Šta je problem naše zemlje?

Post Reply
User avatar
anthraxQ
Posts: 1936
Joined: 14/07/2010 11:26
Location: sretan sam što osjećam,da nisam kao drugi,ne zatupljuju me medijima,u podsmijehu sam prvi

#26 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by anthraxQ »

ljudi... 8-)
xyzz3
Posts: 135
Joined: 06/10/2011 16:11

#27 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by xyzz3 »

moje misljenje:
najveci problem BiH i drzava u okolini je: lijenost.
ljudi su lijeni.
svi su im krivi osim njih samih.
manjak inicijative da urade bilo sta.
kada shvate da nije lose pokusati i pasti nego je najgore ne pokusati , onda ce krenuti bolje,.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#28 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by PipiDugaDevetka »

Tačno, ljudi:
Image
Hodidid
Posts: 2015
Joined: 27/09/2010 12:09

#29 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by Hodidid »

Primitivizam, seljakluk, sirovost, mahaluk, kasabluk, lijenost, arogancija, zatucanost, nepismenost, iskljucivost, siromastvo, kriminal, korupcija, nepotizam, javasluk.

Dosta od mene. Samo s tim problemima da se bavimo imamo za 50 godina unaprijed posla s narodnim masama u meraji.
xyzz3
Posts: 135
Joined: 06/10/2011 16:11

#30 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by xyzz3 »

Hodidid wrote:Primitivizam, seljakluk, sirovost, mahaluk, kasabluk, lijenost, arogancija, zatucanost, nepismenost, iskljucivost, siromastvo, kriminal, korupcija, nepotizam, javasluk.

.
svega toga ima u ostalim drzavama svijeta.
pogotov onim 'tzv. razvijenim' :dance:
uspjesni ljudi nauce plivati izmedju tih sastavnih karakteristika zivota.
oni manje uspjesni... kukaju.
Hodidid
Posts: 2015
Joined: 27/09/2010 12:09

#31 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by Hodidid »

xyzz3 wrote:
Hodidid wrote:Primitivizam, seljakluk, sirovost, mahaluk, kasabluk, lijenost, arogancija, zatucanost, nepismenost, iskljucivost, siromastvo, kriminal, korupcija, nepotizam, javasluk.

.
svega toga ima u ostalim drzavama svijeta.
pogotov onim 'tzv. razvijenim' :dance:
uspjesni ljudi nauce plivati izmedju tih sastavnih karakteristika zivota.
oni manje uspjesni... kukaju.
Jah to je tacno. Samo kod nas slabo ko pliva. Kod nas svijet hem dijelom ne zna plivat hem vise voli okrenuti janje na raznju na obali i zaliti ga pivkarom dok Dara bubamara drma negdje u pozadini.
xyzz3
Posts: 135
Joined: 06/10/2011 16:11

#32 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by xyzz3 »

Hodidid wrote:
Jah to je tacno. Samo kod nas slabo ko pliva. Kod nas svijet hem dijelom ne zna plivat hem vise voli okrenuti janje na raznju na obali i zaliti ga pivkarom dok Dara bubamara drma negdje u pozadini.
budi pozitivan.
ta dara sisamara, piva i razanj su zasluzni za te 3-4 milijarde $$ iz dijaspore svake godine.
neki bi dijasporci isli cesce u las vegas nego u BiH da nema toga :thumbup:

mada se slazem da je kulturni problem kod bosanaca sto im je zivotni cilj da ganjaju te pjevajke. razanj i pivce.
jos kad cujem neke dijaporce kako bi isli kuci u BiH da bi manje radili, dodje mi da ih spucam stocem u blentaru.
taj mentalni dio je sigurno problem kod vecine stanovnika u BiH.
sammo
Posts: 564
Joined: 16/12/2009 19:42

#33 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by sammo »

Ljenost, religijska zatucanost, nacionalisticko-kriminalne elite na vlasti, korupcija kao nacin zivota, nema zelje po napretku u bilo cemu...
User avatar
independer
Posts: 710
Joined: 29/03/2007 11:07
Location: REPUBLIKA BOSNA I HERCEGOVINA Sa Gradacca bijele kule Zmaja od Bosne

#34 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by independer »

sammo wrote:Ljenost, religijska zatucanost, nacionalisticko-kriminalne elite na vlasti, korupcija kao nacin zivota, nema zelje po napretku u bilo cemu...
Zas uvecano: Ja se sa ovim ne slazem. Sebe smatram vjernikom i ne smatram se nimalo zatucanim. Obrazovan sam, uzivam odredjeni ugled u drustvu u kojem se krecem i smatram da mi moja vjera pomaze da budem bolji covjek.

Sta je problem nase zemlje? Ja mislim da je najveci problem nase zemlje to sto se premalo ulaze u ljude. Lose obrazovanje je rak rana naseg drustva. Podizanje znanja na visi nivo je primarni zadatak koji se mora obaviti u najkracem mogucem roku. Nase drustvo zaostaje u obrazovnom sektoru za zemljama zapada sigurno 50 godina. Taj jaz se mora poceti smanjivati. Hitno!
sammo
Posts: 564
Joined: 16/12/2009 19:42

#35 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by sammo »

Fali jedan...mechanista metalurgico...pravi proleter...uzorni komunista i tvrdi ateista...tako mu bog pomogao.. :lol: :-D
User avatar
Boom71
Posts: 948
Joined: 26/08/2008 10:34
Location: Kovacici

#36 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by Boom71 »

jedan od najvecih problema u nasoj zemlji je taj sto skoro niko ne radi svoj posao savjesno i posteno!

o stepenu nepismenosti i primitivluka da nepisem.
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#37 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by popajic »

PipiDugaDevetka wrote:Tačno, ljudi:
Image
Dara buba Mara na prvi dan bajrama - sve otislo u helac . Ali bas sve !
leo_
Posts: 632
Joined: 02/06/2011 23:11

#38 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by leo_ »

Pa generalno problem smo mi mali/obicni ljudi. Prvo ide "a đe sam ja tuj, a đe mi je za šćerku nešta da radi?", a svi bi smo platili da imamo "oklen" i da imamo kome "uturiti". Drugo, sto pravimo merhamet naciju na svakom koraku. Sve je vishe ljudi kojima se treba udjeliti nesto, pomoci oko necega, skupiti za ovo i za ono (ne govorim o operacijama, ali recimo i tu, lakse je placati od osobe do osobe operacije u Italiji, nego skupiti pare i otvoriti klinku u drzavi, jer sigurno ima specijalizovanih ljudi i moglo bi ih se naci), pogotovo mladjih ljudi, koji vishe nisu sposobni niti konkurentni ni za sta. Svakim danom sve vishe i vishe nasa tzv. omladina provodi vrijeme po kafanama jer babo nikad nije zalio dati za kahve iako jadan prodaje flastere "hajmo, marka sto komada". Jedini oblik rijesavanja problema u drzavi, za gradjane, predstavljaju izbori koji su naravno samo privid, jer je apsolutno svejedno ko ce doci na vlast, ma koliko se neki trudili da to opovrgnu i onda svi prestanu razmisljati o drzavi i opet se sva prica bazira na to kako naci stelu i kako sto efikasnije ogovarati onoga sto je platio da se zaposli.
Dalje, sve "nevladine organizacije" su ustvari stranacke ogranizacije, a niti jedna od tih organizacija ne pokusava da se bavi problemom ekologije npr., vec su tu obicno neki sminkercici s pederskim torbicama i minđušom u nosu i uvijek spremnim papiricem na kojem im je neko napisao poneku filozofsku recenicu protiv trenutne vlasti.
Zatim, ako RS pravi neke ogromne probleme u drzavi, nije RS kriva za to sto u Pederaciji: 1. nemamo ceste kako treba, 2. svako ko ima lovu moze praviti ruglo od bilo kojeg grada kako hoce (primjer Tibra komplex i ostali), 3. nemamo cistu okolinu, 4. nemamo efikasnu policiju (pricam o problemima obicnih ljudi, od obijanja auta, kad policija vishe i ne izlazi na mjesto zlocina, vec telefonom sve zabiljeze, pa do otimanja nakita, cekera i sl.), 5. sto nemamo zastitu radnika, pa ljudi i dalje rade za 400KM i sto nemamo zastitu potrosaca, sto nemamo poticaj privrednika, prije svega poljoprivrednika, sto nemamo osnovne kulture, sto nemamo tramvaje koji se ne ljuljaju, sto nemamo ustanove za zbrinjavanje dijece-prosjaka, koja se lede u maicama iako imaju sta obuci, samo da bi izvukli marku od nekog. da ne nabrajam vishe. Sve su ovo neki problemi, koji nisu krucijalni kao npr. naci posao i obezbjediti hranu i odjecu i sl., ali definitivno malo po malo unistavaju ovo drustvo. posmatram raju i vidim da je u ovo doba postalo sramotno ako neki muskarac ide ulicom i nosi knjigu u ruci (*ebo sve svoje, vidi pedera), izuzev strucne literature(dobro *ebi ga, studira covjek), ali je "furka" da svi imaju slusalice u usima ili da se odvrne "zikacha" u aftu.
Sretno nam !
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#39 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by cyprus »

Šta je problem naše zemlje?
Njeno stanovništvo.
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#40 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by popajic »

cyprus wrote:
Šta je problem naše zemlje?
Njeno stanovništvo.
Tacno + komsije !
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#41 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by cyprus »

popajic wrote:
cyprus wrote:
Šta je problem naše zemlje?
Njeno stanovništvo.
Tacno + komsije !
Tačno je i to...
User avatar
madner
Posts: 56762
Joined: 09/08/2004 16:35

#42 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by madner »

Zlaja i SDP :D
sumirprimus
Posts: 81665
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#43 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by sumirprimus »

mala bara puno krokodila...
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#44 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by shin »

Mentalitet naroda.
xyzz3
Posts: 135
Joined: 06/10/2011 16:11

#45 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by xyzz3 »

male kite ?
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#46 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by moke_31 »

leo_ wrote:Pa generalno problem smo mi mali/obicni ljudi. Prvo ide "a đe sam ja tuj, a đe mi je za šćerku nešta da radi?", a svi bi smo platili da imamo "oklen" i da imamo kome "uturiti". Drugo, sto pravimo merhamet naciju na svakom koraku. Sve je vishe ljudi kojima se treba udjeliti nesto, pomoci oko necega, skupiti za ovo i za ono (ne govorim o operacijama, ali recimo i tu, lakse je placati od osobe do osobe operacije u Italiji, nego skupiti pare i otvoriti klinku u drzavi, jer sigurno ima specijalizovanih ljudi i moglo bi ih se naci), pogotovo mladjih ljudi, koji vishe nisu sposobni niti konkurentni ni za sta. Svakim danom sve vishe i vishe nasa tzv. omladina provodi vrijeme po kafanama jer babo nikad nije zalio dati za kahve iako jadan prodaje flastere "hajmo, marka sto komada". Jedini oblik rijesavanja problema u drzavi, za gradjane, predstavljaju izbori koji su naravno samo privid, jer je apsolutno svejedno ko ce doci na vlast, ma koliko se neki trudili da to opovrgnu i onda svi prestanu razmisljati o drzavi i opet se sva prica bazira na to kako naci stelu i kako sto efikasnije ogovarati onoga sto je platio da se zaposli.
Dalje, sve "nevladine organizacije" su ustvari stranacke ogranizacije, a niti jedna od tih organizacija ne pokusava da se bavi problemom ekologije npr., vec su tu obicno neki sminkercici s pederskim torbicama i minđušom u nosu i uvijek spremnim papiricem na kojem im je neko napisao poneku filozofsku recenicu protiv trenutne vlasti.
Zatim, ako RS pravi neke ogromne probleme u drzavi, nije RS kriva za to sto u Pederaciji: 1. nemamo ceste kako treba, 2. svako ko ima lovu moze praviti ruglo od bilo kojeg grada kako hoce (primjer Tibra komplex i ostali), 3. nemamo cistu okolinu, 4. nemamo efikasnu policiju (pricam o problemima obicnih ljudi, od obijanja auta, kad policija vishe i ne izlazi na mjesto zlocina, vec telefonom sve zabiljeze, pa do otimanja nakita, cekera i sl.), 5. sto nemamo zastitu radnika, pa ljudi i dalje rade za 400KM i sto nemamo zastitu potrosaca, sto nemamo poticaj privrednika, prije svega poljoprivrednika, sto nemamo osnovne kulture, sto nemamo tramvaje koji se ne ljuljaju, sto nemamo ustanove za zbrinjavanje dijece-prosjaka, koja se lede u maicama iako imaju sta obuci, samo da bi izvukli marku od nekog. da ne nabrajam vishe. Sve su ovo neki problemi, koji nisu krucijalni kao npr. naci posao i obezbjediti hranu i odjecu i sl., ali definitivno malo po malo unistavaju ovo drustvo. posmatram raju i vidim da je u ovo doba postalo sramotno ako neki muskarac ide ulicom i nosi knjigu u ruci (*ebo sve svoje, vidi pedera), izuzev strucne literature(dobro *ebi ga, studira covjek), ali je "furka" da svi imaju slusalice u usima ili da se odvrne "zikacha" u aftu.
Sretno nam !
Samo da te ispravim sve NVO nisu stranačke nego SDP-ove.

Koliko ja znam SDA ih nema a ionako su uvlasti(nisu ludi da protiv sebe protestiraju), a s obzirom kakva je sigurnosna situacija u zemlji a posebno u Sarajevu i kako ljudi jedva preživljavaju u ovom vaktu (ekonomska i poitička situacija nikad gora od rata), nvo tipa Dosta i sl. su do sada trebale organizovati hiljade demonstracija i protesta protiv vlasti, sigurnosne situacije (tražiti ostavku Betmena, Budimlića ili Musića).

Međutim, oni su skinuli Semihu i Taju i sad je sve med i mlijeko, jedemo zlatnim kašikama.

A kako ne vidimo nikakvih protesta, jasno je da opozicija, odnosno ostale stranke, nemaju svoje NVO, i da su ove što su prije bile aktivne samo obični sateliti SDP-a koji se aktiviraju po potrebi. Nažalost, mi nemamo ni nezavisan NVO sektor :( :( :(
User avatar
daisy80
Posts: 50
Joined: 08/02/2011 12:05
Location: USA

#47 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by daisy80 »

imamo previše pametnih
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#48 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by hercegovac_pravi »

moke_31 wrote:
A kako ne vidimo nikakvih protesta, jasno je da opozicija, odnosno ostale stranke, nemaju svoje NVO, i da su ove što su prije bile aktivne samo obični sateliti SDP-a koji se aktiviraju po potrebi. Nažalost, mi nemamo ni nezavisan NVO sektor :( :( :(
Pa ja to stalno govorim. Zato mi i jesu smiješni "kritičari" SDP-a koji su svoju karijeru započeli kao NVO aktivisti sa ciljem "uhljebljenja". Zato i nemamo konstruktivne kritike SDP-a pa čak ni forumske. Sve se svodi na nekakve uličarske parole razočaranih "profesionalnih aktivista" kojima se "guzovača" iznenada izmakla jer za njihove "aktivnosti" više nema potrebe.
A svima je poznato da bez pritiska građana nema konstruktivnog pomaka. Nosioci pritiska građana (građanaska kritika ili kritika prositekla iz glasačkog tijela) su ili bi trebale biti razne NVO organizacije i građanske udruge. Međutim kod nas niti ima NVO niti ima "građanske kritike".....e to je produkt "profesionalnih revolucionara" kojima se kritika svela na uzikivanje parola napisanih u centrali i - ili besmisleno forumsko trolanje....ko će ozbiljno shvatiti lika koji ko majmun skače po bini i ispušta nekakve neartikulisane zvukove dok se kiti majicom Če Gevare? Smiješno..
User avatar
micko green eyes
Posts: 180
Joined: 22/03/2011 21:42

#49 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by micko green eyes »

leo_ wrote:Pa generalno problem smo mi mali/obicni ljudi. Prvo ide "a đe sam ja tuj, a đe mi je za šćerku nešta da radi?", a svi bi smo platili da imamo "oklen" i da imamo kome "uturiti". Drugo, sto pravimo merhamet naciju na svakom koraku. Sve je vishe ljudi kojima se treba udjeliti nesto, pomoci oko necega, skupiti za ovo i za ono (ne govorim o operacijama, ali recimo i tu, lakse je placati od osobe do osobe operacije u Italiji, nego skupiti pare i otvoriti klinku u drzavi, jer sigurno ima specijalizovanih ljudi i moglo bi ih se naci), pogotovo mladjih ljudi, koji vishe nisu sposobni niti konkurentni ni za sta. Svakim danom sve vishe i vishe nasa tzv. omladina provodi vrijeme po kafanama jer babo nikad nije zalio dati za kahve iako jadan prodaje flastere "hajmo, marka sto komada". Jedini oblik rijesavanja problema u drzavi, za gradjane, predstavljaju izbori koji su naravno samo privid, jer je apsolutno svejedno ko ce doci na vlast, ma koliko se neki trudili da to opovrgnu i onda svi prestanu razmisljati o drzavi i opet se sva prica bazira na to kako naci stelu i kako sto efikasnije ogovarati onoga sto je platio da se zaposli.
Dalje, sve "nevladine organizacije" su ustvari stranacke ogranizacije, a niti jedna od tih organizacija ne pokusava da se bavi problemom ekologije npr., vec su tu obicno neki sminkercici s pederskim torbicama i minđušom u nosu i uvijek spremnim papiricem na kojem im je neko napisao poneku filozofsku recenicu protiv trenutne vlasti.
Zatim, ako RS pravi neke ogromne probleme u drzavi, nije RS kriva za to sto u Pederaciji: 1. nemamo ceste kako treba, 2. svako ko ima lovu moze praviti ruglo od bilo kojeg grada kako hoce (primjer Tibra komplex i ostali), 3. nemamo cistu okolinu, 4. nemamo efikasnu policiju (pricam o problemima obicnih ljudi, od obijanja auta, kad policija vishe i ne izlazi na mjesto zlocina, vec telefonom sve zabiljeze, pa do otimanja nakita, cekera i sl.), 5. sto nemamo zastitu radnika, pa ljudi i dalje rade za 400KM i sto nemamo zastitu potrosaca, sto nemamo poticaj privrednika, prije svega poljoprivrednika, sto nemamo osnovne kulture, sto nemamo tramvaje koji se ne ljuljaju, sto nemamo ustanove za zbrinjavanje dijece-prosjaka, koja se lede u maicama iako imaju sta obuci, samo da bi izvukli marku od nekog. da ne nabrajam vishe. Sve su ovo neki problemi, koji nisu krucijalni kao npr. naci posao i obezbjediti hranu i odjecu i sl., ali definitivno malo po malo unistavaju ovo drustvo. posmatram raju i vidim da je u ovo doba postalo sramotno ako neki muskarac ide ulicom i nosi knjigu u ruci (*ebo sve svoje, vidi pedera), izuzev strucne literature(dobro *ebi ga, studira covjek), ali je "furka" da svi imaju slusalice u usima ili da se odvrne "zikacha" u aftu.
Sretno nam !

Jarane, svaka cast za ovo :thumbup:

Licno mislim da nije problem u "drzavi" niti je ikad bio. Problem je u narodu, u vecinskom djelu naroda ovog podneblja (bez obzira na religijsku pripadnost). Neznam ko da je na vlasti, ma i da su svemirci na vlasti, nama nebi bilo kako valja. Nikad nije dosta, nikad nista nevalja, ali kad treba nesto da se mijenja, da se poduzme, nece niko da pokrene, da zamahne lopatom. Jbg, bolje jedan hljeb u hladu, nego 2 na suncu? Zalosno ali istinito, barem u vecini slucajeva. Mi sto zivimo vani smo jos gluplji, jer finansiramo "virus" ovog drustva, napacenog ili ne, (da se odmah ogradim da ne mislim na iznemogle i bas one koji nemaju). Ali, iskreno? Koliko je tih sto nemaju i sto su bas invalidi/iznemogli/bolesni/bez primanja, barem u Sa??

Nekontam fakat, ovo je jedna od najzagonetnijih drzava na svijetu. Moja je i volim je kao drzavu, kakva takva, ali KAO STO REKOH, NIJE DO ZEMLJE, NEGO DO ZITELJA TE ISTE.
leo_
Posts: 632
Joined: 02/06/2011 23:11

#50 Re: Šta je problem naše zemlje?

Post by leo_ »

daisy80 wrote:imamo previše pametnih
gdje, u USA ili u BiH?

EDIT: cisto da me ne shvatis pogresno, nisam ovo napisao jer si ti u USA a ja u BIH (i ja bih rado bilo gdje vani), vec zbog opsteg doprinosa temi. :)
Post Reply