Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Podforum za motocikliste...
Post Reply
MaD_ProfessoR
Posts: 797
Joined: 16/11/2012 12:00

#176 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by MaD_ProfessoR »

@ramo meščini da je to taj

@klixo :thumbup:

hvala obojici, munje ste :kiss:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#177 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

MaD_ProfessoR wrote:@ramo meščini da je to taj

@klixo :thumbup:

hvala obojici, munje ste :kiss:
Dobar, nemas sta razmisljat. Cim vidis dva diska na prednjem tocku to su jako dobri motori.
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#178 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by mali Ninja »

MaD_ProfessoR wrote:
Ramzess Veliki wrote:
MaD_ProfessoR wrote:Pitanja za znalce:

je li Honda Hornet prevelik zalogaj za početnika (vozio sam ranije samo skutere, jbg)
i da li bi mi bio odgovarajući po veličini-težini (186 cm, 83 kg) ?


hvala unaprijed
Pretpostavljam CB600F? Ako je plava znam I cija je bila. Vise detalja molim ... imas Hornetku I od 160 ccm I od 990 ccm.
Nije, taman. :thumbup: Nije teska a ima stotinjak konja, sto znaci ide ona brze nego ti mozes da vladas sa njom.
Znaci pazi I nauci jedno - da ti vozis motor a ne on tebe.
hvala, Ramo :kiss:

nije to ta hondara, ova je black, 900 i neštA kubika. ne kanim divljat, ne vuče me to nimalo, samo laganini, ne bih da djeca ostanu siročad :mrgreen:
moj zet prodaje hondu hornet 900 i to crnu!

motor sam probao, provozao, odlican i za pocetnika i za iskusnoga, istina nije ono sto ja volim ali motor je pista, kakve veze ima koliko je jak, pa nije zapisano da ga moras odvrtat ko manijak... :)
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#179 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

mali Ninja wrote: moj zet prodaje hondu hornet 900 i to crnu!

motor sam probao, provozao, odlican i za pocetnika i za iskusnoga, istina nije ono sto ja volim ali motor je pista, kakve veze ima koliko je jak, pa nije zapisano da ga moras odvrtat ko manijak... :)
Ima ona preko 110 konja, kud ces vise za taj tip motora. I to je previse. Ali ga mozes natovariti koferima i zenom i nece osjetiti. :thumbup:
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#180 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by mali Ninja »

Ramzess Veliki wrote:
mali Ninja wrote: moj zet prodaje hondu hornet 900 i to crnu!

motor sam probao, provozao, odlican i za pocetnika i za iskusnoga, istina nije ono sto ja volim ali motor je pista, kakve veze ima koliko je jak, pa nije zapisano da ga moras odvrtat ko manijak... :)
Ima ona preko 110 konja, kud ces vise za taj tip motora. I to je previse. Ali ga mozes natovariti koferima i zenom i nece osjetiti. :thumbup:
bravo, namjestiti sebi da putovanje ne bude prezivljavanje nego uzivanje :)

ja kada bih imao mogucnosti kupio bih sebi sve serije KTM duke od 390+ i ovaj novi adventure 1290 za daljih destinacija u dvoje i full natovaren.

ramzes kad cemo zaljevat tu novinu koju privedes u garazu? :)
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#181 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

mali Ninja wrote:
Ramzess Veliki wrote:
mali Ninja wrote: moj zet prodaje hondu hornet 900 i to crnu!

motor sam probao, provozao, odlican i za pocetnika i za iskusnoga, istina nije ono sto ja volim ali motor je pista, kakve veze ima koliko je jak, pa nije zapisano da ga moras odvrtat ko manijak... :)
Ima ona preko 110 konja, kud ces vise za taj tip motora. I to je previse. Ali ga mozes natovariti koferima i zenom i nece osjetiti. :thumbup:
bravo, namjestiti sebi da putovanje ne bude prezivljavanje nego uzivanje :)

ja kada bih imao mogucnosti kupio bih sebi sve serije KTM duke od 390+ i ovaj novi adventure 1290 za daljih destinacija u dvoje i full natovaren.

ramzes kad cemo zaljevat tu novinu koju privedes u garazu? :)
Ha ... za neke dvije i po godine ... :sad:
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#182 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by mali Ninja »

Ramzess Veliki wrote: Ha ... za neke dvije i po godine ... :sad:
:o pa sto bas za dvije i po godine?
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#183 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

mali Ninja wrote:
Ramzess Veliki wrote: Ha ... za neke dvije i po godine ... :sad:
:o pa sto bas za dvije i po godine?
Dok se vratim u BeHa.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#184 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by exliberal-ex »

Ramzess Veliki wrote:
mali Ninja wrote:
Ramzess Veliki wrote: Ha ... za neke dvije i po godine ... :sad:
:o pa sto bas za dvije i po godine?
Dok se vratim u BeHa.
za dvije i po godine ...ces gledat kako da se nevratis u BeHa :D
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#185 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

exliberal-ex wrote:
Ramzess Veliki wrote:Dok se vratim u BeHa.
za dvije i po godine ...ces gledat kako da se nevratis u BeHa :D
Jebajiga ... I o tome sam mislio ... :sad:
User avatar
Chile17
Posts: 384
Joined: 24/05/2013 22:43

#186 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Chile17 »

Momci moze li pomoc, savjeti, sta god, sve je dobro doslo.

Kanim se da uzmem kakav motor za grada, samo kratke relacije po Sarajevu, trazio bih nesto jeftinije, jer mi se ne daje vise love za sporednu vozilicu koju cu ionako moci vozati par mjeseci godisnje zbog ovog vremena. Pocetnik sam sto se tice motora, ali za auta lupam nisam, visina 177cm, kilaza oko 70kg. Ono sto meni zapada za oko je lupam Yamaha Virago, Dragstar klasik, Suzuki bandit, HondAJA Shadow lupam, i ono sto najvise upada u oci su cafe raceri, jer sustinski za to bih i uzimao motor. Znaci taj neki old school mi je gotivan, a cafe raceri pogotovo, laik sam bas sto se tice motora pa me uputite :D Fala
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#187 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

Chile17 wrote:Momci moze li pomoc, savjeti, sta god, sve je dobro doslo.

Kanim se da uzmem kakav motor za grada, samo kratke relacije po Sarajevu, trazio bih nesto jeftinije, jer mi se ne daje vise love za sporednu vozilicu koju cu ionako moci vozati par mjeseci godisnje zbog ovog vremena. Pocetnik sam sto se tice motora, ali za auta lupam nisam, visina 177cm, kilaza oko 70kg. Ono sto meni zapada za oko je lupam Yamaha Virago, Dragstar klasik, Suzuki bandit, HondAJA Shadow lupam, i ono sto najvise upada u oci su cafe raceri, jer sustinski za to bih i uzimao motor. Znaci taj neki old school mi je gotivan, a cafe raceri pogotovo, laik sam bas sto se tice motora pa me uputite :D Fala
Joj druze tesko pitanje ... ja bih izabrao mladji motor, Virago je praistorijski motor. Dragstar I V-Star Yamahe do 1100 ccm su ti fin izbor, ali ja bih od svega nabrojanog izabrao Bandita, to je predobar i izdrzljiv motor. :thumbup:
User avatar
Chile17
Posts: 384
Joined: 24/05/2013 22:43

#188 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Chile17 »

Preporuci i ti ako imas nesto u glavi jebiga ja ne znam sta valja, sta ne valja pa svacega nabacam :D Da je fino na oko a da je solidan motor, i da ne moram sjedalicu uzimati da dohvatim rucke :D Cijena sto niza ebem ga, nek ne prelazi 3500KM ako ima nesto..
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#189 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

Chile17 wrote:Preporuci i ti ako imas nesto u glavi jebiga ja ne znam sta valja, sta ne valja pa svacega nabacam :D Da je fino na oko a da je solidan motor, i da ne moram sjedalicu uzimati da dohvatim rucke :D Cijena sto niza ebem ga, nek ne prelazi 3500KM ako ima nesto..
Pa rekoh ti, Bandit je odlican motor. Imas od 600 do 1250 ccm,
A najlakse ti je preko stranice mobile.de
Mozes promijeniti postavke na engleski ako ne znas njemacki, I u trazilici kliknes na specifikacije koje trazis - snagu, kubike, godinu, tip motora, I izbaci ti sve sto se prodaje. Mozda ti se svidi i neki enduro.

Ja bih uzeo mnogo motora ako me pitas sta bih ja ... mnogo ... :shock:

Bandit 1250ccm, nije tezak, dobar polozaj za putovanje, skines kofere dobar gradski motor, nije skup ... istina malo vise od novca koji planiras izdvojiti ... :
Image
Last edited by Ramzess Veliki on 04/09/2018 16:41, edited 1 time in total.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#190 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

Ali evo da ti ne pametujem pogledaj sam na linku, sta mozes dobiti od 2002ge za cijenu od 1000 do 1500 eura:
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sear ... scopeId=MB
vernes81
Posts: 1600
Joined: 25/04/2011 23:04

#191 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by vernes81 »

Ako ce ti sta pomoci ja sam vozao ovo ljeto ovakav motor, i to je bas ono sto ti zahtjevas od motora.
yamaha xj600. Vjerujem da se moze naci za te pare(Ramzes ce to zacas iskopati).
Image
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#192 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

Evo da ti izbacim pojedinacno motore koje nadjoh od 2002 godine, do 3000 KM:
Yamaha XJ 600 S Diversion, 60 Hp, teska oko 190 kg, cijena od 2000 do 2500 KM:
Image

Kawasaki ZR750F, 76 Hp, nesto jaca sto je bolje, sve ostale karakteristike slicne osim sto ima dva prednja kociona diska a sto znaci da I mnogo bolje koci:
Image

Honda CB 500 S, 57 Hp, ista klasa motora, cijena priblizno ista:
Image

Evo nadjoh jedan interesantan ... ovoga bih ganjao. :thumbup:
BMW F 650 CS Scarver, 50 Hp ...
Image

Jedan fin enduro:
Aprilia Pegaso 650 iE, 50 Hp:
Image

Jedan lagan putni sa integralnim koferima:
Honda NT 650 V Daeuville, 56 Hp:
Image

Meni je svaki od ovih motora za pocetnika osim Honde NT 650 radi njenih kofera, jer ako trehnes mozes ih ostetiti, steta sto se ne mogu skidati, dobar motoric. Ovaj BMW F 650 bih najprije uzeo za grada, sminka je I jebiga, BMW je. Za malo daljeg putovanja, do mora i nazad, a da mi sluzi jednako i po gradu, uzeo bih Kawasakija radi dovoljne snage i boljeg kocionog sistema. :thumbup:

Link:
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sear ... scopeId=MB
User avatar
Chile17
Posts: 384
Joined: 24/05/2013 22:43

#194 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Chile17 »

Ou mnogo hvala! Konkretno, sve opisano, bolju pomoc nisam mogao traziti.

Honda/Yamaha/Kawasaki mi oku najvise prijaju, reci mi to je isti fazon kao sa autima, Euro4 se moze uvoziti i tako dalje, pa je isti princip placanja kod eventualnog uvoza i slicno?

Kako se zovu ove varijante gdje naprijed imaju samo okrugli far bez ove zastitne plastike, jer vidim isti model motora ali drugaciji mu nos.
super_bayern
Posts: 1338
Joined: 14/05/2014 12:42

#195 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by super_bayern »

ozdrlje_donje wrote:Sminka-.-
Image

Ovaj tip u zadnje vrijeme snima sve bolje i bolje recenzije raznih modela i tipova motora,
sad je obradio ovu Husqvarnu, dosta detalja se moze saznati o 701.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#196 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by exliberal-ex »

Chile17 wrote:Ou mnogo hvala! Konkretno, sve opisano, bolju pomoc nisam mogao traziti.

Honda/Yamaha/Kawasaki mi oku najvise prijaju, reci mi to je isti fazon kao sa autima, Euro4 se moze uvoziti i tako dalje, pa je isti princip placanja kod eventualnog uvoza i slicno?

Kako se zovu ove varijante gdje naprijed imaju samo okrugli far bez ove zastitne plastike, jer vidim isti model motora ali drugaciji mu nos.
Ako mislis ici van grada onda nemoj "naked" motor da uzimas (gologuz sto bi se reklo). Po gradu moze ali ako izadjes vani odnese vjetar...imam takav i nije za duze ture...umori te udaranje vjrtra...nemas zastite ni od kise ni od buba ...kad se sudaris sa malo vecom bubom ko da te neko kamenom spucao....ja sam imao sudar sa golubom...znam da je smijesno ali boli u materinu :D
User avatar
Chile17
Posts: 384
Joined: 24/05/2013 22:43

#197 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Chile17 »

exliberal-ex wrote:
Chile17 wrote:Ou mnogo hvala! Konkretno, sve opisano, bolju pomoc nisam mogao traziti.

Honda/Yamaha/Kawasaki mi oku najvise prijaju, reci mi to je isti fazon kao sa autima, Euro4 se moze uvoziti i tako dalje, pa je isti princip placanja kod eventualnog uvoza i slicno?

Kako se zovu ove varijante gdje naprijed imaju samo okrugli far bez ove zastitne plastike, jer vidim isti model motora ali drugaciji mu nos.
Ako mislis ici van grada onda nemoj "naked" motor da uzimas (gologuz sto bi se reklo). Po gradu moze ali ako izadjes vani odnese vjetar...imam takav i nije za duze ture...umori te udaranje vjrtra...nemas zastite ni od kise ni od buba ...kad se sudaris sa malo vecom bubom ko da te neko kamenom spucao....ja sam imao sudar sa golubom...znam da je smijesno ali boli u materinu :D
Ma ne mislim nigdje van grada, imam auto za to, motor bi mi vise bio sporedna zajebancija kad treba negdje nabrzaka skoknut i slicno.

Usput kad smo vec kod Husqvarni, Nuda 900 full crna je ljepotica prava.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#198 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by exliberal-ex »

Chile17 wrote:
exliberal-ex wrote:
Chile17 wrote:Ou mnogo hvala! Konkretno, sve opisano, bolju pomoc nisam mogao traziti.

Honda/Yamaha/Kawasaki mi oku najvise prijaju, reci mi to je isti fazon kao sa autima, Euro4 se moze uvoziti i tako dalje, pa je isti princip placanja kod eventualnog uvoza i slicno?

Kako se zovu ove varijante gdje naprijed imaju samo okrugli far bez ove zastitne plastike, jer vidim isti model motora ali drugaciji mu nos.
Ako mislis ici van grada onda nemoj "naked" motor da uzimas (gologuz sto bi se reklo). Po gradu moze ali ako izadjes vani odnese vjetar...imam takav i nije za duze ture...umori te udaranje vjrtra...nemas zastite ni od kise ni od buba ...kad se sudaris sa malo vecom bubom ko da te neko kamenom spucao....ja sam imao sudar sa golubom...znam da je smijesno ali boli u materinu :D
Ma ne mislim nigdje van grada, imam auto za to, motor bi mi vise bio sporedna zajebancija kad treba negdje nabrzaka skoknut i slicno.

Usput kad smo vec kod Husqvarni, Nuda 900 full crna je ljepotica prava.
Ma imam i ja auto....mislis da te nece povuc malo na planine otic...pa kad si vec tu ajmo do mostara...dobra cuna prepisat...i onda skontas da nemozes da pisas koliko si se prehladio... :D :D :D
Vjeruj starom ciki
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18172
Joined: 11/02/2013 11:32

#199 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

Chile17 wrote:
exliberal-ex wrote:Ako mislis ici van grada onda nemoj "naked" motor da uzimas (gologuz sto bi se reklo). Po gradu moze ali ako izadjes vani odnese vjetar...imam takav i nije za duze ture...umori te udaranje vjrtra...nemas zastite ni od kise ni od buba ...kad se sudaris sa malo vecom bubom ko da te neko kamenom spucao....ja sam imao sudar sa golubom...znam da je smijesno ali boli u materinu :D
Ma ne mislim nigdje van grada, imam auto za to, motor bi mi vise bio sporedna zajebancija kad treba negdje nabrzaka skoknut i slicno.

Usput kad smo vec kod Husqvarni, Nuda 900 full crna je ljepotica prava.
Hehehe, to ti mislis da te nece povuci ... :D
Mozes siber staviti i na motor sa okruglim farom, inace se zovu motori sa okruglim farom. :lol:
Kako Exliberal rece, I ja sam imao nakeda i to bas ljutog, 90 Hp na kardanu (oko 120 Hp po standardu nakon '96-te), vjetar ti bukvalno uvrce glavu i kida te sa motora, jedva drzis rucke, a ako dignes glavu iznad kontrolne table otkinuce te sa motora. I njamanji siber je bar kakva takva zastita. Otkad sam sjeo na puni oklop vise mi naked ne pada napamet.
Koljena mozes odlicno zastititi sa stitnicima za endure. Inace ces navuci vodu u koljena ili reumu.
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#200 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by klixoris »

exliberal-ex wrote:
Chile17 wrote:Ou mnogo hvala! Konkretno, sve opisano, bolju pomoc nisam mogao traziti.

Honda/Yamaha/Kawasaki mi oku najvise prijaju, reci mi to je isti fazon kao sa autima, Euro4 se moze uvoziti i tako dalje, pa je isti princip placanja kod eventualnog uvoza i slicno?

Kako se zovu ove varijante gdje naprijed imaju samo okrugli far bez ove zastitne plastike, jer vidim isti model motora ali drugaciji mu nos.
Ako mislis ici van grada onda nemoj "naked" motor da uzimas (gologuz sto bi se reklo). Po gradu moze ali ako izadjes vani odnese vjetar...imam takav i nije za duze ture...umori te udaranje vjrtra...nemas zastite ni od kise ni od buba ...kad se sudaris sa malo vecom bubom ko da te neko kamenom spucao....ja sam imao sudar sa golubom...znam da je smijesno ali boli u materinu :D
Onda si previse osjetljiv. :mrgreen: Ja sa gologuzim nakedom sad odradio komplet Korziku i Sardiniju, natovaren koferima i suvozacicom.
Pegla sa vjetrom je na autoputu, ali od autoputa svakako svi bjezimo jer je dosadan, motor sluzi za rezanje zavoja a ne voznju ravno ;-)
Duge ture sa nakedom nisu uopste problem, jesu za one koji voze uglavnom po autoputevima, ali za takve je onda dovoljan i auto...
Sve se na kraju svodi na potrebe i ko sta voli. Ako ti se vecina voznje svodi na duge ture, onda je ipak bolje ici na oklope. Ako vozis duge ture 1-2 puta godisnje, a ostalo su neke lokalne relacije, onda moze i naked.

Ne slusaj Ramu, on je star i iznemogao covjek pa mora da cuva kosti staracke, da ga gdje ne napuse... i voli ove motore sto se zovu ko sintisajzer, nikad pameti nece doc' :mrgreen: :oops:
Post Reply