Šta kada izlasci dosade?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

User avatar
statix
Posts: 2961
Joined: 27/08/2009 09:04
Location: Sarajevo

#1 Šta kada izlasci dosade?

Post by statix »

Naime, nakon 6 god zabavljanja, trebamo jos cekati do braka, zbog materijalnih razloga, ali izlasci su postali monotoni, a drustvo se svo pozenilo. Veza je sada u krizi.

Ikakav savjet ili iskustvo sa ovakvom situacijom?
kijameta
Posts: 1291
Joined: 08/08/2007 10:13

#2 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by kijameta »

statix wrote:Naime, nakon 6 god zabavljanja, trebamo jos cekati do braka, zbog materijalnih razloga, ali izlasci su postali monotoni, a drustvo se svo pozenilo. Veza je sada u krizi.

Ikakav savjet ili iskustvo sa ovakvom situacijom?
Svako sebi-razlaz. :D :D :D
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#3 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by zelenashica »

statix wrote:Naime, nakon 6 god zabavljanja, trebamo jos cekati do braka, zbog materijalnih razloga, ali izlasci su postali monotoni, a drustvo se svo pozenilo. Veza je sada u krizi.

Ikakav savjet ili iskustvo sa ovakvom situacijom?
imate li poslove :shock: bolan hebo brak đe sve uslove steknete odmah......... 8-)
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#4 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by Dioda »

statix wrote:Naime, nakon 6 god zabavljanja, trebamo jos cekati do braka, zbog materijalnih razloga, ali izlasci su postali monotoni, a drustvo se svo pozenilo. Veza je sada u krizi.

Ikakav savjet ili iskustvo sa ovakvom situacijom?
Vecina dugih (kornjaca) veza :D u jednom trenutku zavrsava sa dosadom. Iz mog iskustva, kad izlasci dosade,onda slijedi kucna varijanta, gledanje filmova umjesto izlaska itd. A onda dosadi i kucna varijanta, pa umjesto potencijalnog izlaska pocinje izmisljanje razloga zasto ne mozes da izadjes (a jednostavno ti zao da kazes da ne zelis da se uopste vidite). :D
Lose je kad paru (koji bi jos uvijek trebao biti zaljubljen) postane sve zanimljivije od zajednickog provodjenja vremena. A ako je na zajednickim izlascima dosadno, onda je dosadno i u svakoj drugoj situaciji.
Pokusaj malo osvjeziti tu vezu, promijenite mjesta na koja izlazite, pokusaj da organizujes nesto zanimljivo, sto do tad niste radili...
Potrudi se malo...

Inace, od te veze nista :D
Iz svog iskustva govorim :)
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#5 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by chuchumbamayumbe »

Prestanite sa "izlascima", počnite sa "ulascima".
8-)
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#6 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by tech10 »

Vodi je kod svojih pa igrajte ucetvero dzandara.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55668
Joined: 15/12/2008 16:53

#7 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by ultima_palabra »

Ženi se, dovoljna promjena da vam bude zanimljivo 8-)
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#8 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by MUNAFIK »

zelenashica wrote:
statix wrote:Naime, nakon 6 god zabavljanja, trebamo jos cekati do braka, zbog materijalnih razloga, ali izlasci su postali monotoni, a drustvo se svo pozenilo. Veza je sada u krizi.

Ikakav savjet ili iskustvo sa ovakvom situacijom?
imate li poslove :shock: bolan hebo brak đe sve uslove steknete odmah......... 8-)
Upravo tako... Oko sebe gledam parove gdje jedno ili oboje sebi traze svaki izgovor samo da se ne bi stupili u brak, sve je prica ''super je brak, treba to... ali jos je RANO...'' a vamo 1000 i kusur KM plata i sl...

Da budem posten, naravo da ne treba ulaziti u brak ako si socijalni slucaj, ali ako imas posao, pristojnu platu zaista ne znam sta vise treba za pocetak, vecina ljudi je tako razmazena pa je najlakse sa babom i mamom (il u nekim situacijama sam, al to rijetko) pa tako traze neke izgovore ovo ono...

Kada gledam roditelje moje generacije, vecina zive sretno, deveraju sa problemima kao i mnogi ali zive i medjusobno se pomazu i skupa su (i pored RATA) uspjeli izgraditi porodicu i DOM a poceli su od obicne plate i malo vise odvaznosti, dok mi njihova djeca smo razmazena u svakom pogledu (cast izuzetcima)

Kada Izlasci dosade pokusajte nove stvari, obidjite ovu Bosnu ljepu zaista imate sta vidjeti, radite neke stvari koje fakat nikad niste... hobi, sport, slikanje, neki kurs, idite ne mjesta na koje nikad niste isli... cak ako ste nekada na pocetku neke stvari radili i onda prestali pocneite ponovo sa tim :) treba se truditi pa ja, nije veza nesto sporedno :)

Sa srecom
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#9 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by pape »

statix wrote:Naime, nakon 6 god zabavljanja, trebamo jos cekati do braka, zbog materijalnih razloga, ali izlasci su postali monotoni, a drustvo se svo pozenilo. Veza je sada u krizi.

Ikakav savjet ili iskustvo sa ovakvom situacijom?
Odredite sebi po jedan slobodan dan u sedmici. Neka dogovor bude, da jedno drugo o tom slobodnom danu nista ne smije pitati. :)
Static-X
Posts: 2471
Joined: 23/07/2009 14:50

#10 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by Static-X »

nebi reko sad da sam toliko iskusan al ako nakon 6 god vas dvoje niste vise zanimljivi jedno drugom onda tu nesto nestima.
Jer razumijem ako su izlasci dosadni pa treba promjeniti gdje izaci to je uredu, al ako vam postaje dosadno jedno od drugoga batali ti to.
detroit-mercy
Posts: 16074
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#11 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by detroit-mercy »

"Nakon 6 godina zabavljanja", ovo mi posebno bode oci, sest godina zabavljanja. Sta se imas zabavljati 6 godina, to se zna max 2 godine i zna se ako ste jedno za drugo ili niste. Ili su to ona djecija zabavljanja, pocnu sa petnaest pa do dvadeset pet napune 10 godina radnog staza. Moja maximalna veza je bila manje od dvije godine, ali smo nakon mjesec dana znali da je to to. Stupili u brak, poceli raditi na drugim projektima, kuca, djeca, ostalo. I sada jedva cekamo da izadjemo koji puta. Po svemu se vidi da ste vi zreli ili za sljedeci korak (a to je zajednicka veza pod jednim krovom) ili razlaz, pa opet jedno sest godina izlazaka dok ne dosadi.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#12 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by chuchumbamayumbe »

Ima kod RTV doma zabavni park, pa se još malo zabavljajte dok nisu otišli...
8-) :D
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#13 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by pustopoljina »

il'se zeni,il'tamburu kupi.
zenite se :D kad vam je bog dao
pa,pocnite k'o sav posten svit-od dvije kasike i jednog tanjira.
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#14 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by zelenashica »

MUNAFIK wrote:
zelenashica wrote:
statix wrote:Naime, nakon 6 god zabavljanja, trebamo jos cekati do braka, zbog materijalnih razloga, ali izlasci su postali monotoni, a drustvo se svo pozenilo. Veza je sada u krizi.

Ikakav savjet ili iskustvo sa ovakvom situacijom?
imate li poslove :shock: bolan hebo brak đe sve uslove steknete odmah......... 8-)
Upravo tako... Oko sebe gledam parove gdje jedno ili oboje sebi traze svaki izgovor samo da se ne bi stupili u brak, sve je prica ''super je brak, treba to... ali jos je RANO...'' a vamo 1000 i kusur KM plata i sl...

Da budem posten, naravo da ne treba ulaziti u brak ako si socijalni slucaj, ali ako imas posao, pristojnu platu zaista ne znam sta vise treba za pocetak, vecina ljudi je tako razmazena pa je najlakse sa babom i mamom (il u nekim situacijama sam, al to rijetko) pa tako traze neke izgovore ovo ono...

Kada gledam roditelje moje generacije, vecina zive sretno, deveraju sa problemima kao i mnogi ali zive i medjusobno se pomazu i skupa su (i pored RATA) uspjeli izgraditi porodicu i DOM a poceli su od obicne plate i malo vise odvaznosti, dok mi njihova djeca smo razmazena u svakom pogledu (cast izuzetcima)

Kada Izlasci dosade pokusajte nove stvari, obidjite ovu Bosnu ljepu zaista imate sta vidjeti, radite neke stvari koje fakat nikad niste... hobi, sport, slikanje, neki kurs, idite ne mjesta na koje nikad niste isli... cak ako ste nekada na pocetku neke stvari radili i onda prestali pocneite ponovo sa tim :) treba se truditi pa ja, nije veza nesto sporedno :)

Sa srecom
upotpunosti se slažem.....zar je nužda imati odmah i krov nad glavom,pa sve što treba i ne treba...neko vala mora biti i podstanar,ni to nije strašno ako su dvoje iz ljubavi jedno prema drugom zajedno postanari..... :-D
Last edited by zelenashica on 21/09/2009 20:55, edited 1 time in total.
User avatar
cute poison
Posts: 405
Joined: 04/06/2009 11:18
Location: Sarajevo - RWY

#15 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by cute poison »

Dioda wrote:
statix wrote:Naime, nakon 6 god zabavljanja, trebamo jos cekati do braka, zbog materijalnih razloga, ali izlasci su postali monotoni, a drustvo se svo pozenilo. Veza je sada u krizi.

Ikakav savjet ili iskustvo sa ovakvom situacijom?
Vecina dugih (kornjaca) veza :D u jednom trenutku zavrsava sa dosadom. Iz mog iskustva, kad izlasci dosade,onda slijedi kucna varijanta, gledanje filmova umjesto izlaska itd. A onda dosadi i kucna varijanta, pa umjesto potencijalnog izlaska pocinje izmisljanje razloga zasto ne mozes da izadjes (a jednostavno ti zao da kazes da ne zelis da se uopste vidite). :D
Lose je kad paru (koji bi jos uvijek trebao biti zaljubljen) postane sve zanimljivije od zajednickog provodjenja vremena. A ako je na zajednickim izlascima dosadno, onda je dosadno i u svakoj drugoj situaciji.
Pokusaj malo osvjeziti tu vezu, promijenite mjesta na koja izlazite, pokusaj da organizujes nesto zanimljivo, sto do tad niste radili...
Potrudi se malo...

Inace, od te veze nista :D
Iz svog iskustva govorim
:)
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45496
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#16 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by Chmoljo »

pa bolan što si pasivan? :D :D :D *(ovo je više namijenjeno nekome ko je ovo meni rekao, i bio potpuno upravu)

sigurno nisam neko ko ima dovoljno iskustva da ti prosipa uberkvalitetne savjete, ali mensečini da izlazite na ista mjesta. ljetos kad sam bio na Kravicama skonto sam da je bolje dole otići jedan dan nego cijeli vikend na more.

promijenite mjesta na koja izlazite. i nemojte da izlazak bude otići na piće. idite na salsu ponedeljkom u Slozi *(ne mogu vjerovati šta govorim :roll: ako čitaš ovo znam da ćeš umrijeti od smijeha) idite na Šavnike ili Stanare... može se ba nešto izmisliti uvijek.

eh ako vam je dosadno i tada, onda je to razlog što ste dojadili jedno drugom, a ne što vam okolina dojadila.

nadam se da je i koja pametna izašla iz mene :mrgreen:

*ovo nije namijenjeno tebi. :razz:
MokeQc
Posts: 429
Joined: 29/06/2007 18:17
Location: Quebec City / Rajvosa

#17 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by MokeQc »

Jeste li dosli do seksa ?! :D :D
Ako niste obavezno probajte...
MokeQc
Posts: 429
Joined: 29/06/2007 18:17
Location: Quebec City / Rajvosa

#18 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by MokeQc »

jer, "kad nesta meze, poce prica bez veze"...
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#19 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by HAVANA »

zelenashica wrote:
statix wrote:Naime, nakon 6 god zabavljanja, trebamo jos cekati do braka, zbog materijalnih razloga, ali izlasci su postali monotoni, a drustvo se svo pozenilo. Veza je sada u krizi.

Ikakav savjet ili iskustvo sa ovakvom situacijom?
imate li poslove :shock: bolan hebo brak đe sve uslove steknete odmah......... 8-)


Sačekajte da sve stvorite, stan,auto,vikendicu,namještaj i onda će vam biti divno. :oops:

Kakvi ba materijalni razlozi,ako se volite vjenčajte se .Jebo pare.
Radite zajedno, zaradite zajedno,patite se zajedno,stvarajte zajedno,uživajte zajedno...
MokeQc
Posts: 429
Joined: 29/06/2007 18:17
Location: Quebec City / Rajvosa

#20 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by MokeQc »

Al' fakat, sta znaci "materijalni razlozi". Da li nemate za svadbu tipa "u ovu subotu zenicu se ja, doci ce mi 300 auta" ili nemate ni za hljeba pa se nikako ne moze. Jer jebi ga, mora se negdje poceti, a ko bude cekao da ima SVE uslove, ne znam hoce li se vjencati i u 45-oj...
Ja glasam za brak - nema vise vodanja ! :)
User avatar
statix
Posts: 2961
Joined: 27/08/2009 09:04
Location: Sarajevo

#21 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by statix »

Nemamo stana, a ja ne zelim da zivim kod nje u kuci. Samo ja radim.
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#22 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by zelenashica »

statix wrote:Nemamo stana, a ja ne zelim da zivim kod nje u kuci. Samo ja radim.
kolka ti je plata ako nije tajna :D
User avatar
statix
Posts: 2961
Joined: 27/08/2009 09:04
Location: Sarajevo

#23 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by statix »

1000, ali nesiguran posao, kao i vecina sada.
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#24 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by zelenashica »

statix wrote:1000, ali nesiguran posao, kao i vecina sada.
srečo moja lijepa.....samo se ti ženi,danas niko nema siguran posao...a 1000 nije nimalo loša plata...nego nek i ona hadžijinca kako pridonese,od zimnice,pa kuhanje,pa vamo tamo žensko ako zna polijepo može uštediti od marke napraviti dvije :-) ne zajebavajte se džaba,ljudi žive i od manje love nego je tvoja plata pa se ne žale,naprotiv sloga je opet prisutna....a tu vala se može izdvojiti i za kirijicu,ha ja....ne zaboravi džaba ti i plata 3000 ako nemaš pored sebe nekog ko te vrijedan... :wink:
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#25 Re: Šta kada izlasci dosade?

Post by burek_in_space »

Odmah da se ogradim, nemam m(b)rachno iskustvo :D , ali kako mozhete tako olako savjetovati vjenchanje?! :?
Njih dvoje, ili pokretacha teme samog (detalje ne znamo, osim ako se mlada ne oglasi) drma zheshca monotonija a moglo bi se reci chak i dosada, a mislim da nema nishta gore nego kada ti je neko ko ti je do juche bio centar svijeta postao dosadan i teret. :-? I kako mislite da ce stupanje u brachnu zajednicu rijeshiti taj problem, kada ja, a vjerujem i velika vecina vas brak zamishlja ipak malo drugachijim od svakodnevnog budjenja pored osobe koja vam je dosadna. I da ne ispadne da idealiziram tu vrstu zajednice, svjestan sam da i za taj odnos, kao i za mnoge druge treba puno odricanja, zhrtve, kompromisa, razgovora, dogovora...ali mozhda njima dvoma jednostavno nije sudjeno da budu zajedno, ako ih je monotonija uhvatila sada. :-?
Post Reply