Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Podforum za motocikliste...
Post Reply
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#1 Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

Da preseljim temu sa LJES-a, vise tamo motorista nego ovdje, valjda nece neko udaviti temu.
Sta kupiti, vozati, nasa zapazanja, razmisljanja, tehnicke karakteristike I poredjenja varijanti.

Razmisljam o sljedecim masinama ... dakako gledam i cjenu, da imam para ne bih konto, legao bi BMW 1600 GT iste sekunde, ali moram misliti o skolovanju djecurlije. Ili da njih zaposlim na Taiwanu pa da ga kupim ??? :shock:

BMW K 1300 S
Image

Karakteristike:
Snaga od 160 do 175 hp
Tezina 254 kg sa punim rezervoarom
Top speed cca 277 km/h

Cijena polovnih vec od 6.000 Eura sa 50.000 na satu.

U klasi choppera, dvije Yamahe, nova 950-ka i Dragstar ...

Yamaha XVS 950A Midnightstar, prelijepa linija, lagan chopper za putovanja, snaga skromna, 53 hp, ali dovoljna za uzivanje u putovanju.
Cijena polovnog sa 25.000 na satu od 5.000 Eura ...
Image

Ili Dragstar Classic 1100, cijena od 5.000 Eura , nesto jaci, 65 hp ali i malo tezi:
Image
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#2 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by exliberal-ex »

sta je sa hondom, kawasakijem, suzukijem...trijumfom?

honda ima shadow line...slabiji su po cc ali su jefrini i lagani za vozit
kawasaki vulcan, vaquero,voyager...od 750 cc pa navise.
suzuki boulevard...
triumph ...nije sto ga ja vozim... :D

nekazem da yamaha nevalja...potrazi malo ali ako si vec zapiko...ja sam vise za kruzere :)
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#3 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

exliberal-ex wrote:sta je sa hondom, kawasakijem, suzukijem...trijumfom?

honda ima shadow line...slabiji su po cc ali su jefrini i lagani za vozit
kawasaki vulcan, vaquero,voyager...od 750 cc pa navise.
suzuki boulevard...
triumph ...nije sto ga ja vozim... :D

nekazem da yamaha nevalja...potrazi malo ali ako si vec zapiko...ja sam vise za kruzere :)
Stavi bolan sliku i komentar. :D
Ljepsa mi je Yamaha od Honde u klasi choppera.
Od Suzukija bih izdvojio Boulevarda, odlican motor samo ih je malo u EU, ali se mogu jeftino uvesti iz USA.
Ne svidjaju mi se nabildani R chopperi, debeli i teski ...
Stavi tog Triumpha ... nemam iskustva sa njima.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#4 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

I ova Kawa 1400 GRT fakat prokleto mocno djeluje na cesti ... :shock:

Image
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#5 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by exliberal-ex »

a slike hoces :) :)

https://www.suzuki.ca/?q=en/node/4158
Boulevard 90, 1600cc ako se nevaram, bas je makina, mozes skinut ovaj poklopac za suvozacevo sjediste
Image


Kavasaki vulcan
https://www.kawasaki.ca/product/vulcan- ... ition/2016
kad sam kupovao motor dvoumio sam se izmedju vulcan abs ili vulcan 900...imao sam nov vulcan za 7000 ako se nevaram ali bio crni nesto mi nije legao...pa zavrsio sa triumph :)
Image


Honda ctx700T nije nesto moja omiljena linija..
Image

samo je Boulevard preko $10.000 ostali su jeftiniji, vulcan se moze naci 2016 model nov za $8.200
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#6 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by exliberal-ex »

triumph thunderbird i rocket...ovo su skuplji modeli oko 16 000

Image



da me pogodi lutrija...ovo bi bio moj
Victory motorcycle :D

http://www.victorymotorcycles.com/en-ca ... sunset-red

Image
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#7 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

Victory je prelijep, ali i skup ...
U toj klasi bih radije dao pare za Strykera ili za Raidera:
Image
Image
User avatar
liaar
Posts: 3784
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#8 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by liaar »

Ma samo Honda Goldwing 8)
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#9 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by exliberal-ex »

Sinoc se nisam mogao sjetit

triumph America
dosta jeftin ovdje , mislim da je masina 750 cc, sjedio sam na njemu sasvim pristojno izgleda

Image

posto si ti u evropi, neznam dali je lakse naci ovu makinu
Moto Guzzi California....ovo je bas... :izet:

Image
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#10 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

liaar wrote:Ma samo Honda Goldwing 8)
:lol: Imao sam ponudu davno nekad za zamjenu, moj tadasnji motor uz neku doplatu za Aspencade, dok je bilo samo na slikama ok, ali kad sam sjeo na mrcinu ne mogu dohvatiti komande ... :lol: K'o kombi na dva tocka, bar za mene. Za tu mrcinu moras bit' golem ... :D
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#11 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

Kako god da se prekontam, opet mi najvise leze sport toureri srednje klase.
Odusevio me BMW F 800 GT, 90 hp, sasvim dovoljno na tezinu od 210 kg, maksimalna brzina nije za pohvalit' se, oko 200 km/h, ali sve pohvale na opremu i ovjes, dupli kocioni diskovi naprijed, polozaj za voznju jako udoban, blize putnim endurima nego sport modelima, a vrlo agilan u krivinama. :thumbup:
Dobar I za gradsku voznju, a zadovoljava za autoputeve. Nije da od njega mogu ocekivati da se ispali k'o raketa, ali je dovoljno brz za nase brdske puteve. Lako se povaljuje u S krivinama kod izmjene nagiba I fino ponire. :D

Image
User avatar
liaar
Posts: 3784
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#12 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by liaar »

Ramzess Veliki wrote:
liaar wrote:Ma samo Honda Goldwing 8)
:lol: Imao sam ponudu davno nekad za zamjenu, moj tadasnji motor uz neku doplatu za Aspencade, dok je bilo samo na slikama ok, ali kad sam sjeo na mrcinu ne mogu dohvatiti komande ... :lol: K'o kombi na dva tocka, bar za mene. Za tu mrcinu moras bit' golem ... :D
Kolega sa posla znači samo što nije u toku radnog vremena drkao na GW. Znači imao set od 24-25 slika GW-a, vrtile se na desktopu, na mobitelu screensaver, samo priča kako će jedan dan dići kredit i kupit Gold Winga :D
Kaže grijanje u sjedištu, surround sistem zvučnika na motoru, tako vako, meni se svidio :lol:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#13 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by exliberal-ex »

liaar wrote:
Ramzess Veliki wrote:
liaar wrote:Ma samo Honda Goldwing 8)
:lol: Imao sam ponudu davno nekad za zamjenu, moj tadasnji motor uz neku doplatu za Aspencade, dok je bilo samo na slikama ok, ali kad sam sjeo na mrcinu ne mogu dohvatiti komande ... :lol: K'o kombi na dva tocka, bar za mene. Za tu mrcinu moras bit' golem ... :D
Kolega sa posla znači samo što nije u toku radnog vremena drkao na GW. Znači imao set od 24-25 slika GW-a, vrtile se na desktopu, na mobitelu screensaver, samo priča kako će jedan dan dići kredit i kupit Gold Winga :D
Kaže grijanje u sjedištu, surround sistem zvučnika na motoru, tako vako, meni se svidio :lol:
ma jebes motor koji ima rikverc...ovo se nezajebavam,....pocetna cijena 25 000...ali ima ljudi koji to vole...koji hoce da imaju grijanje sjedista i rukohvata...da imaju dobre zvucnike...

ramzes zar je maksimalna brzina toliko vazna...meni sve preko 130 nije uzitak, doduse kod mene je naked motor osjetis sve...

znas kad su pitali jednog starog bikera how fast is your bike..on odgovorio far enough.... :), izgubi smisao kad se prevodi
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#14 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

exliberal-ex wrote: ma jebes motor koji ima rikverc...ovo se nezajebavam,....pocetna cijena 25 000...ali ima ljudi koji to vole...koji hoce da imaju grijanje sjedista i rukohvata...da imaju dobre zvucnike...

ramzes zar je maksimalna brzina toliko vazna...meni sve preko 130 nije uzitak, doduse kod mene je naked motor osjetis sve...

znas kad su pitali jednog starog bikera how fast is your bike..on odgovorio far enough.... :), izgubi smisao kad se prevodi
Znam ja to, ali sam probao varijante, I nakeda, chopper I sport tourera.
Svaki ima svoju draz, ali kad te odvali ceoni vjetar na nakedu, a na sporttoureru prodjes 200 na sat ...
missko
Posts: 11430
Joined: 22/02/2008 13:22

#15 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by missko »

Image

Malo klasike
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#16 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

missko wrote:Image

Malo klasike
Sminka ... :thumbup:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#17 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

exliberal-ex wrote:
liaar wrote:Kolega sa posla znači samo što nije u toku radnog vremena drkao na GW. Znači imao set od 24-25 slika GW-a, vrtile se na desktopu, na mobitelu screensaver, samo priča kako će jedan dan dići kredit i kupit Gold Winga :D
Kaže grijanje u sjedištu, surround sistem zvučnika na motoru, tako vako, meni se svidio :lol:
ma jebes motor koji ima rikverc...ovo se nezajebavam,....pocetna cijena 25 000...ali ima ljudi koji to vole...koji hoce da imaju grijanje sjedista i rukohvata...da imaju dobre zvucnike...

ramzes zar je maksimalna brzina toliko vazna...meni sve preko 130 nije uzitak, doduse kod mene je naked motor osjetis sve...

znas kad su pitali jednog starog bikera how fast is your bike..on odgovorio far enough.... :), izgubi smisao kad se prevodi
Ovo za Goldwinga cu se sloziti sa Exliberal-ex, golem brate ... patnja ga uparkirati i kontrolisati na malim brzinama, I moras za njega imati parking mjesto kao za auto. Na autoputu svaka cast ...
A grijanje u sjedistima imaju i drugi tureri, kao BMW GT I GL serije, a mnogo laksi motori. Kao I zvucnike itd, mada muziku sada mozes montirati i na romobil.

Sto se tice brzine ... da, otvoren motor ima draz, ali i problem u voznji na duge ture. Ubi vjetar, gluho bilo ... Sa svojim chopperom koji je imao 90 hp i kardan i isao k'o metak bas sam se navozao. Dok nisam sjeo na sport tourera sa punim oklopom i visokim siberom ... :shock: ... ne moze se porediti. Kontrola pravca, lezanje u krivini ... aerodinamika i zastita od vjetra i kise ... :thumbup:
I snaga kod preticanja ... kad trebas brzo da zavrsis preticanje a da se ne boris sa vjetrom. Poslije vozi 30 na sat I razgledaj prirodu. Kad bi isli negdje u grupi je bilo dosta choppera, srednjih i velikih. Onaj moj se patio ... sva voznja na 2000, max. 2500 obrtaja da me mogu pratiti, masina vrti do 12.000. A onda motor ugleda krivine i obraduje se ... malo gasa da bolje prodrifta, prodjem par zavoja ... :shock: ... nigdje nikoga iza mene. Sidji, zapali vatru, stavi jagnje da se pece dok ostali prodju tih par krivina ... :sad:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#18 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by exliberal-ex »

Ramzess Veliki wrote:

Ovo za Goldwinga cu se sloziti sa Exliberal-ex, golem brate ... patnja ga uparkirati i kontrolisati na malim brzinama, I moras za njega imati parking mjesto kao za auto. Na autoputu svaka cast ...
A grijanje u sjedistima imaju i drugi tureri, kao BMW GT I GL serije, a mnogo laksi motori. Kao I zvucnike itd, mada muziku sada mozes montirati i na romobil.

Sto se tice brzine ... da, otvoren motor ima draz, ali i problem u voznji na duge ture. Ubi vjetar, gluho bilo ... Sa svojim chopperom koji je imao 90 hp i kardan i isao k'o metak bas sam se navozao. Dok nisam sjeo na sport tourera sa punim oklopom i visokim siberom ... :shock: ... ne moze se porediti. Kontrola pravca, lezanje u krivini ... aerodinamika i zastita od vjetra i kise ... :thumbup:
I snaga kod preticanja ... kad trebas brzo da zavrsis preticanje a da se ne boris sa vjetrom. Poslije vozi 30 na sat I razgledaj prirodu. Kad bi isli negdje u grupi je bilo dosta choppera, srednjih i velikih. Onaj moj se patio ... sva voznja na 2000, max. 2500 obrtaja da me mogu pratiti, masina vrti do 12.000. A onda motor ugleda krivine i obraduje se ... malo gasa da bolje prodrifta, prodjem par zavoja ... :shock: ... nigdje nikoga iza mene. Sidji, zapali vatru, stavi jagnje da se pece dok ostali prodju tih par krivina ... :sad:

Slazem sa sa tobom i dugim turama, prosle godine sam imao prilike probat BMW RS...nesto...neznam tacno koji i bas sam se iznenadio ..polozaj kako sjedis, koliko si podignut..i to za vjetar, ja sam skoro 190 i uvijek mi je bio problem naci deflektor koji nece poslat vazdug direktno u lice....ovdje je bas bilo perfektno.
Vlasnik tog motora je organizovao turu , da se spakuju motori pa prebace u Arizonu...onda dole odletis i vozis jedno 10 dana...ja ozbiljno razmisljao dok mi jedan stari ciko nije reko....mojne...nije problem za motor ali ti ces najebat...em su ture duge , em je vrucina velika, nemozes bez pune opreme inace ima da zapeknes ko jagnje na raznju...sad cekam ljeto da se malo kurcim po gradu i okolini....ture do 150 km...poslije toga se pocnem kocit, sve utrne :D
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#19 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

exliberal-ex wrote: Slazem sa sa tobom i dugim turama, prosle godine sam imao prilike probat BMW RS...nesto...neznam tacno koji i bas sam se iznenadio ..polozaj kako sjedis, koliko si podignut..i to za vjetar, ja sam skoro 190 i uvijek mi je bio problem naci deflektor koji nece poslat vazdug direktno u lice....ovdje je bas bilo perfektno.
Vlasnik tog motora je organizovao turu , da se spakuju motori pa prebace u Arizonu...onda dole odletis i vozis jedno 10 dana...ja ozbiljno razmisljao dok mi jedan stari ciko nije reko....mojne...nije problem za motor ali ti ces najebat...em su ture duge , em je vrucina velika, nemozes bez pune opreme inace ima da zapeknes ko jagnje na raznju...sad cekam ljeto da se malo kurcim po gradu i okolini....ture do 150 km...poslije toga se pocnem kocit, sve utrne :D
O tome I pricam. jedno je sa kahve na kahvu, ali voznja dugih tura trazi pripremu.
Sto mi se na chopperima svidja, mozes voziti u farmericama, lagana oprema, otvorena kaciga. Polozaj je udoban nema dalje. Ako imas siber cuvace te od baja i vjetra, a dijelom i od kise.
Ne svidja mi se sto su koljena uvijek na udaru i ako je imalo hladno bez stitnika za koljena si nadrljao. I ako su ti kratke rukavice vazda puse u rukav. :lol:
Sa sport turerom si zasticen, brz, polozaj je ipak dobar za duze ture, ali moras imati svu onu plastiku za svaki slucaj, a kome se nije prisralo u kombinezonu sa svim stitnicima ne zna koje su muke to svuci u toaletu na benzinskoj pumpi ... :roll:
Sa enduro turerima nemam licnog iskustva ali mi se cine idealnim u oba slucaja, lagana oprema, udoban polozaj ... ali ako su ti noge krace i skrenes sa puta pa ga moras gurati u rikverc - mission impossible. I od prijatelja koji su ih vozili sam cuo da nema goreg pada od pada sa tog tipa motora. Uglavnom su presli na sport turere.
Moja najduza tura u komadu je bila od Rijeke do Sarajeva, 620 km, dvije kahve na benzinskoj pumpi, ali imam raje koji odu gluho bilo daleko, voze preko 1000 km na dan. :thumbup:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#20 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by exliberal-ex »

Ramzess Veliki wrote:
exliberal-ex wrote: Slazem sa sa tobom i dugim turama, prosle godine sam imao prilike probat BMW RS...nesto...neznam tacno koji i bas sam se iznenadio ..polozaj kako sjedis, koliko si podignut..i to za vjetar, ja sam skoro 190 i uvijek mi je bio problem naci deflektor koji nece poslat vazdug direktno u lice....ovdje je bas bilo perfektno.
Vlasnik tog motora je organizovao turu , da se spakuju motori pa prebace u Arizonu...onda dole odletis i vozis jedno 10 dana...ja ozbiljno razmisljao dok mi jedan stari ciko nije reko....mojne...nije problem za motor ali ti ces najebat...em su ture duge , em je vrucina velika, nemozes bez pune opreme inace ima da zapeknes ko jagnje na raznju...sad cekam ljeto da se malo kurcim po gradu i okolini....ture do 150 km...poslije toga se pocnem kocit, sve utrne :D
O tome I pricam. jedno je sa kahve na kahvu, ali voznja dugih tura trazi pripremu.
Sto mi se na chopperima svidja, mozes voziti u farmericama, lagana oprema, otvorena kaciga. Polozaj je udoban nema dalje. Ako imas siber cuvace te od baja i vjetra, a dijelom i od kise.
Ne svidja mi se sto su koljena uvijek na udaru i ako je imalo hladno bez stitnika za koljena si nadrljao. I ako su ti kratke rukavice vazda puse u rukav. :lol:
Sa sport turerom si zasticen, brz, polozaj je ipak dobar za duze ture, ali moras imati svu onu plastiku za svaki slucaj, a kome se nije prisralo u kombinezonu sa svim stitnicima ne zna koje su muke to svuci u toaletu na benzinskoj pumpi ... :roll:
Sa enduro turerima nemam licnog iskustva ali mi se cine idealnim u oba slucaja, lagana oprema, udoban polozaj ... ali ako su ti noge krace i skrenes sa puta pa ga moras gurati u rikverc - mission impossible. I od prijatelja koji su ih vozili sam cuo da nema goreg pada od pada sa tog tipa motora. Uglavnom su presli na sport turere.
Moja najduza tura u komadu je bila od Rijeke do Sarajeva, 620 km, dvije kahve na benzinskoj pumpi, ali imam raje koji odu gluho bilo daleko, voze preko 1000 km na dan. :thumbup:
Znas da coperi mogu biti veoma neugodni, ti sjednes i kazes uh ovo je pravo dobro ali nakon pola sata pocne te kicma zigat.
Ja kad sam uzimao zadnji motor dvoumio sam se izmedju copera ili "standardnog" motora, rekao sam ti da sam gledao kawasaki S ABS, kawasaki Vulcan ali naletio sam i na jamaha Bolt, super izgleda ali kako god da sjednes nesto neodgova. Sam diler mi je rekao da dosta ljudi imaju problem kako je motor napravljen, isli su da spuste centar gravitcije sto nize pa je i samo sjediste tako postavljeno ... taj motor sto sam gledao je bio vracen tip ga uzeo vozio godinu i pravio trade in za drugi, kaze da su ga ledja kocila nakon pola sata ?
A to sto kazes da su ti koljena izlozena na coperu...ne samo koljena...nemozes da pisas od zime :)
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#21 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

exliberal-ex wrote: Znas da coperi mogu biti veoma neugodni, ti sjednes i kazes uh ovo je pravo dobro ali nakon pola sata pocne te kicma zigat.
Ja kad sam uzimao zadnji motor dvoumio sam se izmedju copera ili "standardnog" motora, rekao sam ti da sam gledao kawasaki S ABS, kawasaki Vulcan ali naletio sam i na jamaha Bolt, super izgleda ali kako god da sjednes nesto neodgova. Sam diler mi je rekao da dosta ljudi imaju problem kako je motor napravljen, isli su da spuste centar gravitcije sto nize pa je i samo sjediste tako postavljeno ... taj motor sto sam gledao je bio vracen tip ga uzeo vozio godinu i pravio trade in za drugi, kaze da su ga ledja kocila nakon pola sata ?
A to sto kazes da su ti koljena izlozena na coperu...ne samo koljena...nemozes da pisas od zime :)
Znam ... mnogi mogu biti neugodni. Meni je najvise dupe nazuljala Fazerka od jarana. Identicno sjedenju na folcni bez presvlake. On je kupio gel jastucic da moze voziti.
Meni radi sjebanog diskusa ne odgovara vertikalno sjedenje sa savijenim ledjima kao na chopper sa produzenim komandama, znaci smrt za moja ledja. Najvise mi pase poluspusteni polozaj na sport toureru, zategnuta ledja i dijelom oslonjen na ruke. Uslov da ne lupam testisima o rezervoar ... :lol:

I sto sam se jednom smrznuo na chopperu ... cura i ja k'o ...
Image
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#23 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

:thumbup:

E to je to ... :thumbup:
Nova VFR-ka, sad bih je uzeo ... :D
Savrsena ...
Bit ce osnova za novu Pan European koja izlazi sljedece godine.

Image
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#24 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by visocicaguy »

Je li ko imao priliku koristiti ovo cudo... kako je? Ideja je zujati po gradu, na pos'o, s posla, ... ?! elektro-skuter, autonomija do nekih 20-25 kilometara, 20-30 km/h - po navodima...

Image
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#25 Re: Sta kupit', vozat' .... kol'ko para se istegnut' i valajl' cemu?

Post by Ramzess Veliki »

visocicaguy wrote:Je li ko imao priliku koristiti ovo cudo... kako je? Ideja je zujati po gradu, na pos'o, s posla, ... ?! elektro-skuter, autonomija do nekih 20-25 kilometara, 20-30 km/h - po navodima...
Ovo sam gledao u Singapuru, ali bez sjedala, unajmis ga i obilazis grad. Vjerujem da ih i privatno imaju, simpaticna I prakticna stvarcica. :thumbup:
Post Reply