Šta je obilježilo vaše djetinjstvo?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

švrljo
Posts: 123
Joined: 04/08/2012 18:29

#1 Šta je obilježilo vaše djetinjstvo?

Post by švrljo »

Eh nigdje na forumu nisam našla sličnu temu (ukoliko postoji, brišite) :)
Zanima me šta je vaše djetinjstvo konkretno obilježilo?
Ja bih da počnem, a vi nastavite...

Image

Image

Image

Image
Micaha
Posts: 1018
Joined: 01/06/2011 15:29

#3 Re: Šta je obilježilo vaše djetinjstvo?

Post by Micaha »

FK Velez Mostar
blesava
Posts: 573
Joined: 01/04/2012 17:50

#4 Re: Šta je obilježilo vaše djetinjstvo?

Post by blesava »

AGRESIJA NA BIH
User avatar
muhanata
Posts: 702
Joined: 09/11/2011 12:49

#5 Re: Šta je obilježilo vaše djetinjstvo?

Post by muhanata »

Image


Image

i tako to :roll:

I da ne bude sve crno, sjećam se i ove knjige, koju imam i dan danas, dobila je za 7. rođendan.

Image
kuda dalje?
Posts: 76
Joined: 17/04/2012 14:04
Location: Phnom Penh, Cambodia

#6 Re: Šta je obilježilo vaše djetinjstvo?

Post by kuda dalje? »

Image

Image
MMM27
Posts: 18
Joined: 26/02/2009 10:48

#8 Re: Šta je obilježilo vaše djetinjstvo?

Post by MMM27 »

Rat... al' i pored svog tog s.anja bilo je to jedno lijepo djetinjstvo :)
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#9 Re: Šta je obilježilo vaše djetinjstvo?

Post by plain vanilla »

smijeh

sjecam se da sam se puno smijala....
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#10 Re: Šta je obilježilo vaše djetinjstvo?

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Image
Image
User avatar
AleSa
Posts: 31
Joined: 17/09/2012 00:08
Location: Teatar Snova

#11 Re: Šta je obilježilo vaše djetinjstvo?

Post by AleSa »

IGRANJE FUCE-LOPTE (FUDBAL), PICIGEN, BOBA... 15h dnevno (bar ono kad je raspust)
bez obzira na vremenske prilike
KLIKERI (sjecam se da sam ih imao pa sigurno tri PUNE PUNE kese... isla raja kad je zgrada Oslobodjenja pala pa donosila :D ),
SOKER (od kako se pojavio na PS1 pa do dana danasnjeg :-D ),
ZMIRA-ZMURKA (to je bila prilika da se druzimo sa djevojcicama).
Nismo imali nista sto recimo danas djeca imaju, ali iskreno nikad se ne bih mjenjao za ovo njihovo fejsbuk djetinjstvo.
EH TO LIJEPO VRIJEME, UVIJEK SE NAJEZIM KAD SE SJETIM .... POZDRAV ZA PRAVU RAJU!!!
http://www.youtube.com/watch?v=NHz24J8OYGs
User avatar
Sabirni centar
Posts: 1522
Joined: 23/06/2012 16:02

#12 Re: Šta je obilježilo vaše djetinjstvo?

Post by Sabirni centar »

AleSa wrote:IGRANJE FUCE-LOPTE (FUDBAL), PICIGEN, BOBA... 15h dnevno (bar ono kad je raspust)
bez obzira na vremenske prilike
KLIKERI (sjecam se da sam ih imao pa sigurno tri PUNE PUNE kese... isla raja kad je zgrada Oslobodjenja pala pa donosila :D ),
SOKER (od kako se pojavio na PS1 pa do dana danasnjeg :-D ),
ZMIRA-ZMURKA (to je bila prilika da se druzimo sa djevojcicama).
Nismo imali nista sto recimo danas djeca imaju, ali iskreno nikad se ne bih mjenjao za ovo njihovo fejsbuk djetinjstvo.
EH TO LIJEPO VRIJEME, UVIJEK SE NAJEZIM KAD SE SJETIM .... POZDRAV ZA PRAVU RAJU!!!
http://www.youtube.com/watch?v=NHz24J8OYGs
:thumbup:
User avatar
shiny
Posts: 535
Joined: 26/07/2012 15:22
Location: Sarajevo

#13 Re: Šta je obilježilo vaše djetinjstvo?

Post by shiny »

U početku rat, ali toga se baš i ne sjećam. Kasnije, preskakanje gume, bmx biciklo koje je kočilo tako što staviš nogu na zadnji točak, prve role sa silikonskim točkovima koje skidala nisam, skupljanje salAveta i razmjene (to je tek bila trgovina, za jednu diznijevu dvije obične, za jednu onu japansku što se ne gužva, četiri obične :D), aberečke abertude, žmire, čičak i rat s njime, ako se gdje lopta nađe između dvije vatre, snijeg i sankanje bez sanki (u početku smo koristili kese i folije, kasnije sam mami ukrala metalni pleh :D) i krađa voća (oni ljudi koji su dozvoljavali da se njihovo voće bere nisu bili interesantni, nego oni gdje postoji mogućnost da dobiješ batine ako te uhvate- njihovo je bilo najukusnije :D)... Ova sad djeca pojma nemaju šta je djetinjstvo!
User avatar
Hiran
Posts: 417
Joined: 19/03/2010 22:06

#14 Re: Šta je obilježilo vaše djetinjstvo?

Post by Hiran »

Image

Image

Image

Image
sema911
Posts: 471
Joined: 21/03/2010 17:51

#15 Re: Šta je obilježilo vaše djetinjstvo?

Post by sema911 »

prvi post sta je ono zelenoo



a pored ratnih dana(ipak sam rodjen 86 proveo rat na mojmilu) prije zvali smo ga trece brdo i utrkivanje sa biciklima, poslije rata lopta dok kod na nogama mogu izdrzat, biciklo, igre zmirke zmire i prve curice simpatije,,., zimi sankanje al najzanimljivije je bilo se uvuc u onu vrecu sa malo debljim zidom i niz jednu livadu mislim da smo "picili" i stoju na sat i vise,. grudvanje,. sjcam se pokusali pravit ko dvorac sta na se zatrpalo,. pa slicure napravljene od rucke gajbe pive,.,. nazovimo kradja voca,. a kada sve vani dosadi dobri stari treminator i lov na patkice,. pa onda ona bolesno zarazna igra tenk koliko je imala 99.,., poslije je dosao ps1 pa sati i sati pred grandturismo 1 pa citav serijal,. sjecam se igrajuci grandturismo 2 na balkonu uz obavezno pojacan ton na max da se cuje uziva u igri,. a nedaleko od nas komsija uvjek je bio zagrijan za auta izlazi na ulicu razgleda osluskuje gdje se to cuje neki auto sa bjesnim motorom,.
a od tih mamlilica za oci i stomak tic tac mamba oni sladoledi u tankim kesicama i sve sto bi dijaspora donijela
klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#16 Re: Šta je obilježilo vaše djetinjstvo?

Post by klixo »

Zmira , ganja , ta-ta , pokemoni , yu gi oh , digimoni...
User avatar
I am Happy
Posts: 10216
Joined: 25/04/2011 14:19
Location: Profil/Postavke. Vracam avatar koji mi klix redovno izbrise

#18 Re: Šta je obilježilo vaše djetinjstvo?

Post by I am Happy »

Granate, podrum, kanisteri, svijece..... :D
ins
Posts: 2711
Joined: 12/05/2005 10:50

#19 Re: Šta je obilježilo vaše djetinjstvo?

Post by ins »

Image

Image
FemaleMe
Posts: 239
Joined: 29/03/2012 22:29

#20 Re: Šta je obilježilo vaše djetinjstvo?

Post by FemaleMe »

Image
casanova123
Posts: 1495
Joined: 04/04/2011 22:16

#21 Re: Šta je obilježilo vaše djetinjstvo?

Post by casanova123 »

shiny wrote:U početku rat, ali toga se baš i ne sjećam. Kasnije, preskakanje gume, bmx biciklo koje je kočilo tako što staviš nogu na zadnji točak, prve role sa silikonskim točkovima koje skidala nisam, skupljanje salAveta i razmjene (to je tek bila trgovina, za jednu diznijevu dvije obične, za jednu onu japansku što se ne gužva, četiri obične :D), aberečke abertude, žmire, čičak i rat s njime, ako se gdje lopta nađe između dvije vatre, snijeg i sankanje bez sanki (u početku smo koristili kese i folije, kasnije sam mami ukrala metalni pleh :D) i krađa voća (oni ljudi koji su dozvoljavali da se njihovo voće bere nisu bili interesantni, nego oni gdje postoji mogućnost da dobiješ batine ako te uhvate- njihovo je bilo najukusnije :D)... Ova sad djeca pojma nemaju šta je djetinjstvo!
skoro sve isto osim ovih igrica za djevojcice :D
skupljanje slicica, peljanje itd.. bjezanje u drugom razredu sa casova da bih dosao kuci da gledam pokemone na vrijeme i tako to.. igranje vani lopte i kosarke do besvjesti.. kradja sokova po granapima nakon sati i sati igranja napolju.. kradja cvijeca po bastama i onda ko fole to prodajes starijima hahaha... jao jao kad se sjetim samo... pa kad smo gadjali buseve jajima(sjecam se da se jednog dana vozac zaustavio tacno ispred kuce i rekao me mami a ona me razbila ko beba zvecku haha).. pa onda tuce djecacke pa dodjes kuci razbijen a ono nemas ni 10 godina haha.. pa koliko sam puta znao doci kuci sav krvav, padnes sa bicikla, sa romobila.. moljakanje starijih i komsija da te ne kazu mami i tati za neke sitnice.. pa kad se sjetim ko fole pravljenje avantura, pa nije bilo coska koji nismo znali na pamet.. pa razbijes prozor neciji dok igras fuce(fudbala), pa nas petero uhvati neki ciko, zovne nam policiju, pa mi onda lazemo imena, pa onda mjesecima kasnije se hvalis kako si zeznuo policajce.. sad bih se vratio u ovo doba.. steta da je ovoga nestalo, a ja nisam imao ni 12 godina.. odjednom, dosao mi Play Station 1 kuci iz njemacke(poslao dajdza sestricu da se malo igra).. raja se sa ulice premjestila u moju kucu, gdje smo derali FIFE 98(najbolja igrica ikad), pa Herkulesa kad smo prelazili(niko nije mogao preci 4ti nivo, a ja dolazio bez problema do 6tog.. nikad ga nisam prekucao, a moj mladji brat ga prekucao iz mozda desetog puta).. pa onda prvi X-men, pa spiderman, pa ostala cuda.. Pa hop, kupi tata sinu kompjuter.. kaze neka bude sin glavni u raji(prvi sam medju rajom imao svoj kompjuter).. sjecam se bio tada onaj casopis VIDI i BUG cini mi se.. pa kupis broj, dodje CD na njemu, a ono nove igrice da igras.. pa se sa play stationa preslo na igrice na kompu.. imao sam neke formule i nekog plavog macka sto je skako po mapi ko budala.. svi mi se divili u skoli kako sam znao napamet svako dugme, svaku kraticu na tastaturi.. mogao sam zmireci prekucati tog macka.. pa odjednom bolji kompjuteri dosli, bolje igrice, pa konacno dosao red i na PS2 kojeg nisam dobio dok nije izasao PS3 haha.. pa hooooppp... tu je negdje jos ranije bio i GTA Vice city kojeg isto tako nisam nikad prekucao(nisam mogao da predjem onaj nivo kad upravljas malim helikopterom pa u onoj zgradi trebas nesto da razneses - ni sada ne bih mogao to da predjem ja mislim).. al onda kad je izasao San Andreas.. uhuhuhu... imao sam najboljeg jarana u to vrijeme(sad je u zatvoru - prvo maloljetnicka delikvencija pa napuni 18 godina, i izbode gomilu raje, uhvate ga i eno ga u tuzli koliko znam-- oh, oh koliko smo zajedno prosli.. moja buducnost svijetla a njegova tamna od njegove 15te godine).. nas dvojica nismo nocima spavali igrajuci San Andreas.. jednu misiju on, a jednu misiju ja.. i tako u nedogled.. znam da smo se patili poprilicno na onom dijelu kada ucis da vozis helikopter i avion cini mi se.. al San Andreas smo prekucali!! Nije bilo sretnijeg dana u mom zivotu.. Nakon San Andreasa nikad vise nisam izasao da igram fudbala napolju.. nikad vise nisam uopst eizasao vani da se necega igram ili da provodim vrijeme sa rajom.. vec smo svi bili online(tad je bio dial up).. pa odjednom, bio si HIT u skoli ako imas ADSL.. jao jao, koliko sam samo svoje molio da nam ukljuce ADSL.. svi su cekali mjesecima da im ga prikljuce, a meni moji obecaju 7 dana prije mog rodjendana da cu imati za rodjendan ADSL.. ja ih pitam pa kako.. mama klima glavom, tata popunjava onaj formular, kad vidi fakat za 7 dana ja imao ADSL.. ljudi moji.. da vi samo znat ekoliko sam ja bio sretan taj dan.. pitam tatu kako je uspio da dobijemo ADSL za 7 dana, a on meni govori, kao sine dosao je vakat kad moras imati poznanstva i znanje i kada moras znati kako i cime nekom udovoljiti da bi taj ko je visi i jaci od tbe udovoljio tebi, a da bi mogao takvo nesto da imas, moras se druziti... uglavnom, druzenje na ulici vise ne postoji.. doslo je jos gore vrijeme od vremena poznanstava i udovoljavanja za neku uslugu.. sada vise ljudima ne mozes ni cim da udovoljis.. moj brat nikad nije izasao na ulicu da igra fudbala, nikad nije napravio ni jedan belaj, nikad nista nije ukrao(govorim o djecijim malim kradjama, nakon cega je mene moj tata znao toliko istuci da nisam smio izaci na prozor nekad.. al et).. sve se svela na facebook, na forum, na xbox i ps3.. kada sam dobio svoj kompjuter uvijek me interesovalo kako sta radi, pa sam ucio nesto i da programiram, da ucim da radim u Photoshopu, da se zajebajem sa DOSom, a danas je izgleda sve postalo da ocekujemo da ce nam znanje biti instalirano kao u matrixu ako znate o cemu govorim... ono ubaci ti neko cd u glavu i hop znas sve o kulinarstvu i tvoja profesija kuhar haha.. onaj jaran je uvijek zelio da bude kuhar.. ako ga sretnem nekad ili ga nadjem, pokusat cu da pomognem i njemu i njegovom malom bratu koji je na heroinu sada.. fale mi ova druzenja i igranje po cijele dane bez da razmisljas o glupostima danjasnice..

PS: zamolio bih da se ne citira(quote-ira) ovaj post.. pozz
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11077
Joined: 15/01/2010 18:31

#23 Re: Šta je obilježilo vaše djetinjstvo?

Post by Jack Be Nimble »

Igranje pred zgradama sa ostalom djecom, stalno sam bio vani a mama me nikako nije mogla zadrzati u kuci. Familijarni izleti na i naravno more svakog ljeta. Onda Prvi Maj i malo jugoslovesnke i republike bih zastavice na banderima. Tito i Jugoslavija, djecurlija kako zamislja da su Piksi, Suker, Stojanovic, Petrovic, Divac itd. Mateja Svet i Bojan Krizaj. Nedeljno pobodne i svakavog sporta na televiziji. Okupljanje familije za bajram, bajramluka na sve strane itd.

To je prva faza, druga faza je rat. Okupljanje familije sve manje i manje. Onda izbjeglicki logori, napustanje BiH i samog djetinstva.
User avatar
Op3r4t0r
Posts: 1795
Joined: 11/06/2004 16:25

#24 Re: Šta je obilježilo vaše djetinjstvo?

Post by Op3r4t0r »

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
groove
Posts: 4644
Joined: 13/10/2007 08:18

#25 Re: Šta je obilježilo vaše djetinjstvo?

Post by groove »

Image
:mrgreen:

Image
Post Reply