St. Louis, Info, Dogadjaji

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

User avatar
minderpuza
Posts: 114
Joined: 27/05/2011 19:27
Location: Na minderlucima

#526 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by minderpuza »

Ma katastrofa.... WGN News isto prenosi
User avatar
sinuhe
Posts: 11484
Joined: 03/06/2011 11:33

#527 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by sinuhe »

Žao mi poštenih navijača reprezentacije. Taman pomisliš da ne može gore od Šeherzadinog bacanja po zemlji kad vidi vraga -može.
Inače "vraćanje vjeri" u dijaspori je neispričana priča, tek se ovi iz Beča nešto ističu ali ima toga.
User avatar
Truba
Posts: 81760
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#528 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by Truba »

umjesto da meni pošalju pare da dovrsim vikendicu
oni teroru

ja bih jos vratio u skladu s mogucnostima :mrgreen:
broj ziro racuna je :lol:


kolko moras biti proklet da to cinis u jednoj tako lijepoj i razvijenoj zemlji da ti fbi kuca na vrata
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#529 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by Jack Be Nimble »

Pricao sa jaranom iz St. Louis zna za taj jedan par. Sto je najgore imaju malu dijecu i sta ce sa njima biti je pitanje. Svi su ogorceni.
User avatar
luckylaka
Posts: 22514
Joined: 15/01/2010 06:28

#530 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by luckylaka »

Jack Be Nimble wrote:Pricao sa jaranom iz St. Louis zna za taj jedan par. Sto je najgore imaju malu dijecu i sta ce sa njima biti je pitanje. Svi su ogorceni.
Nakon Seherzade, one druge iste ko ova danas me treci put u zadnje vrijeme sramota reci da sam iz Bosne. Sta nam rade klasicne seljacine
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#531 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by Jack Be Nimble »

luckylaka wrote:
Jack Be Nimble wrote:Pricao sa jaranom iz St. Louis zna za taj jedan par. Sto je najgore imaju malu dijecu i sta ce sa njima biti je pitanje. Svi su ogorceni.
Nakon Seherzade, one druge iste ko ova danas me treci put u zadnje vrijeme sramota reci da sam iz Bosne. Sta nam rade klasicne seljacine
Jebiga sta ces. Sa nasih prostora jedni u Ukrajinu a drugi u Siriju idu. Zeljni pucanja i to ti je to.

Sada citam da su pokupili jos par nasih iz IL i NY.

Ovo sam i ocekivao kad tad. Nema vise mi smo bijeli mirni muslimani i volimo rakiju. Jos godinu dvije i provalice da ima sleeper cell u St. Louis :roll:
User avatar
luckylaka
Posts: 22514
Joined: 15/01/2010 06:28

#532 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by luckylaka »

.

Koliko ima istine u ovome haj ga znaj.nisam toliko pametan


3 from St. Louis County accused of supporting ISIS terrorism

stlbosnians February 7, 2015 Bosnians in St. Louis, News No Comments




54d57caf8c5fa.image

Three St. Louis-area residents and three others from around the country supplied money and military equipment to terrorist fighters overseas, including the Islamic State group and al-Qaida in Iraq, the U.S. Attorney’s office said Friday.

Ramiz Zijad Hodzic, 40, his wife, Sedina Unkic Hodzic, 35, and Armin Harcevic, 37, all live in St. Louis County, prosecutors said. The others indicted were Nihad Rosic, 26 of Utica, N.Y.; Mediha Medy Salkicevic, 34 of Schiller Park, Ill.; and Jasminka Ramic, 42 of Rockford, Ill.
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4437
Joined: 01/05/2010 19:03

#533 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by Digla_da_kreci »

Sinoc sam slusala radio i osim ovog sto je spomenuto jos su rekli da im je u kuci pronadjeno snajperi, municija, oruzje opcenito, kamuflazna odjeca, dvogledi.

Boze sacuvaj.
kosava
Posts: 1629
Joined: 10/05/2013 20:36

#534 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by kosava »

Mozda ljudi love? puske sa optikom, dvoglede i kamuflazne uniforme ces naci u svakoj Americkoj kuci u kojoj se lovi a gdje se ne lovi naces sve sem kamuflazne uniforme.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#535 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by jefferson »

kosava wrote:Mozda ljudi love? puske sa optikom, dvoglede i kamuflazne uniforme ces naci u svakoj Americkoj kuci u kojoj se lovi a gdje se ne lovi naces sve sem kamuflazne uniforme.
S tim sto su ti amateri to slali postom za Tursku pa dalje.
Ono, IQ na nivou ovce.
User avatar
Digla_da_kreci
Posts: 4437
Joined: 01/05/2010 19:03

#536 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by Digla_da_kreci »

Da, sigurno je za lov. I za ovaj novac sto su slali mogu reci da je za dobrotvorne svrhe i sirotinju. :mrgreen:
kosava
Posts: 1629
Joined: 10/05/2013 20:36

#537 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by kosava »

jefferson wrote:
kosava wrote:Mozda ljudi love? puske sa optikom, dvoglede i kamuflazne uniforme ces naci u svakoj Americkoj kuci u kojoj se lovi a gdje se ne lovi naces sve sem kamuflazne uniforme.
S tim sto su ti amateri to slali postom za Tursku pa dalje.
Ono, IQ na nivou ovce.
Prvo da nisu na nivou bekana pa nebi bili u pritvoru. Puske nisu mogli poslati postom samo optike i dvoglede problem ja ako su probali poslati optike koje su vojnog nivoa ili night vision jer to je zabranjeno ako su slali klasicnu optiku i dvoglede to nije zabranjeno posebno u Tursku,

Pazi Jeff to su ti ljudi koji gledaju da ustede svaki cent. :izet:
kosava
Posts: 1629
Joined: 10/05/2013 20:36

#538 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by kosava »

Digla_da_kreci wrote:Da, sigurno je za lov. I za ovaj novac sto su slali mogu reci da je za dobrotvorne svrhe i sirotinju. :mrgreen:
Ko kaze da nije, pa sta je ljudi pravilo donacije za koje kakve humantarne organizacije neznajuci da su iste paravan za koje kakve nehumanitarne organizacije.

Oni su tek osumnijceni a u Americi svako je nevin dok se ne dokaze krivica u sudu i osuda ne postane pravosnazna.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#539 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by jefferson »

kosava wrote:
jefferson wrote:
kosava wrote:Mozda ljudi love? puske sa optikom, dvoglede i kamuflazne uniforme ces naci u svakoj Americkoj kuci u kojoj se lovi a gdje se ne lovi naces sve sem kamuflazne uniforme.
S tim sto su ti amateri to slali postom za Tursku pa dalje.
Ono, IQ na nivou ovce.
Prvo da nisu na nivou bekana pa nebi bili u pritvoru. Puske nisu mogli poslati postom samo optike i dvoglede problem ja ako su probali poslati optike koje su vojnog nivoa ili night vision jer to je zabranjeno ako su slali klasicnu optiku i dvoglede to nije zabranjeno posebno u Tursku,

Pazi Jeff to su ti ljudi koji gledaju da ustede svaki cent. :izet:
Kada saljes bilo kakvu optiku u Tursku koja granici sa Sirijom, bit ces odmah pod prismotrom, posebno ako se posiljke ponavljaju. Druga stavr, mora se sve oznaciti, ako nisu nesto oznacili, odmah ce biti sumnjivo. Ako je sve oznaceno Turci ce pratiti ako se ponavljaju posiljke, sta sadrze posiljke itd. Ne mora to biti vojna optika, moze biti lovacka. Oni su slali uniforme, takticke cizme itd, itd. Ono nije zabranjeno, ali nije zabranjeno ni uz sudski nalog ih staviti pod prismotru. pa kada onda dodas novcane transakcije, pisanja po Facebook itd, pocnes slagati slagalicu.
Last edited by jefferson on 08/02/2015 02:00, edited 1 time in total.
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4137
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#540 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

Jbga, trebali su pitati McCaina kome da salju...ovako... :sad:
samkoF
Posts: 743
Joined: 02/10/2013 02:49

#541 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by samkoF »

Digla_da_kreci wrote:Da, sigurno je za lov. I za ovaj novac sto su slali mogu reci da je za dobrotvorne svrhe i sirotinju. :mrgreen:
Ljudi se optuzuju a jos nisu optuzeni jos slucaj nije se pokrenuo u sudnici, dakle prvo malo pricekajte jer nikad se ne zna , kukali smo I na crnce kako su prebili I haman silovali jadnu seherku pa sta bi?Ispade da je zena sve slagala , zar niste naucili eto bar iz tog iskustva da ne treba letiti pred rudu, ne daj boze da se dokaze da je zbilja sve tako kako govore ove americke informacije , jer ako bude zbilja tako bicemo prvo mi u stl jos vise etiketirani a onda I svi drugi bosanci po cjeloj usa.Ja licno molim boga da sve to bude neka greska , nesporazum il preuranjeni zakljucci , iskreno nadam se tome a sta ce biti vidjecemo.
samkoF
Posts: 743
Joined: 02/10/2013 02:49

#542 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by samkoF »

kosava wrote:
Digla_da_kreci wrote:Da, sigurno je za lov. I za ovaj novac sto su slali mogu reci da je za dobrotvorne svrhe i sirotinju. :mrgreen:
Ko kaze da nije, pa sta je ljudi pravilo donacije za koje kakve humantarne organizacije neznajuci da su iste paravan za koje kakve nehumanitarne organizacije.

Oni su tek osumnijceni a u Americi svako je nevin dok se ne dokaze krivica u sudu i osuda ne postane pravosnazna.
:thumbup: upravo tako , to je nepisani ustav u pravnom sistemu I onda se toga I treba pridrzavati.Zato sto manje pljuvanja unaprijed ne bi skodilo jer mogili bi ste lizati to kao I mnogo puta dosad.
kosava
Posts: 1629
Joined: 10/05/2013 20:36

#543 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by kosava »

Samko to je US Ustav je pisani i nevin dok se ne dokaze krivica je pisano pravilo u Ustavu, dok se ne dokaze krivica i dok nije izrecena pravosudna presuda nisu krivi.

A sto se tice etiketiranja ne sekiraj se da je to tako svi bi crnci bili smatrani kriminalcima svi hispanic krijumcarima droge.


Samo se pitam kako im mora biti crno i zalosno u Americi da se zamajavaju koje kakvim budalestinama? Rade li imaju li racune da plate?
samkoF
Posts: 743
Joined: 02/10/2013 02:49

#544 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by samkoF »

kosava wrote:Samko to je US Ustav je pisani i nevin dok se ne dokaze krivica je pisano pravilo u Ustavu, dok se ne dokaze krivica i dok nije izrecena pravosudna presuda nisu krivi.

A sto se tice etiketiranja ne sekiraj se da je to tako svi bi crnci bili smatrani kriminalcima svi hispanic krijumcarima droge.


Samo se pitam kako im mora biti crno i zalosno u Americi da se zamajavaju koje kakvim budalestinama? Rade li imaju li racune da plate?

Pa ja to etiketiranje licno sam I ranije osjecao na svom poslu, naravno zavisi I od sloja ljudi kojim si okruzen al znas I sam kakvih je osoba najvise u usa a pogotovo u STL , prema tome to jest kao sve kroz salu al sigurno vecina tako I misli kao sto kazu.Kako god bude bilo nece biti radiklanih promjena u bilo kom smjeru ali nije ovo trebalo da se desi bas nasoj zajednici.
User avatar
sinuhe
Posts: 11484
Joined: 03/06/2011 11:33

#545 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by sinuhe »

Mladi ljudi. Zanimljivo da onolika Amerika nije imala uticaja na njih. BeHa novinari se vjerovatno neće zabaviti njihovim backgroundom.
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#546 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by razonoda »

sinuhe wrote:Mladi ljudi. Zanimljivo da onolika Amerika nije imala uticaja na njih. BeHa novinari se vjerovatno neće zabaviti njihovim backgroundom.
STL je kao Maoca BIH :-)
samkoF
Posts: 743
Joined: 02/10/2013 02:49

#547 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by samkoF »

sinuhe wrote:Mladi ljudi. Zanimljivo da onolika Amerika nije imala uticaja na njih. BeHa novinari se vjerovatno neće zabaviti njihovim backgroundom.
Negdje sam procitao da je ovaj glavni osumnjiceni bio heroj armije BiH I nosilac je zlatnog ljiljana najveceg priznjanja, citao sam takodje da je uvijek ucestvovao u akcijama prikupljanja pomoci muslimanima sirom svjeta , gdje god su bila il neka ratna zarista I prirodne katastrofe pa se skupljala pomoc , cak I mnogo prije Sirije.
samkoF
Posts: 743
Joined: 02/10/2013 02:49

#548 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by samkoF »

razonoda wrote:
sinuhe wrote:Mladi ljudi. Zanimljivo da onolika Amerika nije imala uticaja na njih. BeHa novinari se vjerovatno neće zabaviti njihovim backgroundom.
STL je kao Maoca BIH :-)
preuvelicavas, nemas nikakvih dokaza niti osnove za takvu izjavu.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#549 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by jefferson »

sinuhe wrote:Mladi ljudi. Zanimljivo da onolika Amerika nije imala uticaja na njih. BeHa novinari se vjerovatno neće zabaviti njihovim backgroundom.
Homogenzizacija. Ja sam par puta sjedio sam nasom dijasporom koja se samo sa nasima druzi, zivi u djelovima grada gdje samo nasih ima (jer su amerikanci glupi, debeli i slicno). Nakon 3-4 dana fakat sam konto da ce mi trebati pomoc psihologa.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#550 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by jefferson »

samkoF wrote:
Digla_da_kreci wrote:Da, sigurno je za lov. I za ovaj novac sto su slali mogu reci da je za dobrotvorne svrhe i sirotinju. :mrgreen:
Ljudi se optuzuju a jos nisu optuzeni jos slucaj nije se pokrenuo u sudnici, dakle prvo malo pricekajte jer nikad se ne zna , kukali smo I na crnce kako su prebili I haman silovali jadnu seherku pa sta bi?Ispade da je zena sve slagala , zar niste naucili eto bar iz tog iskustva da ne treba letiti pred rudu, ne daj boze da se dokaze da je zbilja sve tako kako govore ove americke informacije , jer ako bude zbilja tako bicemo prvo mi u stl jos vise etiketirani a onda I svi drugi bosanci po cjeloj usa.Ja licno molim boga da sve to bude neka greska , nesporazum il preuranjeni zakljucci , iskreno nadam se tome a sta ce biti vidjecemo.
Nece biti toga. Juce otac od Kim Kardashian imao udes, odma nestala ova prica sa interneta.
Jebo 6 bosanaca. Da su napravili nuklearnu bombu, pored Kim kardashian nemaju sanse :lol:
Post Reply