Sta je bolje za slanje paketa: Fedex ili DHL?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Nostromo
Posts: 209
Joined: 26/08/2010 21:57

#1 Sta je bolje za slanje paketa: Fedex ili DHL?

Post by Nostromo »

Molim vas za pomoc i vasa iskustva:
Za slanje paketa iz BiH u EU, da li bolje koristiti Fedex ili DHL (cijena, kvalitet usluge,itd.)?
Hvala!
User avatar
drndalo
Posts: 22804
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#2 Re: Sta je bolje za slanje paketa: Fedex ili DHL?

Post by drndalo »

Sve ti je to u 5 dkg... Cijena ne mora biti...
iz zadnje klupe
Posts: 936
Joined: 27/07/2012 18:10

#3 Re: Sta je bolje za slanje paketa: Fedex ili DHL?

Post by iz zadnje klupe »

Fedex je americki, DHL je bio dok ga nije kupila Njemacka pošta, pošto šalješ u EU, rekao bi DHL, mada je sve to u par deka,
User avatar
drndalo
Posts: 22804
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4 Re: Sta je bolje za slanje paketa: Fedex ili DHL?

Post by drndalo »

Kakve veze ima ciji je? Meni je jedno vrijeme FedEx bio dosta jeftiniji prema par EU destinacija, na osnovu oslabljenog $ koji je bio obracunska vrijednost... Kod DHL je bio EUR obracun, pa su bili skuplji ma sta radili...
User avatar
turquoise
Posts: 184
Joined: 13/08/2005 19:27

#5 Re: Sta je bolje za slanje paketa: Fedex ili DHL?

Post by turquoise »

fedex je jeftiniji, kvalitet usluge isti
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#6 Re: Sta je bolje za slanje paketa: Fedex ili DHL?

Post by jefferson »

Fedex definitivno.
User avatar
daxon
Posts: 1590
Joined: 13/12/2010 12:10

#7 Re: Sta je bolje za slanje paketa: Fedex ili DHL?

Post by daxon »

Raspitaj se u http://www.in-time.ba oni imaju licencu holandskog TNT-ia.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#8 Re: Sta je bolje za slanje paketa: Fedex ili DHL?

Post by channel10 »

Zar FedEx nije cucavela? Zar nisu izgubili licencu?
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#9 Re: Sta je bolje za slanje paketa: Fedex ili DHL?

Post by Ridjobrki »

Ima jedna bitna razlika...

Ja sam češće koristio FedEx jer su za razliku od DHL-a dolazili po pakete. Izađeš sa posla lafo do FedExa, sjedneš u kafanu i posao se odradi sam.

:D


Ne znam jesu li 'a2b' izgubili licencu ili FedEx lično dolazi u BiH ali bilo je neke konfuzije oko toga, dobro veli channel10.
User avatar
Muderris
Posts: 126
Joined: 23/01/2011 14:53

#10 Re: Sta je bolje za slanje paketa: Fedex ili DHL?

Post by Muderris »

Fedex je jeftiniji i iz BH pošte imaš opciju da šalješ fedex-om.

BH pošta ima svoju "brzu poštu" EMS i fedex je nešto malo malo skuplji u odnosu na EMS.
Tamo gdje ne može EMS-om (RS čini mi se) oni ti odmah predlože fedex.

DHL truba.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#11 Re: Sta je bolje za slanje paketa: Fedex ili DHL?

Post by channel10 »

Ridjobrki wrote:Ima jedna bitna razlika...

Ja sam češće koristio FedEx jer su za razliku od DHL-a dolazili po pakete. Izađeš sa posla lafo do FedExa, sjedneš u kafanu i posao se odradi sam.

:D


Ne znam jesu li 'a2b' izgubili licencu ili FedEx lično dolazi u BiH ali bilo je neke konfuzije oko toga, dobro veli channel10.
Kako sam cup, izgubili su licencu I sad neka firma iz BL radi za FedEx... navodno oni carinici sto su uApseni nedavno, haman su bili njihovi...
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#12 Re: Sta je bolje za slanje paketa: Fedex ili DHL?

Post by Ridjobrki »

E ja sam uvijek i koristio usluge te banjalučke firme, bilo mi praktično jer živim u BL. :D

Ne znam ko je u FBiH radio za FedEx ali nemam nekih zamjerki na rad firme 'a2b' koja im je bila ovdje partner.
User avatar
drndalo
Posts: 22804
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#13 Re: Sta je bolje za slanje paketa: Fedex ili DHL?

Post by drndalo »

Ja koliko znam, jedina razlika je u tome sto je FedEx ime za internacionalne posiljke, a za tu-zemske je ime "a2b"... A "a2b" je jos uvijek koncesionar FedEx-a za BiH (prije se zvala Rhea-Express... Nijedna od tih firmi u BiH nema svoje direktno prisustvo, za sviju rade lokalne firme, koje pod nekim uslovima koriste njihov logo, i salju primaju posiljke od/za njih...

Kako unutar BiH, i u susjednim zemljama ne zavise od FedEx-ovog prekonocnog transporta posiljki avionom preko Pariza, nego imaju svoje lokalne kombije, onda je sigurno trik u tome da ne placaju FedEx-u za takve posiljke nista, nego ih sami voze vrata/vrata, i uzimaju 100% para sebi... Ono sto ide preko FedEx-a, mora da se dijeli...
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#14 Re: Sta je bolje za slanje paketa: Fedex ili DHL?

Post by vjesticanametli »

iz zadnje klupe wrote:Fedex je americki, DHL je bio dok ga nije kupila Njemacka pošta, pošto šalješ u EU, rekao bi DHL, mada je sve to u par deka,
prije par mejseci slala jedan pasos u DE i zovnem dhl jel .... da bude sve OK kontam....ne lezi ĐŽavole zovem sutra u DE kaze teta niej doslo reko kako nije i zovnem dhl i kazu oni mi isporucili.........kome kako i kazu oni meni ime reko ta osoba koja je potpisala tu ne zivi niti je primatelj posiljke i napravim frku.......kad ispostavilo se da je dostavljac u DE potpisao sam i bacio komsiji u dvoriste taj paketic.....komsija znao tetu pa donio pasos :-) LM dhl vise nikad ni sluzbeno ni privatno........ovlas se izvinuse u dhl SA i ne naplatise mi uslugu

prije par dana trebala poslati neke gluposti u AT i SLO tj. komad sajbe od auta sa vinjetom i zovem vip 24 i sve objasnim kazu javicemo se i preuzeti....procedura i preseravanje s njihove strane....neozbiljni totalna i nikad se ne javise i ja posaljem obicno postom :-D sve doslo sve super a nakon 7 dana dosle zamjenske vinjete za auto

konklužn: dhl i vip24 NE
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#15 Re: Sta je bolje za slanje paketa: Fedex ili DHL?

Post by Nisrin »

INTIMe je preuzeo licencu za FEDEX...i posiljka do Dojclanda 70KM...DHLom 120KM, a EMSom BH brza posta 40KM, ALI nasa posta "brzo dostavi u roku 3-4dana" ali samo do njemacke poste, a onda klasicno ide iz njemacke poste do primaoca :D
Koja je onda logika platiti 40KM, da bi doslo brzo od poste do poste? I nemaju opciju da to dodje do klijenta, a ne da se ovako mozda zagubi... :D
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#16 Re: Sta je bolje za slanje paketa: Fedex ili DHL?

Post by tranquil »

DHL
Post Reply