Šta kada Odbor za žalbe zloupotrijebi položaj

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#1 Re: Šta kada Odbor za žalbe zloupotrijebi položaj

Post by JoseMujica »

kolko poznajem upravni postupak ostaje ti samo sud ili eventualno da ih ofiraš po medijima. U svakom slučaju malo imaš fajde i od jedne od ovih opcija, osim da nekome šukneš dobro.

Ako zaista imaš pravni osnov (a to nek ti dobar pravnik pregleda i da savjet) onda tuži.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#2 Re: Šta kada Odbor za žalbe zloupotrijebi položaj

Post by JoseMujica »

hebga onda ti samo ostaje da ih izofiraš po medijima, barem ćeš ponekog nasekirati
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#3 Re: Šta kada Odbor za žalbe zloupotrijebi položaj

Post by JThomas »

ako je stvarno toliko očigledan propust, idi sam na upravni spor bez advokata. pročitaj malo zakon o upravnom sporu (bih ili fbih ovisno je li riječ o državnom ili drugom organu koji je donio odluku, ako je državni, ide po državnom zakonu i pred sudom bih, ako je entitetski ili kantonalni ide kantonalnom sudu) i opleti, ročišta se vrlo rijetko zakazuju i 99% se odlučuje po stanju u spisu. malo trebaš sjesti i pogledati, al' nije sveto pismo, ako si znao napisati žalbu, znati ćeš i ovo. sve jest sporo, al' prije će ti to biti nego krivična.
bubica123
Posts: 85
Joined: 15/10/2010 15:31

#4 Re: Šta kada Odbor za žalbe zloupotrijebi položaj

Post by bubica123 »

Nisam sigurna, ali mislim da možeš putem Uprave za inspekcijeske poslove.

Prije toga, naravno, sa nekim pravnikom provjeri imaš li osnova za prijavu inspekciji.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#5 Re: Šta kada Odbor za žalbe zloupotrijebi položaj

Post by JThomas »

micki125 wrote:
JThomas wrote:ako je stvarno toliko očigledan propust, idi sam na upravni spor bez advokata. pročitaj malo zakon o upravnom sporu (bih ili fbih ovisno je li riječ o državnom ili drugom organu koji je donio odluku, ako je državni, ide po državnom zakonu i pred sudom bih, ako je entitetski ili kantonalni ide kantonalnom sudu) i opleti, ročišta se vrlo rijetko zakazuju i 99% se odlučuje po stanju u spisu. malo trebaš sjesti i pogledati, al' nije sveto pismo, ako si znao napisati žalbu, znati ćeš i ovo. sve jest sporo, al' prije će ti to biti nego krivična.
Ma ne mogu se ganjati po sudovima, nije to toliko vrijedno. al bi želio da onaj ko je napravio ovakav previd odgovara. samo me interesuje ima li tu neka disciplinska odgovornost ili kakva druga. po meni to je nesavjesno obavljanje poslova.
pa onda napiši prijavu inspekciji za upravu, obrazloži, iskopiraj papire i odnesi tamo kod televizije. al' ti od toga ništa nemaš osim te neke duševne satisfakcije.
Post Reply