St. Louis, Info, Dogadjaji

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
kosava
Posts: 1629
Joined: 10/05/2013 20:36

#551 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by kosava »

A jos se mama svadja i sa tatom sto je odlucio do postane zenkso :lol:
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#552 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by Jack Be Nimble »

jefferson wrote:
sinuhe wrote:Mladi ljudi. Zanimljivo da onolika Amerika nije imala uticaja na njih. BeHa novinari se vjerovatno neće zabaviti njihovim backgroundom.
Homogenzizacija. Ja sam par puta sjedio sam nasom dijasporom koja se samo sa nasima druzi, zivi u djelovima grada gdje samo nasih ima (jer su amerikanci glupi, debeli i slicno). Nakon 3-4 dana fakat sam konto da ce mi trebati pomoc psihologa.
To sam i ja primjetio kada se vise u bacim u nase vode vidis da ima mali % nasih koji se tesko izvlace iz nasih krugova. Cak mene optuzuju sto se druzim sa Amerikancima a da Srbe/Hrvate i ne spominjem.

Tu se moze cuti prica (obicno je u sali ili ja je ne uzimam za ozbiljno) tipa 'nasa je duznost za svaku ispaljenu granatu na Palestina da mi svojim kolima udarimo u vrtic i ubijemo njihovu djecu' ili 'skupljaj oruzje danas da bi imo za sutra kada nasi dodju u Ameriku'. Ima takvih u drustvu ali svi drugi samo kolutaju ocima kada cuju takve provale. To su vecin mladi muskarci koji nisu iskoristili americko skolovanje itd pa su veoma napaceni. Tako da rade poslove gdje je Amerikanac pokraj njih istog kalibra kao oni sto se tice pameti pa pricaju istu pricu samo sto umjesto Americke djece stradaju Arapska djeca. Onda se kod nasih probudi ta huja.
User avatar
Truba
Posts: 81769
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#553 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by Truba »

zar se ljudi jos druze
ja sam mislio poso kuca poso
internet
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#554 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by Jack Be Nimble »

Black swan wrote:zar se ljudi jos druze
ja sam mislio poso kuca poso
internet
Pa to jednom u 6 mjeseci. Ili kada uhvatim slobodan petak pa odem na dzumu radi kafe.
User avatar
Truba
Posts: 81769
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#555 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by Truba »

druzenje negativno utjece na ljude
kosava
Posts: 1629
Joined: 10/05/2013 20:36

#557 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by kosava »

Jack pa ne pije se kafa sa svakim, a to je istina neko im kriv sto su imali ogranicene kapacitete da odmaknu od trake i fabrike pa da rade dva posla.

U Americi gdje mozes upisati fakultet u 45 godini oni jedva zavrsili srednju i to nebi da nije bilo onih tehnickih odjeljenja.

Gdje god sam zivio u Americi ja sam vecinu ignorisao ono zdravo sta ima kako zdravlje dovidjenja. A jos ako je zensko samo dobar dan i dovidjenja jer ako poslije zatrudni pa kada se porodi odmah na babinama komentar vidi isti Kosava. :D
Last edited by kosava on 09/02/2015 00:37, edited 1 time in total.
kosava
Posts: 1629
Joined: 10/05/2013 20:36

#558 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by kosava »

Black swan wrote:zar se ljudi jos druze
ja sam mislio poso kuca poso
internet
Ma drug samo radno odjelo i pidjama bar tako pricaju dokone nene po mahali. :-)
kosava
Posts: 1629
Joined: 10/05/2013 20:36

#559 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by kosava »


A tako je svakom stanodavcu nikada neznas kada ces kakvoj budali izdati stan, al ako budu osudjeni imace stan i hranu obezbjedjenu za par narednih decenija.
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#560 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by 5 0 5 »

kosava wrote: A tako je svakom stanodavcu nikada neznas kada ces kakvoj budali izdati stan, al ako budu osudjeni imace stan i hranu obezbjedjenu za par narednih decenija.
ne bih vala bio u kozi nikome ko zavrsi u americkom zatvoru. ko je gledao dokumentarce o americkim zatvorima, zna o cemu govorim.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#561 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by jefferson »

Jack Be Nimble wrote:
jefferson wrote:
sinuhe wrote:Mladi ljudi. Zanimljivo da onolika Amerika nije imala uticaja na njih. BeHa novinari se vjerovatno neće zabaviti njihovim backgroundom.
Homogenzizacija. Ja sam par puta sjedio sam nasom dijasporom koja se samo sa nasima druzi, zivi u djelovima grada gdje samo nasih ima (jer su amerikanci glupi, debeli i slicno). Nakon 3-4 dana fakat sam konto da ce mi trebati pomoc psihologa.
To sam i ja primjetio kada se vise u bacim u nase vode vidis da ima mali % nasih koji se tesko izvlace iz nasih krugova. Cak mene optuzuju sto se druzim sa Amerikancima a da Srbe/Hrvate i ne spominjem.

Tu se moze cuti prica (obicno je u sali ili ja je ne uzimam za ozbiljno) tipa 'nasa je duznost za svaku ispaljenu granatu na Palestina da mi svojim kolima udarimo u vrtic i ubijemo njihovu djecu' ili 'skupljaj oruzje danas da bi imo za sutra kada nasi dodju u Ameriku'. Ima takvih u drustvu ali svi drugi samo kolutaju ocima kada cuju takve provale. To su vecin mladi muskarci koji nisu iskoristili americko skolovanje itd pa su veoma napaceni. Tako da rade poslove gdje je Amerikanac pokraj njih istog kalibra kao oni sto se tice pameti pa pricaju istu pricu samo sto umjesto Americke djece stradaju Arapska djeca. Onda se kod nasih probudi ta huja.
Ja sam bio na jednoj zalosti, gdje je Hodza bio najliberalnija prisutna osoba.Od izjava kako su muslimani iz BiH dovedeni da rade kao roblje, pa do toga Amerikanci imaju tajni plan da smanje muslimansko stanovnistvo u BiH da bi je podjelili. Naravno niti jedna osoba nije izrazila zelju za povratkom u Bosnu da isprave tu nepravdu koju amerikanci prave.
samkoF
Posts: 743
Joined: 02/10/2013 02:49

#562 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by samkoF »

Jack Be Nimble wrote:
jefferson wrote:
sinuhe wrote:Mladi ljudi. Zanimljivo da onolika Amerika nije imala uticaja na njih. BeHa novinari se vjerovatno neće zabaviti njihovim backgroundom.
Homogenzizacija. Ja sam par puta sjedio sam nasom dijasporom koja se samo sa nasima druzi, zivi u djelovima grada gdje samo nasih ima (jer su amerikanci glupi, debeli i slicno). Nakon 3-4 dana fakat sam konto da ce mi trebati pomoc psihologa.
To sam i ja primjetio kada se vise u bacim u nase vode vidis da ima mali % nasih koji se tesko izvlace iz nasih krugova. Cak mene optuzuju sto se druzim sa Amerikancima a da Srbe/Hrvate i ne spominjem.

Tu se moze cuti prica (obicno je u sali ili ja je ne uzimam za ozbiljno) tipa 'nasa je duznost za svaku ispaljenu granatu na Palestina da mi svojim kolima udarimo u vrtic i ubijemo njihovu djecu' ili 'skupljaj oruzje danas da bi imo za sutra kada nasi dodju u Ameriku'. Ima takvih u drustvu ali svi drugi samo kolutaju ocima kada cuju takve provale. To su vecin mladi muskarci koji nisu iskoristili americko skolovanje itd pa su veoma napaceni. Tako da rade poslove gdje je Amerikanac pokraj njih istog kalibra kao oni sto se tice pameti pa pricaju istu pricu samo sto umjesto Americke djece stradaju Arapska djeca. Onda se kod nasih probudi ta huja.

eto I ja zivim u americi 15 godina I nikad nisam cuo licno niti jednog jedinog bosanca da prica takve stvari koje ti navodis a vjeruj mi druzim se vecinom s bosancima I u gradu sam gdje ima najvise bosanaca.Prema tome stvarno ne znam otkud tebe takva "sreca" potrefi da naletis bas na tako ekstrmne slucajeve medju nasim narodom , stvarno cudo.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#563 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by jefferson »

eto I ja zivim u americi 15 godina I nikad nisam cuo licno niti jednog jedinog bosanca da prica takve stvari koje ti navodis a vjeruj mi druzim se vecinom s bosancima I u gradu sam gdje ima najvise bosanaca.Prema tome stvarno ne znam otkud tebe takva "sreca" potrefi da naletis bas na tako ekstrmne slucajeve medju nasim narodom , stvarno cudo.
Bio sam i ja prisutan gdje nema nikakvih gluposti Ali sam skontao da mnogo zavisi odakle su ljudi. Koliko sam skuzio, medju ljudima koji dolaze iz urbanih sredina, nema problema. Vecinom su okrenuti ka iskoristavanju prilika. Medjutim, medju populacijom koja potice iz ruralnih podrucja, svega sam se nacuo.
User avatar
Truba
Posts: 81769
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#564 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by Truba »

sta vas je vani
ccc samo vas biljezim :skoljka:
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#565 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by Jack Be Nimble »

samkoF wrote:
eto I ja zivim u americi 15 godina I nikad nisam cuo licno niti jednog jedinog bosanca da prica takve stvari koje ti navodis a vjeruj mi druzim se vecinom s bosancima I u gradu sam gdje ima najvise bosanaca.Prema tome stvarno ne znam otkud tebe takva "sreca" potrefi da naletis bas na tako ekstrmne slucajeve medju nasim narodom , stvarno cudo.
Zato sam rekao mali %. Mogu ih nabrojati na jednu ruku. Vecina kazu za takve pusti budalu. Poenta je u tome sto jedan ili dvojica kao ti mogu da meni sjebu ugled. Kao sto su ovih sestoro od St. Louisa do NY. To je mali broj ljudi. Ali vijestima i masama to nije bitno. Kao sto nije bilo bitno nasima u St. Louisu sto su samo dvojica trojica ubila naseg, odma se preokrenulo us vs them.
User avatar
luckylaka
Posts: 22516
Joined: 15/01/2010 06:28

#566 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by luckylaka »

Jack Be Nimble wrote:
samkoF wrote:
eto I ja zivim u americi 15 godina I nikad nisam cuo licno niti jednog jedinog bosanca da prica takve stvari koje ti navodis a vjeruj mi druzim se vecinom s bosancima I u gradu sam gdje ima najvise bosanaca.Prema tome stvarno ne znam otkud tebe takva "sreca" potrefi da naletis bas na tako ekstrmne slucajeve medju nasim narodom , stvarno cudo.
Zato sam rekao mali %. Mogu ih nabrojati na jednu ruku. Vecina kazu za takve pusti budalu. Poenta je u tome sto jedan ili dvojica kao ti mogu da meni sjebu ugled. Kao sto su ovih sestoro od St. Louisa do NY. To je mali broj ljudi. Ali vijestima i masama to nije bitno. Kao sto nije bilo bitno nasima u St. Louisu sto su samo dvojica trojica ubila naseg, odma se preokrenulo us vs them.
,,Jack,,ovdje se vijesti smjenjuju iz minute u minute I ove tzv,bosance za 2-3 dana niko nece ni spominjati.Neki dan ubistvo 5 mtvih vijest trajala 20 sekundi danas je niko I ne spominje.Malo je ovakvih da bi nas bosance toliko ocrnili kod Amera kad oni sami znaju sta se sve kod njih dogadja.Naravno ima kretena koji pokusavaju isprovocirati ali bar ja takve obicno ignorisem.Ali kazem vrlo je malo onih koji ce ti nabaciti ovakav slucaj na nos.Dogadjaji se smjenjuju I vec sutra cekamo nesto novo sto ce ,,ataskati,,bar privremeno ovaj slucaj.
Post Reply