Šta da radim sa poštarom?!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#101 Re: Šta da radim sa poštarom?!

Post by zrakomlat »

mali jomu wrote:
zrakomlat wrote: Poštar treba da dostavi pošiljku na kućnu adresu jer mu je to posao za koji prima platu. A tu platu primi u istom iznosu i kad ne radi ništa a sigurno da ima dana kad je posla malo ili nimalo.

njegovo je da ti javi za paket, hoces li doci po njega ili neces..... nije do njega vec do tebe, to mu i jeste posao, za to i prima platu...... a to sto vi glumite nakve face..... i to je do vas, ne do postara :mrgreen:
loše trolaš kralju
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#102 Re: Šta da radim sa poštarom?!

Post by mali jomu »

zrakomlat wrote: loše trolaš kralju

sve nakve face..... odmah mu je da trollasssss :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#103 Re: Šta da radim sa poštarom?!

Post by moonca »

mali jomu wrote:
njegovo je da ti javi za paket, hoces li doci po njega ili neces..... nije do njega vec do tebe, to mu i jeste posao, za to i prima platu...... a to sto vi glumite nakve face..... i to je do vas, ne do postara :mrgreen:
-- ako je kucna dostava -mora donijeti na vrata. Ako nema primaoca, ostavlja obavijest i- kod mene, ne mozes sutradan podici u posti , vec dan nakon.
Vjerujem da je tako i u Bosni.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#104 Re: Šta da radim sa poštarom?!

Post by mali jomu »

moonca wrote:
-- ako je kucna dostava -mora donijeti na vrata. Ako nema primaoca, ostavlja obavijest i- kod mene, ne mozes sutradan podici u posti , vec dan nakon.
Vjerujem da je tako i u Bosni.

jeste, tako je i ovdje..... sve zavisi od posaljioca, ako je posti uplatio za kucnu dostavu, onda ce ti se iz poste javiti kad da budes kuci (dogovore se sa tobom) da ti donesu :thumbup:
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#105 Re: Šta da radim sa poštarom?!

Post by zrakomlat »

moonca wrote:
-- ako je kucna dostava -mora donijeti na vrata. Ako nema primaoca, ostavlja obavijest i- kod mene, ne mozes sutradan podici u posti , vec dan nakon.
Vjerujem da je tako i u Bosni.
To je OK i to bi trebalo biti tako. Poštari uglavnom tako i rade. Al ova tema je pokrenuta jer neki poštar uopšte ne dolazi kad ima kakav paket.
Jednostavno, kad vidi da ima paket na toj i toj adresi, on ga uopšte ne ponese sa sobom, samo ti zakači obavijest na vrata, iako si ti ili neko tvoj unutra.
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#106 Re: Šta da radim sa poštarom?!

Post by zrakomlat »

mali jomu wrote:

jeste, tako je i ovdje..... sve zavisi od posaljioca, ako je posti uplatio za kucnu dostavu, onda ce ti se iz poste javiti kad da budes kuci (dogovore se sa tobom) da ti donesu :thumbup:
Vidiš da trolaš. Ovo si sad izmislio :lol:

drž se ćevapenzi i sokenzi
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#107 Re: Šta da radim sa poštarom?!

Post by JThomas »

mora li poštar uručivati pošiljke, dan drugi.

sanja vlaisavljević bi bila ponosna da i na ovakvih temama mi imamo aktivnu negacijsku stranu...
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#108 Re: Šta da radim sa poštarom?!

Post by mali jomu »

zrakomlat wrote:
mali jomu wrote:

jeste, tako je i ovdje..... sve zavisi od posaljioca, ako je posti uplatio za kucnu dostavu, onda ce ti se iz poste javiti kad da budes kuci (dogovore se sa tobom) da ti donesu :thumbup:
Vidiš da trolaš. Ovo si sad izmislio :lol:

drž se ćevapenzi i sokenzi

tebi izgleda niko pakete ne salje, daj mi adresu ja cu ti koji poslat na kucnu dostavu, pa vidi :mrgreen:
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#109 Re: Šta da radim sa poštarom?!

Post by zrakomlat »

Pedalenzi i otpepalenzi ol tajmingos.

Jbt, to ti je isto kao da naručiš da ti dostave jumbo pizzu, a dostavljac ti ostavi ceduljicu da te pizza ceka u pizzeriji.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#110 Re: Šta da radim sa poštarom?!

Post by mali jomu »

zrakomlat wrote: Pedalenzi i otpepalenzi ol tajmingos.

Jbt, to ti je isto kao da naručiš da ti dostave jumbo pizzu, a dostavljac ti ostavi ceduljicu da te pizza ceka u pizzeriji.

e jebi ga sad, treba znat i narucit...... :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#111 Re: Šta da radim sa poštarom?!

Post by moonca »

zrakomlat wrote:Pedalenzi i otpepalenzi ol tajmingos.

Jbt, to ti je isto kao da naručiš da ti dostave jumbo pizzu, a dostavljac ti ostavi ceduljicu da te pizza ceka u pizzeriji.
I jeste bolja u pizzeriji- ne smrdi na karton i ne mora mozda ostaviti baksis... :-) :-D
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#112 Re: Šta da radim sa poštarom?!

Post by mali jomu »

moonca wrote:
zrakomlat wrote:Pedalenzi i otpepalenzi ol tajmingos.

Jbt, to ti je isto kao da naručiš da ti dostave jumbo pizzu, a dostavljac ti ostavi ceduljicu da te pizza ceka u pizzeriji.
I jeste bolja u pizzeriji- ne smrdi na karton i ne mora mozda ostaviti baksis... :-) :-D


:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#113 Re: Šta da radim sa poštarom?!

Post by JThomas »

naravno, "kućna dostava" ne postoji, nije pizza ili ćevapi.

obična pošta se ostavlja u sanduče, pošiljalac nema nikakav dokaz o slanju i ne može tražiti šta je bilo ako se izgubi. i jedan papir u a4 koverti dođe 90 feninga. preporučena pošta to isto košta 2,90. i pošiljalac plaća dvije marke više upravo to što poštar mora otići na vrata i potražiti čovjeka da potpiše prijem u njegovu teku. i to što ima i on potvrdu da je poslao i može tražiti ako se izgubi. zato se zove preporučena. takva je usluga, i to se plaća. ako primalac nije zatečen, ostavlja papirić. ali ga mora potražiti.

i ima "brza" koja je ustvari kurirska, kao dhl ili tnt. unutar države u nekim slučajevima ona i nije brža od obične ili preporučene (npr. od sarajeva prema većim gradovima koji su pod "našom" poštom svakako i obična dođe sutradan), ali te moraju zvati, tražiti i donijeti gdje ti kažeš. to počinje od 36 km.
Last edited by JThomas on 16/12/2018 17:00, edited 1 time in total.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#114 Re: Šta da radim sa poštarom?!

Post by uglavnomja »

moonca wrote:
mali jomu wrote:
njegovo je da ti javi za paket, hoces li doci po njega ili neces..... nije do njega vec do tebe, to mu i jeste posao, za to i prima platu...... a to sto vi glumite nakve face..... i to je do vas, ne do postara :mrgreen:
-- ako je kucna dostava -mora donijeti na vrata. Ako nema primaoca, ostavlja obavijest i- kod mene, ne mozes sutradan podici u posti , vec dan nakon.
Vjerujem da je tako i u Bosni.

na sjeveru nije, a ni u pravilima bh poste ne stoji isporuka NA VRATA. stoji NA ADRESU. adresa je postanski sanducic, ne 18. sprat u neboderu.

a kucna dostava na vrata se placa naravno.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#115 Re: Šta da radim sa poštarom?!

Post by mali jomu »

JThomas wrote: naravno, "kućna dostava" ne postoji, nije pizza ili ćevapi.

obična pošta se ostavlja u sanduče, pošiljalac nema nikakav dokaz o slanju i ne može tražiti šta je bilo ako se izgubi. i jedan papir u a4 koverti dođe 90 feninga. preporučena pošta to isto košta 2,90. i pošiljalac plaća dvije marke više upravo to što poštar mora otići na vrata i potražiti čovjeka da potpiše prijem u njegovu teku. i to što ima i on potvrdu da je poslao i može tražiti ako se izgubi. zato se zove preporučena. takva je usluga, i to se plaća.

i ima "brza" koja je ustvari kurirska, kao dhl ili tnt. unutar države u nekim slučajevima ona i nije brža od obične ili preporučene (npr. od sarajeva prema većim gradovima koji su pod "našom" poštom svakako i obična dođe sutradan), ali te moraju zvati, tražiti i donijeti gdje ti kažeš. to počinje od 36 km.

to je to, zavisi do posaljioca kako hoce, pitaju ga na posti kad salje kako ce da posalje....... koliko para dadne tako ti i dodje :thumbup:
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#116 Re: Šta da radim sa poštarom?!

Post by zrakomlat »

:lol:

ma ja, samo nek se nešto napiše, nema veze što iznosiš različita mišljenja u odnosu na prije par minuta
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#117 Re: Šta da radim sa poštarom?!

Post by mali jomu »

zrakomlat wrote::lol:

ma ja, samo nek se nešto napiše, nema veze što iznosiš različita mišljenja u odnosu na prije par minuta

zajebani postari :lol:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#118 Re: Šta da radim sa poštarom?!

Post by JThomas »

niko neće paketić poslati običnom, čak mislim da i ne može, moraš napisati vrijednost i (okvirno) šta je unutra.
she+
Posts: 477
Joined: 08/12/2017 18:31

#119 Re: Šta da radim sa poštarom?!

Post by she+ »

uglavnomja wrote:na sjeveru nije, a ni u pravilima bh poste ne stoji isporuka NA VRATA. stoji NA ADRESU. adresa je postanski sanducic, ne 18. sprat u neboderu.

a kucna dostava na vrata se placa naravno.
hmh... ali ako je tako onda ne bi donosili na vrata ništa osim preporučene pošte, što nije slučaj
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#120 Re: Šta da radim sa poštarom?!

Post by mali jomu »

JThomas wrote:niko neće paketić poslati običnom, čak mislim da i ne može, moraš napisati vrijednost i (okvirno) šta je unutra.

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40798
Joined: 29/06/2011 23:39

#121 Re: Šta da radim sa poštarom?!

Post by dječak sa šibicama »

Zadnji put dobio zuti papiric, a paket se ne moze podici isti dan, dzaba klapnuo do stanice. Kaze lik u posti, od sutra mozete podici, a danas je paket kod postara. Ne nuzno u njegovoj torbi, ako razumijete.

Dakle, postar ne zeli ponijeti paket sa sobom. Jos zuti papiric ostavi u sanducicu, ni ne provjeri jesi li kuci, a koliko ja znam i to bi krajnji korisnik tj. ja trebao potpisati da sam primio obavijest.

Javasluk cisti.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#122 Re: Šta da radim sa poštarom?!

Post by moonca »

uglavnomja wrote:

na sjeveru nije, a ni u pravilima bh poste ne stoji isporuka NA VRATA. stoji NA ADRESU. adresa je postanski sanducic, ne 18. sprat u neboderu.

a kucna dostava na vrata se placa naravno.
Ako treba potpis primaoca ide na vrata - to je jasno - inace ide u sanducuc--no u Bosni su sanducici mali-koliko se sjecam-hm kako onda to obaviti??
she+
Posts: 477
Joined: 08/12/2017 18:31

#123 Re: Šta da radim sa poštarom?!

Post by she+ »

dječak sa šibicama wrote:Dakle, postar ne zeli ponijeti paket sa sobom. Jos zuti papiric ostavi u sanducicu, ni ne provjeri jesi li kuci, a koliko ja znam i to bi krajnji korisnik tj. ja trebao potpisati da sam primio obavijest.

Javasluk cisti.
Kako ćeš potpisati ako nisi tu? :D
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#124 Re: Šta da radim sa poštarom?!

Post by uglavnomja »

she+ wrote:
uglavnomja wrote:na sjeveru nije, a ni u pravilima bh poste ne stoji isporuka NA VRATA. stoji NA ADRESU. adresa je postanski sanducic, ne 18. sprat u neboderu.

a kucna dostava na vrata se placa naravno.
hmh... ali ako je tako onda ne bi donosili na vrata ništa osim preporučene pošte, što nije slučaj

mislim da se posta stiti od "odgovornosti" za kradju i paketa i obavijesti
ne donose ti racune na vrata
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40798
Joined: 29/06/2011 23:39

#125 Re: Šta da radim sa poštarom?!

Post by dječak sa šibicama »

Dakle da ponovim kako je to radio stari postar, koji je radio po pravilu. Primi paketic, prvi dan ponese sa sobom i donese ti na vrata. Ako te ne nadje kuci, ostavi ti obavijest tj. zuti papiric da te paket ceka na posti.

Znao je i drugi dan ponijeti ako je u pitanju manji paketic recimo DVD naprimjer, cisto da provjeri hoce li te naci kuci. I to je radio svima u naselju, ne samo nekome koga poznaje recimo.
Post Reply