Šta da radim u Banjaluci?

Vijesti i zbivanja u Banjoj Luci, Mrkonjić Gradu, Prijedoru, Bos. Gradišci, Prnjavoru, Tesliću, Derventi, Bos. Brodu...

Moderator: banjaluka078

Post Reply
zili
Posts: 656
Joined: 10/02/2003 00:00

#1 Šta da radim u Banjaluci?

Post by zili »

kao prvo: kako se Banja Luka mijenja po padežima?

drugo i važnije: idem u BL na nekoliko dana - poslovno. Smještena sam u centru grada i imaću nekog slobodnog vremena. Šta da radim, gdje da odem, šta apsolutno moram vidjeti dok sam tamo?

Unaprijed hvala na sugestijama
Šole
Posts: 309
Joined: 07/08/2005 20:33
Location: Sarajevo

#2 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by Šole »

Drži se "Gospodske ulice", a obavezno posjeti Kastel, klopa je fantazija, obilna, ukusna, jeftina (uzmu te na vinu), svi restorani na Vrbasu su odlični.
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#3 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by homo_sapiens »

zili wrote:kao prvo: kako se Banja Luka mijenja po padežima?

drugo i važnije: idem u BL na nekoliko dana - poslovno. Smještena sam u centru grada i imaću nekog slobodnog vremena. Šta da radim, gdje da odem, šta apsolutno moram vidjeti dok sam tamo?

Unaprijed hvala na sugestijama

Pokusaj organizirati kakve proteste, ima dovoljno "materijala" :D
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#4 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by d2 »

ganjaj cure, navodno su banjalucanke vise nego dobre :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#5 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by mIRCerka »

zili wrote:kao prvo: kako se Banja Luka mijenja po padežima?

drugo i važnije: idem u BL na nekoliko dana - poslovno. Smještena sam u centru grada i imaću nekog slobodnog vremena. Šta da radim, gdje da odem, šta apsolutno moram vidjeti dok sam tamo?

Unaprijed hvala na sugestijama
1. KAstel obavezno posjeti, ponesi aparat, predivna je tvrdjava.
2. U Gospodskoj ti je isto ko u Ferhadiji, zhara cijene, prosjaci (makar ona u plavo ofarbana) uvezeni iz Sarajeva, Svi nekuda zure.
3. Ako vec ostajes nekoliko dana, jedan dan jedi u Kastelu, drugi dan predji most pored novoizgradjene crkve i smotaj lijevo u restoran VRBAS i uzivaj u basti. Moj ti je savjet (a sjecam ti se apetita s faxa :D ) sve sto narucis , naruci pola porcije :D
4. Nadam se iskreno da si smjestena u Hotelu Palas, ili makar u novom krilu hotela Bosna.
5. Sretan put
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#6 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by kockica_kockica »

Poslusaj Mirci :thumbup:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#7 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by mIRCerka »

Zili, zaboravih reci, imas prejaku knjizaru u Gospodskoj, s lijeve strane kad ides iz pravca Terranove :D
Super izbor i dosta jeftinije nego u Sa :D
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#8 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by pirmin »

zili wrote:šta apsolutno moram vidjeti dok sam tamo?
Mene 8-)

Fin sam i zivim u Mejdanu. :D
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#9 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by d2 »

pirmin wrote:
zili wrote:šta apsolutno moram vidjeti dok sam tamo?
Mene 8-)

Fin sam i zivim u Mejdanu. :D
odlicno :mrgreen:
podrzavam :mrgreen:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#10 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by mIRCerka »

pirmin wrote:
zili wrote:šta apsolutno moram vidjeti dok sam tamo?
Mene 8-)

Fin sam i zivim u Mejdanu. :D
Momchino, da ti nisi onaj sto je prije 6 godina prodavao auto, mogli ste ga naci u dijelovima od BL do Sarajeva :D

Sram vas bilo, zili vas fino pita za savjet, vi tako :D
User avatar
jennisjoplin
Posts: 2287
Joined: 17/02/2008 09:44
Location: Das ist Valter

#11 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by jennisjoplin »

mIRCerka wrote:
zili wrote:kao prvo: kako se Banja Luka mijenja po padežima?

drugo i važnije: idem u BL na nekoliko dana - poslovno. Smještena sam u centru grada i imaću nekog slobodnog vremena. Šta da radim, gdje da odem, šta apsolutno moram vidjeti dok sam tamo?

Unaprijed hvala na sugestijama
1. KAstel obavezno posjeti, ponesi aparat, predivna je tvrdjava.
2. U Gospodskoj ti je isto ko u Ferhadiji, zhara cijene, prosjaci (makar ona u plavo ofarbana) uvezeni iz Sarajeva, Svi nekuda zure.
3. Ako vec ostajes nekoliko dana, jedan dan jedi u Kastelu, drugi dan predji most pored novoizgradjene crkve i smotaj lijevo u restoran VRBAS i uzivaj u basti. Moj ti je savjet (a sjecam ti se apetita s faxa :D ) sve sto narucis , naruci pola porcije :D
4. Nadam se iskreno da si smjestena u Hotelu Palas, ili makar u novom krilu hotela Bosna.
5. Sretan put
mirci je sigurno mislila a zaboravila i ovo:
6. kada se umoris kod muje u bascu na banjalucki cevap (pitaj za kino ili kazaliste tj pozoriste) a onda
7. na sladoled koji se nalazi iza stare zgrade vlade rs (OD POZORISTA NA SEMAFORU DIJAGONALNO, visko bijela zgrada) prelivi su predivni sve bolji od boljega, ja preferiram uvijek sa sumskim vocem

uzivaj
User avatar
LilBear
Posts: 112
Joined: 12/02/2007 21:45

#12 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by LilBear »

zili wrote:kao prvo: kako se Banja Luka mijenja po padežima?

drugo i važnije: idem u BL na nekoliko dana - poslovno. Smještena sam u centru grada i imaću nekog slobodnog vremena. Šta da radim, gdje da odem, šta apsolutno moram vidjeti dok sam tamo?

Unaprijed hvala na sugestijama
Baja Luka se moze pisati sastavljeno ili odvojeno, a od toga dalje ovisi i deklinacija:
1. sta da radim u Banjaluci?
2. sta da radim u Banjoj Luci? (mijenjaju se obje rijeci) ;)
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#13 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by banjaluka078 »

Neko rece cevapi kod Muje, pa moram da upozorim da je velika porcija cevapa 8, a velika kombinacija 10,50 KM. Tek da se zna. Nisu normalni.


Nego, mozes na svirku: http://www.demofest.org/a2/index.php/pg/3866.html
Mozes i do kina, revija je u toku.
A ako trazis knjige, nemoj promasiti knjizaru Kultura na Bulevaru, na samoj velikoj raskrsnici kad ides od centra prema Fehadiji, te Literu u samom centru, u Jevrejskoj ulici.
User avatar
jennisjoplin
Posts: 2287
Joined: 17/02/2008 09:44
Location: Das ist Valter

#14 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by jennisjoplin »

banjaluka078 wrote:Neko rece cevapi kod Muje, pa moram da upozorim da je velika porcija cevapa 8, a velika kombinacija 10,50 KM. Tek da se zna. Nisu normalni.


Nego, mozes na svirku: http://www.demofest.org/a2/index.php/pg/3866.html
Mozes i do kina, revija je u toku.
A ako trazis knjige, nemoj promasiti knjizaru Kultura na Bulevaru, na samoj velikoj raskrsnici kad ides od centra prema Fehadiji, te Literu u samom centru, u Jevrejskoj ulici.
pa svugdje ti je isto, na bascarsiji cevapi ipljeska 7 donedavno bili 6 a prije toga 5, znam mjesto blizu gdje su jos uvijek 5 al' ti necu reci 8nije zahebancija), onda nece meni nista ostati od navale :lol:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#15 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by banjaluka078 »

Et' vidis... A ja kontam to samo u BL (i samo kod Muje) poskupili cevapi. Nisam ja bas redovna u tim institucijama :D , cevabdzinicama, sarajevskim pogotovo. Onda moj komentar na ignore i prijatni cevapi. :)
User avatar
jennisjoplin
Posts: 2287
Joined: 17/02/2008 09:44
Location: Das ist Valter

#16 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by jennisjoplin »

banjaluka078 wrote:Et' vidis... A ja kontam to samo u BL (i samo kod Muje) poskupili cevapi. Nisam ja bas redovna u tim institucijama :D , cevabdzinicama, sarajevskim pogotovo. Onda moj komentar na ignore i prijatni cevapi. :)
imam srecu da po prirodi posla setam po bih , volim dobru klopu i jeftinu, obicaje krajeva u kojima se nadjes i njihove specijalitete, a bilo je isto i u " :lol: doba mraka", volim predloziti pa svako po svome ukusu neka proba, ovdje vidim da i mIRCerka je slicna al' barne joj da seta :lol:
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#17 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by cyprus »

N Banja Luka
G Banja Luke
D Banja Luci
A Banja Luku
V Banja Luko
I Banja Lukom
L Banja Luci

I ja bih volio znati jel vako ili kroz padeže ide i prva riječ "Banja"? :?
User avatar
jennisjoplin
Posts: 2287
Joined: 17/02/2008 09:44
Location: Das ist Valter

#18 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by jennisjoplin »

cyprus wrote:N Banja Luka
G Banja Luke
D Banja Luci
A Banja Luku
V Banja Luko
I Banja Lukom
L Banja Luci

I ja bih volio znati jel vako ili kroz padeže ide i prva riječ "Banja"? :?
jest' ako se pise rastavljeno, al' drugacije ako pises sastavljeno, al' ne zamaraj se, redosljed padeza je promjenjen :( tako da prijasnje ucenje pada u vodu :lol:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#19 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by banjaluka078 »

jennisjoplin wrote: imam srecu da po prirodi posla setam po bih , volim dobru klopu i jeftinu, obicaje krajeva u kojima se nadjes i njihove specijalitete, a bilo je isto i u " :lol: doba mraka", volim predloziti pa svako po svome ukusu neka proba, ovdje vidim da i mIRCerka je slicna al' barne joj da seta :lol:
Isto, mogu potpisati, samo imam nepovjerenje prema fasiranom mesu koje nisam ja, ili osoba od velikog povjerenja, fasirala...zato sam rijetka na cevapima.

Ko je u BL, a ima viska para da se pocasti, neka ode na klopu u Malu stanicu (odmah do Mordora, pardon, zgrade Vlade). Klopa je fenomenalna, kao i ambijent. Dobar je Marcello, blizu pozorista, narocito ako ste za palacinke. Za brzinski gricnuti jeftino i kvalitetno, Fit-food pored Ferhadije, a i pita ispod saca kod prvog u toj ulici je solidna. Ni Taverna, u podrumu Citadele, bivse Pivnice, nije losa ni malo.

Uskoro ce Ex Yu Rocks, ko voli - http://www.exyurocks.info/
Njih zaista treba pogledati, ako vam se ukaze prilika - http://www.gpjazavac.com/
U kinu - http://www.banjalukaonline.com/vijest_p_219193.html


Btw, mijenja se i "Banja" (Banjoj Luci, Banjom Lukom, Banje Luke... lakse ti pisati sastavljeno :mrgreen: )
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#20 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by homo_sapiens »

jennisjoplin wrote:
cyprus wrote:N Banja Luka
G Banja Luke
D Banja Luci
A Banja Luku
V Banja Luko
I Banja Lukom
L Banja Luci

I ja bih volio znati jel vako ili kroz padeže ide i prva riječ "Banja"? :?
jest' ako se pise rastavljeno, al' drugacije ako pises sastavljeno, al' ne zamaraj se, redosljed padeza je promjenjen :( tako da prijasnje ucenje pada u vodu :lol:

Jeli ih bar ostao isti broj :D
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#21 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by StupskaBitanga »

kako sad ide redosljed
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#22 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by StupskaBitanga »

meni sad rodica rece
sta da radim u BANJOJ luci
ona zavrsila knjizevnost

to je meni :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#23 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by Mahalac »

Dobro vidjeli smo kako sa BL mjenja po padezima ali mene interesuje je li se BL stvarno promjenila jel se u njoj "covjek" moze rahat osjecati...dozvati "babu" :?
User avatar
zambaklija
Posts: 2734
Joined: 27/03/2008 14:56
Location: budžak

#24 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by zambaklija »

Čuvaj se papkarskih proizvoda,pogotovu onih gustorunjastih... :mrgreen:
User avatar
vee-jay
Posts: 8598
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#25 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by vee-jay »

odes i ostanes...
pozdravi je od mene :-D :-D
Post Reply