Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Podforum za motocikliste...
Post Reply
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#201 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by exliberal-ex »

klixoris wrote:
exliberal-ex wrote:
Chile17 wrote:Ou mnogo hvala! Konkretno, sve opisano, bolju pomoc nisam mogao traziti.

Honda/Yamaha/Kawasaki mi oku najvise prijaju, reci mi to je isti fazon kao sa autima, Euro4 se moze uvoziti i tako dalje, pa je isti princip placanja kod eventualnog uvoza i slicno?

Kako se zovu ove varijante gdje naprijed imaju samo okrugli far bez ove zastitne plastike, jer vidim isti model motora ali drugaciji mu nos.
Ako mislis ici van grada onda nemoj "naked" motor da uzimas (gologuz sto bi se reklo). Po gradu moze ali ako izadjes vani odnese vjetar...imam takav i nije za duze ture...umori te udaranje vjrtra...nemas zastite ni od kise ni od buba ...kad se sudaris sa malo vecom bubom ko da te neko kamenom spucao....ja sam imao sudar sa golubom...znam da je smijesno ali boli u materinu :D
Onda si previse osjetljiv. :mrgreen: Ja sa gologuzim nakedom sad odradio komplet Korziku i Sardiniju, natovaren koferima i suvozacicom.
Pegla sa vjetrom je na autoputu, ali od autoputa svakako svi bjezimo jer je dosadan, motor sluzi za rezanje zavoja a ne voznju ravno ;-)
Duge ture sa nakedom nisu uopste problem, jesu za one koji voze uglavnom po autoputevima, ali za takve je onda dovoljan i auto...
Sve se na kraju svodi na potrebe i ko sta voli. Ako ti se vecina voznje svodi na duge ture, onda je ipak bolje ici na oklope. Ako vozis duge ture 1-2 puta godisnje, a ostalo su neke lokalne relacije, onda moze i naked.

Ne slusaj Ramu, on je star i iznemogao covjek pa mora da cuva kosti staracke, da ga gdje ne napuse... i voli ove motore sto se zovu ko sintisajzer, nikad pameti nece doc' :mrgreen: :oops:
Klix nemoj zajebavat jedno je sardinima i korzika, a jedno je bosna. Nisi isao po hladnom vremenu priznaj. Znas i sam kad malo zahladni kako pocnu koljena zigaju.....ja sam u jebenom torontu pa i nekad 5 km sledi kosti ako sam se zajebo pa nisam obukao sta treba.
I ja sam uzeo naked jer mi je kafa posao relacija...
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#202 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by klixoris »

exliberal-ex wrote: Klix nemoj zajebavat jedno je sardinima i korzika, a jedno je bosna. Nisi isao po hladnom vremenu priznaj. Znas i sam kad malo zahladni kako pocnu koljena zigaju.....ja sam u jebenom torontu pa i nekad 5 km sledi kosti ako sam se zajebo pa nisam obukao sta treba.
I ja sam uzeo naked jer mi je kafa posao relacija...
Duge ture po Evropi vozim isto kao i vecina ljudi sa oklopljenim motorima - u periodu od 6. do 9. mjeseca.
A krace relacije vozim dok snijeg ne padne, odnosno dodju minusi. Odprilike mirujem od kraja novembra do pocetka marta, ostalo vozim. Sa ovim trenutnim naked motorom sam nakucao 36.000km u 2 sezone pa ti sad racunaj :) Ususkas se kad zahladni i to je to. Sad stvarno ima fleksibilne opreme sa vadivim termo podstavama i sl :thumbup:

A tebi je za Toronto pametnije kupit motorne sanke, a ne motor :mrgreen:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#203 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by exliberal-ex »

Uostalom...necu nista da ti pricam kad ja vozim naked bike....kupi sta ti se svidja, zivi zivot jebaji ga :thumbup:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#204 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by exliberal-ex »

klixoris wrote:
exliberal-ex wrote: Klix nemoj zajebavat jedno je sardinima i korzika, a jedno je bosna. Nisi isao po hladnom vremenu priznaj. Znas i sam kad malo zahladni kako pocnu koljena zigaju.....ja sam u jebenom torontu pa i nekad 5 km sledi kosti ako sam se zajebo pa nisam obukao sta treba.
I ja sam uzeo naked jer mi je kafa posao relacija...
Duge ture po Evropi vozim isto kao i vecina ljudi sa oklopljenim motorima - u periodu od 6. do 9. mjeseca.
A krace relacije vozim dok snijeg ne padne, odnosno dodju minusi. Odprilike mirujem od kraja novembra do pocetka marta, ostalo vozim. Sa ovim trenutnim naked motorom sam nakucao 36.000km u 2 sezone pa ti sad racunaj :) Ususkas se kad zahladni i to je to. Sad stvarno ima fleksibilne opreme sa vadivim termo podstavama i sl :thumbup:

A tebi je za Toronto pametnije kupit motorne sanke, a ne motor :mrgreen:
:D
Ja sam znao vespu tjerat od marta do novembra...ako je normalna godina...ove godine nisam krenuo skoro do maja...ja u prosjeku gradske voznje nabijem oko 8000 godisnje..
A od opreme....jebiga sta se moze uparit sa odijelom jer izbjegavam kofere....kvare mi smek :wink:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#205 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

exliberal-ex wrote:
klixoris wrote: Onda si previse osjetljiv. :mrgreen: Ja sa gologuzim nakedom sad odradio komplet Korziku i Sardiniju, natovaren koferima i suvozacicom.
Pegla sa vjetrom je na autoputu, ali od autoputa svakako svi bjezimo jer je dosadan, motor sluzi za rezanje zavoja a ne voznju ravno ;-)
Duge ture sa nakedom nisu uopste problem, jesu za one koji voze uglavnom po autoputevima, ali za takve je onda dovoljan i auto...
Sve se na kraju svodi na potrebe i ko sta voli. Ako ti se vecina voznje svodi na duge ture, onda je ipak bolje ici na oklope. Ako vozis duge ture 1-2 puta godisnje, a ostalo su neke lokalne relacije, onda moze i naked.

Ne slusaj Ramu, on je star i iznemogao covjek pa mora da cuva kosti staracke, da ga gdje ne napuse... i voli ove motore sto se zovu ko sintisajzer, nikad pameti nece doc' :mrgreen: :oops:
Klix nemoj zajebavat jedno je sardinima i korzika, a jedno je bosna. Nisi isao po hladnom vremenu priznaj. Znas i sam kad malo zahladni kako pocnu koljena zigaju.....ja sam u jebenom torontu pa i nekad 5 km sledi kosti ako sam se zajebo pa nisam obukao sta treba.
I ja sam uzeo naked jer mi je kafa posao relacija...
Pa kad Klixo toliko sporo vozi da nervira taksiste po gradu, ni ne trebaju mu oklopi. Da krenemo danas zajedno negdje na put, ja bih stigao jucer. :lol:
ozdrlje_donje
Posts: 527
Joined: 01/02/2012 14:40

#206 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by ozdrlje_donje »

Tri su godine kako sam prodao svoju Kawu Z750. Pare su jos na racunu i bit ce utrosene iskljucivo na novu masinicu ali se u zadnje vrijeme dvoumim izmedju jet-skija koji bi tutnuo na vikendicu u Hr ili motora. Isao sam nedavno da vidim jedan jet-ski i dok mi je frajer objasnio sve zaj... oko pranja, odrzavanja i konzerviranja to je dosta vise vremena utroseno u to nego u samo uzivanje tako da se sada razmisljam o KTM Duke 390. Treba mi neka laganija igrackica za sada da se jos malo izdivljam dok ne nabijem jos koju godinu i budem spreman za nesto poput Bebmbare 1200GS. Ima li ko kakvo misljenje u Duke-u, jeli neko probao? Hvala i pozz:)
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#207 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by klixoris »

Ramzess Veliki wrote: Pa kad Klixo toliko sporo vozi da nervira taksiste po gradu, ni ne trebaju mu oklopi. Da krenemo danas zajedno negdje na put, ja bih stigao jucer. :lol:
Halo, Babuka, nisam te prepoznao :mrgreen:
ozdrlje_donje wrote:Tri su godine kako sam prodao svoju Kawu Z750. Pare su jos na racunu i bit ce utrosene iskljucivo na novu masinicu ali se u zadnje vrijeme dvoumim izmedju jet-skija koji bi tutnuo na vikendicu u Hr ili motora. Isao sam nedavno da vidim jedan jet-ski i dok mi je frajer objasnio sve zaj... oko pranja, odrzavanja i konzerviranja to je dosta vise vremena utroseno u to nego u samo uzivanje tako da se sada razmisljam o KTM Duke 390. Treba mi neka laganija igrackica za sada da se jos malo izdivljam dok ne nabijem jos koju godinu i budem spreman za nesto poput Bebmbare 1200GS. Ima li ko kakvo misljenje u Duke-u, jeli neko probao? Hvala i pozz:)
Nije samo odrzavanje, jet-ski zdere gorivo kao lud, ne mozes nasut... I pazi da ne kupis ovdje jet-ski pa ga parkiras u HR na vikendicu. Jaran je tako parkirao camac u dvoriste svoje vikendice na moru, pa ga je sljedeci dolazak docekao okruzen zutom policijskom trakom i sa kaznom za ilegalni uvoz vozila u HR (do 3 mjeseca maksimalno moze biti na BiH oznakama, nakon toga mora biti uvoz i prepis na HR)
O tim manjim KTM-ovima ne znam puno, pa necu puno ni komentarisati. Znam da je KTM imao dosta problema sa pouzdanoscu (ko Ducati :mrgreen: ), ali izgleda da su to rijesili na novijim generacijama. Ne bi ni ja imao nista protiv jednog SD1290, onako za divljanje :mrgreen:
ozdrlje_donje
Posts: 527
Joined: 01/02/2012 14:40

#208 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by ozdrlje_donje »

Zahvaljujem na odgovoru. Sto vise citam bilo sta u vezi jet-skija sve vise mi je skuplje posjedovanje jednog mada sam ja gledao onaj mali Sea Doo Spark od 90 konja.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#209 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

klixoris wrote:
Ramzess Veliki wrote: Pa kad Klixo toliko sporo vozi da nervira taksiste po gradu, ni ne trebaju mu oklopi. Da krenemo danas zajedno negdje na put, ja bih stigao jucer. :lol:
Halo, Babuka, nisam te prepoznao :mrgreen:
Odma' ti se izvinjavam samo me sa njim ne poredi ... :lol:
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#210 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by mali Ninja »

ozdrlje_donje wrote:Tri su godine kako sam prodao svoju Kawu Z750. Pare su jos na racunu i bit ce utrosene iskljucivo na novu masinicu ali se u zadnje vrijeme dvoumim izmedju jet-skija koji bi tutnuo na vikendicu u Hr ili motora. Isao sam nedavno da vidim jedan jet-ski i dok mi je frajer objasnio sve zaj... oko pranja, odrzavanja i konzerviranja to je dosta vise vremena utroseno u to nego u samo uzivanje tako da se sada razmisljam o KTM Duke 390. Treba mi neka laganija igrackica za sada da se jos malo izdivljam dok ne nabijem jos koju godinu i budem spreman za nesto poput Bebmbare 1200GS. Ima li ko kakvo misljenje u Duke-u, jeli neko probao? Hvala i pozz:)

KTM duke 390 vrh u svojoj klasi, po izgledu, polozaju vozaca, jacini, ubrzanju...

samo nijedan KTM pa niduke 390 nije za curice, to je malo grublji motor, malo vise vibracija, malo zesci zvuk (u poredjenju sa drugima u klasi).
na ovom novom duke 390 su ugladili upravljivost i saltanje ali KTM dusa je tu! tako da svakako preporuka za takvo vozilo ili cak ako imas nesto vise novca prihe gs-a bi mogao dugo vozati KTM duke 790.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#211 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

Opasna masinica taj Duke ... uzivao sam gledajuci klip. :thumbup:
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#212 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by valjuga »

Ljudi ja se stvarno trudim ali ovaj indijski engleski ne mogu slušat i gotovo.
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#213 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by mali Ninja »

valjuga wrote:Ljudi ja se stvarno trudim ali ovaj indijski engleski ne mogu slušat i gotovo.
ima dosta clipova o KTM duke 390, ima par americkih, odaberi sebi sta ti se svidja, manje vise svi isto kenjaju jedino sto se voznja razlikuje..


User avatar
Chile17
Posts: 384
Joined: 24/05/2013 22:43

#214 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Chile17 »

Sad ce mi Ramzes hebati znanje :D , sta mislis o Hondi CM 125, tacan model ima na piku, bas mi zapao za oko, siva, cafe racer :D
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#215 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

Chile17 wrote:Sad ce mi Ramzes hebati znanje :D , sta mislis o Hondi CM 125, tacan model ima na piku, bas mi zapao za oko, siva, cafe racer :D
:lol: :lol: :lol: Preludo izgleda! :thumbup: Cool mali bike. :thumbup:
Image
Ja sam imao Hondu Nighthawk 49 ccm, kako smo se dobro provodili na njoj to su plakanja bila. :thumbup:

Mozes je ovako srediti pa da bas budes faca:
Image
storm876
Posts: 26
Joined: 05/09/2018 09:54

#216 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by storm876 »

Zanima me kad kupujem 50cc skuter koji je trajno registrovan,moze li se kako sredit da se registruje bez vlasnika ?
Imao sam 150cc skuter koji nikad nije bio registrovan,pravljeni su samo oni ugovori i za njega su mi rekli da mi niko ne treba,da to osiguranje sve odradi
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#217 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by mali Ninja »

storm876 wrote:Zanima me kad kupujem 50cc skuter koji je trajno registrovan,moze li se kako sredit da se registruje bez vlasnika ?
Imao sam 150cc skuter koji nikad nije bio registrovan,pravljeni su samo oni ugovori i za njega su mi rekli da mi niko ne treba,da to osiguranje sve odradi

Moze samo gilera runner.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#218 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

Neki ozbiljan motor mozda ??? :sad:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#219 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

Gledajte sta zenskica od 45 kila vage vozi a vi o nekim skuterima ...

Image
User avatar
drndalo
Posts: 22821
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#220 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by drndalo »

Ma bjezi, na ovim valjcima sto sve sami voze moze i moja baba... :mrgreen:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#221 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

drndalo wrote:Ma bjezi, na ovim valjcima sto sve sami voze moze i moja baba... :mrgreen:
Vjerujem da na ovim valjcima brzo ulijece u krivinu. :lol:
User avatar
drndalo
Posts: 22821
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#222 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by drndalo »

Ramzess Veliki wrote:
drndalo wrote:Ma bjezi, na ovim valjcima sto sve sami voze moze i moja baba... :mrgreen:
Vjerujem da na ovim valjcima brzo ulijece u krivinu. :lol:
Ma jok, samo pravo kruza...
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#223 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by dadoka84 »

Meni je ovo tipično američko pre*eravanje :D
Od dodatne opreme ima sunčane naočale...
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#224 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

Amerikanci cijene kvalitetu na vagi.
Uz to nigdje krivine, na koljeno mogu samo kad se iz garaze ukljucuju u ulicu.
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#225 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by dadoka84 »

I imaju onu rutu Mulholland hills :):
Post Reply