol :lol: :lol: :lol:

Drugi je kad oderes jarana a on ostane iza tebe i naruci kafu, a ti ga cekas negdje i mislis je li ziv.
Onda dodje i pukne pricu da mu je blokirao tocak pa te je pustio da prodjes ... :roll:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#511 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

klixoris wrote:I cuvena njegova recenica: "ja uvijek vozim 120. I na pravcu i kroz zavoj, nebitno" :lol:
Ili ubrza ispred grupe sa kojom se vozi, brzo stane sa strane, slomi cigaru do filtera i zapali je, pa kad ga ova ekipa stigne, ide recenica: "sta je puzevi, ja cigaru komplet ispusio dok ste me stigli" :lol:
On je inace hodza, zavrsio skolu za hodze... A varalica... Pravi materijal za kvalitetnog clana SDA :mrgreen:
Pa bio je u logistici prvog korpusa tokom rata neka civija. Bar je tako pricao, njemu nista ne treba vjerovati.
User avatar
heat
Posts: 17408
Joined: 30/01/2013 10:58
Location: Sarajevo
Grijem se na: Ljubav
Vozim: ABCD
Contact:

#512 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by heat »

Raja

Kontam uzimati "tabut na dva tocka" :D
Budzet do cenera za sve, a to su jakne, kacige i tormo za mene i zemsku mi u mene.
Sta uzeti od naked modela do cca 700 ccm?
Zahvalan bi bio ako biste link metnuli sa pika ili neta uz opasku sto i kako itd...

Okvirno info za Vas... meni se svidjaju CBR, Z750 CBF, Hornet, GSR, Fazer, MT, GSF, Vulcan

Hvala hvala hvala hvala :)
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#513 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by klixoris »

heat wrote:Raja

Kontam uzimati "tabut na dva tocka" :D
Budzet do cenera za sve, a to su jakne, kacige i tormo za mene i zemsku mi u mene.
Sta uzeti od naked modela do cca 700 ccm?
Zahvalan bi bio ako biste link metnuli sa pika ili neta uz opasku sto i kako itd...

Okvirno info za Vas... meni se svidjaju CBR, Z750 CBF, Hornet, GSR, Fazer, MT, GSF, Vulcan

Hvala hvala hvala hvala :)
Prvo, cestitam tebi i zeni na odluci dolaska u svijet na 2 tocka, dobro dosli :thumbup:
Eh sad o motorima. Sa tvoje liste zelja, imao sam Horneta 600 i Z750, isti scenarij vozanja kao sto ti planiras (sa zenom) :mrgreen:

Nabrojat cu odmah motore koji ti nisu dobri za suvozaca, a to su: Z750, MT i CBR
Da se razumijemo, motori su dobri (za Z750 ti to mogu potvrditi i iz prve ruke), ali nijedan nije suvozacica friendly... Da se planiras vozati sam, Z750 bi definitivno bio najbolji izbor
I odakle ti ovaj Vulcan na spisku ? Potpuno odudara od svih nabrojanih, jer se radi o klasicnom cruiseru... Oko njega ce ti mozda Ramke moci pomoci, posto je on peMzioner koji voli te sporoprdece motore za muskarce u krizi srednjih godina :mrgreen: :razz:

Fazera (600) ti isto ne bi savjetovao - nezgodno se sjedi, a imali su i nekih problema sa mjenjacima i elektronikom (jaran je imao prvu seriju, stalno je kukao), ne znam da li se to kasnije rijesilo na novijim serijama. Taj motor ili ti legne ili ne. Jedni ga mrze, a drugi hvale, nema izmedju...
Fazer 1000 je vec druga prica, ali on trazi iskusnijeg vozaca, nije za pocetnike

GSR je lijep motor, ali meni licno nit' mirise nit' smrdi... Nisam ga vozao, ali mislim da bi zbog spicastog repa i kosog sjedista za suvozacicu bio neudoban (rep suvozaca dize visoko, a zbog kosog sjedista klize na vozaca)...
Generalno kada kupujes motor na kojem planiras i suvozaca, trebas voditi racuna o ovome - treba ti ravniji rep i ravnija, deblje podstavljena sjedista. I oslonci za noge suvozaca da nisu previsoko. U suprotnom ce da sjedi ko skakavac i ubit ce je koljena vec nakon pola sata voznje

Sve u svemu, ja bi na tvom mjestu Horneta, i to generaciju 2003-2006. Pouzdan, lijep, udoban za oboje, masina vise nego jaka. Napominjem da se ista masina ugradjivala i u CBR, tako da ti je to u sustini de-tuned CBR bez oklopa
Ako hoces malo vise momenta u nizim obrtajima, dobar izbor je i Hornet 900 ;-)
A ima i jos bolje, ali ide preko tvoje zacrtane kubikaze - Honda CB 1300 ! Ovo je beton motor ! :thumbup: A uklapa ti se i u budzet.
Ima kubika, ali nije prejak (samo 10ks vise od npr Z 750). Prilicno je pitomog karaktera, moze ga voziti i neko sa manje iskustva.

Sa PIK-a ti necu kopirati linkove, jer licno ne vjerujem nikome ko prodaje polovan motor u BiH, pa ne bi da te sta pogresno usmjerim. Ali tu sam da pomognem sa savjetima, sto oko motora tako i oko voznje.

Opremu za vas 2 racunaj najmanje 2 milje, tako da ti za motor ostaje oko 7 milja (izbio sam milju jer ce ti sigurno trebati neki servis, gume i sl.). Mozes se ti provuci i jeftinije sa opremom, ali ja ti ne bi savjetovao - to za 2 milje je svakako neka srednja klasa opreme. Skontaj da solidnu kacigu ne mozes naci ispod 400. Ima i za 2 stoje, ali ja to ne bi stavio na glavu. Radije stedi na motoru, nikada na opremi !

P.S. Imam ti na prodaju polovne kozne hlace za zenu :mrgreen: Sa integrisanim stitnicima za koljema. Prodaje ova moja, pa se javi na PP ako te zanimaju detalji
User avatar
heat
Posts: 17408
Joined: 30/01/2013 10:58
Location: Sarajevo
Grijem se na: Ljubav
Vozim: ABCD
Contact:

#514 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by heat »

klixoris wrote:
Prvo, cestitam tebi i zeni na odluci dolaska u svijet na 2 tocka, dobro dosli :thumbup:
Eh sad o motorima. Sa tvoje liste zelja, imao sam Horneta 600 i Z750, isti scenarij vozanja kao sto ti planiras (sa zenom) :mrgreen:

Nabrojat cu odmah motore koji ti nisu dobri za suvozaca, a to su: Z750, MT i CBR
Da se razumijemo, motori su dobri (za Z750 ti to mogu potvrditi i iz prve ruke), ali nijedan nije suvozacica friendly... Da se planiras vozati sam, Z750 bi definitivno bio najbolji izbor
I odakle ti ovaj Vulcan na spisku ? Potpuno odudara od svih nabrojanih, jer se radi o klasicnom cruiseru... Oko njega ce ti mozda Ramke moci pomoci, posto je on peMzioner koji voli te sporoprdece motore za muskarce u krizi srednjih godina :mrgreen: :razz:

Fazera (600) ti isto ne bi savjetovao - nezgodno se sjedi, a imali su i nekih problema sa mjenjacima i elektronikom (jaran je imao prvu seriju, stalno je kukao), ne znam da li se to kasnije rijesilo na novijim serijama. Taj motor ili ti legne ili ne. Jedni ga mrze, a drugi hvale, nema izmedju...
Fazer 1000 je vec druga prica, ali on trazi iskusnijeg vozaca, nije za pocetnike

GSR je lijep motor, ali meni licno nit' mirise nit' smrdi... Nisam ga vozao, ali mislim da bi zbog spicastog repa i kosog sjedista za suvozacicu bio neudoban (rep suvozaca dize visoko, a zbog kosog sjedista klize na vozaca)...
Generalno kada kupujes motor na kojem planiras i suvozaca, trebas voditi racuna o ovome - treba ti ravniji rep i ravnija, deblje podstavljena sjedista. I oslonci za noge suvozaca da nisu previsoko. U suprotnom ce da sjedi ko skakavac i ubit ce je koljena vec nakon pola sata voznje

Sve u svemu, ja bi na tvom mjestu Horneta, i to generaciju 2003-2006. Pouzdan, lijep, udoban za oboje, masina vise nego jaka. Napominjem da se ista masina ugradjivala i u CBR, tako da ti je to u sustini de-tuned CBR bez oklopa
Ako hoces malo vise momenta u nizim obrtajima, dobar izbor je i Hornet 900 ;-)
A ima i jos bolje, ali ide preko tvoje zacrtane kubikaze - Honda CB 1300 ! Ovo je beton motor ! :thumbup: A uklapa ti se i u budzet.
Ima kubika, ali nije prejak (samo 10ks vise od npr Z 750). Prilicno je pitomog karaktera, moze ga voziti i neko sa manje iskustva.

Sa PIK-a ti necu kopirati linkove, jer licno ne vjerujem nikome ko prodaje polovan motor u BiH, pa ne bi da te sta pogresno usmjerim. Ali tu sam da pomognem sa savjetima, sto oko motora tako i oko voznje.

Opremu za vas 2 racunaj najmanje 2 milje, tako da ti za motor ostaje oko 7 milja (izbio sam milju jer ce ti sigurno trebati neki servis, gume i sl.). Mozes se ti provuci i jeftinije sa opremom, ali ja ti ne bi savjetovao - to za 2 milje je svakako neka srednja klasa opreme. Skontaj da solidnu kacigu ne mozes naci ispod 400. Ima i za 2 stoje, ali ja to ne bi stavio na glavu. Radije stedi na motoru, nikada na opremi !

P.S. Imam ti na prodaju polovne kozne hlace za zenu :mrgreen: Sa integrisanim stitnicima za koljema. Prodaje ova moja, pa se javi na PP ako te zanimaju detalji
Hvala drug. Valjda upadoh u krizu srednjih godina, a zemska me podrzava :mrgreen: :thumbup:

Takodjer hvala na izdasnom komentaru i savjetu. :)
Iz svega zakljucujem, da gledam samo Hornet varijantu, posto je sve tako.
Gore navedene modele naveo, da se zna okvirno sta mi se dopada oku.
Sad si me zadeverao oko Pika, ne znam gdje traziti :roll:
Potrazih na Piku Hornet i nadjoh jedan sa manjom kilometrazom (ako je tacna) - https://www.olx.ba/artikal/34250594/hon ... 0-hornet/
Sto se tice kubikaze, ja ne bih volio preko cca 700, najvise zbog registracije vala. Kazu da je jeftinija do 700, pa se po tome ravnam.
Ne bih volio da placam 12 mjeseci kao za autoa, a koristim 4(u najboljem slucaju).

Ramke sada paja :zzzz: Vulcan mi se takodjer svidja oku, ali prelazi cifru preko koje ne bih isao.

Tako sam drug i kontao 1500-2000 za opremu, a gdje to ganjati kod nas u SA ?

Za hlace se cujemo, kada kupim tormo prvo. :lol:

Hvala :thumbup:
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#515 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by klixoris »

Ma jok, ta kriza je Ramketa spopala. Vidi ga samo kako hvali ove choppere, a ja se jadan borim da ga vratim na pravi put i nagovaram da kupi BMW K1300S... :mrgreen:

Ovaj Hornet 900 sto si stavio link fino izgleda. Mislim da znam i vlasnika iz vidjenja, ako se nije mijenjao naravno. Ali treba naravno vidjeti uzivo. Ja sam vozio Horneta punih 6 godina i stvarno znam taj motor u dusu. Meni jedan od drazih motora :) Ako ti bude trebala pomoc kod pregleda, ako je u Sarajevu, tu sam da pomognem. Vec me znas (upoznali smo se nekad na forumskoj kafi) pa zovi ako treba naletiti da se pogleda.
Za registraciju, mislim da je 750 granica i da sve preko toga ide ista cifra. Ja sam za z750 placao 500 maraka, kasnije 100 maraka manje kada je ostario preko 7 god (porez na luksuz). Sad vozim motor sa 1200ccm i placam isto 500 maraka (sa porezom na luksuz).
A sto se tice vozanja, moze se to izvuci i na 9 mjeseci ;)
Sto se tice opreme, mi smo sve kupovali vani, uglavnom u Louisu Austrija. Od blizih varijanti imas Novema Nova u Hrvatskoj. Bas su nedavno imali finu Dainese akciju za muske i zenske.
Ovdje slabo za opremu. Uglavnom no name po cijeni nekih renomiranih brendova vani... ne isplati se
A super vam je sto ste oboje slozni oko motora. Fino je to, posebno ako krenete zajedno putovati okolo. Ja i moja draga smo na motoru obisli pola Evrope i te ture na 2 tocka nam spadaju u najdraza putovanja ikada :thumbup:
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#516 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by bilic »

heat wrote:
klixoris wrote:
Prvo, cestitam tebi i zeni na odluci dolaska u svijet na 2 tocka, dobro dosli :thumbup:
Eh sad o motorima. Sa tvoje liste zelja, imao sam Horneta 600 i Z750, isti scenarij vozanja kao sto ti planiras (sa zenom) :mrgreen:

Nabrojat cu odmah motore koji ti nisu dobri za suvozaca, a to su: Z750, MT i CBR
Da se razumijemo, motori su dobri (za Z750 ti to mogu potvrditi i iz prve ruke), ali nijedan nije suvozacica friendly... Da se planiras vozati sam, Z750 bi definitivno bio najbolji izbor
I odakle ti ovaj Vulcan na spisku ? Potpuno odudara od svih nabrojanih, jer se radi o klasicnom cruiseru... Oko njega ce ti mozda Ramke moci pomoci, posto je on peMzioner koji voli te sporoprdece motore za muskarce u krizi srednjih godina :mrgreen: :razz:

Fazera (600) ti isto ne bi savjetovao - nezgodno se sjedi, a imali su i nekih problema sa mjenjacima i elektronikom (jaran je imao prvu seriju, stalno je kukao), ne znam da li se to kasnije rijesilo na novijim serijama. Taj motor ili ti legne ili ne. Jedni ga mrze, a drugi hvale, nema izmedju...
Fazer 1000 je vec druga prica, ali on trazi iskusnijeg vozaca, nije za pocetnike

GSR je lijep motor, ali meni licno nit' mirise nit' smrdi... Nisam ga vozao, ali mislim da bi zbog spicastog repa i kosog sjedista za suvozacicu bio neudoban (rep suvozaca dize visoko, a zbog kosog sjedista klize na vozaca)...
Generalno kada kupujes motor na kojem planiras i suvozaca, trebas voditi racuna o ovome - treba ti ravniji rep i ravnija, deblje podstavljena sjedista. I oslonci za noge suvozaca da nisu previsoko. U suprotnom ce da sjedi ko skakavac i ubit ce je koljena vec nakon pola sata voznje

Sve u svemu, ja bi na tvom mjestu Horneta, i to generaciju 2003-2006. Pouzdan, lijep, udoban za oboje, masina vise nego jaka. Napominjem da se ista masina ugradjivala i u CBR, tako da ti je to u sustini de-tuned CBR bez oklopa
Ako hoces malo vise momenta u nizim obrtajima, dobar izbor je i Hornet 900 ;-)
A ima i jos bolje, ali ide preko tvoje zacrtane kubikaze - Honda CB 1300 ! Ovo je beton motor ! :thumbup: A uklapa ti se i u budzet.
Ima kubika, ali nije prejak (samo 10ks vise od npr Z 750). Prilicno je pitomog karaktera, moze ga voziti i neko sa manje iskustva.

Sa PIK-a ti necu kopirati linkove, jer licno ne vjerujem nikome ko prodaje polovan motor u BiH, pa ne bi da te sta pogresno usmjerim. Ali tu sam da pomognem sa savjetima, sto oko motora tako i oko voznje.

Opremu za vas 2 racunaj najmanje 2 milje, tako da ti za motor ostaje oko 7 milja (izbio sam milju jer ce ti sigurno trebati neki servis, gume i sl.). Mozes se ti provuci i jeftinije sa opremom, ali ja ti ne bi savjetovao - to za 2 milje je svakako neka srednja klasa opreme. Skontaj da solidnu kacigu ne mozes naci ispod 400. Ima i za 2 stoje, ali ja to ne bi stavio na glavu. Radije stedi na motoru, nikada na opremi !

P.S. Imam ti na prodaju polovne kozne hlace za zenu :mrgreen: Sa integrisanim stitnicima za koljema. Prodaje ova moja, pa se javi na PP ako te zanimaju detalji
Hvala drug. Valjda upadoh u krizu srednjih godina, a zemska me podrzava :mrgreen: :thumbup:

Takodjer hvala na izdasnom komentaru i savjetu. :)
Iz svega zakljucujem, da gledam samo Hornet varijantu, posto je sve tako.
Gore navedene modele naveo, da se zna okvirno sta mi se dopada oku.
Sad si me zadeverao oko Pika, ne znam gdje traziti :roll:
Potrazih na Piku Hornet i nadjoh jedan sa manjom kilometrazom (ako je tacna) - https://www.olx.ba/artikal/34250594/hon ... 0-hornet/
Sto se tice kubikaze, ja ne bih volio preko cca 700, najvise zbog registracije vala. Kazu da je jeftinija do 700, pa se po tome ravnam.
Ne bih volio da placam 12 mjeseci kao za autoa, a koristim 4(u najboljem slucaju).

Ramke sada paja :zzzz: Vulcan mi se takodjer svidja oku, ali prelazi cifru preko koje ne bih isao.

Tako sam drug i kontao 1500-2000 za opremu, a gdje to ganjati kod nas u SA ?

Za hlace se cujemo, kada kupim tormo prvo. :lol:

Hvala :thumbup:
https://www.olx.ba/artikal/33219024/suz ... sf-1250sa/

https://www.olx.ba/artikal/30979153/honda-cbf-1000/
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#517 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

heat wrote:Raja

Kontam uzimati "tabut na dva tocka" :D
Budzet do cenera za sve, a to su jakne, kacige i tormo za mene i zemsku mi u mene.
Sta uzeti od naked modela do cca 700 ccm?
Zahvalan bi bio ako biste link metnuli sa pika ili neta uz opasku sto i kako itd...

Okvirno info za Vas... meni se svidjaju CBR, Z750 CBF, Hornet, GSR, Fazer, MT, GSF, Vulcan

Hvala hvala hvala hvala :)
Ostao sam ti duzan ...

Image

Kawa Vulcan S 650 ccm, 61 Hp, djidja od motora, za trebice ili ove sto vicu da ce ici na paradu, ne treba ti to, bacanje para.
Uz to jedan kocioni disk naprijed, uvijek gledaj da ima dva ... :thumbup:
Ja bih gledao sta preko 70 Hp, bice tu zena, koferi ... treba malo vise snage da potegne.

Naci cemo nesto za tebe, sad moram nesto zavrsit pa se vratim ...
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#518 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by klixoris »

Ovaj CBF 1000 fino izgleda na slikama, a dodje i sa koferima :thumbup:
Bandit je sumnjiv, definitivno bio pad (lijevo deklo izgrebano)

Rekao sam da necu stavljati linkove, ali evo i jedan zanimljiv CB 1300

https://www.olx.ba/artikal/31594247/honda-cb-1300/

A i Hornet 600, bas serija koju sam ranije preporucio (sa upside down prednjom viljuskom). Jedino mu je ovaj auspuh odron, valjda ima i fabricki...

https://www.olx.ba/artikal/33459523/hon ... et-cb600f/
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#519 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

Heet, evo nesto po tvom ukusu:
Honda VFR 750 RC 36 - 1996, 98 Hp, 2000 Eura
Honda CBR 600 F, 2002 godina, 109 HP, 2000 Eura
Suzuki GSXF 600, 2001, 77 Hp, 2000 Eura
Suzuki GSX 750 F, 2000, 92 Hp, 2100 Eura
Kawasaki ZZR 600, 2000, 98 Hp, 2200 Eura

Ovo su cijene u njemackoj.

Odoh po cerku pa cu ti slozit listu motora za putovanje u dvoje ... ovi su malo sportskije varijante, klasa sport touring. Dinamicnija voznja ali nije najidealnija za suvozaca.
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#520 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by mali Ninja »

https://www.olx.ba/artikal/33187353/yamaha-tdm-850-4tx/

Evo za putovanje u dvoje, znam neke ozbiljnije vozace koji se kunu u tdm :)

E jedino sto nije naked...
User avatar
heat
Posts: 17408
Joined: 30/01/2013 10:58
Location: Sarajevo
Grijem se na: Ljubav
Vozim: ABCD
Contact:

#521 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by heat »

Raja...
Zahvalan sam na idejama i prijedlozima, samo nastavite. :D
@ramobrate - ja sam u BiH, necu u Njemacku :lol:
@klixo- svakako gledam samo SA, a tvoja bi mi asistencija mnogo znacila. :thumbup:

Trenutno sam u obavezama, pa se javim veceras.

Hvala Vam :thumbup:
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#522 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by r_faruk »

Zvao sam sve dilere motora, niko nema ni jednog motora u radnji. Kako da kupim motor bez da sjednem na njega, ni pantole ne kupim bez probanja..... I ne samo da nemaju motor koji trazim, nego nemaju ni jednog motora u salonu.... Gledao sam i ovaj cf moto i yamahu, zvao kawasaki, suzuki i hondu, samo se iznerviram, a neljubaznost im je na maksimalnom nivou. Jedino je tip iz honde (odisej tuzla) bio pristojan ovi ostali su katastrofa.

Da mi je sjesti na hondu nc750x dct, ako bi odgovarala na moju visinu od 192cm odmah bih je uzeo.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#523 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

r_faruk wrote:Zvao sam sve dilere motora, niko nema ni jednog motora u radnji. Kako da kupim motor bez da sjednem na njega, ni pantole ne kupim bez probanja..... I ne samo da nemaju motor koji trazim, nego nemaju ni jednog motora u salonu.... Gledao sam i ovaj cf moto i yamahu, zvao kawasaki, suzuki i hondu, samo se iznerviram, a neljubaznost im je na maksimalnom nivou. Jedino je tip iz honde (odisej tuzla) bio pristojan ovi ostali su katastrofa.

Da mi je sjesti na hondu nc750x dct, ako bi odgovarala na moju visinu od 192cm odmah bih je uzeo.
Samo da nadjes nekog sa motorom koji trazis pa da sjednes I eventualno provozas. Ni ja ne bih narucio motor samo na osnovu slike, eno Triumph Daytona gledam izlozen, sve neki jeftini komadi na njemu, na slici izgleda ko lampa, uzivo ne bih sjeo na njega da ne ograjsem.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#524 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

heat wrote:Raja...
Zahvalan sam na idejama i prijedlozima, samo nastavite. :D
@ramobrate - ja sam u BiH, necu u Njemacku :lol:
@klixo- svakako gledam samo SA, a tvoja bi mi asistencija mnogo znacila. :thumbup:

Trenutno sam u obavezama, pa se javim veceras.

Hvala Vam :thumbup:
Ma ovo ti ja samo dajem prijedlog sta da gledas. I ako kupujes kod nas bolje gledaj tek dovezen iz svedske ili njemacke, a do sada najbolji uvezeni radi prodaje su bili porijeklom iz svedske. To sto je raja vozala kod nas vrlo malo ih sacuva motor do prodaje.
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#525 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by klixoris »

Ramzess Veliki wrote:
r_faruk wrote:Zvao sam sve dilere motora, niko nema ni jednog motora u radnji. Kako da kupim motor bez da sjednem na njega, ni pantole ne kupim bez probanja..... I ne samo da nemaju motor koji trazim, nego nemaju ni jednog motora u salonu.... Gledao sam i ovaj cf moto i yamahu, zvao kawasaki, suzuki i hondu, samo se iznerviram, a neljubaznost im je na maksimalnom nivou. Jedino je tip iz honde (odisej tuzla) bio pristojan ovi ostali su katastrofa.

Da mi je sjesti na hondu nc750x dct, ako bi odgovarala na moju visinu od 192cm odmah bih je uzeo.
Samo da nadjes nekog sa motorom koji trazis pa da sjednes I eventualno provozas. Ni ja ne bih narucio motor samo na osnovu slike, eno Triumph Daytona gledam izlozen, sve neki jeftini komadi na njemu, na slici izgleda ko lampa, uzivo ne bih sjeo na njega da ne ograjsem.
Ja sam svoj trenutni motor kupio novog na nevidjeno.. *ebiga, nije ga bilo u salonu, a i da jeste ne bi mi dali test voznju... Kad smo crna rupa od zemlje... Istrazivao, citao testove, gledao recenzije po youtube. Sto se tice polozaja sjedenja, na ovoj stranici mozes priblizno blizu vidjeti kako bi ti motor stajao http://cycle-ergo.com/
Meni je prilicno precizno odredila

Sljedeci motor koji mi je u planu sam uspio uloviti da sjednem, ali ne i provozam... Kontam skoknuti do HR ili SLO ako mi bude usput, jer distributeri tamo daju test voznje
Post Reply