Šta ako je davno išao prostitutkama?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
drekalica28
Posts: 27177
Joined: 29/05/2008 11:07

#501 Re: Šta ako je davno išao prostitutkama?

Post by drekalica28 »

suncica24 wrote: Drekalice... moze i tvoja definicija.
Pa, da te citiram:
"A man who has a continuing sexual relationship with and receives financial support from a woman."
Nek te ovo support ne zbunjuje. Žigolo se uvijek renta na duži period."
Eto odgovora.
I onda, uporediti sa pojmovima elitna prostitucija, eskort... To bi bila ta dobrovolja prostitucija u "zenskom" obliku.
Da, žigolo je muška prostituka. Đe sad zapelo? :zoka:
suncica24 wrote:Sto se tice linkova:
http://www.onlineschools.org/blog/stats ... stitution/
"Sex trafficking is the fastes growing criminal industry in the world- 58 $billion..." i "2,5 million victims are currently being trraficked"
Ili http://www.uri.edu/artsci/wms/hughes/ceurope.htm ...
Mislim... :sad:
Uglavnom, posto odgovorih sta bi bilo kad bi bilo, moze li sad O&O? :)
Sunčice....niko ne opovrgava tvoju tvrdnju da je veliki procenat prostitucije usko vezan za kriminal.
Mi ovde govorimo o onom djelu žena koje to rade dobrovoljno, ali ti iz nekog razloga haman pa ne možeš priznati da ga ima.
Također...jednom kada bi se prostitucija legalizirala...taj kriminalni aspekt bi drastično opao.
Ovde i dalje ne govorim o trgovini žena i djece.

A to kako društvo gleda na žene kojim se tim psolom bavi....daj molim te.
Evo ti prva ministarka, ako se ne varam i ako se dobro sjećam, njoj je ženska koja ima tetovažu već sama od sebe najveća rospija.
Društvo će uvijek osuđivat, nebitno šta pojedinac radi.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#502 Re: Šta ako je davno išao prostitutkama?

Post by JThomas »

dobro, treba to razlikovati u uređenim i neuređenim državama, normalno da u njemačkoj velika većina prostitutki to radi dobrovoljno, dok je na balkanu i u drugim zabitima velika većina prisiljena.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#503 Re: Šta ako je davno išao prostitutkama?

Post by HAVANA »

Vazda belaj oko vagine. :oops:
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#504 Re: Šta ako je davno išao prostitutkama?

Post by fatamorgana »

HAVANA wrote:Vazda belaj oko vagine. :oops:
valjda ispred .... :lol:, hoću reć gužva, :lol: ide ko' halva, :lol:
User avatar
piupiu
Posts: 16642
Joined: 05/01/2008 05:08

#505 Re: Šta ako je davno išao prostitutkama?

Post by piupiu »

Suncice, odlican post (onaj dugi), :), no mislim da si malo idealisticna glede nevoljnosti zena da se daju u prostituciju. Postoji jedan zabrinjavajuci trend na zapadu da se konzumerizam, potreba za brendiranom odjecom, obucom, satovima i 'lifestyle'-om finansira dodatnim sredstvima, koje je zenama teze zaraditi samim tim sto ih je manje na super-placenim pozicijama, i sto uvijek zaradjuju manje u pravilu.

Jako puno studentica, zena koje rade prosjecno placene poslove, a slobodne su, na ovaj nacin 'finansiraju' svoje 'potrebe'. Da li su to stvarne potrebe pa su one 'natjerane' da to rade, u to sada ne bih ulazila. Interesanto je tu kako su zene 'internalizirale' svoju objektifikaciju. E, to je za jedne ozbiljnije analize.

Onda imas sloj zena kojima je zaista potreba -- to su one sto rade iz potrebe (neke su na drogama, neke prehranjuju familije). I na kraju sloj zena koje su oteti robovi, i njihove price su zaista strasne, potresne, i kad samo pomislim na one silne civilizovane Evropljane sto furaju za Tajland da se malo zabave, utroba mi se prevrne, jer je upravo Tajland pun tih pretuznih djevojcica, mada ni drugim zemljama nije mane (Japan je glavno trziste).

Tako da gradacije postoje. Ja nisam protiv postojanja prostitucije kao takve, smatram da ima svoju ulogu u drustvu, i, uostalom, tu je od pamtivijeka, ali sam za to da ona bude legalizovana i kontrolisana da bi se zastitile zene (mahom) koje se njom bave, a boga mi i konzumenti! Valja se cuvati svega i svacega.
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#506 Re: Šta ako je davno išao prostitutkama?

Post by PalaSa Marsa »

♥ Julianna ♥ wrote:Image
:lol: :-) I ja evo. :lol: :D

:kiss: :-D
Eh.. :sax: :D
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#507 Re: Šta ako je davno išao prostitutkama?

Post by fatamorgana »

PalaSa Marsa wrote:
♥ Julianna ♥ wrote:Image
:lol: :-) I ja evo. :lol: :D

:kiss: :-D
Eh.. :sax: :D
A da ti ipak nisi pala s kruške, :lol:
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#508 Re: Šta ako je davno išao prostitutkama?

Post by PalaSa Marsa »

I ti bi sve da znas Fato :zoka: :mrgreen:
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#509 Re: Šta ako je davno išao prostitutkama?

Post by fatamorgana »

PalaSa Marsa wrote:I ti bi sve da znas Fato :zoka: :mrgreen:
Evo jedan zgodan marsovac za tebe, :mrgreen:

Image
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#510 Re: Šta ako je davno išao prostitutkama?

Post by PalaSa Marsa »

Hehehe Fate jes' se zaintacila zalosna joj Njemacka :-) :mrgreen:
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#511 Re: Šta ako je davno išao prostitutkama?

Post by fatamorgana »

PalaSa Marsa wrote:Hehehe Fate jes' se zaintacila zalosna joj Njemacka :-) :mrgreen:
A ti da prostiš s tom žalosnom Njemačkom ko' da si gastarbajterka, :lol:
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#512 Re: Šta ako je davno išao prostitutkama?

Post by pirmin »

pape wrote:Hajde, hajde, .... sta ste skocili na prostitutke, regularnije su u svom zanimanju od vecine ostalih trgovaca, a njihov posao je trgovina i nista drugo od toga. U koliko trgovina vam prodaju robu sa isteklim rokom trajanja? U koliko trgovina vam kruh daju golom rukom sa police, pa ga stavite u prljavu korpu?
Naravno, govorim o ovim registriranim, "iz izloga", na zapadu, .... one druge, ulicarke, ... su potpuno druga prica.
Ove registrirane su pod obaveznim ljekarskim nadzorom i prodaju svoje usluge transparentno. Oshajcujes je i pitas za cijenu usluge, ... ako smatras da je skupo, ... ne uzimas, ... ili, obratno, ... uzimash i uzivas, kao na nekoj dobroj pozorisnoj predstavi, utakmici, ... hercegovackoj janjetini, sa dobrom salatom, a sve zalijevas hladnom pivom.
Povrh toga, .... obostrano nemate nikakvih obaveza jedno prema drugom, .... i ona i ti znate zbog cega ste tu, ... ona da rasiri noge, a ti da ga zakucas, posteno platis dogovoreno, na isti nacin kao kad placas janjetinu, i kraj price.

Nisam nikada koristio njihove usluge, ali necu se zakleti da mozda i necu, ... ima ih da ti oko stane, .... :-) :dance:
:thumbup: :thumbup:
Nisam citao cijelu temu, samo prvu stranu i svidjeli su mi se ovaj Papetov post kao prvi post Zelenasice. :thumbup:

Ne znam sta se pisalo ali pretpostavljam da je bilo svega, paljbi sa svih strana. :D

Kao prvo ja sam koristio usluge i koristicu ih kad god mi to situacija dozvoli pod uslovom da:
-sam u singl-statusu, u vezi mi ne pada na pamet
-da financije dozvoljavaju, ono sta dodje od klade npr. :D (kako doslo-tako otislo)
-da znam s kim imam posla...sve potrebne informacije skupim na forumu koji je predvidjen za takvu vrstu biznisa 8-) ...od higijene i zdravstvenog stanja na prvom mjestu, pristupa samom "zanimanju" pa do kvaliteta same usluge.

Cijeli krug prijatelja(vecinom zene znaju za ovaj moj hobi :) i na razlicite nacine ga dozivljavaju, od totalnog odbijanja-do "no big fuckin deal" i "live and let die"-stava.Ove prve su cak i smeksale svoje stavove kad sam ih upoznao sa par hostesa, kad su dosle do spoznaje da je moguce da te zene sa zadovoljstvom rade to sto rade. Isti slucaj je i sa partnerkom koja je u startu znala cijelu pricu jer je na jednom konervativnom forumu u startu pratila moju zustru diskusiju sa protivnicima ove pojave.Kasnije smo se uzivo upoznali i zavoljeli. :-D

Imam svoje fetishe :D i svoje fantazije kao svako od nas s tom razlikom da sam ja svoje izzivo dok neko drugi
nije mogao, htio, smio, whatever...Ovo nije nikakvo hvaljenje(ne daj boze :D ) vec cisto jedna od hiljade sudbina
nas obicnih smrtnika koji volimo seksualne igrarije. :D
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#513 Re: Šta ako je davno išao prostitutkama?

Post by Gospoda Ministarka »

.
Last edited by Gospoda Ministarka on 18/01/2012 12:36, edited 2 times in total.
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#514 Re: Šta ako je davno išao prostitutkama?

Post by PalaSa Marsa »

Nemoj rec' a ni mislit' sta sam. :D

Fato ne znam smijel' se 'vo 'vako catat, da ne bude opmena, a plaho me 'pominjes u tim tvojim postovima, pa da ne budem u toj prici opemenuta podsredstvom tebe. :mrgreen:
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#515 Re: Šta ako je davno išao prostitutkama?

Post by fatamorgana »

PalaSa Marsa wrote:Nemoj rec' a ni mislit' sta sam. :D

Fato ne znam smijel' se 'vo 'vako catat, da ne bude opmena, a plaho me 'pominjes u tim tvojim postovima, pa da ne budem u toj prici opemenuta podsredstvom tebe. :mrgreen:
Ma haj' ti loma na Mars, :lol:
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#516 Re: Šta ako je davno išao prostitutkama?

Post by PalaSa Marsa »

:kravata: :mrgreen:
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#517 Re: Šta ako je davno išao prostitutkama?

Post by zelenashica »

Mis mekinjas wrote:
Gospoda Ministarka wrote:
:shock:
Trudim se zadovoljiti ga u krevetu na svaki moguci zamislivi i nezamislivi nacin, ali ne zelim da me smatra kurvom (na koji god nacin ti mislila ) niti poredi sa njima.
Ok, treba neka druga tema,a jel' on tebe zadovolji na sve moguće i nemoguće zamislive načine?
Jer iz tvoje izjave , sorry, ali nečije nezadovoljstvo viri.....
Konktekst kurva, jednom muškarcu, nema ni trunku uvredljivog tona... :-)

Ok, neću više o ovome, ovo je druga tema...
Pogotovo ako je u pitanju jedna i jedina vlastita kurva :wink:
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#518 Re: Šta ako je davno išao prostitutkama?

Post by snaga_znanja »

Ono cisto da pitam. Koliko moras biti lud da tako nesto priznas? :lol:
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#519 Re: Šta ako je davno išao prostitutkama?

Post by PalaSa Marsa »

zelenashica wrote:
Mis mekinjas wrote:
Gospoda Ministarka wrote:
:shock:
Trudim se zadovoljiti ga u krevetu na svaki moguci zamislivi i nezamislivi nacin, ali ne zelim da me smatra kurvom (na koji god nacin ti mislila ) niti poredi sa njima.
Ok, treba neka druga tema,a jel' on tebe zadovolji na sve moguće i nemoguće zamislive načine?
Jer iz tvoje izjave , sorry, ali nečije nezadovoljstvo viri.....
Konktekst kurva, jednom muškarcu, nema ni trunku uvredljivog tona... :-)

Ok, neću više o ovome, ovo je druga tema...
Pogotovo ako je u pitanju jedna i jedina vlastita kurva :wink:
Jo ooo katastrofe.. vlastita kurva.. zalosna ti Njemacka.. :roll:
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#520 Re: Šta ako je davno išao prostitutkama?

Post by PeppermintSA »

Suština ove priče je, nažalost, ponovna forumska peglancija po pitanju ''da li vas interesuje/da li vam smeta šta je vaš partner radio prije vas(u seksualnom smislu)''. Obilazak javnih kuća kod većine, uslovno rečeno, normalnih muškaraca se svodi na puko eksperimentisanje - pričam o opštoj muškoj populaciji širom svijeta. Ono, u fazonu, otiš'o u Amsterdam s jaranima, pušili gandžu, žderali halucinogene gljive, išli na rejv i na kraju, otišli do ulice crvenih fenjera i obišli prostitutke. Takve priče se svode, opet, na eksperimentisanje i zezanciju, koja će se prepričavati u tom istom društvu sljedećih godina. Takvo iskustvo uvijek predstavlja jedan dio puzle sazrijevanja, zajedno s One Night Stands, ''kiksevima'' nakon kojih se kaješ i zbog kojih te jarani podjebavaju, kao i sve ostale pizdarije koje možemo vidjeti u Američkim tinejdžerskim filmovima - koliko god oni bili banalni i idiotski, toliko oslikavaju stvaran život ogromnog procenta muške populacije - pogotovo na Zapadu.

Druga stvar su redovni obilasci prostitutki što može sugerisati na neki vid seksualne devijacije, parafilije, patološkog poremećaja itd.

Dakle, riječ je najčešće o eksperimentaciji koju bi svi trebali, u manjoj ili većoj količini, proći.
p.s. nikad nisam posjetio prostituku.
Last edited by PeppermintSA on 18/10/2011 18:09, edited 1 time in total.
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#521 Re: Šta ako je davno išao prostitutkama?

Post by zelenashica »

ljubav_aha wrote:

zaista sam odusevljena kako vecina forumasha podrzava prostituciju :skoljka:

da li izasta imate jedno,ali dobro opravdanja za takav licni stav :?:
Kao prvo podržavam je iz dva razloga.
Prvi i glavni je što samim odbijanjem prostitucije kao nečeg što postoji,zabranjivanjem i ostalim frazama tipa :Ajooooj š'a će nam to?" istoj dajemo razlog da se razvija ilegalno.Tek onda bi vidjeli crnu stranu prostitucije.Od bolesti,pa nadalje(ovdje mislim na ne legalizovanu prostituciju)pa i trgovine ljudima,...(svega onog što je evidentno u prostituciji koja nije legalizovana).Samim podržavanjem legalizovanja prostitucije podržavam i činjenicu da će te djevojke,žene,....za sve godine svog rada imati ono najbitnije-egzistenciju.Neće biti socijalni slučajevi niti bez zdravstvene zaštite jer ako ništa imaju penziju(naravno one koje rade legalno).
Prostitucija je najstariji zanat među čovječanstvom i ko to misli da je dovoljno pametan i jak da taj zanat iskorijeni?
Ja vala ne vidim da postoji neko ko bi to mogao.
Zato je i podržavam u obliku legalne prostitucije .Već ranije navedoh razloge.

Drugi razlog ma kako nekome se činio smiješan je potreba muškaraca koji određene periode žive single,bez partnerice.
Ja vala ne bih nikako htjela da izađem u grad i šetam fino,opušteno a da iskaču prolaznicima čune jer zaboga nije ništa hebo mjesecima...pa mu se diže i na obučene prolaznice. :D
Muškarci htjeli mi to priznati ili ne imaju kao i žene fiziološku potrebu i vjerujem(a koliko znam i sa zdravstvene tačke je dokazano) da nedostatak upražnjavanja sexa donosi mnoge posljedice.
Izvini @ljubav aha ali ja baš nisam volja da i jedno muško nosam na svjesti jer sam ja eto bila protiv da on ima opciju plati-isprazni se. :wink:
Stoga jesam za legalizovanu prostituciju,pa ako se to nekome činilo kao podržavanje nemorala vala nek mu se čini.

Da me ne bi odmah neki napali sa gledišta tipa: One su nečije sestre,majke,kćerke...da mu odmah začepim usta.Samim tim što se zalažem da ista bude legalna ostavljena je mogućnost izbora.Ili radi posao ili nemoj.
Last edited by zelenashica on 18/10/2011 18:10, edited 1 time in total.
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#522 Re: Šta ako je davno išao prostitutkama?

Post by PalaSa Marsa »

Gledajuc' ono povrsno, et' otis'o da proba kako i to izgleda, haj' eto da kazemo, nije mu preslo u naviku, prob'o i cao.
Al' to imat' vlastitu kurvu, cuj vlastitu.. taj um i taj karakter se garant iskrivio, ako ga je bilo uopste. Sto se mene tice, nakon citanja ove teme i pracenja sta pisete, daleko mu kuca od moje bila ko god im'o posla s' njima.
Ne cudi me to cudo od zapada, ionako su iskrivili svaku moralnu crtu kod ljudi, svaku vrijednost pretvaraju u giljotinu, gubi se prava srz i prava bit' postojanja covjeka, njegova funkcija je prerasla u nesto sto se zove predmet, nemaju ni vjere ni Boga oca, ne znaju ni za vlastitu djecu ni oca ni majku.. (estakfirulaH)


Sto se tice legalizacije, svakako sam za - zbog ovih robovlasnika prevenstveno, a sljedeca stvar prevencija i zdrastvena zastita i zastita sviju nas koji eventualno mogu doc' u blizak kontakt' s' nama, (sto se vidi iz prilozenog) jer eto s' vremenom nam izgleda sve postaje normalno, pa bolje onda nek' se legalizuje da se ne mislimo s' kim mozemo stat' u "kolo".
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#523 Re: Šta ako je davno išao prostitutkama?

Post by PeppermintSA »

PalaSa Marsa wrote:Gledajuc' ono povrsno, et' otis'o da proba kako i to izgleda, haj' eto da kazemo, nije mu preslo u naviku, prob'o i cao.
Al' to imat' vlastitu kurvu, cuj vlastitu.. taj um i taj karakter se garant iskrivio, ako ga je bilo uopste. Sto se mene tice, nakon citanja ove teme i pracenja sta pisete, daleko mu kuca od moje bila ko god im'o posla s' njima.
Ne cudi me to cudo od zapada, ionako su iskrivili svaku moralnu crtu kod ljudi, svaku vrijednost pretvaraju u giljotinu, gubi se prava srz i prava bit' postojanja covjeka, njegova funkcija je prerasla u nesto sto se zove predmet, nemaju ni vjere ni Boga oca, ne znaju ni za vlastitu djecu ni oca ni majku.. (estakfirulaH)


Sto se tice legalizacije, svakako sam za - zbog ovih robovlasnika prevenstveno, a sljedeca stvar prevencija i zdrastvena zastita i zastita sviju nas koji eventualno mogu doc' u blizak kontakt' s' nama, (sto se vidi iz prilozenog) jer eto s' vremenom nam izgleda sve postaje normalno, pa bolje onda nek' se legalizuje da se ne mislimo s' kim mozemo stat' u "kolo".
moral nije apsolutna kategorija, samim tim uvijek ide protiv čovjeka
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#524 Re: Šta ako je davno išao prostitutkama?

Post by PalaSa Marsa »

Ide garant kod onog k'o nema cvrst karakter. To je neprikosnoveno, dapace.
patrius
Posts: 1953
Joined: 14/11/2006 16:01
Location: Brcko

#525 Re: Šta ako je davno išao prostitutkama?

Post by patrius »

Tolika galama oko jedne kajgane :oops:
Post Reply