Sta je potrebno za vjencanje??

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

melb26sa
Posts: 2454
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#26

Post by melb26sa »

saveznica wrote:Hvala melb26sa :) sve bi kako si napisala!

Citizen-x (ako se ne varam) moj dragi i ja skupa gledamo F1 a bogme i utakmice, tako da necu biti smetnja!
A racuni se polazu u posti skupa sa parama kojim aih placas...

to sto ti nisi znao izabrati ili bolje reci pronaci, to je vec tvoja stvar!
Nema na cemu :D Javi nam kad postanes gdja.
dia81
Posts: 445
Joined: 31/03/2007 20:51
Location: sarajevo

#27 Re: Sta je potrebno za vjencanje??

Post by dia81 »

jedno pitanje...htjela bi da mi maticar izadje izvan opcine ali ne u istoj opcini...da li npr mogu zvati ove iz opcine Centar da me vjencaju u hotelu u Novom gradu ili moram bas zvati ove iz Novog grada?
User avatar
mericak
Posts: 298
Joined: 10/05/2008 19:33

#28 Re:

Post by mericak »

Spominju se trcanja djece u susret....A spomenu li tu iko supruznika? Samo djecu spominjete, sto moze implicirati da i niste sretni u braku zbog voljene osobe, vec samo zbog djece?
Po meni je za brak potrebno dvoje koje se vole ;-) . A djeca koja "dodu" se vole bez obzira da li su "stecena" u braku ili mimo njega...
User avatar
mericak
Posts: 298
Joined: 10/05/2008 19:33

#29 Re: Sta je potrebno za vjencanje??

Post by mericak »

dia81 wrote:jedno pitanje...htjela bi da mi maticar izadje izvan opcine ali ne u istoj opcini...da li npr mogu zvati ove iz opcine Centar da me vjencaju u hotelu u Novom gradu ili moram bas zvati ove iz Novog grada?
Ja koliko sam upucena, placas taj izlazak nesto oko 300-400 km i, koliko ja znam, za te pare ce te vjencati u bilo kom dijelu grada. Bar bi tako trebalo za tu lovu. Ako grijesim sorry...
opet ja
Posts: 653
Joined: 26/02/2009 22:36

#30 Re: Sta je potrebno za vjencanje??

Post by opet ja »

mericak wrote:
dia81 wrote:jedno pitanje...htjela bi da mi maticar izadje izvan opcine ali ne u istoj opcini...da li npr mogu zvati ove iz opcine Centar da me vjencaju u hotelu u Novom gradu ili moram bas zvati ove iz Novog grada?
Ja koliko sam upucena, placas taj izlazak nesto oko 300-400 km i, koliko ja znam, za te pare ce te vjencati u bilo kom dijelu grada. Bar bi tako trebalo za tu lovu. Ako grijesim sorry...
Greska! u opstini gdje je vjencanje iz te opstinemoraju biti i maticari..prije tri godine je kostalo 200km koliko je sada to :?
dia81
Posts: 445
Joined: 31/03/2007 20:51
Location: sarajevo

#31 Re: Sta je potrebno za vjencanje??

Post by dia81 »

mislim da je 300
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#32 Re: Sta je potrebno za vjencanje??

Post by pustopoljina »

rodni listovi mladenaca (najnoviji)-opcina
uvjerenje o državljanstvu-sud? opcinski/kantonalni?!
fotokopija ličnih/osobnih karata mladenaca i svjedoka -(ovjereno?)
uvjerenje o slobodnom bračnom stanju za osobe rođene van Kantona Sarajevo- gdje to traziti?
dokaz da je raniji brak prestao (ukoliko je neko od mladenaca bio u braku)
najava vjenčanja najmanje 30 dana prije vjenčanja-kod maticara,u opcini?

a sta kad bi se vjenacavali u inostranstvu? drzavljanin bih i drzavljanin strane zemlje? sta treba ovome iz bih da ponese?
melb26sa
Posts: 2454
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#33 Re: Sta je potrebno za vjencanje??

Post by melb26sa »

pustopoljina wrote:rodni listovi mladenaca (najnoviji)-opcina
uvjerenje o državljanstvu-sud? opcinski/kantonalni?! opcina
fotokopija ličnih/osobnih karata mladenaca i svjedoka -(ovjereno?)
uvjerenje o slobodnom bračnom stanju za osobe rođene van Kantona Sarajevo- gdje to traziti? u opcini - mislim da se to zove nulla osta ili tako nesto
dokaz da je raniji brak prestao (ukoliko je neko od mladenaca bio u braku)
najava vjenčanja najmanje 30 dana prije vjenčanja-kod maticara,u opcini? da, u opcini

a sta kad bi se vjenacavali u inostranstvu? drzavljanin bih i drzavljanin strane zemlje? sta treba ovome iz bih da ponese?

Ako je vjencanje u inostranstvu, ides prema onome sto ta zemlja trazi (npr. u SAD rodni list, pasos i to je to). Pogledaj na mvp stranicama zemlje koja te interesuje - obicno pise.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#34 Re: Sta je potrebno za vjencanje??

Post by pustopoljina »

rekoh li ja Fala?! izgleda ne... :oops: :razz:
pa,mnogo hvala.
Najrobi12
Posts: 3
Joined: 19/12/2019 14:34

#35 Re: Sta je potrebno za vjencanje??

Post by Najrobi12 »

Pozdrav!

Zna li neko može li se osoba sa mjestom prebivališta u Republici Srpskoj vjenčati u nekoj opštini u Federaciji?
Poznato mi je da se u Federaciji možeš vjenčati i u opštini u kojoj nemaš prijavljeno mjesto prebivališta.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18185
Joined: 11/02/2013 11:32

#36 Re: Sta je potrebno za vjencanje??

Post by Ramzess Veliki »

Najrobi12 wrote: 19/12/2019 14:51 Pozdrav!

Zna li neko može li se osoba sa mjestom prebivališta u Republici Srpskoj vjenčati u nekoj opštini u Federaciji?
Poznato mi je da se u Federaciji možeš vjenčati i u opštini u kojoj nemaš prijavljeno mjesto prebivališta.
Moze ako se udaje za osobu iz te opstine.
Ali najbolje ti je nazovi opstinu pa pitaj za informacije, ili otidji tamo pa se informisi.
Post Reply