Šta da radim u Banjaluci?

Vijesti i zbivanja u Banjoj Luci, Mrkonjić Gradu, Prijedoru, Bos. Gradišci, Prnjavoru, Tesliću, Derventi, Bos. Brodu...

Moderator: banjaluka078

Post Reply
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#526 Re: Šta da radim u Banjaluci?

Post by banjaluka078 »

kuli1961 wrote: 04/04/2023 13:33 Ne zelim se učauriti u uspomene i u žalu za prošlim vremenima, želim gledati naprijed.
Upravo ovo. Živjeti se mora i kad se već mora, može se potruditi da to bude najbolji mogući život u datim okolnostima.

:thumbup:
Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#527 Re: Šta da radim u Banjaluci?

Post by Benjaminsky »

kuli1961 wrote: 04/04/2023 13:33Ako se drzite svojih odluka, to ne znaci da se ne mozete vratiti u svoj grad, kako pisete, vec da necete.
Imate p. p.
Dzinna
Posts: 374
Joined: 02/03/2021 18:12
Location: Mars

#528 Re: Šta da radim u Banjaluci?

Post by Dzinna »

Jel aerodrom u Banja Luci ima parking za na par dana? I koja je cijena po danu
I drugo, jel ima prijevoz od grada do aerodroma? Mislim na javni
Moze i taxi
kuli1961
Posts: 2431
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#529 Re: Šta da radim u Banjaluci?

Post by kuli1961 »

Dzinna wrote: 24/04/2023 22:25 Jel aerodrom u Banja Luci ima parking za na par dana? I koja je cijena po danu
I drugo, jel ima prijevoz od grada do aerodroma? Mislim na javni
Moze i taxi
Ne znam da li je moguće na više dana, samo znam da je odvratno skup- 5 KM/sat.
Javni prevoz- ne znam, mislim da nema, a taxi ima.
Ako sam dobro shvatio- iz BL letiš negdje na par dana?
Da bi što jeftinije prošao/la, ukoliko nije moguće platiti pakring za vise dana odjednom na samom aerodromu, instaliraj jednostavnu aplikaciju m:go, parkiraj auto na javnom parkingu u gradu- npr Stara stanica, izmedju Centralne banke BiH i hotela Bosna- tu je dan 3 KM (zona je 2.ga), svaki dan aplikacijom produžiš parking za dalja 24 sata, a do i od aerodroma -taksijem (ili javnim prevozom, ako ima).
Čika Gugl mi sad ovo ponudi:
https://balkantransfer.com/banja-luka-a ... anja-luka/
pa ih kontaktiraj, vidi da li ti odgovara.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24894
Joined: 08/09/2005 20:08

#530 Re: Šta da radim u Banjaluci?

Post by Haris.ba »

Kako mi iskoci ova tema, sjetih se priloga sa RTRS gdje pitaju Banjalucane oko teniskog turnira i sta predlazu da turisti vide u Banja Luci.

Jedan delegat cak kaze i citiram "administrativni centar Vlade". Svi kazu Kastel. Neko spomenu Gospodsku ulicu. Neko obalu Vrbasa.

Sta ima na obali Vrbasa? Kako doci do nje? Misli li se otici negdje u Seher, ili?
Dzinna
Posts: 374
Joined: 02/03/2021 18:12
Location: Mars

#531 Re: Šta da radim u Banjaluci?

Post by Dzinna »

kuli1961 wrote: 24/04/2023 22:53
Dzinna wrote: 24/04/2023 22:25 Jel aerodrom u Banja Luci ima parking za na par dana? I koja je cijena po danu
I drugo, jel ima prijevoz od grada do aerodroma? Mislim na javni
Moze i taxi
Ne znam da li je moguće na više dana, samo znam da je odvratno skup- 5 KM/sat.
Javni prevoz- ne znam, mislim da nema, a taxi ima.
Ako sam dobro shvatio- iz BL letiš negdje na par dana?
Da bi što jeftinije prošao/la, ukoliko nije moguće platiti pakring za vise dana odjednom na samom aerodromu, instaliraj jednostavnu aplikaciju m:go, parkiraj auto na javnom parkingu u gradu- npr Stara stanica, izmedju Centralne banke BiH i hotela Bosna- tu je dan 3 KM (zona je 2.ga), svaki dan aplikacijom produžiš parking za dalja 24 sata, a do i od aerodroma -taksijem (ili javnim prevozom, ako ima).
Čika Gugl mi sad ovo ponudi:
https://balkantransfer.com/banja-luka-a ... anja-luka/
pa ih kontaktiraj, vidi da li ti odgovara.
Hvala :thumbup:

Tako je, iz Banja Luke bih putovala na par dana ali bi do BL isla svojim autom pa ga moram negdje smjestiti na sigurno
Vidjela samm da izgleda imaju ugovoreno neki transfer pa cu pitati cijenu. A aerodromu sam poslala mail. Vidjela sam 5 KM to je stvarno preskupo za par dana, skuplje nego avion :lol:
kuli1961
Posts: 2431
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#532 Re: Šta da radim u Banjaluci?

Post by kuli1961 »

DO Vrbasa nije problem- rijeka protice kroz grad, u centru je. Tvrdjava Kastel- simpaticno za prosetati, unutar zidina u zasebnom objektu zna biti pokoja interesantna muzejskap ostavka- nisma detlajo upućen. U sklopu Kastela se nalazi restoran Kazamat, kad jel ijepo vrijeme, otvorena tesara je jako lijepa, uz samu obalu rijeke. Pazi- Kazamat je postao bezobrazno skup, iako imaju odlican file smudja na zaru i kolac od maka sa vanila prelivom.
Gospodska ulica (Herren strasse, pa Veselina Maslese)- mini, mikro Vase Miskina u Sa, nothing spec, nekada prekrasne fasade su tokom godina brutalno pojednostavljene, bezlicne

U Seheru ne znam sta bi se moglo vidjeti..mozda grijesim. Admin. centar Vlade- hahahahahah, nemam sta reci
Padem i na pamet- ako je lijep dan. otici do Sehitluka-zabranjem je vlastiti prevoz, mislim da ima neki elektricni vozic ili slicno, pogled na grad i dolinu je zaista prelijep.
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#533 Re: Šta da radim u Banjaluci?

Post by dzolix »

Haris.ba wrote: 24/04/2023 22:59 Kako mi iskoci ova tema, sjetih se priloga sa RTRS gdje pitaju Banjalucane oko teniskog turnira i sta predlazu da turisti vide u Banja Luci.

Jedan delegat cak kaze i citiram "administrativni centar Vlade". Svi kazu Kastel. Neko spomenu Gospodsku ulicu. Neko obalu Vrbasa.

Sta ima na obali Vrbasa? Kako doci do nje? Misli li se otici negdje u Seher, ili?
Obala vrbasa ima setaliste koje se proteze desnom obalom kroz cijeli grad. Staza je na nekim mjestima isprekidana . Pocinje od Seherskog mosta, na slici od svedske plaze a zavrsava kod Rebrovackog mosta. Zeleno oznacava stazu. Izvor chtbot.

Image

Image

Image

Image

preporuka, uzvodno od grada kanjon Tijesno:

Image
dzolix
Posts: 2139
Joined: 16/02/2021 12:20

#534 Re: Šta da radim u Banjaluci?

Post by dzolix »

Image
Zeleno oznacava aleju setaliste kroz centar, pocinje od Ferhadije i zavrsava park Mladen Stojanovic. To je dio koji je poseban.

Image
Vidikovac Sibovi.

Image
Vidikovac Starcevica.

Image
Centar, Kastel, Studenac, trznica

Image
Vidikovac Orlovac
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#535 Re: Šta da radim u Banjaluci?

Post by banjaluka078 »

Dzinna wrote: 24/04/2023 22:25 Jel aerodrom u Banja Luci ima parking za na par dana? I koja je cijena po danu
I drugo, jel ima prijevoz od grada do aerodroma? Mislim na javni
Moze i taxi
U slučaju nedoumice oko mogućnosti transporta do aerodroma, naš kooperant Agencija Smiljić saobraća na relaciji Banja Luka – Aerodrom Banja Luka u danima kada su zakazani letovi.

 Sve dodatne informacije o prevozu možete dobiti pozivom agencije Smiljić na broj telefona
+387 65 171 629, +387 51 211 889.

https://bnx.aero/transfer/

Image

Image


Sračunaj šta ti se više isplati, 2x10 KM za transfer plus 3 KM po danu za dnevnu kartu u gradu, sa čekanjem transfera i sl. ili 5 KM po danu za auto na aerodromskom parkingu.

A možda su privatnici po Mahovljanima povoljniji. Potraži na Piku. Npr. https://olx.ba/artikal/47666432/parking ... i-laktasi/
Dzinna
Posts: 374
Joined: 02/03/2021 18:12
Location: Mars

#536 Re: Šta da radim u Banjaluci?

Post by Dzinna »

Mislim da nemam sta puno racunati :lol: hvala :-D
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#537 Re: Šta da radim u Banjaluci?

Post by banjaluka078 »

Haris.ba wrote: 24/04/2023 22:59 Kako mi iskoci ova tema, sjetih se priloga sa RTRS gdje pitaju Banjalucane oko teniskog turnira i sta predlazu da turisti vide u Banja Luci.

Jedan delegat cak kaze i citiram "administrativni centar Vlade". Svi kazu Kastel. Neko spomenu Gospodsku ulicu. Neko obalu Vrbasa.

Sta ima na obali Vrbasa? Kako doci do nje? Misli li se otici negdje u Seher, ili?
Možete na novu plažu, možete neku od starih, sjednete, gledate uz vodu, niz vodu, uživate. Možete u neki od kafića i restorana od Novoselije do Rebrovca, klopa s pogledom.

Možete na vožnju dajakom, preporučujem. http://www.dajak.org/Turisticketure.html
https://youtu.be/rOlGVTk1Dw8

Možete ponijeti kupaće, pa se malo banjati na plaži Vrućica. https://mondo.ba/Info/Drustvo/a1130265/ ... ucici.html

Možete turističkim mini-busom na Šehitluke, saobraća na puni sat od tvornice obuće Bema za 1 KM, a odozgo polako nogom ili asfaltom ili kroz šumu (ovo drugo ipak možda ostaviti za drugu posjetu, kad budete znali kud da idete, za prvi put istim putem dole kao gore). https://mondo.ba/Info/Drustvo/a1215373/ ... j-bus.html

Možete i panoramskim busom po BL. https://www.bl-portal.com/banjaluka/nov ... banjaluci/
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#538 Re: Šta da radim u Banjaluci?

Post by banjaluka078 »

Dzinna wrote: 25/04/2023 10:50 Mislim da nemam sta puno racunati :lol: hvala :-D
Sretno putuj! :)
Dzinna
Posts: 374
Joined: 02/03/2021 18:12
Location: Mars

#539 Re: Šta da radim u Banjaluci?

Post by Dzinna »

banjaluka078 wrote: 25/04/2023 11:07
Dzinna wrote: 25/04/2023 10:50 Mislim da nemam sta puno racunati :lol: hvala :-D
Sretno putuj! :)
Hvala :bih:
User avatar
Crni cvijet
Posts: 137
Joined: 16/11/2009 19:51

#540 Re: Šta da radim u Banjaluci?

Post by Crni cvijet »

Da li imate neke preporuke za ovaj sad zimski period? Prelistala sam unazad i ima dosta preporuka sa naglaskom na ljetni period ili preporuka od dosta ranije... Kakvo je stanje sad?

Šta obići, gdje jesti, popit dobru kafu, itd.?
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6124
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#541 Re: Šta da radim u Banjaluci?

Post by Lajavikrelac »

Sada kako su prošli eventi i praznici nema nekih značajnih dešavanja u BL...Mada zavisi šta od događaja voliš i kakvu hranu preferiraš :)
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#542 Re: Šta da radim u Banjaluci?

Post by banjaluka078 »

Mi "otkrili" onaj Petrus na kupusištu, sasvim solidna pica i pasta po normalnim cijenama. Fin prostor, prostran, dovoljno ventiliran da ne moram prati kosu i jaknu kad dođem kući.
Mrtva sezona, inače.
User avatar
Crni cvijet
Posts: 137
Joined: 16/11/2009 19:51

#543 Re: Šta da radim u Banjaluci?

Post by Crni cvijet »

Izgleda da je posjetu bolje ostaviti za nekog ljepšeg vremena :-D

Uvijek se ima šta za pogledati jer sam bila jednom, brzinski, u prolazu. Vidjela samo tržni centar :D
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7436
Joined: 16/01/2007 23:38

#544 Re: Šta da radim u Banjaluci?

Post by banjaluka078 »

Crni cvijet wrote: 06/02/2024 09:25 Izgleda da je posjetu bolje ostaviti za nekog ljepšeg vremena :-D

Uvijek se ima šta za pogledati jer sam bila jednom, brzinski, u prolazu. Vidjela samo tržni centar :D
Ako možeš birati, bolje ostavi za kasno proljeće. :)
Post Reply