Šta da nije bilo rata 90-tih?

Post Reply
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#526 Re: Šta da nije bilo rata 90-tih?

Post by Martinez_ »

Mister Yes wrote:
Martinez_ wrote: Sve to nije nerešivo i da su Srbi pametnije odigrali moglo je biti drugačije. Zbog njih samih a ne drugih.
A šta to Srbima fali i ovako? Srbija i bez Kosova je dovoljno velika za sve Srbe svijeta. Imaju plodnu Vojvodinu koju prije samo 100 godina nisu imali. Ovi sa ove strane Drine imaju RS što nikad prije nisu imali. Tu je i prijateljska Crna Gora. Ne znam čemu taj tužni ton u tvom postu kao da su Srbi nešto strašno najebali. Jel to njima nešto fali?
RS sa svojim nedefinisanim krajnjim statusom nije naročit dobitak i nešto ne mislim da je sve ono bilo vredno iste. Niti nas u Srbiji RS sama po sebi nešto preterano zanima. Srbija danas živi u nimalo prijateljskom okruženju to je problem kome su umnogome kumovale 90-te ali sad su plodno tle za zloupotrebu.

Nije sve u teritorijama ima dosta toga i u uticaju a da je Srbija na vreme prepoznala prilike i povukla nogu njen uticaj na sve okolne države bio bi nemerljiv. Naravno da su drugi veće ratne žrtve ali politički najviše je izgubila Srbija a dobila Hrvatska
User avatar
Mister Yes
Posts: 5730
Joined: 05/02/2013 12:35
Location: In a world of magnets and miracles

#527 Re: Šta da nije bilo rata 90-tih?

Post by Mister Yes »

Martinez_ wrote: RS sa svojim nedefinisanim krajnjim statusom nije naročit dobitak i nešto ne mislim da je sve ono bilo vredno iste. Srbija danas živi u nimalo prijateljskom okruženju to je problem kome su umnogome kumovale 90-te ali sad su plodno tle za zloupotrebu.

Nije sve u teritorijama ima dosta toga i u uticaju a da je Srbija na vreme prepoznala prilike i povukla nogu njen uticaj na sve okolne države bio bi nemerljiv. Naravno da su drugi veće ratne žrtve ali politički najviše je izgubila Srbija a dobila Hrvatska
Dugoročno je to nebitno. Evo ući će u EU a onda se sve zaboravlja. Uticaj se postiže snagom a ne dobrotom. Eto Njemačke za primjer. Negativci i u prvom i u drugom svjetskom pa opet ko te pita. Eno Nikolić je već padao na koljena i molio za oprost. Moderno je i civilizacijski reći "ne gledajmo u prošlost, gledajmo u budućnost". Danas ako pričaš o prošlosti ispadaš nazadan i primitivac. Tako to ide.
Aspekt
Posts: 1084
Joined: 28/10/2013 14:40

#528 Re: Šta da nije bilo rata 90-tih?

Post by Aspekt »

Martinez
Nisam zaboravio hrvatsko proljece .Savka i Triplao su trazili da hrvatski penezi ostanu u hrvtskoj lisnici . Lova , novac je bio u pitanju . Htjeli su jos tada auto put ali lova je isla u Beograd .Sasivim opravdano . Svka Dapcevic Kucar , Miko Triplao , Gotovac itd su divni ljudi . Miko Triplao je partizan ali burzuj. Jedan od najvecih ljudi koji je hodao ovim prostorima . Ni on ni Savka nisu bili nacinalisti . Kamo srece da ih je Bosna imala . Oni su imali podrsku u Beogradu kod Latinke Perovic itd . Tu se se naravno prikacili i tipovi koji su htjeli nezavisnu Hrvatsku i znamo kako je zavrsilo . Sto se tice Sandzaka i CG i to tamo . Tamo su ubijali muslimane kao stoku jos 1920 . O tim zlocinima je pisao Djilas . Selo Sehovici kada su ljudima natovarili jedno ubistvo , pleme Vasojevica i strava i jeza se desila . Medjutim samo da spomenem u ovome ratu ono hvatanje bosanskih izbjeglica po Herceg Novom ( kao pse su ih hvatali po gradu i izrucili nazad Kardjicu ) i ono skidanje muslimana sa voza ( Strpci ) od kojih je vecina ubijena . Nemoj mi pricati o srpsko crnogorskoj ljubavi prema muhamedancima . Nemoj bogati jos otkopavamo grobnice .
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#529 Re: Šta da nije bilo rata 90-tih?

Post by Paranoid »

O kakvom dobitku pričaš, Martinez? Entitet je sastavni dio BiH, i kao takav zbog politike koja slovi nekakvom osamostaljivanju čini štetu ne samo BiH nego i Srbiji. Srbiji čini štetu zbog specijalnih veza, priznavanja diploma, dodjeljivanjem državljanstava itd., a najmanje u tim vezama ima privrednih i ekonomskih razmjena..
Mislim da je najveći problem šumski entitet napravio sa light diplomam i onim koje se mogu kupiti širom šumske, a za koju u Srbiji ne treba nostrifikacija.. Ozbiljan problem koji će ovih dana da eskalira u Srbiji..

Dalje.. Ponovo potezanje priče o Naserovim "zločinima" je ništa drugo osim dokaza da se Srbija i dalje služi parolom "Interpolom do glasova" koju smo gledali i na prošlim kampanjama. Dokaz da su glasači u Srbiji "guske u magli" i da puše tu priču su i komentari na raznoraznim portalima..
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#530 Re: Šta da nije bilo rata 90-tih?

Post by Martinez_ »

Mister Yes wrote:
Martinez_ wrote: RS sa svojim nedefinisanim krajnjim statusom nije naročit dobitak i nešto ne mislim da je sve ono bilo vredno iste. Srbija danas živi u nimalo prijateljskom okruženju to je problem kome su umnogome kumovale 90-te ali sad su plodno tle za zloupotrebu.

Nije sve u teritorijama ima dosta toga i u uticaju a da je Srbija na vreme prepoznala prilike i povukla nogu njen uticaj na sve okolne države bio bi nemerljiv. Naravno da su drugi veće ratne žrtve ali politički najviše je izgubila Srbija a dobila Hrvatska
Dugoročno je to nebitno. Evo ući će u EU a onda se sve zaboravlja. Uticaj se postiže snagom a ne dobrotom. Eto Njemačke za primjer. Negativci i u prvom i u drugom svjetskom pa opet ko te pita. Eno Nikolić je već padao na koljena i molio za oprost. Moderno je i civilizacijski reći "ne gledajmo u prošlost, gledajmo u budućnost". Danas ako pričaš o prošlosti ispadaš nazadan i primitivac. Tako to ide.

Nije tako, to nama Balkancima prodaju priču da je istorija nebitna. U suštini jeste nebitna ali je ponavljam jako plodna za zloupotrebu kod prvih razmirica da se vadi prljav veš. Snaga je tek upitna nakon 90ih
Aspekt wrote:Martinez
Nisam zaboravio hrvatsko proljece .Savka i Triplao su trazili da hrvatski penezi ostanu u hrvtskoj lisnici . Lova , novac je bio u pitanju . Htjeli su jos tada auto put ali lova je isla u Beograd .Sasivim opravdano . Svka Dapcevic Kucar , Miko Triplao , Gotovac itd su divni ljudi . Miko Triplao je partizan ali burzuj. Jedan od najvecih ljudi koji je hodao ovim prostorima . Ni on ni Savka nisu bili nacinalisti . Kamo srece da ih je Bosna imala . Oni su imali podrsku u Beogradu kod Latinke Perovic itd . Tu se se naravno prikacili i tipovi koji su htjeli nezavisnu Hrvatsku i znamo kako je zavrsilo . Sto se tice Sandzaka i CG i to tamo . Tamo su ubijali muslimane kao stoku jos 1920 . O tim zlocinima je pisao Djilas . Selo Sehovici kada su ljudima natovarili jedno ubistvo , pleme Vasojevica i strava i jeza se desila . Medjutim samo da spomenem u ovome ratu ono hvatanje bosanskih izbjeglica po Herceg Novom ( kao pse su ih hvatali po gradu i izrucili nazad Kardjicu ) i ono skidanje muslimana sa voza ( Strpci ) od kojih je vecina ubijena . Nemoj mi pricati o srpsko crnogorskoj ljubavi prema muhamedancima . Nemoj bogati jos otkopavamo grobnice .

Hrvatsko pproljeće je doživelo potpuni nacionalistički preobrat za razliku od liberlnog pokreta u Beogradu. Na svaku Savku i Mika došao ti je poneki Tuđman i Đodan a uporedo je delovala i emigracija (Bugojanska grupa) pa si kroz 15 godina imao potpunu simbiozu te dve struje.

Pristrasan si, iz HP izvlačiš samo liberale a ovamo mi oponiraš događanjima iz 1920. iako sam nedvosmisleno se ograničio na zbivanja 90ih. Da su muslimani sami po sebi smetali zbog vere prošli bi svuda isto
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#531 Re: Šta da nije bilo rata 90-tih?

Post by nosara »

Srbi su imali kljuceve Juge. Nisu znali izabrati pravi kljuc.
I to je otprilike to... Nisu jedini krivi za raspad, ali jesu najodgovorniji... A najodgovorniji su i za nacin kako se to desilo... Losa, prelosa politika...
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#532 Re: Šta da nije bilo rata 90-tih?

Post by Martinez_ »

Paranoid wrote:O kakvom dobitku pričaš, Martinez? Entitet je sastavni dio BiH
Prati malo, ja upravo pišem kako nije neki dobitak a takvim (dobitkom) su ga okvalifikovali prethodno drugi diskutanti.
Aspekt
Posts: 1084
Joined: 28/10/2013 14:40

#533 Re: Šta da nije bilo rata 90-tih?

Post by Aspekt »

Martinez
U Srbiji i CG zivi saka muslimana . Oni nisu bili 90 tih godina nikakva i nikome prijetnja . Nije bilo potrebe da se prljaju ruke .
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#534 Re: Šta da nije bilo rata 90-tih?

Post by Paranoid »

Martinez_ wrote:
Paranoid wrote:O kakvom dobitku pričaš, Martinez? Entitet je sastavni dio BiH
Prati malo, ja upravo pišem kako nije neki dobitak a takvim (dobitkom) su ga okvalifikovali prethodno drugi diskutanti.
Nisam upratio jer su neki "diskutanti" kod mene odavno na ignore listi.

Da ponovim.. Srbija u prošlom ratu nije ništa dobila, pogotov iz BiH...a gubitaka je jako mnogo.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#535 Re: Šta da nije bilo rata 90-tih?

Post by seln »

Bogaz wrote:
seln wrote:
Bogaz wrote:
Priznaj da masturbiraš dok ovo pišeš? :izet: :-) :D
Aha, klekni...

Znam da sanjaš o tome, kako neki Srbin kleči pred tobom, a ti ga jebeš u zdrav mozak...
Šteta je što sam ja kad kleknem viši od tebe :mrgreen:
Srbe su vec njihovi vozdovi jebali u zdrav mozak, zato su i povjerovali da su visi od ostalih.
No, jos malo, pa su stjerani na pravu mjeru.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#536 Re: Šta da nije bilo rata 90-tih?

Post by seln »

Hlapoje wrote:
seln wrote:
Milan N wrote: Neki kao da žive u paralelnoj stvarnosti. :)
Mozes i iz Njemacke u Dansku bez icega...a ipak druga drzava.
Objasnite to isHlapoju.
Priznaj da si bio ubedjen da treba pasoš za prelazak iz Srbije u Bosnu. :lol:
Trebas dokaz identiteta...sto meni ne treba za prelazak u genocidnu.
Eto, priznajem da sam mislio da treba pasos. Izvini za moje neznanje, slabo se interesujem za nevazne drzave tipa srbija.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#537 Re: Šta da nije bilo rata 90-tih?

Post by Banksy »

Bogaz wrote:
Banksy wrote:
Bogaz wrote:Hajde molim te ako već odgovaraš na moje postove prvo pročitaj šta sam napisao njima....jer nema smisla da ponavljam jedno te isto po 10 puta.

Kakve veze ima istorija Vojvodine i demografsko uređenje sa trenutnim činjeničnim stanjem?
Po tvojoj logici trebao bih da ti postavim isto pitanje vezano za BIH preije drugog svjetskog rata...ali opet kakve to veze ima sa onim što sam pisao?
Ma ništa što si naškrabao nema smisla, nevješto šiljiš salonsku, škrabaj dalje, nisi vrijedan ...
Kada nešto ne razumiješ, to ne znači da to nema smisla...nego da treba još malo glava da poraste da bi se razumjelo.
Kad nešto i predobro razumijem, onda znači da je besmisleno s glavatim trolovima razglabati salonsku.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#538 Re: Šta da nije bilo rata 90-tih?

Post by Banksy »

Hlapoje wrote: Priznaj da si bio ubedjen da treba pasoš za prelazak iz Srbije u Bosnu. :lol:
Poenta je da su Srbija i Bosna i Hercegovina dvije samostalne, neovisne, međunarodno priznate države koje međusobno graniče. A hoćeš li tu međunarodnu granicu preći s pasošem ili je preletjeti, sasvim je nevažno.
Post Reply