Šta da radim u Banjaluci?

Vijesti i zbivanja u Banjoj Luci, Mrkonjić Gradu, Prijedoru, Bos. Gradišci, Prnjavoru, Tesliću, Derventi, Bos. Brodu...

Moderator: banjaluka078

Post Reply
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7406
Joined: 16/01/2007 23:38

#326 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by banjaluka078 »

Rosso wrote: Tesla, da. :) E super, hvala ti puno! :thumbup:
Nema na čemu, nadam se da ćeš uživati u boravku. :)
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#327 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by pirmin »

banjaluka078 wrote:Od zdrave hrane ti preporučujem restoran Aj' zdravo
Dobro ime restorana. :-D :thumbup:
Moracu svratiti. :)
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7406
Joined: 16/01/2007 23:38

#328 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by banjaluka078 »

pirmin wrote: Dobro ime restorana. :-D :thumbup:
Moracu svratiti. :)
:)
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#329 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by mO k3 »

banjaluka078 wrote:
pirmin wrote: Dobro ime restorana. :-D :thumbup:
Moracu svratiti. :)
:)
ja odem rado jesti u healty... ili tako nesto
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7406
Joined: 16/01/2007 23:38

#330 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by banjaluka078 »

mO k3 wrote:
:)
ja odem rado jesti u healty... ili tako nesto[/quote]

U centru, iza starog zanatskog? Dobri su.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#331 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by mO k3 »

banjaluka078 wrote:
mO k3 wrote:
:)
ja odem rado jesti u healty... ili tako nesto
U centru, iza starog zanatskog? Dobri su.[/quote]
:thumbup:
Sada su gdje je bila pizzeta...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65914
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#332 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by _BataZiv_0809 »

Raja đe da jedem?

Dolazicu samo na obdan (valjda se vako pise :D ), tj. bez nocenja :)

Prednost pizzerijama i slicnoj ponudi :thumbup:

Ako se ipak odlucim za spavanje, imate li kakvo prenociste za preporuciti?

I za kraj, mislio sam auto ostaviti na parkingu, je li ima cjelodnevna karta? :)
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#333 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by vjesticanametli »

ovdje jedi http://www.malastanica.com/
klopa dobra :-D
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7406
Joined: 16/01/2007 23:38

#334 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by banjaluka078 »

_BataZiv_0809 wrote:Raja đe da jedem?

Dolazicu samo na obdan (valjda se vako pise :D ), tj. bez nocenja :)

Prednost pizzerijama i slicnoj ponudi :thumbup:

Ako se ipak odlucim za spavanje, imate li kakvo prenociste za preporuciti?

I za kraj, mislio sam auto ostaviti na parkingu, je li ima cjelodnevna karta? :)
Ako ćeš biti uglavnom u centru, potraži piceriju Kod brke. Picerija Lukijan, malo dalje od Kastela, je takođe OK i cjenovno i ponudom i lokacijom.
Cjelodnevna parking karta ti je 5 KM u prvoj, a 3 KM u drugoj zoni.
Za prenoćišta, prelistaj par stranica prije, čini mi se da smo pisali. Zavisi od budžeta. Npr. Vila Vrbas je, čini mi se, oko 80 KM noćenje s doručkom, ima parking, na dobroj je lokaciji, uz Vrbas, a preko puta Kastela, solidan smještaj i restoran s baštom iznad Vrbasa i klopom koja stiže u džinovskim porcijama.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65914
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#335 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by _BataZiv_0809 »

banjaluka078 wrote:
Ako ćeš biti uglavnom u centru, potraži piceriju Kod brke. Picerija Lukijan, malo dalje od Kastela, je takođe OK i cjenovno i ponudom i lokacijom.
Cjelodnevna parking karta ti je 5 KM u prvoj, a 3 KM u drugoj zoni.
Za prenoćišta, prelistaj par stranica prije, čini mi se da smo pisali. Zavisi od budžeta. Npr. Vila Vrbas je, čini mi se, oko 80 KM noćenje s doručkom, ima parking, na dobroj je lokaciji, uz Vrbas, a preko puta Kastela, solidan smještaj i restoran s baštom iznad Vrbasa i klopom koja stiže u džinovskim porcijama.
Pa da, bicu uglavnom u centru. Dolazim zbog jednog kratkog poslica, a vodim sa sobom osobu koja jos nikad nije bila u BL :) Pa sam mislio da malo prodjemo od Ferhadije, Kastela, Gospodske, Banskog dvora, Pozorista, pa smotamo desno prema Boriku i tu je nedje i Kod Brke zar ne? :) Ako imas jos sta nadodati, slobodno ubaci na spisak :D

Je li mi se ucinilo ili ondje kod pijace u blizini Kastela, kod Centralne banke, ima parking? :zoka:
vjesticanametli wrote:ovdje jedi http://www.malastanica.com/
klopa dobra :-D
Uh enterijer sredjen bas po mom ukusu :run:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7406
Joined: 16/01/2007 23:38

#336 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by banjaluka078 »

_BataZiv_0809 wrote:
Pa da, bicu uglavnom u centru. Dolazim zbog jednog kratkog poslica, a vodim sa sobom osobu koja jos nikad nije bila u BL :) Pa sam mislio da malo prodjemo od Ferhadije, Kastela, Gospodske, Banskog dvora, Pozorista, pa smotamo desno prema Boriku i tu je nedje i Kod Brke zar ne? :) Ako imas jos sta nadodati, slobodno ubaci na spisak :D

Je li mi se ucinilo ili ondje kod pijace u blizini Kastela, kod Centralne banke, ima parking? :zoka:
Ima, ima, to ti je druga zona.

Brko ti je prije pozorišta, na kraju (ili početku, uglavnom kod opštine kad se uputiš ka pozorištu) Gospodske skreneš desno i za nekih par minuta će ti Brko biti s desne strane. Pa se onda vratite prema pozorištu da vam se slegne pica. :)

_BataZiv_0809 wrote: Uh enterijer sredjen bas po mom ukusu :run:
Meni je Stanica precijenjena i definitivno preskupa za ono što nude. Ali su cijene logične s obzirom na lokaciju.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65914
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#338 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by _BataZiv_0809 »

banjaluka078 wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
Pa da, bicu uglavnom u centru. Dolazim zbog jednog kratkog poslica, a vodim sa sobom osobu koja jos nikad nije bila u BL :) Pa sam mislio da malo prodjemo od Ferhadije, Kastela, Gospodske, Banskog dvora, Pozorista, pa smotamo desno prema Boriku i tu je nedje i Kod Brke zar ne? :) Ako imas jos sta nadodati, slobodno ubaci na spisak :D

Je li mi se ucinilo ili ondje kod pijace u blizini Kastela, kod Centralne banke, ima parking? :zoka:
Ima, ima, to ti je druga zona.

Brko ti je prije pozorišta, na kraju (ili početku, uglavnom kod opštine kad se uputiš ka pozorištu) Gospodske skreneš desno i za nekih par minuta će ti Brko biti s desne strane. Pa se onda vratite prema pozorištu da vam se slegne pica. :)

_BataZiv_0809 wrote: Uh enterijer sredjen bas po mom ukusu :run:
Meni je Stanica precijenjena i definitivno preskupa za ono što nude. Ali su cijene logične s obzirom na lokaciju.


:thumbup:

Park Mladen Stojanovic je pravo od Pozorista?

Sta jos da obidjemo? :sax:




:sax:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7406
Joined: 16/01/2007 23:38

#339 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by banjaluka078 »

_BataZiv_0809 wrote:
:thumbup:

Park Mladen Stojanovic je pravo od Pozorista?

Sta jos da obidjemo? :sax:

:sax:
Jeste, samo pravo. Nemojte žuriti tom džadom, uživajte u hladu kestena i razgledajte stare vile na lijevoj strani ulice...ta se cesta nekad zvala Carski drum/Kaiserstrasse. S desne strane će ti doći Mala stanica, bivša mala željeznička stanica na pruzi Banjaluka-Dobrljin. Imaju strašan čokoladni sufle (po strašnoj cijeni, doduše :D ). Pored ima visoka staklena zgrada i na 14. spratu restoran menikičast do bola, ali sa fantastičnim pogledom kad sjednete vani (dobre su im palačinke sa šumskim voćem). Ako se odlučiš za to, idi vanjskim/panoramskim liftom sa stražnje strane zgrade, ne do ulice, lijep je pogled. Idući prema parku od Stanice, prva zgrada je PMF, okomito prema ulazu u PMF ima slijepa uličica, stotinjak metara, i na kaju nje slastičarna Ciambella s oooooodličnim sladoledom, a ni ostali slatkiši im nisu loši, nimalo.

Ako vam ostane vremena, zaputite se preko gradskog mosta, pa odmah s mosta siđite desno i prošetajte Vrbasom uzvodno ili se odvezite u Novoseliju na Slap na domaću kafu i ovaj pogled i huk.



User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#340 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by hadzinicasa »

cokoladni sufle s visnjama u Maloj stanici....
sad bih plakala....

i Vrbas...
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#341 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by mO k3 »

Kuću smo imali preko puta parka Mladena stojanovica danas je sigurno milione vrijedna
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65914
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#342 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by _BataZiv_0809 »

banjaluka078 wrote:....
Prelijep dan u suncanoj Banjaluci :thumbup:

Rucali smo "Kod Brke", mjesto je brutalno, mada nas hrana i nije bas oborila s nogu. Doduse bili smo, sto se kaze, pregladnili pa je mozda do toga.

Lijepo smo prosetali gradom i uzivali u mirisu i hladu lipa i kestena , popili kafu u blizini Boske, obisli Kastel i Ferhadiju :thumbup:

Parking 1 KM jer smo dosli u 15:00, a subota :thumbup:

Sve u svemu super stvar, a naredni put isprobavamo tu slasticarnu sa panoramskim liftom i pogledom na grad i "Malu Stanicu" :kiss:
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#343 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by pirmin »

banjaluka078 wrote:
Sad bi moj Stari rekao: "Eno Tulekovog mlina!" :-D

Fin snimak :thumbup:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7406
Joined: 16/01/2007 23:38

#344 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by banjaluka078 »

_BataZiv_0809 wrote:
banjaluka078 wrote:....
Prelijep dan u suncanoj Banjaluci :thumbup:
Baš mi je drago da ste uživali. :)
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7406
Joined: 16/01/2007 23:38

#345 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by banjaluka078 »

mO k3 wrote:Kuću smo imali preko puta parka Mladena stojanovica danas je sigurno milione vrijedna
O, zdravo, komšija! :)
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7406
Joined: 16/01/2007 23:38

#346 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by banjaluka078 »

pirmin wrote:
Sad bi moj Stari rekao: "Eno Tulekovog mlina!" :-D

Fin snimak :thumbup:
Isto kao moja mati. :D
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#347 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by mO k3 »

banjaluka078 wrote:
mO k3 wrote:Kuću smo imali preko puta parka Mladena stojanovica danas je sigurno milione vrijedna
O, zdravo, komšija! :)
postovanje :)
User avatar
moa
Posts: 3628
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#348 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by moa »

Sta da radis u BL, idi u dzamiju :D
cevapcinica
Posts: 563
Joined: 20/01/2009 19:20

#349 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by cevapcinica »

banjaluka078 wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
Pa da, bicu uglavnom u centru. Dolazim zbog jednog kratkog poslica, a vodim sa sobom osobu koja jos nikad nije bila u BL :) Pa sam mislio da malo prodjemo od Ferhadije, Kastela, Gospodske, Banskog dvora, Pozorista, pa smotamo desno prema Boriku i tu je nedje i Kod Brke zar ne? :) Ako imas jos sta nadodati, slobodno ubaci na spisak :D

Je li mi se ucinilo ili ondje kod pijace u blizini Kastela, kod Centralne banke, ima parking? :zoka:
Ima, ima, to ti je druga zona.

Brko ti je prije pozorišta, na kraju (ili početku, uglavnom kod opštine kad se uputiš ka pozorištu) Gospodske skreneš desno i za nekih par minuta će ti Brko biti s desne strane. Pa se onda vratite prema pozorištu da vam se slegne pica. :)

_BataZiv_0809 wrote: Uh enterijer sredjen bas po mom ukusu :run:
Meni je Stanica precijenjena i definitivno preskupa za ono što nude. Ali su cijene logične s obzirom na lokaciju.
Nazalost Banja Luka nema restorana narocito visoke klase. Iskreno govoreci, Mala Stanica a pogotovo Stara Ada su precijenjene i preskupe za ono sta nude. Ne zelim nikoga da uvrijedim, mozda su nekome jako dobri restorani ali te osobe najvjerovatnije nemaju nikakve veze sa tom bransom ili nisu nikada bili u restoranu vise klase. Mala Stanica se vadi na lijep izgled i kao nekakvo "kulinarsku klasu" a Stara Ada na velicinu porcija ali se obadva svode na isto kao i vecina nasih restorana, prodavanje prevelike kolicine mesa u raznim pakovanjima. Kada mi neko na tanjir servira pekarski krompir nabacan na tuna-steak od smrznute ribe i za to trazi skoro 30 km, bude mi jasno o kakvom restoranu se radi.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7406
Joined: 16/01/2007 23:38

#350 Re: Šta da radim u Banja-Luci?

Post by banjaluka078 »

cevapcinica wrote: Nazalost Banja Luka nema restorana narocito visoke klase. Iskreno govoreci, Mala Stanica a pogotovo Stara Ada su precijenjene i preskupe za ono sta nude. Ne zelim nikoga da uvrijedim, mozda su nekome jako dobri restorani ali te osobe najvjerovatnije nemaju nikakve veze sa tom bransom ili nisu nikada bili u restoranu vise klase. Mala Stanica se vadi na lijep izgled i kao nekakvo "kulinarsku klasu" a Stara Ada na velicinu porcija ali se obadva svode na isto kao i vecina nasih restorana, prodavanje prevelike kolicine mesa u raznim pakovanjima. Kada mi neko na tanjir servira pekarski krompir nabacan na tuna-steak od smrznute ribe i za to trazi skoro 30 km, bude mi jasno o kakvom restoranu se radi.
Philippe Dine & Wine i Monogram su me češće oduševili hranom nego razočarali... Malu Stanicu izbjegavam zbog faca koje tamo zalaze, zaista ubiju apetit. U Adi ne jedem, nemam pojma šta nude i kakve su cijene. Prostor im je dobar, naročito novi dio, pogotovo za one koji dolaze s djecom, pa ih imaju gdje pustiti da jurcaju.
Post Reply