Sta bi Srbija radila sa Kosovom i Albancima ako bi Kosovo i htjelo da se vrati u drzavu Srbiju?

User avatar
Mx
Posts: 1073
Joined: 17/07/2003 00:00

#1 Sta bi Srbija radila sa Kosovom i Albancima ako bi Kosovo i htjelo da se vrati u drzavu Srbiju?

Post by Mx »

Koliko ja vidim drzava Kosovo sa 1,5- do 2 miliona Albanaca bi bilo samo kamen oko vrata drzavi Srbiji. Srbija ima apsolutno vecu korist da Kosovo bude samostalna drzava i da imaju dobre ekonomske i druge relacije sa Kosovom nego da je Kosovo u Srbiji.

Sta vi mislite, u cemu bi drzava Srbija profitirala i da im se Kosovo vrati nazad kao Autonomna Pokrajina?
User avatar
eltroxin
Posts: 2049
Joined: 30/08/2009 23:35

#2 Re: Sta bi Srbija radila sa Kosovom i Albancima ako bi Kosovo i htjelo da se vrati u drzavu Srbiju?

Post by eltroxin »

Ja im iz srca zelim da vrate Kosovo, a da Kosovo dobije status kao RS. Pa da im Taci bude predsjednik, da imaju neku frljavu hibridnu zastavu i himnu u kojoj mora biti i zurla, da im Pristina bude prvak u kosarci i fudbalu. I da im u “zajednickim institucijama” radi pola Kosova. O svome jadu se zabavili...
User avatar
Mx
Posts: 1073
Joined: 17/07/2003 00:00

#3 Re: Sta bi Srbija radila sa Kosovom i Albancima ako bi Kosovo i htjelo da se vrati u drzavu Srbiju?

Post by Mx »

eltroxin wrote: 25/02/2021 23:11 Ja im iz srca zelim da vrate Kosovo, a da Kosovo dobije status kao RS. Pa da im Taci bude predsjednik, da imaju neku frljavu hibridnu zastavu i himnu u kojoj mora biti i zurla, da im Pristina bude prvak u kosarci i fudbalu. I da im u “zajednickim institucijama” radi pola Kosova. O svome jadu se zabavili...
Interesantno razmisljanje!
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#4 Re: Sta bi Srbija radila sa Kosovom i Albancima ako bi Kosovo i htjelo da se vrati u drzavu Srbiju?

Post by Tempo »

ne treba njima kosovo, njima trebaju tenzije da mogu guliti, pljackati i prodavati muda za bubrege.
User avatar
tvojkomsija
Posts: 1478
Joined: 21/04/2014 17:59

#5 Re: Sta bi Srbija radila sa Kosovom i Albancima ako bi Kosovo i htjelo da se vrati u drzavu Srbiju?

Post by tvojkomsija »

Srbi nikad, nikad vise nece biti vazan faktor na Kosovu. Oni imaju nekoliko opcina na sjeveru i to je to. Btw. Kosovo je drzava* sa najmladjom populacijom na Balkanu, i cak 300 hiljada ucenika u skolama, tako da se Srbi nemaju cemu demografski nadati.

Priznanje Kosova od svjetskih zemalja nije bitno, bitno je stanje na terenu, a ono je 95% u korist Albanaca.

Jedino ako zele opet ratovati, protiv albanske vojske i Nato pakta, i ekonomiju Srbije vratiti u doba Milosevica... mogu pokusati. Mislim da im nije do toga.

Jednostavno se trebaju pomiriti da tu nemaju sta traziti i da je to gotova prica.
I ja sam prihvatio da je Banja Luka srpska, i da mogucim ukidanjem entiteta/promjenom ustava nece magicno nestati 150 000 Srba iz tog grada.

Podijelili smo se '95, svako negdje popusio, negdje hajrovo jbg... sad se treba mozda na ekonomiju i EU integracije fokusirati?

A kome se ratuje, bujrum Bliski istok i ozezi. ;-)
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#6 Re: Sta bi Srbija radila sa Kosovom i Albancima ako bi Kosovo i htjelo da se vrati u drzavu Srbiju?

Post by Loki2k9 »

Koji glup topic. Nijedna velesila ovo ne spominje, Kosovo je i de facto i de jure nezavisna država. Granična policija, zasebna valuta, vojska, pozivni broj. To što ih Srbija, Kina i Rusija nisu priznale, svaršeno iz zaboli taki.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#7 Re: Sta bi Srbija radila sa Kosovom i Albancima ako bi Kosovo i htjelo da se vrati u drzavu Srbiju?

Post by high_volume »

Tempo wrote: 25/02/2021 23:25 ne treba njima kosovo, njima trebaju tenzije da mogu guliti, pljackati i prodavati muda za bubrege.
:thumbup:

Ti ljudi tamo, u Srbiji, generalno, kao društvo, kao da imaju genetski mod za agresiju svake vrste, za bahatost, za nadmenost i sav taj ljudski primitivizam, iako ima jako mnogo divnih ljudi, jako poštenih, humanih, kulturnih, itd.

...njima trebaju tenzije...
User avatar
tvojkomsija
Posts: 1478
Joined: 21/04/2014 17:59

#8 Re: Sta bi Srbija radila sa Kosovom i Albancima ako bi Kosovo i htjelo da se vrati u drzavu Srbiju?

Post by tvojkomsija »

Naravno da im trebaju tenzije, pa vecina njih i danas ozbiljno planira vratiti RSK, Knin stari srpski grad itd. Nikad to nece prestati, to je narod koji zivi od izmisljene price (Kosovskog mita), narod koji sam sebe smatra nebeskim i odabranim od Boga, u 2021. prica o nekom Dusanovom carstvu, herojskim podvizima itd.

Jednostavno zaglavljeni u proslosti. A nas posao nije da njima objasnjavamo da nisu normalni ili da ih pokusavamo promijeniti, vec jednostavno da razvijamo svoju avliju (drzavu) kako bismo se mogli zastititi ako se oni opet osokole i zalete kao u 90im.

Zato ja kazem, za bosnjacku tragediju u proslom ratu (pogotovo stradanje civila) smo primarno krivi mi, a ne Srbi. Nisu oni krivi sto su ucinili ono sto i inace rade, vec je nas narod kriv sto je sebi dopustio da mu se to ponovo dogodi.

Jugoslovenski sistem je toliko isprao bosnjacke mozgove da je njima tad bilo nezamislivo da ce sin ili rodjak onog ko je Bosnjake klao i ubijao u 40im, to opet raditi u 90im godinama.

Danas je situacija dosta bolja, djeca u osnovnim, srednjim skolama uce svoju historiju, imamo dokumentarce, filmove, zapise... sve dovoljno da covjek koliko-toliko shvati situaciju u kojoj se nalazi. Nece vise nikada biti protesta za mir, nosenja Titovih slika, Gorskog vijenca za lektiru, i profesora iz Srbije. Nema vise bratstva, jedinstva i bosnjackog kompleksa nize vrijednosti.

Nikad se vise nece ponoviti 92-95, to treba svima biti jasno.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#9 Re: Sta bi Srbija radila sa Kosovom i Albancima ako bi Kosovo i htjelo da se vrati u drzavu Srbiju?

Post by Tempo »

high_volume wrote: 26/02/2021 00:35
Tempo wrote: 25/02/2021 23:25 ne treba njima kosovo, njima trebaju tenzije da mogu guliti, pljackati i prodavati muda za bubrege.
:thumbup:

Ti ljudi tamo, u Srbiji, generalno, kao društvo, kao da imaju genetski mod za agresiju svake vrste, za bahatost, za nadmenost i sav taj ljudski primitivizam, iako ima jako mnogo divnih ljudi, jako poštenih, humanih, kulturnih, itd.

...njima trebaju tenzije...
Ma jok. Govorim o eliti. Ista bagra koja je poravnala vukovar, napunila tomasicu, pobila srebrenicu se okomila na nove zrtve, srbe. Njima treba tenzija da mogu guziti svoj narod. A narod, ko i nas, glup ko kurac. Ubijen u pojam, nepovratno izopacen propagandom o zlim svijetu koji se urotio protiv njih.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#10 Re: Sta bi Srbija radila sa Kosovom i Albancima ako bi Kosovo i htjelo da se vrati u drzavu Srbiju?

Post by Tempo »

Morate izaci iz te price o narodima. Narodi ne postoje. To je konstrukt u sluzbi elite. To sto je elita govna koja su isplivala na površinu ne mijenja stvar.
Postoje elite koje koriste svoje podanike, a koje su ubjedili da su narod, za svoje ciljeve. Ciljevi srpske elite, u ovom slucaju govana, su poznati: ubijaj, pljackaj, guzi, truj, tuci. Bilo koga.
Last edited by Tempo on 26/02/2021 01:25, edited 1 time in total.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#11 Re: Sta bi Srbija radila sa Kosovom i Albancima ako bi Kosovo i htjelo da se vrati u drzavu Srbiju?

Post by high_volume »

tvojkomsija wrote: 26/02/2021 01:05 ....Danas je situacija dosta bolja, djeca u osnovnim, srednjim skolama uce svoju historiju, imamo dokumentarce, filmove, zapise... sve dovoljno da covjek koliko-toliko shvati situaciju u kojoj se nalazi. Nece vise nikada biti protesta za mir, nosenja Titovih slika, Gorskog vijenca za lektiru, i profesora iz Srbije. Nema vise bratstva, jedinstva i bosnjackog kompleksa nize vrijednosti.

Nikad se vise nece ponoviti 92-95, to treba svima biti jasno.
Nije tema bošnjački nacionalizam, smanji emocije :-)
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#12 Re: Sta bi Srbija radila sa Kosovom i Albancima ako bi Kosovo i htjelo da se vrati u drzavu Srbiju?

Post by Tempo »

high_volume wrote: 26/02/2021 01:23
tvojkomsija wrote: 26/02/2021 01:05 ....Danas je situacija dosta bolja, djeca u osnovnim, srednjim skolama uce svoju historiju, imamo dokumentarce, filmove, zapise... sve dovoljno da covjek koliko-toliko shvati situaciju u kojoj se nalazi. Nece vise nikada biti protesta za mir, nosenja Titovih slika, Gorskog vijenca za lektiru, i profesora iz Srbije. Nema vise bratstva, jedinstva i bosnjackog kompleksa nize vrijednosti.

Nikad se vise nece ponoviti 92-95, to treba svima biti jasno.
Nije tema bošnjački nacionalizam, smanji emocije :-)
Bosnjacki nacionalisti su isti soj, samo se nalaze u drugacijim okolnostima i imaju manju moc, pa im to diktira ponašanje. Hrvatski isto.
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#13 Re: Sta bi Srbija radila sa Kosovom i Albancima ako bi Kosovo i htjelo da se vrati u drzavu Srbiju?

Post by cyprus »

Nacionalisti svih boja su isti soj... Razliku čine historijske i geografske okolnosti... Srpski nacionalisti su tokom XX stoljeća dobili dovoljno prostora da se razmašu i pokažu svoje najgore lice... Sada je već drugačija priča, i mislim da se 90-te sigurno ne mogu ponoviti... Ne zato što to srpski nacionalisti ne bi htjeli, nego zato što im je manevarski prostor postao mnogo skučeniji, a oštrica dobro otupljena...

Bošnjacima su karte drugačije pale... I bošnjački nacionalizam jednostavno nema taj luksuz da se iskaže u mjeri u kojoj i srpski... Dakle, ne zato što su ovi nešto merhametli sami po sebi ili što im vjera tako zapovjeda, nego zato što su takve okolnosti...

Sad će biti zanimljivo pratiti koliko se albanski nacionalisti mogu razmahat... Njihov manervarski prostor je uvećan, ali nije beskonačan...
konami666
Posts: 2495
Joined: 11/05/2015 21:57

#14 Re: Sta bi Srbija radila sa Kosovom i Albancima ako bi Kosovo i htjelo da se vrati u drzavu Srbiju?

Post by konami666 »

Šta bi federacija uradila sa RS sve i da RS odluci da obrise entitetske granice? Da li bi podijelili RS u kantone također kako bi moglo još ljudi (čitaj porodica) da bude na budžetu?
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#15 Re: Sta bi Srbija radila sa Kosovom i Albancima ako bi Kosovo i htjelo da se vrati u drzavu Srbiju?

Post by zlajaBHF »

cyprus wrote: 26/02/2021 02:08 Nacionalisti svih boja su isti soj... Razliku čine historijske i geografske okolnosti... Srpski nacionalisti su tokom XX stoljeća dobili dovoljno prostora da se razmašu i pokažu svoje najgore lice... Sada je već drugačija priča, i mislim da se 90-te sigurno ne mogu ponoviti... Ne zato što to srpski nacionalisti ne bi htjeli, nego zato što im je manevarski prostor postao mnogo skučeniji, a oštrica dobro otupljena...

Bošnjacima su karte drugačije pale... I bošnjački nacionalizam jednostavno nema taj luksuz da se iskaže u mjeri u kojoj i srpski... Dakle, ne zato što su ovi nešto merhametli sami po sebi ili što im vjera tako zapovjeda, nego zato što su takve okolnosti...

Sad će biti zanimljivo pratiti koliko se albanski nacionalisti mogu razmahat... Njihov manervarski prostor je uvećan, ali nije beskonačan...
Jel ovo znaci da su Bosnjaci imali sansu, da bi uradili Srbima isto?

Za mene je ovo toliko jadno razmisljanje, da ne znam sta bi rekao..... Fuj
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#16 Re: Sta bi Srbija radila sa Kosovom i Albancima ako bi Kosovo i htjelo da se vrati u drzavu Srbiju?

Post by Loki2k9 »

Tempo wrote: 26/02/2021 01:27
high_volume wrote: 26/02/2021 01:23
tvojkomsija wrote: 26/02/2021 01:05 ....Danas je situacija dosta bolja, djeca u osnovnim, srednjim skolama uce svoju historiju, imamo dokumentarce, filmove, zapise... sve dovoljno da covjek koliko-toliko shvati situaciju u kojoj se nalazi. Nece vise nikada biti protesta za mir, nosenja Titovih slika, Gorskog vijenca za lektiru, i profesora iz Srbije. Nema vise bratstva, jedinstva i bosnjackog kompleksa nize vrijednosti.

Nikad se vise nece ponoviti 92-95, to treba svima biti jasno.
Nije tema bošnjački nacionalizam, smanji emocije :-)
Bosnjacki nacionalisti su isti soj, samo se nalaze u drugacijim okolnostima i imaju manju moc, pa im to diktira ponašanje. Hrvatski isto.
Ne znam da bošnjački pretenduju pripajanju teritorija susjednih država, nisu iscrtavane karte devedesetih niti je vršeno sistematsko etničko čišćenje, UZP i genocid. Ne može se porediti.
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#17 Re: Sta bi Srbija radila sa Kosovom i Albancima ako bi Kosovo i htjelo da se vrati u drzavu Srbiju?

Post by Loki2k9 »

zlajaBHF wrote: 26/02/2021 15:58
cyprus wrote: 26/02/2021 02:08 Nacionalisti svih boja su isti soj... Razliku čine historijske i geografske okolnosti... Srpski nacionalisti su tokom XX stoljeća dobili dovoljno prostora da se razmašu i pokažu svoje najgore lice... Sada je već drugačija priča, i mislim da se 90-te sigurno ne mogu ponoviti... Ne zato što to srpski nacionalisti ne bi htjeli, nego zato što im je manevarski prostor postao mnogo skučeniji, a oštrica dobro otupljena...

Bošnjacima su karte drugačije pale... I bošnjački nacionalizam jednostavno nema taj luksuz da se iskaže u mjeri u kojoj i srpski... Dakle, ne zato što su ovi nešto merhametli sami po sebi ili što im vjera tako zapovjeda, nego zato što su takve okolnosti...

Sad će biti zanimljivo pratiti koliko se albanski nacionalisti mogu razmahat... Njihov manervarski prostor je uvećan, ali nije beskonačan...
Jel ovo znaci da su Bosnjaci imali sansu, da bi uradili Srbima isto?

Za mene je ovo toliko jadno razmisljanje, da ne znam sta bi rekao..... Fuj
Dakako da ne, jer Bošnjaci su pitom narod i to je činjenica. Većina Srba su sušta suprotnost. Neko napisa da žive od tenzija i to je istina. Oni preko tabloida, jutarnjih emisija, već od sabaha dižu međuetničku mržnju ka drugim narodima. Šta tek rade tokom dana...
Evenine
Posts: 788
Joined: 30/12/2020 13:22

#18 Re: Sta bi Srbija radila sa Kosovom i Albancima ako bi Kosovo i htjelo da se vrati u drzavu Srbiju?

Post by Evenine »

cyprus wrote: 26/02/2021 02:08 Nacionalisti svih boja su isti soj... Razliku čine historijske i geografske okolnosti... Srpski nacionalisti su tokom XX stoljeća dobili dovoljno prostora da se razmašu i pokažu svoje najgore lice... Sada je već drugačija priča, i mislim da se 90-te sigurno ne mogu ponoviti... Ne zato što to srpski nacionalisti ne bi htjeli, nego zato što im je manevarski prostor postao mnogo skučeniji, a oštrica dobro otupljena...

Bošnjacima su karte drugačije pale... I bošnjački nacionalizam jednostavno nema taj luksuz da se iskaže u mjeri u kojoj i srpski... Dakle, ne zato što su ovi nešto merhametli sami po sebi ili što im vjera tako zapovjeda, nego zato što su takve okolnosti...

Sad će biti zanimljivo pratiti koliko se albanski nacionalisti mogu razmahat... Njihov manervarski prostor je uvećan, ali nije beskonačan...
Nema nikakvog merhametluka u drzavnickoj politici.

Srednjevjekovna Bosna je imala drugaciju historiju nego Srbija. Manje ambicioznu i manje ekspanzionisticku. Dusan je sanjao Carigrad. Tako da je Srbima ostavio u amanet da imaju ambicije par podioka iznad svojih mogucnosti.

Za odgovor na pitanje na sta bi licio bosnjacki nacionalizam prava tacka odvajanja u alternativnu historiju je Gradasceviceva pobuna. Husein je bio pod utjecajem i imao podrsku AU. Da smo tada dobili autonomiju, pod AU utjecajem bi se jos ranije formirala bosnjacka nacija po albanskom modelu jedan narod a tri konfesije. Utjecaji susjednih zemalja bi bili osjetno umanjeni.

Za razliku od Srbije, ne bismo bili zeton Rusije i usli bi u germansku sferu utjecaja i potpuno u zapadni civilizacijski krug. Kako izmedju BiH i Hrvatske nema antagonizma kao izmedju Srbije i Hrvatske, neka zajednica/grupa drzava Slovenija, Hrvatska, BiH bi bila puno prirodnija i stabilnija od obje Jugoslavije. Ne bi bilo Srbije da nam "u miraz" donese svoj visestoljetni spor sa Albancima, svoje nerealne ambicije a vjerovatno ne bi bilo ni komunizma. Trial run toga smo imali od 1878 do 1918.

Zavrsili bi kao grupa dosadnih i nebitnih slavenskih zemalja na Balkanu poput Baltika na sjeveru.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#19 Re: Sta bi Srbija radila sa Kosovom i Albancima ako bi Kosovo i htjelo da se vrati u drzavu Srbiju?

Post by Tempo »

Loki2k9 wrote: 26/02/2021 16:35
Tempo wrote: 26/02/2021 01:27
high_volume wrote: 26/02/2021 01:23

Nije tema bošnjački nacionalizam, smanji emocije :-)
Bosnjacki nacionalisti su isti soj, samo se nalaze u drugacijim okolnostima i imaju manju moc, pa im to diktira ponašanje. Hrvatski isto.
Ne znam da bošnjački pretenduju pripajanju teritorija susjednih država, nisu iscrtavane karte devedesetih niti je vršeno sistematsko etničko čišćenje, UZP i genocid. Ne može se porediti.
Pa pise ti da se nalaze u drugacijim okolnostima. Da mogu, sunetili bi srbe i hrvate.
Evenine
Posts: 788
Joined: 30/12/2020 13:22

#20 Re: Sta bi Srbija radila sa Kosovom i Albancima ako bi Kosovo i htjelo da se vrati u drzavu Srbiju?

Post by Evenine »

Tempo wrote: 26/02/2021 17:13
Loki2k9 wrote: 26/02/2021 16:35
Tempo wrote: 26/02/2021 01:27

Bosnjacki nacionalisti su isti soj, samo se nalaze u drugacijim okolnostima i imaju manju moc, pa im to diktira ponašanje. Hrvatski isto.
Ne znam da bošnjački pretenduju pripajanju teritorija susjednih država, nisu iscrtavane karte devedesetih niti je vršeno sistematsko etničko čišćenje, UZP i genocid. Ne može se porediti.
Pa pise ti da se nalaze u drugacijim okolnostima. Da mogu, sunetili bi srbe i hrvate.
Sumnjam. Pod Otomanima su hriscani bolje prosli nego Srbi u NDH ili Bosnjaci u RS. Daleko od toga da je prvima bilo odlicno, ali bolje nego ovim drugim i trecim.

Hrvati i Srbi jos uvijek ne mogu da isprocesiraju da su njihove tvorevine iz dvadesetog vijeka civilizacijski ispod jednog srednjevjekovnog kalifata.
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#21 Re: Sta bi Srbija radila sa Kosovom i Albancima ako bi Kosovo i htjelo da se vrati u drzavu Srbiju?

Post by Loki2k9 »

Tempo wrote: 26/02/2021 17:13
Loki2k9 wrote: 26/02/2021 16:35
Tempo wrote: 26/02/2021 01:27

Bosnjacki nacionalisti su isti soj, samo se nalaze u drugacijim okolnostima i imaju manju moc, pa im to diktira ponašanje. Hrvatski isto.
Ne znam da bošnjački pretenduju pripajanju teritorija susjednih država, nisu iscrtavane karte devedesetih niti je vršeno sistematsko etničko čišćenje, UZP i genocid. Ne može se porediti.
Pa pise ti da se nalaze u drugacijim okolnostima. Da mogu, sunetili bi srbe i hrvate.
Bas je Bosnjacima bitno kako vam kita izgleda. Djizs fakin Krajst, sta moje oci nece procitati...
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#22 Re: Sta bi Srbija radila sa Kosovom i Albancima ako bi Kosovo i htjelo da se vrati u drzavu Srbiju?

Post by Tempo »

Loki2k9 wrote: 26/02/2021 17:46
Tempo wrote: 26/02/2021 17:13
Loki2k9 wrote: 26/02/2021 16:35

Ne znam da bošnjački pretenduju pripajanju teritorija susjednih država, nisu iscrtavane karte devedesetih niti je vršeno sistematsko etničko čišćenje, UZP i genocid. Ne može se porediti.
Pa pise ti da se nalaze u drugacijim okolnostima. Da mogu, sunetili bi srbe i hrvate.
Bas je Bosnjacima bitno kako vam kita izgleda. Djizs fakin Krajst, sta moje oci nece procitati...
citaj nesto jednostavnije, nesto sto mozes razumjeti.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#23 Re: Sta bi Srbija radila sa Kosovom i Albancima ako bi Kosovo i htjelo da se vrati u drzavu Srbiju?

Post by Tempo »

Evenine wrote: 26/02/2021 17:17
Tempo wrote: 26/02/2021 17:13
Loki2k9 wrote: 26/02/2021 16:35

Ne znam da bošnjački pretenduju pripajanju teritorija susjednih država, nisu iscrtavane karte devedesetih niti je vršeno sistematsko etničko čišćenje, UZP i genocid. Ne može se porediti.
Pa pise ti da se nalaze u drugacijim okolnostima. Da mogu, sunetili bi srbe i hrvate.
Sumnjam. Pod Otomanima su hriscani bolje prosli nego Srbi u NDH ili Bosnjaci u RS. Daleko od toga da je prvima bilo odlicno, ali bolje nego ovim drugim i trecim.

Hrvati i Srbi jos uvijek ne mogu da isprocesiraju da su njihove tvorevine iz dvadesetog vijeka civilizacijski ispod jednog srednjevjekovnog kalifata.
sumnjaj i dalje.
palermo
Posts: 22331
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#24 Re: Sta bi Srbija radila sa Kosovom i Albancima ako bi Kosovo i htjelo da se vrati u drzavu Srbiju?

Post by palermo »

Jedno čisto tehničko pitanje ?

Zašto se ova tema nalazi na podforumu Bosna i Hercegovina ? Nije zar da smo već dio Srbije, pa ono kao normala ?

Mislim, znam ja da ne jede hljeba i ako je ovdje tema, ali u nekom simboličkom značenju (a to nije nevažna stvar) bio ipak bilo dobro da se ovakve stvari izbjegavaju.
User avatar
Truba
Posts: 81596
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#25 Re: Sta bi Srbija radila sa Kosovom i Albancima ako bi Kosovo i htjelo da se vrati u drzavu Srbiju?

Post by Truba »

Kosovo je vise pitanje principa
Post Reply