Srednja Elektrotehnicka Sarajevo

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
prussia
Posts: 2
Joined: 07/09/2019 19:21

#1 Srednja Elektrotehnicka Sarajevo

Post by prussia »

Kakva je? Tema za one koji su zavrsili ili trenutno pohadjaju ovu skolu.
Interesuje me smjer informatike jer planiram tu ici ako imam dovoljno bodova :D
Ne onu energetiku
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2 Re: Srednja Elektrotehnicka Sarajevo

Post by amar1994 »

Dobra,ako ti se ne uci zajebana :-D

meni jedina mana sto nije bilo zeMska u razredu,a u citavoj generaciji 10 :lol: :lol:

sto se tice organizacije i direktora,jako dobra skola :)
zigson
Posts: 2889
Joined: 04/04/2015 22:17

#3 Re: Srednja Elektrotehnicka Sarajevo

Post by zigson »

amar1994 wrote: 24/11/2019 17:35 Dobra,ako ti se ne uci zajebana :-D

meni jedina mana sto nije bilo zeMska u razredu,a u citavoj generaciji 10 :lol: :lol:

sto se tice organizacije i direktora,jako dobra skola :)
ahahah 4 godine bez zeMske u razredu, 30 k....
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#4 Re: Srednja Elektrotehnicka Sarajevo

Post by amar1994 »

zigson wrote: 13/12/2019 17:49
amar1994 wrote: 24/11/2019 17:35 Dobra,ako ti se ne uci zajebana :-D

meni jedina mana sto nije bilo zeMska u razredu,a u citavoj generaciji 10 :lol: :lol:

sto se tice organizacije i direktora,jako dobra skola :)
ahahah 4 godine bez zeMske u razredu, 30 k....
zagorili svi redom :lol: :lol:
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#5 Re: Srednja Elektrotehnicka Sarajevo

Post by Qler »

Kod mene bilo nas 34 u razredu, ni jedno zensko :) 7 u generaciji...

Ne znam kako je sada, ali kad sam ja isao bila je zajebana. Morao si uciti ako si mislio proci. Nije se tako lako oprastalo. Znam da je i u 4. na godinu ljudi palo.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7755
Joined: 03/06/2016 16:31

#6 Re: Srednja Elektrotehnicka Sarajevo

Post by Dope_Man »

Zavrsih je prije deceniju i koju godinu :D

Tad je bila zajebana matematika (Safet) i fizika (Zlata). Hemija je zezala al se mogla proci cak i ako si je mrzio kao ja. Bilo je raznih budala medju nastavnicima, a jos vise medju ucenicima. I naravno skola je rasadnik zenki sa 6 u mojoj generaciji, od cega su 2 zavrsile skolu :D

Uglavnom, ako hoces na informatiku trebas uciti prve dvije godine da bi upao na taj smijer, mada konkurencija nije pretjerano jaka ali ipak bilo je raje koji nisu mogli upasti. Tad je, ako me sjecanje ne vara, bilo jedno odjeljenje za to. A dalje ide laganije u zadnje dvije godine. Ne znam naravno sta se sada uci, tad i nije bilo nesto pretjerano korisno sto se tice same informatike, to su neki klinci koji su danas u tim vodama uglavnom ucili samostalno mimo skole.
chombe trajla be
Posts: 245
Joined: 22/09/2015 19:53

#7 Re: Srednja Elektrotehnicka Sarajevo

Post by chombe trajla be »

Škola je odlična ko je vodi. Fahrudin Alihodžić notorna pijanica, i čovjek koji je uzimao novac da "ubaci" osnovca koji je jedva prolazio dvojkom. Često viđan po raznim kafančugama gdje onako sav masan pokušava pronaći novu žrtvu koju će oguliti za upis u školu. A što se tiče znanja koje djeca mogu ponijeti, ranije je to bilo mnogo bolje, tako nekad do 2000-te. Kasnije je sve pošlo nizbrdo, tako da treba dobro razmisliti prije nego se upiše ova škola. :janpi: :janpi: :janpi:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#8 Re: Srednja Elektrotehnicka Sarajevo

Post by 90minut »

chombe trajla be wrote: 13/12/2019 22:11 Škola je odlična ko je vodi. Fahrudin Alihodžić notorna pijanica, i čovjek koji je uzimao novac da "ubaci" osnovca koji je jedva prolazio dvojkom. Često viđan po raznim kafančugama gdje onako sav masan pokušava pronaći novu žrtvu koju će oguliti za upis u školu. A što se tiče znanja koje djeca mogu ponijeti, ranije je to bilo mnogo bolje, tako nekad do 2000-te. Kasnije je sve pošlo nizbrdo, tako da treba dobro razmisliti prije nego se upiše ova škola. :janpi: :janpi: :janpi:
Ako se za nešto u zivotu moze reci da prije nije bilo bolje to su ove stvari koje ti spominješ, pusti se patetike.

Ili ti dijete ima zelju da nauci ili ne natjerati ga neces.

Isto i ja sve kuronje. :lol:
User avatar
W0rM
Posts: 2340
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#9 Re: Srednja Elektrotehnicka Sarajevo

Post by W0rM »

Dope_Man wrote: 13/12/2019 22:00 Zavrsih je prije deceniju i koju godinu :D

Tad je bila zajebana matematika (Safet) i fizika (Zlata). Hemija je zezala al se mogla proci cak i ako si je mrzio kao ja. Bilo je raznih budala medju nastavnicima, a jos vise medju ucenicima. I naravno skola je rasadnik zenki sa 6 u mojoj generaciji, od cega su 2 zavrsile skolu :D

Uglavnom, ako hoces na informatiku trebas uciti prve dvije godine da bi upao na taj smijer, mada konkurencija nije pretjerano jaka ali ipak bilo je raje koji nisu mogli upasti. Tad je, ako me sjecanje ne vara, bilo jedno odjeljenje za to. A dalje ide laganije u zadnje dvije godine. Ne znam naravno sta se sada uci, tad i nije bilo nesto pretjerano korisno sto se tice same informatike, to su neki klinci koji su danas u tim vodama uglavnom ucili samostalno mimo skole.
Ako ti je Safet (Kovac) predavao znaci da smo generacija :D Kod njega je bilo iz 1 u 2 ili obrnuto, samo najbolji su imali vise od toga, Zlata mi nije predavala al jest ato onaj Taip Kocan.

Eh sad, za autora teme, kad sam ja isao cini mi se bila su 2 odjeljena informatike, smijer se birao nakon prva dva razreda zavrsena. Kao sto rece kolega, konkurencija nije pretjerano velika, ali eto, valjalo bi uciti da se osiguras. Da kazem da ako ti prva 2 razreda budu teska, ne sekiraj se, iduca 2 sa el. kolima i IDE (impulsna i digitalna elektronika) koju predaju Imsirevic (ako je i sada tamo) cini mi se i Fahrudin Alihodzic (koji je i direktori skole, bio mozda je i sada) su jos teza. IDE je popularan ostao kod nas jer si imao tzv. jorgan testove A3 (da dobro si procitao) formata.
Ono sto ti mogu reci je da se vecina likova koji su zavrsili ovu skolu fino hvala Bogu snasla i na fakultetu a i ako nisu zavrsili fax.
Uglavnom, upijaj znanje, ima finih stvari koje se iz srednje daju primjeniti u daljnjem zivotu.

Mislim da prva 2 razreda ides 1 smjenu, druga 2 drugu.
Toliko za sada.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7755
Joined: 03/06/2016 16:31

#10 Re: Srednja Elektrotehnicka Sarajevo

Post by Dope_Man »

W0rM wrote: 15/12/2019 11:22 Ako ti je Safet (Kovac) predavao znaci da smo generacija :D Kod njega je bilo iz 1 u 2 ili obrnuto, samo najbolji su imali vise od toga, Zlata mi nije predavala al jest ato onaj Taip Kocan.
Ne sjecam se prezimena, ali stariji covjek, bijel, iza ledja smo pjevali ''oj safete, sajo, sarajlijo... '' na casu se cula muha u letu kod njeg :lol:

A je li Taip slucajno onaj sto je navijao za FK Sarajevo pa dosta o tome pricao? Mislim da mi je u nekom od razreda fiziku predavao i neki takav, ali se ne sjecam imena, samo mi je ta zajebancija ostala u glavi. Mozda cak i nije bila fizika, sjecanje me ne sluzi na te dane. Uglavnom bio je taj neki koji je pricao o FK Sarajevo, i cesto o gradu, kako se promijenio, pa pokaze kroz prozor prema Otoci i GRAS-u, prica kako se sjeca dok su to sve livade bile, sijale se zitarice il sta vec.. a nije bas ni bio star, mozda u 40tim pa mi uvijek bilo cudno da li je bas ista od tog istina :D

Al Zlata je bila vrh, kod nje se odgovaralo tako sto izvede odmah 6 ljudi pred tablu, podijelis tablu u dijelove, i svi odmah rade.. tj. obicno ne urade nista :D

A bio je i onaj sto je demokratiju predavao, cini mi se da je i u biblioteci radio, njega su svi zajebavali otvoreno na casu. I bila je twitty, starija zena koja je engleski predavala. Bio je i neki koji je predavao neki predmet u ''laboratoriji'', ne sjecam se sad kako se zvao cak i predmet.
User avatar
W0rM
Posts: 2340
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#11 Re: Srednja Elektrotehnicka Sarajevo

Post by W0rM »

Dope_Man wrote: 15/12/2019 11:53 Ne sjecam se prezimena, ali stariji covjek, bijel, iza ledja smo pjevali ''oj safete, sajo, sarajlijo... '' na casu se cula muha u letu kod njeg :lol:

A je li Taip slucajno onaj sto je navijao za FK Sarajevo pa dosta o tome pricao? Mislim da mi je u nekom od razreda fiziku predavao i neki takav, ali se ne sjecam imena, samo mi je ta zajebancija ostala u glavi. Mozda cak i nije bila fizika, sjecanje me ne sluzi na te dane. Uglavnom bio je taj neki koji je pricao o FK Sarajevo, i cesto o gradu, kako se promijenio, pa pokaze kroz prozor prema Otoci i GRAS-u, prica kako se sjeca dok su to sve livade bile, sijale se zitarice il sta vec.. a nije bas ni bio star, mozda u 40tim pa mi uvijek bilo cudno da li je bas ista od tog istina :D

Al Zlata je bila vrh, kod nje se odgovaralo tako sto izvede odmah 6 ljudi pred tablu, podijelis tablu u dijelove, i svi odmah rade.. tj. obicno ne urade nista :D

A bio je i onaj sto je demokratiju predavao, cini mi se da je i u biblioteci radio, njega su svi zajebavali otvoreno na casu. I bila je twitty, starija zena koja je engleski predavala. Bio je i neki koji je predavao neki predmet u ''laboratoriji'', ne sjecam se sad kako se zvao cak i predmet.
Ma jasta ba :D Safet Kovac, strog samo tako eto, mi smo mu bili posljednja generacija i otisao je u peMziju. Taip je onaj sto je kljucem od auta cackao usi i dolazio umoran te spavao na casu, pomalo je zanosio kad prica jer nije bio rodom iz BiH cini mi se.
Za bibliotekara znam tacno na kojeg mislis, divljastvo kod njega na casu bilo, generalno mi je zao covjeka nije vala zasluzio ono sto smo mu radili.
Twitty mala zuta zato smo je tako i prozvali, nakon nje (predavala nam prvi i drugi razred) u trecem dosla neka mlada profesorica tek fax zavrsila, jedva je cura s nama godinu pregulila i dala je onda otkaz jer gdje ces izaci na kraj s 26 17ogodisnjaka, krv siklja koliko nam hormoni tutnjaju, zenska u skoli za lijeka nije bilo :D.
Cini mi se prva 2 razreda laboratorijski rad (tako se predmet zvao) je predavala Fadila (Dilfa od milja) eh u 3cem to preuzimaj (makar za nas smjer) Abdulah Aksamovic i Imsirevic. A znam na koju 2cu mislis, znam im i likove ali sam zaboravio kako se zovu :D

Ne znam sjecas li se Fehima, predavao prva 2 razreda informatiku, bio nesto ko Crnogorac, prozvali ga "a da no"

Inace profesorica koja je meni u dragom sjecanju ostala je Muhterema Muharemovic predavala automatiku i IDE, divna zena i Amra Trivun koja je predavala bosanski.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7755
Joined: 03/06/2016 16:31

#12 Re: Srednja Elektrotehnicka Sarajevo

Post by Dope_Man »

W0rM wrote: 15/12/2019 16:50 u trecem dosla neka mlada profesorica tek fax zavrsila, jedva je cura s nama godinu pregulila i dala je onda otkaz jer gdje ces izaci na kraj s 26 17ogodisnjaka, krv siklja koliko nam hormoni tutnjaju, zenska u skoli za lijeka nije bilo :D.
Ne sjecam se te, ne znam da li je meni predavala, ali imali smo isti slucaj sa nekom koja je s faksa (ili cek jos bila na studiju) dosla da predaje nesto tipa biznis i marketing ili kako god se zvao predmet (ja sam bio smjer komunikacije). Mlada, crna, onako sa atributima ali naravno bez trunke autoriteta.. a mi, ako se ne varam, treci razred... mozes misliti na sta je to licilo. I ona je pred kraj odustala jer vise nije mogla s nama.

A bibliotekar je kod nas jednom nogom nabio stolicu kroz ucioniuc i opsovao Boga svima jer su sedmicama krili mobitel sa melodijom postavljenoj na ''Udri Muujo'' u ''casicu'' od rasvjete, koji bi onda prozivali, a covjek nije mogao skontati odakle dolazi zvuk. A sjecam se i Fehima, ne bih se sjetio nikad imena ali lik i glas su mi ostali u glavi, bas jeste bio specifican.

A ne znam za Saju kolio je onda godina tu bio ako je tad nekad i otisao, nama je on dosao cini mi se na polugodistu prvog razreda kad je nesto bilo sa profesoricom koja je do tad predavala. Da li bolest ili penzija ne bih znao, al kod nje sam imao fine ocjene, mnogi jesu... a onda Sajo i samo kladionicarske kombinacije iz keca u dvicu :D Ne znam je li i prije toga bio u skoli pa je samo dodijeljen i nama, ili je dosao u skolu tad. Ono prva godina, prvo polugodiste, pa jos nikoga nismo ni skontali.
User avatar
W0rM
Posts: 2340
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#13 Re: Srednja Elektrotehnicka Sarajevo

Post by W0rM »

Dope_Man wrote: 15/12/2019 18:08
Ne sjecam se te, ne znam da li je meni predavala, ali imali smo isti slucaj sa nekom koja je s faksa (ili cek jos bila na studiju) dosla da predaje nesto tipa biznis i marketing ili kako god se zvao predmet (ja sam bio smjer komunikacije). Mlada, crna, onako sa atributima ali naravno bez trunke autoriteta.. a mi, ako se ne varam, treci razred... mozes misliti na sta je to licilo. I ona je pred kraj odustala jer vise nije mogla s nama.

A bibliotekar je kod nas jednom nogom nabio stolicu kroz ucioniuc i opsovao Boga svima jer su sedmicama krili mobitel sa melodijom postavljenoj na ''Udri Muujo'' u ''casicu'' od rasvjete, koji bi onda prozivali, a covjek nije mogao skontati odakle dolazi zvuk. A sjecam se i Fehima, ne bih se sjetio nikad imena ali lik i glas su mi ostali u glavi, bas jeste bio specifican.

A ne znam za Saju kolio je onda godina tu bio ako je tad nekad i otisao, nama je on dosao cini mi se na polugodistu prvog razreda kad je nesto bilo sa profesoricom koja je do tad predavala. Da li bolest ili penzija ne bih znao, al kod nje sam imao fine ocjene, mnogi jesu... a onda Sajo i samo kladionicarske kombinacije iz keca u dvicu :D Ne znam je li i prije toga bio u skoli pa je samo dodijeljen i nama, ili je dosao u skolu tad. Ono prva godina, prvo polugodiste, pa jos nikoga nismo ni skontali.
Znam koja je profesorica otisla, Sonja se zvala, i umjesto nje dodje Sajo, kakva steta. Ako si taj smijer bio mislim da je onda ines s tobom isla u razred, ljepuskasta djevojka nako, sad o pameti necu da sudim. Bas iz odjela marketinga se nesto ne sjecam raje. Siguran sam da vam je Muhterema predavala IDE, mozda vam je Marina Cvitanovic predavala bosanski. Sjecas li se slobodanke sto je predavala osnove elektrotehnike u prvom i drugom razredu? Ja sifre :D
User avatar
Dope_Man
Posts: 7755
Joined: 03/06/2016 16:31

#14 Re: Srednja Elektrotehnicka Sarajevo

Post by Dope_Man »

W0rM wrote: 15/12/2019 18:38 Znam koja je profesorica otisla, Sonja se zvala, i umjesto nje dodje Sajo, kakva steta. Ako si taj smijer bio mislim da je onda ines s tobom isla u razred, ljepuskasta djevojka nako, sad o pameti necu da sudim. Bas iz odjela marketinga se nesto ne sjecam raje. Siguran sam da vam je Muhterema predavala IDE, mozda vam je Marina Cvitanovic predavala bosanski. Sjecas li se slobodanke sto je predavala osnove elektrotehnike u prvom i drugom razredu? Ja sifre :D
Da, sa Ines sam bio u razredu. A Slobodanka mi bila razrednica a vidis ni njenog se imena ne bih sjetio, samo mi u glavi visoka zena sa kratkom, sijedom koso. Mada ni danas ne znam je li ona nekad stvarno bila kosarkasica ili je to samo bila prica medju ucenicima zbog visine.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#15 Re: Srednja Elektrotehnicka Sarajevo

Post by amar1994 »

Dope_Man wrote: 15/12/2019 11:53
W0rM wrote: 15/12/2019 11:22 Ako ti je Safet (Kovac) predavao znaci da smo generacija Kod njega je bilo iz 1 u 2 ili obrnuto, samo najbolji su imali vise od toga, Zlata mi nije predavala al jest ato onaj Taip Kocan.
Ne sjecam se prezimena, ali stariji covjek, bijel, iza ledja smo pjevali ''oj safete, sajo, sarajlijo... '' na casu se cula muha u letu kod njeg

A je li Taip slucajno onaj sto je navijao za FK Sarajevo pa dosta o tome pricao? Mislim da mi je u nekom od razreda fiziku predavao i neki takav, ali se ne sjecam imena, samo mi je ta zajebancija ostala u glavi. Mozda cak i nije bila fizika, sjecanje me ne sluzi na te dane. Uglavnom bio je taj neki koji je pricao o FK Sarajevo, i cesto o gradu, kako se promijenio, pa pokaze kroz prozor prema Otoci i GRAS-u, prica kako se sjeca dok su to sve livade bile, sijale se zitarice il sta vec.. a nije bas ni bio star, mozda u 40tim pa mi uvijek bilo cudno da li je bas ista od tog istina

Al Zlata je bila vrh, kod nje se odgovaralo tako sto izvede odmah 6 ljudi pred tablu, podijelis tablu u dijelove, i svi odmah rade.. tj. obicno ne urade nista :D

A bio je i onaj sto je demokratiju predavao, cini mi se da je i u biblioteci radio, njega su svi zajebavali otvoreno na casu. I bila je twitty, starija zena koja je engleski predavala. Bio je i neki koji je predavao neki predmet u ''laboratoriji'', ne sjecam se sad kako se zvao cak i predmet.
:lol: :lol: :lol:

ja radio nekakve referate i hodao po brdima da slikam stecke i imao 5,kakva fizika :D

elektrotehnika je bila zajebana kod Slobodanke,al je meni bio Svraka,zajebancija vazda oko zelje i sarajeva i provala milion :lol:



slazem se iz posta iznad da se moralo ucit,ja pobjegao sa informatike nakon 2ge godine,I polugodiste sve 5,onaj graficki dizajn i office paket,II polugodiste programiranje i zaredam 3 keca :lol: :lol: ,jbga nije mi leglo,na kraju godine jedva nesto sklepao i kae zbog polugodista evo ti 4 zakljucno :lol:

Ferdana na TK isto komedija i vazda veselo..joj mogao bi napisat stranicu cijelu..

Umalo zaboravi Dagudu na tjelesnom,bilo isto vojska,ja zakucam iza ledja i zakljuci mi pet,kakve gimnstike i ostale gluposti :lol:
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#16 Re: Srednja Elektrotehnicka Sarajevo

Post by Qler »

Meni Svraka energetiku i elektrotehniku predavao, Zaim rahmetli matematiku, Taip mi fiziku... Sijalica engelski a smrdo odbranu... Praksu pola razreda Dzigalova zena a pola onaj drugi, mrsavi zabroravio sam kako se rezivao. IDT i TTK mi je onaj celavi sandzaklija :) i njemu sam zabravio prezime, RT je Mute :) vjeverica TV tehniku a VF tehniku Vrcko...

jebi ga, ja ih zapamtio po nadimcima. Vrcku znam Zdravko Vrsalovic da je ime i prezime, strog i posten.
User avatar
W0rM
Posts: 2340
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#17 Re: Srednja Elektrotehnicka Sarajevo

Post by W0rM »

Qler wrote: 15/12/2019 22:00 Meni Svraka energetiku i elektrotehniku predavao, Zaim rahmetli matematiku, Taip mi fiziku... Sijalica engelski a smrdo odbranu... Praksu pola razreda Dzigalova zena a pola onaj drugi, mrsavi zabroravio sam kako se rezivao. IDT i TTK mi je onaj celavi sandzaklija :) i njemu sam zabravio prezime, RT je Mute :) vjeverica TV tehniku a VF tehniku Vrcko...

jebi ga, ja ih zapamtio po nadimcima. Vrcku znam Zdravko Vrsalovic da je ime i prezime, strog i posten.
Ako ti je Zaim matematiku predavao bio si neka generacija prije mene. Svrake se sjecam, zeljovac hardcore, slideove na grafoskopu pokazivao sa grbom Zelje :D Znam, cini mi se da je Dzigalova zena pored prakse tj. laboratorijskog rada predavala jos nesto. Alija Dzigal predavao osnove elektronike, ostao upamcen po tome sto kad izadjes pred tablu kaze ti "e haj nam ti sad pjevaj", s nekakvim monotonim glasom. Dzigi je kasnije eto postao direktor neke osnovne skole, tako sam cuo.
Vrcko je jedan od najboljih profa iako nisam imao dobre ocjene kod njega, bio je posten i htio je pokazati.
User avatar
W0rM
Posts: 2340
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#18 Re: Srednja Elektrotehnicka Sarajevo

Post by W0rM »

Dope_Man wrote: 15/12/2019 19:14
Da, sa Ines sam bio u razredu. A Slobodanka mi bila razrednica a vidis ni njenog se imena ne bih sjetio, samo mi u glavi visoka zena sa kratkom, sijedom koso. Mada ni danas ne znam je li ona nekad stvarno bila kosarkasica ili je to samo bila prica medju ucenicima zbog visine.
Ako se sjecas u prvom i drugom je bilo jos par djevojaka jedne se sjecam mislim da se prebacila nakon drugog razreda, Tikvesa Dzenana cini mi se. Mislim da je Slobodanka fkt kosarku trenirala. Bila je nako interesantan lik, pogotovo kad kaze za nekog ucenika koji ne uci "natprosjecno inteligentno dijete, ali nece da se trudi".
Sjecas li se da su sport predavali Daguda Armin i onaj Radoncic. Mogao si u krugu skole uzeti 2 sendvica, mislim da je i sad tako, kod Maseta one hambase i unutar skole isto, zab sam kako se lik zvao.
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#19 Re: Srednja Elektrotehnicka Sarajevo

Post by Qler »

W0rM wrote: 16/12/2019 07:00
Qler wrote: 15/12/2019 22:00 Meni Svraka energetiku i elektrotehniku predavao, Zaim rahmetli matematiku, Taip mi fiziku... Sijalica engelski a smrdo odbranu... Praksu pola razreda Dzigalova zena a pola onaj drugi, mrsavi zabroravio sam kako se rezivao. IDT i TTK mi je onaj celavi sandzaklija :) i njemu sam zabravio prezime, RT je Mute :) vjeverica TV tehniku a VF tehniku Vrcko...

jebi ga, ja ih zapamtio po nadimcima. Vrcku znam Zdravko Vrsalovic da je ime i prezime, strog i posten.
Ako ti je Zaim matematiku predavao bio si neka generacija prije mene. Svrake se sjecam, zeljovac hardcore, slideove na grafoskopu pokazivao sa grbom Zelje :D Znam, cini mi se da je Dzigalova zena pored prakse tj. laboratorijskog rada predavala jos nesto. Alija Dzigal predavao osnove elektronike, ostao upamcen po tome sto kad izadjes pred tablu kaze ti "e haj nam ti sad pjevaj", s nekakvim monotonim glasom. Dzigi je kasnije eto postao direktor neke osnovne skole, tako sam cuo.
Vrcko je jedan od najboljih profa iako nisam imao dobre ocjene kod njega, bio je posten i htio je pokazati.
ja sam od 1999 do 2003 tamo obitavao :) Taip mi bio razrednik prva dva razreda, pa Zaim treci i cetvrti. Aljo mi je isto predavao, sa Sadzida zena mu praksu. A onaj drugi se zvao Esad Kadusic, sjetio sam se.

I mi iz razreda smo i danas dobri, imamo FB i VIbre grupu :) nalazimo se ono generalno svi, par puta godisnje, i onako neobaveznih kafa i dalje ima. Plus neki jarani sa kojima sam bas dobar da ono svake sedmice se vidimo. Valjda kako nismo imali zensko u razredu pa nije imao ko da nas zavadi :D
User avatar
W0rM
Posts: 2340
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#20 Re: Srednja Elektrotehnicka Sarajevo

Post by W0rM »

Qler wrote: 16/12/2019 07:49
ja sam od 1999 do 2003 tamo obitavao :) Taip mi bio razrednik prva dva razreda, pa Zaim treci i cetvrti. Aljo mi je isto predavao, sa Sadzida zena mu praksu. A onaj drugi se zvao Esad Kadusic, sjetio sam se.

I mi iz razreda smo i danas dobri, imamo FB i VIbre grupu :) nalazimo se ono generalno svi, par puta godisnje, i onako neobaveznih kafa i dalje ima. Plus neki jarani sa kojima sam bas dobar da ono svake sedmice se vidimo. Valjda kako nismo imali zensko u razredu pa nije imao ko da nas zavadi :D
Da te pitam, bude li ikad godisnjica mature, 10 godina, 20 godina, ne znam da se to ikad tamo organizovalo, al kad mogui ostali zasto ne i elektrotehnicka.
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#21 Re: Srednja Elektrotehnicka Sarajevo

Post by Qler »

Nemam pojma, mi to interno raja iz razreda organizujemo. I sad se pomazemo koliko ko moze kome, veze i vezice, stele i stelice :D
User avatar
Dope_Man
Posts: 7755
Joined: 03/06/2016 16:31

#22 Re: Srednja Elektrotehnicka Sarajevo

Post by Dope_Man »

W0rM wrote: 16/12/2019 07:07
Dope_Man wrote: 15/12/2019 19:14
Da, sa Ines sam bio u razredu. A Slobodanka mi bila razrednica a vidis ni njenog se imena ne bih sjetio, samo mi u glavi visoka zena sa kratkom, sijedom koso. Mada ni danas ne znam je li ona nekad stvarno bila kosarkasica ili je to samo bila prica medju ucenicima zbog visine.
Ako se sjecas u prvom i drugom je bilo jos par djevojaka jedne se sjecam mislim da se prebacila nakon drugog razreda, Tikvesa Dzenana cini mi se. Mislim da je Slobodanka fkt kosarku trenirala. Bila je nako interesantan lik, pogotovo kad kaze za nekog ucenika koji ne uci "natprosjecno inteligentno dijete, ali nece da se trudi".
Sjecas li se da su sport predavali Daguda Armin i onaj Radoncic. Mogao si u krugu skole uzeti 2 sendvica, mislim da je i sad tako, kod Maseta one hambase i unutar skole isto, zab sam kako se lik zvao.
U generaciji bilo 6 koliko se sjecam, s tim da mene u orva dva razreda nije zapala nijedna :D. Osim Ines sjecam se da je bila neka onako crna, ufurana, sminke kila, stikle i sav taj fazon, sa njom se druzila neka isto crna, kovrdzava, al nije bika u tom ufuranom fazonu.

A sendvicare valjda i sad rade. Samo sibse tad mogao za marku podmiriti, pola marke sendvic, pola ilidzanski dijamant sok od jabuke. Kasnije sam ja isao cesce u oekaru tamo u Buca Potok, nervirale.me guzve u skoli, nosi mogao doci na red a veliki odmor prodje.
Naslovnica
Posts: 27645
Joined: 20/03/2013 15:38

#23 Re: Srednja Elektrotehnicka Sarajevo

Post by Naslovnica »

Da li je nekome poznato ime Dželjalj Čorkadi, ili tako nekako, predavao istoriju u Buća potoku?
:)
User avatar
W0rM
Posts: 2340
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#24 Re: Srednja Elektrotehnicka Sarajevo

Post by W0rM »

Nisam cup, mojoj generaciji je predavao Pasic Ibrahim, et vidio sam preselio je prije nekoliko godina na bolji svijet.
chombe trajla be
Posts: 245
Joined: 22/09/2015 19:53

#25 Re: Srednja Elektrotehnicka Sarajevo

Post by chombe trajla be »

Jedna zanimljivost: Fahrudin Alihodžić svaki mjesec kupovao vece pantalone. Stomak mu rastao od besplatnih ručkova, kao i onih koje je kupovao tako što je uzimao ljudima pare za upis. A profesorka Zlata nikada nije dinar uzela u blizini škole. Znalo se mjesto gdje i koliko treba da se plati prolaz iz fizike. Raja ga prozvala " drugi Zlatin zakon" :lol: :lol:
Post Reply