Srednja

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
User avatar
Laplace
Posts: 10372
Joined: 19/11/2012 18:37

#101 Re: Popravljanje već potvrđene zaključne ocjene u srednjoj

Post by Laplace »

GAU8 wrote: 10/04/2021 09:18
Laplace wrote: 10/04/2021 09:13
GAU8 wrote: 10/04/2021 09:02

Vec je prekasno. Lik uopste ne razumije u cemu je problem.. Nevjerovatno!!
"ne vidi u cemu je problem"... "zasluzio je"...
Pola mojih učenika smatra da je zaslužilo višu ocjenu, a svi do jednog ne zaslužuju ni onu koju imaju.

Sjetih se situacije kad mi je učenik došao sa kontrolnim radom da se žali kako mu je profesorica dal dvojku a trebala je bar trojku. Pregledao sam rad i rekao mu da bih mu ja taj rad ocijenio ocjeno nedovoljuan (1), jer je pravio greške koje ja ne opraštam (niti bih trebao). To su ti koji su "zaslužili više ocjene".

Inače, on očekuje da se ocjene daju po halo efektu: ako su ostalo petice onda i to treba biti petica.

Priča o nebitnom predmetu, a kako je napisao da ga je imao u prvom i drugom razredu moja pretpostavka je da je u pitanju Fizika. Ne čudi me da je tu manja ocjena.

U svakom slučaju, imao je zakonsko pravo da razredni ispit polaže pred komisijom, ali bi onda i ta ocjena koju ima bila upitna.
Tako imamo inzinjere nakon zavrsenog ETF-a smjer energetika, koji ne znaju metodu za izracunavanje prosjecne elektricne snage za naizmjenicnu struju... sto sam licno dozivio.
Da čovjek ne povjeruje, ali ipak...

Zastupnik sam toga da sve termoelektrane na ugalj zamijenimo nuklearnim elektranama (koje su u najvećem procentu automatizovane danas), ali ako će nam ovakve generacije biti kandidati za rad u njima onda nam je Kostolac dugoročna sudbina.
User avatar
Laplace
Posts: 10372
Joined: 19/11/2012 18:37

#102 Re: Popravljanje već potvrđene zaključne ocjene u srednjoj

Post by Laplace »

Luminocity102 wrote: 30/03/2021 14:19 Ja možda jesam preuveličavao ali vjeruj da sam dosta onoga što sam pisao i mislio, ne vidim toliki problem u tome, kad god ideš u krajnost naići ćeš da ćeš nekoga oštetiti ali ako je to samo promjena ocjene koju sam svakako trebao imati onda je u redu. I nisam mislio da idem ilegalno nego preko veza i štele jer zivim u malom gradu.
:D :D :D :run:
User avatar
Laplace
Posts: 10372
Joined: 19/11/2012 18:37

#103 Re: Popravljanje već potvrđene zaključne ocjene u srednjoj

Post by Laplace »

Luminocity102 wrote: 30/03/2021 14:40
GAU8 wrote: 30/03/2021 14:38
Guadalajara wrote: 30/03/2021 14:35

Ne treba ti fakultet za to...idi za laboranta...to su oni što krv vade i stolicu analiziraju :D
Ne mogu se vani "prepravljati" ocjene kao ovdje... U tome je problem
Mislio sam da smo zavrsili s tim, i zakljucili smo da ne mogu ni ovdje, tkd ti to bockanje uopste nema smisla kralju. I ne znam imas li brata ili sestru ali ako pogledaš svoje prethodne postove zamisli da se neko njima tako obraca, siguran sam da imas vise od 20 godina i skontat ces nesto.
A zamisli da ti bratu ili sestri krv vadi lik koji je u srednjoj prepravljao ocjene, pa mu treba 150 uboda dok ne potrefi venu (a onda ti brat/sestra izađe sav/sva izboden/a).
Luminocity102
Posts: 76
Joined: 10/02/2021 21:53

#104

Post by Luminocity102 »

Laplace wrote: 10/04/2021 09:30
Luminocity102 wrote: 30/03/2021 14:40
GAU8 wrote: 30/03/2021 14:38

Ne mogu se vani "prepravljati" ocjene kao ovdje... U tome je problem
Mislio sam da smo zavrsili s tim, i zakljucili smo da ne mogu ni ovdje, tkd ti to bockanje uopste nema smisla kralju. I ne znam imas li brata ili sestru ali ako pogledaš svoje prethodne postove zamisli da se neko njima tako obraca, siguran sam da imas vise od 20 godina i skontat ces nesto.
A zamisli da ti bratu ili sestri krv vadi lik koji je u srednjoj prepravljao ocjene, pa mu treba 150 uboda dok ne potrefi venu (a onda ti brat/sestra izađe sav/sva izboden/a).
Mislio sam da je ovo više gotovo i već danima nisam ni ulazio na ovu temu, ali se uvijek nađe neko da nastavi.
Prvo, ne radi se o fizici. Zašto sam mislio da se može tu promijeniti ocjena? Zato jer je jedan nebitan predmet.
Drugo, kada pogledam svoje prethodne postove na ovoj temi priznajem da sam preuveličavao ali to je dijelom uzrokovano time što sam bio pogrešno razumljen od strane drugih koji su učestvovali u temi, nisam ja mislio ići falsifikovati kao zadnji kriminalac, nego naći neki dogovor između tih glavnih osoba koje su već zadužene za to, uprava itd da neka komisija to ispravi jer se radi o nebitnom predmetu, a ovdje se svi ponašaju kao da pričamo o matematici, hemiji, anatomiji ili čemu već. Pitanje sam postavio zbog poznavanja činjenice da kada neko mijenja struku odnosno srednju školu, recimo prelazi iz medicinske u gimnaziju, polaže razliku predmeta što znači prave se NOVA svjedočanstva pa sam pomislio možda bi moglo isto tako da dobijem nova svjedočanstva iste svoje škole, samo da popravim fizičko, i da mi tu pokloni ocjenu profesor/komisija, i tako legalno dobijem svjedočanstva sa 5.0 prosjekom.
Treće, kakve veze ima moja želja da imam bolje ocjene sa vađenjem krvi? Imaju ljudi koji su bili propaliteti u školi ali su poslije uspješni bili u svom poslu, a ne ja koji imam ogroman afinitet prema poslu tj. oblasti koju planiram studirati, zar stvarno misliš da me ne bi bilo briga mogu li potrefiti venu i da se ne bih usavršavao, ako baš eto, ne mogu? I još mi nema smisla, lik koji prepravlja ocjene, kada sam to govorio mislio sam o samo jednoj ocjeni i to sa 4 na 5, odnosno puta 2, za 1. i 2. razred., i iz afekta sam, kao što sam već rekao, počeo pretjerivati jer me SKORO niko nije bio shvatio ozbiljno odnosno šta želim reći, otišli su na najgore.
Čak eto i da sam čitave dokumente falsifikovao u srednjoj i postao najgora osoba, odgovorno tvrdim za sebe da to ne bi utjecalo na moj budući posao kojeg bih radio, pa na kraju krajeva moram da se i obrazujem za to, taj posao i da učim, a sumnjam da bi mi uspjelo falsifikovanje dokumenata na najboljem Univerzitetu u BiH.
Ova tema ne bi došla u ovaj oblik da mi je neko odmah objasnio sa činjenicama da li može ili ne može, što se vidi na početku teme da nisam ni na kraju pameti imao to odnosno želio to da tema postane ovo što je postala, ali je to valjda jer je nekim ljudima dosadno pa su željni drame.

Usput, u međuvremenu sam saznao da neću imati 81 bod nego bih trebao imati 101, tako da mi ne predstavlja bitnu razliku između 105, te me više ni ne interesuje prepavljanje ocjena ili kako god to htjeli nazvati odnosno taj 5.0 prosjek, mislio sam da ću imati 81 pa sam htio dodatnih 5 za 5.0 prosjek da imam 86 i budem sigurniji.
User avatar
Laplace
Posts: 10372
Joined: 19/11/2012 18:37

#105 Re:

Post by Laplace »

Luminocity102 wrote: 10/04/2021 12:13
Laplace wrote: 10/04/2021 09:30
Luminocity102 wrote: 30/03/2021 14:40

Mislio sam da smo zavrsili s tim, i zakljucili smo da ne mogu ni ovdje, tkd ti to bockanje uopste nema smisla kralju. I ne znam imas li brata ili sestru ali ako pogledaš svoje prethodne postove zamisli da se neko njima tako obraca, siguran sam da imas vise od 20 godina i skontat ces nesto.
A zamisli da ti bratu ili sestri krv vadi lik koji je u srednjoj prepravljao ocjene, pa mu treba 150 uboda dok ne potrefi venu (a onda ti brat/sestra izađe sav/sva izboden/a).
Mislio sam da je ovo više gotovo i već danima nisam ni ulazio na ovu temu, ali se uvijek nađe neko da nastavi.
Prvo, ne radi se o fizici. Zašto sam mislio da se može tu promijeniti ocjena? Zato jer je jedan nebitan predmet.
Drugo, kada pogledam svoje prethodne postove na ovoj temi priznajem da sam preuveličavao ali to je dijelom uzrokovano time što sam bio pogrešno razumljen od strane drugih koji su učestvovali u temi, nisam ja mislio ići falsifikovati kao zadnji kriminalac, nego naći neki dogovor između tih glavnih osoba koje su već zadužene za to, uprava itd da neka komisija to ispravi jer se radi o nebitnom predmetu, a ovdje se svi ponašaju kao da pričamo o matematici, hemiji, anatomiji ili čemu već. Pitanje sam postavio zbog poznavanja činjenice da kada neko mijenja struku odnosno srednju školu, recimo prelazi iz medicinske u gimnaziju, polaže razliku predmeta što znači prave se NOVA svjedočanstva pa sam pomislio možda bi moglo isto tako da dobijem nova svjedočanstva iste svoje škole, samo da popravim fizičko, i da mi tu pokloni ocjenu profesor/komisija, i tako legalno dobijem svjedočanstva sa 5.0 prosjekom.
Treće, kakve veze ima moja želja da imam bolje ocjene sa vađenjem krvi? Imaju ljudi koji su bili propaliteti u školi ali su poslije uspješni bili u svom poslu, a ne ja koji imam ogroman afinitet prema poslu tj. oblasti koju planiram studirati, zar stvarno misliš da me ne bi bilo briga mogu li potrefiti venu i da se ne bih usavršavao, ako baš eto, ne mogu? I još mi nema smisla, lik koji prepravlja ocjene, kada sam to govorio mislio sam o samo jednoj ocjeni i to sa 4 na 5, odnosno puta 2, za 1. i 2. razred., i iz afekta sam, kao što sam već rekao, počeo pretjerivati jer me SKORO niko nije bio shvatio ozbiljno odnosno šta želim reći, otišli su na najgore.
Čak eto i da sam čitave dokumente falsifikovao u srednjoj i postao najgora osoba, odgovorno tvrdim za sebe da to ne bi utjecalo na moj budući posao kojeg bih radio, pa na kraju krajeva moram da se i obrazujem za to, taj posao i da učim, a sumnjam da bi mi uspjelo falsifikovanje dokumenata na najboljem Univerzitetu u BiH.
Ova tema ne bi došla u ovaj oblik da mi je neko odmah objasnio sa činjenicama da li može ili ne može, što se vidi na početku teme da nisam ni na kraju pameti imao to odnosno želio to da tema postane ovo što je postala, ali je to valjda jer je nekim ljudima dosadno pa su željni drame.

Usput, u međuvremenu sam saznao da neću imati 81 bod nego bih trebao imati 101, tako da mi ne predstavlja bitnu razliku između 105, te me više ni ne interesuje prepavljanje ocjena ili kako god to htjeli nazvati odnosno taj 5.0 prosjek, mislio sam da ću imati 81 pa sam htio dodatnih 5 za 5.0 prosjek da imam 86 i budem sigurniji.
Au, koji roman! Ovo trebam uzeti godišnji odmor pa da pročitam.

Obrati se Ministarstvu obrazovanja sa zahtjevom da ukinu taj nebitan predmet.

A ima veze to da dobiješ veću ocjenu na falsifikovanje. Kako si spreman falsifikovati diplomu srednje škole, falsifikovanje više škole ili fakulteta je samo još jedan korak dalje. Prvi falsifikat je, kažu, najteži, poslije ide kao po loju.
User avatar
Laplace
Posts: 10372
Joined: 19/11/2012 18:37

#106 Re: Srednja

Post by Laplace »

Trebalo to tebi ili ne, ovdje si otkrio jednu bitnu činjenicu: da si spreman falsifikovati i varati da bi nekome zauzeo mjesto. To je suština problema koji ovoj državi ne dozvoljava bilo kakav napredak. Da si jedini pa ni pola muke, ali ti si više pravilo nego izuzetak, samo si bio dovoljno nesmotren da to javno priznaš.
Luminocity102
Posts: 76
Joined: 10/02/2021 21:53

#107 Re: Re:

Post by Luminocity102 »

Laplace wrote: 10/04/2021 15:20
Luminocity102 wrote: 10/04/2021 12:13
Laplace wrote: 10/04/2021 09:30

A zamisli da ti bratu ili sestri krv vadi lik koji je u srednjoj prepravljao ocjene, pa mu treba 150 uboda dok ne potrefi venu (a onda ti brat/sestra izađe sav/sva izboden/a).
Mislio sam da je ovo više gotovo i već danima nisam ni ulazio na ovu temu, ali se uvijek nađe neko da nastavi.
Prvo, ne radi se o fizici. Zašto sam mislio da se može tu promijeniti ocjena? Zato jer je jedan nebitan predmet.
Drugo, kada pogledam svoje prethodne postove na ovoj temi priznajem da sam preuveličavao ali to je dijelom uzrokovano time što sam bio pogrešno razumljen od strane drugih koji su učestvovali u temi, nisam ja mislio ići falsifikovati kao zadnji kriminalac, nego naći neki dogovor između tih glavnih osoba koje su već zadužene za to, uprava itd da neka komisija to ispravi jer se radi o nebitnom predmetu, a ovdje se svi ponašaju kao da pričamo o matematici, hemiji, anatomiji ili čemu već. Pitanje sam postavio zbog poznavanja činjenice da kada neko mijenja struku odnosno srednju školu, recimo prelazi iz medicinske u gimnaziju, polaže razliku predmeta što znači prave se NOVA svjedočanstva pa sam pomislio možda bi moglo isto tako da dobijem nova svjedočanstva iste svoje škole, samo da popravim fizičko, i da mi tu pokloni ocjenu profesor/komisija, i tako legalno dobijem svjedočanstva sa 5.0 prosjekom.
Treće, kakve veze ima moja želja da imam bolje ocjene sa vađenjem krvi? Imaju ljudi koji su bili propaliteti u školi ali su poslije uspješni bili u svom poslu, a ne ja koji imam ogroman afinitet prema poslu tj. oblasti koju planiram studirati, zar stvarno misliš da me ne bi bilo briga mogu li potrefiti venu i da se ne bih usavršavao, ako baš eto, ne mogu? I još mi nema smisla, lik koji prepravlja ocjene, kada sam to govorio mislio sam o samo jednoj ocjeni i to sa 4 na 5, odnosno puta 2, za 1. i 2. razred., i iz afekta sam, kao što sam već rekao, počeo pretjerivati jer me SKORO niko nije bio shvatio ozbiljno odnosno šta želim reći, otišli su na najgore.
Čak eto i da sam čitave dokumente falsifikovao u srednjoj i postao najgora osoba, odgovorno tvrdim za sebe da to ne bi utjecalo na moj budući posao kojeg bih radio, pa na kraju krajeva moram da se i obrazujem za to, taj posao i da učim, a sumnjam da bi mi uspjelo falsifikovanje dokumenata na najboljem Univerzitetu u BiH.
Ova tema ne bi došla u ovaj oblik da mi je neko odmah objasnio sa činjenicama da li može ili ne može, što se vidi na početku teme da nisam ni na kraju pameti imao to odnosno želio to da tema postane ovo što je postala, ali je to valjda jer je nekim ljudima dosadno pa su željni drame.

Usput, u međuvremenu sam saznao da neću imati 81 bod nego bih trebao imati 101, tako da mi ne predstavlja bitnu razliku između 105, te me više ni ne interesuje prepavljanje ocjena ili kako god to htjeli nazvati odnosno taj 5.0 prosjek, mislio sam da ću imati 81 pa sam htio dodatnih 5 za 5.0 prosjek da imam 86 i budem sigurniji.
Au, koji roman! Ovo trebam uzeti godišnji odmor pa da pročitam.

Obrati se Ministarstvu obrazovanja sa zahtjevom da ukinu taj nebitan predmet.

A ima veze to da dobiješ veću ocjenu na falsifikovanje. Kako si spreman falsifikovati diplomu srednje škole, falsifikovanje više škole ili fakulteta je samo još jedan korak dalje. Prvi falsifikat je, kažu, najteži, poslije ide kao po loju.
Kada si se javio, odgovorio si na milion postova u kojima se govori o različitim stvarima pa je roman bio neizbježan kao replika.
Nije problem u nebitnom predmetu, problem je profesor koji previše ozbiljno shvata taj predmet, dok drugi profesori istog predmeta samo dijele 5.
O tome stalno govorim kada kažem da osobe ovdje ne razumiju šta hoću da kažem, ja ne želim falsifikovati ništa, lijepo sam objasnio pa ću evo sada boldirati i podvući ako nisi shvatio, da pročitaš još jednom.
A to da ide kao po loju poslije, super, hvala za info. ;-)
User avatar
Laplace
Posts: 10372
Joined: 19/11/2012 18:37

#108 Re: Srednja

Post by Laplace »

Image
Luminocity102
Posts: 76
Joined: 10/02/2021 21:53

#109 Re: Srednja

Post by Luminocity102 »

Laplace wrote: 10/04/2021 15:22 Trebalo to tebi ili ne, ovdje si otkrio jednu bitnu činjenicu: da si spreman falsifikovati i varati da bi nekome zauzeo mjesto. To je suština problema koji ovoj državi ne dozvoljava bilo kakav napredak. Da si jedini pa ni pola muke, ali ti si više pravilo nego izuzetak, samo si bio dovoljno nesmotren da to javno priznaš.
Tek sad vidim ovaj post, ti se stalno vraćaš na isto, da sam htio falsifikovati a ja po deseti put kazem da sam objasnio šta sam htio i da nisam htio falsifikovati ništa nego sam onako govorio, prvobitno sam htio da se dogovorm, nekom procedurom, legalno sredi i to je sve, zato kazem pogledaj prve postove, ne mozes biti u toku kad si procitao par posljednjih postova i prema njima sudis i odgovaras.
Dakle ne bih nikad falsifikovao i slažem se da takvi ljudi ovoj državi ne dozvoljavaju da napreduje i nikada ni neće napredovati sigurno barem dok ne umru svi koji tako razmišljaju.
Post Reply