Srednja

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#76 Re: Popravljanje već potvrđene zaključne ocjene u srednjoj

Post by Guadalajara »

Luminocity102 wrote: 30/03/2021 14:27
Znam jeste smjer zdravstvena njega ali ima smjerova za druge poslove, ja planiram lab tehnologije tkd ne bih bio sestra ali ne kontam samo na sta se ti nadovezujes, u redu sto je za sestre ali nije niko rekao da nije ili da jest
Što šta fali sestrama :D Može i brat :D

Kažem zbog Njemačke...ovo najviše traže :D
Luminocity102
Posts: 76
Joined: 10/02/2021 21:53

#77 Re: Popravljanje već potvrđene zaključne ocjene u srednjoj

Post by Luminocity102 »

Guadalajara wrote: 30/03/2021 14:31
Luminocity102 wrote: 30/03/2021 14:27
Znam jeste smjer zdravstvena njega ali ima smjerova za druge poslove, ja planiram lab tehnologije tkd ne bih bio sestra ali ne kontam samo na sta se ti nadovezujes, u redu sto je za sestre ali nije niko rekao da nije ili da jest
Što šta fali sestrama :D Može i brat :D

Kažem zbog Njemačke...ovo najviše traže :D
Hahahah pa ništa ali sam eto tako u pisanju se odnio, znam da je trazeno iako mi taj posao nije problem vise bih volio u laboratoriji da radim msm da mogu naci i sa tim velika je njemacka treba negdje tog kadra
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#78 Re: Popravljanje već potvrđene zaključne ocjene u srednjoj

Post by Guadalajara »

Luminocity102 wrote: 30/03/2021 14:32
Guadalajara wrote: 30/03/2021 14:31
Luminocity102 wrote: 30/03/2021 14:27
Znam jeste smjer zdravstvena njega ali ima smjerova za druge poslove, ja planiram lab tehnologije tkd ne bih bio sestra ali ne kontam samo na sta se ti nadovezujes, u redu sto je za sestre ali nije niko rekao da nije ili da jest
Što šta fali sestrama :D Može i brat :D

Kažem zbog Njemačke...ovo najviše traže :D
Hahahah pa ništa ali sam eto tako u pisanju se odnio, znam da je trazeno iako mi taj posao nije problem vise bih volio u laboratoriji da radim msm da mogu naci i sa tim velika je njemacka treba negdje tog kadra
Ne treba ti fakultet za to...idi za laboranta...to su oni što krv vade i stolicu analiziraju :D
Luminocity102
Posts: 76
Joined: 10/02/2021 21:53

#79 Re: Popravljanje već potvrđene zaključne ocjene u srednjoj

Post by Luminocity102 »

Guadalajara wrote: 30/03/2021 14:35
Luminocity102 wrote: 30/03/2021 14:32
Guadalajara wrote: 30/03/2021 14:31
Što šta fali sestrama :D Može i brat :D

Kažem zbog Njemačke...ovo najviše traže :D
Hahahah pa ništa ali sam eto tako u pisanju se odnio, znam da je trazeno iako mi taj posao nije problem vise bih volio u laboratoriji da radim msm da mogu naci i sa tim velika je njemacka treba negdje tog kadra
Ne treba ti fakultet za to...idi za laboranta...to su oni što krv vade i stolicu analiziraju :D
Pa znam ali i medicinska sestra moze sa srednjom, i u inostranstvu imaju faksovi za sestre, Nursing school ili kako vec pa i za Medical laboratory science mislim da je tako nešto, nisu isti tehnicari sa srednjom i sa faksom, istrazio sam ja i ovi sa faksom ssu na visim pozicijama i bolje su placeni
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#80 Re: Popravljanje već potvrđene zaključne ocjene u srednjoj

Post by GAU8 »

Guadalajara wrote: 30/03/2021 14:35
Luminocity102 wrote: 30/03/2021 14:32
Guadalajara wrote: 30/03/2021 14:31
Što šta fali sestrama :D Može i brat :D

Kažem zbog Njemačke...ovo najviše traže :D
Hahahah pa ništa ali sam eto tako u pisanju se odnio, znam da je trazeno iako mi taj posao nije problem vise bih volio u laboratoriji da radim msm da mogu naci i sa tim velika je njemacka treba negdje tog kadra
Ne treba ti fakultet za to...idi za laboranta...to su oni što krv vade i stolicu analiziraju :D
Ne mogu se vani "prepravljati" ocjene kao ovdje... U tome je problem
Luminocity102
Posts: 76
Joined: 10/02/2021 21:53

#81 Re: Popravljanje već potvrđene zaključne ocjene u srednjoj

Post by Luminocity102 »

GAU8 wrote: 30/03/2021 14:38
Guadalajara wrote: 30/03/2021 14:35
Luminocity102 wrote: 30/03/2021 14:32

Hahahah pa ništa ali sam eto tako u pisanju se odnio, znam da je trazeno iako mi taj posao nije problem vise bih volio u laboratoriji da radim msm da mogu naci i sa tim velika je njemacka treba negdje tog kadra
Ne treba ti fakultet za to...idi za laboranta...to su oni što krv vade i stolicu analiziraju :D
Ne mogu se vani "prepravljati" ocjene kao ovdje... U tome je problem
Mislio sam da smo zavrsili s tim, i zakljucili smo da ne mogu ni ovdje, tkd ti to bockanje uopste nema smisla kralju. I ne znam imas li brata ili sestru ali ako pogledaš svoje prethodne postove zamisli da se neko njima tako obraca, siguran sam da imas vise od 20 godina i skontat ces nesto.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#82 Re: Popravljanje već potvrđene zaključne ocjene u srednjoj

Post by Guadalajara »

GAU8 wrote: 30/03/2021 14:38
Guadalajara wrote: 30/03/2021 14:35
Luminocity102 wrote: 30/03/2021 14:32

Hahahah pa ništa ali sam eto tako u pisanju se odnio, znam da je trazeno iako mi taj posao nije problem vise bih volio u laboratoriji da radim msm da mogu naci i sa tim velika je njemacka treba negdje tog kadra
Ne treba ti fakultet za to...idi za laboranta...to su oni što krv vade i stolicu analiziraju :D
Ne mogu se vani "prepravljati" ocjene kao ovdje... U tome je problem
Još medicina :-)
Neka i prepravi...pa ako nekoga ubije... hajmo u zatvor...Ovdje u Bosni može svašta...posebno kod medicinara...Pogrešne dijagnoze...nalazi...nikakve odgovornosti ni za šta...
Luminocity102
Posts: 76
Joined: 10/02/2021 21:53

#83 Re: Popravljanje već potvrđene zaključne ocjene u srednjoj

Post by Luminocity102 »

Guadalajara wrote: 30/03/2021 14:44
GAU8 wrote: 30/03/2021 14:38
Guadalajara wrote: 30/03/2021 14:35

Ne treba ti fakultet za to...idi za laboranta...to su oni što krv vade i stolicu analiziraju :D
Ne mogu se vani "prepravljati" ocjene kao ovdje... U tome je problem
Još medicina :-)
Neka i prepravi...pa ako nekoga ubije... hajmo u zatvor...Ovdje u Bosni može svašta...posebno kod medicinara...Pogrešne dijagnoze...nalazi...nikakve odgovornosti ni za šta...
Hahaha pa rekao sam da necu biti ni doktor ni sestra ni brat i sta vec, ne mogu ubiti nekog u laboratoriji :lol:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#84 Re: Popravljanje već potvrđene zaključne ocjene u srednjoj

Post by Guadalajara »

Luminocity102 wrote: 30/03/2021 14:45
Guadalajara wrote: 30/03/2021 14:44
GAU8 wrote: 30/03/2021 14:38

Ne mogu se vani "prepravljati" ocjene kao ovdje... U tome je problem
Još medicina :-)
Neka i prepravi...pa ako nekoga ubije... hajmo u zatvor...Ovdje u Bosni može svašta...posebno kod medicinara...Pogrešne dijagnoze...nalazi...nikakve odgovornosti ni za šta...
Hahaha pa rekao sam da necu biti ni doktor ni sestra ni brat i sta vec, ne mogu ubiti nekog u laboratoriji :lol:
Moj komšija doktor...dobio hepatitis C...preko zaraženog pacijenta....krvi...umro zbog toga...misliš da je ta krv čista? Da nema zaraženih? Da možeš i porodicu npr. zaraziti? Ha?

Ljudi uče znaju...i opet najebu ili oni ili drugi... :-)

A ne ti muljanjem...idi radije za hodzu... zapisi i to .. :D
Luminocity102
Posts: 76
Joined: 10/02/2021 21:53

#85 Re: Popravljanje već potvrđene zaključne ocjene u srednjoj

Post by Luminocity102 »

Guadalajara wrote: 30/03/2021 14:55
Luminocity102 wrote: 30/03/2021 14:45
Guadalajara wrote: 30/03/2021 14:44

Još medicina :-)
Neka i prepravi...pa ako nekoga ubije... hajmo u zatvor...Ovdje u Bosni može svašta...posebno kod medicinara...Pogrešne dijagnoze...nalazi...nikakve odgovornosti ni za šta...
Hahaha pa rekao sam da necu biti ni doktor ni sestra ni brat i sta vec, ne mogu ubiti nekog u laboratoriji :lol:
Moj komšija doktor...dobio hepatitis C...preko zaraženog pacijenta....krvi...umro zbog toga...misliš da je ta krv čista? Da nema zaraženih? Da možeš i porodicu npr. zaraziti? Ha?

Ljudi uče znaju...i opet najebu ili oni ili drugi... :-)

A ne ti muljanjem...idi radije za hodzu... zapisi i to .. :D

Pa dobro ali ne razumijem šta želiš reći? Svaki posao je u neku ruku opasan ali ne mogu se zakljucati u sobu i cuvati se od svega. I kakve veze ima hodza sad, ja ne muljam nista hahahah, plus laboranti ne umiru od toga, ne piju krv da bi se zarazili, mozda je taj doktor nekako unio u svoj organizam ne znam, nece krv kihat i ili kasljati i prenijeti na nekoga..

Usput stvarno me interesuje ono za stipendije, možeš li mi reći nešto konkretnije na temi kada otvorim, neke odredene fondacije ili ko vec izdaje stipendije jer ja se ne razumijem bas u to, a usput da se neko jos javi.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#86 Re: Popravljanje već potvrđene zaključne ocjene u srednjoj

Post by ¤ jelena ¤ »

Zaključne ocjene popravljati?!

'nači, dotle došlo.... :cry:
User avatar
mc-twin
Posts: 3318
Joined: 18/04/2009 23:47

#87 Re: Popravljanje već potvrđene zaključne ocjene u srednjoj

Post by mc-twin »

Sa mnom je isao jedan u osnovnoj skoli sto je ispravljo ocjene. Dobije njemu losu ocjenu i frajko na odmoru dnevnik i u wc i prepravi ili upise (ne sjecam se) peticu. :-D Naravno uciteljica skonta i kasnije je bila frka...
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#88 Re: Popravljanje već potvrđene zaključne ocjene u srednjoj

Post by GAU8 »

To se danas radi s utokom :D
Zamolis profu fino da ti poveca ocjenu :run:
Ko bi odbio?
TotallyDifferent_Not
Posts: 109
Joined: 10/02/2021 21:18

#89 Re: Popravljanje već potvrđene zaključne ocjene u srednjoj

Post by TotallyDifferent_Not »

¤ jelena ¤ wrote: 31/03/2021 09:18 Zaključne ocjene popravljati?!

'nači, dotle došlo.... :cry:
Ne vidim problem u željenju bolje ocjene jer mi onako kako je donosi dosta štete?
mc-twin wrote: 31/03/2021 10:49 Sa mnom je isao jedan u osnovnoj skoli sto je ispravljo ocjene. Dobije njemu losu ocjenu i frajko na odmoru dnevnik i u wc i prepravi ili upise (ne sjecam se) peticu. :-D Naravno uciteljica skonta i kasnije je bila frka...
Pa neću ja to da radim hahahah
GAU8 wrote: 31/03/2021 11:48 To se danas radi s utokom :D
Zamolis profu fino da ti poveca ocjenu :run:
Ko bi odbio?
Moljen je bio ali se ništa nije desilo.
User avatar
mc-twin
Posts: 3318
Joined: 18/04/2009 23:47

#90 Re: Prepravljanje već potvrđene zaključne ocjene u srednjoj

Post by mc-twin »

Nisam ni rekao da ti to uradis. Cisto onako sam spomenuo kao anegdotu...
TotallyDifferent_Not
Posts: 109
Joined: 10/02/2021 21:18

#91 Re: Prepravljanje već potvrđene zaključne ocjene u srednjoj

Post by TotallyDifferent_Not »

mc-twin wrote: 31/03/2021 16:36 Nisam ni rekao da ti to uradis. Cisto onako sam spomenuo kao anegdotu...
Izvini onda, s obzirom na to da su me svi krenuli nešto napadat jučer u prijašnjim postovima mislio sam da si i ti u toku tog potoka komentarisao..
User avatar
Laplace
Posts: 10249
Joined: 19/11/2012 18:37

#92 Re: Popravljanje već potvrđene zaključne ocjene u srednjoj

Post by Laplace »

TotallyDifferent_Not wrote: 30/03/2021 13:12
tovarish wrote: 30/03/2021 13:10 Čak ni nakon sjednice nastavničkog vijeća koja ovjeri zaključene ocjene, ne može se učiniti ništa više.

A kad se upiše u matičnu knjigu učenika i izda svjedočanstvo, pogotovo onda se ne može ništa učiniti da je po zakonu.
Pa onda može da ne bude po zakonu, svakako sam iz malog grada tkd bi se moglo nekako srediti, jedino ne znam mogu li skontati ovi na UNSA ili neko drugi..
Za takve stvari se ostaje bez posla, u najboljem slučaju.

Osim toga, nema teorije da bih sebe toliko ponizio da nešto takvo uradim.

Ono da čovjek ne vjeruje šta čita. Upravo ovakvo razmišljanje je uzrok stanja u kom se država nalazi.
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#93 Re: Popravljanje već potvrđene zaključne ocjene u srednjoj

Post by GAU8 »

Laplace wrote: 10/04/2021 08:59 Ono da čovjek ne vjeruje šta čita. Upravo ovakvo razmišljanje je uzrok stanja u kom se država nalazi.
Vec je prekasno. Lik uopste ne razumije u cemu je problem.. Nevjerovatno!!
"ne vidi u cemu je problem"... "zasluzio je"...
User avatar
Laplace
Posts: 10249
Joined: 19/11/2012 18:37

#94 Re: Popravljanje već potvrđene zaključne ocjene u srednjoj

Post by Laplace »

TotallyDifferent_Not wrote: 30/03/2021 13:50
GAU8 wrote: 30/03/2021 13:47
TotallyDifferent_Not wrote: 30/03/2021 13:42

U Pragu si ali ovo nije krađa, samo ono što sam zaslužio, zbog nekih kompleksa profesora ja oštećen
Nema ucenika koji nikad nije dobio slabiju ocjenu od one koja pise u svjedocanstvu.
Ako SAMO TEBI neko "popravi" ocjenu onda si TI taj koji ce ostetiti mnogo drugih ucenika koji takodjer zele da upisu tvoj fax.

A ako se svima njima popravi po ocjena kao tebi, onda ce mnogi takodjer dobiti tih 5 bodova i rang lista se ni nece promijeniti...
Ne shvataš da nije isto ako sam ja zaslužio veću ocjenu zbog svega i nekome povećati ko nema pojma o životu.
Ja sam poseban sebi jer se radi o meni i svako je poseban sebi. Ako ima jos oštećenih dobro nek se žale ali neću se ja žaliti za njih i tražiti da se njima ispravi. Zašto se praviš kao da ne kontas, ja hoću ocjenu za sebe, nisam poseban ali sebi jesam
Druže, kod prve provjere diploma ti padaš.

Radim u srednjoj školi i često nam iz inostranstva dolaze zahtjevi za provjeru diploma. Tu se detaljno proučavaju svi zapisi u matičnim knjigama i svaka nepravilnost se prijavljuje.

Ukratko, poslodavac vani bi, prije ili kasnije, zatražio od srednje škole provjeru tvoje diplome, a onda gubiš i diplomu srednje škole (a time i diplomu fakulteta) i posao, a vjerovatno bi bio i deportovan nazad u BiH.

Pa ti vidi.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#95 Re: Srednja

Post by un1ted »

Frajer je trol, to smo utvrdili prije par dana, gdje je pisao s dva profila. Na jednom profilu podržava kad mu se kaze da je to protuzakonito, da nije moralno i da će neko drugi ispaštati na rang listi, a na drugom profilu se čudi zašto je to loše.
User avatar
Laplace
Posts: 10249
Joined: 19/11/2012 18:37

#96 Re: Popravljanje već potvrđene zaključne ocjene u srednjoj

Post by Laplace »

GAU8 wrote: 10/04/2021 09:02
Laplace wrote: 10/04/2021 08:59 Ono da čovjek ne vjeruje šta čita. Upravo ovakvo razmišljanje je uzrok stanja u kom se država nalazi.
Vec je prekasno. Lik uopste ne razumije u cemu je problem.. Nevjerovatno!!
"ne vidi u cemu je problem"... "zasluzio je"...
Pola mojih učenika smatra da je zaslužilo višu ocjenu, a svi do jednog ne zaslužuju ni onu koju imaju.

Sjetih se situacije kad mi je učenik došao sa kontrolnim radom da se žali kako mu je profesorica dal dvojku a trebala je bar trojku. Pregledao sam rad i rekao mu da bih mu ja taj rad ocijenio ocjeno nedovoljuan (1), jer je pravio greške koje ja ne opraštam (niti bih trebao). To su ti koji su "zaslužili više ocjene".

Inače, on očekuje da se ocjene daju po halo efektu: ako su ostalo petice onda i to treba biti petica.

Priča o nebitnom predmetu, a kako je napisao da ga je imao u prvom i drugom razredu moja pretpostavka je da je u pitanju Fizika. Ne čudi me da je tu manja ocjena.

U svakom slučaju, imao je zakonsko pravo da razredni ispit polaže pred komisijom, ali bi onda i ta ocjena koju ima bila upitna.
User avatar
Laplace
Posts: 10249
Joined: 19/11/2012 18:37

#97 Re: Srednja

Post by Laplace »

un1ted wrote: 10/04/2021 09:11 Frajer je trol, to smo utvrdili prije par dana, gdje je pisao s dva profila. Na jednom profilu podržava kad mu se kaze da je to protuzakonito, da nije moralno i da će neko drugi ispaštati na rang listi, a na drugom profilu se čudi zašto je to loše.
Nisam upratio cijelu diskusiju, malo me je trigorovalo ono kako "nije to ništa bitno" pa sam izletio.

Teško je danas skontati ko je trol a ko ozbiljno misli, Poov zakon.
User avatar
GAU8
Posts: 9128
Joined: 05/01/2011 09:18

#98 Re: Popravljanje već potvrđene zaključne ocjene u srednjoj

Post by GAU8 »

Laplace wrote: 10/04/2021 09:13
GAU8 wrote: 10/04/2021 09:02
Laplace wrote: 10/04/2021 08:59 Ono da čovjek ne vjeruje šta čita. Upravo ovakvo razmišljanje je uzrok stanja u kom se država nalazi.
Vec je prekasno. Lik uopste ne razumije u cemu je problem.. Nevjerovatno!!
"ne vidi u cemu je problem"... "zasluzio je"...
Pola mojih učenika smatra da je zaslužilo višu ocjenu, a svi do jednog ne zaslužuju ni onu koju imaju.

Sjetih se situacije kad mi je učenik došao sa kontrolnim radom da se žali kako mu je profesorica dal dvojku a trebala je bar trojku. Pregledao sam rad i rekao mu da bih mu ja taj rad ocijenio ocjeno nedovoljuan (1), jer je pravio greške koje ja ne opraštam (niti bih trebao). To su ti koji su "zaslužili više ocjene".

Inače, on očekuje da se ocjene daju po halo efektu: ako su ostalo petice onda i to treba biti petica.

Priča o nebitnom predmetu, a kako je napisao da ga je imao u prvom i drugom razredu moja pretpostavka je da je u pitanju Fizika. Ne čudi me da je tu manja ocjena.

U svakom slučaju, imao je zakonsko pravo da razredni ispit polaže pred komisijom, ali bi onda i ta ocjena koju ima bila upitna.
Tako imamo inzinjere nakon zavrsenog ETF-a smjer energetika, koji ne znaju metodu za izracunavanje prosjecne elektricne snage za naizmjenicnu struju... sto sam licno dozivio.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#99 Re: Srednja

Post by un1ted »

Apsolutno je tačno to što si napisao, teško je ustanoviti šta je trol, a šta je zaista stvarno razmišljanje, posebno mlađih generacija koje odrastaju uz neke izmišljene likove na koje se ugledaju, a ustvari nije ništa više od dobrih "video efekata".

Kako god, može biti samo gore, nikako bolje, jer kako dolaze nove generacije, to više odrastaju u virtualnom, nerealnom svijetu.
User avatar
Laplace
Posts: 10249
Joined: 19/11/2012 18:37

#100 Re: Popravljanje već potvrđene zaključne ocjene u srednjoj

Post by Laplace »

Luminocity102 wrote: 30/03/2021 14:04
nadezdakov wrote: 30/03/2021 13:59 Upratila sam slučajno ovu temu i vidim da se vro brzo stiglo od popravljanja do prEpravljanja ocjene na svjedočanstvima.

Nadam se da se neko šali, mada je i ovo ogledalo akademske zajednice i društva u kojem živimo.

P.S. Moraju se dostaviti i originali dokumentacije na uvid, tako da bi se vrlo lako mogao dovesti u situaciju da ideš u zatvor.
Ali vidi ako bih nekim dogovorom promijenio ocjene ne bi bilo falsifikovanje i oni bi mi izdali originalne dokumente sa boljom ocjenom i eto.
Ali normalno moraš ti to postaviti i predstaviti, kao i drugi, da se radi o nečemu kraaaajnje ilegalnom poput krađe.
un1ted wrote: 30/03/2021 13:58 Opet ne kontam kako ti ne kontaš:

-prije nekoliko godina si dobio lošu ocjenu, nisi se žalio
-sada kada ti moze zatrebati, ti bi retroaktivno da to falsifikujes
-falsifikovanjem stičeš veći broj bodova u odnosu na druge
-sticanjem većeg broja bodova falsifkovanjem dokumenta ti nanosiš direktnu štetu drugoj osobi.

To se zove prevara. Kako bi prošao u nekoj drugoj državi da ovo predložiš na forumu? Pozivaš se na normalne države, a ovu praviš nenormalnoj.

Sram i stid da te bude.
Lopov nije nikakav trud uložio, ja jesam, i ne bih ništa krao, ja kada bih ispravio ocjenu neću nikoga oštetiti???
Zeleni, lopov je radio 30 godina, radi korone je ostao bez posla. Otišao je u bingo jer smatra da je država kriva što nema posla, uzeo 1.000KM i rekao da država namiri, jer je nakon 30 godina ostao bez posla, osiguranja i primanja.
Kada tako postaviš stvari ispada da si u pravu ali ne razumiješ da je ovo tako mala stvar što pitam i što mislim, znači ja sam trebao imati ocjenu koju sam trebao imati, i ako dobijem to što sam zaradio nije nikakav problem. Miješaš jabuke i kruške stalno, i eto nek sam ja zelen.
Ne postoje zakonski osnovi za takve dogovore. Morali bi se mijenjati i upisi u matične knjige, a i razredne knjige se moraju čuvati još godinama. Da ne pričam kako bi to bilo grubo kršenje prava tog profesora, za šta bi on imao zakonski osnov da tuži školu.
Last edited by Laplace on 10/04/2021 10:57, edited 1 time in total.
Post Reply