Šta kada izlasci dosade?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#26 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by Chmoljo »

burek_in_space wrote:Odmah da se ogradim, nemam m(b)rachno iskustvo :D , ali kako mozhete tako olako savjetovati vjenchanje?! :?
Njih dvoje, ili pokretacha teme samog (detalje ne znamo, osim ako se mlada ne oglasi) drma zheshca monotonija a moglo bi se reci chak i dosada, a mislim da nema nishta gore nego kada ti je neko ko ti je do juche bio centar svijeta postao dosadan i teret. :-? I kako mislite da ce stupanje u brachnu zajednicu rijeshiti taj problem, kada ja, a vjerujem i velika vecina vas brak zamishlja ipak malo drugachijim od svakodnevnog budjenja pored osobe koja vam je dosadna. I da ne ispadne da idealiziram tu vrstu zajednice, svjestan sam da i za taj odnos, kao i za mnoge druge treba puno odricanja, zhrtve, kompromisa, razgovora, dogovora...ali mozhda njima dvoma jednostavno nije sudjeno da budu zajedno, ako ih je monotonija uhvatila sada. :-?
a kako ti i tepsija deverate? :D
User avatar
ArtefakT
Posts: 263
Joined: 23/02/2004 00:00
Location: EU

#27 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by ArtefakT »

Pa jadan, eto imas para... Kupi bijelog da vidis kakve cete partije imat. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#28 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by burek_in_space »

Chmoljo wrote:
a kako ti i tepsija deverate? :D
Shto bi rek'o Kemo...deveram, deveram... :lol: :D
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#29 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by Dioda »

burek_in_space wrote:Odmah da se ogradim, nemam m(b)rachno iskustvo :D , ali kako mozhete tako olako savjetovati vjenchanje?! :?
Njih dvoje, ili pokretacha teme samog (detalje ne znamo, osim ako se mlada ne oglasi) drma zheshca monotonija a moglo bi se reci chak i dosada, a mislim da nema nishta gore nego kada ti je neko ko ti je do juche bio centar svijeta postao dosadan i teret. :-? I kako mislite da ce stupanje u brachnu zajednicu rijeshiti taj problem, kada ja, a vjerujem i velika vecina vas brak zamishlja ipak malo drugachijim od svakodnevnog budjenja pored osobe koja vam je dosadna. I da ne ispadne da idealiziram tu vrstu zajednice, svjestan sam da i za taj odnos, kao i za mnoge druge treba puno odricanja, zhrtve, kompromisa, razgovora, dogovora...ali mozhda njima dvoma jednostavno nije sudjeno da budu zajedno, ako ih je monotonija uhvatila sada. :-?
I ja sad to isto kontam :-)
Ako ti je dosadno sa njom, cisto sumnjam da ce se situacija promijeniti vjencanjem. Mozda bi bilo jos dosadnije da ste jedno drugom po cijeli dan pred ocima :D
pape wrote:Odredite sebi po jedan slobodan dan u sedmici. Neka dogovor bude, da jedno drugo o tom slobodnom danu nista ne smije pitati. :)
Mislim da ovo uopste nije los savjet :) Kao i ovo:
MUNAFIK wrote:Kada Izlasci dosade pokusajte nove stvari, obidjite ovu Bosnu ljepu zaista imate sta vidjeti, radite neke stvari koje fakat nikad niste... hobi, sport, slikanje, neki kurs, idite ne mjesta na koje nikad niste isli... cak ako ste nekada na pocetku neke stvari radili i onda prestali pocneite ponovo sa tim :) treba se truditi pa ja, nije veza nesto sporedno :)
Moj ti je savjet :D Ne zeni se dok se situacija ne promijeni, pokusaj sve da se izvucete iz te dosade i monotonije :D Ako vrijedi. A vrijedi li, to ti najbolje znas :D
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#30 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by sodom »

samo se zeni i nakrhaj makar 3-4 komada. :D
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#31 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by slavkoimamodilera »

statix wrote:Nemamo stana, a ja ne zelim da zivim kod nje u kuci. Samo ja radim.
6 godina si u vezi s nekim, a ne zivite zajedno?! :-? I cudis se sto vam je monotono? Cuj to?! I ti bi u brak s njom? :-) Popucat cete vi u braku k'o kokice, predvidjam vam 6 mjeseci do godine dok se ne popickarate do te mjere da zazalis sto si dana s njom proveo...

Mozda sam malo nadrkan ovih dana :mrgreen: pa sam pregrub, ali to ti je tu negdje... u 5 dkg...
User avatar
statix
Posts: 2961
Joined: 27/08/2009 09:04
Location: Sarajevo

#32 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by statix »

slavkoimamodilera wrote:
statix wrote:Nemamo stana, a ja ne zelim da zivim kod nje u kuci. Samo ja radim.
6 godina si u vezi s nekim, a ne zivite zajedno?! :-? I cudis se sto vam je monotono? Cuj to?! I ti bi u brak s njom? :-) Popucat cete vi u braku k'o kokice, predvidjam vam 6 mjeseci do godine dok se ne popickarate do te mjere da zazalis sto si dana s njom proveo...

Mozda sam malo nadrkan ovih dana :mrgreen: pa sam pregrub, ali to ti je tu negdje... u 5 dkg...
Sta znaci ti ides logikom: treba se sto prije uzeti da bi ti brak duze trajao? :lol: :lol: :thumbup: Sad bi vec imao 6 godina predivnog braka, umjeso 6 godina predivne veze. :D
User avatar
anjusha
Posts: 1784
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#33 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by anjusha »

Ne znam da li da se prvo fakat ismijem ili da ozbiljno liku odgovorim.
Ama moram: :lol: :lol: :lol: :lol:
I uz to cu da kazem da podrzavam to sto su ti Chmoljavi i Pita rekli. Pametni momci i to bas -bas :D
chino
Posts: 689
Joined: 21/11/2002 00:00

#34 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by chino »

Kupite Wii i igrajete zajedno :D
sure_alma
Posts: 237
Joined: 25/07/2005 23:42
Location: USA

#35 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by sure_alma »

pa sta sad i da prekinete opet ce ti isto biti sa drugom nakon 6 godina...previse ste se opustili...treba da poradite na svojoj vezi i da ubacite nekog spin-a...dok traje obnova nema odmora... :D

a sto se tice vjencanja, ja sam zagovornik da se prvo obezbjede osnovne stvari pa tek onda svadba i igranke...jer ako se nema osnovnih stvari tu tek nastaju razmirice i patnje...vi moze te zajedno sad poceti stvarati i kuciti se bez ikakvih vjencanja...jer u sustini udaja/zenidba je komad papira koji ti govori da eto kao sad bas ste svezani...

zato kucenje krenite sad i gradi te svoju buducnost bec cekanja na vjencanje...a kad bude vrijeme za vjencanje, zna ce te oboje... ;-)

P.S. ne daj da ti se veza raspadne zato sto ti je dosadno...za sve treba rada i muke, a posebno za veze... :thumbup:
User avatar
statix
Posts: 2961
Joined: 27/08/2009 09:04
Location: Sarajevo

#36 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by statix »

sure_alma wrote:pa sta sad i da prekinete opet ce ti isto biti sa drugom nakon 6 godina...previse ste se opustili...treba da poradite na svojoj vezi i da ubacite nekog spin-a...dok traje obnova nema odmora... :D

a sto se tice vjencanja, ja sam zagovornik da se prvo obezbjede osnovne stvari pa tek onda svadba i igranke...jer ako se nema osnovnih stvari tu tek nastaju razmirice i patnje...vi moze te zajedno sad poceti stvarati i kuciti se bez ikakvih vjencanja...jer u sustini udaja/zenidba je komad papira koji ti govori da eto kao sad bas ste svezani...

zato kucenje krenite sad i gradi te svoju buducnost bec cekanja na vjencanje...a kad bude vrijeme za vjencanje, zna ce te oboje... ;-)

P.S. ne daj da ti se veza raspadne zato sto ti je dosadno...za sve treba rada i muke, a posebno za veze... :thumbup:
Slazem se
User avatar
statix
Posts: 2961
Joined: 27/08/2009 09:04
Location: Sarajevo

#37 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by statix »

Sta znaci ti ides logikom: treba se sto prije uzeti da bi ti brak duze trajao? :lol: :lol: :thumbup: Sad bi vec imao 6 godina predivnog braka, umjeso 6 godina predivne veze. :D[/quote]
Nekako imam osjecaj, da si prava pichkica u dusi!
[/quote]

Znam ja te lafo hrabre, mangupe, koji su se uzeli na vrat na nos, bez imalo razmisljanja, valjda sex udario uglavu, pa sad ili vec kukaju ne valja mi zena ili su razvedeni, djete sa majkom itd.....
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#38 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by slavkoimamodilera »

statix wrote:Sta znaci ti ides logikom: treba se sto prije uzeti da bi ti brak duze trajao? :lol: :lol: :thumbup: Sad bi vec imao 6 godina predivnog braka, umjeso 6 godina predivne veze. :D
Ne, nego treba s nekim zivjeti odredjeno vrijeme ako mislis s tim nekim nesto ozbiljno, da bi znao kakav je zaista zivot s tim nekim, kako dise, kako razmislja u odredjenim situacijama, kako se ponasa. 6 godina biti s nekim u vezi, svako od svoje kuce, je besmisleno :wink: i zaista nije cudno da vam je dosadilo :roll:
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#39 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by slavkoimamodilera »

statix wrote:Sta znaci ti ides logikom: treba se sto prije uzeti da bi ti brak duze trajao? :lol: :lol: :thumbup: Sad bi vec imao 6 godina predivnog braka, umjeso 6 godina predivne veze. :D
Nekako imam osjecaj, da si prava pichkica u dusi!
[/quote]

Znam ja te lafo hrabre, mangupe, koji su se uzeli na vrat na nos, bez imalo razmisljanja, valjda sex udario uglavu, pa sad ili vec kukaju ne valja mi zena ili su razvedeni, djete sa majkom itd.....[/quote]

Da si pratio, vidio bi da je njegov komentar upucen tebi, ne meni :lol: i ne nije mi sex udario u glavu, niti sam se ozenio na vrat na nos, tj. evo u svojoj 30-toj jos nisam :wink: ali sigurno nisam proveo ni sa kim 6 godina (niti priblizno toliko) hodajuci po kafama i kafanama, pa poslije toga svak' u svoj krevet. To ja zovem "veza s rokom trajanja". U mnogima mi je bilo lijepo jako dugo vremena, ali treba biti posten prema samom sebi i reci da je to bilo jasno od pocetka. :wink:
User avatar
Halleluhwah
Posts: 973
Joined: 28/08/2009 17:01
Location: Among and above strange people, mit dir Lili Marleen

#40 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by Halleluhwah »

chuchumbamayumbe wrote:Prestanite sa "izlascima", počnite sa "ulascima".
8-)
chuchumbamayumbe wrote:Ima kod RTV doma zabavni park, pa se još malo zabavljajte dok nisu otišli...
8-) :D
Odlični, a neprimjećeni savjeti raspoloženog chuchumbamayumbea.
User avatar
statix
Posts: 2961
Joined: 27/08/2009 09:04
Location: Sarajevo

#41 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by statix »

slavkoimamodilera wrote:
statix wrote:Sta znaci ti ides logikom: treba se sto prije uzeti da bi ti brak duze trajao? :lol: :lol: :thumbup: Sad bi vec imao 6 godina predivnog braka, umjeso 6 godina predivne veze. :D
Nekako imam osjecaj, da si prava pichkica u dusi!
Znam ja te lafo hrabre, mangupe, koji su se uzeli na vrat na nos, bez imalo razmisljanja, valjda sex udario uglavu, pa sad ili vec kukaju ne valja mi zena ili su razvedeni, djete sa majkom itd.....
Da si pratio, vidio bi da je njegov komentar upucen tebi, ne meni :lol: i ne nije mi sex udario u glavu, niti sam se ozenio na vrat na nos, tj. evo u svojoj 30-toj jos nisam :wink: ali sigurno nisam proveo ni sa kim 6 godina (niti priblizno toliko) hodajuci po kafama i kafanama, pa poslije toga svak' u svoj krevet. To ja zovem "veza s rokom trajanja". U mnogima mi je bilo lijepo jako dugo vremena, ali treba biti posten prema samom sebi i reci da je to bilo jasno od pocetka. :wink:
[/quote][/quote]
Komentar nije bio upucen tebi, sorry, nesporazum.
easy way
Posts: 93
Joined: 09/06/2009 14:26

#42 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by easy way »

A koje je mlada struke, kakve su njene šanse za posao?
User avatar
statix
Posts: 2961
Joined: 27/08/2009 09:04
Location: Sarajevo

#43 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by statix »

easy way wrote:A koje je mlada struke, kakve su njene šanse za posao?
Vjeciti student :)
User avatar
amaretto
Posts: 315
Joined: 28/11/2008 13:23
Location: Sarajevo

#44 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by amaretto »

Predlažem da svako ko može prije braka živi zajedno.
Jedno je kad vama bude lijepo na moru , u prirodi , na derneku sa rajom itd. a poslije toga svako svojoj kući a drugo kad dođeš kući nervozan pa ona nervozna a neko treba da namjesti krevet neko večeru pa se posvađate oko sitnica. Tek tada vidite koje su vaše različitosti i koji vam je prag tolerancije u zajedništvu i u konačnici kolika je ljubav da sve to prevaziđe.
wileyX
Posts: 228
Joined: 05/06/2009 08:23
Location: ko zna...

#45 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by wileyX »

zelenashica wrote:
statix wrote:Naime, nakon 6 god zabavljanja, trebamo jos cekati do braka, zbog materijalnih razloga, ali izlasci su postali monotoni, a drustvo se svo pozenilo. Veza je sada u krizi.

Ikakav savjet ili iskustvo sa ovakvom situacijom?
imate li poslove :shock: bolan hebo brak đe sve uslove steknete odmah......... 8-)
E bas to hocu da napisem,cuj 6 godina u vezi pa mu monotono.Bogami dobro si mogo tolko izdrzat :lol:
Nego zeni se ti sto prije vakat je :lol: A para,ma bice ba para jebes pare ili volis kesh a zenidba kad bude.. nekad. :)
kijameta
Posts: 1291
Joined: 08/08/2007 10:13

#46 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by kijameta »

sure_alma wrote:pa sta sad i da prekinete opet ce ti isto biti sa drugom nakon 6 godina...previse ste se opustili...treba da poradite na svojoj vezi i da ubacite nekog spin-a...dok traje obnova nema odmora... :D

a sto se tice vjencanja, ja sam zagovornik da se prvo obezbjede osnovne stvari pa tek onda svadba i igranke...jer ako se nema osnovnih stvari tu tek nastaju razmirice i patnje...vi moze te zajedno sad poceti stvarati i kuciti se bez ikakvih vjencanja...jer u sustini udaja/zenidba je komad papira koji ti govori da eto kao sad bas ste svezani...

zato kucenje krenite sad i gradi te svoju buducnost bec cekanja na vjencanje...a kad bude vrijeme za vjencanje, zna ce te oboje... ;-)

P.S. ne daj da ti se veza raspadne zato sto ti je dosadno...za sve treba rada i muke, a posebno za veze... :thumbup:
Ne bih se slozio sa ovim. Kakvo crno kucenje :? :? Momak ima milju plate,hanumo nula,kontaj to je 12 milja godisnje,kvadrat stana bar milju i po ,znaci zenice se za jedno 15 godina kada skupe pare za stan/kucu a posto su vec 6 godina u vezi,znaci da su i vec sada malo stariji par,pa dodas tih 15 godina 'kucenja' pa kada ce djecu praviti u kasnim 40-tim godinama :? :shock: :?
Nego ti momak prioni na posao,pa kad hanumi pocne stomak rasti,kod maticara,pa poslije kad pocne po kuci kmecati,nece vam biti dosadno,njoj pogotovo a ti onda odmah drugo pristavi,pa hanuma nece vise nikad znati sta je dosada.
Mada moj savjet koji sam vam dao na pocetku mi se ipak cini najbolji-razlaz. 6 godina ste u vezi,ni braka ni djeteta,niste vi jedno za drugo,vi ste mrljavi tako zajedno u kombinaciji.Igrajte se razlaza i trazite sebi sevapa,gdje drugdje i to pod odmah. :D :D
User avatar
statix
Posts: 2961
Joined: 27/08/2009 09:04
Location: Sarajevo

#47 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by statix »

amaretto wrote:Predlažem da svako ko može prije braka živi zajedno.
Jedno je kad vama bude lijepo na moru , u prirodi , na derneku sa rajom itd. a poslije toga svako svojoj kući a drugo kad dođeš kući nervozan pa ona nervozna a neko treba da namjesti krevet neko večeru pa se posvađate oko sitnica.

To nece biti slucaj, jer njoj nije nista mrsko, a ni meni, ali slazem se da nije isto biti 2 sedmice na moru i zivjeti zajedno.
Tek tada vidite koje su vaše različitosti i koji vam je prag tolerancije u zajedništvu i u konačnici kolika je ljubav da sve to prevaziđe.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#48 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by JThomas »

danas dvoje s miljom maraka možete mahati ušima, a ne kućiti se.

realno govoreći.
User avatar
Halleluhwah
Posts: 973
Joined: 28/08/2009 17:01
Location: Among and above strange people, mit dir Lili Marleen

#49 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by Halleluhwah »

A čovjek bi, statixe, po forumanju tvojem, rekao da nemaš nekih ozbiljnih devera. A vidi sada...
nightmare
Posts: 77
Joined: 26/03/2009 09:51

#50 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by nightmare »

Ona fino da svoj stan u zakup i na taj način pridonosi vezi finansijski, a ti ne zivis kod nje.... jednim udarcem dvije muhe :-D ..... naravno, ako se uopšte vidite u braku :)
Post Reply