Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Podforum za motocikliste...
Post Reply
User avatar
kosturx
Posts: 69
Joined: 30/01/2014 14:11

#1201 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by kosturx »

pozdrav svima, pisao sam vec i ranije u potrazi za skuterom 50ccm, kupio gileru runner 50 2t stari model, obavio malu restauraciju i vozio 4-5 mjeseci prezadovoljan, sad je vrijeme za nesto malo jace, najvise bi mi pasao piaggio beverly 200-250ccm(cjenovno i izgledom) ako neko ima iskustva na sta obratiti pažnju prilikom kupovine, koje su mane inace ako neko ima iskustva bio bih zahvalan?
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#1202 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

kosturx wrote: 09/08/2021 18:03 pozdrav svima, pisao sam vec i ranije u potrazi za skuterom 50ccm, kupio gileru runner 50 2t stari model, obavio malu restauraciju i vozio 4-5 mjeseci prezadovoljan, sad je vrijeme za nesto malo jace, najvise bi mi pasao piaggio beverly 200-250ccm(cjenovno i izgledom) ako neko ima iskustva na sta obratiti pažnju prilikom kupovine, koje su mane inace ako neko ima iskustva bio bih zahvalan?
Tom beverliju je mana sto mu fali 800 ccm. :lol:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#1203 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by exliberal-ex »

Ramzess Veliki wrote: 23/08/2021 05:58
kosturx wrote: 09/08/2021 18:03 pozdrav svima, pisao sam vec i ranije u potrazi za skuterom 50ccm, kupio gileru runner 50 2t stari model, obavio malu restauraciju i vozio 4-5 mjeseci prezadovoljan, sad je vrijeme za nesto malo jace, najvise bi mi pasao piaggio beverly 200-250ccm(cjenovno i izgledom) ako neko ima iskustva na sta obratiti pažnju prilikom kupovine, koje su mane inace ako neko ima iskustva bio bih zahvalan?
Tom beverliju je mana sto mu fali 800 ccm. :lol:
Nezajebaji Ramo....ja sam imao beverlija presao 10 000 sa njim.
Sad neznam koje godiste i model uzimas moj je bio 300 cc uzeo ga novog i tjeraj.
Sta sam promjenio za tih 4 godine ( ako me sjecanje sluzi) pukla sajla sto otvara sjediste i poklopac za gorivo ( 2 posebne) malo skontao kako fercera to i onda sam promjenio. Za sjediste je elekticni prekidac koji aktivira sajlu koja oslobodi sjediste ( tu je i baterija ususkana ) za otvaranje poklopca za gorivo je manualna rucica iz prednjeg pretinca...jest da moras skinut pola oklopa da to zamjenis ali sam to uradio sam i to je to .
Svake godine mjenjao ulje prodao ga i sad mi nedostaje, nakon 4 godine i gume sam promjenio to sam zaboravio. Dobar je bio , brz, udoban,lagan za upravljat, nije skup za odrzavat, malo trosi, osiguranje mi je za njega bilo 1/4 sto placam sad za triumph,..vjeruj mi da sam brze isao sa njim nego sa trenutnim jer je imao bolju zastitu od vjetra. Cak sam imao i prekrivac za noge koji se namotira na prednji dio i onda to pokrije noge kompletno, vozio sam motor dok snijeg nepadne..sad je druga prica :)
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#1204 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

exliberal-ex wrote: 23/08/2021 15:42
Ramzess Veliki wrote: 23/08/2021 05:58

Tom beverliju je mana sto mu fali 800 ccm. :lol:
Nezajebaji Ramo....ja sam imao beverlija presao 10 000 sa njim.
Sad neznam koje godiste i model uzimas moj je bio 300 cc uzeo ga novog i tjeraj.
Sta sam promjenio za tih 4 godine ( ako me sjecanje sluzi) pukla sajla sto otvara sjediste i poklopac za gorivo ( 2 posebne) malo skontao kako fercera to i onda sam promjenio. Za sjediste je elekticni prekidac koji aktivira sajlu koja oslobodi sjediste ( tu je i baterija ususkana ) za otvaranje poklopca za gorivo je manualna rucica iz prednjeg pretinca...jest da moras skinut pola oklopa da to zamjenis ali sam to uradio sam i to je to .
Svake godine mjenjao ulje prodao ga i sad mi nedostaje, nakon 4 godine i gume sam promjenio to sam zaboravio. Dobar je bio , brz, udoban,lagan za upravljat, nije skup za odrzavat, malo trosi, osiguranje mi je za njega bilo 1/4 sto placam sad za triumph,..vjeruj mi da sam brze isao sa njim nego sa trenutnim jer je imao bolju zastitu od vjetra. Cak sam imao i prekrivac za noge koji se namotira na prednji dio i onda to pokrije noge kompletno, vozio sam motor dok snijeg nepadne..sad je druga prica :)
Ma jasno da se zajebajem, i ja sam vozio Hondicu 49 ccm, po dva medjeda sjednu na nju i dizu je na zadnji, nikad vise nismo uzivali nego na tom motoricu. :lol:
I jos stalna registracija, jes' da se dimila gluho bilo, cvajtakt pa kad omasis i naspes vise ulja to magla padne od Alipasina do Stupa. :lol:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#1205 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by exliberal-ex »

Ramzess Veliki wrote: 23/08/2021 16:10
exliberal-ex wrote: 23/08/2021 15:42

Nezajebaji Ramo....ja sam imao beverlija presao 10 000 sa njim.
Sad neznam koje godiste i model uzimas moj je bio 300 cc uzeo ga novog i tjeraj.
Sta sam promjenio za tih 4 godine ( ako me sjecanje sluzi) pukla sajla sto otvara sjediste i poklopac za gorivo ( 2 posebne) malo skontao kako fercera to i onda sam promjenio. Za sjediste je elekticni prekidac koji aktivira sajlu koja oslobodi sjediste ( tu je i baterija ususkana ) za otvaranje poklopca za gorivo je manualna rucica iz prednjeg pretinca...jest da moras skinut pola oklopa da to zamjenis ali sam to uradio sam i to je to .
Svake godine mjenjao ulje prodao ga i sad mi nedostaje, nakon 4 godine i gume sam promjenio to sam zaboravio. Dobar je bio , brz, udoban,lagan za upravljat, nije skup za odrzavat, malo trosi, osiguranje mi je za njega bilo 1/4 sto placam sad za triumph,..vjeruj mi da sam brze isao sa njim nego sa trenutnim jer je imao bolju zastitu od vjetra. Cak sam imao i prekrivac za noge koji se namotira na prednji dio i onda to pokrije noge kompletno, vozio sam motor dok snijeg nepadne..sad je druga prica :)
Ma jasno da se zajebajem, i ja sam vozio Hondicu 49 ccm, po dva medjeda sjednu na nju i dizu je na zadnji, nikad vise nismo uzivali nego na tom motoricu. :lol:
I jos stalna registracija, jes' da se dimila gluho bilo, cvajtakt pa kad omasis i naspes vise ulja to magla padne od Alipasina do Stupa. :lol:
Ima ljepote u tim malim skuterima...nekad mi dodje za pitam komsiju koji ima jedan da mi da krug, samo da me mine zelja...ono u papucama na kafu otic :)
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#1206 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by exliberal-ex »

Danas odem da uzmem nesto za auto kad pred pridavnicom ganc nova honda goldwing...bas izgleda mocno , ima mali multi purpose ekran na sredini vidim tip sjedi nesto dirka... cujem da razgovara sa nekim.Odem kupim sta mi treba vratim se nakon pola sata on jos dole vidim ljut...sta je bilo..neprepoznaje motor kljuc, nemogu da je pokrenem, imam kontakt ali nece da vergla cak ni servis nemoze remote da otkljuca motor iako bi trebali da mogu..sad cekam da ga pokupe..koliko si presao sa njim...manje od 1000 km...
Moja sklopocija upali iz prve..ostavih ga na parkingu 😇
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#1207 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by mali Ninja »

exliberal-ex wrote: 28/08/2021 01:32 Danas odem da uzmem nesto za auto kad pred pridavnicom ganc nova honda goldwing...bas izgleda mocno , ima mali multi purpose ekran na sredini vidim tip sjedi nesto dirka... cujem da razgovara sa nekim.Odem kupim sta mi treba vratim se nakon pola sata on jos dole vidim ljut...sta je bilo..neprepoznaje motor kljuc, nemogu da je pokrenem, imam kontakt ali nece da vergla cak ni servis nemoze remote da otkljuca motor iako bi trebali da mogu..sad cekam da ga pokupe..koliko si presao sa njim...manje od 1000 km...
Moja sklopocija upali iz prve..ostavih ga na parkingu 😇
:lol: trebao si mu trubnuti na odlasku, a prije toga ponuditi zamjenu ključ za ključ ...
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#1208 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by exliberal-ex »

mali Ninja wrote: 31/08/2021 17:46
exliberal-ex wrote: 28/08/2021 01:32 Danas odem da uzmem nesto za auto kad pred pridavnicom ganc nova honda goldwing...bas izgleda mocno , ima mali multi purpose ekran na sredini vidim tip sjedi nesto dirka... cujem da razgovara sa nekim.Odem kupim sta mi treba vratim se nakon pola sata on jos dole vidim ljut...sta je bilo..neprepoznaje motor kljuc, nemogu da je pokrenem, imam kontakt ali nece da vergla cak ni servis nemoze remote da otkljuca motor iako bi trebali da mogu..sad cekam da ga pokupe..koliko si presao sa njim...manje od 1000 km...
Moja sklopocija upali iz prve..ostavih ga na parkingu 😇
:lol: trebao si mu trubnuti na odlasku, a prije toga ponuditi zamjenu ključ za ključ ...
mahnuo sam mu :)
imao je kiseo izraz na licu sto je normala mada moram priznat da je dobro izgledala, jest da je duzinom ko auto al.....dobra , jos je neku custom crvenu boju imao sjaji se ko pasije m...
XotiC
Posts: 8
Joined: 27/04/2021 11:42

#1209 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by XotiC »

Pozdrav, jedno brzo pitanje. Kupio sam yamahu MT07 2014 godište, skinuo tvornički nosač tablice, kupio aftermarket sa ebay-a, ali mi na njega ne paše svjetlo od tablice, pa me zanima mogu li taj konektor ostaviti tako iskopčan i skinuti svijetlo, bez da će praviti ikakve probleme na motoru ? Razumije se da bih ga dodatno izolirao da ne dođe voda do njega itd...
User avatar
B6Redhell
Posts: 5835
Joined: 25/12/2010 04:56

#1210 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by B6Redhell »

XotiC wrote: 22/10/2021 14:11 Pozdrav, jedno brzo pitanje. Kupio sam yamahu MT07 2014 godište, skinuo tvornički nosač tablice, kupio aftermarket sa ebay-a, ali mi na njega ne paše svjetlo od tablice, pa me zanima mogu li taj konektor ostaviti tako iskopčan i skinuti svijetlo, bez da će praviti ikakve probleme na motoru ? Razumije se da bih ga dodatno izolirao da ne dođe voda do njega itd...
Moze naravno. Nema yamaha canbus sistem da bi ti izbacivalo neku gresku ili lampica da se pali na tabli.
Voltaza ce ti i dalje dolaziti na konektor ali ga zastiti nekom izolir trakom i da voda ne ulazi u njeg.
Cestitke na kupovini. Mt07 su dobre. Prodaju se fino. I ima ih.
Meni su one nove mt10 vrh. Napravili su ih mocno pravo.
User avatar
bilic
Posts: 1165
Joined: 25/07/2012 22:33

#1212 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by bilic »

jelleMania wrote: 23/11/2021 11:38 Poz ...valjal ovo ista za ove pare ?

https://www.olx.ba/artikal/33587423/ele ... hunder-z3/
Stajao u radnji od 2018 .. Baterija vec losa .
Al je zato i cijena spustena .
A kinesko ... pffff
.
https://www.olx.ba/artikal/43538112/ele ... pivi-sivi/
.
https://www.olx.ba/artikal/43711857/ele ... mb6-black/
.
mozda ovako nesto
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#1213 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by jelleMania »

bilic wrote: 23/11/2021 22:07
jelleMania wrote: 23/11/2021 11:38 Poz ...valjal ovo ista za ove pare ?

https://www.olx.ba/artikal/33587423/ele ... hunder-z3/
Stajao u radnji od 2018 .. Baterija vec losa .
Al je zato i cijena spustena .
A kinesko ... pffff
.
https://www.olx.ba/artikal/43538112/ele ... pivi-sivi/
.
https://www.olx.ba/artikal/43711857/ele ... mb6-black/
.
mozda ovako nesto
Samo motoric ...nista bajsovi
Dee-Dee_13
Posts: 394
Joined: 12/11/2011 21:57

#1214 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Dee-Dee_13 »

Koju zastitu koristite za motore?! Koliko para se u tom segmentu "istegnut'" ?! Da li je neko kod nas kupovao ABUS GRANIT™ Detecto XPlus 8077 i gdje?!
r_faruk
Posts: 4661
Joined: 20/01/2003 00:00

#1215 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by r_faruk »

Dee-Dee_13 wrote: 06/02/2022 07:52 Koju zastitu koristite za motore?! Koliko para se u tom segmentu "istegnut'" ?! Da li je neko kod nas kupovao ABUS GRANIT™ Detecto XPlus 8077 i gdje?!
Uzeo sam oxford alarm disc brake, oko 200KM sa shipping-om na ebay-u. Mislim da je 14mm precnik sipke.

Fino galami, izgleda kao katanac :) valjalo bi jos kakav lanac nabaviti
Dee-Dee_13
Posts: 394
Joined: 12/11/2011 21:57

#1216 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Dee-Dee_13 »

r_faruk wrote: 15/02/2022 13:06
Dee-Dee_13 wrote: 06/02/2022 07:52 Koju zastitu koristite za motore?! Koliko para se u tom segmentu "istegnut'" ?! Da li je neko kod nas kupovao ABUS GRANIT™ Detecto XPlus 8077 i gdje?!
Uzeo sam oxford alarm disc brake, oko 200KM sa shipping-om na ebay-u. Mislim da je 14mm precnik sipke.

Fino galami, izgleda kao katanac :) valjalo bi jos kakav lanac nabaviti
Pa i ovaj ABUS je na isti fazon, i skoro isto para... Na kraju sam uzela model Abus 8008(16 mm) i lanac 14 mm uz njega :) Samo paketic stoji na aerodromu, čekam isporuku... Još katanac :zoka: kod Hudiny-ja sam gledala katance, ali morati ću lanac ponijeti sa sobom, pa na licu mjesta probati.

Da li znas nekog ko radi ankere od npr.18 mm armature?! U Penny, Obi gledala...Tanko je to sve :roll: Ni blizu šta sam zamislila...
r_faruk
Posts: 4661
Joined: 20/01/2003 00:00

#1217 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by r_faruk »

Dee-Dee_13 wrote: 15/02/2022 15:03
r_faruk wrote: 15/02/2022 13:06

Uzeo sam oxford alarm disc brake, oko 200KM sa shipping-om na ebay-u. Mislim da je 14mm precnik sipke.

Fino galami, izgleda kao katanac :) valjalo bi jos kakav lanac nabaviti
Pa i ovaj ABUS je na isti fazon, i skoro isto para... Na kraju sam uzela model Abus 8008(16 mm) i lanac 14 mm uz njega :) Samo paketic stoji na aerodromu, čekam isporuku... Još katanac :zoka: kod Hudiny-ja sam gledala katance, ali morati ću lanac ponijeti sa sobom, pa na licu mjesta probati.

Da li znas nekog ko radi ankere od npr.18 mm armature?! U Penny, Obi gledala...Tanko je to sve :roll: Ni blizu šta sam zamislila...
Ne znam nikoga... mada, armatura je mekana i lako se sijece. Ja ne bih od armature nista pravio, dzaba nam onda ova zastita :) Ove brave su od prilicno kvalitetnog celika za razliku od armature. Mozda je bolje uzeti i ankere sa ebay-a, oxfordove ili od nekog drugog.
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#1218 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Njanjavi »

Kako je krenulo, ozb mislim da se najvise isplati kupit sebi konja i boli te chuna :D
Dee-Dee_13
Posts: 394
Joined: 12/11/2011 21:57

#1219 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Dee-Dee_13 »

r_faruk wrote: 15/02/2022 19:49
Dee-Dee_13 wrote: 15/02/2022 15:03

Pa i ovaj ABUS je na isti fazon, i skoro isto para... Na kraju sam uzela model Abus 8008(16 mm) i lanac 14 mm uz njega :) Samo paketic stoji na aerodromu, čekam isporuku... Još katanac :zoka: kod Hudiny-ja sam gledala katance, ali morati ću lanac ponijeti sa sobom, pa na licu mjesta probati.

Da li znas nekog ko radi ankere od npr.18 mm armature?! U Penny, Obi gledala...Tanko je to sve :roll: Ni blizu šta sam zamislila...
Ne znam nikoga... mada, armatura je mekana i lako se sijece. Ja ne bih od armature nista pravio, dzaba nam onda ova zastita :) Ove brave su od prilicno kvalitetnog celika za razliku od armature. Mozda je bolje uzeti i ankere sa ebay-a, oxfordove ili od nekog drugog.
:thumbup: Upravu si 100%. Hvala ti puno :)
Dee-Dee_13
Posts: 394
Joined: 12/11/2011 21:57

#1220 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Dee-Dee_13 »

Njanjavi wrote: 15/02/2022 19:54 Kako je krenulo, ozb mislim da se najvise isplati kupit sebi konja i boli te chuna :D
Naslov na Klix-u "Konju ukradene potkovice!" :lol: :lol: :lol:
Niko i nista ovdje nije sigurno, ali treba dati sve od sebe...Da bar malo mirnije spavam... :)
User avatar
EFD22
Posts: 9818
Joined: 10/03/2022 22:16
Location: Land of the Long White Cloud

#1221 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by EFD22 »

Ima li ko iskustva sa Peugeot Django 50 2T?
Prošle godine mi izleti krajem sezone pravo povoljno, sa malo km, i budala nisam imao para pa ga ne uzeh.

Malo sam u međuvremenu čitao pa mi se pravo svidio.
Sad bih mogao uzeti i novog ako šta ne izleti do ljeta na OLX, i ako uopće budu imali u ponudi ove godine 2T mašine.

Cool izgleda, kažu da je pravo komforan, a skoro duplo je jeftiniji od Primavere koja mi je bila tiha patnja svih ovih godina.

50 4T ne želim ni pod razno, a za A kategoriju mi se ne da polagati, a ženi pogotovo. :D
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#1222 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by exliberal-ex »

Izgleda da je doslo vrijeme je da se dorat osedla....jel iko krenuo sa voznjom..
MMM1977
Posts: 4363
Joined: 15/07/2009 12:56

#1223 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by MMM1977 »

Pozdrav. Sin 16 godina polaže A1 (po meni prerano ali bukvalno svi iz njegovog društva vozikaju motore ili quadove i to bez položenog vozačkog ispita) i u planu sam da mu kupim kakvu vozilicu. Molim kakav savjet jer o tome nemam pojma s time da bih se ponekad i ja, 120kg, provozao :D
User avatar
EFD22
Posts: 9818
Joined: 10/03/2022 22:16
Location: Land of the Long White Cloud

#1224 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by EFD22 »

MMM1977 wrote: 02/08/2022 16:40 Pozdrav. Sin 16 godina polaže A1 (po meni prerano ali bukvalno svi iz njegovog društva vozikaju motore ili quadove i to bez položenog vozačkog ispita) i u planu sam da mu kupim kakvu vozilicu. Molim kakav savjet jer o tome nemam pojma s time da bih se ponekad i ja, 120kg, provozao :D
Ako pričamo o novim ili par godina starim motorima.
Sve zavisi od toga šta se želi, sportaš ili tourer, skuter ili nešto četvrto i koliki je budžet.

Od motocikala bih preporučio redom:
Yamaha MT125
Honda CB125F
Husqvarna Svartpilen 125
KTM Duke 125
Aprilia RS125
Yamaha YZF R125

Od skutera:
Peugeot Django 125
Vespa Primavera 125
Yamaha Tmax 125
Piaggio Beverly 125
Piaggio Medley 125
User avatar
rajv0sa
Posts: 3145
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#1225 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by rajv0sa »

Koliko realno je da se ovo može cariniti i registrovati
Aprilia rs 50 (1.600 KM)
https://www.olx.ba/r/49136711/62450

Biće da nekog moraš "poznavati" na carini
Post Reply