Srpska mitomanija i odnos prema objektivnim istinama

Post Reply
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#51 Re: Srpska mitomanija i odnos prema objektivnim istinama

Post by PM72 »

Ti si meni car sa svojim stavovima.Čuj nije fan Srba.A ko jeste? S tim da dodam kako nisam fan niti jednog naroda sa brdovitog Balkana.Bagra koja ubije rođenog brata radi međe (u miru) i koja kolje prvog komšiju kad se zakuha.
Last edited by PM72 on 31/05/2016 21:24, edited 1 time in total.
Patriotska_Liga
Posts: 2220
Joined: 24/05/2015 22:12

#52 Re: Srpska mitomanija i odnos prema objektivnim istinama

Post by Patriotska_Liga »

PM72 wrote:Ti si meni car sa svojim stavovima.Čuj nije fan Srba.A ko jeste? S tim da dodam da nisam fan niti jednog naroda sa brdovitog Balkana.Bagra koja ubije rođenog brata radi međe (u miru) i koja kolje prvog komšiju kad se zakuha.
Ne znam ko jeste, ja nisam. Ja sam fan Bošnjaka. I onih Hrvata koji nisu fanovi Srba.
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#53 Re: Srpska mitomanija i odnos prema objektivnim istinama

Post by PM72 »

Znači šovinista.
Patriotska_Liga
Posts: 2220
Joined: 24/05/2015 22:12

#54 Re: Srpska mitomanija i odnos prema objektivnim istinama

Post by Patriotska_Liga »

PM72 wrote:Znači šovinista.
Zašto nisi pročitao definiciju šoviniste prije nego što počneš koristiti taj pojam?
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#55 Re: Srpska mitomanija i odnos prema objektivnim istinama

Post by PM72 »

De nam ti objasni šta je šovinista.
Patriotska_Liga
Posts: 2220
Joined: 24/05/2015 22:12

#56 Re: Srpska mitomanija i odnos prema objektivnim istinama

Post by Patriotska_Liga »

PM72 wrote:De nam ti objasni šta je šovinista.
Neću. Dijeli te nekoliko sekundi googlanja od odgovora. A odgovor nije onaj koji nije fan nekog naroda.
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#57 Re: Srpska mitomanija i odnos prema objektivnim istinama

Post by PM72 »

Šovinizam je uvjerenje u nadmoćnost ili superiornost vlastite skupine ili naroda nad drugima.

Šovinizam je u izvornom smislu oblik pretjeranog ili čak i agresivno pretjeranog nacionalizma. Šovinisti se osjećajaju superiorni prema pripadnicima drugih naroda i tako obezvređuju druge ljude.

Može u ekstremnim slučaju dovesti do politike progonjenja, istrebljivanja, ugnjetavanja, koja je dobila ime po francuskom vojniku Chauvinu, pokloniku Napoleonove imperijalističke politike.

Šovinizam se usmjeruje prema drugim narodima, raspaljivanju nacionalne mržnje te propovijedanju nacionalne isključivosti.
Ja te prepoznajem u svakom podvučenom pasusu.
Patriotska_Liga
Posts: 2220
Joined: 24/05/2015 22:12

#58 Re: Srpska mitomanija i odnos prema objektivnim istinama

Post by Patriotska_Liga »

Šta da ti kažem, imaš problem sa povezivanjem i zaključivanjem.
PM72
Posts: 17796
Joined: 30/04/2012 16:54

#59 Re: Srpska mitomanija i odnos prema objektivnim istinama

Post by PM72 »

Patriotska_Liga wrote:Šta da ti kažem, imaš problem sa povezivanjem i zaključivanjem.
može biti...
Lug
Posts: 2530
Joined: 09/02/2009 15:27

#61 Re: Srpska mitomanija i odnos prema objektivnim istinama

Post by Lug »

PM72 wrote:
Patriotska_Liga wrote:Šta da ti kažem, imaš problem sa povezivanjem i zaključivanjem.
može biti...

ma 100%
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#62 Re: Srpska mitomanija i odnos prema objektivnim istinama

Post by Connaisseur Karlin »

exliberal-ex wrote:Fakat me fascinira vasa opsjednutost prema srbima

kad citam vase strucne komentare po vama su srbi haman najgora ljudska bica, neobrazovani, pogani, nisu vriijedni ni ovih slova sto pisemo o njima..non stop cinili genocide nad postenim nevinim muslimanskim stanovnistvom....kontam se ako te neko prebije jednom, pa drugi put, pa treci...cetvrti put ces se organizovat pa ces stat na mejdan...pa ako treba ginut poginut ko covjek

prije nego sto me pocnete pljuvat ..... ima jedan dobar post od pepermintSA na temi izjavi reisa "samo da vlah nevlada" mogli bi ga procitat ...ako treba iskopirat cu vam...
Nije nikakakva opsjednustos,a procitala sam i doticni post.

Zasto Srbi i dalje zele Kosovo? Zasto Srbi ne priznaju genocid?

Da li je tebi takov ponasanje Srba normlano?
sumirprimus
Posts: 81634
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#63 Re: Srpska mitomanija i odnos prema objektivnim istinama

Post by sumirprimus »

Stvarni valter je slavisa vajner cica... By dodik... :mrgreen:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23290
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#64 Re: Srpska mitomanija i odnos prema objektivnim istinama

Post by Sanjarko »

exliberal-ex wrote: Daj nezajebaji na ovom forumu koji je na glasu kao "pro-demokratski" mnogo puta si mogao procitat izjave da ste pogrijesli sto sve srbe niste protjerali, sto su morali da stanu kad su ameri rekli stop, sto jedva cekaju da se pokrene rat pa da jednom zasvagda ociste drzavu og gamadi, sto su srbi kmetovi, znas ono pravo prve bracne noci...smi smo mi napravljeni turkim/muslimanskim k*** zato I jesmo niza bica, zavezi jednog pa u podrum, drugoh na sofru stavi....znas nastavak.........predugo sam ja na ovom forumu tako da se sam svasta procitao, necemo da pricam o drugim forumima...
Chuj zajebajem.
Nikad do sada to Ja nisam prochitao od nekog ko je Boshnjak, Bosanac, Boshnjanin.
Ak i jest ko to pisao to je manjina, al bash manjina.
Nije Organizovano u Paravojske, Paraudruzenja Nacistichka, Fashistichka i druga slichna udruzenja, u Fashistichke pokrete i ak jest to Vechina Nas iz Bosne ne podrzava uopshte.
Ne znam Ja da u Nas neko skandira Noz, Zica..., da daje po presudzenim ratnim zlochincima imena Ulica, Skola itd.
Da ne ulazim Pravo prve brachne noci koje su svi Feudalci primjenivali i u ostalo.

Ja banovan shto sam samo Usporedio neke Forumashe sa Karadzichem da zagovaraju Jednoumlje ko on i da su Pseudo Psihijatri
da uopshte nisu psihijatri a da dijele dijagnoze drugima.
Banovan zbog Vrijedzanja a nikog nisam Vrijedzao samo ih nazvao Pseudo Psihijatrima i da zagovaraju Jednoumlje.
Ovdje za to Baniraju a kamo za to shto si naveo.
A nishta Loshe ni Uvredljivo nisam napisao pa dobio Duplo duzi Ban od tih istih koji su mene Vrijedzali i druge.
Srbi jesu ucinili vecinu zlocina u zadnjem ratu I tu nema rasprave ali nipodostavat sve srbe koji su imali velike pobjede, vojskovodje, naucnike, pisce...pa na kraju I vjerske lidere....onda nema razlike izmedju tebe I njih.
Ko to spori, meni Uzori a ne Idoli Nikola Tesla, Mihajlo Pupin, Milutin Milankovich i mnogi drugi ne samo Srbi.
Ko god je Dobar Chovjek i Ko god je za Dobro Chovjechanstva radio Mi je Uzor.
Chuj ispade Ja kao Podrzavam Zlochince i da sam isti ko Vechina Srba koja Podrzava Chetnike, Fashizam, Zlochince, Zlochine, Agresore,
Pljachkashe, Koljache, Ljude koji Zlo, Zlochine, Zlodjela Nevinim Ljudima chine.
Naravno ne podrzava Svaki Srbin To i Te, tako ni Svaki Boshnjak, Bosanac, Boshnjanin.
Ni Christian Ni Muslim i Drugi, ne podrzava svaki to i te sve nabrojano/ne: Terorizam, Zlochince, itd.

Jbt josh ispade da Podrzavam Fashiste, Chetnike, Zlochince itd.
Hem Ludzak, Hem Paranoik, Hem Budala, Hem Chvaknut, Hem Negator Genocida, Hem josh Fashiste, Zlochince, Chetnike
Podrzavam, Josh che ispast da Podrzavam Teroriste i da sam Terorista.

Shto Mi Ljudi Komplimente ( Uvrede, Zlo, itd. ) dijele i imputiraju.

Jbt.
Da sam Htjeo bit Silnik bio bi.
Ne bi bio Bijeda zeshcha.

Imam Pisani trag svega shta sam Mogao Uradit, Dat itd. a Nisam.
Nisam Htjeo Zla da Uchinim Drugima sa svim tim shto sam Smislio i Zapisao.
A josh puno toga nisam zapisao zbog raznih stvari i zaboravio sam puno toga, prije nego shto sam uspio to sve zapisati.
Sudbina Jednostavno takva bila da sam dosta toga zaboravio prije nego sam to zapisao.
Ideju o Hladno Fuziji primjerice, mnogo shto shta.

Ideja i Ideja o Oruzjima, Pomagalima, itd. shta sve ne, Zaboravio il nisam zavrsio zapisat.
Chak Mi je Mobitel izbisao Ideja, Razmisljanja itd. 2 Godine shto sam pisao i spremio na Mikro SD karticu.
280 txt dokumenata.

Da sam Htjeo Mochnik i Silnik bit to bi sve dao Drugim Mochnicima, Silnicima, Elitama itd.
Shto za Lovu, Shto za Usluge, za bilo Shto.

Jbt.

:shock:

:run:
Last edited by Sanjarko on 31/05/2016 23:51, edited 1 time in total.
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#65 Re: Srpska mitomanija i odnos prema objektivnim istinama

Post by bh.tornjak »

Samo da se zna:

"Biohemičar sa Harvarda je analizom gena utvrdio da su Srbi najstariji narod.

Profesor biologije Anatolij Aleksejević Kljosov tvrdi da je srpski gen star 12.000 godina i da većina evropskih naroda ima više od 40 odsto ovog pragena, a ovu tezu izneo je i u svom naučnom radu.

– Nosioci R1A1, genetske oznake za srpski gen, na Balkanu su živeli još pre nekih 12.000 godina. Nakon više od 200 pokolenja, oni odatle izlaze u istočnoevropsku ravnicu, gde se pre 4.500 godina pojavio predak savremenih Rusa i Ukrajinaca roda R1A1. Osim dva naroda u Evropi, svi drugi imaju više od 40 odsto srpskog ili prasrpskog gena i njihov genetski materijal je pet do osam hiljada godina mlađi – navodi ovaj predsednik naučne konsultativne uprave Međunarodnog genealoškog biroa u svom naučnom radu."
User avatar
Sanjarko
Posts: 23290
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#66 Re: Srpska mitomanija i odnos prema objektivnim istinama

Post by Sanjarko »

bh.tornjak wrote:Samo da se zna:

"Biohemičar sa Harvarda je analizom gena utvrdio da su Srbi najstariji narod.

Profesor biologije Anatolij Aleksejević Kljosov tvrdi da je srpski gen star 12.000 godina i da većina evropskih naroda ima više od 40 odsto ovog pragena, a ovu tezu izneo je i u svom naučnom radu.

– Nosioci R1A1, genetske oznake za srpski gen, na Balkanu su živeli još pre nekih 12.000 godina. Nakon više od 200 pokolenja, oni odatle izlaze u istočnoevropsku ravnicu, gde se pre 4.500 godina pojavio predak savremenih Rusa i Ukrajinaca roda R1A1. Osim dva naroda u Evropi, svi drugi imaju više od 40 odsto srpskog ili prasrpskog gena i njihov genetski materijal je pet do osam hiljada godina mlađi – navodi ovaj predsednik naučne konsultativne uprave Međunarodnog genealoškog biroa u svom naučnom radu."
Stariji i od Ilira.
Moze bit, ko zna, a Mozda su oni Iliri, ko i Mi isto tak.
Znash nekad davno je Bio Ilirski pokret al ga zatra Slavenski i Jugoslavenski.
User avatar
BHCluster
Posts: 23424
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#67 Re: Srpska mitomanija i odnos prema objektivnim istinama

Post by BHCluster »

User avatar
BHCluster
Posts: 23424
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#68 Re: Srpska mitomanija i odnos prema objektivnim istinama

Post by BHCluster »

User avatar
BHCluster
Posts: 23424
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#69 Re: Srpska mitomanija i odnos prema objektivnim istinama

Post by BHCluster »

User avatar
BHCluster
Posts: 23424
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#70 Re: Srpska mitomanija i odnos prema objektivnim istinama

Post by BHCluster »

User avatar
Sanjarko
Posts: 23290
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#71 Re: Srpska mitomanija i odnos prema objektivnim istinama

Post by Sanjarko »

Vizionar 1985 wrote:
bh.tornjak wrote:Samo da se zna:

"Biohemičar sa Harvarda je analizom gena utvrdio da su Srbi najstariji narod.

Profesor biologije Anatolij Aleksejević Kljosov tvrdi da je srpski gen star 12.000 godina i da većina evropskih naroda ima više od 40 odsto ovog pragena, a ovu tezu izneo je i u svom naučnom radu.

– Nosioci R1A1, genetske oznake za srpski gen, na Balkanu su živeli još pre nekih 12.000 godina. Nakon više od 200 pokolenja, oni odatle izlaze u istočnoevropsku ravnicu, gde se pre 4.500 godina pojavio predak savremenih Rusa i Ukrajinaca roda R1A1. Osim dva naroda u Evropi, svi drugi imaju više od 40 odsto srpskog ili prasrpskog gena i njihov genetski materijal je pet do osam hiljada godina mlađi – navodi ovaj predsednik naučne konsultativne uprave Međunarodnog genealoškog biroa u svom naučnom radu."
Stariji i od Ilira.
Moze bit, ko zna, a Mozda su oni Iliri, ko i Mi isto tak.
Znash nekad davno je Bio Ilirski pokret al ga zatra Slavenski i Jugoslavenski.
https://en.wikipedia.org/wiki/Haplogroup_R1a1
R-M458

R-M458 is a mainly Slavic SNP, characterized by its own mutation, and was first called cluster N. Underhill et al. (2009) found it to be present in modern European populations roughly between the Rhine catchment and the Ural Mountains and traced it to "a founder effect that [...] falls into the early Holocene period, 7.9±2.6 KYA."(Underhill 2010) M458 was found in one skeleton from a 14th-century grave field in Usedom, Mecklenburg-Vorpommern, Germany.[14] The paper by Underhill et al. (2009) also reports a surprisingly high frequency of M458 in some Northern Caucasian populations (for example 27.5% among Karachays and 23.5% among Balkars, 7.8% among Karanogays and 3.4% among Abazas).

Jedna nas Chu.. pravila izgeda.
Ko zna, moze bit al vidjet che mo shta Buduchnost nosi.
Last edited by Sanjarko on 01/06/2016 00:10, edited 1 time in total.
User avatar
BHCluster
Posts: 23424
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#72 Re: Srpska mitomanija i odnos prema objektivnim istinama

Post by BHCluster »

Ima ovih historijski "cinjenica" od uvazenog akademika koliko hocete a ako ih jos niste naucili sram neka vas bude.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23290
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#73 Re: Srpska mitomanija i odnos prema objektivnim istinama

Post by Sanjarko »

BHCluster wrote:Ima ovih historijski "cinjenica" od uvazenog akademika koliko hocete a ako ih jos niste naucili sram neka vas bude.
Pa zaboravan sam pravo.
Shta chu, taka mi Sudbina.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#74 Re: Srpska mitomanija i odnos prema objektivnim istinama

Post by exliberal-ex »

PM72 wrote:Ex,
Šta si se upalio.Smiri se.Vidiš da je Chmoljo došao sa odmora i donio dašak "demokratije" . :D pa nemoj da i tebe zakači koji geler.

ma zakaci me prije mjesec...i to cijeli mjesec :)...zbog save odoh na odmor
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#75 Re: Srpska mitomanija i odnos prema objektivnim istinama

Post by exliberal-ex »

Connaisseur Karlin wrote:
exliberal-ex wrote:Fakat me fascinira vasa opsjednutost prema srbima

kad citam vase strucne komentare po vama su srbi haman najgora ljudska bica, neobrazovani, pogani, nisu vriijedni ni ovih slova sto pisemo o njima..non stop cinili genocide nad postenim nevinim muslimanskim stanovnistvom....kontam se ako te neko prebije jednom, pa drugi put, pa treci...cetvrti put ces se organizovat pa ces stat na mejdan...pa ako treba ginut poginut ko covjek

prije nego sto me pocnete pljuvat ..... ima jedan dobar post od pepermintSA na temi izjavi reisa "samo da vlah nevlada" mogli bi ga procitat ...ako treba iskopirat cu vam...
Nije nikakakva opsjednustos,a procitala sam i doticni post.

Zasto Srbi i dalje zele Kosovo? Zasto Srbi ne priznaju genocid?

Da li je tebi takov ponasanje Srba normlano?

zasto srbi zele na kosovo...iz istog razloga sto je naprimjer san jevreja da se vrate u izrael i da tamo umru, mjesto odakle su potekli...licno ja nemam nikakve "zelje" o povratku kosova u srbijanske granice...znam da je to nerealno sa svake strane ali ja sam u manjini kako mi se cini
zasto srbi nepriznaju genocid...neznam posteno da ti kazem, mozda sto nevjeruju da je genocid pocinjen jer smatraju da su dokazi fabrikovani...mozda sto definicija genocida nije neka konstanta gdje se neki dogadjaji kvalifikuju ko genocid ali nevaze ista pravila za druge...( ovo mi zvuci bas nekako glupo ali mi mozak neradi pa nemogu da definisem sta hocu da kazem...umoran sam), mislim naprimjer amerikanci koliko mi se cini nisu prihvatili da je genocid pocinjen nad indijancima, nepriznavanje genocida nad armenima od turske...ima primjera nazalost i previse.

dali je srpsko ponasanje normalno...licno mislim da nije ali kao sto napisah vec ako pogledamo ove primjere iznad onda se oni mogu vadit da i drugi to rade...
Post Reply