Sta da pocnem trenirati s 20 god. u Sa? (ž)

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Klitemnestraaa
Posts: 1047
Joined: 25/03/2013 22:17

#1 Sta da pocnem trenirati s 20 god. u Sa? (ž)

Post by Klitemnestraaa »

Zdravo, ovako, kako je pocela opet školska godina mene je već počela boljeti vratna kralježnica od sjedenja po vazdan na faksu i kasnije pisanja zadaća pa sam odlučila da upišem neki sport (radim ujutro vježbe za vrat, treba mi nešto malo ativnije)
Eh sad, problem je što sam se daavnooo bavila sportom, antitalent sam žešći, imam 20 god sad i zanima me šta bih mogla da počnem trenirati?
Sem fitnesa i aerobika, znam da je i to sport, ali ja bih nešto malo zanimljivije. Inače, glavni cilj mi je da poboljšam cirkulacija tijela, opće stanje, pokrećem kičmu i tako to, nemam s težinom problema ili oblikom tijela, zdravlje je sad u fokusu.
Također, imam studentski džep pa nemojte mi predlagati plivanje koje je 60-70 KM mjesečno tipa, nešto ovako za studente pogodnije.

Pozz.
User avatar
ba.ba
Posts: 4
Joined: 06/06/2013 14:31

#2 Re: Sta da pocnem trenirati s 20 god. u Sa? (ž)

Post by ba.ba »

Imam idealan sport za tebe... kardio vjezbe, znojelje ... a igra... Olimpijski sport... a za sve uzraste... drugi najpopularniji rekreativni sport na svijetu... BADMINTON

za vise detalja posjeti www.badminton.ba ili samo googlaj sarajevo badminton... (moze i preko FB)...

Prvi dolazak gratis... pozzzzzzzzzzzzzzzzzz
User avatar
konahawaii
Posts: 1428
Joined: 11/09/2014 15:27

#3 Re: Sta da pocnem trenirati s 20 god. u Sa? (ž)

Post by konahawaii »

mogla bi kakvu samoodbranu, ugodno sa korisnim...il mozda odbojka, plivanje ti je super, ples, a moze i badminton :D

malo pogledaj sta sve ima

http://www.rekreacija.ba/
Last edited by konahawaii on 07/10/2015 11:40, edited 1 time in total.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4 Re: Sta da pocnem trenirati s 20 god. u Sa? (ž)

Post by Tomahawk11 »

Klitemnestraaa wrote:Zdravo, ovako, kako je pocela opet školska godina mene je već počela boljeti vratna kralježnica od sjedenja po vazdan na faksu i kasnije pisanja zadaća pa sam odlučila da upišem neki sport (radim ujutro vježbe za vrat, treba mi nešto malo ativnije)
Eh sad, problem je što sam se daavnooo bavila sportom, antitalent sam žešći, imam 20 god sad i zanima me šta bih mogla da počnem trenirati?
Sem fitnesa i aerobika, znam da je i to sport, ali ja bih nešto malo zanimljivije. Inače, glavni cilj mi je da poboljšam cirkulacija tijela, opće stanje, pokrećem kičmu i tako to, nemam s težinom problema ili oblikom tijela, zdravlje je sad u fokusu.
Također, imam studentski džep pa nemojte mi predlagati plivanje koje je 60-70 KM mjesečno tipa, nešto ovako za studente pogodnije.

Pozz.
Meni pomaze basket, tj. amaterski kosarka, kako popularno zovu ovu igru na jedan kos. Dzabe se naigramo koliko nam volja. A rezultat....ne bole ledja, psiha se ocisti, generalno sam pozitivniji i bolje se osjecam.
Zavisi za sta si, da li volis odbojku, tenis, neki sport koji ti lezi.
Danas se raja uhvatila teretana i sportova gdje moras izdvojiti solidan budzet i to se jedino prizna kao ok, inace ako ne placas, ko da nisi nista uradio. :D
Kazes antitalent, nesto bi da treniras, nemas afinitet prema bilo kojem sportu, neces fitnes i aerobik....mozda sah?! :D
Salim se. Odaberi neki sport koji ti najvise lezi. Ako imas partnera/icu ili ekipu/e, pa se organizujte, tim bolje.
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#5 Re: Sta da pocnem trenirati s 20 god. u Sa? (ž)

Post by hekaton »

Probaj ovdje, ljudi su cool, a bit ces u formi i sve super.

https://www.facebook.com/kbvsparta

P.S: nemoj da se bojis jer je u pitanju borilacki klub, nece te niko pretuci :)
Klitemnestraaa
Posts: 1047
Joined: 25/03/2013 22:17

#6 Re: Sta da pocnem trenirati s 20 god. u Sa? (ž)

Post by Klitemnestraaa »

Tomahawk11 wrote:
Klitemnestraaa wrote:Zdravo, ovako, kako je pocela opet školska godina mene je već počela boljeti vratna kralježnica od sjedenja po vazdan na faksu i kasnije pisanja zadaća pa sam odlučila da upišem neki sport (radim ujutro vježbe za vrat, treba mi nešto malo ativnije)
Eh sad, problem je što sam se daavnooo bavila sportom, antitalent sam žešći, imam 20 god sad i zanima me šta bih mogla da počnem trenirati?
Sem fitnesa i aerobika, znam da je i to sport, ali ja bih nešto malo zanimljivije. Inače, glavni cilj mi je da poboljšam cirkulacija tijela, opće stanje, pokrećem kičmu i tako to, nemam s težinom problema ili oblikom tijela, zdravlje je sad u fokusu.
Također, imam studentski džep pa nemojte mi predlagati plivanje koje je 60-70 KM mjesečno tipa, nešto ovako za studente pogodnije.

Pozz.
Meni pomaze basket, tj. amaterski kosarka, kako popularno zovu ovu igru na jedan kos. Dzabe se naigramo koliko nam volja. A rezultat....ne bole ledja, psiha se ocisti, generalno sam pozitivniji i bolje se osjecam.
Zavisi za sta si, da li volis odbojku, tenis, neki sport koji ti lezi.
Danas se raja uhvatila teretana i sportova gdje moras izdvojiti solidan budzet i to se jedino prizna kao ok, inace ako ne placas, ko da nisi nista uradio. :D
Kazes antitalent, nesto bi da treniras, nemas afinitet prema bilo kojem sportu, neces fitnes i aerobik....mozda sah?! :D
Salim se. Odaberi neki sport koji ti najvise lezi. Ako imas partnera/icu ili ekipu/e, pa se organizujte, tim bolje.
Pa voljela bih neki timski sport ili bas sport, ne fitnesi, teretane i to, odbojka mi se npr. pravo svidja ili yoga. Ali me strah da s 20 dodjem da treniram, ne znam ni je li imaju seniorski klubovi u Sa, i ako imaju jesu li to za one sto ubijaju jer treniraju 10god. ili se moze ispocetka ko sto bih ja, ono rekreativno.
Klitemnestraaa
Posts: 1047
Joined: 25/03/2013 22:17

#7 Re: Sta da pocnem trenirati s 20 god. u Sa? (ž)

Post by Klitemnestraaa »

Meni je glavno pitanje sta se moze poceti s 20 trenirati ispocetka?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#8 Re: Sta da pocnem trenirati s 20 god. u Sa? (ž)

Post by Tomahawk11 »

Pazi, ne znam kako bi te primili, recimo, neka ekipa koja trenira odbojku. Mozes se raspitati da li u tvojoj okolini ima ekipa koja trenira odbojuku, neki klub. Odes, upitas, nista te ne kosta.
Bolje bi bilo kad bi mogla uklopiti s onima koji to rade iz zabave, organizuju se s vremena na vrijeme. Imas valjda neko drustvo, ima li neko da nesto igra, trenira, pa da se malo raspitas?!
Google majka, ukucas odbojkaski klubovi Sarajevo ili odbojka Sarajevo, bice nekih rezultata, pa se malo raspitas.
A sto se tice straha, za nekog profesionalca jeste kasno sa 20 godina poceti trenirati, ali ako ides rekreativno, onda nikad nije. Ni sa 30, 40, 50....
User avatar
red evil
Posts: 2345
Joined: 30/07/2012 14:08

#9 Re: Sta da pocnem trenirati s 20 god. u Sa? (ž)

Post by red evil »

Ne misliš sad biti profesionalac. Potpunoi je svejedno šta ćeš početi. Ionako to radiš da se razgibaš malo, i bolje ti je ako te boli, dok ti se još kosti nisu 100% razvili jer će te kasnije još više bolit.

Možeš tenis s Damirom Džumhurom igrat jer on je i ovako gotovo uvijek i Sarajevu. :D Safataš nekoliko svojiš prijateljica i dnevno igrate nekih 1-2h neki sport koji koliko toliko volite. A ako i košaku kreneš trenirat za 2-3 mjeseca ćeš imati isto znanje kao i Bavčić jest da on to trenira skoro cijeli život ali opet nema on pojma tu. Nije puno odmakao. :mrgreen:
Post Reply