Sta je interesantno u BH Danima?

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

davor.d
Posts: 62
Joined: 02/06/2006 16:44

#101

Post by davor.d »

ulicar wrote:
davor.d wrote:
ulicar wrote: Evo ono sto se kaze iz prve ruke. Covjek pohvali ljude koji ga intervjuisu i one za koje radi. Ti su puno glup ako tebi ovo kaze vise nego sam ti ja rekao :)
A sada cu ti reci nesto sto ces ti shvatiti kao uvredu, a u stvari je samo listanje cinjenice. Ti si care rijetko glup. Ukoliko je tebi kritikovanje politickog magazina, ili ne kritikovanje politickog magazina pojam kojim ti odredjujes neciju ljubav spram domovine, ti si glup. Hoces jos jednom? Ukoliko fakt da ja mislim da su Dani smece tebi odredjuje da li ja mrzim BiH, ti si glup. Glup, glup, glup, glup, glup, glup. Nema druge rijeci kojom te mogu opisati, samo i jednostavno glup. Ako ti nije jasno zasto mislim da si glup, procitaj ovaj paragraf jos koji put. Nemoj ga prestati citati dok ti ne dopre do mozga, ako je ista ostalo, zasto ja mislim da si ti toliko glup. Da sam Hemingway, pa da majstorski vladam recenicama, mozda bih ti mogao objasniti u jednom forum postingu koliko si ti glup, ali meni obicnom smrtniku bi trebala knjiga od petsto strana da ti to docaram.

Taman pomislim da sam procitao najgluplji posting, i ti me iznenadis. Huh, hebo te. Svaka cast.
hvala ti sto si stavio taj citat jer sad su se ljudi uvjerili da lazes... samo sto ti to ne uvidjas sto je i razumljivo s obzirom na tvoje psihicko stanje i uznapredovalu psihozu... mogao bi ti jos sto sta reci ali ja sa lazovima i psihickim bolesnicima nemam namjeru polemisati... kada se izlijecis onda se javi...
Kao sto rekoh truhloglavi, procitaj citat ponovno, pa ponovno, pa ponovno, pa ponovno, mozda ti dopre do mozga, ako je ista ostalo, sta je Bakir rekao. Za dva od tri pomenuta magazina Bakir pise vise-manje redovno, a treci obavio razgovor. To se zove "ne ujedas ruku koja te hrani", genije. Da dobijes sliku pogledas sta prica o firmama gdje nije zaposlen i koje ga tog trenutka ne propituju.

Kako ti mozes koristiti viljusku a da sam sebi ne iskopas oko? Jel' tebi daju da koristis normalan escajg, ili ti daju plasticnu kasikicu da jedes?
eto opet si slagao... Bakir pise samo za Start a za SB i Dane ne pise nikako a pogotovo ne vise-manje redovno kako ti kazes... bas me zanima sta ces sljedece slagati....
User avatar
CiCiban
Posts: 2075
Joined: 17/02/2002 00:00

#102

Post by CiCiban »

Yaooooooo :D kako je samo dooobro uGasIT vas.. ne citajuci :P :P
ohhhhh
ulicar
Posts: 443
Joined: 27/02/2004 00:00

#103

Post by ulicar »

davor.d wrote:
ulicar wrote:
davor.d wrote: hvala ti sto si stavio taj citat jer sad su se ljudi uvjerili da lazes... samo sto ti to ne uvidjas sto je i razumljivo s obzirom na tvoje psihicko stanje i uznapredovalu psihozu... mogao bi ti jos sto sta reci ali ja sa lazovima i psihickim bolesnicima nemam namjeru polemisati... kada se izlijecis onda se javi...
Kao sto rekoh truhloglavi, procitaj citat ponovno, pa ponovno, pa ponovno, pa ponovno, mozda ti dopre do mozga, ako je ista ostalo, sta je Bakir rekao. Za dva od tri pomenuta magazina Bakir pise vise-manje redovno, a treci obavio razgovor. To se zove "ne ujedas ruku koja te hrani", genije. Da dobijes sliku pogledas sta prica o firmama gdje nije zaposlen i koje ga tog trenutka ne propituju.

Kako ti mozes koristiti viljusku a da sam sebi ne iskopas oko? Jel' tebi daju da koristis normalan escajg, ili ti daju plasticnu kasikicu da jedes?
eto opet si slagao... Bakir pise samo za Start a za SB i Dane ne pise nikako a pogotovo ne vise-manje redovno kako ti kazes... bas me zanima sta ces sljedece slagati....
Ti onda nemas pojma gdje i za koga Bakir pise.
ulicar
Posts: 443
Joined: 27/02/2004 00:00

#104

Post by ulicar »

mala-i wrote:
sulesavic wrote:@ se čita kao et ili čak i kao ludo a
i kao monkey
Ti kazes da si mene nazvala majmunom i onda kazes da sam ja nekulturan? Bravo! Svaka cast!
ulicar
Posts: 443
Joined: 27/02/2004 00:00

#105

Post by ulicar »

sulesavic wrote:@ se čita kao et ili čak i kao ludo a
U pravu si, izgovara se et, znacenje je at. Pogresan odrazaj. Mi ga nazivamo ludo a i niko vise.
davor.d
Posts: 62
Joined: 02/06/2006 16:44

#106

Post by davor.d »

ulicar wrote:
davor.d wrote:
ulicar wrote: Kao sto rekoh truhloglavi, procitaj citat ponovno, pa ponovno, pa ponovno, pa ponovno, mozda ti dopre do mozga, ako je ista ostalo, sta je Bakir rekao. Za dva od tri pomenuta magazina Bakir pise vise-manje redovno, a treci obavio razgovor. To se zove "ne ujedas ruku koja te hrani", genije. Da dobijes sliku pogledas sta prica o firmama gdje nije zaposlen i koje ga tog trenutka ne propituju.

Kako ti mozes koristiti viljusku a da sam sebi ne iskopas oko? Jel' tebi daju da koristis normalan escajg, ili ti daju plasticnu kasikicu da jedes?
eto opet si slagao... Bakir pise samo za Start a za SB i Dane ne pise nikako a pogotovo ne vise-manje redovno kako ti kazes... bas me zanima sta ces sljedece slagati....
Ti onda nemas pojma gdje i za koga Bakir pise.
mozda ja nemam pojam ali et volim se igrati a ova igra se zove: pronadji Bakira

DANI:
Izdavač: d.o.o. CIVITAS

Glavni i odgovorni urednik: Vildana Selimbegović
Direktor: Senad Pećanin
Zamjenica direktora: Vildana Selimbegović
Redakcijski kolegij: Muharem Bazdulj, Ivan Lovrenović, Amer Obradović, Senad Pećanin, Vildana Selimbegović
Novinari: Belma Bećirbašić, Faruk Borić, Ahmed Burić, Nisvet Džanko, Hasan Hadžić, Eldin Hadžović, Esad Hećimović, Jasna Jelisić, Dženana Karup-Druško, Mile Stojić, Emir Suljagić
Lektura: Nadira Korić
Kolumnisti: Aleksandar Hemon, Miljenko Jergović, Marko Vešović
Fotoreporteri: Emir Burlović, Jasmin Fazlagić, Nino Maričić, Irfan Redžović
Dizajn: DTP Dani
Dizajn konsultant: Amir Berbić
DTP: Amir Gutošić (urednik), Edin Tahirović
Web-site: Dalibor Parać
Direktor finansija: Mujo Tahirović
Marketing: Berina Isović
Distribucija: Mehmed Bećiragić
Sekretar redakcije: Samira Suruliz
Vanjski saradnici: Neven Anđelić (Velika Britanija), Cvijeta Arsenić, Gorica Čataković, Boris Dežulović, Zlatko Dizdarević, Zijah Gafić, Peđa Kojović (SAD), Boro Kontić, Milomir Kovačević Strašni, Igor Lasić, Amir Misirlić, Vladan Radmilović, Tarik Samarah, Mladen Vlaški, Anisa Šerak, Srđan Žagovec
Štampa: Radin, Zagrebačka 194, Zagreb, Hrvatska


SLOBODNA BOSNA:
IZDAVAČ: D.O.O. Pres-Sing,

Predsjednik Upravnog odbora: Asim METILJEVIĆ
Direktor: Erbein REŠIDBEGOVIĆ
Glavni i odgovorni urednik: Senad AVDIĆ,
Ureduje redakcijski kolegij: Senad AVDIĆ, Asim METILJEVIĆ, Edin AVDIĆ,
Novinari: Suzana MIJATOVIĆ, Adnan BUTUROVIĆ, Danka SAVIĆ, Mehmed PARGAN, Dario DŽAMONJA, Nedim HASIĆ, Suzana ANĐELIĆ, Mirsad FAZLIĆ, Dino BAJRAMOVIĆ, Nidžara AHMETAŠEVIĆ, Amar ĆESIĆ,
Dopisnici: Mirha DEDIĆ (Beograd), Nijaz HAMZA (Ljubljana), Boris JELENACA - KOSOR (Zagreb),
Lektor: Sedina LONČARIĆ,
Sekretar redakcije: Ismira TAHIROVIĆ,
Marketing i prodaja: Amela ŠKALJIĆ,
Design: Edin SPAHIĆ,
DTP: Atif DŽIDIĆ,
Fotografija: Milutin STOJČEVIĆ i Mario ILIČIĆ.
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#107

Post by mala-i »

@ (at, monkey)
Monkey, ludo a i et nazivi su za znak "@". Englesko značenje znaka je at (kod), a koristi se u adresama elektronske pošte kako bi se označilo na kojem poslužitelju korisnik ima otvoren korisnički račun.


toliko o tome...
Teufik iz Los Angelesa
Posts: 903
Joined: 20/08/2006 01:36

#108

Post by Teufik iz Los Angelesa »

Sto se njih dvojica vole :D
Bombarder73
Posts: 27
Joined: 16/09/2004 11:17

#109

Post by Bombarder73 »

Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#110

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 09/02/2009 17:55, edited 1 time in total.
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#111

Post by shin »

ulicar wrote:
mala-i wrote:taman kad pomislim da sam procitala najuvrijedljiviji post,javi se @ulicar i napise jos jedan
'@' se cita at i u ovom slucaju ga koristis totalno pogresno. Mislim da si htjela da to napises ovako:
mala-i wrote:@ulicar taman kad pomislim da sam procitala najuvrijedljiviji post, javis se ti i napises jos jedan
Eto, covjek se uci dok je ziv.
Pola foruma stavlja @ gdje ne treba.
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#112

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 09/02/2009 18:09, edited 1 time in total.
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#113

Post by sarlo »

IZ RUSIJE SA KRIVNJOM I KAJANJEM
O megalomaniji u mnogostradaloj Bosni
U predzadnjem broju Dana je objavljen tekst sa ovim naslovom i podnaslovom.
U prvom dijelu teksta novinar govori o sklonosti ovdasnjeg stanovnistva da analizira politike velikih sila Engleske, Francuske, Njemacke, Rusije i ismijavajuci ovdasnjeg obicnog covjeka, novinar govori, citiram:"nasim se geopoliticarima, naime, cini da na cijelom bijelom svijetu znacajnijeg komadicka zemlje od ovih ovdje pedesetak hiljada kvadratnih kilometara nema, te se sve njihove analize na kraju vracaju na vlastititi zavicaj." On saomuvjereno kaze da je razlog ove zablude megalomanija?(zabluda gledati na svoj zavicaj najznacajnijim komadom zemlje!! Valjda nam treba Grenland biti znacajniji). Pa opet daje definiciju megalomanije, citiram:“ludilo velicine , patoloska zelja za velicinom umisljenja velicina, samohvala“ –(Kakvi smo mi to iskomplksirani tipovi, vidi sta nam se dogadja kad citamo novine i komentarisemo clanke).
Idemo dalje (i pozdrav domovini).
U drugom djelu novinar prelazi na, citiram „prisustvu ruskih tema u ovdasnjem javnom diskursu“, pri tome koristeci pojam „banalizacija“ iako nije potpuno jasno zasto je rasparava o ruskom uticaju na ove krajeve banalizacija.
Finale teksta je finale gluposti, novinar govori o „ruskim dobrovoljcima koji su za vrijeme rata borili na srpskoj strani“ dajuci kracu recenziju dnevnika jednog ruskog dobrovoljca, tvrdeci da stvari nisu „totalno crno-bijele“. Kaze da citiram:„vrijedi citirati odlomak iz ovog dnevnika“-„Probili smo muslimansko utvrdjenje. Osecam se odvratno. Kada je eksplozija odbacila vrata na bunkeru, usao sam unutra. U svetlosti baterijske lampe sam ugledao mlade vojnike koji su lezali na zemlji. Njihova lica su bila svetla, slovenska. U mojoj dusi se nesto preokrenulo....To su takodja moja braca, koje sam duzan da branim, buduci ratnikom slavenskog bratstva..“ To nam kaze Rus, koji tvrdi da je ovuda ubijao Muslimane i sad se eto kaje. Morbidno sa nadmocnoscu pobjednika.
A sada vrhunac novinareve recenzija „romana“, citiram dio: „Krivnja i kajanje citiranog ruskog potpukovnika nalikuje na grizodusje nekog junaka Dostojevskog“!!! Kud bas Dostojevski??? Je li smijesno izjedanacavati nekakav serijal pseudo-dnevnik sa Dostojevskim.Mislim da je sklonost ka razgovorima o politici velikih sila karakteristicna za sve pripadnike malih naroda (a i velikih) i njihovo zanimanje za mjesto njihovih zemalja u tim globalnim politickim odnosima je tako logicno da o tome ne treba raspravljati. Tvrditi da je to nekakva megalomanija i kolektivni kompleks je vjerovatno posljedica novinarevog kompleksa-nerazumnosti.
Bosna i Bosnjaci su stoljecima bili u sastavu velikih imperija (u otomanskoj su bili i drzavotvorni element, a Austrogorskoj kao pravnoj drzavi su imali obicna gradjanska prava, sto im je u odnosu na srpsko-jugoslovensku koljacku politiku prema Bosnjacima bila nesto posebno). Kao gradjani tih imperija bili su primorani da cesto ratuju protiv Rusa. Tema ratova u Crnomorskom priobalju je jako prisutna i knjizevnosti ovog naroda-Bosnjaka (informacija za novinara koji se predstavlja kao knjizevnik, i stalno citirajuci raznorazene pisce daje objasnjenje za sve moguce zivotne situacije povezujuci sve i svasta), O bici pod Ozijem je Safvet Basagic-Mirza napisao dramu, krasna ljubavna pjesma o Osman-pasi koji je izgubio vojsku pod Vednom, a sa Ahmetom Šabom, Mese Selimovicova, iz Hocinskog rata se danasnji ratni veterani Bosnjaci poistovjecuju.
U prvom svjetskom ratu Bosnjaci su ratovali na Karpatima protiv Rusa. U WWII su ratovali na Istocnom frontu, pod Staljingradom je citava jedna jedinica je izginula u nekakvom industrijskom kompleksu Staljingrada (borili su se znaci hrabro, na pogresnoj strani). Ruska drzava je finansirala izgradnju sarajevske Saborne crkve (mislim da se tako zove crkva iza Ekonomije), crkvu u Mostaru.
U toku ovog rata na strani bosanskih Srba je ratovalo stotine ruskih dobrovaljaca. Ma to su bili placenici koji su ratovali za ocekivanu pljacku Bosnjaka. S obzirom da su kasno dosli kad smo mi vec bili bolje organizovani nisu se mnogo napljackali. Ratovali su, neuspjesno, u okolini Visegrada, na Kovacicima, Hrasnu Brdu, naseljavali stanove na Grbavici. Slabo su oni ubili ijednog „muslimanskog vojnika“ i ovaj opis „bunkera sa vratima“ je vjerovatno uzet iz prvog ili drugog svjetskog rata, jer mi nismo imali takve bunkere, a oni su ponavljam dozivljavali samo poraze.
Ruski placenici koji su se borili u Bosni, Bosnjacima nisu bili nikakav problem. Problem je u podrsci koju je ruska vlada dala cetnicima u sprovodjenu genocida nada Bosnjacima. U onom ruskom pjesniku koji je pucao na Sarajevo, sto je za mene bio samo primjer divljastva i ruskog drustva danas. I ne cudi me sto sada kolju one jadne Azijete pred kamerama.
I fasisticke price o slavenskoj supremaciji kao opravdanje za divljastvo. Mi, Bosnjaci nismo dio te, fasisticke „slavenske price“, koju je najbolje definisao Damir Niksic. I nema potreba da se neko kaje sa osjecanjem krivnje, samo neka nas Rusi ostave na miru.
Sad je ruski predstavnik u savjetu bezbjednosti doveo Spirica da govori pred Savjetom!!. I kako taj novinar moze govori da je uticaj ruske politike na Bosnu plod nekakve bolesne fantazije ovog naroda???
Novinari ovaj narod pokusavaju proglasiti ludim. Narod nad kojim je izvrsen genocid. Mozda je to i normalno jer mnogima ne odgovara istina. Srbima i Rusima najvise, ali na to smo vec navikli. najvise me nervira "recenzija" i poredjenje nekakvog cetnickog pamfleta sa Dostojevskim.
User avatar
lady midnight
Posts: 2624
Joined: 24/04/2007 16:06
Location: iznad oblaka

#114

Post by lady midnight »

sarlo wrote:IZ RUSIJE SA KRIVNJOM I KAJANJEM
O megalomaniji u mnogostradaloj Bosni
U predzadnjem broju Dana je objavljen tekst sa ovim naslovom i podnaslovom.
ja kad sam prochitala tu kolumnu, stvarno mi je postalo muka... i zaista sam se nakratko pitala shta je ono kojeg vraga trebalo da znachi :?
i shta je pjesnik onim htio da kazhe... i pitala sam se po ko zna koji put na shta su dani spali da poslije onih sjajnih kolumni jednog hemona i veshovica objavljuju ovakvo smece.

mislim da bazdulj, autor spomenute kolumne, na kraju krajeva i nije htio nishta reci, niti je ishta imao reci, niti umije neshto reci o temama kojih se pokushao dohvatiti onako nonshalantno-produhovljeno, a sve izigravajuci nekog analitichara... meni je ono vishe lichilo na tekst sklepan zbrda-zdola sat prije zakljuchenja broja, ili, ako bash hocete, kao josh jedna zhalosna epizoda josh zhalosnijeg serijala "muharem bazdulj bi da bude kolumnista"...

od onog nadobudnog, a ustvari tako jadnog, glupastog i ama bash nichim potkrepljenog stava da je razgovor "obichnih" ljudi o geopolitici odraz nashe "megalomanije" (eto, nek bazdulj definishe ko to i pod kojim uslovima smije razgovarati o politici u svijetu) preko poredjenja sa dostojevskim :-) pa sve do nezaobilazne dedukcije koja ce rezultirati u pouci koje se pametni chitalac, eto, nikad ne bi mogao sam sjetiti da nije bazdulja, a koja glasi "nije sve crno-bijelo" :-);-), cijela kolumna je chisti odron.
na kvadrat.
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#115 Re: Sta je interesantno u BH Danima?

Post by sarlo »

Novi broj Dana je kao centralnu temu imao utakmicu Turska-Hrvatska. Vec u proslom broju Senad Pecanin je opisao kako je vodio sina na utakmicu Hrvatska-Njemacka. Clanak je bio dirljiv, nesto poput „Prvi put sa ocem na jutrenje“, detalji sa hrvatskim zastavicama i slicno. Mogao je da se osjeti iskreni patriotizam prema Republici Hrvatskoj i u takvom duhu se ocito odgajaju i djeca. Da li je Pecanin te noci pomislio kako je roditeljima u Mahali u Vitezu i kako ce njihova djeca tu noc prespavati? Ocito da nije. Kod njega bitno je biti na strani jaceg, nasilnijeg, pobjednika.
Svako ima pravo da navija za koga hoce i da gaji patriotizam prema kome god hoce sve dok to ne predje u mrznju prema drugom, odnosno vrijedjanja drugog. Novi broj Dana je presao tu crtu i pun je sovinistickih uvreda upucenih prema Bosnjacima-novinari Imamovic, Hecimovic. Frustracije zbog poraza Hrvatske su kod mnogih presle granicu. Na naslovnici je osvanuo naslov Turčenje!!! Navijanje za Tursku se sada zove turčenje? Ispitivanje javnih licnosti je posebno interesantno. Dok su Seseljeve kolege Mujkic, Haveric, Kazaz ponovo iskazali negativan stav prema Bosnjacima koristeci mnostvo tudjizama i zapetljanih fraza iz kojih se jasno mogao vidjeti taj negativan stav uz kostantaciju da je naravno Reisu-l-ulema kriv za sve. I sta god lose Bosnjaci uradili to je po uputama Mustafa-efendije. Koliko ga samo mrze.
Objektivano i interesantno je misljenje Alisabri Sabanija. A najinteresantniji je, kao i uvijek, Zdravko Grebo.
"...Odmah da kazem navijao sam za Tursku, jer sam misli da je ona slabija, a ja navijam za slabije"...to govori na pocetku a kasnije provlaci i zajednicku proslost kao drugi razlog...
Zdravko Grebo govori u prvom licu mnozine mi poistovjecuje se tako sa Bosnjacima. Iako je ocito da je on individualista i da misli iskljucivo svojom glavom.
Prvi put se to dogodilo prvog marta '92 kad je univerzitetski profesor vracajuci se kasno nocu iz kafane zaustavljen na prvim tek postavljenim srpskim barikadama i pusten da prodje kroz njih jer je „naš“. Sutradan se u Grebi probudio inat i shvacajuci sta bi se dogodilo sa nekim drugim kod koga ne bi doslo do zabune, stao na stranu svog naroda govoreci nisam vaš nego sam taj taj, vjerovatno svjestan da su „njegovi“ „slabiji“ i malobrojniji. To je stav karaktera, jer Zdravko Grebo je citav svoj vijek prije svega samo svoj ali opredjeljenje za ove ili one je bilo na osnovu osjecaja za pravdu!
-Isto kao sto je 2001. upozorio da se ne trebaju hercegovacki Hrvati anatemisati, jer kako kaze ako je Jugoslavija napravila neku gresku onda je to bilo kolektivno kaznjavanje hercegovackih Hrvata poslije drugog svjetskog rata. Interesantno da je tada isto misljenje iznio i Sacir Filandra.-
Mozda je najinteresantnija recenica u njegovom kratkom komentaru citiram "Ako su bosnjacki navijaci proslavljali uspjeh Turske, htjeli su politicki nesto reci."
Ja licno nisam navijao ni za Turke ni Hrvate (stvarno sam navijacki bio indiferentan), ali navijao sam da Turska pobjedi i to ne zbog inata, vec zbog Bosnjaka u Mostaru, u Vitezu, u Livnu, Duvnu, Capljini. Bio sam na strani ne Turaka nego zbog tih ljudi koji su tamo u Herceg-Bosni obespravljeni i zaboravljeni, solidarisao sam se sa njima. Mislim da je za mnoge prvi incident u Vitezu bio jasan pokazatelj za koga treba, a za koga ne treba navijati.
Proslava pobjede Turske u Sarajevu, koja i nije bila nesto posebno kako su je mediji preuvelicali, mi se nije dopala jer jeste bila i likovanje nad Hrvatima i u inat njima, a ne volim to.
Sigurno da su mediji doprinijeli i doprinose Atmosferi koja se stvorila prije utakmice, i koja sigurno nije bila dobra i ova utakmica ce se u Bosni sigurno dugo pamtiti. Novinari ne bi trebali zbog tiraza ili licnih frustracija posipati so na ranu.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7632
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#116 Re: Sta je interesantno u BH Danima?

Post by Admir_1984 »

Meni su Dani skroz ok novine i redovno ih kupujem. Barometar i textovi Eldara Dizdarevica su mi naj ;-)
Cryptoman
Posts: 335
Joined: 06/08/2005 10:24
Contact:

#117 Re:

Post by Cryptoman »

rasta wrote:Mislim da su Dani jedina novina koja se ne naginje onako kako vjetar puse i da pisu istinu o bilo cemu da se radi
jel' se ovo salis? :D

ps. da ne bude zabune, i ja ih redovno citam ali...
Post Reply