Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#35576 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by CikCikCikPogodi »

New wave wrote: 20/11/2020 10:26 Puno veci problem od korone osim sto ce biti ekonomski krah jeste cinjenica da su ljudi psihicki izbezumljeni totalno i posljedice ovoga ocekujem tek u godinama koje nam dolaze. Od pet sigurno dvoje u okruzenju nigdje ne izlazi, prati mrtve, broji, racuna, dezinfikuje ves koji se prostire, kreditne kartice s bankomata, farove na autu itd...ljudska glupost je neogranicena.
Imat cemo asocijalne degenerike i istripovanu omladinu koja ce imati problema da se uklopi u drustvo. Meni s 27 godina strasno smeta zatvorenost, tripovi, strasljivi ljudi u okruzenju i opcenito nikakva zivotna desavanja, a jos radim online i stalno izlazim negdje i krecem se, pa zamisli kako je nekom mladjem 5/10 godina kad je interakcija s drugima osnovni smisao zivota u tom periodu.
:lol:
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#35577 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

New wave wrote: 20/11/2020 10:26 Imat cemo asocijalne degenerike i istripovanu omladinu koja ce imati problema da se uklopi u drustvo.
Ama kakve su ovo crne prognoze??? Odakle? Čemu?

Pretjerujete svi sa tim crnjačenjem i nekim uticajem na psihu. Jedini ko se izbezumi je par likova ovdje na forumu koji ne mogu podnijeti lošije stanje.
adsubzero
Posts: 3004
Joined: 08/02/2013 15:52

#35578 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

Lao Ce wrote: 20/11/2020 12:11
laik1981 wrote: 20/11/2020 11:05 Na COVID-19 pozitivan je 171 uposlenik KCUS-a, a 71 je u izolaciji.

A 500 uposlenika kcus-a trenutno na bolovanju. Imamo znaci masu dezertera..
Reci to ovom adsubzero za kojeg su zdravstveni radnici na izmoku snaga
Eh bas vam hvala. Ja bih inace pomislio da mi je zena umorna umorna od tolikih pacijenata i da je stresirana od teske situacije i zato sto joj pacijenti toliko umiru. Ipak samo glumi da ima posla i pretjeruje da je stresno. Hvala vam sto ste mi otvorili oci. :-)
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#35579 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by hladan.preminger »

geralt wrote: 20/11/2020 10:32
New wave wrote: 20/11/2020 10:26 Puno veci problem od korone osim sto ce biti ekonomski krah jeste cinjenica da su ljudi psihicki izbezumljeni totalno i posljedice ovoga ocekujem tek u godinama koje nam dolaze. Od pet sigurno dvoje u okruzenju nigdje ne izlazi, prati mrtve, broji, racuna, dezinfikuje ves koji se prostire, kreditne kartice s bankomata, farove na autu itd...ljudska glupost je neogranicena.
Imat cemo asocijalne degenerike i istripovanu omladinu koja ce imati problema da se uklopi u drustvo. Meni s 27 godina strasno smeta zatvorenost, tripovi, strasljivi ljudi u okruzenju i opcenito nikakva zivotna desavanja, a jos radim online i stalno izlazim negdje i krecem se, pa zamisli kako je nekom mladjem 5/10 godina kad je interakcija s drugima osnovni smisao zivota u tom periodu.
Ne sjecas se rata ocigledno. Svaka generacija prodje kroz narusavanje statusa quo koji ostavi vece ili manje posljedice. Budi sretan sto je tvojoj generaciji to narusavanje relativno blago.

Mislim nisam ni ja nesto puno stariji od tebe, ali mi se sva ljudska interakcija prve godine rata svodila na roditelje i par komsija. Pa evo me ziv, zdrav i (relativno) normalan.
čitav rat se pod granatma igralo, tako da smanji malo ribu
Mogy87
Posts: 5966
Joined: 27/05/2013 10:49

#35580 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Mogy87 »

adsubzero wrote: 20/11/2020 12:22
Lao Ce wrote: 20/11/2020 12:11
laik1981 wrote: 20/11/2020 11:05 Na COVID-19 pozitivan je 171 uposlenik KCUS-a, a 71 je u izolaciji.

A 500 uposlenika kcus-a trenutno na bolovanju. Imamo znaci masu dezertera..
Reci to ovom adsubzero za kojeg su zdravstveni radnici na izmoku snaga
Eh bas vam hvala. Ja bih inace pomislio da mi je zena umorna umorna od tolikih pacijenata i da je stresirana od teske situacije i zato sto joj pacijenti toliko umiru. Ipak samo glumi da ima posla i pretjeruje da je stresno. Hvala vam sto ste mi otvorili oci. :-)
Ma to joj je izgovor da ne radi kucanske poslove :mrgreen:
Samo ti ostro s njom :wink:
adsubzero
Posts: 3004
Joined: 08/02/2013 15:52

#35581 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

Mogy87 wrote: 20/11/2020 12:24
adsubzero wrote: 20/11/2020 12:22
Lao Ce wrote: 20/11/2020 12:11

Reci to ovom adsubzero za kojeg su zdravstveni radnici na izmoku snaga
Eh bas vam hvala. Ja bih inace pomislio da mi je zena umorna umorna od tolikih pacijenata i da je stresirana od teske situacije i zato sto joj pacijenti toliko umiru. Ipak samo glumi da ima posla i pretjeruje da je stresno. Hvala vam sto ste mi otvorili oci. :-)
Ma to joj je izgovor da ne radi kucanske poslove :mrgreen:
Samo ti ostro s njom :wink:
Ma znao sam ja, vidjet ce ona svoje sad :D
User avatar
Lao Ce
Posts: 1292
Joined: 18/06/2016 13:01

#35582 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Lao Ce »

adsubzero wrote: 20/11/2020 12:22
Lao Ce wrote: 20/11/2020 12:11
laik1981 wrote: 20/11/2020 11:05 Na COVID-19 pozitivan je 171 uposlenik KCUS-a, a 71 je u izolaciji.

A 500 uposlenika kcus-a trenutno na bolovanju. Imamo znaci masu dezertera..
Reci to ovom adsubzero za kojeg su zdravstveni radnici na izmoku snaga
Eh bas vam hvala. Ja bih inace pomislio da mi je zena umorna umorna od tolikih pacijenata i da je stresirana od teske situacije i zato sto joj pacijenti toliko umiru. Ipak samo glumi da ima posla i pretjeruje da je stresno. Hvala vam sto ste mi otvorili oci. :-)
Mnogi ljudi na svojim poslovima se umore i dolaze kući umorni i sa stresom. Ne znam šta to treba da znači. Nisi naravno uračunao u svoju emotivnu priču ovih 500 dezertera, nego su ti krivi oni koji ne nose maske.
User avatar
pepeljara
Posts: 6566
Joined: 22/08/2003 00:00

#35583 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by pepeljara »

hladan.preminger wrote: 20/11/2020 12:23
čitav rat se pod granatma igralo, tako da smanji malo ribu
5 godina... fuj ne ponovilo se...
Samo se sjetim sanki, 5 kanistera vode, a snijega skoro da i nema, pa po betonu vuci...vuci.....kilometar........i tako svake zime.
Bas je tesko danas ovoj omladini...
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#35584 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by avenija »

Samo danas brojka aktivnih slucajeva se smanjila za čak 700 !!!
adsubzero
Posts: 3004
Joined: 08/02/2013 15:52

#35585 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by adsubzero »

Lao Ce wrote: 20/11/2020 12:30
adsubzero wrote: 20/11/2020 12:22
Lao Ce wrote: 20/11/2020 12:11

Reci to ovom adsubzero za kojeg su zdravstveni radnici na izmoku snaga
Eh bas vam hvala. Ja bih inace pomislio da mi je zena umorna umorna od tolikih pacijenata i da je stresirana od teske situacije i zato sto joj pacijenti toliko umiru. Ipak samo glumi da ima posla i pretjeruje da je stresno. Hvala vam sto ste mi otvorili oci. :-)
Mnogi ljudi na svojim poslovima se umore i dolaze kući umorni i sa stresom. Ne znam šta to treba da znači. Nisi naravno uračunao u svoju emotivnu priču ovih 500 dezertera, nego su ti krivi oni koji ne nose maske.
Ma ja vazi... Cuj mnogi ljudi se umore i imaju stresan posao. Ne zelim da potcjenjujem nikoga niti necije zanimanje, ali stvarno to je OGROMNA glupost... Tebi je isto npr pekar, radnik u kaficu, kasirka, kao i doktor koji je odgovoran direktno za zivote i gleda kako ljudi umiru, a sta god da se desi on je kriv i konstantno dozivljava pljuvanje? Ne znam sto pokusavam biti razuman sa nekim kome su komicne teorije zavjera interesantne.

Jesi li kad pokusao da razgovaras sa doktorom ako znas nekoga licno? Ako nisi zasto se onda stavljas u poziciju da glumis da poznajes situaciju cisto na osnovu brojke koja govori koliko je ljekara na bolovanju a ne znas ni od cega su na bolovanju? Ok ima i dezertera, ne kazem nista na to, ali znaci svih 500 na bolovanju samo glume da su bolesni? Sta je sa ostalima koji preuzimaju svu odgovornost i posao?


I kako tacno cinjenica da je 500 medicinskih radnika na bolovanju ide u prilog argumentu da doktori imaju manje posla, eto to me zanima?
malocvijece
Posts: 1146
Joined: 24/07/2012 11:39

#35586 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by malocvijece »

pepeljara wrote: 20/11/2020 12:30
hladan.preminger wrote: 20/11/2020 12:23
čitav rat se pod granatma igralo, tako da smanji malo ribu
5 godina... fuj ne ponovilo se...
Samo se sjetim sanki, 5 kanistera vode, a snijega skoro da i nema, pa po betonu vuci...vuci.....kilometar........i tako svake zime.
Bas je tesko danas ovoj omladini...

Baš tako. Kad se samo sjetim čega smo sve bili željni :(


Ova generacija omladine žvi sa stresom zbog panedmije kao i svi ostali, ali su zdravi, pravi, siti i imaju mogućnost da organizuju svih život tako da bude koliko toliko normalan. Nažalost, dobar dio društvenog života im je online, s pandemijom ili bez nje, tako da...
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#35587 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

malocvijece wrote: 20/11/2020 13:07
pepeljara wrote: 20/11/2020 12:30
hladan.preminger wrote: 20/11/2020 12:23
čitav rat se pod granatma igralo, tako da smanji malo ribu
5 godina... fuj ne ponovilo se...
Samo se sjetim sanki, 5 kanistera vode, a snijega skoro da i nema, pa po betonu vuci...vuci.....kilometar........i tako svake zime.
Bas je tesko danas ovoj omladini...

Baš tako. Kad se samo sjetim čega smo sve bili željni :(


Ova generacija omladine žvi sa stresom zbog panedmije kao i svi ostali, ali su zdravi, pravi, siti i imaju mogućnost da organizuju svih život tako da bude koliko toliko normalan. Nažalost, dobar dio društvenog života im je online, s pandemijom ili bez nje, tako da...
I meni to nikako nije jasno i jednostavno ne mogu shvatim taj nivo razmaženosti.

Imaju krovove nad glavom, vodu, struju, plin, pun frižider, internet, 1207541 kanala, satelitske, kablovske, mobitele, tablete, računare sve živo i sve što se traži od njih je da se malo strpe (od suvišnih izlazaka) i da stave glupu masku ako baš moraju negdje ići.
User avatar
geralt
Posts: 5200
Joined: 14/09/2017 12:45

#35588 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by geralt »

hladan.preminger wrote: 20/11/2020 12:23 čitav rat se pod granatma igralo, tako da smanji malo ribu
Ja govorim kakva je bila moja situacija do sredine '93., a ti vjeruj ili nemoj vjerovati, svejedno mi je. Ne da mi se objasnjavati na forumu zasto je bilo tako, a i otisao bih previse u off.
User avatar
manuchao91
Posts: 1375
Joined: 14/01/2019 20:28
Location: Tenerife ,Spain

#35589 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by manuchao91 »

U Brčkom se zatvaraju ugostiteljski objekti i uvodi policijski sat
Zbog teške epidemiološke situacije, u Brčko distriktu donesene su nove naredbe, koje se, između ostalog odnose na zatvaranje ugostiteljskih objekata, škola i teretana. Uvodi se i policijski sat, a sve naredbe stupaju na snagu u nedjelju od 22 sata.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#35590 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Nivelacija »

Brojka zarazenih prvih 5 dana ove sedmice je manja za 27 % nego prosle sedmice prvih 5 dana.

Najdrastičniji pad je u FBIH. :bih:
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#35591 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by CikCikCikPogodi »

manuchao91 wrote: 20/11/2020 13:46 U Brčkom se zatvaraju ugostiteljski objekti i uvodi policijski sat
Zbog teške epidemiološke situacije, u Brčko distriktu donesene su nove naredbe, koje se, između ostalog odnose na zatvaranje ugostiteljskih objekata, škola i teretana. Uvodi se i policijski sat, a sve naredbe stupaju na snagu u nedjelju od 22 sata.
Sljedece sedmice u cijeloj BiH garant.
User avatar
manuchao91
Posts: 1375
Joined: 14/01/2019 20:28
Location: Tenerife ,Spain

#35592 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by manuchao91 »

CikCikCikPogodi wrote: 20/11/2020 13:52
manuchao91 wrote: 20/11/2020 13:46 U Brčkom se zatvaraju ugostiteljski objekti i uvodi policijski sat
Zbog teške epidemiološke situacije, u Brčko distriktu donesene su nove naredbe, koje se, između ostalog odnose na zatvaranje ugostiteljskih objekata, škola i teretana. Uvodi se i policijski sat, a sve naredbe stupaju na snagu u nedjelju od 22 sata.
Sljedece sedmice u cijeloj BiH garant.
ne znam bas..vec bi uveli da su htjeli poslije izbora odmah uvest..
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#35593 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

TESLA_EDISON wrote: 19/11/2020 19:41
Evelinda wrote: 19/11/2020 19:35 Ja ne vidim da cifre u Sarajevu padaju a vi pricate da je stanje malo bolje? Bolje po cemu kad su Podhrastovi puni i jos pola Covid odjeljenja u Vojnoj.
Ma jok. Cifre rastu. Ne testira se dovoljno a ovi negativni su lažno negativni.

Sve zatvoriti na 6 mjeseci. Bolje zdravlje nego ekonomija.

Naravno, KCUS i DZ-ove prve zatvoriti za pacijente. Ne smijemo dozvoliti da virus uđe u bolnice. Volontere zaposliti da uzimaju briseve i šalju ljude u izolaciju.

Jedino tako možda uspijemo izbjeći italijanski, tj. špansko-brazilski scenarij.

I kad dođe vakcina, ne smijemo popuštati mjere jer može virus mutirati i biti otporan na vakcinu. Socijalna distanca, maske i policijski minimalno bar do 2025. godine./s

Imate li vi išta novo za reći? Punih 9 mjeseci ista priča.

Šta kada virus nestane, o ćemu će se onda pričati? O saharskom pijesku?
:thumbup: Bakir je za sve kriv!
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#35594 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

spinel_ wrote: 19/11/2020 19:45 Tesla, ako nisi ironican..
Svijet je bio zakljucan mjesec dana pa sta smo dobili danas? Stanje apsolutno isto samo ekonomija srozana. Znaci da se nikad nije moralo nista zatvarati jer time virus ne ubijas...
Pa poenta je u tome što se ne radi o karantinskom virusu. Ali vlastodržci u većini svjetskih zemalja to neće priznati jer bi u suprotnom mogao pasti cijeli sistem.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#35595 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by aldinjo »

skafiskafsnjak wrote: 19/11/2020 20:05
TESLA_EDISON wrote: 19/11/2020 19:41
Evelinda wrote: 19/11/2020 19:35 Ja ne vidim da cifre u Sarajevu padaju a vi pricate da je stanje malo bolje? Bolje po cemu kad su Podhrastovi puni i jos pola Covid odjeljenja u Vojnoj.
Ma jok. Cifre rastu. Ne testira se dovoljno a ovi negativni su lažno negativni.

Sve zatvoriti na 6 mjeseci. Bolje zdravlje nego ekonomija.

Naravno, KCUS i DZ-ove prve zatvoriti za pacijente. Ne smijemo dozvoliti da virus uđe u bolnice. Volontere zaposliti da uzimaju briseve i šalju ljude u izolaciju.

Jedino tako možda uspijemo izbjeći italijanski, tj. špansko-brazilski scenarij.

I kad dođe vakcina, ne smijemo popuštati mjere jer može virus mutirati i biti otporan na vakcinu. Socijalna distanca, maske i policijski minimalno bar do 2025. godine./s

Imate li vi išta novo za reći? Punih 9 mjeseci ista priča.

Šta kada virus nestane, o ćemu će se onda pričati? O saharskom pijesku?
Ma jok ba. Treba se ponasati kao da je sve ok.
Samo party
Ma jok ba ok. U podrume se treba zatvoriti. Jest da je hladno ali postoje električne grijalice kao rješenje.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#35596 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Nivelacija »

Kada brojke padaju 15 dana i to drastično krizni stab suti i ne ukida mjere, kada dva dana se poveca broj panika haos kolaps zasjedanje, psihijatrija.
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#35597 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by BadBoy »

Devet mjeseci se na ovom forumu ide samo iz krajnosti u krajnost. Ili će biti zatvaranje u podrume i ne izlazak GODINU DANA IZ KUĆE ili pusti sve, zabij glavu u pijesak virus ne postoji.

Postoji srednji, umjereni put ljudi dragi prestanite sa hiperbolama.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#35598 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by hladan.preminger »

manuchao91 wrote: 20/11/2020 13:46 U Brčkom se zatvaraju ugostiteljski objekti i uvodi policijski sat
Zbog teške epidemiološke situacije, u Brčko distriktu donesene su nove naredbe, koje se, između ostalog odnose na zatvaranje ugostiteljskih objekata, škola i teretana. Uvodi se i policijski sat, a sve naredbe stupaju na snagu u nedjelju od 22 sata.
al ne kontam što uvijek izdvajaju teretane, kao da kod nas imaš teretane sa kapacitetom od par stotina korisnika istovremeno
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#35599 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

Nivelacija wrote: 20/11/2020 14:26 Kada brojke padaju 15 dana i to drastično krizni stab suti i ne ukida mjere, kada dva dana se poveca broj panika haos kolaps zasjedanje, psihijatrija.
Razmišljaju kako da uvedu lockdown ali im brojke ne idu u prilog.

Eno Brčko od ponedjeljka hermetički zatvoreno.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/u-brcko ... /201120063

Uh ako pokušaju ovdje ovako, biće veselo. Narod je nabrijan drama.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#35600 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Tesla Edison »

BadBoy wrote: 20/11/2020 14:33 Devet mjeseci se na ovom forumu ide samo iz krajnosti u krajnost. Ili će biti zatvaranje u podrume i ne izlazak GODINU DANA IZ KUĆE ili pusti sve, zabij glavu u pijesak virus ne postoji.

Postoji srednji, umjereni put ljudi dragi prestanite sa hiperbolama.
Da ali za normalne ljude. Za lopovsku vlast i mutav narod samo su krajnosti u opticaju, tj. u našoj državi.

U BiH se od početka raspravlja o dvije varijante. Švedski model (glava u pijesak) ili o hermetičkom zatvaranju (mediji, vlada, krizni štabovi, epidemiolozi,...).

Mutavi su za švedski a lopine za hermetičko zatvaranje pa ko pobijedi.

Sadašnje mjere su sredina ali ona je nastala sasvim slučajno zbog nerješenog sukoba gore nabrojane grupacije osoba.
Locked