Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Podforum za motocikliste...
Post Reply
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#51 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by dadoka84 »

Ovo je hardtail?
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#52 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

exliberal-ex wrote: Ako te ledja jebu kao sto kazes onda se hvataj honde
Najprije ce to biti, neka mladji voze debele mrcine, nama starijima ostaje da vozimo brze masine. :lol:
Vise mi se svidja varijanta VFR 800F, klasican izgled sporttourera, snaga po meni idealna 106 Hp, ko ce se boriti sa 170 Hp u VFR 1200 ... :shock:
Image

A I ova verzija, VFR800X, vrlo interesantna ... :thumbup:
Image
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#53 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

dadoka84 wrote:Ovo je hardtail?
:D Nemam blage veze ... nego mozes li nam objasniti razliku izmedju hardtaila i softtaila, koliko sam u folu to su karakteristike za Harleye?
Ovo je japanac na slici. :thumbup:
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#54 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by dadoka84 »

Hardtail bi bio motocikl ili bicikl bez zadnje suspenzije tj od komforta imas samo ono malo točka :D To ameri dosta furaju, doduse kod njih su i ceste malo drugacije.
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#55 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by klixoris »

Ramzess Veliki wrote:
exliberal-ex wrote: Ako te ledja jebu kao sto kazes onda se hvataj honde
Najprije ce to biti, neka mladji voze debele mrcine, nama starijima ostaje da vozimo brze masine. :lol:
Vise mi se svidja varijanta VFR 800F, klasican izgled sporttourera, snaga po meni idealna 106 Hp, ko ce se boriti sa 170 Hp u VFR 1200 ... :shock:
Image

A I ova verzija, VFR800X, vrlo interesantna ... :thumbup:
Image
VFR800X bi ti definitivno bio udobniji, ali uz gubitak sportskih osobina koje imas sa VFR800F. Sad je na tebi - hoces li udobnost na duze ture ili si tip koji voli sporstki lomatati po zavojima ? Nesto kontam dok pisem ovo, za tebe je najbolja opcija VFR1200 :thumbup: Nemas se sta boriti sa snagom, motor ide koliko mu das da ide. Bolje imati viska snage ako zatreba nego kukati ako je zafali. Sa 1200 kubika ces na duzim turama voziti lezernije, pri manje obrtaja i naprezanja masine. A uvijek imas dovoljno potencijala za npr naprasiti brzanere po Bradini, ako se budu mangupisali :mrgreen:
A choppera ne bi nikako ni razmatrao :run:
Last edited by klixoris on 12/03/2018 15:55, edited 1 time in total.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#56 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by exliberal-ex »

dadoka84 wrote:Hardtail bi bio motocikl ili bicikl bez zadnje suspenzije tj od komforta imas samo ono malo točka :D To ameri dosta furaju, doduse kod njih su i ceste malo drugacije.

Ma to je vise za one custom bikes...nemozes vozit hardtail kroz grad ,mislim mozes vidjam ih ljeti ali odbi bubrege...ako odes vani pa sprasis dobar je ako je ravno ali ako naletis na neku grbu na putu....bolje da se drzis dobro inace si najebo

To je vise za one sto se furaju da su pravi motorist..al u kurcu :D
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#57 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by dadoka84 »

Da krv propišaju :) al doslovno.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#58 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

Prije par godina jaranov buraz sa Floride mi obecao poslati ovog Harleya za 5000 KM do Splitske luke, ja mu se zahvalio.
Pricam to drugu koji voli Harleye, napade me gdje cu to odbiti, to je kultni bajk blabla ...
Reko - Jarane, to je tocak zavaren za ram, pokrenuce mi kamenje u bubrezima ... Kaze on - Jest' al' mozes sa njim na kafu u grad I bit ces faca. :lol:

Image
Image
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#59 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by dadoka84 »

Mašina al opet jedino se može kod nas voziti kao trial bike :D i kulirati po kafama kao veliki bajker.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#60 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

klixoris wrote: VFR800X bi ti definitivno bio udobniji, ali uz gubitak sportskih osobina koje imas sa VFR800F. Sad je na tebi - hoces li udobnost na duze ture ili si tip koji voli sporstki lomatati po zavojima ? Nesto kontam dok pisem ovo, za tebe je najbolja opcija VFR1200 :thumbup: Nemas se sta boriti sa snagom, motor ide koliko mu das da ide. Bolje imati viska snage ako zatreba nego kukati ako je zafali. Sa 1200 kubika ces na duzim turama voziti lezernije, pri manje obrtaja i naprezanja masine. A uvijek imas dovoljno potencijala za npr naprasiti brzanere po Bradini, ako se budu mangupisali :mrgreen:
A choppera ne bi nikako ni razmatrao :run:
Mislim da si u pravu ... falilo bi mi slajdanje kroz krivine. :thumbup:
Za ostale koji ovo citaju - zaboravite slajdanje ...
Razmisljam o:
1. Honda VFR 1200 - 173 Hp
2. BMW K1200 S ili R sa punom prednjom maskom - 163, odnosno 167 Hp

Cijena polovnih sa cca 40.000 km na satu, 2008 do 2012 godiste je od 6 do 7.000 Eura.

Honda ili BMW? :D
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#61 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by klixoris »

Ramzess Veliki wrote:
klixoris wrote: VFR800X bi ti definitivno bio udobniji, ali uz gubitak sportskih osobina koje imas sa VFR800F. Sad je na tebi - hoces li udobnost na duze ture ili si tip koji voli sporstki lomatati po zavojima ? Nesto kontam dok pisem ovo, za tebe je najbolja opcija VFR1200 :thumbup: Nemas se sta boriti sa snagom, motor ide koliko mu das da ide. Bolje imati viska snage ako zatreba nego kukati ako je zafali. Sa 1200 kubika ces na duzim turama voziti lezernije, pri manje obrtaja i naprezanja masine. A uvijek imas dovoljno potencijala za npr naprasiti brzanere po Bradini, ako se budu mangupisali :mrgreen:
A choppera ne bi nikako ni razmatrao :run:
Mislim da si u pravu ... falilo bi mi slajdanje kroz krivine. :thumbup:
Za ostale koji ovo citaju - zaboravite slajdanje ...
Razmisljam o:
1. Honda VFR 1200 - 173 Hp
2. BMW K1200 S ili R sa punom prednjom maskom - 163, odnosno 167 Hp

Cijena polovnih sa cca 40.000 km na satu, 2008 do 2012 godiste je od 6 do 7.000 Eura.

Honda ili BMW? :D
Kao trenutni vozac BMW-a, a i veliki ljubitelj Honde, reci cu ti - BMW :mrgreen:
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#62 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by dadoka84 »

Jedino je malo servis problem. Kolega koji ima 1200gs mi se zali na nas servis. radi toga ga i vozi u zagreb. doduse vjerujem da nije ni za druge motore puno bolja situacija.
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#63 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by klixoris »

dadoka84 wrote:Jedino je malo servis problem. Kolega koji ima 1200gs mi se zali na nas servis. radi toga ga i vozi u zagreb. doduse vjerujem da nije ni za druge motore puno bolja situacija.
Ne znam sta ti kolegi nisu ovdje znali servisirati ? Meni jedino nisu mogli uraditi kontrolu/stelovanje ventila (nisu imali specijalni alat), pa sam je ja odradio. One standardne servise (ulje, filteri, ulje u kocnicama itd) rade OK. Sto se Zagreba tice, nisu nista veci eksperti od servisa u Sarajevu, mozda samo vise alata imaju...
Najbolje je sve sam sebi odrzavati (ako motor nije u garanciji). Kod BMW-a je tu problem ponistavanje servisa - za to ti treba poskupa dijagnostika (ne mogu jeftine kineske varijante sa ebay-a) ili otici u servis pa njih moliti da poniste, ali ne znam da li bi to uradili obzirom da nisu oni uradili servis...
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#64 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by dadoka84 »

Njegov je u garanciji i u pitanju je bio opoziv radi dosjeda viljuske. Ovdje ga poslali kuci nakon pregleda kao ok je to, a u zagrebu rade postavljanje osiguraca ili zamjenu.
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#65 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by klixoris »

dadoka84 wrote:Njegov je u garanciji i u pitanju je bio opoziv radi dosjeda viljuske. Ovdje ga poslali kuci nakon pregleda kao ok je to, a u zagrebu rade postavljanje osiguraca ili zamjenu.
Hoce on GS-a kupovati :P
U pitanju su cepovi na prednjim viljuskama, ne dosjedi :) U tom opozivu su mjerili zazore na cepovima i ako su OK, nije trebalo nista raditi. Ako su se malo povecali, stavljali su osigurace, a ako su bas preko tolerancije onda je isla zamjena stapova viljuske. Mozda su ti kod jarana zazori bili OK, pa zato zakljucak da ne treba nista raditi. Osim ako nije otisau u ZG pa mu oni stavili osigurace ?
Servis u SA definitivno nije za tih "specijalnih" zahvata, nemaju te spec. alate, ali OK su za klasicno odrzavanje. Reci jaranu da i servis na 20.000km (obuhvata i kontrolu/stelovanje ventila) planira odraditi u Zagrebu, jer ovdje nemaju alat ni za to (bar nisu imali kada sam im ja vozio svoj motor, isto u garanciji) :thumbup:
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#66 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by dadoka84 »

Reci cu mu :) valjda je zazor bio ok.
Kaze da ce ici u zagreb da to sredi.
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#67 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by dadoka84 »

Ramzess Veliki wrote: Mislim da si u pravu ... falilo bi mi slajdanje kroz krivine.
'vako :)

https://www.instagram.com/p/Bf6IG9bDwgU/
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#68 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

dadoka84 wrote:
Ramzess Veliki wrote: Mislim da si u pravu ... falilo bi mi slajdanje kroz krivine.
'vako :)

https://www.instagram.com/p/Bf6IG9bDwgU/
To je to. :thumbup:
Kad ulazis u krivinu dodajes gas I podgurujes zadnji tocak guzicom.
Napadni krivinu. :D

Istina to je sve sto sam od egzibicija naucio, jednom sam vozio na zadnjem tocku nekih 50tak metara, nikad nisam digao zadnji tocak kod kocenja, ali sam krivine dobro naucio. :D
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#69 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

klixoris wrote:
Ramzess Veliki wrote: Honda ili BMW? :D
Kao trenutni vozac BMW-a, a i veliki ljubitelj Honde, reci cu ti - BMW :mrgreen:
Ovdje mi jedan svabo ludi rece - Honda zakon, stipu ba BMW. :lol:
Svabo je fanatik performer, nesta crta karikature zadnjom gumom, kroz grad k'o Mataradzija. :lol:
Ovdje vozi CBR 1000 RR, a ima skoro 60 godina. :thumbup:

Mislim da me nakav sejtan vuce na BMW K 1200 S vec duze vrijeme ... :D
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#70 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

Ova dvoj'ca kazu bolja VFR-ka ...
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#71 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by dadoka84 »

Ramzess Veliki wrote: To je to. :thumbup:
Kad ulazis u krivinu dodajes gas I podgurujes zadnji tocak guzicom.
Napadni krivinu. :D

Istina to je sve sto sam od egzibicija naucio, jednom sam vozio na zadnjem tocku nekih 50tak metara, nikad nisam digao zadnji tocak kod kocenja, ali sam krivine dobro naucio. :D
Meni se to desilo na ovom prdavcu. U krivini je neki kamion nanio blata i ja sam na to naletio... Optrča me zadnji kraj, srećom sam dobro prošao i nisam se prosuo ko riža :D
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#72 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

dadoka84 wrote:
Ramzess Veliki wrote: To je to. :thumbup:
Kad ulazis u krivinu dodajes gas I podgurujes zadnji tocak guzicom.
Napadni krivinu. :D

Istina to je sve sto sam od egzibicija naucio, jednom sam vozio na zadnjem tocku nekih 50tak metara, nikad nisam digao zadnji tocak kod kocenja, ali sam krivine dobro naucio. :D
Meni se to desilo na ovom prdavcu. U krivini je neki kamion nanio blata i ja sam na to naletio... Optrča me zadnji kraj, srećom sam dobro prošao i nisam se prosuo ko riža :D
Uh ... nezgodno ... desavalo mi se to ... nekoliko puta sam i trehnuo - nije ugodno. :sad:
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#73 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by dadoka84 »

Vjerujem, a nase ceste su ionako kao linoleum :D
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#74 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

dadoka84 wrote:Vjerujem, a nase ceste su ionako kao linoleum :D
Jednom sam vidjeo lika u Yamahinom zastupnistvu koji je vozio R-a ono jalija style, kockasta glava, potkosulja sorc I papuce. I posljedice struganja asfalta na golu kozu ... :shock:
Post Reply