Šta je fufica?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
John Cleese
Posts: 37305
Joined: 25/05/2010 18:30

#376 Re: Šta je fufica?

Post by John Cleese »

Bloo wrote:
John Cleese wrote:
Sta imam njih pitat - to je bila tvoja spekulacija :| :D
Ah, da. :mrgreen:
Da, ja sam teoretski izložila kako se mogu podijeliti zaduženja u braku ili vezi kada se ima dijete i oba roditelja rade, a da se jedna strana ne žali da su sve obaveze pale na nju :-D

I onda se "odmore" kada dijete zaspe naveče.

Odnosno iz prakse: onesvijeste se u 22 :D
Nekako mi je ta podjela bila nekompletna - ko tu pije pivu, cita novine i gleda tv? :|

A dobro si napisala - "odmor", jer to od 22 i nije odmor.
U nekim je kulturama i izrazenije poimanje te cinjenice sto se snazno odrazilo na tamosnje obicaje: Crnogorci, navodno, nakon spavanja obavezno sjednu - da se malo odmore.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50448
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#377 Re: Šta je fufica?

Post by Bloo »

triconja wrote:
MarlboroGold wrote:
Bloo wrote:Awesome. Bil se zabavljao sa njom? Roditeljima je doveo :D sa rajom je upoznao?
Da patim od fetiša da me direktom, krošeom ili uppercutom lupa kad joj nije po volji :lol:
Moro bi utoku i u halu nosit :lol: :lol: :lol:
Ne bi ona to. :mrgreen:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#378 Re: Šta je fufica?

Post by MarlboroGold »

Fakat imam pitanje - ne da mi se postavljati na ono temi.

Evo situacije - žena maltretira muža i psihički i fizički - bokserima, tavama ili šta god dohvati već neko vrijeme. Da li bi bilo opravdano uzvratiti u nekom momentu, recimo, u vidu samoodbrane? Da li bi to bilo nasilje nad ženom? Ako se zanemari uzrok što je do toga došlo, šta vi mislite o ovome?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50448
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#379 Re: Šta je fufica?

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote:Fakat imam pitanje - ne da mi se postavljati na ono temi.

Evo situacije - žena maltretira muža i psihički i fizički - bokserima, tavama ili šta god dohvati već neko vrijeme. Da li bi bilo opravdano uzvratiti u nekom momentu, recimo, u vidu samoodbrane? Da li bi to bilo nasilje nad ženom? Ako se zanemari uzrok što je do toga došlo, šta vi mislite o ovome?
To je nužno nasilje, samoodbrana itd. To što je ona žena ne čini je manje nasilnicom, niti ako joj se uzvrati (mada nasilje u porodici treba prekinuti na drugi način, a ne pomiriti se sa sudbinom i na nasilje uzvratiti nasiljem u ponavljajućim slučajevima). Nasilje ne poznaje te podijele.
Istu treba prijaviti i da se pokrene ista procedura u slučaju porodičnog nasilja. Samo postoji određena stigma oko muškaraca koji su izloženi toj vrsti nasilja - dobiju epitete koji se vežu uz ženske spolne organe - pička, pičkica, ili mlakonja, papučar, bezmudi. Ako dopustiš da te žena maltretira, ti nisi muško.


Nasilje nema spola niti roda, nasilje je nasilje i treba mu se stati u kraj bez obzira na to šta će mahala da kaže.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#380 Re: Šta je fufica?

Post by MarlboroGold »

Bloo wrote:
MarlboroGold wrote:Fakat imam pitanje - ne da mi se postavljati na ono temi.

Evo situacije - žena maltretira muža i psihički i fizički - bokserima, tavama ili šta god dohvati već neko vrijeme. Da li bi bilo opravdano uzvratiti u nekom momentu, recimo, u vidu samoodbrane? Da li bi to bilo nasilje nad ženom? Ako se zanemari uzrok što je do toga došlo, šta vi mislite o ovome?
To je nužno nasilje, samoodbrana itd. To što je ona žena ne čini je manje nasilnicom, niti ako joj se uzvrati (mada nasilje u porodici treba prekinuti na drugi način, a ne pomiriti se sa sudbinom i na nasilje uzvratiti nasiljem u ponavljajućim slučajevima). Nasilje ne poznaje te podijele.
Istu treba prijaviti i da se pokrene ista procedura u slučaju porodičnog nasilja. Samo postoji određena stigma oko muškaraca koji su izloženi toj vrsti nasilja - dobiju epitete koji se vežu uz ženske spolne organe - pička, pičkica, ili mlakonja, papučar, bezmudi. Ako dopustiš da te žena maltretira, ti nisi muško.


Nasilje nema spola niti roda, nasilje je nasilje i treba mu se stati u kraj bez obzira na to šta će mahala da kaže.
Naravno da treba prekinuti na neki drugi način, ali eto recimo da se to desi. Tačno je da nasilje, po definiciji, ne poznaje takve podjele, ali mislim da se to ne primjenjuje baš tako. Poprilično sam siguran da će muškarac, u nekim situacijama, više najebati ako uzvrati nego što će ona koja se tako ponaša već neko vrijeme
Ta stigma i jeste problem - muškarci kojima se to dešava inače šute kako ne bi bili etiketirani takvim epitetima, pa trpe takva sranja.
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#381 Re: Šta je fufica?

Post by mad_max_ba »

meni je moja žena i rus i kinez i amerikanac
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
John Cleese
Posts: 37305
Joined: 25/05/2010 18:30

#382 Re: Šta je fufica?

Post by John Cleese »

MarlboroGold wrote:Fakat imam pitanje - ne da mi se postavljati na ono temi.

Evo situacije - žena maltretira muža i psihički i fizički - bokserima, tavama ili šta god dohvati već neko vrijeme. Da li bi bilo opravdano uzvratiti u nekom momentu, recimo, u vidu samoodbrane? Da li bi to bilo nasilje nad ženom? Ako se zanemari uzrok što je do toga došlo, šta vi mislite o ovome?
Opravdano bi bilo sprijeciti "fizicko maltretiranje" - za takvo sto, barem u opisanoj situaciji, ne bi trebalo biti neophodno bas "uzvratiti", a ne bi bilo ni pametno, jer je vrlo vjerojatno da bi to bilo prekoracenje nuzne obrane.

Slikovito - nema potrebe da zenu udaris tavom da bi je sprijecio da te udari tavom.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#383 Re: Šta je fufica?

Post by spreca »

John Cleese wrote:
MarlboroGold wrote:Fakat imam pitanje - ne da mi se postavljati na ono temi.

Evo situacije - žena maltretira muža i psihički i fizički - bokserima, tavama ili šta god dohvati već neko vrijeme. Da li bi bilo opravdano uzvratiti u nekom momentu, recimo, u vidu samoodbrane? Da li bi to bilo nasilje nad ženom? Ako se zanemari uzrok što je do toga došlo, šta vi mislite o ovome?
Opravdano bi bilo sprijeciti "fizicko maltretiranje" - za takvo sto, barem u opisanoj situaciji, ne bi trebalo biti neophodno bas "uzvratiti", a ne bi bilo ni pametno, jer je vrlo vjerojatno da bi to bilo prekoracenje nuzne obrane.

Slikovito - nema potrebe da zenu udaris tavom da bi je sprijecio da te udari tavom.
Ma dje ces ruku dici na zanu :shock:




ali kad je nogom podkacis ...nece nikad vise dici tavu na tebe........jos za svaki slucaj joj slomis ruku :lol: :lol: :lol: :lol: ..........a u stvari dali takvu mozemo nazvati zenom?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50448
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#384 Re: Šta je fufica?

Post by Bloo »

John Cleese wrote:
MarlboroGold wrote:Fakat imam pitanje - ne da mi se postavljati na ono temi.

Evo situacije - žena maltretira muža i psihički i fizički - bokserima, tavama ili šta god dohvati već neko vrijeme. Da li bi bilo opravdano uzvratiti u nekom momentu, recimo, u vidu samoodbrane? Da li bi to bilo nasilje nad ženom? Ako se zanemari uzrok što je do toga došlo, šta vi mislite o ovome?
Opravdano bi bilo sprijeciti "fizicko maltretiranje" - za takvo sto, barem u opisanoj situaciji, ne bi trebalo biti neophodno bas "uzvratiti", a ne bi bilo ni pametno, jer je vrlo vjerojatno da bi to bilo prekoracenje nuzne obrane.

Slikovito - nema potrebe da zenu udaris tavom da bi je sprijecio da te udari tavom.
Uzevši u obzir moju masu i Zlatovu masu - mislim da bi bilo krvi i slomljenih bitnih kostiju na obje strane :D

Ti mene tavom?
Ti mene tosterom?
*zviz u glavu čelinčnom tavom i pride viljuška u oko* :mrgreen:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#385 Re: Šta je fufica?

Post by MarlboroGold »

Da neko ne shvati pogrešno, nisam i nikad neću dići ruku na ženu niti ću se dovesti u takvu situaciju... ali da ima tog nasilja, ima. Zato sam i pitao da li bi bilo opravdano uzvratiti i kako bi se to onda tretiralo.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#386 Re: Šta je fufica?

Post by spreca »

Bloo wrote: Uzevši u obzir moju masu i Zlatovu masu - mislim da bi bilo krvi i slomljenih bitnih kostiju na obje strane :D

Ti mene tavom?
Ti mene tosterom?
*zviz u glavu čelinčnom tavom i pride viljuška u oko* :mrgreen:
:thumbup: ti si moj tip zene :kiss: ...nek sav komsiluk cuje kako se volimo :lol:
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#387 Re: Šta je fufica?

Post by annoy »

Ako te netko fizicki napadne imas se potpuno pravo obraniti, sasvim nebitno kojeg je tko spola, ali ako se radi o muzu i zeni, muzu je najbolje da mu to uopce ne padne na pamet jer moze zbog toga kasnije najebat samo tako
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#388 Re: Šta je fufica?

Post by MarlboroGold »

Bloo wrote: Uzevši u obzir moju masu i Zlatovu masu - mislim da bi bilo krvi i slomljenih bitnih kostiju na obje strane :D

Ti mene tavom?
Ti mene tosterom?
*zviz u glavu čelinčnom tavom i pride viljuška u oko* :mrgreen:
Popravi mi dan :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50448
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#389 Re: Šta je fufica?

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote:Da neko ne shvati pogrešno, nisam i nikad neću dići ruku na ženu niti ću se dovesti u takvu situaciju... ali da ima tog nasilja, ima. Zato sam i pitao da li bi bilo opravdano uzvratiti i kako bi se to onda tretiralo.
Dobro ti je Cleese odgovorio. U slučaju da reaguješ, mogao bi da pređeš liniju nužne samoodbrane zbog svoje fizičke konstitucije i onda odosmo u krivično djelo.
I smatram da se to onda ne bi tretiralo kao nasilje nad ženom, već prekomjerna upotreba sile: Počinitelj koji prekorači granice nužne odbrane može se blaže kazniti, a ako je prekoračenje učinio zbog jake razdraženosti ili straha izazvanog napadom, može se i osloboditi kazne.
John Cleese
Posts: 37305
Joined: 25/05/2010 18:30

#390 Re: Šta je fufica?

Post by John Cleese »

spreca wrote: Ma dje ces ruku dici na zanu :shock:

ali kad je nogom podkacis ...nece nikad vise dici tavu na tebe........jos za svaki slucaj joj slomis ruku :lol: :lol: :lol: :lol: ..........a u stvari dali takvu mozemo nazvati zenom?
A eto, kad covjek vec spomenu tavu...

Doduse, cuo sam i ja za slican slucaj, ali ta zena je jako bolesna. Zato je covjek i trpi.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50448
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#391 Re: Šta je fufica?

Post by Bloo »

Imam ideju za slogan ako se ikada bude radila kampanja o porodičnom nasilju nad muškarcima (a koje vrše žene): IMAJ MUDA, PRIJAVI JE! :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#392 Re: Šta je fufica?

Post by Tomahawk11 »

Bloo wrote:Imam ideju za slogan ako se ikada bude radila kampanja o porodičnom nasilju nad muškarcima (a koje vrše žene): IMAJ MUDA, PRIJAVI JE! :mrgreen:
Ma ja, to nije feministički, a da je, recimo: NE BUDI *ČKA, PRIJAVI JE! :mrgreen: , to bi onda bio šovinizam! :oops:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21580
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#393 Re: Šta je fufica?

Post by MarlboroGold »

Bloo wrote:
MarlboroGold wrote:Da neko ne shvati pogrešno, nisam i nikad neću dići ruku na ženu niti ću se dovesti u takvu situaciju... ali da ima tog nasilja, ima. Zato sam i pitao da li bi bilo opravdano uzvratiti i kako bi se to onda tretiralo.
Dobro ti je Cleese odgovorio. U slučaju da reaguješ, mogao bi da pređeš liniju nužne samoodbrane zbog svoje fizičke konstitucije i onda odosmo u krivično djelo.
I smatram da se to onda ne bi tretiralo kao nasilje nad ženom, već prekomjerna upotreba sile: Počinitelj koji prekorači granice nužne odbrane može se blaže kazniti, a ako je prekoračenje učinio zbog jake razdraženosti ili straha izazvanog napadom, može se i osloboditi kazne.
Stoji i vaše naravno.
Jel ti to impliciraš da smo jači spol? :razz: :run:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#394 Re: Šta je fufica?

Post by spreca »

John Cleese wrote:
spreca wrote: Ma dje ces ruku dici na zanu :shock:

ali kad je nogom podkacis ...nece nikad vise dici tavu na tebe........jos za svaki slucaj joj slomis ruku :lol: :lol: :lol: :lol: ..........a u stvari dali takvu mozemo nazvati zenom?
A eto, kad covjek vec spomenu tavu...

Doduse, cuo sam i ja za slican slucaj, ali ta zena je jako bolesna. Zato je covjek i trpi.
Psihicki? ili onako
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50448
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#395 Re: Šta je fufica?

Post by Bloo »

Tomahawk11 wrote:
Bloo wrote:Imam ideju za slogan ako se ikada bude radila kampanja o porodičnom nasilju nad muškarcima (a koje vrše žene): IMAJ MUDA, PRIJAVI JE! :mrgreen:
Ma ja, to nije feministički, a da je, recimo: NE BUDI *ČKA, PRIJAVI JE! :mrgreen: , to bi onda bio šovinizam! :oops:
Ja i ne znam kako bih to klasificirala :lol: zar su vagine strašljive?
Meni je žao muškaraca i žena koji trpe nasilje, a ne prijavljuju zbog proizaičnih razloga tipa šta će mahala/famalija reći, manje prozaičnih: da ostanu bez djece, jer nemaju stalni prihod et cetera...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#396 Re: Šta je fufica?

Post by moonca »

MarlboroGold wrote:Da neko ne shvati pogrešno, nisam i nikad neću dići ruku na ženu niti ću se dovesti u takvu situaciju... ali da ima tog nasilja, ima. Zato sam i pitao da li bi bilo opravdano uzvratiti i kako bi se to onda tretiralo.
Kao i svaka odbrana od nasilja, imas pravo uzvratiti- no najbolje procitati knjigu nekog Hodze, koji je opisao kako tuci zenu a da nema modrica, tj dokaza. :wink: Cega se on sjetio. :-)

Znam slucajeva, gdje bude agresivnosti u pocetku veze no nakon par okrsaja se smire. :)
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#397 Re: Šta je fufica?

Post by spreca »

annoy wrote:Ako te netko fizicki napadne imas se potpuno pravo obraniti, sasvim nebitno kojeg je tko spola, ali ako se radi o muzu i zeni, muzu je najbolje da mu to uopce ne padne na pamet jer moze zbog toga kasnije najebat samo tako
da mu uvali kineski triper :mrgreen: :lol:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50448
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#398 Re: Šta je fufica?

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote:
Bloo wrote:
MarlboroGold wrote:Da neko ne shvati pogrešno, nisam i nikad neću dići ruku na ženu niti ću se dovesti u takvu situaciju... ali da ima tog nasilja, ima. Zato sam i pitao da li bi bilo opravdano uzvratiti i kako bi se to onda tretiralo.
Dobro ti je Cleese odgovorio. U slučaju da reaguješ, mogao bi da pređeš liniju nužne samoodbrane zbog svoje fizičke konstitucije i onda odosmo u krivično djelo.
I smatram da se to onda ne bi tretiralo kao nasilje nad ženom, već prekomjerna upotreba sile: Počinitelj koji prekorači granice nužne odbrane može se blaže kazniti, a ako je prekoračenje učinio zbog jake razdraženosti ili straha izazvanog napadom, može se i osloboditi kazne.
Stoji i vaše naravno.
Jel ti to impliciraš da smo jači spol? :razz: :run:
Ja nikad nisam ni tvrdila da smo jednaki što se tiče fizičke snage :) (uvijek ima izuzetaka - npr. ja bih triconju jednom rukom namlatila).
Brkanje jednakosti i ravnopravnosti je postalo zamorno. Zamorno je i uzimanje fizičke inferiornosti u partikularnim slučajevima kao podloge za zaključke o umnoj inferiornosti i svakoj drugoj. :|
Last edited by Bloo on 21/05/2018 13:05, edited 1 time in total.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#399 Re: Šta je fufica?

Post by Tomahawk11 »

Bloo wrote: Ja i ne znam kako bih to klasificirala :lol: zar su vagine strašljive?
Meni je žao muškaraca i žena koji trpe nasilje, a ne prijavljuju zbog proizaičnih razloga tipa šta će mahala/famalija reći, manje prozaičnih: da ostanu bez djece, jer nemaju stalni prihod et cetera...
Pa znaš ono, igraj, *čko jedna :twisted: , vidi ih, ko balerine itd. tdi.
Nesvjesno, ispadne šovinizam. Doduše, targetirani su muškarci :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#400 Re: Šta je fufica?

Post by Tomahawk11 »

Bloo wrote:
Ja nikad nisam ni tvrdila da smo jednaki što se tiče fizičke snage :) (uvijek ima izuzetaka - npr. ja bih triconju jednom rukom namlatila).
Brkanje jednakosti i ravnopravnosti je postalo zamorno. Zamorno je i uzimanje fizičke inferiornosti upartikularnim slučajevima kao odnosve za zaključke o umnoj inferiornosti i svakoj drugoj. :|
Ih....hoš se pobit? :per:
Samo da te napomenem, nisam se tukao od 8. razreda osnovne. :|
Post Reply