St. Louis, Info, Dogadjaji

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

kosava
Posts: 1629
Joined: 10/05/2013 20:36

#476 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by kosava »

I tako Lucky ti otisao a cudis se da su otisili i drugi Bosanci :lol: Kazu nije vako dobro iso posao od Newtown-a

Nego de raportiraj sta si kupio?
Last edited by kosava on 08/12/2014 02:15, edited 1 time in total.
kosava
Posts: 1629
Joined: 10/05/2013 20:36

#477 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by kosava »

sinuhe wrote:Otkud toliko nasih ljudi bas u St. Louisu?
Pa doseljavali se jeftine kuce a netreba ti engleski gdje god udaris ima nashi insana a Hrvatska Zajednica postoji od 1904 ima crkva u centru grada.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#478 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by jefferson »

kosava wrote:Jeffersone pitanje je bilo koliko dugo si zivjeo u TX?
To sto si napisoa je malo propaganda sa Huff. a malo Bosanska navika da imas kod Tite zdravstveno. TX je granicna drzava i normalno da se stiti of ilegalne imigracije tako da nece dozvljavati da Jose preskoci preko ograde i sica djecu svake godine nego se pokupi u propalu Kaliforniju ili Kolorado gdje ima pravo na drzavno zdravstveno , socijalne programe i sl.

Ja znam jednu drzavu da ima 99% odraslih i 100% djece da imaju zdravstveno, i to je Vermont drzava koja je jedna od najskupljih za zivjet jer porezima se placa sekcija 8, EBT( tackice za hranu) mobiteli neradnicima. Zato drzava stari konstanto je mladi ljudi odlaze cim zavrse fakultet, jer kuca koja kosta u 150 hiljada u TX u Vermont je 300 hiljada i ima tri puta visi porez na nekretninu.

TX je ogroman i nije samo Austin, Dallas,San Antonio i Houston
Ma ja bosanska navika kod Tite.
Za tvoju informaciju po glavi stanovnika Ca i CO daju daleko vise poreza federalnoj vladi nego TX. TX na svaki dolar koji uplati federalnoj vladi dobije nazad oko 1.4 dolara, dok pazi sad, Colorado na svaki dolar dobiva nazad oko 0.8 dolara a CA oko 0.95 dolara.
Takodje, i CO i CA imaju daleko manje ljudi procentualno u odnosu na broj stanovnika na SNAP programima nego TX.
Drago mi je da ekonomija ide dobro dok vas guraju ove "liberalne" drzave koje gledaju u Huff. Post kao u Ustav.
Tako npr. kada radim taxe u CA moram ih slati u Utah, valjda da im poguram ekonomiju, dok ne mzoes ziv ostat od njihovog protivljenja federalnoj vladi.
Takodje za tvoju informaciju, vise ljudi je iz TX doselilo u CO nego iz CO u TX. Dobro vam ide.
kosava
Posts: 1629
Joined: 10/05/2013 20:36

#479 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by kosava »

Bravo pa o tome ti i pricam manje nameta i odmah jeftinije za zivjeti, za tvoju informaciju nezivim u TX jesam nekada zivjeo jebi ga takav posao potreba sluzbe je vaznija od potrebe zaposlenika.

Sta ces tako je naucili ljudi na decentralizovanu drzavu a ne ko mi da Bosna ispravlja Beograd ili izgradjuje Crnu Goru poslije zemljotresa.
prha
Posts: 139
Joined: 07/09/2010 03:14
Location: USA

#480 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by prha »

soccerfan88 wrote:
prha wrote:Fakat je latinosa pun Kolorado... Al su raja, barem ove sto ja poznam!
Meni ne smetaju :-D Mozes se zezati sa njima. Vrijedni i uvijek ce ti pomoci. :)

Meni auto limariju jeftino rade... kazem ja, prava raja. :-)
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#481 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by jefferson »

kosava wrote:Bravo pa o tome ti i pricam manje nameta i odmah jeftinije za zivjeti, za tvoju informaciju nezivim u TX jesam nekada zivjeo jebi ga takav posao potreba sluzbe je vaznija od potrebe zaposlenika.

Sta ces tako je naucili ljudi na decentralizovanu drzavu a ne ko mi da Bosna ispravlja Beograd ili izgradjuje Crnu Goru poslije zemljotresa.
Manje nameta koje placaju drzave kao Colorado, Californi i slicno. Pa tako kada saljes papire za zelenu akrtu saljes u San Antonio ili neku prciju u Montani i sta ja znam. Vjestacki poslovi. Posebna prica je struktura ekonomije, gdje je danas u pola Texasa jeftinije proizvoditi nego u Kini. Ono pravi podsticaj za srednju klasu.
Ja sam zivio u takvim drzavama. Te drzave rade po principu: i kad je super kukaj na federalnu vladu, a bez nje bi bili nesto ko bugarska skupstina.
Interesue me sta bi bilo kada bi sve drzave radile po principu dolar za dolar.
kosava
Posts: 1629
Joined: 10/05/2013 20:36

#482 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by kosava »

Pa ocito da neznas bas pun saljes u Feniks Arizonu a procesuira se zavisno od broja u Lincoln Nebraska prcija od 270 hiljada ljudi :roll: ili u Lee Summit Misuri bas u prciju koja je dio Kansas City-a, ja vec dugo drzavljanin pa me bas i nesekira.

Kad bi radile tako propalo bi pola drzava jer nista neproizvode.
User avatar
JoeBonaWho
Posts: 85
Joined: 03/08/2014 02:31
Contact:

#483 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by JoeBonaWho »

kosava wrote:
JoeBonaWho wrote:Imate li oruzje, ili ste i vi pali na anti-gun pricu liberala? Bez obzira imaju li crnci opravdane razloge na proteste ili ne, nemaju pravo da napadaju bilo koga. U Teksasu skoro svi Bosanci imaju oruzje, kao i vecina Teksashana, tamo nema demonstracija, paljevina i pljacke jer znaju sta bi dobili. Pamet u glavu, Sig Sauer i AR-15 su dobre pocetne opcije!
Nemaju sta ce Bosnji to ? Nije ni '92 naucila pameti.
U sustini postoje dvije vrste ljudi na svijetu, ovce i vukovi, jedan dio Bosanaca izgleda voli da budu ovce i slijede libtarde. A ko se ovcom ucini vukovi ga pojedu, kaze nas narod..., a Boga mi isto kazu i Texashani! Ja sam u Texasu od 1998 i ne bi mijenjao Texas za cijeli ostatak Amerike. Ja imam desetak komada oruzja i neboli me glava od toga, tako svi u St. Louis pravac gun shop! :run:
kosava
Posts: 1629
Joined: 10/05/2013 20:36

#484 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by kosava »

ma sta ce ti nedo dragi bog hos' koga ubit, ni ostra noza nesmijes imati u kuci, a kakvi looters ili rioters ti njima iznesi kahfu i hurmasicu :roll:
kosava
Posts: 1629
Joined: 10/05/2013 20:36

#485 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by kosava »

Image
User avatar
ljevoruki
Posts: 4754
Joined: 20/05/2011 22:49

#486 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by ljevoruki »

[quote="luckylaka"]
P.S.Hvala onom forumasu koji na slicnom forumu napisa nakon ubistva Zemira prljavi komentar,,Nadam se da je Lucky iz sant louisa,,Pretpostavljam o kojem se bolesniku radi ali njemu na obraz. :oops: El Fatiha nasim dobrim Bosnjacima Zemiru i Deni. :sad:[/quote
Laka, ne daj se I cuvaj se.
Drago mi je da si dobro a to sto cemo se za koji dan opet za vratove fatati oko novog selektora je samo znak ljubavi.
Pozdrav iz TX
:bih:
User avatar
ljevoruki
Posts: 4754
Joined: 20/05/2011 22:49

#487 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by ljevoruki »

ljevoruki wrote:
luckylaka wrote: P.S.Hvala onom forumasu koji na slicnom forumu napisa nakon ubistva Zemira prljavi komentar,,Nadam se da je Lucky iz sant louisa,,Pretpostavljam o kojem se bolesniku radi ali njemu na obraz. :oops: El Fatiha nasim dobrim Bosnjacima Zemiru i Deni. :sad:
Laka, ne daj se I cuvaj se.
Drago mi je da si dobro a to sto cemo se za koji dan opet za vratove fatati oko novog selektora je samo znak ljubavi.
Pozdrav iz TX
:bih:
User avatar
ljevoruki
Posts: 4754
Joined: 20/05/2011 22:49

#488 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by ljevoruki »

ljevoruki wrote:
ljevoruki wrote:
luckylaka wrote: P.S.Hvala onom forumasu koji na slicnom forumu napisa nakon ubistva Zemira prljavi komentar,,Nadam se da je Lucky iz sant louisa,,Pretpostavljam o kojem se bolesniku radi ali njemu na obraz. :oops: El Fatiha nasim dobrim Bosnjacima Zemiru i Deni. :sad:
Laka, ne daj se I cuvaj se.
Drago mi je da si dobro a to sto cemo se za koji dan opet za vratove fatati oko novog selektora je samo znak ljubavi.
Pozdrav iz TX
kosava
Posts: 1629
Joined: 10/05/2013 20:36

#489 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by kosava »

A sto se volite pa morao si mu tri puta izjavit ljubav. :D
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#490 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by jefferson »

kosava wrote:Pa ocito da neznas bas pun saljes u Feniks Arizonu a procesuira se zavisno od broja u Lincoln Nebraska prcija od 270 hiljada ljudi :roll: ili u Lee Summit Misuri bas u prciju koja je dio Kansas City-a, ja vec dugo drzavljanin pa me bas i nesekira.

Kad bi radile tako propalo bi pola drzava jer nista neproizvode.
Ja koliko znam nesto sam slao u San Antonio, kao i u jebeni Vermont, a nesto je islo i u jedno od Dakota.
User avatar
luckylaka
Posts: 22519
Joined: 15/01/2010 06:28

#491 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by luckylaka »

kosava wrote:A sto se volite pa morao si mu tri puta izjavit ljubav. :D
To se zove ljubav na prvi pogled :D ,,Ljevoruki,,nece Lucky vise u rat ni sa kim pogotovo sa onima koji dijasporu i BiH navijace prvo prozvase skoro pa cetnicima a zatim i pripadnicima ravnogorskog pokreta iz Chicaga.Sve ima svoje granice .Poz.za moje dobre dijasporce,za moje vjerne BHFanaticose,za moje Ljute Krajisnike i sve ljude dobre volje.
kosava
Posts: 1629
Joined: 10/05/2013 20:36

#492 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by kosava »

jefferson wrote:
kosava wrote:Pa ocito da neznas bas pun saljes u Feniks Arizonu a procesuira se zavisno od broja u Lincoln Nebraska prcija od 270 hiljada ljudi :roll: ili u Lee Summit Misuri bas u prciju koja je dio Kansas City-a, ja vec dugo drzavljanin pa me bas i nesekira.

Kad bi radile tako propalo bi pola drzava jer nista neproizvode.
Ja koliko znam nesto sam slao u San Antonio, kao i u jebeni Vermont, a nesto je islo i u jedno od Dakota.
San Antonio? Vermont je bio do 2001-2002 onda je preseljeno iz St. Albansa u Lincoln NE, za Dakotu neznam, jebi ga Federalna Vlada u decentralizovanoj drzavi nemozes nabit sve u D.C. pa i kod nas podnesi zahtjev za licnu u Visokom pa cekaj dok dodje is Banja Luke.
kosava
Posts: 1629
Joined: 10/05/2013 20:36

#493 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by kosava »

luckylaka wrote:
kosava wrote:A sto se volite pa morao si mu tri puta izjavit ljubav. :D
To se zove ljubav na prvi pogled :D ,,Ljevoruki,,nece Lucky vise u rat ni sa kim pogotovo sa onima koji dijasporu i BiH navijace prvo prozvase skoro pa cetnicima a zatim i pripadnicima ravnogorskog pokreta iz Chicaga.Sve ima svoje granice .Poz.za moje dobre dijasporce,za moje vjerne BHFanaticose,za moje Ljute Krajisnike i sve ljude dobre volje.
Bolje da se volimo nego da se mrzimo, mi smo ko narod sebi najveci dusmani ne trebaju nama crnici :evil: da ima problema.

Nego hoce li taj raport sta se kupilo u Metro Shooting Supplies?
User avatar
ljevoruki
Posts: 4754
Joined: 20/05/2011 22:49

#494 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by ljevoruki »

luckylaka wrote:
kosava wrote:A sto se volite pa morao si mu tri puta izjavit ljubav. :D
To se zove ljubav na prvi pogled :D ,,Ljevoruki,,nece Lucky vise u rat ni sa kim pogotovo sa onima koji dijasporu i BiH navijace prvo prozvase skoro pa cetnicima a zatim i pripadnicima ravnogorskog pokreta iz Chicaga.Sve ima svoje granice .Poz.za moje dobre dijasporce,za moje vjerne BHFanaticose,za moje Ljute Krajisnike i sve ljude dobre volje.
:thumbup:
:bih:
User avatar
luckylaka
Posts: 22519
Joined: 15/01/2010 06:28

#495 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by luckylaka »

kosava wrote:
luckylaka wrote:
kosava wrote:A sto se volite pa morao si mu tri puta izjavit ljubav. :D
To se zove ljubav na prvi pogled :D ,,Ljevoruki,,nece Lucky vise u rat ni sa kim pogotovo sa onima koji dijasporu i BiH navijace prvo prozvase skoro pa cetnicima a zatim i pripadnicima ravnogorskog pokreta iz Chicaga.Sve ima svoje granice .Poz.za moje dobre dijasporce,za moje vjerne BHFanaticose,za moje Ljute Krajisnike i sve ljude dobre volje.
Bolje da se volimo nego da se mrzimo, mi smo ko narod sebi najveci dusmani ne trebaju nama crnici :evil: da ima problema.

Nego hoce li taj raport sta se kupilo u Metro Shooting Supplies?
:thumbup: Upravo to.Sami sebi smo najveci dusmani.U shopu nista znacajno ...za auto smith&wesson 9mm za kucu Winchester model 12 :D
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#496 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by jefferson »

kosava wrote:
jefferson wrote:
kosava wrote:Pa ocito da neznas bas pun saljes u Feniks Arizonu a procesuira se zavisno od broja u Lincoln Nebraska prcija od 270 hiljada ljudi :roll: ili u Lee Summit Misuri bas u prciju koja je dio Kansas City-a, ja vec dugo drzavljanin pa me bas i nesekira.

Kad bi radile tako propalo bi pola drzava jer nista neproizvode.
Ja koliko znam nesto sam slao u San Antonio, kao i u jebeni Vermont, a nesto je islo i u jedno od Dakota.
San Antonio? Vermont je bio do 2001-2002 onda je preseljeno iz St. Albansa u Lincoln NE, za Dakotu neznam, jebi ga Federalna Vlada u decentralizovanoj drzavi nemozes nabit sve u D.C. pa i kod nas podnesi zahtjev za licnu u Visokom pa cekaj dok dodje is Banja Luke.
Vermont ti je jos uvijek za pola Amerike adresa kada saljes.
Moj poneta je bila drugacija al eto...
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#497 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by Opetja033 »

Znaci naoruzavate se, pametno. Cudi me da niste i ranije ali bolje ikad nego nikad. Sa ovom ruljom se nikada ne moze znati. Pamet u glavu zemljaci, izgradili ste zivote, karijere i poslove i stvorili ste vise za manje od jedne generacije nego sto ce ova propaljena bagra ikada. Cuvajte ono sto ste svojim postenim radom i znojem stekli. Mamicu im jebem parazitsku.
User avatar
luckylaka
Posts: 22519
Joined: 15/01/2010 06:28

#498 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by luckylaka »

Opetja033 wrote:Znaci naoruzavate se, pametno. Cudi me da niste i ranije ali bolje ikad nego nikad. Sa ovom ruljom se nikada ne moze znati. Pamet u glavu zemljaci, izgradili ste zivote, karijere i poslove i stvorili ste vise za manje od jedne generacije nego sto ce ova propaljena bagra ikada. Cuvajte ono sto ste svojim postenim radom i znojem stekli. Mamicu im jebem parazitsku.
Ma ima i njih dobri cak neki boljih i od nasih .Ima ovi kako mi kazemo garavi koji su sa nama od pocetka druze se pomazu,protestuju tako da ne idu svi u isti kos.Al sto brate ima nasih ...da Bog sacuva.Recimo ovdje ce ti uvijek tamo neki Baja,Milos,Mitar,Jana...sakupiti vise Bosnjaka nego sto ce ih doci na mirne protesteOvdje ce ti ovi tzv.Bosansko-Bosnjacki celnici na glavu se usadjivati kada se treba uslikati sa kakvim St.Louis glavonjom ali kada trteba uraditi nesto da bi se Bosnjo zastitip onda se to svodi na Dzevadu ,Dzemala i par pojedinaca.Inace u pravu si sa ovom ruljom se moze samo ,,silom na silu,,i nikako drugacije inace smo donji.Opet kazem daj boze da ovo prestane premda u St.Louis vec je stanje daleko bolje nego unazad 15-ak dana.Ali nikad ne znas sta noc nosi.Poz.
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#499 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by Opetja033 »

luckylaka wrote:
Opetja033 wrote:Znaci naoruzavate se, pametno. Cudi me da niste i ranije ali bolje ikad nego nikad. Sa ovom ruljom se nikada ne moze znati. Pamet u glavu zemljaci, izgradili ste zivote, karijere i poslove i stvorili ste vise za manje od jedne generacije nego sto ce ova propaljena bagra ikada. Cuvajte ono sto ste svojim postenim radom i znojem stekli. Mamicu im jebem parazitsku.
Ma ima i njih dobri cak neki boljih i od nasih .Ima ovi kako mi kazemo garavi koji su sa nama od pocetka druze se pomazu,protestuju tako da ne idu svi u isti kos.Al sto brate ima nasih ...da Bog sacuva.Recimo ovdje ce ti uvijek tamo neki Baja,Milos,Mitar,Jana...sakupiti vise Bosnjaka nego sto ce ih doci na mirne protesteOvdje ce ti ovi tzv.Bosansko-Bosnjacki celnici na glavu se usadjivati kada se treba uslikati sa kakvim St.Louis glavonjom ali kada trteba uraditi nesto da bi se Bosnjo zastitip onda se to svodi na Dzevadu ,Dzemala i par pojedinaca.Inace u pravu si sa ovom ruljom se moze samo ,,silom na silu,,i nikako drugacije inace smo donji.Opet kazem daj boze da ovo prestane premda u St.Louis vec je stanje daleko bolje nego unazad 15-ak dana.Ali nikad ne znas sta noc nosi.Poz.
Vama se slicna stvar dogadja kao sto se Korejancima dogadjala u LA nakon rasnih nemira 1992. godine. Rulja udara tamo gdje misli da je protivnik najslabiji. Korejanci organizovali odrede, naoruzani do zuba i stitili svoje domove i poslovne prostore. Ima ona popularna fotka gdje stoje sa puskama na krovovima i pucaju po razjarenoj bagri na ulici.
Tu istu stvar sada rade Bosancima u St. Louisu.

Reci mi, koliko sam skontao nasi su vecina u juznim predgradjima ili je samo Bello Hill ili kako se vec zove u pitanju? Kakva je tu etnicka slika? Ima li pripadnika drugih zajednica? Bijelaca? Crnaca?

P.S. Naravno da nisu svi isti, tvrditi tako nesto bi bilo rasizam.
User avatar
luckylaka
Posts: 22519
Joined: 15/01/2010 06:28

#500 Re: St. Louis, Info, Dogadjaji

Post by luckylaka »

Ma nema gdje nas nema ,ipak najveci dio je upravo u tom Bevo millu gdje se i sve ovo dogadjalo u zadnje vrijeme.Tu negdje u blizini skoro je ubijen i momak bosanac od nekih 20-ak godina u svojoj radnji,poslije njega momak iz Kozarca isyo tu negdje,evo sad Zemir,pa ta zena napadnuta.Zivio sam dugo u tom dijelu i nikada sam nisa nesto,,komotno,,tu osjecao pogotovo sto se upravo u tom dijelu nekada davno vodio i ,,rat,,izmedju Alijinih i Fikretovi ali eto to se Hvala Bogu prevazislo.Ma svi ti tu zive crni,bijeli,zuti,smedji kako se nase ili nasi udaju i zene za crne sad vidis i crno-bijelih.Ko uskrsno jaje se sareni.
Post Reply