Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Moderator: O'zone

Locked
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#32426 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by dječak sa šibicama »

Cuj testiranje nema svrhe :D u doba kad im preko 30%, u RS i preko 50% testiranih pozitivno.

Ne, trebali bi prestati testirati i cekati Bozije davanje.

Samo im dajite ideje, oni jedva cekaju da se javasluk i nerad pokriju. Ovo traje od marta, mi nista naucili nismo kao ljudi, a nas sistem nista uradio nije osim sto su opljackali pare.

Testiras da bi znao ko je bolestan, zarazen, testiraju samo ljude sa simptomima, da bi znali ko je zarazen. Osnovna mjetoda u pandemiji. To sto oni ne znaju sta ce sa statistikom tog testiranja, sto ni testiranje ne rade kako spada, to je drugi padez problema.

A SF price rekla kazala je uvijek zabavno slusati, pricaju zene u brijacnici, kaze zena da zna zenu cija sestra isla kod Torabija, isla na piramidu, nastavi niz, pa misteriozno ozdravila... svi volimo slusati vijesti o krilatoj djeci i drekavcu iz tunela.
laik1981
Posts: 12923
Joined: 05/12/2012 13:04

#32427 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

dječak sa šibicama wrote: 25/10/2020 12:21 Cuj testiranje nema svrhe :D u doba kad im preko 30%, u RS i preko 50% testiranih pozitivno.

Ne, trebali bi prestati testirati i cekati Bozije davanje.

Samo im dajite ideje, oni jedva cekaju da se javasluk i nerad pokriju. Ovo traje od marta, mi nista naucili nismo kao ljudi, a nas sistem nista uradio nije osim sto su opljackali pare.

Testiras da bi znao ko je bolestan, zarazen, testiraju samo ljude sa simptomima, da bi znali ko je zarazen. Osnovna mjetoda u pandemiji. To sto oni ne znaju sta ce sa statistikom tog testiranja, sto ni testiranje ne rade kako spada, to je drugi padez problema.

A SF price rekla kazala je uvijek zabavno slusati, pricaju zene u brijacnici, kaze zena da zna zenu cija sestra isla kod Torabija, isla na piramidu, nastavi niz, pa misteriozno ozdravila... svi volimo slusati vijesti o krilatoj djeci i drekavcu iz tunela.
Trebali bi poceti na vrijeme lijeciti oboljele, a ne zavlaciti ih po deset dana dok dobiju rezultate.. Ne treba ti test da bi znao da je neko bolestan.. Ako dodje sa simptomima daj mu terapiju i odredi mu lijecenje u zavisnosti od simptoma.. Test tom bolesnom nista ne znaci, a test i nije jedini nacin dijagnostike.. Sta bi ti zelio u situaciji da dobijes simptome? Da ti odmah odrede terapiju i pocnu lijecenje ili da te naruce za par dana na testiranje, pa da cekas jos par dana rezultate i onda da pocnes sa lijecenjem u ovisnosti kakav rezultat testa bude.. Testiranje je u nasem slucaju ogromna sputavajuca okolnost jer nemamo kapacitete za dovoljan broj testiranja..
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#32428 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by channel10 »

mk ultra wrote: 25/10/2020 12:08 znam covjeka koji je u utorak prosli dobio temp, izganjao jedva test u četvrtak (a u utorak je išao ujutro u lokalnu ambulantu jer mu je tako rečeno, da bi ga vratili jer nije njegov doktor u smjeni :mrgreen: ), danas i dalje nema rezultat testa, temp prošla, bol u glavi kostima, malo kašalj i tako... sve u svemu dobar je :-)
I ja znam covjeka koji je zamalo dosao pozitivan na posao gdje bi ko zna koliko ljudi zarazio. Imao temperaturu dva dana, pa je oborio. U ta 2-3 dana mu i zena dobila temperaturu i imala je jedan dan. Imaju i jedno dijete koje je kasnije isto dobilo temperaturu i imalo je jedan ili dva dana. Svi kasljali.
Zena u sedmom mjesecu trudnoce. Otvoreno mu bolovanje 7 dana. Osmi dan kad je trebao doci na posao, noc prije opet dobije temperaturu. Sreca ostane kod kuce i ne dodje na posao. Oborio ju je opet prije vremena kad je trebao na posao, ali ne dodje na posao. Sljedeci dan opet dobiju temperaturu i nazove ambulantu da im to kaze. Odbijaju testiranje dok im nije zaprijetio tuzbom jer mu je zena u sedmom mjesecu trudnoce. Nakon toga u ambulanti popuste i kazu im da takvi kakvi su, dodju pred polikliniku medju onaj narod sto cekaju ulazak u istu, da im izmjere temperaturu, slikaju pluca i uzmu bris. Znaci ljudi takvi dolaze medju vrlo vjerovatno zdrave ljude koji su tu u redu zbog necega drugog. Testiraju ih i oboje pozitivni.

Nakon toga je muskarac imao 6 dana temperaturu koja je isla do 39,5, a ona je nesto bolje prosla. Kad je sve proslo, samo nju retestirali jer retestiraju samo zdravstvene radnike i prosvjetne radnike. A on moze da izadje iz izolacije, pa sta bude. :run:

Ovakvo ponasanje naseg zdravstva je sve nas dovelo do ovakve situacije koju sad imamo u drzavi. Nedovoljan broj testiranja i javasluk...
Last edited by channel10 on 25/10/2020 12:34, edited 1 time in total.
User avatar
Ironmen
Posts: 5972
Joined: 29/07/2015 17:36

#32429 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ironmen »

NEPOŠTIVANJE MJERA
U sarajevskoj kafani Bosna se dernečilo kao da nema korone, policija ispraznila i zatvorila objekat

:thumbup: :thumbup:
User avatar
Ironmen
Posts: 5972
Joined: 29/07/2015 17:36

#32430 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ironmen »

channel10 wrote: 25/10/2020 11:19 Jos malo, pa ce biti 1/1....
Jucer cujem jednu nevjerovatnu stvar. Momak imao simptome i pozovu ga na testiranje. Ode i bude velika guzva i izadje iz reda i ne testira se. Nakon 2-3 dana ga zovu kuci i javljaju mu da je pozitivan :lol: ..Lokacija Vitez...

Eto i sta da covjek kaze na sve ovo.....
Nema sta da te cudi kod mene Direktor najavio testiranje u Trebinju trebalo mu za ulazak u Grcku, u medjuvremenu smrtni slucaj kod zene i nije ni otisao na more a niti posjetio lab centar u Trebinju logicno.. Taj dan mu dodje na viber poruka da su on i malo dijete pozitivni a suprugra negativna :bih: :bih:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#32431 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by channel10 »

Ironmen wrote: 25/10/2020 12:33
channel10 wrote: 25/10/2020 11:19 Jos malo, pa ce biti 1/1....
Jucer cujem jednu nevjerovatnu stvar. Momak imao simptome i pozovu ga na testiranje. Ode i bude velika guzva i izadje iz reda i ne testira se. Nakon 2-3 dana ga zovu kuci i javljaju mu da je pozitivan :lol: ..Lokacija Vitez...

Eto i sta da covjek kaze na sve ovo.....
Nema sta da te cudi kod mene Direktor najavio testiranje u Trebinju trebalo mu za ulazak u Grcku, u medjuvremenu smrtni slucaj kod zene i nije ni otisao na more a niti posjetio lab centar u Trebinju logicno.. Taj dan mu dodje na viber poruka da su on i malo dijete pozitivni a suprugra negativna :bih: :bih:
Eto i kazu lovacka :run:

Da se kakve pare ne dijele po drzavama na osnovu broja zarazenih? Ako je tako, vrlo lako bi mi svi u skorije vrijeme mogli biti zarazeni...
User avatar
Ironmen
Posts: 5972
Joined: 29/07/2015 17:36

#32432 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ironmen »

Evelinda wrote: 25/10/2020 11:25
channel10 wrote: 25/10/2020 11:19 Jos malo, pa ce biti 1/1....
Jucer cujem jednu nevjerovatnu stvar. Momak imao simptome i pozovu ga na testiranje. Ode i bude velika guzva i izadje iz reda i ne testira se. Nakon 2-3 dana ga zovu kuci i javljaju mu da je pozitivan :lol: ..Lokacija Vitez...

Eto i sta da covjek kaze na sve ovo.....
Rekla kazala
Zar stvano vjerujete da ono obradjuju sve testove a onoliko kukali u martu i aprilu sa 100 testova na dan kako nemaju testova i opreme, hrpa donacija stizala a vidi danas nit se spominju donacije niti nabavke a testira se po 4000 na dan ???

Ljudi otvorite oci zivite u BiH gdje cvjeta mito, korupcija i organizirani legalni kriminal.
User avatar
geralt
Posts: 5146
Joined: 14/09/2017 12:45

#32433 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by geralt »

laik1981 wrote: 25/10/2020 12:30 Ne treba ti test da bi znao da je neko bolestan.. Ako dodje sa simptomima daj mu terapiju i odredi mu lijecenje u zavisnosti od simptoma.. Test tom bolesnom nista ne znaci, a test i nije jedini nacin dijagnostike.. Sta bi ti zelio u situaciji da dobijes simptome? Da ti odmah odrede terapiju i pocnu lijecenje ili da te naruce za par dana na testiranje, pa da cekas jos par dana rezultate i onda da pocnes sa lijecenjem u ovisnosti kakav rezultat testa bude.. Testiranje je u nasem slucaju ogromna sputavajuca okolnost jer nemamo kapacitete za dovoljan broj testiranja..
Testiranje ti treba da bi usporio dalje sirenje. Da taj zarazeni zna moze li ici na posao kad mu prodju simptomi ili ne moze, da njegove kolege znaju trebaju li se izolirati ili ne, da mu zena zna hoce li otici u posjetu bolesnim roditeljima ili ce odloziti za 2 sedmice.

Sve to sto sam ti nabrojao smanjuje smrtnost i zaraze. Ili treba opet da nabrajam zemlje koje su testiranjem i pracenjem kontakata pobijedile virus?
User avatar
Ironmen
Posts: 5972
Joined: 29/07/2015 17:36

#32434 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Ironmen »

I da nema svrhe testirati ako se rezultati cekaju 7-8-10 dana kada se prijave simptomi na red dodjes za 2-3 dana pa rezultat cekas 7 dana tih 10 dana siris zarazu svima jer ti niko neizdaje izolaciju niti istu provjera kada dobijes rezultat da si pozitivan mozda si vec i prebolio koronu i nisi vise siritelj zaraze a napravio si nevidljivu havariju ovih 7-10 dana u nazad a jada nisi ni znao...

Javasluk, krinimal organizirani legalni kako ga volim nazvati cvjeta u svim porama drustva, svi vi sto tipkate a na budzetskim ste jaslama pitam vas kako ste dosli na to radno mjesto ??? Legalno preko biroa pa na konkursi imali navjise bodova ?? :lol: :lol: sigurno tako..

I onad se cudite raznorasnim SF pricama iz brijacnice, naravno da te sve price nisu istinite ali isitna je negdje u sredi samo logicki razmisljajte ako cekam rezultate 7 dana i niko me ne provjerava jesam li u izolaciji a ja dernecim po restoranima i klubovima imali smisla dalje ovako testirati..
laik1981
Posts: 12923
Joined: 05/12/2012 13:04

#32435 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

geralt wrote: 25/10/2020 12:39
laik1981 wrote: 25/10/2020 12:30 Ne treba ti test da bi znao da je neko bolestan.. Ako dodje sa simptomima daj mu terapiju i odredi mu lijecenje u zavisnosti od simptoma.. Test tom bolesnom nista ne znaci, a test i nije jedini nacin dijagnostike.. Sta bi ti zelio u situaciji da dobijes simptome? Da ti odmah odrede terapiju i pocnu lijecenje ili da te naruce za par dana na testiranje, pa da cekas jos par dana rezultate i onda da pocnes sa lijecenjem u ovisnosti kakav rezultat testa bude.. Testiranje je u nasem slucaju ogromna sputavajuca okolnost jer nemamo kapacitete za dovoljan broj testiranja..
Testiranje ti treba da bi usporio dalje sirenje. Da taj zarazeni zna moze li ici na posao kad mu prodju simptomi ili ne moze, da njegove kolege znaju trebaju li se izolirati ili ne, da mu zena zna hoce li otici u posjetu bolesnim roditeljima ili ce odloziti za 2 sedmice.

Sve to sto sam ti nabrojao smanjuje smrtnost i zaraze. Ili treba opet da nabrajam zemlje koje su testiranjem i pracenjem kontakata pobijedile virus?
Vau kakvo otkrice.. Zaista si me naucio nesto novo.. Ja govorim o testiranjima u nasoj drzavi, ili preciznije, u KS.. Ne govorim o testiranjima u Njemackoj gdje imaju smisla jer imaju kapacitet da ih rade kako treba.. Kod nas nema kapaciteta za dovoljno testiranje. Rjesenje o samoizolaciji dobijes kada ozdravis. Cekas rezultate testa po 7-10 dana i iako imas sve simptome nisi obavezan biti u samoizolaciji bez potvrde zaraze testom.. U nasem slucaju je sve to samo gubljenje vremena i nikakvu drugu svrhu nema, cak naprotiv, samo dodatno komplikuje vec i onako komplikovanu situaciju..
User avatar
escobar__
Posts: 8854
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#32436 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by escobar__ »

geralt wrote: 25/10/2020 12:39
laik1981 wrote: 25/10/2020 12:30 Ne treba ti test da bi znao da je neko bolestan.. Ako dodje sa simptomima daj mu terapiju i odredi mu lijecenje u zavisnosti od simptoma.. Test tom bolesnom nista ne znaci, a test i nije jedini nacin dijagnostike.. Sta bi ti zelio u situaciji da dobijes simptome? Da ti odmah odrede terapiju i pocnu lijecenje ili da te naruce za par dana na testiranje, pa da cekas jos par dana rezultate i onda da pocnes sa lijecenjem u ovisnosti kakav rezultat testa bude.. Testiranje je u nasem slucaju ogromna sputavajuca okolnost jer nemamo kapacitete za dovoljan broj testiranja..
Testiranje ti treba da bi usporio dalje sirenje. Da taj zarazeni zna moze li ici na posao kad mu prodju simptomi ili ne moze, da njegove kolege znaju trebaju li se izolirati ili ne, da mu zena zna hoce li otici u posjetu bolesnim roditeljima ili ce odloziti za 2 sedmice.

Sve to sto sam ti nabrojao smanjuje smrtnost i zaraze. Ili treba opet da nabrajam zemlje koje su testiranjem i pracenjem kontakata pobijedile virus?
Beskorisno uzevši u obzir da niko ne provjerava jesu li u samoizolaciji ili ne, te da se zaraženi slobodno šetaju kao da se ništa ne dešava.

O slučajevima gdje čekaš rezultat po deset dana da ne pričam... Ili zaista vjeruješ u to da se ljudi samoizoluju dok čekaju rezultate testa?
User avatar
geralt
Posts: 5146
Joined: 14/09/2017 12:45

#32437 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by geralt »

escobar__ wrote: 25/10/2020 12:47
geralt wrote: 25/10/2020 12:39
laik1981 wrote: 25/10/2020 12:30 Ne treba ti test da bi znao da je neko bolestan.. Ako dodje sa simptomima daj mu terapiju i odredi mu lijecenje u zavisnosti od simptoma.. Test tom bolesnom nista ne znaci, a test i nije jedini nacin dijagnostike.. Sta bi ti zelio u situaciji da dobijes simptome? Da ti odmah odrede terapiju i pocnu lijecenje ili da te naruce za par dana na testiranje, pa da cekas jos par dana rezultate i onda da pocnes sa lijecenjem u ovisnosti kakav rezultat testa bude.. Testiranje je u nasem slucaju ogromna sputavajuca okolnost jer nemamo kapacitete za dovoljan broj testiranja..
Testiranje ti treba da bi usporio dalje sirenje. Da taj zarazeni zna moze li ici na posao kad mu prodju simptomi ili ne moze, da njegove kolege znaju trebaju li se izolirati ili ne, da mu zena zna hoce li otici u posjetu bolesnim roditeljima ili ce odloziti za 2 sedmice.

Sve to sto sam ti nabrojao smanjuje smrtnost i zaraze. Ili treba opet da nabrajam zemlje koje su testiranjem i pracenjem kontakata pobijedile virus?
Beskorisno uzevši u obzir da niko ne provjerava jesu li u samoizolaciji ili ne, te da se zaraženi slobodno šetaju kao da se ništa ne dešava.

O slučajevima gdje čekaš rezultat po deset dana da ne pričam... Ili zaista vjeruješ u to da se ljudi samoizoluju dok čekaju rezultate testa?
Ja sam se samoizolovao, cak sam po kuci nosio masku radi zene i djece. Isto su uradili i svi ljudi koje znam da su se testirali, i sa pozitivnim i sa negativnim testovima.

Nismo bas svi djubrad koju policija mora da ganja da bi se odgovorno ponasali.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#32438 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by channel10 »

Ironmen wrote: 25/10/2020 12:42 I da nema svrhe testirati ako se rezultati cekaju 7-8-10 dana kada se prijave simptomi na red dodjes za 2-3 dana pa rezultat cekas 7 dana tih 10 dana siris zarazu svima jer ti niko neizdaje izolaciju niti istu provjera kada dobijes rezultat da si pozitivan mozda si vec i prebolio koronu i nisi vise siritelj zaraze a napravio si nevidljivu havariju ovih 7-10 dana u nazad a jada nisi ni znao...

Javasluk, krinimal organizirani legalni kako ga volim nazvati cvjeta u svim porama drustva, svi vi sto tipkate a na budzetskim ste jaslama pitam vas kako ste dosli na to radno mjesto ??? Legalno preko biroa pa na konkursi imali navjise bodova ?? :lol: :lol: sigurno tako..

I onad se cudite raznorasnim SF pricama iz brijacnice, naravno da te sve price nisu istinite ali isitna je negdje u sredi samo logicki razmisljajte ako cekam rezultate 7 dana i niko me ne provjerava jesam li u izolaciji a ja dernecim po restoranima i klubovima imali smisla dalje ovako testirati..
Od druga otac zavrsio u bolnici zbog covida. Njega zovu deveti dan od dana kad je otac dobio rezultat da je pozitivan. Zovu ga da mu kazu da mora u izolaciju, a on radio svo vrijeme :lol: . Rekao im, pa sto me sad zovete, deveti dan? Ja radim svo vrijeme, nemam simptoma i necu u izolaciju. Oni odgovaraju, pa mi tek sad dobili podatke za tebe i odmah te obavijestili :izet:

Eto sinhronizacije njihovog rada :run:
laik1981
Posts: 12923
Joined: 05/12/2012 13:04

#32439 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by laik1981 »

geralt wrote: 25/10/2020 12:55
escobar__ wrote: 25/10/2020 12:47
geralt wrote: 25/10/2020 12:39
Testiranje ti treba da bi usporio dalje sirenje. Da taj zarazeni zna moze li ici na posao kad mu prodju simptomi ili ne moze, da njegove kolege znaju trebaju li se izolirati ili ne, da mu zena zna hoce li otici u posjetu bolesnim roditeljima ili ce odloziti za 2 sedmice.

Sve to sto sam ti nabrojao smanjuje smrtnost i zaraze. Ili treba opet da nabrajam zemlje koje su testiranjem i pracenjem kontakata pobijedile virus?
Beskorisno uzevši u obzir da niko ne provjerava jesu li u samoizolaciji ili ne, te da se zaraženi slobodno šetaju kao da se ništa ne dešava.

O slučajevima gdje čekaš rezultat po deset dana da ne pričam... Ili zaista vjeruješ u to da se ljudi samoizoluju dok čekaju rezultate testa?
Ja sam se samoizolovao, cak sam po kuci nosio masku radi zene i djece. Isto su uradili i svi ljudi koje znam da su se testirali, i sa pozitivnim i sa negativnim testovima.

Nismo bas svi djubrad koju policija mora da ganja da bi se odgovorno ponasali.
Da, izolovao si se sam bez obzira na test i raezultat istog. Simptomi ili eventualni kontakt su ti faktori zbog kojih si se odlucio na takav potez. Ostavljeno na induvidualnu odgovornost.. 80% zarazenih se i ne testira, a s obzirom da ih je dosta asimptomatskih nemaju potrebu za izolacijom.. Simptomatskim je potrebno uvesti terapiju sto prije jer je za mnoge jako bitno da pocnu sa terapijom na vrijeme, a dosta puta ne pocnu zbog silnih procedura i sporosti sistema.. Treba poceti lijeciti ljude prije nego sto postanu slucajevi za bolnice.. Mozda, kazem mozda, bi se na taj nacin smanjio pritisak na sekinih 100 kreveta..
User avatar
zubi
Posts: 5135
Joined: 16/07/2009 00:27

#32440 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zubi »

channel10 wrote: 25/10/2020 12:36 Da se kakve pare ne dijele po drzavama na osnovu broja zarazenih? Ako je tako, vrlo lako bi mi svi u skorije vrijeme mogli biti zarazeni...
Jasta nego dijele, pa kako to jos ne znas?? Gejc dijeli i sakom i kapom...
User avatar
zubi
Posts: 5135
Joined: 16/07/2009 00:27

#32441 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zubi »

channel10 wrote: 25/10/2020 12:59 Od druga otac zavrsio u bolnici zbog covida. Njega zovu deveti dan od dana kad je otac dobio rezultat da je pozitivan. Zovu ga da mu kazu da mora u izolaciju, a on radio svo vrijeme :lol: . Rekao im, pa sto me sad zovete, deveti dan? Ja radim svo vrijeme, nemam simptoma i necu u izolaciju. Oni odgovaraju, pa mi tek sad dobili podatke za tebe i odmah te obavijestili :izet:
Super :thumbup:

Samo tako treba...
User avatar
stetoskop
Posts: 1356
Joined: 21/06/2010 18:12
Location: Pokraj Sarajeva
Grijem se na: Fujitsu 12llce
Vozim: Wartburg 353 karavan

#32442 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by stetoskop »

oldtajmer wrote: 25/10/2020 12:13 https://www.klix.ba/vijesti/bih/u-saraj ... /201025027

a ti se muzafere kupaj
Baš me zanima podatak, koliko je ljudi tek tako zaraženo na ulici? 150 ljudi u jednom zatvorenom prostoru ne poštuju nikakve epidemiološke mjere, a mogućnost širenja zaraze je ogromna i nisu kažnjeni, dok s druge strane, policija zaustavi i kazni sa 1.500 KM nekog usamljenog na ulici koji ne nosi ili nepropisno nosi masku. Zbog ovakvih stvari mi idemo u kolaps!
User avatar
okanomalo
Posts: 911
Joined: 09/01/2015 16:10

#32443 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by okanomalo »

channel10 wrote: 25/10/2020 12:59
Ironmen wrote: 25/10/2020 12:42 I da nema svrhe testirati ako se rezultati cekaju 7-8-10 dana kada se prijave simptomi na red dodjes za 2-3 dana pa rezultat cekas 7 dana tih 10 dana siris zarazu svima jer ti niko neizdaje izolaciju niti istu provjera kada dobijes rezultat da si pozitivan mozda si vec i prebolio koronu i nisi vise siritelj zaraze a napravio si nevidljivu havariju ovih 7-10 dana u nazad a jada nisi ni znao...

Javasluk, krinimal organizirani legalni kako ga volim nazvati cvjeta u svim porama drustva, svi vi sto tipkate a na budzetskim ste jaslama pitam vas kako ste dosli na to radno mjesto ??? Legalno preko biroa pa na konkursi imali navjise bodova ?? :lol: :lol: sigurno tako..

I onad se cudite raznorasnim SF pricama iz brijacnice, naravno da te sve price nisu istinite ali isitna je negdje u sredi samo logicki razmisljajte ako cekam rezultate 7 dana i niko me ne provjerava jesam li u izolaciji a ja dernecim po restoranima i klubovima imali smisla dalje ovako testirati..
Od druga otac zavrsio u bolnici zbog covida. Njega zovu deveti dan od dana kad je otac dobio rezultat da je pozitivan. Zovu ga da mu kazu da mora u izolaciju, a on radio svo vrijeme :lol: . Rekao im, pa sto me sad zovete, deveti dan? Ja radim svo vrijeme, nemam simptoma i necu u izolaciju. Oni odgovaraju, pa mi tek sad dobili podatke za tebe i odmah te obavijestili :izet:

Eto sinhronizacije njihovog rada :run:
moja kcerka bila u samoizolaciji 15 dana(svekrva joj imala cocid a zive u istom stanu) kad je dosla po doznake nigdje je nema u citabima a jos testirana. :lol: trebalo je izganjat bolovanje i na sto muka udariti.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40317
Joined: 29/06/2011 23:39

#32444 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by dječak sa šibicama »

Ako osjecas simptome, testirao si se i cekas rezultate, pa jesi li debil da hodas okolo i siris zarazu??

Sta sve mozes citati.
Sto je najgore, takva kretenska razmisljanja i imaju, neki skrivaju simptome, idu na posao i sute u nadi da ce sve proci. Mnogima i prodje, usput zaraze pola kolektiva ali boli ga kurac on nije morao na testiranje.
Oni koji razviju jace simptome, upalu pluca i slicno, tek onda idu na testiranje.

Jedna sveopca sebicna bolikurcina vlada.
User avatar
okanomalo
Posts: 911
Joined: 09/01/2015 16:10

#32445 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by okanomalo »

dječak sa šibicama wrote: 25/10/2020 13:16 Ako osjecas simptome, testirao si se i cekas rezultate, pa jesi li debil da hodas okolo i siris zarazu??

Sta sve mozes citati.
Sto je najgore, takva kretenska razmisljanja i imaju, neki skrivaju simptome, idu na posao i sute u nadi da ce sve proci. Mnogima i prodje, usput zaraze pola kolektiva ali boli ga kurac on nije morao na testiranje.
Oni koji razviju jace simptome, upalu pluca i slicno, tek onda idu na testiranje.

Jedna sveopca sebicna bolikurcina vlada.
prije dva dana komsije slavile peti rodjendan djetetu.pozvano nekih 10-toro djece.(vecina ide u isti vrtic) dosao roditelj,doveo dijete a taj dan testiran jer mu je otac pozitivan na covid a zive u istoj kuci.pa ti vidi koliki smo debili. ja bih rekla veci nego sto mislimo.
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#32446 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by Iker C »

Na ovoj karti zaraze u KS se tacno vidi da u prigradskim naseljima slabo ima zaraze. Zasto? Zato sto ti ljudi ne vjeruju u virus, hodaju okolo sa simptomima i sire zarazu. Najgori smo u Evropi upravo radi pametologa koji misle da znaju sve i u svemu vide teoriju zavjere. Virus postoji, sigurno da nijw opasan kao sto ga mediji predstavljaju ali nikad ne znas hoces li ti biti taj u 1 posto koji ce zavrsiti na respiratoru.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#32447 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by channel10 »

zubi wrote: 25/10/2020 13:08
channel10 wrote: 25/10/2020 12:59 Od druga otac zavrsio u bolnici zbog covida. Njega zovu deveti dan od dana kad je otac dobio rezultat da je pozitivan. Zovu ga da mu kazu da mora u izolaciju, a on radio svo vrijeme :lol: . Rekao im, pa sto me sad zovete, deveti dan? Ja radim svo vrijeme, nemam simptoma i necu u izolaciju. Oni odgovaraju, pa mi tek sad dobili podatke za tebe i odmah te obavijestili :izet:
Super :thumbup:

Samo tako treba...
A to on kriv sto hoda devet dana i sto nece u izolaciju, a oni nisu krivi sto mu odmah nisu rekli da ide u izolaciju?! Ne mozes birati sta ti odgovara, pa na osnovu toga baciti komentar. Jbg, nema smisla...
User avatar
zubi
Posts: 5135
Joined: 16/07/2009 00:27

#32448 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by zubi »

channel10 wrote: 25/10/2020 13:28
zubi wrote: 25/10/2020 13:08
channel10 wrote: 25/10/2020 12:59 Od druga otac zavrsio u bolnici zbog covida. Njega zovu deveti dan od dana kad je otac dobio rezultat da je pozitivan. Zovu ga da mu kazu da mora u izolaciju, a on radio svo vrijeme :lol: . Rekao im, pa sto me sad zovete, deveti dan? Ja radim svo vrijeme, nemam simptoma i necu u izolaciju. Oni odgovaraju, pa mi tek sad dobili podatke za tebe i odmah te obavijestili :izet:
Super :thumbup:

Samo tako treba...
A to on kriv sto hoda devet dana i sto nece u izolaciju, a oni nisu krivi sto mu odmah nisu rekli da ide u izolaciju?! Ne mozes birati sta ti odgovara, pa na osnovu toga baciti komentar. Jbg, nema smisla...
A zamisli, mogao je samo zbog sumnje da je pozitivan i cinjenice da se testirao i ceka rezultate, otici u izolaciju, to bilo odgovorno ponasanje, al jbg nismo svi isti, ima i stoke medju nama...
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#32449 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by channel10 »

okanomalo wrote: 25/10/2020 13:11
channel10 wrote: 25/10/2020 12:59
Ironmen wrote: 25/10/2020 12:42 I da nema svrhe testirati ako se rezultati cekaju 7-8-10 dana kada se prijave simptomi na red dodjes za 2-3 dana pa rezultat cekas 7 dana tih 10 dana siris zarazu svima jer ti niko neizdaje izolaciju niti istu provjera kada dobijes rezultat da si pozitivan mozda si vec i prebolio koronu i nisi vise siritelj zaraze a napravio si nevidljivu havariju ovih 7-10 dana u nazad a jada nisi ni znao...

Javasluk, krinimal organizirani legalni kako ga volim nazvati cvjeta u svim porama drustva, svi vi sto tipkate a na budzetskim ste jaslama pitam vas kako ste dosli na to radno mjesto ??? Legalno preko biroa pa na konkursi imali navjise bodova ?? :lol: :lol: sigurno tako..

I onad se cudite raznorasnim SF pricama iz brijacnice, naravno da te sve price nisu istinite ali isitna je negdje u sredi samo logicki razmisljajte ako cekam rezultate 7 dana i niko me ne provjerava jesam li u izolaciji a ja dernecim po restoranima i klubovima imali smisla dalje ovako testirati..
Od druga otac zavrsio u bolnici zbog covida. Njega zovu deveti dan od dana kad je otac dobio rezultat da je pozitivan. Zovu ga da mu kazu da mora u izolaciju, a on radio svo vrijeme :lol: . Rekao im, pa sto me sad zovete, deveti dan? Ja radim svo vrijeme, nemam simptoma i necu u izolaciju. Oni odgovaraju, pa mi tek sad dobili podatke za tebe i odmah te obavijestili :izet:

Eto sinhronizacije njihovog rada :run:
moja kcerka bila u samoizolaciji 15 dana(svekrva joj imala cocid a zive u istom stanu) kad je dosla po doznake nigdje je nema u citabima a jos testirana. :lol: trebalo je izganjat bolovanje i na sto muka udariti.
Ja ne znam kako takvi ljudi dobiju takav posao. Razumijem, stranka, shtela, ali da nema neko pismen da to ustroji kako Bog zapovijeda :run: . Jos 7 mjeseci proslo. Mada ne znam ni to sto me to cudi, kad recimo tamo negdje u Aprilu/Maju, nisu htjeli testirati svog pulmologa, a imao je sve simptome COVID-a :run:

Mi ne znamo ni 10 posto stvari, sta se sve desava i sta se sve radi....
User avatar
escobar__
Posts: 8854
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#32450 Re: Šta kada se Korona virus pojavi u BiH?? POGLEDATI PRVI POST!

Post by escobar__ »

geralt wrote: 25/10/2020 12:55
escobar__ wrote: 25/10/2020 12:47
geralt wrote: 25/10/2020 12:39
Testiranje ti treba da bi usporio dalje sirenje. Da taj zarazeni zna moze li ici na posao kad mu prodju simptomi ili ne moze, da njegove kolege znaju trebaju li se izolirati ili ne, da mu zena zna hoce li otici u posjetu bolesnim roditeljima ili ce odloziti za 2 sedmice.

Sve to sto sam ti nabrojao smanjuje smrtnost i zaraze. Ili treba opet da nabrajam zemlje koje su testiranjem i pracenjem kontakata pobijedile virus?
Beskorisno uzevši u obzir da niko ne provjerava jesu li u samoizolaciji ili ne, te da se zaraženi slobodno šetaju kao da se ništa ne dešava.

O slučajevima gdje čekaš rezultat po deset dana da ne pričam... Ili zaista vjeruješ u to da se ljudi samoizoluju dok čekaju rezultate testa?
Ja sam se samoizolovao, cak sam po kuci nosio masku radi zene i djece. Isto su uradili i svi ljudi koje znam da su se testirali, i sa pozitivnim i sa negativnim testovima.

Nismo bas svi djubrad koju policija mora da ganja da bi se odgovorno ponasali.
Super. Takvih kao ti je 10 na 100, dakle 90 njih su bolikurci koji šire zarazu i koje niko ne kontroliše niti kažnjava zbog toga. Zato rekoh beskorisno.
Locked