Šta je to Sarajlija/Sarajka ?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

izblajhana
Posts: 666
Joined: 16/07/2006 15:42
Location: Sarajevo

#551

Post by izblajhana »

Adko wrote:Simon 13 sta po tebi se podrazumeva pod tim "papak"- jel to znaci da svako ko nije rodjeni sarajlija jeste papak. Mislim ne vidim razlog da mi sarajlije budu mjerilo za neku urbanu raju, mislim toga nema, to je samo tebi u glavi jer si iskomplexiran. Mislim simon 13 da ako si rodjeni sarajlija nisi centar svijeta. Meni je mjerilo ljudskosti nesto drugo. Ja sam sandzaklija ali sorry simon znam da nisam papak sa dna kace kao sto ljudi oko mene znaju. Obrazovanje i jeste mjerilo druze simon 13. Umjesnost je imati diplomu svjetski poznatog college-a, i pri tome obici cijeli svijet. Sta ti meni mozes ponuditi, to da si sarajlija meni ne znaci nista. I jos jedno druze simon 13, mislim da si jako zatupljen i kratkih vidika jer druze simon da si ti obisao svijet nebi se ti toliko uzdizao tim da si sarajlija nego bi postovao ljude znas papce sa dna kace.
Popisam ti se ja na taj college...odakle ti znas koliko je ko obisao svijeta :roll: ti si ocigledno obisao, ali zatvorenih ociju... :-?
evrokrem
Posts: 67
Joined: 28/12/2006 18:15

#552

Post by evrokrem »

Sarajlija - sminker

Sarajka - drolja

any more questions?
izblajhana
Posts: 666
Joined: 16/07/2006 15:42
Location: Sarajevo

#553

Post by izblajhana »

evrokrem wrote:Sarajlija - sminker

Sarajka - drolja

any more questions?
ne, sve si objasnila- evrokrem glupaca :oops:
Adko
Posts: 52
Joined: 23/07/2006 20:39
Location: Sarajevo

#554

Post by Adko »

evrokrem wrote:Sarajlija - sminker

Sarajka - drolja

any more questions?
DA DA, sminkeri sa pijace otoka:)))
ili sirano
dupljak raja;)
Twisted Kites
Posts: 59
Joined: 18/01/2005 03:53
Location: Danska

#555

Post by Twisted Kites »

Adko zemljace primjeti si da si malo isfrustriran. Vjerujem da si naletio na mnoge u sarajevu koji te smatraju papkom samo radi tvog imena, dijalekta ili porijekla ali moj druze to ne znaci da su svesarajlije primitivni sminkeri. znaci i ti pravis istu gresku kao i ovi sminkeri.. generalizujes

sto se tice tvoje skole.. svaka cast da si uspjesan u toj bransi u kojoj si zaposlen ali to ne znaci da si pokupio svu pamet cijelog svijeta

ako si tako obrazovan i inteligentan, mislim da ne bi trebao da ovako pises o bilo kome..

ja sam isto tako porijeklom iz sandzaka i znam da ti je vrlo tesko u sarajevu ili u bosni uopste jer ima pun *urac rasista i primitivaca.. koji te jednostavno ne uzimaju za ozbiljno cim cuju da si iz sandzaka.. za ove si odmah primitivac i seljak.. ali vjeruj mi tako ti je svugdje u svijetu.. ali nisu svi isti vjeruj mi.. svi moji prijatelji su bosanci i rijetko sam imao problema radi porijekla.. ali eto znam da ima i primitivaca ..ali gdje ih nema.. jel tako?

pozdrav zemljace, nedaj se.. i uzivaj :-)
simon13
Posts: 75
Joined: 06/12/2006 15:08

#556

Post by simon13 »

Adko wrote:Simon 13 sta po tebi se podrazumeva pod tim "papak"- jel to znaci da svako ko nije rodjeni sarajlija jeste papak. Mislim ne vidim razlog da mi sarajlije budu mjerilo za neku urbanu raju, mislim toga nema, to je samo tebi u glavi jer si iskomplexiran. Mislim simon 13 da ako si rodjeni sarajlija nisi centar svijeta. Meni je mjerilo ljudskosti nesto drugo. Ja sam sandzaklija ali sorry simon znam da nisam papak sa dna kace kao sto ljudi oko mene znaju. Obrazovanje i jeste mjerilo druze simon 13. Umjesnost je imati diplomu svjetski poznatog college-a, i pri tome obici cijeli svijet. Sta ti meni mozes ponuditi, to da si sarajlija meni ne znaci nista. I jos jedno druze simon 13, mislim da si jako zatupljen i kratkih vidika jer druze simon da si ti obisao svijet nebi se ti toliko uzdizao tim da si sarajlija nego bi postovao ljude znas papce sa dna kace.
Image
Simon 13 sta po tebi se podrazumeva pod tim "papak"
PODRAZUMEVA se da stanes pred ogledalo i da se dobro pogledas...
jos jedno druze simon 13, mislim da si jako zatupljen i kratkih vidika jer druze simon da si ti obisao svijet nebi se ti toliko uzdizao tim da si sarajlija nego bi postovao ljude znas papce sa dna kace
Image DRUZE
Adko
Posts: 52
Joined: 23/07/2006 20:39
Location: Sarajevo

#557

Post by Adko »

Toliko o tvojoj licnosti sarajlija
evrokrem
Posts: 67
Joined: 28/12/2006 18:15

#558

Post by evrokrem »

izblajhana wrote:
evrokrem wrote:Sarajlija - sminker

Sarajka - drolja

any more questions?
ne, sve si objasnila- evrokrem glupaca :oops:
Izblajhana.. ocigledno si izblajhala malo previse kosu pa cak i mozak (pticiji)

nemozes od istine pobjeci, a jos manje pokazati se pametnoj na ovom forumu kada nisi ..
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#559

Post by Sarafcina »

evrokrem wrote:
izblajhana wrote:
evrokrem wrote:Sarajlija - sminker

Sarajka - drolja

any more questions?
ne, sve si objasnila- evrokrem glupaca :oops:
Izblajhana.. ocigledno si izblajhala malo previse kosu pa cak i mozak (pticiji)

nemozes od istine pobjeci, a jos manje pokazati se pametnoj na ovom forumu kada nisi ..

koliko kosta jedan dobar doktor u tvojoj blizoj okolini?
User avatar
Rania
Posts: 395
Joined: 09/10/2006 11:40
Location: Sarajevo

#560

Post by Rania »

svakakvih nebuloza ovdje ima :roll:
doktor30
Posts: 413
Joined: 21/10/2005 17:04

#561

Post by doktor30 »

Sarajlija? Definicija? Bojim se da ne postoji.
Na poslijetku, Sarajevo je 1945 godine po popisu stanovnistva imalo 40.000 stanovnika. i naravno, nikoga Bog nije spustio direktno za zemlje u određeni grad. mislim da je problem primitivaca mentalne a ne geografske prirode. zalud vam rasprava besmislena.
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#562

Post by uvjek dobar gost »

Sarajlija/ka, mostarka/ac, zeničanin/ka, banjalučanka/nin.... to su osobe koje vole gradove u kojima žive i samim tim ih ne prljaju i po istim ne prave štetu....

Ja kao što rekoh sve manje se osjećam sarajliijom jer sve manje prepoznajem Sarajevo... a uzrok tome su kaskaderi koji sjede u gradskim institucijama i u opštinskim kancelarijama....i ponajviše u kantonalnim organima i zavodu za urbanizam i planiranje grada.... to su sve ... neobrazovani i mahom nekulturni pojedinci i pojedinke.....

Vrijeme je da se krene !!!!
Como_Sarajevo
Posts: 624
Joined: 20/01/2004 00:00

#563

Post by Como_Sarajevo »

Osumnjičeni automatsku pušku bacio u šaht


Za ranjavanje Elvedina Kurtovića, radnika obezbjeđenja "Cige", tereti se Senad Cama (38) iz Prijepolja, nastanjen u Sarajevu * Uhvaćen kod Višegrada


Istražujući pucnjavu i ranjavanje Elvedina Kurtovića (23), radnika obezbjeđenja vogošćanskog restorana "Cigo", koje se desilo u subotu oko 3.30 sati, policajci MUP-a Kantona Sarajevo došli su do informacije o mogućem izvršiocu ovog krivičnog djela.

Nađene čahure

Kako je saopćeno iz MUP-a, sumnja se da je Kurtovića ranio S. C. (38) iz Prijepolja, nastanjen u Sarajevu, koji je uhapšen nekoliko sati nakon pucnjave. Nezvanično saznajemo da se radi o Senadu Cami, koji je navodno pokušao napustiti BiH, ali su ga u tome, a na osnovu raspisane potrage, kod Višegrada spriječili pripadnici Državne granične službe.
Prikupljajući dokaze o ovoj pucnjavi, policajci su u subotu u vogošćanskoj ulici Jošanička pronašli napušteni terenac "krajsler" (206-T-107) u kojem su nađene čahure od ispaljenih metaka, a u neposrednoj blizini vozila u šahtu je otkrivena automatska puška iz koje je, najvjerovatnije, pucano.
Vozilo i oružje su izuzeti radi vještačenja, a uhapšeni je jučer ujutro predat Aidi Ćatović, tužiteljici Kantonalnog tužilaštva Sarajevo, na daljnji postupak, dok je ranjeni Kurtović zadržan na Klinici za ortopediju zbog rane na lijevoj potkoljenici.

Sukob na ulazu

Kurtovićevom ranjavanju prethodio je sukob koji se desio pred ulazom u "Cigu". Metak ga je, navodno, pogodio kada je nakon sukoba i fizičkog obračuna pucano iz vozila koje se udaljavalo sa mjesta incidenta.
Tužiteljica Ćatović jučer nam je potvrdila da je saslušala osumnjičenog 38-godišnjaka te da je predložila određivanje pritvora zbog sumnje da je počinio krivična djela nanošenja teške povrede i nedozvoljenog držanja oružja.
Kako nam je potvrđeno, njen prijedlog o pritvoru sudija za prethodni postupak Darko Samardžić je i prihvatio. Camu po službenoj dužnosti zastupa advokat Omar Mehmedbašić, koji jučer nije želio davati izjave o ovom slučaju.


tipičan primjer pravog Sarajlije :-)
mella52
Posts: 20
Joined: 29/06/2006 11:56
Location: wien

#564

Post by mella52 »

Samo sam preletjela stranicom,ali dovoljno da se zgrozim nad nekim postovima.Kao rodjena Sarajka(rodjena u opstini Centar-ha ha,moram podvuci jer se izgleda samo to pika)ponosim se sto sam to,ali kad procitam neke postove,stvarno ne mogu da vjerujem da u mom rodjenom gradu ima takvih sitnih dusa.
Sarajlija.Sarajka.
U drzavi u kojoj zivim ponosim se sto sam Sarajka.Kad ovdje kazem da sam Sarajka kazem to sa ponosom.
"A,vi ste iz Sarajeva!80-god.smo bili u Sarajevu.Onako nesto nigdje nismo vidjeli.Kao stranci osjetili smo dusu grada.Je li jos uvijek tako?"
DUSU GRADA.Ta dusa grada je jos uvijek u meni i ja cu je uvijek nositi kao prava Sarajka,gdje god se nalazila.Dusu koja je otvorena za sve ljude ,ma ko oni da bili.Ali LJUDE.
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#565

Post by PITARKA_SA »

evrokrem wrote:Sarajlija - sminker

Sarajka - drolja

any more questions?
imas mahanje srednjim prstom od jedne Sarajke,papak
User avatar
tech10
Posts: 15316
Joined: 14/09/2005 14:04

#566

Post by tech10 »

Sarajka - dobra treba, roda plemenita. :D
BugsBunny
Posts: 689
Joined: 29/10/2006 17:03

#567

Post by BugsBunny »

Sarajlija - Bono Vox
Sarajka - Madeleine Albright

Treba li dodati sta?
Santos
Posts: 1552
Joined: 24/10/2004 22:29

#568

Post by Santos »

Samo me interesuje ko dozvoli onom Gegalju da onako otpjeva ruzno katastrofalno ponizavajuce onu pjesmu hej ba djesi ba.Zajebavaju nas svi na osnovu onog spota.Pa sto ne odpjeva nesto fino neko onakav sund nepamtim.Jos se satro kaci za tramvaj.Jebeni smo mi i Sarajlije i Sandje i Istocnjaci pa sad tu se umjesala i Dijaspora.Ja nisam Sarajliiiiiiija ja sam Aliiiiiiiiiiipasinac.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#569

Post by pitt »

a imal se gdje cuti taj biser from house of gegaljs :D:D:D
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#570

Post by mamica papucarka »

pitt wrote:a imal se gdje cuti taj biser from house of gegaljs :D:D:D
evo ti pa uzivaj :D

http://www.youtube.com/watch?v=4At0ZguLO10
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#571

Post by pitt »

mamice....pocinjes me zabrinjavati kako ih vadis brzinski :D:D:D
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#572

Post by mamica papucarka »

pitt wrote:mamice....pocinjes me zabrinjavati kako ih vadis brzinski :D:D:D
ma ja sam vec plakala uz tu pjesmu :D Bila je neka tema na Forumu, pa smo slusali :D i pjevusili tri dana :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#573

Post by pitt »

Ajmeeee.....ovaj gori i ode refe....isto ko da je sa planete klingon dosao :D:D
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#574

Post by mamica papucarka »

pitt wrote:Ajmeeee.....ovaj gori i ode refe....isto ko da je sa planete klingon dosao :D:D
jesi li vidio kako je ocera iz kafane :lol:
Santos
Posts: 1552
Joined: 24/10/2004 22:29

#575

Post by Santos »

Odo se rastrgnut.Zamislite nakog sad sa strane kad ovo poslusa.Ovo je ubistvo skandal masakar jebeno porazavajuce.
Post Reply