Šta da radim u Banjaluci?

Vijesti i zbivanja u Banjoj Luci, Mrkonjić Gradu, Prijedoru, Bos. Gradišci, Prnjavoru, Tesliću, Derventi, Bos. Brodu...

Moderator: banjaluka078

Post Reply
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#351 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by mO k3 »

banjaluka078 wrote:
cevapcinica wrote: Nazalost Banja Luka nema restorana narocito visoke klase. Iskreno govoreci, Mala Stanica a pogotovo Stara Ada su precijenjene i preskupe za ono sta nude. Ne zelim nikoga da uvrijedim, mozda su nekome jako dobri restorani ali te osobe najvjerovatnije nemaju nikakve veze sa tom bransom ili nisu nikada bili u restoranu vise klase. Mala Stanica se vadi na lijep izgled i kao nekakvo "kulinarsku klasu" a Stara Ada na velicinu porcija ali se obadva svode na isto kao i vecina nasih restorana, prodavanje prevelike kolicine mesa u raznim pakovanjima. Kada mi neko na tanjir servira pekarski krompir nabacan na tuna-steak od smrznute ribe i za to trazi skoro 30 km, bude mi jasno o kakvom restoranu se radi.
Philippe Dine & Wine i Monogram su me češće oduševili hranom nego razočarali... Malu Stanicu izbjegavam zbog faca koje tamo zalaze, zaista ubiju apetit. U Adi ne jedem, nemam pojma šta nude i kakve su cijene. Prostor im je dobar, naročito novi dio, pogotovo za one koji dolaze s djecom, pa ih imaju gdje pustiti da jurcaju.
@cevapcinica
pokazi mi u bosni grad koji ima restoran visoke klase , barem ono sto je podrazumijevam pod visokom klasom
Kazes. tunjevina od smrznute ribe u bosni ti je zaista nemoguce , primjer 1kg tunjevine srednje klase kosta ti 30 euro , koliko porcija treba da ima grama kod nas da se ljudi ne bi rekli uf jeste maleno ....
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#352 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by pirmin »

User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#353 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by banjaluka078 »

Ko su oni? Da nije neka Bajina naci-raja, da odmah ne vjerujem u tu priču?
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#354 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by pirmin »

http://www.iag.at/homeEN.html

Nisu sad neki big-player ali opet ko ce ga znati. Valjalo bi da nesto krene, ipak je u BL bilo bitnijih
desavanja sa polja inzinjeringa. (Kosmos, Cajavec...)
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#355 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by banjaluka078 »

Valjalo bi, kako da ne. I zbog onih radnika gore koji se bore i protestuju i ne odustaju od firme i posla. Bilo bi mi drago.
User avatar
siman
Posts: 134
Joined: 10/01/2010 09:49

#356 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by siman »

Ridjobrki wrote:Za ovo opisano... Mislim da je "Stara Ada" ono što tražiš.
Ma kakva Ada.
2.9.o.g. smo imali svadbeni rucak u Adi i nikad vise!!!. Konobari, nedaj boze: morate ih zvati da posluze goste. Donesu pice-nema casa, donesu hranu nema soli..., cackalica. Pjevaljka, maramice nakon brisanja znoja, ostavlja na sto pored roditelja mladenaca. Ne mozete dobiti mikrofon da se obratite gostima...Nevidjeno u obicnim kafanama. A iznos na kraju, da ti oci stanu. Sa tim iznosom sam prije 2 godine ugostio 200 gostiju i svi zadovoljni. A ovdje 60-tak gostiju i niko nije zadovoljan.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#358 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by pirmin »

User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#359 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by banjaluka078 »

Ne znam kako nisam čula za ovo. Vidim da je video iz 2015., imaš li informacija da li je ijedno od obraćanja muftiji ili Bratiću urodilo plodom?
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#360 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by pirmin »

banjaluka078 wrote:
Ne znam kako nisam čula za ovo. Vidim da je video iz 2015., imaš li informacija da li je ijedno od obraćanja muftiji ili Bratiću urodilo plodom?
Uskoro ce biti 15 godina od kako znam za ovu pricu posto je taj covjek prijatelj mog oca.
Ovo sto je pokazano je samo minimalni dio onoga sta taj covjek sve prezivljava. Dan za danom. Zaista nevjerovatna tortura.

A da li je sta urodilo plodom? Koliko znam - nije.
Znas i sama bolje od mene koliko je realno ocekivati podrsku od tih ljudi.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#361 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by banjaluka078 »

pirmin wrote:
Uskoro ce biti 15 godina od kako znam za ovu pricu posto je taj covjek prijatelj mog oca.
Ovo sto je pokazano je samo minimalni dio onoga sta taj covjek sve prezivljava. Dan za danom. Zaista nevjerovatna tortura.

A da li je sta urodilo plodom? Koliko znam - nije.
Znas i sama bolje od mene koliko je realno ocekivati podrsku od tih ljudi.
Sad sam pričala i s prijateljicom koja je poslom bila vezana za IZ, pa je imala uvid u dosta njihovih aktivnosti - žena nikad čula za ovo. Nažalost, to me nimalo ne čudi, jer se ne sjećam kad je neko uspio doći do svojih prava preko ovih "naših". Osim onih koji su se uvalili u većinski građevinski milje, pa dobro "plivaju" ovdašnjim vodama. Nepisano pravilo u organizaciji je da se ne ide javno s pričama o provokacijama i problemima, jer bi se "narušili odnosi" s većinskim.
Ova priča treba ići u malo "jače" medije i da isproziva sve ove koji nisu pomogli, idu izbori, možda se neko i angažuje. Vidim da se ovaj Čavka iz skupštine nešto prsi i često istupa, pa da mu se da "zadaća"?
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6063
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#362 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by Lajavikrelac »

...
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5924
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#363 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by studiorum_tuzlaensis »

U Banjaluci se prvenstveno čuvaj da ne dobiješ metalnom šipkom po glavi, a poslije... možeš i na ćevape ako živu glavu izvučeš.

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /180728030

Penzioner životno ugrožen, nakon što su ga u Banjoj Luci pretukle dvije maskirane osobe

Image

Nepoznate maskirane osobe s kapuljačama na glavama sinoć su oko 22.15 sati upale u kuću Ibrahima Vrevića u ulici Cara Konstantina Velikog, kojeg su pretukle metalnim šipkama i palicama.
Kako su nam potvrdili njegova supruga i kćerka, Vrević je zbrinut na odjelu hirurške klinike u Banjoj Luci. Ima teško oštećenje mozga, frakturu obje noge, teške povrede i podlive po cijelom tijelu, te je životno ugrožen.


Naši sagovornci su istakli da su napadači Vrevića krvnički udarali po glavi i cijelom tijelu. Inače, radi se o 61. godišnjem penzioneru koji vodi miran život u ovoj kući.

Image

Kako nam je potvrđeno, pripadnici banjalučke policije nakon poziva došli su na vrijeme na mjesto događaja, te su obavili uviđaj. Trenutno se traga za dvije osumnjičene osobe, a motiv napada za sada je nepoznat.
User avatar
drndalo
Posts: 22716
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#364 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by drndalo »

A u TZ i SA ne moze dobiti sipkom po glavi?

Mislim, komentar ti je za ...... jaslica...
Neregistrirani
Posts: 1252
Joined: 27/07/2007 22:44
Contact:

#365 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by Neregistrirani »

Ovdje se svejedno portali upinju da naglase da je za vrijeme rata bio u vrs, da se skine naglasak s toga da se radi o Ibrahimu.
https://srpskainfo.com/policija-traga-z ... cnoj-kuci/
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#366 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by Russki »

Jel ima ljudi kakav prevoz regularan od Laktaša do Kastel tvrđave?
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#367 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by banjaluka078 »

Pa baš do pred Kastel nema. Stigneš u BL, uskočiš u gradski prevoz ili prošetaš.
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#368 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by Russki »

:zzzz:
banjaluka078 wrote:Pa baš do pred Kastel nema. Stigneš u BL, uskočiš u gradski prevoz ili prošetaš.
Ma ne mora do Kastela nego samo do BL. Koliko ima do Kastela?
User avatar
drndalo
Posts: 22716
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#369 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by drndalo »

Par km u zavisnosti jel stignes na autobusku pravu ili prigradsku stanicu...
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6063
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#370 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by Lajavikrelac »

Russki wrote:Jel ima ljudi kakav prevoz regularan od Laktaša do Kastel tvrđave?
Baš do tvrđave nema, ali ima iz Laktaša do parkirališta Medicinske elektronike, mislim da je broj busa 15, a to ti je 20tak minuta pješice do Kastela.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#371 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by banjaluka078 »

Kod Elektronike odavno nema stanice za prigradski saobraćaj. Ona se sad nalazi na Malti, prije Lesnine. U blizini je stanica gradskog saobraćaja, brojevi 8, 9, 10, 13 prolaze blizu Kastela.
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#372 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by Russki »

Lajavikrelac wrote:
Russki wrote:Jel ima ljudi kakav prevoz regularan od Laktaša do Kastel tvrđave?
Baš do tvrđave nema, ali ima iz Laktaša do parkirališta Medicinske elektronike, mislim da je broj busa 15, a to ti je 20tak minuta pješice do Kastela.
hvala :thumbup:
User avatar
drndalo
Posts: 22716
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#373 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by drndalo »

banjaluka078 wrote:Kod Elektronike odavno nema stanice za prigradski saobraćaj. Ona se sad nalazi na Malti, prije Lesnine. U blizini je stanica gradskog saobraćaja, brojevi 8, 9, 10, 13 prolaze blizu Kastela.
Da, vozarska stanica je sada tamo izmedju Lesnine i Nestro pumpe...
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#374 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by banjaluka078 »

Ko voli domaću klopu, ima nova aščinica pored Ferhadije, u dvorištu ETF-a. Mislim da je jedina u gradu.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#375 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by mO k3 »

banjaluka078 wrote:Ko voli domaću klopu, ima nova aščinica pored Ferhadije, u dvorištu ETF-a. Mislim da je jedina u gradu.
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Ko drzi znas li??
Post Reply