Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#35601 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

hladan.preminger wrote: 20/11/2020 14:49
manuchao91 wrote: 20/11/2020 13:46 U Brčkom se zatvaraju ugostiteljski objekti i uvodi policijski sat
Zbog teške epidemiološke situacije, u Brčko distriktu donesene su nove naredbe, koje se, između ostalog odnose na zatvaranje ugostiteljskih objekata, škola i teretana. Uvodi se i policijski sat, a sve naredbe stupaju na snagu u nedjelju od 22 sata.
al ne kontam što uvijek izdvajaju teretane, kao da kod nas imaš teretane sa kapacitetom od par stotina korisnika istovremeno
Teretane zatvaraju zato da oslabe ovi što bi se bunili.
Takođe zatvaraju kladionice da ne može narod zarađvati i javni prevoz da se izmori hodajući.
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#35602 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by AmirBaa »

https://www.klix.ba/biznis/bih-od-mmf-a ... /201120059

"BiH od MMF-a traži čak 1,5 milijardi KM, svakih sedam dana iznos poraste za 100 miliona"

Dajte jos jedan lockdown :thumbup:
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#35603 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by daddy-kool »

AmirBaa wrote: 20/11/2020 15:32 https://www.klix.ba/biznis/bih-od-mmf-a ... /201120059

"BiH od MMF-a traži čak 1,5 milijardi KM, svakih sedam dana iznos poraste za 100 miliona"

Dajte jos jedan lockdown :thumbup:
Koliko sam ja upratio šumska je na putu da bankrotira, federacija stoji nešto bolje. Sad bi bila prilika da se malo ucijeni sa prenosom nadležnosti, ulaskom u NATO, itd, ali to je već politička tema.
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#35604 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Horcrux »

AmirBaa wrote: 20/11/2020 15:32 https://www.klix.ba/biznis/bih-od-mmf-a ... /201120059

"BiH od MMF-a traži čak 1,5 milijardi KM, svakih sedam dana iznos poraste za 100 miliona"

Dajte jos jedan lockdown :thumbup:
:thumbup: Samo MMF moze ustrojiti narode na ovim prostorima.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#35605 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

AmirBaa wrote: 20/11/2020 15:32 https://www.klix.ba/biznis/bih-od-mmf-a ... /201120059

"BiH od MMF-a traži čak 1,5 milijardi KM, svakih sedam dana iznos poraste za 100 miliona"

Dajte jos jedan lockdown :thumbup:
I malinara.

Malinara za ministra finansija i trezora!
User avatar
Lao Ce
Posts: 1292
Joined: 18/06/2016 13:01

#35606 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Lao Ce »

adsubzero wrote: 20/11/2020 12:47
Lao Ce wrote: 20/11/2020 12:30
adsubzero wrote: 20/11/2020 12:22

Eh bas vam hvala. Ja bih inace pomislio da mi je zena umorna umorna od tolikih pacijenata i da je stresirana od teske situacije i zato sto joj pacijenti toliko umiru. Ipak samo glumi da ima posla i pretjeruje da je stresno. Hvala vam sto ste mi otvorili oci. :-)
Mnogi ljudi na svojim poslovima se umore i dolaze kući umorni i sa stresom. Ne znam šta to treba da znači. Nisi naravno uračunao u svoju emotivnu priču ovih 500 dezertera, nego su ti krivi oni koji ne nose maske.
Ma ja vazi... Cuj mnogi ljudi se umore i imaju stresan posao. Ne zelim da potcjenjujem nikoga niti necije zanimanje, ali stvarno to je OGROMNA glupost... Tebi je isto npr pekar, radnik u kaficu, kasirka, kao i doktor koji je odgovoran direktno za zivote i gleda kako ljudi umiru, a sta god da se desi on je kriv i konstantno dozivljava pljuvanje? Ne znam sto pokusavam biti razuman sa nekim kome su komicne teorije zavjera interesantne.

Jesi li kad pokusao da razgovaras sa doktorom ako znas nekoga licno? Ako nisi zasto se onda stavljas u poziciju da glumis da poznajes situaciju cisto na osnovu brojke koja govori koliko je ljekara na bolovanju a ne znas ni od cega su na bolovanju? Ok ima i dezertera, ne kazem nista na to, ali znaci svih 500 na bolovanju samo glume da su bolesni? Sta je sa ostalima koji preuzimaju svu odgovornost i posao?


I kako tacno cinjenica da je 500 medicinskih radnika na bolovanju ide u prilog argumentu da doktori imaju manje posla, eto to me zanima?
Spomenuo si kasirke. Kasirke iz Binga, ovo je samo primjer, su iznijele veliki teret na svojim leđima od početka svega. Nema s kime i s čime nisu došle u dodir - bolesnim, zaraženim, budalama, zdravima, petim i desetim, svakodnevno i bez da im se plješće i da se spominju po portalima kao neka vijest koja služi u propagandne svrhe. Tebi su naravno one nebitne, jer samo svoj slučaj gledaš.

Skoro su sami zdravstveni radnici kritikovale ove po ambulantama porodične medicine kako ništa ne rade i da se adekvatno uključe u cijelu situaciju. Ti si izdvojio par jabuka sa velike hrpe i na osnovu toga ocjenjuješ situaciju plus što su tvoji postovi tendencionistički i propagandni.
adsubzero
Posts: 2994
Joined: 08/02/2013 15:52

#35607 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

Lao Ce wrote: 20/11/2020 15:46
adsubzero wrote: 20/11/2020 12:47
Lao Ce wrote: 20/11/2020 12:30

Mnogi ljudi na svojim poslovima se umore i dolaze kući umorni i sa stresom. Ne znam šta to treba da znači. Nisi naravno uračunao u svoju emotivnu priču ovih 500 dezertera, nego su ti krivi oni koji ne nose maske.
Ma ja vazi... Cuj mnogi ljudi se umore i imaju stresan posao. Ne zelim da potcjenjujem nikoga niti necije zanimanje, ali stvarno to je OGROMNA glupost... Tebi je isto npr pekar, radnik u kaficu, kasirka, kao i doktor koji je odgovoran direktno za zivote i gleda kako ljudi umiru, a sta god da se desi on je kriv i konstantno dozivljava pljuvanje? Ne znam sto pokusavam biti razuman sa nekim kome su komicne teorije zavjera interesantne.

Jesi li kad pokusao da razgovaras sa doktorom ako znas nekoga licno? Ako nisi zasto se onda stavljas u poziciju da glumis da poznajes situaciju cisto na osnovu brojke koja govori koliko je ljekara na bolovanju a ne znas ni od cega su na bolovanju? Ok ima i dezertera, ne kazem nista na to, ali znaci svih 500 na bolovanju samo glume da su bolesni? Sta je sa ostalima koji preuzimaju svu odgovornost i posao?


I kako tacno cinjenica da je 500 medicinskih radnika na bolovanju ide u prilog argumentu da doktori imaju manje posla, eto to me zanima?
Spomenuo si kasirke. Kasirke iz Binga, ovo je samo primjer, su iznijele veliki teret na svojim leđima od početka svega. Nema s kime i s čime nisu došle u dodir - bolesnim, zaraženim, budalama, zdravima, petim i desetim, svakodnevno i bez da im se plješće i da se spominju po portalima kao neka vijest koja služi u propagandne svrhe. Tebi su naravno one nebitne, jer samo svoj slučaj gledaš.

Skoro su sami zdravstveni radnici kritikovale ove po ambulantama porodične medicine kako ništa ne rade i da se adekvatno uključe u cijelu situaciju. Ti si izdvojio par jabuka sa velike hrpe i na osnovu toga ocjenjuješ situaciju plus što su tvoji postovi tendencionistički i propagandni.
Hmm bravo, to je totalno isto. Vecina ljudi su zdravi i normalni ali naravno priznat cemo u bingu se pojavi i par budala kao i nekoliko bolesnih. A to je definitivno isto kao kad ti dolaze samo bolesni i kad odgovaras za neciji zivot... Daj bolan mani se suplje price. Nisam ja izdvojio par jabuka sa hrpe vec ti. Imam doktora u kuci i poznaje jos mnoge doktore od kojih vecina radi u Sarajevu. Ti donosis zakljucke iz 17-te ruke i na osnovu nekih izjava, a na osnovu toga sto je 500 radnika na bolovanju zakljucujes da su svi lezihljebovici.
tendencionistički
Ne izmisljaj rijeci. :)

Nego jos jednom te pitam, kako cinjenica da je 500 ljudi na bolovanju ide u prilog argumentu da je manje posla??
I kako su moji postovi propagandni? Jel uopste znas sta je propaganda? Niti sam subjektivan niti dajem lazne informacije, nego iznosim kako jeste i prenosim iskustva blizeg clana porodice, a iritantna je cinjenica da vecina vas koji lupate gluposti protiv doktora i njihove struke poznajete samo jednu stranu medalje. Ne sirim ja propagandu, nego bas vi na osnovu poluinformacija.

Necu da se pomisli da pljujem sada po nekome, spomenuo sam kasirke eto jer je svima poznato sta i kako rade. Znamo i kakvi su poslodavci i da tu ima puno znoja. Ali sad se vratimo na Zemlju. Kolika je tu odgovornost i zasto zanemarujes cinjenicu da ljudi manje idu u prodavnice tokom ovog perioda (tj rjedje), dakle imaju manji obim posla? Respekt za njih i njihov posao, ali tu ne mozes povuci nikakvu paralelu sa doktorskom strukom.
Last edited by adsubzero on 20/11/2020 16:14, edited 4 times in total.
Juni
Posts: 541
Joined: 30/06/2010 16:10

#35608 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Juni »

geralt wrote: 20/11/2020 13:38
hladan.preminger wrote: 20/11/2020 12:23 čitav rat se pod granatma igralo, tako da smanji malo ribu
Ja govorim kakva je bila moja situacija do sredine '93., a ti vjeruj ili nemoj vjerovati, svejedno mi je. Ne da mi se objasnjavati na forumu zasto je bilo tako, a i otisao bih previse u off.
Ma pusti ga, bolan!
Nikad neću zaboraviti kada su dvojica malaca iz haustora koji su 92. imali 2-3 godine 94. godine, kada se situacija kao malo smirila prvi put
prošetali do Vječne vatre i pitali: "Jel i ovo Bosna i Hercegovina? "A živjeli na Marindvoru.
Ili sin moje rodice, rodio se u ratu, prvi put nakon rata vidio bananu i počeo je jesti onako, nije znao da se guli.
User avatar
Lao Ce
Posts: 1292
Joined: 18/06/2016 13:01

#35609 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Lao Ce »

adsubzero wrote: 20/11/2020 16:06
Lao Ce wrote: 20/11/2020 15:46
adsubzero wrote: 20/11/2020 12:47

Ma ja vazi... Cuj mnogi ljudi se umore i imaju stresan posao. Ne zelim da potcjenjujem nikoga niti necije zanimanje, ali stvarno to je OGROMNA glupost... Tebi je isto npr pekar, radnik u kaficu, kasirka, kao i doktor koji je odgovoran direktno za zivote i gleda kako ljudi umiru, a sta god da se desi on je kriv i konstantno dozivljava pljuvanje? Ne znam sto pokusavam biti razuman sa nekim kome su komicne teorije zavjera interesantne.

Jesi li kad pokusao da razgovaras sa doktorom ako znas nekoga licno? Ako nisi zasto se onda stavljas u poziciju da glumis da poznajes situaciju cisto na osnovu brojke koja govori koliko je ljekara na bolovanju a ne znas ni od cega su na bolovanju? Ok ima i dezertera, ne kazem nista na to, ali znaci svih 500 na bolovanju samo glume da su bolesni? Sta je sa ostalima koji preuzimaju svu odgovornost i posao?


I kako tacno cinjenica da je 500 medicinskih radnika na bolovanju ide u prilog argumentu da doktori imaju manje posla, eto to me zanima?
Spomenuo si kasirke. Kasirke iz Binga, ovo je samo primjer, su iznijele veliki teret na svojim leđima od početka svega. Nema s kime i s čime nisu došle u dodir - bolesnim, zaraženim, budalama, zdravima, petim i desetim, svakodnevno i bez da im se plješće i da se spominju po portalima kao neka vijest koja služi u propagandne svrhe. Tebi su naravno one nebitne, jer samo svoj slučaj gledaš.

Skoro su sami zdravstveni radnici kritikovale ove po ambulantama porodične medicine kako ništa ne rade i da se adekvatno uključe u cijelu situaciju. Ti si izdvojio par jabuka sa velike hrpe i na osnovu toga ocjenjuješ situaciju plus što su tvoji postovi tendencionistički i propagandni.
Hmm bravo, to je totalno isto. Vecina ljudi su zdravi i normalni ali naravno priznat cemo u bingu se pojavi i par budala kao i nekoliko bolesnih. A to je definitivno isto kao kad ti dolaze samo bolesni i kad odgovaras za neciji zivot... Daj bolan mani se suplje price. Nisam ja izdvojio par jabuka sa hrpe vec ti. Imam doktora u kuci i poznaje jos mnoge doktore od kojih vecina radi u Sarajevu. Ti donosis zakljucke iz 17-te ruke i na osnovu nekih izjava, a na osnovu toga sto je 500 radnika na bolovanju zakljucujes da su svi lezihljebovici.
tendencionistički
Ne izmisljaj rijeci. :)

Nego jos jednom te pitam, kako cinjenica da je 500 ljudi na bolovanju ide u prilog argumentu da je manje posla??
I kako su moji postovi propagandni? Jel uopste znas sta je propaganda? Niti sam subjektivan niti dajem lazne informacije, nego iznosim kako jeste i prenosim iskustva blizeg clana porodice, a iritantna je cinjenica da vecina vas koji lupate gluposti protiv doktora i njihove struke poznajete samo jednu stranu medalje. Ne sirim ja propagandu, nego bas vi na osnovu poluinformacija.

Necu da se pomisli da pljujem sada po nekome, spomenuo sam kasirke eto jer je svima poznato sta i kako rade. Znamo i kakvi su poslodavci i da tu ima puno znoja. Ali sad se vratimo na Zemlju. Kolika je tu odgovornost i zasto zanemarujes cinjenicu da ljudi manje idu u prodavnice tokom ovog perioda (tj rjedje), dakle imaju manji obim posla? Respekt za njih i njihov posao, ali tu ne mozes povuci nikakvu paralelu sa doktorskom strukom.
Zaboravio si spomenuti i odgovoriti na dio vezan za porodičnu medicinu. Pretpostavljam da u njoj rade rudari...
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7376
Joined: 16/01/2007 23:38

#35611 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by banjaluka078 »

Kardiologija UKC u BL od ove sedmice uopšte ne radi ambulantno i ne može se obaviti pregled ili dijagnostika. Privatne kardiološke ambulante u gradu rade i krcate su. Većinom su podigle cijene za nekih 20 KM zbog "povećanih troškova dezinfekcije".
Šta znam, ja da sam neka opozicija koja je "uzela" grad, a bome i novinar, bih postavila puno pitanja o ovom.
Ne može svako priuštiti kardiološki pregled koji je u najjeftinijoj varijanti nekih 120 KM.
Većina drugih ambulanti rade, ali na lokaciji stare bolnice u gradu, prilično neuslovno, ali bar se dobije pomoć.

Pacijenti s radioonkologije su danas otpušteni, jer je korona ušla na odjel.
Naslovnica
Posts: 27649
Joined: 20/03/2013 15:38

#35612 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Naslovnica »

Joj, faktograf & raskrinkavanje. :lol: :lol: :lol:
Pročitah članak pa me dobro nasmija.
Slatki su, nema šta.
:thumbup:
biglebovski
Posts: 3159
Joined: 02/11/2005 16:43

#35613 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by biglebovski »

I POGREBNICI BEZ POSLA Tokom epidemije na snazi posebne procedure za sahrane

https://srpskainfo.com/i-pogrebnici-bez ... a-sahrane/

Iz pogrebnih preduzeća tvrde da tokom epidemije posla u Banjaluci ima jedino Gradsko groblje, koje preuzima i oprema umrle građane koji su bili zaraženi virusom korona. Iz ovog preduzeća, međutim, poručuju da nikakvog poslovnog interesa tu nema.

Uprvih osam mjeseci, na području Banjaluke umrlo je 1.858 ljudi, 113 manje nego u istom periodu prošle godine, kada je u matičnu knjigu umrlih upisan 1.971 građanin.

Zvuči apsurdno, ali ova godina loše je krenula za pogrebna preduzeća, koja kao i mnoge druge djelatnosti bilježe minus tokom vanredne situacije.

– Otkako je krenula korona, u februaru, martu, bilježi se manja smrtnost. Sav narod je bio u kućama, čuvao se, nikuda nisu išli. Cijene pogrebnih usluga nismo mijenjali, ali morao sam jednog radnika otpustiti. Posla ima jedino Gradsko groblje, koje oprema umrle od korona virusa i nabavlja sanduk. Ne pita se ništa ni porodica, ni mi – govori nam vlasnik jednog privatnog preduzeća.

Smanjen obim posla
I u drugom preduzeću ističu da je obim posla smanjen i da generalno sve konfesije imaju manje ukopa.

– U ovim uslovima, groblje preuzima umrle i donosi svoju opremu, po malo višoj cijeni, dok drugi pogrebnici to ne mogu raditi. To nije u redu, jer svi mi imamo iste proizvođače. Požuri se sa sahranom, čovjeka ukopaju, a poslije dođe nalaz da nije ni bio zaražen na koronu – iznosi sumnju u sve što se događa i ovaj vlasnik.

S druge strane, direktor Gradskog groblja Željko Grbić navodi da su procedure tokom zaraznih bolesti sa smrtnim ishodom propisane još davno, samo je njihov broj u ovoj situaciji povećan. Tvrdi da ni ovo preduzeće generalno nema posla kao ranijih godina, te da je procenat smrtnosti od kovida oko 10 odsto.

– Pravilnik i uputstvo o radu donosi Univerzitetski centar. U Centru postoji lokacija gdje se smještaju preminuli po osnovu zaraznih bolesti. Oni se dezinfikuju u bijelim čaršafima, postavljaju u limeni sanduk, koji se zaptiva i stavlja u odgovarajući drveni sanduk. Potom se nosi u posebnu mrtvačnicu, koju smo odvojili na Pobrđu. Porodica dolazi u Vrbanju i završava sve administrativne stvari – pojašnjava on.

Nedostatak izbora
Pitali smo zašto onda porodice ne mogu same birati drveni sanduk. Iz prostog razloga, kaže Grbić, da se ne bi pravila zbrka.

– U pravilnicima piše da se lica preminula od zaraznih bolesti ne smiju dugo zadržavati, ni u bolnicama ni u mrtvačnicama, da ne bismo došli u situaciju da se zaraza dalje proširi. Mi smo razmišljali koju vrstu sanduka da uzmemo, da se to adekvatno uradi. Nismo htieli socijalni sanduk već smo odredili sanduk koji odgovara opštem prosjeku, a da nije skup. Iako imamo veliki salon pogrebne opreme, nismo u mogućnosti da svaki sanduk ima i svoj limeni sanduk, i da mi u 11 sati naveče čekamo kada će neko doći i kršimo druge propise. Još dok porodica sama nađe sanduk, dok se vidi da li on odgovara limenom, treba li ga promijeniti – kaže Grbić.

On demantuje određene glasine.

– Privatni sektor tvrdi da oni nešto gube. Ne gubi tu niko, ni porodica, osim što se insistira na zaštiti ljudi koji obavljaju te poslove. Neki su počeli govoriti da se svi umrli podvode pod kovid, što apsolutno nije tačno. Nama na sprovodnici leša piše da li je u pitanju kovid ili ne, a u zakonu piše da ako postoji sumnja na kovid da se tako i tretira, kako se ne bi rizikovalo zdravlje ostalih. Nema tu nikavog poslovnog interesa, niti zamajavanja ostalih pogrebnih društava – ističe Grbić.

Od aprila do septembra u Banjaluci je umrlo 1.077 ljudi. U istom periodu prošle godine, u matičnu knjigu umrlih upisano je 1.153 ljudi.

OGORČENA PORODICA
Banjalučanka kojoj je otac nedavno umro od virusa korona svedoči za Srpskainfo kroz kakvu je torturu porodica prošla, prvo da bi saznali u kakvom je zdravstvenom stanju, a potom i kada je, nažalost, preminuo.

– Pola sata nakon što su nas obavijestili da je umro, pozvali smo opet Infektivnu kliniku da se raspitamo za proceduru i šta da donesemo. Rekli su nam kako je već sve završeno, da je on posut bijelim prahom, zamotan u celofan, stavljen u limeni kovčeg i prebačen na gradsko groblje. Nisu nam dali ni da donesemo odjeću u kojoj ćemo ga sahraniti. Takvo ophođenje prema porodici je nehumano. Mi više ni u čemu nismo mogli učestvovati. Troškovi sahrane, dovoza, dezinfekcije, drvenog i limenog sanduka, koštali su oko 1.000 maraka. To je snosio Grad i Fond PIO, a mi smo doplatili još stotinak maraka za cvijeće. Nismo mogli izabrati ni sanduk, ni krst – ispričala nam je ova žena, ogorčena zbog svega.

Image
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#35614 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Nivelacija »

Kada vidis ove brojke umrlih da su manje u prvih 9 mjeseci ove godine nego proteklih covjek mora da se zapita sta se desava.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#35615 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by MUNAFIK »

Nivelacija wrote: 21/11/2020 00:48 Kada vidis ove brojke umrlih da su manje u prvih 9 mjeseci ove godine nego proteklih covjek mora da se zapita sta se desava.
Kad skontas da smo aplaudirali zdravstvenim radnjcima ciji su predstavnici na sav glas kukali kako padaju sa nogu od posla... A imali smo dnevno po 10 slucajeva...

Kako su nas tad lagali...
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7376
Joined: 16/01/2007 23:38

#35616 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by banjaluka078 »

MUNAFIK wrote: 21/11/2020 01:09

Kad skontas da smo aplaudirali zdravstvenim radnjcima ciji su predstavnici na sav glas kukali kako padaju sa nogu od posla... A imali smo dnevno po 10 slucajeva...

Kako su nas tad lagali...
Konkretno, u mom gradu, jesu i tada padali s nogu, jer su pacijente primali samo na odjel infektivne klinike i intenzivnu. Mali broj osoblja im je tad dodijeljen kao ispomoć.
Kako su cifre rasle tako su proširivali. Imali su malo zatišje ljetos, do sredine septembra. Onda je buknulo i relativno brzo se došlo sa 50 pacijenata na 450 i dodjeljivanje pola glavne zgrade sa 7 spratova za kovid bolnicu. Većina osoblja sad radi za njih.
armin071
Posts: 5265
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#35617 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by armin071 »

Pogrebnici kukaju zbog manjka posla u jeku “naopasnije” pandemije koja je paralizovala cijeli svijet :roll:
E kako se oni nadrealisti neće ponovo okupiti da malo prokomentarišu ovo sve na svoj način.....
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#35618 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by GAU8 »

armin071 wrote: 21/11/2020 09:23 Pogrebnici kukaju zbog manjka posla u jeku “naopasnije” pandemije koja je paralizovala cijeli svijet :roll:
E kako se oni nadrealisti neće ponovo okupiti da malo prokomentarišu ovo sve na svoj način.....
Ne kukaju zbog manjka umrlih, već što im ne službe otimaju hljeb od usta.
adsubzero
Posts: 2994
Joined: 08/02/2013 15:52

#35619 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

armin071 wrote: 21/11/2020 09:23 Pogrebnici kukaju zbog manjka posla u jeku “naopasnije” pandemije koja je paralizovala cijeli svijet :roll:
E kako se oni nadrealisti neće ponovo okupiti da malo prokomentarišu ovo sve na svoj način.....
Pa bas ti si taj nadrealista i komentarises na svoj nacin, jer je objasnjeno zasto je to tako. Pogrebnici imaju manje posla jer gradsko groblje preuzima odgovornost za umrle od Covida. Donosis zakljucke na osnovu parcijalne informacije.
armin071
Posts: 5265
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#35620 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by armin071 »

Od aprila do septembra u Banjaluci je umrlo 1.077 ljudi. U istom periodu prošle godine, u matičnu knjigu umrlih upisano je 1.153 ljudi.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7376
Joined: 16/01/2007 23:38

#35621 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by banjaluka078 »

Ovdje su sahrane jako skupe zato što uz svu opremu, cvijeće, svijeće, vjersku službu...obavezno bude služen i ručak za sve one koji prisustvuju sahranama. Ručak se služi i za 40 dana. Rijetki su oni koji ga sad poslužuju, a i broj ljudi koji prisustvuju je drastično smanjen. Što onda utiče i na cvjećare i na ugostitelje koji se bave pripremom hrane i vlasnike prostora u kojima se poslužuje.
Sama sahrana košta nešto više zbog limenog sanduka.
adsubzero
Posts: 2994
Joined: 08/02/2013 15:52

#35622 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

armin071 wrote: 21/11/2020 10:04 Od aprila do septembra u Banjaluci je umrlo 1.077 ljudi. U istom periodu prošle godine, u matičnu knjigu umrlih upisano je 1.153 ljudi.
Ne zale se oni zbog tih 76 ljudi razlike, to im ne bi predstavljalo nikakav problem, nego bas onako kako sam i napisao.

Nisam mogao da nadjem post koji je bio ovdje na portalu, ali slicno sa vecernji.hr:
Pogrebnici tvrde da je karantena dovela i do manjeg broja smrti zbog drugih bolesti, što znači da su oni koji bi u 'normalnim uvjetima preminuli' još uvijek živi
Sto je i logicno jer su ljudi bili oprezniji, posebno starija populacija.

Ti si taj koji komentarise na svoj nacin. Pretpostavljam da si htio reci kako nas lazu brojkama ili da je situacija prenapuhana?
AmirBaa
Posts: 3213
Joined: 05/07/2012 15:14

#35623 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by AmirBaa »

adsubzero wrote: 21/11/2020 10:42
armin071 wrote: 21/11/2020 10:04 Od aprila do septembra u Banjaluci je umrlo 1.077 ljudi. U istom periodu prošle godine, u matičnu knjigu umrlih upisano je 1.153 ljudi.
Ne zale se oni zbog tih 76 ljudi razlike, to im ne bi predstavljalo nikakav problem, nego bas onako kako sam i napisao.

Nisam mogao da nadjem post koji je bio ovdje na portalu, ali slicno sa vecernji.hr:
Pogrebnici tvrde da je karantena dovela i do manjeg broja smrti zbog drugih bolesti, što znači da su oni koji bi u 'normalnim uvjetima preminuli' još uvijek živi
Sto je i logicno jer su ljudi bili oprezniji, posebno starija populacija.

Ti si taj koji komentarise na svoj nacin. Pretpostavljam da si htio reci kako nas lazu brojkama ili da je situacija prenapuhana?
Jest, pogrebnici znaju koliko bi ko zivio da nije karantene.
Kao što sam vise puta napisao, svako hoce svojih 5 minuta u medijima pa se svakakvih nebuloza naslusamo.
armin071
Posts: 5265
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#35624 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by armin071 »

adsubzero wrote: 21/11/2020 10:42
armin071 wrote: 21/11/2020 10:04 Od aprila do septembra u Banjaluci je umrlo 1.077 ljudi. U istom periodu prošle godine, u matičnu knjigu umrlih upisano je 1.153 ljudi.
Ne zale se oni zbog tih 76 ljudi razlike, to im ne bi predstavljalo nikakav problem, nego bas onako kako sam i napisao.

Nisam mogao da nadjem post koji je bio ovdje na portalu, ali slicno sa vecernji.hr:
Pogrebnici tvrde da je karantena dovela i do manjeg broja smrti zbog drugih bolesti, što znači da su oni koji bi u 'normalnim uvjetima preminuli' još uvijek živi
Sto je i logicno jer su ljudi bili oprezniji, posebno starija populacija.

Ti si taj koji komentarise na svoj nacin. Pretpostavljam da si htio reci kako nas lazu brojkama ili da je situacija prenapuhana?
Logično. Ja ne mogu dalje.
adsubzero
Posts: 2994
Joined: 08/02/2013 15:52

#35625 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

armin071 wrote: 21/11/2020 10:51
adsubzero wrote: 21/11/2020 10:42
armin071 wrote: 21/11/2020 10:04 Od aprila do septembra u Banjaluci je umrlo 1.077 ljudi. U istom periodu prošle godine, u matičnu knjigu umrlih upisano je 1.153 ljudi.
Ne zale se oni zbog tih 76 ljudi razlike, to im ne bi predstavljalo nikakav problem, nego bas onako kako sam i napisao.

Nisam mogao da nadjem post koji je bio ovdje na portalu, ali slicno sa vecernji.hr:
Pogrebnici tvrde da je karantena dovela i do manjeg broja smrti zbog drugih bolesti, što znači da su oni koji bi u 'normalnim uvjetima preminuli' još uvijek živi
Sto je i logicno jer su ljudi bili oprezniji, posebno starija populacija.

Ti si taj koji komentarise na svoj nacin. Pretpostavljam da si htio reci kako nas lazu brojkama ili da je situacija prenapuhana?
Logično. Ja ne mogu dalje.
Pa sta je logicno, zasto si spominjao pogrebnike i broj umrlih u Bijeljini a neces da kazes svoju poentu?
Locked