Srpska proslost

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

Post Reply
Objektivni navijac
Posts: 1907
Joined: 07/06/2013 17:34

#1101 Re: Srpska proslost

Post by Objektivni navijac »

zlokruhovic wrote:
anthraxQ wrote:Zasto onda afrikanci nisu postali Englezi ili Francuzi moj dilbere? :D

Nacija = drzava... vrlo jednostavno.
Izvini , al' ajd zatvori prozor ubi te promaja.

Govorio sam o Slovenima i o njima se priča , a oni nisu narod nego samo postoje slovenski narodi zato što govore hebenim slovenskim jezikom , pa ako ga kojim slučajem prihvate Bantu Crnci i pomešaju se npr.sa Bosancima oni će biti slovenski narod.
I onda će jedan deo njih da primi islam i postaće Bantušnjaci. :D
Netacno ,dragi kolega,netacno. Bosanci i Bantu crnci su se pomjesali u Sudanu ,crnci su primili islam ali ne i jezik. Bosanci su se stopili s crncima :D :izet:
Martinez_
Posts: 2266
Joined: 18/12/2013 09:51

#1102 Re: Srpska proslost

Post by Martinez_ »

Zeljocity wrote:Aha, a to sto oko 50% bosnjaka vuce korijene od ilira eh to cemo ignorirat skroz? Jel tako? To sto jedva 30% srba ima veze sa slavenima i to cemo ignorirat jel tako?? To sto bez turcizama nebi mogao govoriti i to cemo ignorirat? To sto skoro niko nece da uzme rijecnik latinskog jezika i provjeri porijeklo mnogih nasih rijeci i to cemo ignorirati jel tako?

Sve za slavenstvo jel tako?? :roll:
Jeste sve za slovenstvo jer je slovenski jezik i slovenska kultura prevladala. Može to biti i mala manjina od 5% Slovena ali ista je nametnula svoju kulturu i običaje svim tim silnim Ilirima. Tako da smo svi postali Sloveni i genetika odnosno rvna zrnca tu ništa ne mogu.
Zeljocity
Posts: 155
Joined: 18/04/2011 14:35

#1103 Re: Srpska proslost

Post by Zeljocity »

zlokruhovic wrote:
Zeljocity wrote:Aha, a to sto oko 50% bosnjaka vuce korijene od ilira eh to cemo ignorirat skroz? Jel tako? To sto jedva 30% srba ima veze sa slavenima i to cemo ignorirat jel tako?? To sto bez turcizama nebi mogao govoriti i to cemo ignorirat? To sto skoro niko nece da uzme rijecnik latinskog jezika i provjeri porijeklo mnogih nasih rijeci i to cemo ignorirati jel tako?

Sve za slavenstvo jel tako?? :roll:
Ti veze nemaš šta je narod i nacija , jer da imaš ne bi ovako lupetao.

Narod i nacija je društveni konstrukt koji počiva na društvenoj kategoriji kao što su jezik i kultura koja iz njega proizilazi.

Koga boli patka za Ilire kad je nemam ništa ilirsko u sebi kao ni ti , tj.nemaš pojma ko su oni bili sem što imaš rimski naziv za neka plemena koja su živela na Balkanu.

Ako sad Bantu crnci preuzmu neki od slovenskih jezika i vremenom ga potpuno prime oni postaju Sloveni , i nisu nimalo manje Sloveni ni od Poljaka niti od Čeha na primer.
Čuj ne bi mogli govoriti bez turcizama?? , ovako nešto tupavo još nisam čuo odavno.
Dobro de mi reci cije kulture je plod snohacestvo i lapot po Srbiji??
Cuj nemas nista ilirsko u sbi?? Mozda ti nemas mi imamo a to je krv. A krv nije voda sto bi se kod nas reklo.


"Ako sad Bantu crnci preuzmu neki od slovenskih jezika i vremenom ga potpuno prime oni postaju Sloveni , i nisu nimalo manje Sloveni ni od Poljaka niti od Čeha na primer.
Čuj ne bi mogli govoriti bez turcizama?? , ovako nešto tupavo još nisam čuo odavno."


Ne moze samo jezik biti odlika neke kulture i nacije niti jezik moze smao odredjivati kojoj kulturi ko pripada. Da bez turcizama nebi mogao da govoris sto znaci sad smo po tvojoj logici jednim dijelom i anadolijci ili Turkmeni kao hoces.

A de mi reci sta je to odlika slavenstva? Sloven i slaven nije jedno te isto, ok? Znaci izuzmi vjeru i vjerske obicaje i reci mi po cemu si ti toliki slaven?? Jel ti znas da su imena koja se smatraju cisto slavenskim zapravo to nisu? Zoran, Goran, Nina, Suzana, Ark(h)an?? To su kurdska imena/prezimena npr. Abdullah Goran kurdski poeta http://en.wikipedia.org/wiki/Abdulla_Goran
karioke
Posts: 37
Joined: 27/07/2013 13:19

#1104 Re: Srpska proslost

Post by karioke »

Zeljocity wrote:
zlokruhovic wrote:
Zeljocity wrote:Aha, a to sto oko 50% bosnjaka vuce korijene od ilira eh to cemo ignorirat skroz? Jel tako? To sto jedva 30% srba ima veze sa slavenima i to cemo ignorirat jel tako?? To sto bez turcizama nebi mogao govoriti i to cemo ignorirat? To sto skoro niko nece da uzme rijecnik latinskog jezika i provjeri porijeklo mnogih nasih rijeci i to cemo ignorirati jel tako?

Sve za slavenstvo jel tako?? :roll:
Ti veze nemaš šta je narod i nacija , jer da imaš ne bi ovako lupetao.

Narod i nacija je društveni konstrukt koji počiva na društvenoj kategoriji kao što su jezik i kultura koja iz njega proizilazi.

Koga boli patka za Ilire kad je nemam ništa ilirsko u sebi kao ni ti , tj.nemaš pojma ko su oni bili sem što imaš rimski naziv za neka plemena koja su živela na Balkanu.

Ako sad Bantu crnci preuzmu neki od slovenskih jezika i vremenom ga potpuno prime oni postaju Sloveni , i nisu nimalo manje Sloveni ni od Poljaka niti od Čeha na primer.
Čuj ne bi mogli govoriti bez turcizama?? , ovako nešto tupavo još nisam čuo odavno.
Dobro de mi reci cije kulture je plod snohacestvo i lapot po Srbiji??
Cuj nemas nista ilirsko u sbi?? Mozda ti nemas mi imamo a to je krv. A krv nije voda sto bi se kod nas reklo.


"Ako sad Bantu crnci preuzmu neki od slovenskih jezika i vremenom ga potpuno prime oni postaju Sloveni , i nisu nimalo manje Sloveni ni od Poljaka niti od Čeha na primer.
Čuj ne bi mogli govoriti bez turcizama?? , ovako nešto tupavo još nisam čuo odavno."


Ne moze samo jezik biti odlika neke kulture i nacije niti jezik moze smao odredjivati kojoj kulturi ko pripada. Da bez turcizama nebi mogao da govoris sto znaci sad smo po tvojoj logici jednim dijelom i anadolijci ili Turkmeni kao hoces.

A de mi reci sta je to odlika slavenstva? Sloven i slaven nije jedno te isto, ok? Znaci izuzmi vjeru i vjerske obicaje i reci mi po cemu si ti toliki slaven?? Jel ti znas da su imena koja se smatraju cisto slavenskim zapravo to nisu? Zoran, Goran, Nina, Suzana, Ark(h)an?? To su kurdska imena/prezimena npr. Abdullah Goran kurdski poeta http://en.wikipedia.org/wiki/Abdulla_Goran
Alo Ilir, Sloven i Slaven je jedno te isto samo rečeno u srpskom odnosno hrvatskom jeziku.I nemoj se molim te u imena petljati, već si dosta se isprovaljivao.
User avatar
bdzs
Posts: 820
Joined: 24/03/2010 14:40

#1105 Re: Srpska proslost

Post by bdzs »

karioke wrote: Alo Ilir, Sloven i Slaven je jedno te isto samo rečeno u srpskom odnosno hrvatskom jeziku.I nemoj se molim te u imena petljati, već si dosta se isprovaljivao.
Ilir i Slaven su dva različita pojma.
Iliri su plemena koja su naseljavali balkan od 1500 pne do početka nove ere. Grci su im dali ime i smatrali su ih divljim varvarima. Nezna se odakle su došli i da li su ikako došli i kojim su jezikom govorili jer nepostoje pisani tragovi na njhovom jeziku. O njima znamo samo šture poluinformacije iz grčkih i rimskih izvora. Postoje dvije teorije o njihovom porijeklu, prva da su došli s početka željeznog doba iz područja istočne Njemačke i druga prihvačenija Alojza Benca da se radi o balkanskim autohtonim plemenima. Rimljani ih osvajaju i postepeno romaniziraju tako da sa istorijske scene faktički nestaju nakon gušenja Batonovog ustanka u I vijeku nove ere.
Slaveni se spominju prvo kao grupe varvarskih plemena izvan granica Rimskog carstva, tek u IV ili V vijeku nove ere i to u kontekstu Hunskih najezdi kao njihovi podanici ili saveznici.
Sto se Slovena tiče najvjerovatnije se radi o kongloameratu različitih varvaskih stepskih plemena iz prednje Azije (avara,saramata,anta i skita) i varvarskih plemena srednje i istočne evrope gotskog i keltskog porijekla (scordica, venta, vizgota, ostrogota i td ....). Tek kasnije nastaju poznati Slavenski narodi koji sebe najčešće nazivaju po nazivima rijeka i ravnica, a pojavljuju se i Srbi i Hrvati najvjerovatnije kao slavenski krajiški vojnički slojevi Avarskog kaganat prema Franačkoj državi. Svoju afirmaciju Srbi i Hrvati doživljavaju tek propašću Avarskog kaganata u VIII vijeku, te kao Franački i Bizantski vazali nameću svoje upitno etničko ime već pristiglim Sclavinima . Što se tiče jezika Slovena, moje je mišljenje da je slavenski jezik nastao kao zajednički jezik sporazumjevanja svih gore navedenih naroda nešto kao "lingua franca" i kao takav se širio na Balkan.
Zeljocity
Posts: 155
Joined: 18/04/2011 14:35

#1106 Re: Srpska proslost

Post by Zeljocity »

karioke wrote: Alo Ilir, Sloven i Slaven je jedno te isto samo rečeno u srpskom odnosno hrvatskom jeziku.I nemoj se molim te u imena petljati, već si dosta se isprovaljivao.
Dokazi da sam se provalio? Dzabe uvrede to je znak slabosti i znak poraza.

Sad ces me jos ubijedit da vam srpski jezik nije nastao od bosanskog?
User avatar
anthraxQ
Posts: 1936
Joined: 14/07/2010 11:26
Location: sretan sam što osjećam,da nisam kao drugi,ne zatupljuju me medijima,u podsmijehu sam prvi

#1107 Re: Srpska proslost

Post by anthraxQ »

zlokruhovic wrote:
anthraxQ wrote:Zasto onda afrikanci nisu postali Englezi ili Francuzi moj dilbere? :D

Nacija = drzava... vrlo jednostavno.
Izvini , al' ajd zatvori prozor ubi te promaja.

Govorio sam o Slovenima i o njima se priča , a oni nisu narod nego samo postoje slovenski narodi zato što govore hebenim slovenskim jezikom , pa ako ga kojim slučajem prihvate Bantu Crnci i pomešaju se npr.sa Bosancima oni će biti slovenski narod.
I onda će jedan deo njih da primi islam i postaće Bantušnjaci. :D
veze ti nemas o cemu pricas uopce.

prvo od toga kreni.
Zeljocity
Posts: 155
Joined: 18/04/2011 14:35

#1108 Re: Srpska proslost

Post by Zeljocity »

anthraxQ wrote:
zlokruhovic wrote:
anthraxQ wrote:Zasto onda afrikanci nisu postali Englezi ili Francuzi moj dilbere? :D

Nacija = drzava... vrlo jednostavno.
Izvini , al' ajd zatvori prozor ubi te promaja.

Govorio sam o Slovenima i o njima se priča , a oni nisu narod nego samo postoje slovenski narodi zato što govore hebenim slovenskim jezikom , pa ako ga kojim slučajem prihvate Bantu Crnci i pomešaju se npr.sa Bosancima oni će biti slovenski narod.
I onda će jedan deo njih da primi islam i postaće Bantušnjaci. :D
veze ti nemas o cemu pricas uopce.

prvo od toga kreni.
Ma pusti ga..

Interesuje me ko su Kanadjani, Amerikanci, Portugalci, Argentinci opcenito ko su latinosi?
kowalski1
Posts: 328
Joined: 09/04/2012 00:05

#1109 Re: Srpska proslost

Post by kowalski1 »

Martinez_ wrote:
Zeljocity wrote:Aha, a to sto oko 50% bosnjaka vuce korijene od ilira eh to cemo ignorirat skroz? Jel tako? To sto jedva 30% srba ima veze sa slavenima i to cemo ignorirat jel tako?? To sto bez turcizama nebi mogao govoriti i to cemo ignorirat? To sto skoro niko nece da uzme rijecnik latinskog jezika i provjeri porijeklo mnogih nasih rijeci i to cemo ignorirati jel tako?

Sve za slavenstvo jel tako?? :roll:
Jeste sve za slovenstvo jer je slovenski jezik i slovenska kultura prevladala. Može to biti i mala manjina od 5% Slovena ali ista je nametnula svoju kulturu i običaje svim tim silnim Ilirima. Tako da smo svi postali Sloveni i genetika odnosno rvna zrnca tu ništa ne mogu.
upravo tako. kulturni, tj. etnički identitet nam je slovenski i sve ostale "teorije" su sulude. politčke podjele su rezultat perioda industrijalizacije i dolazi tek kasnije. a ovo vraćanje na ilire i slično je samo mitomanija koja nema uporišta nigdje.
Zeljocity
Posts: 155
Joined: 18/04/2011 14:35

#1110 Re: Srpska proslost

Post by Zeljocity »

kowalski1 wrote:
Martinez_ wrote:
Zeljocity wrote:Aha, a to sto oko 50% bosnjaka vuce korijene od ilira eh to cemo ignorirat skroz? Jel tako? To sto jedva 30% srba ima veze sa slavenima i to cemo ignorirat jel tako?? To sto bez turcizama nebi mogao govoriti i to cemo ignorirat? To sto skoro niko nece da uzme rijecnik latinskog jezika i provjeri porijeklo mnogih nasih rijeci i to cemo ignorirati jel tako?

Sve za slavenstvo jel tako?? :roll:
Jeste sve za slovenstvo jer je slovenski jezik i slovenska kultura prevladala. Može to biti i mala manjina od 5% Slovena ali ista je nametnula svoju kulturu i običaje svim tim silnim Ilirima. Tako da smo svi postali Sloveni i genetika odnosno rvna zrnca tu ništa ne mogu.
upravo tako. kulturni, tj. etnički identitet nam je slovenski i sve ostale "teorije" su sulude. politčke podjele su rezultat perioda industrijalizacije i dolazi tek kasnije. a ovo vraćanje na ilire i slično je samo mitomanija koja nema uporišta nigdje.

I dalje cekam odgovor na pitanje o kojoj to slavenskoj kulturi ovdje govorimo?? Spominjete jezik i sta jos??
karioke
Posts: 37
Joined: 27/07/2013 13:19

#1111 Re: Srpska proslost

Post by karioke »

bdzs wrote:
karioke wrote: Alo Ilir, Sloven i Slaven je jedno te isto samo rečeno u srpskom odnosno hrvatskom jeziku.I nemoj se molim te u imena petljati, već si dosta se isprovaljivao.
Ilir i Slaven su dva različita pojma.
Iliri su plemena koja su naseljavali balkan od 1500 pne do početka nove ere. Grci su im dali ime i smatrali su ih divljim varvarima. Nezna se odakle su došli i da li su ikako došli i kojim su jezikom govorili jer nepostoje pisani tragovi na njhovom jeziku. O njima znamo samo šture poluinformacije iz grčkih i rimskih izvora. Postoje dvije teorije o njihovom porijeklu, prva da su došli s početka željeznog doba iz područja istočne Njemačke i druga prihvačenija Alojza Benca da se radi o balkanskim autohtonim plemenima. Rimljani ih osvajaju i postepeno romaniziraju tako da sa istorijske scene faktički nestaju nakon gušenja Batonovog ustanka u I vijeku nove ere.
Slaveni se spominju prvo kao grupe varvarskih plemena izvan granica Rimskog carstva, tek u IV ili V vijeku nove ere i to u kontekstu Hunskih najezdi kao njihovi podanici ili saveznici.
Sto se Slovena tiče najvjerovatnije se radi o kongloameratu različitih varvaskih stepskih plemena iz prednje Azije (avara,saramata,anta i skita) i varvarskih plemena srednje i istočne evrope gotskog i keltskog porijekla (scordica, venta, vizgota, ostrogota i td ....). Tek kasnije nastaju poznati Slavenski narodi koji sebe najčešće nazivaju po nazivima rijeka i ravnica, a pojavljuju se i Srbi i Hrvati najvjerovatnije kao slavenski krajiški vojnički slojevi Avarskog kaganat prema Franačkoj državi. Svoju afirmaciju Srbi i Hrvati doživljavaju tek propašću Avarskog kaganata u VIII vijeku, te kao Franački i Bizantski vazali nameću svoje upitno etničko ime već pristiglim Sclavinima . Što se tiče jezika Slovena, moje je mišljenje da je slavenski jezik nastao kao zajednički jezik sporazumjevanja svih gore navedenih naroda nešto kao "lingua franca" i kao takav se širio na Balkan.
Nazvao sam Zelja Ilir i rekao sam mu da su Slaveni i Sloveni jedno te isto, a normalno je da su Iliri i Sloveni dvije totalno različite grupe naroda.
karioke
Posts: 37
Joined: 27/07/2013 13:19

#1112 Re: Srpska proslost

Post by karioke »

Zeljocity wrote:
karioke wrote: Alo Ilir, Sloven i Slaven je jedno te isto samo rečeno u srpskom odnosno hrvatskom jeziku.I nemoj se molim te u imena petljati, već si dosta se isprovaljivao.
Dokazi da sam se provalio? Dzabe uvrede to je znak slabosti i znak poraza.

Sad ces me jos ubijedit da vam srpski jezik nije nastao od bosanskog?
Rekao si da su Slaven i Sloven dva različita pojma. I sugerišeš da su Bošnjaci potomci Ilira. To su dvije provale.I još ti preporučujem da se ne petljaš u lingvistiku, jer ćeš nastaviti i dalje. I ne vređam te, samo kažem da nisi u pravu.
Zeljocity
Posts: 155
Joined: 18/04/2011 14:35

#1113 Re: Srpska proslost

Post by Zeljocity »

karioke wrote:
Zeljocity wrote:
karioke wrote: Alo Ilir, Sloven i Slaven je jedno te isto samo rečeno u srpskom odnosno hrvatskom jeziku.I nemoj se molim te u imena petljati, već si dosta se isprovaljivao.
Dokazi da sam se provalio? Dzabe uvrede to je znak slabosti i znak poraza.

Sad ces me jos ubijedit da vam srpski jezik nije nastao od bosanskog?
Rekao si da su Slaven i Sloven dva različita pojma. I sugerišeš da su Bošnjaci potomci Ilira. To su dvije provale.I još ti preporučujem da se ne petljaš u lingvistiku, jer ćeš nastaviti i dalje. I ne vređam te, samo kažem da nisi u pravu.
U lingvistickom smislu da, jesi ti slavenskog ili slovenskog porijekla??

Eh sad hajmo koji su to dokazi da si ti u pravu?

znaci ti i dalje se drzis price "pricamo slavenskim jezikom" i zato smo slaveni?? Kazem ti lijepo i jasno da uzmes razne rijecnike u ruke prije svega latinski i malo pogledas i skuzit ces da imas dosta dosta rijeci koje nisu slavneksog porijekla, takodje preporucujem ti da pogledas malo turcizme u nasem jeziku nekih 9.000 turcizama koristis svakodnevno itd..

Na kraju i dalje cekam odgovor na pitanje o kojoj to slavenskoj kulturi ovdje pricamo? Spominjete jezik, ok i sta jos??
User avatar
bdzs
Posts: 820
Joined: 24/03/2010 14:40

#1114 Re: Srpska proslost

Post by bdzs »

karioke wrote:
bdzs wrote:
karioke wrote: Alo Ilir, Sloven i Slaven je jedno te isto samo rečeno u srpskom odnosno hrvatskom jeziku.I nemoj se molim te u imena petljati, već si dosta se isprovaljivao.
Ilir i Slaven su dva različita pojma.
Iliri su plemena koja su naseljavali balkan od 1500 pne do početka nove ere. Grci su im dali ime i smatrali su ih divljim varvarima. Nezna se odakle su došli i da li su ikako došli i kojim su jezikom govorili jer nepostoje pisani tragovi na njhovom jeziku. O njima znamo samo šture poluinformacije iz grčkih i rimskih izvora. Postoje dvije teorije o njihovom porijeklu, prva da su došli s početka željeznog doba iz područja istočne Njemačke i druga prihvačenija Alojza Benca da se radi o balkanskim autohtonim plemenima. Rimljani ih osvajaju i postepeno romaniziraju tako da sa istorijske scene faktički nestaju nakon gušenja Batonovog ustanka u I vijeku nove ere.
Slaveni se spominju prvo kao grupe varvarskih plemena izvan granica Rimskog carstva, tek u IV ili V vijeku nove ere i to u kontekstu Hunskih najezdi kao njihovi podanici ili saveznici.
Sto se Slovena tiče najvjerovatnije se radi o kongloameratu različitih varvaskih stepskih plemena iz prednje Azije (avara,saramata,anta i skita) i varvarskih plemena srednje i istočne evrope gotskog i keltskog porijekla (scordica, venta, vizgota, ostrogota i td ....). Tek kasnije nastaju poznati Slavenski narodi koji sebe najčešće nazivaju po nazivima rijeka i ravnica, a pojavljuju se i Srbi i Hrvati najvjerovatnije kao slavenski krajiški vojnički slojevi Avarskog kaganat prema Franačkoj državi. Svoju afirmaciju Srbi i Hrvati doživljavaju tek propašću Avarskog kaganata u VIII vijeku, te kao Franački i Bizantski vazali nameću svoje upitno etničko ime već pristiglim Sclavinima . Što se tiče jezika Slovena, moje je mišljenje da je slavenski jezik nastao kao zajednički jezik sporazumjevanja svih gore navedenih naroda nešto kao "lingua franca" i kao takav se širio na Balkan.
Nazvao sam Zelja Ilir i rekao sam mu da su Slaveni i Sloveni jedno te isto, a normalno je da su Iliri i Sloveni dvije totalno različite grupe naroda.
Južni Sloveni i Iliri se nemogu posmatrati u istom kontekstu jer i jedni i drugi se javljaju u potpuno drugačijim vremenima, doduše u poprilično jednakim geografskim pozicijama. Međjutim, ima dosta stvari koje ne govore u prilog nekakvoj "zamjeni" stanovništva, npr. sahranjivanje u humke sto je bila tradicija sahranjivanja ilirskog stanovnistva, a znamo da su sloveni spaljivali svoje mrtve, zatim potpuno različiti antropološki tipovi stanovništva sadašnjih zakarpatskih slovena i balkanskih dinaraca koje možemo smatrati južnim slavenima (seljaci bi rekli 'nisu im glave kao u naših konja') i nešto što postoji samo na području balkanskih dinarida a to su srednjovjekovni stečci koji definišu poseban kulturni identitet svojstven samo za ovo područje a nikako za neke daleke prapostojbine. Postoeća genetska istraživanja ne daju odgovor na pitanje porijekla ovdašnjeg stanovništva jer su bazirana na istraživanjima sadašnje populacije, koja je kroz istoriju znamo mjenjana čestim migracijama, pomorima raznih bolesti i ratovima, tako da je možda prije 1200-1300 godina, odnos haplogrupa bio potpuno drugačiji, što je jedino moguće utvrditii istaživanjem drevne DNA.
salvatore paradise
Posts: 1547
Joined: 27/05/2013 19:42
Location: Za zlo sam teski laik...

#1115 Re: Srpska proslost

Post by salvatore paradise »

anthraxQ wrote:Zasto onda afrikanci nisu postali Englezi ili Francuzi moj dilbere? :D

Nacija = drzava... vrlo jednostavno.
Njet
putokaz1
Posts: 12411
Joined: 31/05/2014 23:56

#1116 Re: Srpska proslost

Post by putokaz1 »

Naravno da su različiti Iliri i Slaveni,Iliri su pra stanovnici a Slaveni doseljeni stanovnici Balkana
Južni sloveni su mješavina Slavena i dr. naroda(Grka,Rimljana,Nijemaca,Ilira,Albanaca,Kelta,Turaka,Mađara,Avara,Huna...)
Južni Slaveni imaju Crnu kosu,crne oči,a to nije karakteristika Slavena,već nekih susjednih naroda.
Da li su Srbi i Hrvati u Srodstvu???
Imaju sličan jezik koji se razumije.
Negdje na netu sam našao Srpsku prošlost od Dervana sve do sad,neznam koja stranica.
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#1117 Re: Srpska proslost

Post by Woody »

Haj'mo malo ispravljati @putokaz1:

1. Zašto miješaš Sloveni i Slaveni? Je li to tippfehler ili misliš da je to različito? Ako je ovo drugo, moraćeš mi ponoviti gradivo iz 5-og razreda.

2. Niti Ilira niti Slovena(Slavena) više NEMA. Postoje samo potomci istih koji su se za 14 vijekova dobrano izmješali sa svakom mrakom koja je protrčala kroz ove prostore. I da, ovo ne važi samo za ta dva naroda, uglavnom je isto za svaki evropski narod.

3. Južni Sloveni (Slovenci, Hrvati, Bošnjaci, Srbi, Crnogorci, Makedonci, Bugari, i ostale pičke materine...) se tako zovu samo zbog geografskog položaja na kojem su odlučili da se zaustave nakon Velike Seobe i NI ZBOG ČEGA DRUGOG. Nijemaca u doba "melting pot-a" nije ni bilo, jerbo se isti kao narod počinju javljati (kao uostalom i većina evropskih naroda) tek u XVIII v. A, da si rekao "Germani", e to bi te još moglo i izvuć' ;-)

4. Južni Slaveni imaju crnu kosu... Otkači više ove nebulozne rasne teorije koje su po n-ti put nedokazive. Još samo čekam one "stručnjake" za genetiku da mi počnu srati ovdje o haplotipovima i ostalim pičkama materinama. MRRRŠŠŠŠ...

5.Da li su Srbi i Hrvati u srodstvu? Moj kum (Srbin) ima tetka Hrvata - znači da JESU u srodstvu ;-)

6. Imaju sličan jezik... NE - imaju ISTI jezik, samo se još nisu uspjeli dogovoriti kako se zove (a menščini, da nikad i neće :-) )

Eto, ovo ti je za mene jedna tanka dvojka... Ne, ne... Predomislio sam se, moraćeš ipak na popravni u avgustu. Bolje za tebe.

Pozdrav domovini :thumbup:
putokaz1
Posts: 12411
Joined: 31/05/2014 23:56

#1118 Re: Srpska proslost

Post by putokaz1 »

Woody wrote:Haj'mo malo ispravljati @putokaz1:

1. Zašto miješaš Sloveni i Slaveni? Je li to tippfehler ili misliš da je to različito? Ako je ovo drugo, moraćeš mi ponoviti gradivo iz 5-og razreda.

2. Niti Ilira niti Slovena(Slavena) više NEMA. Postoje samo potomci istih koji su se za 14 vijekova dobrano izmješali sa svakom mrakom koja je protrčala kroz ove prostore. I da, ovo ne važi samo za ta dva naroda, uglavnom je isto za svaki evropski narod.

3. Južni Sloveni (Slovenci, Hrvati, Bošnjaci, Srbi, Crnogorci, Makedonci, Bugari, i ostale pičke materine...) se tako zovu samo zbog geografskog položaja na kojem su odlučili da se zaustave nakon Velike Seobe i NI ZBOG ČEGA DRUGOG. Nijemaca u doba "melting pot-a" nije ni bilo, jerbo se isti kao narod počinju javljati (kao uostalom i većina evropskih naroda) tek u XVIII v. A, da si rekao "Germani", e to bi te još moglo i izvuć' ;-)

4. Južni Slaveni imaju crnu kosu... Otkači više ove nebulozne rasne teorije koje su po n-ti put nedokazive. Još samo čekam one "stručnjake" za genetiku da mi počnu srati ovdje o haplotipovima i ostalim pičkama materinama. MRRRŠŠŠŠ...

5.Da li su Srbi i Hrvati u srodstvu? Moj kum (Srbin) ima tetka Hrvata - znači da JESU u srodstvu ;-)

6. Imaju sličan jezik... NE - imaju ISTI jezik, samo se još nisu uspjeli dogovoriti kako se zove (a menščini, da nikad i neće :-) )

Eto, ovo ti je za mene jedna tanka dvojka... Ne, ne... Predomislio sam se, moraćeš ipak na popravni u avgustu. Bolje za tebe.

Pozdrav domovini :thumbup:
Hvala na korisnim savjetima!!!
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#1119 Re: Srpska proslost

Post by exliberal-ex »

Woody wrote:Haj'mo malo ispravljati @putokaz1:

1. Zašto miješaš Sloveni i Slaveni? Je li to tippfehler ili misliš da je to različito? Ako je ovo drugo, moraćeš mi ponoviti gradivo iz 5-og razreda.

2. Niti Ilira niti Slovena(Slavena) više NEMA. Postoje samo potomci istih koji su se za 14 vijekova dobrano izmješali sa svakom mrakom koja je protrčala kroz ove prostore. I da, ovo ne važi samo za ta dva naroda, uglavnom je isto za svaki evropski narod.

3. Južni Sloveni (Slovenci, Hrvati, Bošnjaci, Srbi, Crnogorci, Makedonci, Bugari, i ostale pičke materine...) se tako zovu samo zbog geografskog položaja na kojem su odlučili da se zaustave nakon Velike Seobe i NI ZBOG ČEGA DRUGOG. Nijemaca u doba "melting pot-a" nije ni bilo, jerbo se isti kao narod počinju javljati (kao uostalom i većina evropskih naroda) tek u XVIII v. A, da si rekao "Germani", e to bi te još moglo i izvuć' ;-)

4. Južni Slaveni imaju crnu kosu... Otkači više ove nebulozne rasne teorije koje su po n-ti put nedokazive. Još samo čekam one "stručnjake" za genetiku da mi počnu srati ovdje o haplotipovima i ostalim pičkama materinama. MRRRŠŠŠŠ...

5.Da li su Srbi i Hrvati u srodstvu? Moj kum (Srbin) ima tetka Hrvata - znači da JESU u srodstvu ;-)

6. Imaju sličan jezik... NE - imaju ISTI jezik, samo se još nisu uspjeli dogovoriti kako se zove (a menščini, da nikad i neće :-) )

Eto, ovo ti je za mene jedna tanka dvojka... Ne, ne... Predomislio sam se, moraćeš ipak na popravni u avgustu. Bolje za tebe.

Pozdrav domovini :thumbup:
he he he
ja radio dnk mapping...kazu da poticem iz afrike ( eki to :) )....genetsk najslicniji su mi neke svabe kod minhena I italijani iz toskane...a ja misli ameba mi najbliza :)
VCorp
Posts: 1233
Joined: 16/08/2013 16:59

#1120 Re: Srpska proslost

Post by VCorp »

exliberal-ex wrote:
Woody wrote:Haj'mo malo ispravljati @putokaz1:

1. Zašto miješaš Sloveni i Slaveni? Je li to tippfehler ili misliš da je to različito? Ako je ovo drugo, moraćeš mi ponoviti gradivo iz 5-og razreda.

2. Niti Ilira niti Slovena(Slavena) više NEMA. Postoje samo potomci istih koji su se za 14 vijekova dobrano izmješali sa svakom mrakom koja je protrčala kroz ove prostore. I da, ovo ne važi samo za ta dva naroda, uglavnom je isto za svaki evropski narod.

3. Južni Sloveni (Slovenci, Hrvati, Bošnjaci, Srbi, Crnogorci, Makedonci, Bugari, i ostale pičke materine...) se tako zovu samo zbog geografskog položaja na kojem su odlučili da se zaustave nakon Velike Seobe i NI ZBOG ČEGA DRUGOG. Nijemaca u doba "melting pot-a" nije ni bilo, jerbo se isti kao narod počinju javljati (kao uostalom i većina evropskih naroda) tek u XVIII v. A, da si rekao "Germani", e to bi te još moglo i izvuć' ;-)

4. Južni Slaveni imaju crnu kosu... Otkači više ove nebulozne rasne teorije koje su po n-ti put nedokazive. Još samo čekam one "stručnjake" za genetiku da mi počnu srati ovdje o haplotipovima i ostalim pičkama materinama. MRRRŠŠŠŠ...

5.Da li su Srbi i Hrvati u srodstvu? Moj kum (Srbin) ima tetka Hrvata - znači da JESU u srodstvu ;-)

6. Imaju sličan jezik... NE - imaju ISTI jezik, samo se još nisu uspjeli dogovoriti kako se zove (a menščini, da nikad i neće :-) )

Eto, ovo ti je za mene jedna tanka dvojka... Ne, ne... Predomislio sam se, moraćeš ipak na popravni u avgustu. Bolje za tebe.

Pozdrav domovini :thumbup:
he he he
ja radio dnk mapping...kazu da poticem iz afrike ( eki to :) )....genetsk najslicniji su mi neke svabe kod minhena I italijani iz toskane...a ja misli ameba mi najbliza :)

Pa svi potičemo iz Afrike jebo ga ti :lol:
putokaz1
Posts: 12411
Joined: 31/05/2014 23:56

#1121 Re: Srpska proslost

Post by putokaz1 »

Ili iz Indije ko ''Srbenda''
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#1123 Re: Srpska proslost

Post by pici »

1944. GODINA

Krajem maja 1944. došlo je do drugog pokušaja Tita da se prebaci u Srbiju, ali je njegov pokušaj ponovo propao, pa nije ni prešao reku Ibar. Zasluge za to imaju dobrovoljci Dimitrija Ljotića, koji su zaustavili komuniste.

17. avgust

Nemačka komanda javlja da je Nedić, nakon upada komunista u Srbiju, u ime veoma ozbiljno ugroženog Srpstva, ponudio vojnu saradnju svih srpskih snaga. Od nemačkih vojnih vlasti zatražio je dozvolu da odmah formira srpsku vojsku od 50 000 boraca, koja bi se regrutovala iz četničkih jedinica. Komanda Vermahta za Jugoistok, posle razgovora sa Hermanom Nojbaherom, rešila je da se izadje u susret Nedićevoj molbi.

22. avgust

Herman Nojbaher i general Fon Vajks predočili su fireru stanje u Srbiji:
Četnici su u Srbiji od marta do avgusta 1944. izgubili u borbama sa komunistima oko 5 000 boraca, a prema nemačkoj okupacionoj sili u poslednje vreme nisu više neprijateljski raspoloženi. Oko 10 000 četnika bore se zajedno sa nemačkim trupama u južnoj Srbiji i to pod komandom nemačkog majora Vajela. Da je došlo do udruživanja Nedića i Mihailovića značilo bi da je došlo do ujedinjenja svih Srba i obojici to obezbedjuje podršku 90% naroda. Hitler se složio da se delimično ispune srpske želje.

Srpska državna straža Milana Nedića nije bila dobro naoružana. Na osnovu ugovora sa Vermahtom, nije smela da predje brojku od 12 000 ljudi.

Druga naoružana, legalna formacija u Srbiji, bio je Srpski dobrovoljački korpus Dimitrija Ljotića. Ljotić je bio dalji rodjak Milana Nedića. Dimitrije Ljotić je po svom vaspitanju bio sklon panslavizmu i zbog toga je zastupao mišljenje da Srbija treba da bude uz Rusiju. Pošto ta ideja, nakon boljševizacije Rusije, nije više bila moguća, onda je smatrao da njegove ideje mogu da se ostvare samo ako se Srbija priključi Nemačkoj. Dimitrije Ljotić je protiv „Slobodnih zidara“, protiv Jevreja i komunista, strogi nacionalista i pravoslavac. Napetost i neslaganje sa pokretom Draže Mihailovića popustili su tek godine 1944. Do tada su četnici čak vršili represalije nad porodicama Dobrovoljačkog korpusa. Njihov broj bio je odredjen na 15 000 ljudi. Naoružanje je bilo bolje od Straže. Vojno vodjstvo nad Srpskim dobrovoljačkim korpusom na kraju je preuzeo pukovnik Kosta Mušicki, koji je unapredjen u generala. Mušicki je bio nekadašnji austrougarski oficir, a kasnije je bio i adjutant kraljice Marije. On je bio naklonjen Nemačkoj. Karakter mu je besprekoran: pošten, miran, pouzdan. Njegov glavni pomoćnik je potpukovnik Tatalović, koji je, takodje, bio austrougarski oficir i za pokazanu hrabrost je odlikovan ordenom Marije Terezije. Tatalović je veoma obrazovan čovek, temperamentan, bogat idejama i u razgovoru sa nemačkim oficirima ostavlja snažan utisak.

Najvažniji deo Srpskog dobrovoljačkog korpusa bio je dobar i on se sastojao od studenata i djaka, ali tu je bilo i seljačkih sinova, a u njemu se nalazilo i dosta Srba koji su bili proterani iz Hrvatske. Za razliku od Straže, Dobrovoljcima su nemačke vojne vlasti dozvoljavale da u akciju kreću u punom sastavu.

Srpski dobrovoljački korpus i četnici pokazali su se kao dobri i pouzdani borci u borbama sa komunistima. To su dokazali i 1944. marta, aprila i maja, kada je Tito tri **** bezuspešno pokušao da prodre u Srbiju.
Specijalni Hitlerov izaslanik za Balkan, Herman Nojbaher, boravio je aprila 1944. duže u Hitlerovom glavnom štabu i, s’ obzirom na novonastale promene, predložio je sledeće:
a) da se podrži i ojača vlada Milana Nedića i brojno osnaži njegov Srpski dobrovoljački korpus, time što bi se na slobodu pustio odredjen broj srpskih oficira i dalo im se oružje; b) da se ispune srpsko-crnogorske nade, te da se dozvoli ujedinjenje Srbije, Crne Gore i Raške; c) da nemačka vojna uprava deo svojih prava prenese na vladu Milana Nedića; d) da Nemačka da vladi Milana Nedića 120 kamiona, koji bi transportovali hranu u Crnu Goru i Albaniju, gde preti glad a koja tera ljude da idu u bandite. Nojbaher je, prema izjavi generala Butlara, kazao da je neke njegove želje Hitler ipak usvojio, na primer, dozvoljeno je da se poveća brojno stanje Srpskog dobrovoljačkog korpusa.

Nakon povlačenja nemačkih vojnih jedinica iz Srbije, sa njima su krenuli i Zboraši, na čelu sa svojim komandantom Dimitrijem Ljotićem.


Konačna ocena borbene vrednosti:

Njihova borbena vrednost se pokazala u toku borbe sa partizanskim bandama, kod Titovog drugog pokušaja da upadne u Srbiju a istakli su se i u borbama sa komunistima kod Užica i Raške. Prilikom posete general-majora Gajtnera Dobrovoljcima, oni su ostavili dobar utisak na njega.
Srpski dobrovoljci su se pokazali kao dobri i pouzdani borci.



Uporedjujući Srbe i Hrvate, Hitler je naglasio da “Hrvati nemaju nikakvu predstavu o državnosti i neće je nikada ni imati”. Nasuprot njima “Srbi su narod koji je odredjen da ima državu i koji je kao narod održan. Njihova ideologija je velikosrpska. U njima postoji bezobzirna otporna snaga”.

Herman Nojbaher (glavni Hitlerov diplomata za Balkan) je u svojim sećanjima napisao: „Hitler je bio ubedjen da će Srbi, čim im se opet pruži prilika, ponovo biti vodeća balkanska sila. Hitler je poštovao Srbe i ja pretpostavljam da to potiče iz vremena balkanskih ratova 1912. i 1913. godine, a taj respekt prema Srbima još je više porastao kada je srpska armija postigla u Prvom svetskom ratu vojničke uspehe protiv austrougarske vojne sile. Iza Hitlerovog nepoverenja prema Srbima krije se, zapravo, njegovo potajno priznanje i divljenje prema njima”.
:oops:
User avatar
Seoskivaralica
Posts: 626
Joined: 25/03/2014 12:51
Location: Ni na nebu ni na zemlji

#1124 Re: Srpska proslost

Post by Seoskivaralica »

vojnik o skraćenju , kurva o poštenju...mala srbija o veličini.... :roll:
putokaz1
Posts: 12411
Joined: 31/05/2014 23:56

#1125 Re: Srpska proslost

Post by putokaz1 »

Srbi su poseban narod žive u čak 4 države
U Srbiji Većina
U Hrvatskoj imali ravnopravnost do 1991
U BIH Imaju svoju državu
U Crnoj Gori veoma značajan faktor
Post Reply