Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Podforum za motocikliste...
Post Reply
Sa_u_srcu
Posts: 1864
Joined: 19/10/2010 23:09

#426 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Sa_u_srcu »

mali Ninja wrote:
Sa_u_srcu wrote:Pozdrav ljudi, narucio sam gileru nexus 250, zanima me jel je neko vozio i kakav je generalno taj motor...? Hvala
Ja sam provozao, solidan skuter, udoban, mada ja zamjeram svim dvotockasima sto imaju male tockove...
Sto se tice odrzavanja, srednja zalost, gilere su inace poskupe za odrzavanje, tako kazu ovi sto kupe nove..


Jedno moje nevezano misljenje, za taj novac bi se mogao kupiti solidan motor. :)
Hvala puno, dobit cu je na poklon tako da nemam bas puno izbora...:)
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#428 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by mali Ninja »

Sa_u_srcu wrote:
mali Ninja wrote:
Sa_u_srcu wrote:Pozdrav ljudi, narucio sam gileru nexus 250, zanima me jel je neko vozio i kakav je generalno taj motor...? Hvala
Ja sam provozao, solidan skuter, udoban, mada ja zamjeram svim dvotockasima sto imaju male tockove...
Sto se tice odrzavanja, srednja zalost, gilere su inace poskupe za odrzavanje, tako kazu ovi sto kupe nove..


Jedno moje nevezano misljenje, za taj novac bi se mogao kupiti solidan motor. :)
Hvala puno, dobit cu je na poklon tako da nemam bas puno izbora...:)
Idu nexusi daleko, ljudi su znali proputovati europu na nexusu... Samo je redovno odrzavati i gas :)
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#429 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by TheGodfather001 »

Nexus je :thumbup:
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#430 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by mali Ninja »

Jutros platih prvu registraciju sa 10% bonusa (jedan period sam bio bez motora pa mi ukinuli bonus) za 650ku 610KM...

Misljenja sam da je to jako skupo...
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#431 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

mali Ninja wrote:Jutros platih prvu registraciju sa 10% bonusa (jedan period sam bio bez motora pa mi ukinuli bonus) za 650ku 610KM...

Misljenja sam da je to jako skupo...
:shock:

Joooj kako to ... ja sam za 750 ccm placao 250 KM nekada, a za preko 1000 ccm placao sam 470 KM godisnje.

A mozes sada registrovati i samo sest mjeseci.
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#432 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by mali Ninja »

Ramzess Veliki wrote:
mali Ninja wrote:Jutros platih prvu registraciju sa 10% bonusa (jedan period sam bio bez motora pa mi ukinuli bonus) za 650ku 610KM...

Misljenja sam da je to jako skupo...
:shock:

Joooj kako to ... ja sam za 750 ccm placao 250 KM nekada, a za preko 1000 ccm placao sam 470 KM godisnje.

A mozes sada registrovati i samo sest mjeseci.
Pitao sam i za tu registraciju od 6 mjeseci, u federaciji jos ne moze, mozda u rsu nisam siguran...

Katastrofa koji lopovluk...

Za nov motor tehnicki traje 24 mjeseca, bas su se pretrgli...
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#433 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by TheGodfather001 »

mali Ninja wrote:
Ramzess Veliki wrote:
mali Ninja wrote:Jutros platih prvu registraciju sa 10% bonusa (jedan period sam bio bez motora pa mi ukinuli bonus) za 650ku 610KM...

Misljenja sam da je to jako skupo...
:shock:

Joooj kako to ... ja sam za 750 ccm placao 250 KM nekada, a za preko 1000 ccm placao sam 470 KM godisnje.

A mozes sada registrovati i samo sest mjeseci.
Pitao sam i za tu registraciju od 6 mjeseci, u federaciji jos ne moze, mozda u rsu nisam siguran...

Katastrofa koji lopovluk...

Za nov motor tehnicki traje 24 mjeseca, bas su se pretrgli...
Provjeri još jednom za registraciju - 6 mjeseci. Upravo sam zvao kolegu koji vozi Suzuki Instuder 1500m i kaže u petak ga registrovao na 6 mjeseci, 280KM + tablica + potvrda... Nije PC.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#434 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

mali Ninja wrote:
Ramzess Veliki wrote:
mali Ninja wrote:Jutros platih prvu registraciju sa 10% bonusa (jedan period sam bio bez motora pa mi ukinuli bonus) za 650ku 610KM...

Misljenja sam da je to jako skupo...
:shock:

Joooj kako to ... ja sam za 750 ccm placao 250 KM nekada, a za preko 1000 ccm placao sam 470 KM godisnje.

A mozes sada registrovati i samo sest mjeseci.
Pitao sam i za tu registraciju od 6 mjeseci, u federaciji jos ne moze, mozda u rsu nisam siguran...

Katastrofa koji lopovluk...

Za nov motor tehnicki traje 24 mjeseca, bas su se pretrgli...
Moj drug iz Zivinica je registrovao dva motora po 6 mjeseci
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#435 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by TheGodfather001 »

Motoristi, je li iko naručivao opremu sa motocard.com? Vidim da šalju u BiH i da je cijena dostave jedinstvena za 1 ili više artikala - ca 60 EUR? Vidim im na stranici online outlet, ekstra stvari ima, a povoljniji od louis-a...
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#436 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by mali Ninja »

Ramzess Veliki wrote: Moj drug iz Zivinica je registrovao dva motora po 6 mjeseci
Ne znam zaista, ono sto sam ja uradio je da sam otisao do auto servis i kuca koja se bavi registracijom vozila Delta na ciglanama, na pitanje moze li se registrovati 6 mjeseci, oni mi rekose ne moze, istina vise nigdje nisam ni pitao jer sam mislio da ako je moglo oni bi znali ...
Oni imaju tehnicki za motore, jedan od rijetkih regularnih tehnickih u sarajevu...
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#437 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

mali Ninja wrote:
Ramzess Veliki wrote: Moj drug iz Zivinica je registrovao dva motora po 6 mjeseci
Ne znam zaista, ono sto sam ja uradio je da sam otisao do auto servis i kuca koja se bavi registracijom vozila Delta na ciglanama, na pitanje moze li se registrovati 6 mjeseci, oni mi rekose ne moze, istina vise nigdje nisam ni pitao jer sam mislio da ako je moglo oni bi znali ...
Oni imaju tehnicki za motore, jedan od rijetkih regularnih tehnickih u sarajevu...
Pitaj i drugdje, mozda je od kuce do kuce
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#438 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by dadoka84 »

Dosta toga se ne zna kod nas kad su motori u pitanju. Meni su tvrdili da su motorici do 50cc na trajnoj registraciji, pa me zaustavi policajac koji tvrdi da je to ukinuto i da vozim neregistrovano vozilo. U auto kuci tvrde da nije tako ali da nisu sigurni, pa su zvali komesara za saobracaj, nacelnike dvije pu... na kraju samo obnovi policu i vozi.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#439 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

dadoka84 wrote:Dosta toga se ne zna kod nas kad su motori u pitanju. Meni su tvrdili da su motorici do 50cc na trajnoj registraciji, pa me zaustavi policajac koji tvrdi da je to ukinuto i da vozim neregistrovano vozilo. U auto kuci tvrde da nije tako ali da nisu sigurni, pa su zvali komesara za saobracaj, nacelnike dvije pu... na kraju samo obnovi policu i vozi.
Mislim da je ta trajna registracija u folu da imas godisnju koja je vrlo mala, pa platis nekih 200-300 KM za tu trajnu registraciju.
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#440 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by klixoris »

dadoka84 wrote:Dosta toga se ne zna kod nas kad su motori u pitanju. Meni su tvrdili da su motorici do 50cc na trajnoj registraciji, pa me zaustavi policajac koji tvrdi da je to ukinuto i da vozim neregistrovano vozilo. U auto kuci tvrde da nije tako ali da nisu sigurni, pa su zvali komesara za saobracaj, nacelnike dvije pu... na kraju samo obnovi policu i vozi.
Ako ti je u saobracajnoj tamo gdje se udaraju pecati i datumi vazenja napisano "TRAJNO", onda si trajno registrovan i nemaju drotovi sta pametovati.
Godisnje moras obnavljat policu, tehnicki i sticker, a saobracajna se ne mora predavati na ovjeravanje.

Sto se tice ovih registracija na 6 mjeseci, moze se to raditi, ali su lesinari na vlasti, u saradnji sa osiguravajucim drustvima, "podesili" sistem tako da skoro isto dodje kao da si registrovao na godinu. Mozda ustedis max 50 maraka , tako da se ne isplati pretjerano, posebno za raju koja voze malo duze u sezoni (ja npr vozim u prosjeku 8-9 mjeseci u sezoni)
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#441 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by dadoka84 »

Ramzess Veliki wrote:
dadoka84 wrote:Dosta toga se ne zna kod nas kad su motori u pitanju. Meni su tvrdili da su motorici do 50cc na trajnoj registraciji, pa me zaustavi policajac koji tvrdi da je to ukinuto i da vozim neregistrovano vozilo. U auto kuci tvrde da nije tako ali da nisu sigurni, pa su zvali komesara za saobracaj, nacelnike dvije pu... na kraju samo obnovi policu i vozi.
Mislim da je ta trajna registracija u folu da imas godisnju koja je vrlo mala, pa platis nekih 200-300 KM za tu trajnu registraciju.
Prva izađe 200KM a onda se obnavlja polica koja je manje od 30KM. :)
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#442 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by dadoka84 »

klixoris wrote:
dadoka84 wrote:Dosta toga se ne zna kod nas kad su motori u pitanju. Meni su tvrdili da su motorici do 50cc na trajnoj registraciji, pa me zaustavi policajac koji tvrdi da je to ukinuto i da vozim neregistrovano vozilo. U auto kuci tvrde da nije tako ali da nisu sigurni, pa su zvali komesara za saobracaj, nacelnike dvije pu... na kraju samo obnovi policu i vozi.
Ako ti je u saobracajnoj tamo gdje se udaraju pecati i datumi vazenja napisano "TRAJNO", onda si trajno registrovan i nemaju drotovi sta pametovati.
Godisnje moras obnavljat policu, tehnicki i sticker, a saobracajna se ne mora predavati na ovjeravanje.

Sto se tice ovih registracija na 6 mjeseci, moze se to raditi, ali su lesinari na vlasti, u saradnji sa osiguravajucim drustvima, "podesili" sistem tako da skoro isto dodje kao da si registrovao na godinu. Mozda ustedis max 50 maraka , tako da se ne isplati pretjerano, posebno za raju koja voze malo duze u sezoni (ja npr vozim u prosjeku 8-9 mjeseci u sezoni)
Meni lik očitao bukvicu... policajac na motoru. A on u krivu.
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#443 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by klixoris »

dadoka84 wrote:
klixoris wrote:
dadoka84 wrote:Dosta toga se ne zna kod nas kad su motori u pitanju. Meni su tvrdili da su motorici do 50cc na trajnoj registraciji, pa me zaustavi policajac koji tvrdi da je to ukinuto i da vozim neregistrovano vozilo. U auto kuci tvrde da nije tako ali da nisu sigurni, pa su zvali komesara za saobracaj, nacelnike dvije pu... na kraju samo obnovi policu i vozi.
Ako ti je u saobracajnoj tamo gdje se udaraju pecati i datumi vazenja napisano "TRAJNO", onda si trajno registrovan i nemaju drotovi sta pametovati.
Godisnje moras obnavljat policu, tehnicki i sticker, a saobracajna se ne mora predavati na ovjeravanje.

Sto se tice ovih registracija na 6 mjeseci, moze se to raditi, ali su lesinari na vlasti, u saradnji sa osiguravajucim drustvima, "podesili" sistem tako da skoro isto dodje kao da si registrovao na godinu. Mozda ustedis max 50 maraka , tako da se ne isplati pretjerano, posebno za raju koja voze malo duze u sezoni (ja npr vozim u prosjeku 8-9 mjeseci u sezoni)
Meni lik očitao bukvicu... policajac na motoru. A on u krivu.
Hoce oni tako, i to redovno, ali ako ti imas uredne papire, moze on mahat usima. Nisi ti udario pecat u saobracajnu da ti je motor trajno registrovan nego MUP. Tvoja obaveza je da obnavljas policu osiguranja i tehnicki kada istekne i to je to.
Ti policajci na motoru su peglali i dosta raje sto im u saobracajnoj pise okruglo 50ccm, a ne 49. Kao zbog tih 1ccm viska moras imati polozeno za motor, jer u zakonu stoji da vozacka ne treba DO 49ccm. Na kraju ispade da je i ta greska u stvari nastala u MUP-u i da su oni zaokruzivali kubikazu ljudima kada bi unosili u sistem i stampali saobracajne...
Meni su slicnu glupost uradili sa kategorijom izduvnih gasova za trenutni motor. Seljaci nisu znali procitati EU sifru izduvnih gasova sa carinske deklaracije, pa su po vlastitom nahodjenju u saobracajnu upisali EURO 6, iako je u vrijeme proizvodnje mog motora norma za motore bila EURO 3... Ni danas ne postoji EURO 6 za motore nego je trentno aktuelan EURO 4 :mrgreen:
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#444 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by dadoka84 »

Lik mi je presjekao put dok sam se uključivao na stupskoj petlji i doveo me u opasnost... i onda nastupio tako bahato i bezobrazno, a ja smireno vadim jedan po jedan papir, vozacka, saobracajna, na sta on govori da ja to ne mogu tako bez police vozati. Nakom što sam mu dao policu onda počinje da priča kako ne postoji više trajna registracija. Izvukao mi je bio živce ali se sa policijom nikad ne raspravljam.
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#445 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by dadoka84 »

klixoris wrote: Seljaci nisu znali procitati EU sifru izduvnih gasova sa carinske deklaracije, pa su po vlastitom nahodjenju u saobracajnu upisali EURO 6, iako je u vrijeme proizvodnje mog motora norma za motore bila EURO 3... Ni danas ne postoji EURO 6 za motore nego je trentno aktuelan EURO 4 :mrgreen:
Ne diraj ništa, miran si 15 godina. :)
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#446 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

dadoka84 wrote:
klixoris wrote: Seljaci nisu znali procitati EU sifru izduvnih gasova sa carinske deklaracije, pa su po vlastitom nahodjenju u saobracajnu upisali EURO 6, iako je u vrijeme proizvodnje mog motora norma za motore bila EURO 3... Ni danas ne postoji EURO 6 za motore nego je trentno aktuelan EURO 4 :mrgreen:
Ne diraj ništa, miran si 15 godina. :)
Jos zavari konzervu oko izduva pa mu upisu da ima katalizator ... :thumbup:
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#447 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by klixoris »

dadoka84 wrote:Lik mi je presjekao put dok sam se uključivao na stupskoj petlji i doveo me u opasnost... i onda nastupio tako bahato i bezobrazno, a ja smireno vadim jedan po jedan papir, vozacka, saobracajna, na sta on govori da ja to ne mogu tako bez police vozati. Nakom što sam mu dao policu onda počinje da priča kako ne postoji više trajna registracija. Izvukao mi je bio živce ali se sa policijom nikad ne raspravljam.
To je garant bio Buha, to mu je nadimak :mrgreen: Kratko osisan crvenokos, mrsav, vazda smrknut, on je onako redovno bahat :mrgreen:
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#448 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by dadoka84 »

klixoris wrote:
dadoka84 wrote:Lik mi je presjekao put dok sam se uključivao na stupskoj petlji i doveo me u opasnost... i onda nastupio tako bahato i bezobrazno, a ja smireno vadim jedan po jedan papir, vozacka, saobracajna, na sta on govori da ja to ne mogu tako bez police vozati. Nakom što sam mu dao policu onda počinje da priča kako ne postoji više trajna registracija. Izvukao mi je bio živce ali se sa policijom nikad ne raspravljam.
To je garant bio Buha, to mu je nadimak :mrgreen: Kratko osisan crvenokos, mrsav, vazda smrknut, on je onako redovno bahat :mrgreen:
Moguće :) nema mi ništa mrže od tih bahatih.
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#449 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by mali Ninja »

Danas sam pitao i policajca, svaka registracija ispod 12mjeseci je nezakonita.
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#450 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by dadoka84 »

...Samo fali Izet Fazlinović :shock:
Post Reply