Srednja Elektrotehnicka Sarajevo

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
User avatar
W0rM
Posts: 2340
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#26 Re: Srednja Elektrotehnicka Sarajevo

Post by W0rM »

chombe trajla be wrote: 17/12/2019 10:06 Jedna zanimljivost: Fahrudin Alihodžić svaki mjesec kupovao vece pantalone. Stomak mu rastao od besplatnih ručkova, kao i onih koje je kupovao tako što je uzimao ljudima pare za upis. A profesorka Zlata nikada nije dinar uzela u blizini škole. Znalo se mjesto gdje i koliko treba da se plati prolaz iz fizike. Raja ga prozvala " drugi Zlatin zakon" :lol: :lol:
Mogu ti reci ni s prvo a ni s drugom "zanimljivosti" nisam upoznat. Koliko sam ja cuo skola se dosta popravila kad je Fahro postao direktor, ne hvalim ga nego pricam sta su drugi rekli. Zlata mi nije nikad predavala tako da ne znam koliko je to tacno.
Melo15
Posts: 896
Joined: 13/08/2011 21:36

#27 Re: Srednja Elektrotehnicka Sarajevo

Post by Melo15 »

W0rM wrote: 17/12/2019 13:25
chombe trajla be wrote: 17/12/2019 10:06 Jedna zanimljivost: Fahrudin Alihodžić svaki mjesec kupovao vece pantalone. Stomak mu rastao od besplatnih ručkova, kao i onih koje je kupovao tako što je uzimao ljudima pare za upis. A profesorka Zlata nikada nije dinar uzela u blizini škole. Znalo se mjesto gdje i koliko treba da se plati prolaz iz fizike. Raja ga prozvala " drugi Zlatin zakon" :lol: :lol:
Mogu ti reci ni s prvo a ni s drugom "zanimljivosti" nisam upoznat. Koliko sam ja cuo skola se dosta popravila kad je Fahro postao direktor, ne hvalim ga nego pricam sta su drugi rekli. Zlata mi nije nikad predavala tako da ne znam koliko je to tacno.
Ako si bio kod nje u razredu, ne vidim razloga za ta placanja prolaza iz fizike kad je svako imao ocjenu koja mu je trebala za prosjek..Mozda je to nesto starije, pa se smirila, al znam da je bilo ucenika s 1 1 2 2 recimo i onda na kraju zakljucena 4, ne vjerujem da je citav razred placao...Samo sto je bio problem predcas OZ u prvoj smjeni :mrgreen:
chombe trajla be
Posts: 245
Joined: 22/09/2015 19:53

#28 Re: Srednja Elektrotehnicka Sarajevo

Post by chombe trajla be »

W0rM wrote: 17/12/2019 13:25
chombe trajla be wrote: 17/12/2019 10:06 Jedna zanimljivost: Fahrudin Alihodžić svaki mjesec kupovao vece pantalone. Stomak mu rastao od besplatnih ručkova, kao i onih koje je kupovao tako što je uzimao ljudima pare za upis. A profesorka Zlata nikada nije dinar uzela u blizini škole. Znalo se mjesto gdje i koliko treba da se plati prolaz iz fizike. Raja ga prozvala " drugi Zlatin zakon" :lol: :lol:
Mogu ti reci ni s prvo a ni s drugom "zanimljivosti" nisam upoznat. Koliko sam ja cuo skola se dosta popravila kad je Fahro postao direktor, ne hvalim ga nego pricam sta su drugi rekli. Zlata mi nije nikad predavala tako da ne znam koliko je to tacno.
Hahahha ma to ti pomiješao, nije se škola popravila, nego Fahro. Popravio se finansijski :lol:
User avatar
Zvek
Posts: 1430
Joined: 16/10/2010 19:58

#29 Re: Srednja Elektrotehnicka Sarajevo

Post by Zvek »

Qler wrote: 15/12/2019 22:00 Meni Svraka energetiku i elektrotehniku predavao, Zaim rahmetli matematiku, Taip mi fiziku... Sijalica engelski a smrdo odbranu... Praksu pola razreda Dzigalova zena a pola onaj drugi, mrsavi zabroravio sam kako se rezivao. IDT i TTK mi je onaj celavi sandzaklija :) i njemu sam zabravio prezime, RT je Mute :) vjeverica TV tehniku a VF tehniku Vrcko...

jebi ga, ja ih zapamtio po nadimcima. Vrcku znam Zdravko Vrsalovic da je ime i prezime, strog i posten.
Ja sam završio MSETŠ 2005. godine, smjer elektronika i automatika. Razredni Suvad Muminović.

Gdje je sada Emir Švraka? Murat Šalaka mi je predavao Osnove telektrotehnike. Muhterema Muharemović automatiku.
Rahmetli Zaim matematiku.
Alija Džigal elektroniku, kasnije Ankica.
Ibrahim Pašić historija. Najjači lik u školi :D
Radončić i Brkanić fizičko, Helena Boras engleski, Amra Trivun bosanski jezik, Enisa Sjenar tehničko.
Nedavno u gradu vidim profesora računarskih kola Zdravka Vrsalovića, ostario i bolestan.

Sve u svemu bilo je to lijepo vrijeme i dobri profesori.
hali gali halid
Posts: 2352
Joined: 08/10/2007 22:45

#30 Re: Srednja Elektrotehnicka Sarajevo

Post by hali gali halid »

Ibrahim Pašić historija, Marina bosanski, Helena Boras engleski, Zlata Šiljak fizika, fizičko Aldin Brkanić, Alija i Sadžida Džigal laboratorijski rad, Zdravko Vrsalović aka Vrcko El.kola, Fehim informatika, Imšir DRM, Fahro mi je isto nešto predavao ne mogu da se sjetim tačno, Taip Kočan, Murat Šalaka... Ne mogu da se sjetim više :)
User avatar
Zvek
Posts: 1430
Joined: 16/10/2010 19:58

#31 Re: Srednja Elektrotehnicka Sarajevo

Post by Zvek »

W0rM wrote: 16/12/2019 07:07
Dope_Man wrote: 15/12/2019 19:14
Da, sa Ines sam bio u razredu. A Slobodanka mi bila razrednica a vidis ni njenog se imena ne bih sjetio, samo mi u glavi visoka zena sa kratkom, sijedom koso. Mada ni danas ne znam je li ona nekad stvarno bila kosarkasica ili je to samo bila prica medju ucenicima zbog visine.
Ako se sjecas u prvom i drugom je bilo jos par djevojaka jedne se sjecam mislim da se prebacila nakon drugog razreda, Tikvesa Dzenana cini mi se. Mislim da je Slobodanka fkt kosarku trenirala. Bila je nako interesantan lik, pogotovo kad kaze za nekog ucenika koji ne uci "natprosjecno inteligentno dijete, ali nece da se trudi".
Sjecas li se da su sport predavali Daguda Armin i onaj Radoncic. Mogao si u krugu skole uzeti 2 sendvica, mislim da je i sad tako, kod Maseta one hambase i unutar skole isto, zab sam kako se lik zvao.
I na velikom odmoru se išlo u Buća Potok u pekaru po burek :)
hali gali halid
Posts: 2352
Joined: 08/10/2007 22:45

#32 Re: Srednja Elektrotehnicka Sarajevo

Post by hali gali halid »

Na Slobodanku sam zaboravio totalno... Bili dobri sendvici kod Maseta, tostirani :)
Blizanac
Posts: 722
Joined: 28/01/2005 13:02

#33 Re: Srednja Elektrotehnicka Sarajevo

Post by Blizanac »

Naslovnica wrote: 16/12/2019 13:32 Da li je nekome poznato ime Dželjalj Čorkadi, ili tako nekako, predavao istoriju u Buća potoku?
:)
Dželo legenda...
Predavao prije rata. Gdje je sad, i da li je živ, ne znam
A nije bio loš čovjek
defender46
Posts: 244
Joined: 05/11/2009 15:33

#34 Re: Srednja Elektrotehnicka Sarajevo

Post by defender46 »

Kad se sjetim, bila su to lijepa vremena. Najviše su mi ostali u pamcenju nastavnici Mustafa Imsirovic (DRM - odmah mi padne na pamet Fon Neumann i one seme napojnih jedinica :D ), Safet Kovač (Matematika), Zdravko Vrsalović (Električna kola), Ibrahim Pašić (Historija). Sjećam se i drugih: Fahrudin Alihodžić (IDE), Taip Kočan (Fizika), Nermin Katica (Tehničko crtanje), Marina Cvitanović (Bosanski), Fikret Radončić i Daguda Armin (Fizičko), Jasmin Dželo (Računarstvo), Amir Karačić (OS), Murat Šalaka (Energetika). Ne sjećam se prezimena nastavnika: Slobodanka (elektrotehnika), Ankica (elektronika), nastavnice engleskog se dobro sjećam ali nisam upamtio ime (kratka kosa, plava, starija zena)...
Sjećam se i ostalih naravno ali ne mogu se ovako na prvu sjetiti svih imena i prezimena.
User avatar
Zvek
Posts: 1430
Joined: 16/10/2010 19:58

#35 Re: Srednja Elektrotehnicka Sarajevo

Post by Zvek »



Jasmin Lučkin predavao informatiku jedno polugodušte. Disao sa ETFa bio ufuran.
Mirza Hadzic predavao nesto oko osnova elektrotehnike, moguce da je mijenjao Švraku.
User avatar
W0rM
Posts: 2340
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#36 Re: Srednja Elektrotehnicka Sarajevo

Post by W0rM »

Zvek wrote: 18/02/2021 09:03 I na velikom odmoru se išlo u Buća Potok u pekaru po burek :)
Ili po buhtle, pune onog jeftinog eurokrema hahaha
User avatar
Zvek
Posts: 1430
Joined: 16/10/2010 19:58

#37 Re: Srednja Elektrotehnicka Sarajevo

Post by Zvek »

W0rM wrote: 18/02/2021 15:31


Ili po buhtle, pune onog jeftinog eurokrema hahaha
Baš tako :)
Pekara Dan i Noć
User avatar
reboot
Posts: 505
Joined: 08/05/2018 18:03

#38 Re: Srednja Elektrotehnicka Sarajevo

Post by reboot »

Ferroviere
Posts: 63
Joined: 26/06/2013 19:14

#39 Re: Srednja Elektrotehnicka Sarajevo

Post by Ferroviere »

reboot wrote: 14/07/2021 22:28
Šta mu je bilo? :( :(
Post Reply